Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Voyager írta:
2024.03.01., pén. 18:04
Rock60 írta:
2024.02.29., csüt. 00:21
szfi írta:
2024.02.28., szer. 15:02
Hosszú út lesz ez. (Hangszedőnek egy AT VM 95 használtan is jó.) Sok kellemes lemezhallgatási órát!
Ok... Ez most honnan jött ? gondolkodik.gif
Miért baj az, hogy megosztotta ezt a gondolatot? (még ha valóban furcsa is az, hogy nem éppen témába vágó)
Dehogy baj. Csak nem tudom, hogy kinek jött a jókívánság... gondolkodik.gif
Te tudod ?

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dgab »

NJ_ írta:
2024.02.18., vas. 12:49
dgab írta:
2024.02.16., pén. 21:44
NJ_ írta:
2024.02.16., pén. 11:50

Hello,
amikor még (en) foglalkoztam vele, akkor kb. az alabbi 8 dolgot csinaltam a pattogas es serceges (es magas alapzaj) eltuntetese ill. csokkentese erdekeben: 

1. Ovatos gozoles Shark gozolovel https://images.app.goo.gl/bqJzWX4siaLK1u5T8 

2. Nitty Gritty Pure 2 tipikus alkoholos tisztito folyadekkal vakumos mosas

3. 10 csepp Dr-Wack CW1:100 szelvedomoso folyadek 
CW1:100 Insekten-Entferner Gel 
VAGY
X-O haztartasi szagtalaníto koncentratum a nedves lemezre 
X-O Concentrate – XO USA LLC 

4. Jo minosegu kefevel (pl. Osage Audio) eloszlatas, majd az eloszlatott keverek vakummos leszivasa

5. Ismetelt vakumos mosas az alkoholos (NG pure 2) folyadekkal

6. 3 X LP lejatszas

7. 3. lejatszaskor Tascam DR-100MKIII-vel SD kartyara mentettem.., onnantol legtobbszor ezt hallgattam..🫣🤣🙏

8. A fentiek 90-95%-ban jelentos javulast hoztak. De a maradek serult tovabbra is zavaroan sercego pattogo lemezeket kidobtam es ujakat vettem helyettuk.

Udv., J
>
Átfogó programnak tűnik  :smile32: Köszönöm az ajánlást.
Mennyi idő volt kb. lemezenként?
20 perc korul. A lejatszasok nelkul. Az sajnos fix lemezidoket jelent. De persze csak akkor szamit ha digit rogziteni akarod. Ez is egy tapasztalat: a tű 2x-i lejatszas utan “jarja be” a barazdaspiralt ugy, hogy a 3. lejatszas a legjobb minosegben rogzitheto. (Allando tutisztitas utan..)

U., J
>
Köszönöm! Én is úgy hallom, hogy közvetlenül mosás után nyugtalanabb a hang, mint két-három lejátszás után. Ezt érdemes fejben tartani, amikor megtetszenek az embernek az ultrahangos mosók promóképei/videói, ahol egy jó konyak elfogyasztása közben automatikusan megtisztul a lemez, és már mehet is egyből a lemezjátszóra. Bár ha tényleg jó a konyak, az valószínűleg rendbe rakja a hangot. :kapdelm:

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Rock60 írta:
2024.02.29., csüt. 00:21
szfi írta:
2024.02.28., szer. 15:02
Hosszú út lesz ez. (Hangszedőnek egy AT VM 95 használtan is jó.) Sok kellemes lemezhallgatási órát!
Ok... Ez most honnan jött ? gondolkodik.gif
Miért baj az, hogy megosztotta ezt a gondolatot? (még ha valóban furcsa is az, hogy nem éppen témába vágó)

Avatar
szfi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2021.02.04., csüt. 08:20
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: szfi »

Rock60 írta:
2024.02.29., csüt. 00:21
szfi írta:
2024.02.28., szer. 15:02
Hosszú út lesz ez. (Hangszedőnek egy AT VM 95 használtan is jó.) Sok kellemes lemezhallgatási órát!
Ok... Ez most honnan jött ? gondolkodik.gif
Onnan, hogy a "lemezjátszózást" el lehet kezdeni. Abbahagyni nehéz!
NorstoneSpider,Pro-JectWMI5,KecesIQRP1500A,AVA KZH-8
HiDiamond,Pangea,Realcable,Ricable,Audioquest,Transparent Audio,Nordost
ThorensTD124Jelco850 Hana Ml,Keces Ephono Project VCS2
AurenderA100
EmotivaERC-3
Trigon Dialog/Monolog
ElacFS509
Havi 100-150 óra/nem hàttér/ zene kb. 90 m3-en.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

szfi írta:
2024.02.28., szer. 15:02
Hosszú út lesz ez. (Hangszedőnek egy AT VM 95 használtan is jó.) Sok kellemes lemezhallgatási órát!
Ok... Ez most honnan jött ? gondolkodik.gif

Avatar
szfi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2021.02.04., csüt. 08:20
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: szfi »

Hosszú út lesz ez. (Hangszedőnek egy AT VM 95 használtan is jó.) Sok kellemes lemezhallgatási órát!
NorstoneSpider,Pro-JectWMI5,KecesIQRP1500A,AVA KZH-8
HiDiamond,Pangea,Realcable,Ricable,Audioquest,Transparent Audio,Nordost
ThorensTD124Jelco850 Hana Ml,Keces Ephono Project VCS2
AurenderA100
EmotivaERC-3
Trigon Dialog/Monolog
ElacFS509
Havi 100-150 óra/nem hàttér/ zene kb. 90 m3-en.

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »

Rock60 írta:
2024.02.20., kedd 23:26
NJ_ írta:
2024.02.20., kedd 15:31

Amit emlitettem az eseti, bar jellemzoen elofordulo jelensege a nagyon szűk tűreseket igenylő magas töltőnyomás hasznalatanak. Ennek adekvat kovetkezmenye, hogy a páracseppek eljut(hat)nak a csúszoelemek felé. Annak ellenére is, hogy vannak megoldasok a sűrített levegő hűtésére (pl. Versa Dynamics), ezaltal a nedvesség kivonasara, az sem 100%-os. Kulonosen akkor, ha a levegő nagy távolságrol jut el a kompresszortól a karig. Szoval az igy mukodo linearis kovetesu hangkaroknak problémái szoktak lenni a kapillarisok elzáródásával, ami a kar lassulasat okozhatja.

