Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Sejtettem...   :kiraly: Hol lehetne ilyen fület beszerezni, illetve konkrétan milyen hangszedőt javasolnátok (ha cirka 30 e forintig ér a takaró...)???
 
Előre is köszi!

Szerintem csináljatok egy fület hozzá mert a gyári egy nagy rakás szar. :baby:
 
Biztos hogy jobbat lehet csinálni mint az eredeti. Rozsdamentes acélból, mert az nem mágnesezhető.
 
Hangszedőnek egy Grado-t válassz,de ez se rossz Elac D796H30.(befigyel egy boron tűszár VDH tűvel) :kiraly:
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


Sejtettem... :kiraly:  :kiraly: Hol lehetne ilyen fület beszerezni, illetve konkrétan milyen hangszedőt javasolnátok (ha cirka 30 e forintig ér a takaró...)???
 
Előre is köszi!

fém fülecskét vlszinú az ebay-en,de az(vlszinű) 1-be kéne hogy legyen a kar első részével,ami szétválasztható a bilincsnél.
 
Hangszedőnek:Stanton 681EEE,Shure M97XE,vagy Grado,de nézz be a "vinyl engine" és "thorens lovers" oldalakra is,esetleg találsz még hasznos ötleteket
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »


Sejtettem... :kiraly:
Hol lehetne ilyen fület beszerezni, illetve konkrétan milyen hangszedőt javasolnátok (ha cirka 30 e forintig ér a takaró...)???
 
Előre is köszi!
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
bolygo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.10.17., szer. 11:17
Értékelés: 48

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: bolygo »


Sziasztok! 
Láma kérdés lesz előre szólok.
Most vettem egy Thorens TD 145 MKII. lemezjátdzót.
Denon DL 103-as MC hangszedőt gondoltam hozzá.
A kérdés, hogy ez a képen látható karra közvetlenül rögzíthető?

A fül nélkül felejtsd el a hangszedő rögzítését. Ha találsz fület -sok szerencsét hozzá :kiraly: -keress inkább könnyebb hangszedőt.
"Torzítatlan vétel, zavartalan adás, fausti pillanat, örök maradás."

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


Sziasztok! 
Láma kérdés lesz előre szólok.
Most vettem egy Thorens TD 145 MKII. lemezjátdzót.
Denon DL 103-as MC hangszedőt gondoltam hozzá.
A kérdés, hogy ez a képen látható karra közvetlenül rögzíthető?

Nem :kiraly: mert hiányzik a rögzitő lemezecske/fülecske része,de külömben is,ez a kar inkább MM pickupokhoz való,nem MC-hez,pláne nem DL 103-hoz
 
http://www.theanalogdept.com/td160mkii.htm
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »


Sziasztok!
 
Láma kérdés lesz előre szólok.
Most vettem egy Thorens TD 145 MKII. lemezjátdzót.
Denon DL 103-as MC hangszedőt gondoltam hozzá.
A kérdés, hogy ez a képen látható karra közvetlenül rögzíthető?

Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
Paszuly
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 10:53
Értékelés: 5

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Paszuly »


Üdv Mindenkinek!Tanácsot kérnék hangkar installálásban. Volt szerencsém hozzájutni egy Pro-Ject 9c karhoz, és szeretném "beültetni" a gyalumba (Thorens 160s). Néhány, akár alapvető, de felettébb hasznos tanácsra lenne szükségem, amennyiben van aki ismeri ezt a típust.
Köszi a válaszokat előre is!

http://www.vinylengine.com/library/pro-ject/9.shtml
 
(ja be kell jelentkezni,és elérhetőek lesznek a pdf-file-ok)

Köszi a segítséget!

