Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

Rock60 írta:
2023.11.10., pén. 14:44
revox írta:
2023.11.10., pén. 14:22

A sima mosóval az a gáz, sokan nme tartják be, én se, hogy felkenés után hagyni kellene kb 5 percet ázni, pont a mélyen beágyazódott kosz miatt.
A Loricraftos lónyállal ez még működhetne is, de az alkoholosból mi marad 5 perc után ? gondolkodik.gif
Az is igaz, hogy áztatni lehet sima desztillált vízzel is nem ?
passzolom. szerintem a Loricraft manuálban így írták, de valahonnan jött, az fix. áztatás semminek nem árt szerintem
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

Rock60 írta:
2023.11.10., pén. 16:28
...Ha valami úgy néz ki mint a kacsa, úgy hápog, mint a kacsa, olyan büdös, mint a kacsa, akkor az sanszos, hogy kacsa.
Nekem az a fa konzol maga a kacsa.
Egy kiló lisztet nem tennék rá, nem hogy a lemezjátszómat...
40 mm vastag tölgy lapok, a falra 8 csavarral rögzítve, készre szerelve szállítják, szóval biztos, hogy nem két pozdorjacsavarral van összehúzva á la IKEA, és akár 90kg-os készülék is rárakható (90kg liszt).
De legyen a hited szerint. :smile53:
Háp. :rolleyes:

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

pärt írta:
2023.11.10., pén. 15:22

Szerintem az előfeltételezésed, hogy pl. az a fotón látható fa falikonzol borzalmasan lengene, még nem tény - legalábbis számomra nem. Hogy az az általad vázolt módon kezdjen rezonálni, az a fal elég komoly vertikális mozgását feltételezné.
Nem úgy értettem a lengést, mint ahogy egy trambulin leng - bár hasonlatnak nem rossz... :D
Nem lengésről, inkább remegésről, rezgésről van szó.
Ahhoz képest remeg, mint ha stabilan feltámaszkodna négy ponton, mint egy asztalka.
Ha valami úgy néz ki mint a kacsa, úgy hápog, mint a kacsa, olyan büdös, mint a kacsa, akkor az sanszos, hogy kacsa.
Nekem az a fa konzol maga a kacsa.
Egy kiló lisztet nem tennék rá, nem hogy a lemezjátszómat.

A vékony fallal kapcsolatos problémát szerintem revox mester tökéletesen érzékeltette.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

Rock60 írta:
2023.11.10., pén. 14:08
pärt írta:
2023.11.10., pén. 12:08

Mennyiben alkalmas egy módszer helytelenségének bizonyítására, az adott módszer - jelen esetben a falikonzolos elhelyezés - hibásan kivitelezett változatával példálózni ?
Nem, félreértesz.
Nem a módszer helytelenségét akartam bizonyítani.

Nem állítottam, hogy a falikonzol rossz, arról beszéltünk - én legalább is - hogy könnyű előnytelen kivitelezésekbe futni. / Lsd. Pl Pali mintája, stb./
Láthattad, hogy több hozzászólás is volt a témában, nem pont egyre reagáltam ebben a mixben.
Persze mint mindenben, ebben is különbözőek a vélemények, hogy mitől jó egy falikonzol, vagy mitől jó és jó helyen van-e az a fal, amire feltesszük.
Nekem viszont van egy álláspontom, hogy - szvsz - mitől biztosan rossz - és esetleg jó - ezt próbáltam pedzegetni, nyitott vagyok minden /ellen/érvelésre... :smile53:
Szerintem az előfeltételezésed, hogy pl. az a fotón látható fa falikonzol borzalmasan lengene, még nem tény - legalábbis számomra nem. Hogy az az általad vázolt módon kezdjen rezonálni, az a fal elég komoly vertikális mozgását feltételezné. Lehet, hogy szeizmikus jelenség képes megrángatni, de akkor már édesmindegy, mert az egy padlón álló assztalkát is érintene.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

revox írta:
2023.11.10., pén. 14:22

A sima mosóval az a gáz, sokan nme tartják be, én se, hogy felkenés után hagyni kellene kb 5 percet ázni, pont a mélyen beágyazódott kosz miatt.
A Loricraftos lónyállal ez még működhetne is, de az alkoholosból mi marad 5 perc után ? gondolkodik.gif
Az is igaz, hogy áztatni lehet sima desztillált vízzel is nem ?