Udv., J
>
Érdekel ez a téma.
A Versa Dynamics milyen elven működik ?
Ha hűtjük a levegőt, a levegő relatív páratartalma megnő és a felesleg a környezetén - a csó belsejében - lecsapódik.
Mi lesz a páracseppekkel ? Összegyűjti a szerkezet ?
Pontosan nem tudom, nem akarok hianyos infót adni.🙏 Meg fogom kerdezni az ismerosomet, akinek ilyen hangkarja van. Kis turelmet kerek…

U., J
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

NJ_ írta:
2024.02.20., kedd 15:31

Amit emlitettem az eseti, bar jellemzoen elofordulo jelensege a nagyon szűk tűreseket igenylő magas töltőnyomás hasznalatanak. Ennek adekvat kovetkezmenye, hogy a páracseppek eljut(hat)nak a csúszoelemek felé. Annak ellenére is, hogy vannak megoldasok a sűrített levegő hűtésére (pl. Versa Dynamics), ezaltal a nedvesség kivonasara, az sem 100%-os. Kulonosen akkor, ha a levegő nagy távolságrol jut el a kompresszortól a karig. Szoval az igy mukodo linearis kovetesu hangkaroknak problémái szoktak lenni a kapillarisok elzáródásával, ami a kar lassulasat okozhatja.

Udv., J
>
Érdekel ez a téma.
A Versa Dynamics milyen elven működik ?
Ha hűtjük a levegőt, a levegő relatív páratartalma megnő és a felesleg a környezetén - a csó belsejében - lecsapódik.
Mi lesz a páracseppekkel ? Összegyűjti a szerkezet ?

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »

Rock60 írta:
2024.02.19., hétf. 20:30
NJ_ írta:
2024.02.19., hétf. 12:42

Szeretem oket. Szeretem a hangjukat. Szeretem a technologiajukat. Szeretem a latvanyukat.
Viszont nem szeretem pl. a suritett levegovel torteno macerat, foleg a szobaban. Es a nyomas valtozas a belso surubb barazdakban szinte mindegyik ilyen konstrukciot erintette.

Az SME altalam tapasztalt problemai: egy viszonylag magas eredendo karrezonancia, egy gyarilag nem tul jo karkabelezes, es egy, a korai konstrukcioikra jellemzo “azimuth roll” jelenseg. (A kes-el csapagyozas nem volt jol osszehangolva a headshell-el, ennek volt hatasa az azimuth-ra, ami el tudott mozdulni lejatszas kozben.) Viszont jo hir, hogy ezeket a gyarto zommel korrigalta vagy upgradelte.

Nálam olyan SMEV jart, amelyik mar atesett a facelift-en es kivaloan teljesitett bizonyos hangszedokkel. Ertsd. a fix headshell konstrukcioja miatt nem minden - szamomra fontos - hangszedovel lehet/ tudtam hasznalni, kiprobalni.

Mikori gyartasu volt a tied?

Udv., J
>
Az biztos, hogy a Tangent nem túl felhasználóbarát szerkezet.
A kompresszor természetesen egy másik helyiségben van, ott zöröghet, ahogyan jól esik... :D
A befutóbarázda fölé helyezés viszont nagyon kényelmes, csak a külső cső pozicióját kell figyelni leeresztés előtt...
A nyomásváltozás ? Nem tudom, mire gondolsz, milyen problémára a belső barázdában. gondolkodik.gif Engem pont az ott nyújtott teljesítménye nyűgöz le...

Nekem az SME V. nagyon - nagyon tetszett, meg nem mondom már, miért nem azt tartottam meg a Rock - ra...
Ja, de tudom.
Egyrészről az akkori tesztek - legalább is, amikhez én jutottam hozzá - nem voltak olyan szinten elájulva tőle, mint amennyire manapság az userek jónak tartják és keresik ezt a ritka és használtan is veszett drága kart.
Másrészről beleszerettem a Tangent - ba, a szívnek meg nem lehet parancsolni, mint tudjuk. :D

A korabeli tesztekkel kapcsolatban van egy saját elméletem - lehet, hogy hülyeség :
Szerintem az akkori - '85 körüli - közép és feső-közép kategóriás lemezjátszók jóval színezettebb hangú gépek voltak, mint a manapság gyártott rokonaik.
Én az V - öst nagyon naturális tónusú karnak tartottam, és az érezhetően felszínre hozta a színezett hangú futóművek hangját.
Én azt gondolom, hogy amikor az V - öt kritizálták valami miatt, az alárakott futómű hangja volt valójában a kritika oka/tárgya.
De, ez csak egy sejtés, Neked nagyságrenddel nagyobb tapasztalatod van e téren, kíváncsi vagyok a véleményedre.
Mikori is ? gondolkodik.gif
Azt tudom, hogy a Roxan Xerxes az idő tájt született, az itthon eladott első példánnyal egy időben vettem rá az SME - t.
Az általad felsorolt hibákat én nem érzékeltem, messze az volt addig a legjobb karom, de nem is volt túl sok idő a kitapasztalására, kb. másfél évig volt csak meg...
Ohhh nem, nem kell problemat keresni ott, ahol nincs. Nincs annal jobb amikor elegedett vagy a rendszereddel. Ahogy mondtam ezen a szinten nuanszokon mulik a kulonbozoseg. Mindketto nagyon jo hangkar a maga kategoriajaban.👍

2 rovid muszaki eszrvetel:
1. Az SME maga korszerusitette az altalam felrott nuanszokat. A karrezonancia kerdes pedig valoszinuleg azert merult fel nalam kritikusabban, mert pont a legizgagabbb “legziggibb” hangszedovel futtattam, a Zyx Universe-vel. (De pl. a Colibri GC Elite is ilyen volt.) Ő pedig rengeteg vibracios energiat kozvetit a hangkar fele. Ezt tobb hangkar csak kulon csillapito karcső burkolattal (pl. Warren Gehl) tudta kezelni. Pl. az FR64s. Az Ikeda IT345 ilyen szempontbol (is) szofisztikaltabb konstrukcio volt. Csakhogy egyazon tervezonel maradjak..🙏

