Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


4400 Ft/m, első hozzászólás, kb. ez a lemezjátszó ára
Akkor még hifiben is szokatlanul nagy különbségek vannak az árában.
 
Mindenesetre én ártól függetlenül nem ajánlanék hozzá VdH kábelt. 4400Ft-ért pedig maximum leharcolt NAD-ot kapni, hangszedő nélkül.

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Big »


Ha újra akarom kábelezni a NAD 5120-at akkor milyen fajta kábeleket javasoltok?
http://www.vandenhul.com/p_D11.aspx
 
Itt a gyártó oldala a másik csak az ár miatt lehet érdekes, de ott semmit nem írnak róla.

Az árát is nézted?:lol!
Fél méter kerül annyiba, mint egy átlagos állapotú NAD 5120, ráadásul a jellegzetes "olcsóbb"(??) VdH hangkarakter nem fog passzolni hozzá. Wrichar10 összehasonlíthatatlanul jobban járna egy ennyivel drágább hangszedővel, megtartva a gyári kábelezést.

4400 Ft/m, első hozzászólás, kb. ez a lemezjátszó ára, de nem hangszedőt kérdezett hanem kábelt!
Abba se vagyok biztos, hogy a készülék árát figyelembe kell venni !! Ezért utaltam az elköltendő pénz nagyságára.
Egy gyalunál a hangszedő illetve a kábelek nagyságrendekkel többe kerülnek.
A hangszedő csere valószinű javára válna a masinának !

DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha újra akarom kábelezni a NAD 5120-at akkor milyen fajta kábeleket javasoltok?
http://www.vandenhul.com/p_D11.aspx
 
Itt a gyártó oldala a másik csak az ár miatt lehet érdekes, de ott semmit nem írnak róla.

Az árát is nézted?)
Fél méter kerül annyiba, mint egy átlagos állapotú NAD 5120, ráadásul a jellegzetes "olcsóbb"(??) VdH hangkarakter nem fog passzolni hozzá. Wrichar10 összehasonlíthatatlanul jobban járna egy ennyivel drágább hangszedővel, megtartva a gyári kábelezést.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak mérnöki szemmel tudom fogni a kérdést... Tehát rövid, kis kapacitású, hangfrekvenciásan jól árnyékolt, jó nagyfrekvenciás tulajdonságú, kis ellenállású kábel/vezeték kell.
Ez csőkaron belül célszerűen Litze huzal, utána pedig attól függ, hogy szimmetrikus vagy aszimmetrikus a következő fokozat bemenete.

No, akkor nézzük pusztán a technikai szempontokat.
1.) Miért annyira fontos a kis kábelkapacitás? Legfeljebb annak függvényében csökkenteni kell a mozgómágneses hangszedő számása előirt (típusfüggő!) lezáró kapacitást...
2.) Aszimmetrikus bemenethez miért kell kábelszerkezetet váltani? Nem egyszerűbb a dugóba a bemenet fajtájának megfelelően bekötni a (végig) szimmetrikus kábelt?

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Big »


Ha újra akarom kábelezni a NAD 5120-at akkor milyen fajta kábeleket javasoltok?
http://www.vandenhul.com/p_D11.aspx
 
Itt a gyártó oldala a másik csak az ár miatt lehet érdekes, de ott semmit nem írnak róla.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Big »


Ha újra akarom kábelezni a NAD 5120-at akkor milyen fajta kábeleket javasoltok?
http://www.procinema.hu/termek/belso-at ... -hul-mss-7
 
Ha szánsz rá ennyit akkor ez jó választás lehet. Max 4x40cm - ből megúszod.

DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: arzachel »


A kábel "saját hangjában" nem hiszek, még akkor sem, ha van olyan.
Csak mérnöki szemmel tudom fogni a kérdést...


"Márpedig levegőnél nehezebb tárgyak nem repülhetnek."
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Ha újra akarom kábelezni a NAD 5120-at akkor milyen fajta kábeleket javasoltok?
Röviden: rövidet.
A kábel "saját hangjában" nem hiszek, még akkor sem, ha van olyan.
Csak mérnöki szemmel tudom fogni a kérdést...
Tehát rövid, kis kapacitású, hangfrekvenciásan jól árnyékolt, jó nagyfrekvenciás tulajdonságú, kis ellenállású kábel/vezeték kell.
Ez csőkaron belül célszerűen Litze huzal, utána pedig attól függ, hogy szimmetrikus vagy aszimmetrikus a következő fokozat bemenete.

Avatar
Wrichar10
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2010.02.13., szomb. 18:57
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Wrichar10 »

Ha újra akarom kábelezni a NAD 5120-at akkor milyen fajta kábeleket javasoltok?