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


Üdv Mindenkinek!Tanácsot kérnék hangkar installálásban. Volt szerencsém hozzájutni egy Pro-Ject 9c karhoz, és szeretném "beültetni" a gyalumba (Thorens 160s). Néhány, akár alapvető, de felettébb hasznos tanácsra lenne szükségem, amennyiben van aki ismeri ezt a típust.
Köszi a válaszokat előre is!

http://www.vinylengine.com/library/pro-ject/9.shtml
 
(ja be kell jelentkezni,és elérhetőek lesznek a pdf-file-ok)
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Paszuly
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 10:53
Értékelés: 5

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Paszuly »


Üdv Mindenkinek!
Tanácsot kérnék hangkar installálásban. Volt szerencsém hozzájutni egy Pro-Ject 9c karhoz, és szeretném "beültetni" a gyalumba (Thorens 160s). Néhány, akár alapvető, de felettébb hasznos tanácsra lenne szükségem, amennyiben van aki ismeri ezt a típust.
Köszi a válaszokat előre is!

Avatar
georgem
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.04.02., szer. 18:48
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: georgem »


Sziasztok!
Szeretnék venni egy phono előerősítőt, de még nem tudok dönteni, hogy mi legyen. Kérlek segítsetek a választásban. Amihez használnám: Rega P3, Super Elys, Denon AVC-A1D erősítő. A Cambridge Audio 640p-re gondoltam, de nem tudom hogyan illeszkedne a meglévő rendszerhez.
 
Köszönöm

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zz7 »


És az én rendszeremen ki fog jönni szerinted az a plussz, amivel a Heed jobb és drágább a többinél?
Szerintem igen, bár a hangszedőd nekem gyanús. :lol!: A Cambridge 640P 150 Euro körül van, annyiért némi pótlással már tudnál venni egy használt Questart.


25.000 a 640p új ára. Na majd meglátjuk, köszi az infot.

Én kb. két éve tettem egy próbát phono vásárlás előtt egy Cambridge 640P-vel ami akkor ha jól emlékszem 27 ezer Ft volt. A másik jelöltem egy használt régebbi Heed Pulsar volt 25-ért. Ez a Questar elődje, kicsi különbségek vannak. Talán a Questar egy kicsivel jobb lehet, de hasonló.
A Heed Pulsar maradt. A Cambridge jó volt de a Heed-hez képest gépzenélt.
A lemezjátszó Rega Planar 3,RB300 volt Denon DL-110 hangszedővel.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


köszi,tudsz vlmilyen elérhetőséget adni/vagy pontos cim..azé az Illatos út (IX ker), van egy pár "érdekes telephely" ahol bakterlámpával kéne bemenni még napközben is.. (dogloztam egy pár évet a Táblásban )
 
PÜ is OK :lol!:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
robert
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2008.03.25., kedd 09:20
Értékelés: 18

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: robert »


A külső tányér pereme van polírozva de profi módon.
BP. Illatos út (polírgyuri) egy fiatal srác de fantasztikus dolgokra képes,ez számára nem volt kihívás.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


Htulról.
szép ki csinálta a krómozást (hol csinálták)?..csak a külső tányér lett krómozva?
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
robert
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2008.03.25., kedd 09:20
Értékelés: 18

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: robert »


Htulról.


Avatar
robert
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2008.03.25., kedd 09:20
Értékelés: 18

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: robert »


Egy félkész állapotban lévő Diy Thorens TD-160 MKII.
Az új keret illetve famunka, felületkezelés Pisti80 kézügyességét és kreativitását dicséri.


Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Az 540p az 15.000, a 640p 25.000. Mége egy kérdés. Van két kollégám az ős hifi korszakból, Paravicini csöves erősítő, stb. Az egyik mondta, hogy egy régi Hifi magazinba (20-30 éve), volt egy Revox phono kapcsolás, csak anyagárba kerülne, és segítene megcsinálni. Szerinted érdemes azzal próbálkozni, vagy akkor valami készt venni. Köszi
Az igazat megvallva nem ismerem az ősi Revox kapcsolásokat. De ha ilyen olcsó a 640P, akkor én amellett tenném le a voksom.