2. Az Airtangent. Amit emlitettem az eseti, bar jellemzoen elofordulo jelensege a nagyon szűk tűreseket igenylő magas töltőnyomás hasznalatanak. Ennek adekvat kovetkezmenye, hogy a páracseppek eljut(hat)nak a csúszoelemek felé. Annak ellenére is, hogy vannak megoldasok a sűrített levegő hűtésére (pl. Versa Dynamics), ezaltal a nedvesség kivonasara, az sem 100%-os. Kulonosen akkor, ha a levegő nagy távolságrol jut el a kompresszortól a karig. Szoval az igy mukodo linearis kovetesu hangkaroknak problémái szoktak lenni a kapillarisok elzáródásával, ami a kar lassulasat okozhatja.

Udv., J
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

NJ_ írta:
2024.02.19., hétf. 12:42

Szeretem oket. Szeretem a hangjukat. Szeretem a technologiajukat. Szeretem a latvanyukat.
Viszont nem szeretem pl. a suritett levegovel torteno macerat, foleg a szobaban. Es a nyomas valtozas a belso surubb barazdakban szinte mindegyik ilyen konstrukciot erintette.

Az SME altalam tapasztalt problemai: egy viszonylag magas eredendo karrezonancia, egy gyarilag nem tul jo karkabelezes, es egy, a korai konstrukcioikra jellemzo “azimuth roll” jelenseg. (A kes-el csapagyozas nem volt jol osszehangolva a headshell-el, ennek volt hatasa az azimuth-ra, ami el tudott mozdulni lejatszas kozben.) Viszont jo hir, hogy ezeket a gyarto zommel korrigalta vagy upgradelte.

Nálam olyan SMEV jart, amelyik mar atesett a facelift-en es kivaloan teljesitett bizonyos hangszedokkel. Ertsd. a fix headshell konstrukcioja miatt nem minden - szamomra fontos - hangszedovel lehet/ tudtam hasznalni, kiprobalni.

Mikori gyartasu volt a tied?

Udv., J
>
Az biztos, hogy a Tangent nem túl felhasználóbarát szerkezet.
A kompresszor természetesen egy másik helyiségben van, ott zöröghet, ahogyan jól esik... :D
A befutóbarázda fölé helyezés viszont nagyon kényelmes, csak a külső cső pozicióját kell figyelni leeresztés előtt...
A nyomásváltozás ? Nem tudom, mire gondolsz, milyen problémára a belső barázdában. gondolkodik.gif Engem pont az ott nyújtott teljesítménye nyűgöz le...

Nekem az SME V. nagyon - nagyon tetszett, meg nem mondom már, miért nem azt tartottam meg a Rock - ra...
Ja, de tudom.
Egyrészről az akkori tesztek - legalább is, amikhez én jutottam hozzá - nem voltak olyan szinten elájulva tőle, mint amennyire manapság az userek jónak tartják és keresik ezt a ritka és használtan is veszett drága kart.
Másrészről beleszerettem a Tangent - ba, a szívnek meg nem lehet parancsolni, mint tudjuk. :D

A korabeli tesztekkel kapcsolatban van egy saját elméletem - lehet, hogy hülyeség :
Szerintem az akkori - '85 körüli - közép és feső-közép kategóriás lemezjátszók jóval színezettebb hangú gépek voltak, mint a manapság gyártott rokonaik.
Én az V - öst nagyon naturális tónusú karnak tartottam, és az érezhetően felszínre hozta a színezett hangú futóművek hangját.
Én azt gondolom, hogy amikor az V - öt kritizálták valami miatt, az alárakott futómű hangja volt valójában a kritika oka/tárgya.
De, ez csak egy sejtés, Neked nagyságrenddel nagyobb tapasztalatod van e téren, kíváncsi vagyok a véleményedre.
Mikori is ? gondolkodik.gif
Azt tudom, hogy a Roxan Xerxes az idő tájt született, az itthon eladott első példánnyal egy időben vettem rá az SME - t.
Az általad felsorolt hibákat én nem érzékeltem, messze az volt addig a legjobb karom, de nem is volt túl sok idő a kitapasztalására, kb. másfél évig volt csak meg...

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »

Rock60 írta:
2024.02.18., vas. 19:25
NJ_ írta:
2024.02.18., vas. 13:11

- Epp a nagyobb rigiditas miatt - mivel pl. jellemzoen rovidebb karszarral rendelkeznek mint a legrovidebb 9”-es forgocsaposok, - a lineáris követesu hangkarok halkabban tudnak szolni. Szoval lesznek olyan zajos LP-k amelyek normal hangkarokkal (radialis) mar nem igazan jatszhatoak le, de egy lineárissal igen

Udv., J
Ezt masszívan alá tudom támasztani.
Azt nem tudtam megindokolni, hogy a Rock R az Air -Tangent - tel miért szól nyilvánvalóan csendesebben, mint a Roxan Xerxes az SME V. - tel.
Én a csendességet a futóműnek tulajdonítottam - nehéz vastag nagy csillapítású tányér - és őszintén szólva abban sem voltam teljesen biztos - most sem vagyok - hogy a Tangent jobb kar - e, mint az SME V.
A csendesség, viszont NJ magyarázata szerint mégis csak nagyrészt a Tangent javára írható.
Az SME es az Airtangent szintjen en mar nem fogalmazok meg olyan velemenyt, hogy melyik a jobb hangkar. Mindketto jo. De mindketto mas is. Volt linearis kovetesu hangkarom, mondhatnam ugy is, hogy tobb kevesebb kihagyassal mindig is volt. Rockport a Capella-n, Souther a Verdier-en, ET a Nakamichi-n majd a Micro Seiki-n. (A Basis-en nincs, mert ide bonyolult felszerelni; nem prioritas.)
Szeretem oket. Szeretem a hangjukat. Szeretem a technologiajukat. Szeretem a latvanyukat.
Viszont nem szeretem pl. a suritett levegovel torteno macerat, foleg a szobaban. Es a nyomas valtozas a belso surubb barazdakban szinte mindegyik ilyen konstrukciot erintette.