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

OK, rendben.

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Köszönöm vackor a segítségedet, de már sikerült megtalálnom az AT-120E forgalmazóját az AUDMAX segítségével.
... de amikor az árát mondták, akkor inkább az e-Bay-ról rendeltem...
 
... egy Ortofon M20E Super MI hangszedőt.
 
Ez NJ_ ötlete volt, és én hallgattam rá.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Üdv Urak !Nézegettem Audio Technika nevű hangszedőket.
De úgy tűnik az ilyen nevű cég nem is gyárt hangszedőket...
Vajon mi lehet ennek a magyarázata ?
Ez egy gyártó cég neve (volt) ?
Vagy csak egy márkanév (volt), mint a Technics, Panasonic stb. ?
Vagy csak a régmúltból a raktáron maradt darabokat árusítják ki féláron ?
Ti szakmabeliek vagytok, biztosan tudjátok a választ.
Köszi.

Tisztelt Uram!
 
Ha keni-vágja az angolt akkor Íme, ha nem, akkor sincs nagyBaj, szótározzon! /csakis azért, hogy Ne rajtam röhögjenek, ha az alany/állítmány/tárgy/határozó megfeleltetésben hibáznék! :kiraly: /
:lol!:
 
"Audio Technica
Japanese manufacturer of transducers such as microphones and pickups, but also makes a mid boggling variety of personal hi-fi products and accessories both under it's own name and under the Autec and TechniClean names. Also owns the Signet brand but had discontinued it's use. Official homepage. USA Homepage, UK Homepage
Audio-Technica Limited (UK),Technica House, Royal London Industrial Estate, Old Lane, Leeds LS11 8AG, UK.
Phone : +44 (0)113 277 1441.
Fax : +44 (0)113 270 4836.
Email : sales at audio-technica.co.uk"
 
http://www.audiotools.com/az.html#audtech



Sajnos nem kenem-vágom, de egy ilyen szöveggel azért megküzdök... :-)
Igen, ezeket az oldalakat találtam én is. Magyarországi képviselőként az AUDMAX-ot jelölik, meg, aki sok más név mellett említi az Audio Technikát is.
A terméklistájukon nem találtam hangszedőket.
De Kazuo Matsushita úr nyilatkozatában sem olvasok egy szót sem HANGSZEDŐK-ről...
Ez a Matsushita úr lenne a National, Panasonic, Technics nevek gyártója is, vagy ez csak névrokonság ?
De nem is ez a lényeg.
A kérdés: GYÁRTANAK-e még hangszedőket ?

Nos..., magamnak válaszolok:
A neten fellelhető boltok közül, sehol sem tartanak AT120E/T hangszedőt.
Ha valakinek van tudomása fellelhetőségről, azt megköszönném.
Mostmár sejtem, miért árulták ki a végét amerikai boltok féláron...

Audmax honlap, itt
Ha a forgalmazónál sincs, gáz van...

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Használt már valaki ilyen szervizcsomagot?
http://cgi.ebay.de/JOEL-S-KIT-THORENS-T ... 19baa5faba
Nekem most jött egy ilyen csomag.Van benne 2fecskendö csapágy olaj,1fecskendö tisztitó,1fecskendö motorolaj,1fapálcika,1szíj

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Érkezett a napokba egy ilyen Thorens kefe.Az a kábel a földelésnek van?Van az egyik végén egy banánszerű csatlakozó azt a kefébe kell valahova beledugni?Mert nem találok rajta ilyen lukat 
Igen, a földelés miatt van. Ilyet rá nem tennék a lemezjátszómra... a sztatikus feltöltődés ellen inkább Zerostatot használj.

Csak azé vettem mert Thorens :kiraly: Meg kiváncsi vagyok ki akarom probálni :lol!:
Nem tudom mikor gyárthattak ilyet de nem mai darab szerintem ez se.Saját talpán is elég stabilan megál


Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Érkezett a napokba egy ilyen Thorens kefe.Az a kábel a földelésnek van?Van az egyik végén egy banánszerű csatlakozó azt a kefébe kell valahova beledugni?Mert nem találok rajta ilyen lukat
Igen, a földelés miatt van. Ilyet rá nem tennék a lemezjátszómra... a sztatikus feltöltődés ellen inkább Zerostatot használj.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Érkezett a napokba egy ilyen Thorens kefe.Az a kábel a földelésnek van?Van az egyik végén egy banánszerű csatlakozó azt a kefébe kell valahova beledugni?Mert nem találok rajta ilyen lukat


Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


Nálam NEM az országhatárnál ér véget a Net!
 