Szerintem az lesz, a 640p. Véleményem szerint ahhoz, hogy szintet lépjek a meglévő rendszerhez képest, anyagilag elég nagyot kéne ugrani, és annak is akkor van értelme, hogy a rendszer összes komponensét úgymond fejlesztem. Köszi a segítséget.
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Az 540p az 15.000, a 640p 25.000. Mége egy kérdés. Van két kollégám az ős hifi korszakból, Paravicini csöves erősítő, stb. Az egyik mondta, hogy egy régi Hifi magazinba (20-30 éve), volt egy Revox phono kapcsolás, csak anyagárba kerülne, és segítene megcsinálni. Szerinted érdemes azzal próbálkozni, vagy akkor valami készt venni. Köszi
Az igazat megvallva nem ismerem az ősi Revox kapcsolásokat. De ha ilyen olcsó a 640P, akkor én amellett tenném le a voksom.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


25.000 a 640p új ára. Na majd meglátjuk, köszi az infot.
Az nem az 540P? Bár lehet, én a magyar árakkal nem vagyok tisztában...

Az 540p az 15.000, a 640p 25.000. Mége egy kérdés. Van két kollégám az ős hifi korszakból, Paravicini csöves erősítő, stb. Az egyik mondta, hogy egy régi Hifi magazinba (20-30 éve), volt egy Revox phono kapcsolás, csak anyagárba kerülne, és segítene megcsinálni. Szerinted érdemes azzal próbálkozni, vagy akkor valami készt venni. Köszi
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


25.000 a 640p új ára. Na majd meglátjuk, köszi az infot.
Az nem az 540P? Bár lehet, én a magyar árakkal nem vagyok tisztában...

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


És az én rendszeremen ki fog jönni szerinted az a plussz, amivel a Heed jobb és drágább a többinél?
Szerintem igen, bár a hangszedőd nekem gyanús. :lol!: A Cambridge 640P 150 Euro körül van, annyiért némi pótlással már tudnál venni egy használt Questart.


25.000 a 640p új ára. Na majd meglátjuk, köszi az infot.
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vtb »


Hát "sajnos" a Luxmannak elég jó a phonoja így nem került még képbe nálam külön egység.
ezt elhiszem,volt L-410 sem :lol!: ,még ma is üzemel a havernál gond nélkül ,'85-ös évjárat ..az MM vagy MC részét használod?

MM-et. Nem merek csak úgy hallatlanban beszálni egy MC-be, meg használtak között nem is találok szinte az új meg nekem kicsit drága. Most két MM fejben cserélek majd tűt, az is 10ezer.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


És az én rendszeremen ki fog jönni szerinted az a plussz, amivel a Heed jobb és drágább a többinél?
Szerintem igen, bár a hangszedőd nekem gyanús. A Cambridge 640P 150 Euro körül van, annyiért némi pótlással már tudnál venni egy használt Questart.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Köszi neked is a választ dörmögi. Le fogom cserélni az erősítőt?  Egyébként hogy mozog ezeknek az ára?

Nincs mit. Gondolom egyelőre még nem cserélsz erősítőt, hiszen csak most vetted. De ami késik... :lol!: A Heed Questar új ára 75.000 Ft, de olykor azért van használtan is, vagy keresd meg Huszti Zsoltot (www.heedaudio.hu vagy www.zsoltaudio.hu), hátha van neki egy beszámított példánya.

És az én rendszeremen ki fog jönni szerinted az a plussz, amivel a Heed jobb és drágább a többinél?
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Köszi neked is a választ dörmögi. Le fogom cserélni az erősítőt?  Egyébként hogy mozog ezeknek az ára?

Nincs mit. Gondolom egyelőre még nem cserélsz erősítőt, hiszen csak most vetted. De ami késik... :lol!: A Heed Questar új ára 75.000 Ft, de olykor azért van használtan is, vagy keresd meg Huszti Zsoltot (www.heedaudio.hu vagy www.zsoltaudio.hu), hátha van neki egy beszámított példánya.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”