Az SME altalam tapasztalt problemai: egy viszonylag magas eredendo karrezonancia, egy gyarilag nem tul jo karkabelezes, es egy, a korai konstrukcioikra jellemzo “azimuth roll” jelenseg. (A kes-el csapagyozas nem volt jol osszehangolva a headshell-el, ennek volt hatasa az azimuth-ra, ami el tudott mozdulni lejatszas kozben.) Viszont jo hir, hogy ezeket a gyarto zommel korrigalta vagy upgradelte.

Nálam olyan SMEV jart, amelyik mar atesett a facelift-en es kivaloan teljesitett bizonyos hangszedokkel. Ertsd. a fix headshell konstrukcioja miatt nem minden - szamomra fontos - hangszedovel lehet/ tudtam hasznalni, kiprobalni.

Mikori gyartasu volt a tied?

Udv., J
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

NJ_ írta:
2024.02.18., vas. 13:11

- Epp a nagyobb rigiditas miatt - mivel pl. jellemzoen rovidebb karszarral rendelkeznek mint a legrovidebb 9”-es forgocsaposok, - a lineáris követesu hangkarok halkabban tudnak szolni. Szoval lesznek olyan zajos LP-k amelyek normal hangkarokkal (radialis) mar nem igazan jatszhatoak le, de egy lineárissal igen

Udv., J
Ezt masszívan alá tudom támasztani.
Azt nem tudtam megindokolni, hogy a Rock R az Air -Tangent - tel miért szól nyilvánvalóan csendesebben, mint a Roxan Xerxes az SME V. - tel.
Én a csendességet a futóműnek tulajdonítottam - nehéz vastag nagy csillapítású tányér - és őszintén szólva abban sem voltam teljesen biztos - most sem vagyok - hogy a Tangent jobb kar - e, mint az SME V.
A csendesség, viszont NJ magyarázata szerint mégis csak nagyrészt a Tangent javára írható.

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »

dixie-chicken írta:
2024.02.16., pén. 16:43
NJ_ írta:
2024.02.16., pén. 11:50
dgab írta:
2024.02.16., pén. 08:47
A sercegés pedig sajnos zavar, ez van.

Csak érdekel, hogy lehet-e esetleg a dologgal mit kezdeni.

De akkor ezek szerint nem nagyon.
Hello,
amikor még (en) foglalkoztam vele, akkor kb. az alabbi 8 dolgot csinaltam a pattogas es serceges (es magas alapzaj) eltuntetese ill. csokkentese erdekeben: 

1. Ovatos gozoles Shark gozolovel https://images.app.goo.gl/bqJzWX4siaLK1u5T8 

2. Nitty Gritty Pure 2 tipikus alkoholos tisztito folyadekkal vakumos mosas

3. 10 csepp Dr-Wack CW1:100 szelvedomoso folyadek 
CW1:100 Insekten-Entferner Gel 
VAGY
X-O haztartasi szagtalaníto koncentratum a nedves lemezre 
X-O Concentrate – XO USA LLC 

4. Jo minosegu kefevel (pl. Osage Audio) eloszlatas, majd az eloszlatott keverek vakummos leszivasa

5. Ismetelt vakumos mosas az alkoholos (NG pure 2) folyadekkal

6. 3 X LP lejatszas

7. 3. lejatszaskor Tascam DR-100MKIII-vel SD kartyara mentettem.., onnantol legtobbszor ezt hallgattam..🫣🤣🙏

8. A fentiek 90-95%-ban jelentos javulast hoztak. De a maradek serult tovabbra is zavaroan sercego pattogo lemezeket kidobtam es ujakat vettem helyettuk.

Udv., J
>
@NJ,olyan vélemény/tapasztalat esetleg hogy nem minden lemezjátszó futómű+kar párositás kezeli egyformán ezeket a minimálisnak nevezhető sercegéseket (ugyanazon hangszedő használatával... ) ugorjuk át azt az elméletet,hogy egy jó lemezjátszónak "semleges" hangja van,nincs olyan hogy ennek most egy kicsit "zártabb hangkaraktere van",még a másiknak egy kicsit "nyiltabb",értelemszerűen,az amelyik "zártabb hangkarakterű" eltünteti (minimalizálja) a minimális sercegéseket,még a nyiltabb hangkarakterű,ezeket a minimális sercegéseket,jobban a felszinen tartja ?...zárjuk ki a rendszer többi elemét...
Ok. Átugrom.🤭

Helyette ez, hogy tetszik(?):

Jobb rendszerben minden jobb🤣🙏

Ok, nem poenkodok, de ez nincs messze az valosagtol..😋🙏

Csak ismetelni tudom: az analóg reprodukció a “jol csinalt” részletek láncolata. Legyen az eszkoz vagy beallitas, a lanc minden eleme fontos.

Ezert - ahogy kerted - kizarhatnam a rendszer tobbi “elemét”, de inkabb osszefoglalom, szerintem mi kell a jobb lemez “zajszinthez”(?) A vegen lesznek az altalad kerdezett hangszedo hangkar viszonnyal kapcs. valaszok:

1. Jobb lemeztisztitasi es tutisztitasi modszer (Ezekrol, a referenciaimrol korabban irtam)

2. Jobb hangszedo beallitas a kovetokepesseg minosegehez
Egy lenyegeset kiemelve: minel pontosabb az SRA, annal halkabb lesz a lemez.
Referencia: Wally, Acoustical Systems

3.Jobb minosegben preselt lemezek (pl. a hő és a hőeloszlás szabalyozasa preseleskor)
Referencia(?): nem tudom, sok jo hasznalt lemez van, es sok uj bovli. Fejlodnie kellene tobb mai lemezkiadoknak.