Nekem NEM drágább az eBay-es ár semminél, mert a kérdéses AT a belinkelt williamthakker oldalán 89$$-ért MEGÉRI, és Engem momentán nem érdekel más ár!
 

azért az megkérdezem, hogy 89$$-nál MENNYIVEL szeretnél bármilyen hangszedőért is KEVESEBBET adni az analog világában?? 


Ismét köszönöm a linket.
Ha más megoldást nem találok, itt rendelek.
Bár nem tudom mennyivel van nagyobb esély rá, hogy van is a meghírdetetett áru, mint mondjuk magyarországon, ahol szintén az interneten lehet rendelni, csak éppen kapni nem lehet. Vagy csak nekem letagadták, hogy van (lesz) mert olyan kis muja vagyok, és saajnos nem tudok százezreket áldozni az "analóg világra"...
De... biztosan igazad van. :kiraly:

semmiféle százezrekről nem beszéltem, és Engem soha nem érdekel(t), Ki Mennyit költ bármilyen 'világra', De attól még az a világ (analog) amit Én ismerek, eltérő attól, amivel Te még csak ismerkedsz, és ebben a világban a 89$$ (vagy €€, tökmindegy) nem sok, sőőőt! Csak ennyit szerettem volna ezzel kifejezésre juttatni, semmi mást. :lol!:
 
a williamthakker oldalán pedig, ami úgy van jelölve, hogy VAN, abból nyugodt lehetsz, hogy VAN! De ha addigra kifogyna, -ameddig tkp. rászánod magad a vásárlásra, akkor szólj, és adok más linket, ahol úgyszintén -JELEN PILLANATBAN, biztosan VAN! ... de csak addig, ameddig a készleten lévő árut el nem adják, a Te aktuális rendelésedig. És Ez általánosan igaz, az ilyen típusú "ritkaságok" (1-2 darabos készletek) esetén, legyen az hangszedő, tű cseréhez, p adapter, headshell, lead kábel, spec. csavarok, J, - S, vagy egyéb egyenes karszár, illetve eltérő anyagból készült karszárak adott hangkar típusokhoz, de akár komplett hangkar is, stb., stb.
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Nálam NEM az országhatárnál ér véget a Net!
 
Nekem NEM drágább az eBay-es ár semminél, mert a kérdéses AT a belinkelt williamthakker oldalán 89$$-ért MEGÉRI, és Engem momentán nem érdekel más ár!
 

azért az megkérdezem, hogy 89$$-nál MENNYIVEL szeretnél bármilyen hangszedőért is KEVESEBBET adni az analog világában??


Ismét köszönöm a linket.
Ha más megoldást nem találok, itt rendelek.
Bár nem tudom mennyivel van nagyobb esély rá, hogy van is a meghírdetetett áru, mint mondjuk magyarországon, ahol szintén az interneten lehet rendelni, csak éppen kapni nem lehet. Vagy csak nekem letagadták, hogy van (lesz) mert olyan kis muja vagyok, és saajnos nem tudok százezreket áldozni az "analóg világra"...
De... biztosan igazad van. :lol!:

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


A neten fellelhető boltok közül, sehol sem tartanak AT120E/T hangszedőt.

Ezt keresed ?
 
 


Igen, pontosan ilyet akartam venni.
...és igen, pontosan itt IS azt mondták, hogy NINCS, és nem is tudják mikor lesz, ugyanis a gyártó (vagy a nagyker (nem értettem pontosan)) még az e-mail -jükre sem válaszol.
Köszönöm , hogy utánanéztél és segítettél.
üdv:
elektrorudi

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


nem kell se dombor nyomott kártya se ebay regi, és nem is 5000/év. Vannak shopok ahova ha beregisztrálsz (5 perc) akármilyen Visa kártyával tudsz vásárolni.
 
De hogyha van a Dob utcában és olcsóbb is mint a net akkor nem értem mért tetted fel a kérdésed... Ha meg még sincs a Dob utcában vagy egész Magyar országon de nem akarsz kulfoldrol rendelni, akkor várj a csodára hátha az oledbe pottyan egy.
 
Vagy maradt még az a lehetoség, hogy fel adsz itt egy hirdetést hogy ilyet keresel és megint csak vársz a csodára

Köszönöm.
Teljesen igazad van.
Ügyetlen vagyok...
Egyébként "akármilyen Visa" kártyám sincs, csak egy sz@r OTP-s Maertro kártyám, amit eddig sehol sem fogadtak el.
Tisztelettel:
elektrorudi

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »



A neten fellelhető boltok közül, sehol sem tartanak AT120E/T hangszedőt....
Mostmár sejtem, miért árulták ki a végét amerikai boltok féláron...

mindkettő téves következtetés! :kiraly:

Bővebben?
 