4. Jobb, modernebb tuprofilok
- ha a tucsucs nagyobb letapogatasi feluleten (r/R) ül a barázdában, akkor a hangszedo egy (el)használt LP barázdfalaban olyan modulaciokat is kepes kovetni amelyek még nem sérültek pl. egy kúpos tüprofil által.
- modern metszesu tuprofilok, pl. micro ridge, fine line, vdH, replicant stb. csökkentik a belso barazda torzitast és javítjak a magas frekvenciák tisztaságát, mondhatni csendesebben futnak.

5. Jobb minosegu futomu - különösen a tányér
Ebbol a szempontbol, szerintem, nincs jobb mint egy jól csillapított, nagy tömegű, nagy tehetetlensegű tányér. Referencia: Micro Seiki es klonjai

6. Az analog lelke: jobb minőségi phono előerősítő, nulla visszacsatolással
- visszacsatolást hasznalo fonoaramkorok a pattogasokat es sercegeseket is hangsulyozhatjak. Altalanosan lehet, hogy zajosabbak a csöves előerősítők (visszacsatolassal), mint a felvezetosok, de kevesebb pattogast és sercegest okoznak. A hurok visszacsatolás nélküli csöves előerősítők nagyon keves patt. es serc. produkalnak
- a visszacsatolas eredmenye, egy, a hanghoz hozzáadott recsegésréteg. Ez a fonóáramkörökben jelenlévő terjedési késleltetés miatt lehet, amit a hurok visszacsatolás tovabb ront. Ettol ez a “hangreteg” egyre hangosabban jelenhet meg
Szoval ez fonoaramkori konstrukcios kerdes is.
Referencia: Lamm, Wavestream, VAC, Doshi, Simm, Klyne, JRDG

7. Hangszedo hangkar parositas
A hangkar szerepe, hogy mechanikus felüláteresztő szűrőként funkcionaljon a hangszedo számára.
- a rezonancia frekvenciajuk felett a hangkar mozdulatlan, és lehetővé teszi a hangszedo számára, hogy kövesse az LP barazdat.
- a rezonancia frekvenciajuk alatt a hangkar ugy mozog, hogy mentesitse a hangszedo tuszarat és felfüggesztését a nem zenei bemenetek reprodukálásától. (Ide tartoznak a nem központos lemezek, a vetemedett lemek, es a hangszedo lemezre történő leengedese/ cuing.)
Ezért egy magasabb hangszedo hangkar rezonancia frekvencia választás jobb lehet a követesi minoseghez, de nem feltetlenul jobb a vegso hanghoz, mivel a hangkar ugy fog mozogni, hogy kozben tompitja a hangszedot a barazda jeleitol, amelyeket követnie kell.
Ha jo a lemezjátszó felfüggesztése, beleértve a váz/ állvány szerkezetét és a padló strukturajat is, a motor(ok) pedig csendesek, akkor en a hangszedo hangkar rezonancia frekvenciáját az alsó ~7-8 Hz-es tartományban szoktam beallitani.

A követokepesseget, valamint a serceges es pattogas zajszintjet a hangkar csapágy kialakítása (lazabb unipivot, merevebb gimbal vagy konvecionalis, meg merevebb magneses, suritett levegos), az ellensúly kialakítása és a headshell és karszar(cső) hajlító ill. csavaró rezonanciái is befolyásolják. (Ez mas dolog, mint a hangszedo hangkar rezonancia.) Ebbol a szempontbol:
- a kevésbé merev, ezert rezonánsabb hangkarok eseten jobb szokott lenni a hangszedo hangkar rezonancia frekvenciat magasabbra allitani
- A merevebb hangkarok, mint pl. a Kuzma 4point, az ujabb Safir9, de a carbon Triplanar, vagy a szuper kompozit Graham phantom elite is, jobban szoktak szolni alacsonyabb hangszedo hangkar rezonancia frekvenciákkal

- Epp a nagyobb rigiditas miatt - mivel pl. jellemzoen rovidebb karszarral rendelkeznek mint a legrovidebb 9”-es forgocsaposok, - a lineáris követesu hangkarok halkabban tudnak szolni. Szoval lesznek olyan zajos LP-k amelyek normal hangkarokkal (radialis) mar nem igazan jatszhatoak le, de egy lineárissal igen

Szamomra itt (“zajszint”) ezek a lenyeges tapasztalatok.

Udv., J
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »

dgab írta:
2024.02.16., pén. 21:44
NJ_ írta:
2024.02.16., pén. 11:50
dgab írta:
2024.02.16., pén. 08:47
A sercegés pedig sajnos zavar, ez van.

Csak érdekel, hogy lehet-e esetleg a dologgal mit kezdeni.

De akkor ezek szerint nem nagyon.
Hello,
amikor még (en) foglalkoztam vele, akkor kb. az alabbi 8 dolgot csinaltam a pattogas es serceges (es magas alapzaj) eltuntetese ill. csokkentese erdekeben: 

1. Ovatos gozoles Shark gozolovel https://images.app.goo.gl/bqJzWX4siaLK1u5T8 

2. Nitty Gritty Pure 2 tipikus alkoholos tisztito folyadekkal vakumos mosas

3. 10 csepp Dr-Wack CW1:100 szelvedomoso folyadek 
CW1:100 Insekten-Entferner Gel 
VAGY
X-O haztartasi szagtalaníto koncentratum a nedves lemezre 
X-O Concentrate – XO USA LLC 

4. Jo minosegu kefevel (pl. Osage Audio) eloszlatas, majd az eloszlatott keverek vakummos leszivasa

5. Ismetelt vakumos mosas az alkoholos (NG pure 2) folyadekkal

6. 3 X LP lejatszas

7. 3. lejatszaskor Tascam DR-100MKIII-vel SD kartyara mentettem.., onnantol legtobbszor ezt hallgattam..🫣🤣🙏

8. A fentiek 90-95%-ban jelentos javulast hoztak. De a maradek serult tovabbra is zavaroan sercego pattogo lemezeket kidobtam es ujakat vettem helyettuk.

Udv., J
>
Átfogó programnak tűnik  :smile32: Köszönöm az ajánlást.
Mennyi idő volt kb. lemezenként?
20 perc korul. A lejatszasok nelkul. Az sajnos fix lemezidoket jelent. De persze csak akkor szamit ha digit rogziteni akarod. Ez is egy tapasztalat: a tű 2x-i lejatszas utan “jarja be” a barazdaspiralt ugy, hogy a 3. lejatszas a legjobb minosegben rogzitheto. (Allando tutisztitas utan..)

U., J
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

PgSpa írta:
2024.02.17., szomb. 12:23
Nekem az  én szintemen az a tapasztalatom, hogy az egyre jobb lemezjátszó/hangszedő inkább csökkenti a lemezzaj érzékelhetőségét. Ezek szerint még soha nem értem el azt a nívót, ahol ismét viszzatér a zaj, és zavaró lesz?

 
Te már nem is fogod. De pont az a lényeg amit írtál, hogy az érzékelhetősége.... Nem biztos, hogy a szintje csökken. Hanem olyan helyre kerül a hangtérben, ahol már nem zavarja a zenét és ezért a zenehallgatást sem. Vagy legalábbis én így érzékelem, ezért hiszem, hogy te is... 
 

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 335
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Nekem az  én szintemen az a tapasztalatom, hogy az egyre jobb lemezjátszó/hangszedő inkább csökkenti a lemezzaj érzékelhetőségét. Ezek szerint még soha nem értem el azt a nívót, ahol ismét viszzatér a zaj, és zavaró lesz?

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dgab »

NJ_ írta:
2024.02.16., pén. 11:50
dgab írta:
2024.02.16., pén. 08:47
A sercegés pedig sajnos zavar, ez van.

Csak érdekel, hogy lehet-e esetleg a dologgal mit kezdeni.

De akkor ezek szerint nem nagyon.
Hello,
amikor még (en) foglalkoztam vele, akkor kb. az alabbi 8 dolgot csinaltam a pattogas es serceges (es magas alapzaj) eltuntetese ill. csokkentese erdekeben: 

1. Ovatos gozoles Shark gozolovel https://images.app.goo.gl/bqJzWX4siaLK1u5T8 

2. Nitty Gritty Pure 2 tipikus alkoholos tisztito folyadekkal vakumos mosas

3. 10 csepp Dr-Wack CW1:100 szelvedomoso folyadek 
CW1:100 Insekten-Entferner Gel 
VAGY
X-O haztartasi szagtalaníto koncentratum a nedves lemezre 
X-O Concentrate – XO USA LLC 

4. Jo minosegu kefevel (pl. Osage Audio) eloszlatas, majd az eloszlatott keverek vakummos leszivasa

5. Ismetelt vakumos mosas az alkoholos (NG pure 2) folyadekkal

6. 3 X LP lejatszas

7. 3. lejatszaskor Tascam DR-100MKIII-vel SD kartyara mentettem.., onnantol legtobbszor ezt hallgattam..🫣🤣🙏

8. A fentiek 90-95%-ban jelentos javulast hoztak. De a maradek serult tovabbra is zavaroan sercego pattogo lemezeket kidobtam es ujakat vettem helyettuk.

Udv., J
>
Átfogó programnak tűnik  :smile32: Köszönöm az ajánlást.
Mennyi idő volt kb. lemezenként?

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

NJ_ írta:
2024.02.16., pén. 11:50
dgab írta:
2024.02.16., pén. 08:47
A sercegés pedig sajnos zavar, ez van.

Csak érdekel, hogy lehet-e esetleg a dologgal mit kezdeni.

De akkor ezek szerint nem nagyon.
Hello,
amikor még (en) foglalkoztam vele, akkor kb. az alabbi 8 dolgot csinaltam a pattogas es serceges (es magas alapzaj) eltuntetese ill. csokkentese erdekeben: 

1. Ovatos gozoles Shark gozolovel https://images.app.goo.gl/bqJzWX4siaLK1u5T8 

2. Nitty Gritty Pure 2 tipikus alkoholos tisztito folyadekkal vakumos mosas

3. 10 csepp Dr-Wack CW1:100 szelvedomoso folyadek 
CW1:100 Insekten-Entferner Gel 
VAGY
X-O haztartasi szagtalaníto koncentratum a nedves lemezre 
X-O Concentrate – XO USA LLC 

4. Jo minosegu kefevel (pl. Osage Audio) eloszlatas, majd az eloszlatott keverek vakummos leszivasa

5. Ismetelt vakumos mosas az alkoholos (NG pure 2) folyadekkal

6. 3 X LP lejatszas

7. 3. lejatszaskor Tascam DR-100MKIII-vel SD kartyara mentettem.., onnantol legtobbszor ezt hallgattam..🫣🤣🙏

8. A fentiek 90-95%-ban jelentos javulast hoztak. De a maradek serult tovabbra is zavaroan sercego pattogo lemezeket kidobtam es ujakat vettem helyettuk.

Udv., J
>
@NJ,olyan vélemény/tapasztalat esetleg hogy nem minden lemezjátszó futómű+kar párositás kezeli egyformán ezeket a minimálisnak nevezhető sercegéseket (ugyanazon hangszedő használatával... ) ugorjuk át azt az elméletet,hogy egy jó lemezjátszónak "semleges" hangja van,nincs olyan hogy ennek most egy kicsit "zártabb hangkaraktere van",még a másiknak egy kicsit "nyiltabb",értelemszerűen,az amelyik "zártabb hangkarakterű" eltünteti (minimalizálja) a minimális sercegéseket,még a nyiltabb hangkarakterű,ezeket a minimális sercegéseket,jobban a felszinen tartja ?...zárjuk ki a rendszer többi elemét...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »

dgab írta:
2024.02.15., csüt. 18:04
SoundMania írta:
2024.02.15., csüt. 13:50
Rock60 írta:
2024.02.15., csüt. 12:56