... Mert a "net" nálam az országhatárnál véget ér...
Jaaa.... eBay... 15%-al drágában, mint mondjuk a Dob utcában...
Dombornyomásos VISA kártyával... (+5.000,-/év) ami nekem nincs, mert csak egy hangszedő kellene nyugatról...
Szerintem nagyot, nem tévedtem...
:lol!:
De mindnyájunk okulására, várnám a bővebb magyarázatot a jelenségre.
Előre is köszönöm.

"Bővebben?"
"... Mert a "net" nálam az országhatárnál véget ér..."
"Jaaa.... eBay... 15%-al drágában, mint mondjuk a Dob utcában..."
 
természetesen lehet Bővebben! :kiraly:
...
 
Nálam NEM az országhatárnál ér véget a Net!
 
Nekem NEM drágább az eBay-es ár semminél, mert a kérdéses AT a belinkelt williamthakker oldalán 89$$-ért MEGÉRI, és Engem momentán nem érdekel más ár!
 

azért az megkérdezem, hogy 89$$-nál MENNYIVEL szeretnél bármilyen hangszedőért is KEVESEBBET adni az analog világában??

Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
SFI
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 285
Csatlakozott: 2007.09.02., vas. 18:04
Értékelés: 64

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SFI »

Üdv. Olvastam az Apróhirdetés rovatban egy érdekes lemezjátszó-hangkar párosítást. Roksan Xerxes játszó - SME V. hangkar. Az érdekelne, hogy hogyan viszonyul egymáshoz a futómű, és a hangkar? Passzolnak egymáshoz? SFI
Benz Micro LP-S - Michell Orbe, SME 309 - VDH D-501 - Benz Micro Wood SL2 - Analog Art - VDH D501 - ARC PH5 fonó - HT Magic Two - ARC SP 16L- HT Magic Two - Conrad Johnson MF2200 - Music Rererence RM 9 - HT Magic Tweeter - Ponder Over    CD: Marantz SA15 s1

Avatar
Zodo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2009.11.14., szomb. 23:43
Értékelés: 3

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Zodo »


A neten fellelhető boltok közül, sehol sem tartanak AT120E/T hangszedőt.

Ezt keresed ?
 
 
Más:
 
Volna egy pár béna kérdésem.
Nem rég vettem egy Dual CS430-at amiben még az eredeti Dual DMS 251S-es pickup van.
Viszont nem tudom megítélni, hogy mennyire lehet kopott benne a tű és szeretném cserélni, hogy biztonsággal hallgathassam a meglévő lemezeimet, esetleg archiváljam anyukám lemezeit.
 
Lehetséges csak a tű cseréje, ha igen hol és hogy keressem ?
Ehhez a típushoz nem igazán találtam.
Esetleg a már ajánlott AT95E -t vegyek hozzá, mert ahogy nézegettem a tű árakat, talán kifizetődőbb a komplett csere?
 

alfaati

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: alfaati »


 
... Mert a "net" nálam az országhatárnál véget ér...
Jaaa.... eBay... 15%-al drágában, mint mondjuk a Dob utcában...
Dombornyomásos VISA kártyával... (+5.000,-/év) ami nekem nincs, mert csak egy hangszedő kellene nyugatról...
Szerintem nagyot, nem tévedtem...

De mindnyájunk okulására, várnám a bővebb magyarázatot a jelenségre.
Előre is köszönöm.

nem kell se dombor nyomott kártya se ebay regi, és nem is 5000/év. Vannak shopok ahova ha beregisztrálsz (5 perc) akármilyen Visa kártyával tudsz vásárolni.
 
De hogyha van a Dob utcában és olcsóbb is mint a net akkor nem értem mért tetted fel a kérdésed... Ha meg még sincs a Dob utcában vagy egész Magyar országon de nem akarsz kulfoldrol rendelni, akkor várj a csodára hátha az oledbe pottyan egy.
 
Vagy maradt még az a lehetoség, hogy fel adsz itt egy hirdetést hogy ilyet keresel és megint csak vársz a csodára

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



A neten fellelhető boltok közül, sehol sem tartanak AT120E/T hangszedőt....
Mostmár sejtem, miért árulták ki a végét amerikai boltok féláron...

mindkettő téves következtetés!

Bővebben?
 
... Mert a "net" nálam az országhatárnál véget ér...
Jaaa.... eBay... 15%-al drágában, mint mondjuk a Dob utcában...
Dombornyomásos VISA kártyával... (+5.000,-/év) ami nekem nincs, mert csak egy hangszedő kellene nyugatról...
Szerintem nagyot, nem tévedtem...

De mindnyájunk okulására, várnám a bővebb magyarázatot a jelenségre.
Előre is köszönöm.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”