 A Vdh tűs EMT TSD 15 - nek milyen csiszolású a tűje ?
Van annak vmi neve, vagy csak simán Vdh...?
Ennek utäna kellene nézni. Mintha az is valami Gyger lett volna csak nem 6-os méret hanem 5-ös.... Jelentsen ez bármit.... Leginkább a tű méretét ha minden igaz. 
Ha pedig a mostani VdH tűkre gondolsz szinten a Gyger gyártja tudtommal VdH tervei alapján és módosítások is voltak rajta, vdh 1s talán a típusa
​. Jelenleg ez a legjobb tű és csak az sk hangszedőibe kerül tudtommal. Más gyártó sem kap ilyet. Többé kevésbé az MR tű a helyettesítője lehet. De a felsőkategóriás vdh hangszedőknek meg nincs helyettesítője. :)
Ha tévedek majd hozzáértőbb kérem pontosítson. 
Az 5 ill. 6 a tű horizontális mérete, mikronban. Az 5-ös tehát vékonyabb, elméletileg mélyebbre tud ereszkedni a barázdában. Általában megadják mellé a vertikális metszés méretét is, ami viszont minél nagyobb, szintén mikronban, annál hosszabban van formára vágva a tű vertikálisan, elméletileg annál jobb letapogatási képessége van/annál mélyebbre tud ereszkedni a barázdában.
Ha jól tudom, ezen metrikákban az Ortofon Replicant 100-as tűje az iparági csúcs, ott 5/100 a két érték. Hogy ez hangzásban mit jelent, arról nincs tapasztalatom. Bár úgy rémlik, mintha néhány Vdh profil lemenne 5 mikron alá.
A Replicant 100 (és az összes Ortofon Gyger) Gyger gyártmany. A Gyger 2 féle nominalis méretben kesziti ezeket: “S” es “2” jelolessel. Az “S” sugar aranyai: r/R  5/120 um, a “2” pedig  5/75 um.  

Nem tudom a “6”-ost mire ertettetek.. 

Az 5 um kis sugar (r) “ala meno” peldaul  a Namiki Micro Ridge méretei: r/R  2-3/70-80 um. De a leghosszabb pasztazo éle (R) a Replicant 100 gyemantnak van, ami valójában a Gyger “S”, es 120, 110 es 100 um turestartomanyu nagy (R) sugarral rendelkezik. 

Hogy milyen a hangja? A Replicant 100-as gyemanttal rendelkezo Ortofon hangszedoknek?
Szerintem príma! 

U., J
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »

dgab írta:
2024.02.16., pén. 08:47
A sercegés pedig sajnos zavar, ez van.

Csak érdekel, hogy lehet-e esetleg a dologgal mit kezdeni.

De akkor ezek szerint nem nagyon.
Hello,
amikor még (en) foglalkoztam vele, akkor kb. az alabbi 8 dolgot csinaltam a pattogas es serceges (es magas alapzaj) eltuntetese ill. csokkentese erdekeben: 

1. Ovatos gozoles Shark gozolovel https://images.app.goo.gl/bqJzWX4siaLK1u5T8 

2. Nitty Gritty Pure 2 tipikus alkoholos tisztito folyadekkal vakumos mosas

3. 10 csepp Dr-Wack CW1:100 szelvedomoso folyadek 
CW1:100 Insekten-Entferner Gel 
VAGY
X-O haztartasi szagtalaníto koncentratum a nedves lemezre 
X-O Concentrate – XO USA LLC 

4. Jo minosegu kefevel (pl. Osage Audio) eloszlatas, majd az eloszlatott keverek vakummos leszivasa

5. Ismetelt vakumos mosas az alkoholos (NG pure 2) folyadekkal

6. 3 X LP lejatszas

7. 3. lejatszaskor Tascam DR-100MKIII-vel SD kartyara mentettem.., onnantol legtobbszor ezt hallgattam..🫣🤣🙏

8. A fentiek 90-95%-ban jelentos javulast hoztak. De a maradek serult tovabbra is zavaroan sercego pattogo lemezeket kidobtam es ujakat vettem helyettuk.

Udv., J
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

dgab írta:
2024.02.16., pén. 08:47
SoundMania írta:
2024.02.15., csüt. 18:25
dgab írta:
2024.02.15., csüt. 16:35

Köszönöm! HSD 006.
Igen, volt egy ilyen gyanúm. Úgy tudom a svájciak hozzányúltak a konstrukcióhoz. Hogy ez jó - e, nem tudom, nem hallottam 006-ost. A hsd 6 meg a jobb jsd-khez mérhető. 
No én meg a HSD 6-ot nem hallottam, úgyhogy ezt nehezen fogjuk megbeszélni :) mindenesetre nekem a 006 is elképesztő, már-már ijesztő felbontás, mégis nagyon kiegyenlített, nagyon harmonikus, zenei. A klasszikus fordulattal: mint amikor elhúznak egy függönyt a zene és a hallgató közül. Tényleg. Mióta megvan, én sem nagyon fordulok a CD felé. Nemrég beszéltem valakivel, aki használt HSD 006-ot és JSD-ket is, valamint végigpróbált jópár euróban ötszámjegyű phonót, neki az volt a konklúziója, hogy nem érdemes a HSD006 fölé menni. Ha még költene az ember, akkor inkább phonóra. Abból is az EMT jelenlegi csúcsgépére. Ízlés dolga, természetesen.

A sercegés pedig sajnos zavar, ez van. Én már vagyok annyira fiatal, hogy alapvetően CD-ről kezdtem a zenehallgatást, az az elsődleges élmény. Ha dörren a metál/nagyzenekar, nem hallok a percegésből semmit, de a lány akusztikus gitárral lemezeken, amikkel villogok a látogatók előtt (vicc), nem esik jól a sistergés. Plusz fejhallgatózok is időnként, ott ez jobban kijön. De, mint írtam, tudok ezzel együtt élni, sőt! Csak érdekel, hogy lehet-e esetleg a dologgal mit kezdeni. De akkor ezek szerint nem nagyon.
Na igen, nagyon együtt lehet élni némi lemezzajjal. 
Viszont nem értek egyet az ismerősöddel, hogy nem érdemes jobb hangszedőt venni. Bár ez függ a rendszer többi elemének szintjétől is biztosan. De ahogy mondtam, hsd006-nál tsd15-nél a hsd 6 sokkal sokkal jobb. Mondanám hogy hoz annyit mint ha 150 ezer forintos power kábelt kicserélsz 1 milliósra, vagy 150 ezer forintos fonót 1,5 milliósra, emlékek alapján.... És a HSD6 - nál vannak még jobb hangszedők. Sokkal jobbak! Árakat már ne kérdezz! :)

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dgab »

SoundMania írta:
2024.02.15., csüt. 18:25
dgab írta:
2024.02.15., csüt. 16:35
SoundMania írta:
2024.02.15., csüt. 08:52

De, mossad a lemezeket! Inkább sercegjen, mint koszos, zsíros, bármilyen legyen. Jobb a lemeznek is mert a későbbiekben kevésbé koszosodik. Új lemezt is érdemes sűrűbben mosni az elején..... És a tűnek is jobb.... Meg antisztatikus is lesz a lemez így. Meg kezelni is sokkal könnyebb, iobb. Szóval mosd amennyit csak tudod.
Hsd6 vagy 006? Hsd 6 ismerős. Nagyon jó! Nem jelentős előny más tű, sem bele, sem "ellene". Jól fel kell kötni a gatyát, ha valami meg akarja neki mutatni.... Ez a Dyna kevés még ehhez nagyon. Hiába az elvileg jobb tű... 006 azért nagyon más liga viszont.... Lefele.... 
Köszönöm! HSD 006.
Igen, volt egy ilyen gyanúm. Úgy tudom a svájciak hozzányúltak a konstrukcióhoz. Hogy ez jó - e, nem tudom, nem hallottam 006-ost. A hsd 6 meg a jobb jsd-khez mérhető. 
No én meg a HSD 6-ot nem hallottam, úgyhogy ezt nehezen fogjuk megbeszélni :) mindenesetre nekem a 006 is elképesztő, már-már ijesztő felbontás, mégis nagyon kiegyenlített, nagyon harmonikus, zenei. A klasszikus fordulattal: mint amikor elhúznak egy függönyt a zene és a hallgató közül. Tényleg. Mióta megvan, én sem nagyon fordulok a CD felé. Nemrég beszéltem valakivel, aki használt HSD 006-ot és JSD-ket is, valamint végigpróbált jópár euróban ötszámjegyű phonót, neki az volt a konklúziója, hogy nem érdemes a HSD006 fölé menni. Ha még költene az ember, akkor inkább phonóra. Abból is az EMT jelenlegi csúcsgépére. Ízlés dolga, természetesen.

A sercegés pedig sajnos zavar, ez van. Én már vagyok annyira fiatal, hogy alapvetően CD-ről kezdtem a zenehallgatást, az az elsődleges élmény. Ha dörren a metál/nagyzenekar, nem hallok a percegésből semmit, de a lány akusztikus gitárral lemezeken, amikkel villogok a látogatók előtt (vicc), nem esik jól a sistergés. Plusz fejhallgatózok is időnként, ott ez jobban kijön. De, mint írtam, tudok ezzel együtt élni, sőt! Csak érdekel, hogy lehet-e esetleg a dologgal mit kezdeni. De akkor ezek szerint nem nagyon.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

SoundMania írta:
2024.02.16., pén. 05:29
 
Egyébként lehet ismét zajtalan, sercegésmentes a lemezed. Csak be kell kenni valamivel. Yutubon találsz erre praktikákat. Ha erre van igény biztosan ki tudod kísérletezni mi a legjobb szer. 

 
WD 40 ? Biztosan kevésbé kopna a tű. :D

Ja, ha valakit érdekelne, de még nem hallott volna róla, Aszpirin új hozzászólás-szerkesztőn dolgozik.
KVház > Fórummal kapcsolatos témák > Fórummal kapcsolatos észrevételek
Az utolsó két oldalt érdemes átböngészni... 

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Rock60 írta:
2024.02.15., csüt. 22:27
Az új lemezről volt szó...

Átolvasva mindkét indoklásodat, az új lemez lemosásának az értelmét  a lemez antisztatizálásában  és könnyebb tisztántartásában látom, de legalább rögtön serceg egy kicsit... gondolkodik.gif

Kihagytam valamit ?
Szerintem ki. Melyik 2 indoklást? Induljunk messzebbről? Mit várnak a lemezgyűjtők/használók a mosástól? Írd/írjátok meg mert nem tudom.
A saját véleményem tudtam leírni. Ami az, hogy engem az apró sercegések nem zavarnak, csak a hibákból eredőek. De ezek erősen hallhatóak már.... 
Az sem zavar, csak érdekes, hogy az új lemezt mosva a némasága eltűnik és lesz egy alap de halk zaja/sercegése. Cserébe tiszta lesz a lemezem. Nem kell törölgetni. És a tűt sem. És sokkal jobban fog szólni a lemez is egy ( vagy inkább rögtön 10 mosás után) mondjuk annyira /annyival, hogy felmerül, hogy azta..... mit tudnék még kinyerni belőle hogy ennyivel jobb lett. Van bármi korlát vajon? Mikor nem marad rejtve már semmi apró hang? Mert sokkal sokkal többet hallani már mint előtte.... 
Mert már nem folyik össze. Cd-nek, digitális hangnak esélye nincs többé megközelíteni sem. Biztosan van értelme a lemeznek a minden lejátszás előtti és vagy utáni mosásainak is, bár előttemosást én nem szeretem. Kb olyan a hatása mint amikor kihúzkodod a kábeleid a készülékekből, meg mindenhonnan, meg vissza dugdosod.... Kell neki pár nap mire minden megin helyreáll, lenyugszik. 
Egyébként lehet ismét zajtalan, sercegésmentes a lemezed. Csak be kell kenni valamivel. Yutubon találsz erre praktikákat. Ha erre van igény biztosan ki tudod kísérletezni mi a legjobb szer. 
Ha kihagytam valamit szólj.... 

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Az új lemezről volt szó...

Átolvasva mindkét indoklásodat, az új lemez lemosásának az értelmét  a lemez antisztatizálásában  és könnyebb tisztántartásában látom, de legalább rögtön serceg egy kicsit... gondolkodik.gif

Kihagytam valamit ?
  

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”