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

dixie-chicken írta:
2023.11.10., pén. 12:47
lusta vagyok guglizni,meg úgyis a megszokott rizsa megy...

ez is vákuummal szárít, vagy más módon? mert vákuummal az ésszerű,ami ugyanúgy leszívja a lemezről a dzsuvát és a folyadékot. az fix,hogy nagy hatalom az automatika: betesz-kivesz :rolleyes:

figyi,hátrdőltem még "mostak",meg dumáltunk közben (meg ment a zene is közben) :D ...amire én emlékszem berakta dzuvásan,tisztán,szárazon a végén kézhezkaptam...számomra fontos lemez volt,semmilyen más mosási opciót nem akartam válalni azon (jó,lett volna egy Kuzma VinVac,de az kicsit "messze van/volt") ;)

annyira dzuvás azért nem volt,csak az a féle piszok volt rajta,amely a barázdák mélységében van,és nem voltam biztos benne hogy a sima "lötyis" mosás(VPI/Pro-Ject)segitett volna-e rajta...

...de a túlaj közben elmagyarázta :smile53: :smile32:
nem mondtam,hogy nem OK, csak kérdezgetek. amúgy a sima mosóval az a gáz, sokan nme tartják be, én se, hogy felkenés után hagyni kellene kb 5 percet ázni, pont a mélyen beágyazódott kosz miatt.

az igazi próba tényleg az lenne, ha két tök egyfomra,mondjuk új lemezt mikroszkóppal megnéznénk 1 és 2 mosás után. a loricraftos videón nyilván kikaptak két olyan olyan fotót,ahol semmi kosz nem volt, de holtbiztos, hogy nem ennyire tiszta az egész lemez, ahogy egyik eljárással se. de érdekes lenne egyszer tényleg megsasolni,mi marad a barázdákban. de ez csak a puszta kíváncsiság. a lényeg,hogy érdemes mosni, bármivel is, mert a mosott azért mosott... annyi,hogy a klasszik szívófejesen cserélhető általában vagy a cső, vagy a plüss(vagy mi az). néha nem árt megtakarítani és néha cserélni.

az a Kuzma mit tud? mert ráguglizva az is sima szívócsöves
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2023.11.10., pén. 14:00

Fel sem merült bennem, hogy nagyobb legyen.

Volt.... UsaAudio légpárnás állványon is.
Ki nem hagytam volna... gondolkodik.gif

Ez a Townshend lágpárnás koppintás? Nem jó ? Fura...

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

pärt írta:
2023.11.10., pén. 12:08

Mennyiben alkalmas egy módszer helytelenségének bizonyítására, az adott módszer - jelen esetben a falikonzolos elhelyezés - hibásan kivitelezett változatával példálózni ?
Nem, félreértesz.
Nem a módszer helytelenségét akartam bizonyítani.

Nem állítottam, hogy a falikonzol rossz, arról beszéltünk - én legalább is - hogy könnyű előnytelen kivitelezésekbe futni. / Lsd. Pl Pali mintája, stb./
Láthattad, hogy több hozzászólás is volt a témában, nem pont egyre reagáltam ebben a mixben.
Persze mint mindenben, ebben is különbözőek a vélemények, hogy mitől jó egy falikonzol, vagy mitől jó és jó helyen van-e az a fal, amire feltesszük.
Nekem viszont van egy álláspontom, hogy - szvsz - mitől biztosan rossz - és esetleg jó - ezt próbáltam pedzegetni, nyitott vagyok minden /ellen/érvelésre... :smile53:

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rock60 írta:
2023.11.10., pén. 11:50
zoli73 írta:
2023.11.10., pén. 10:59

Mit akarsz hallani?
Ok, kösz, nagyjából ennyit, a sztorit.
Nem sűrűn van 300 + os anyaga az esztergályosoknak, nagyjából semmiből - legalább is akiket én ismerek.
Ja igen, a Pro - Ject ...ismerős... gondolkodik.gif .
Az alapanyag nem az esztergályosnak volt "raktáron", azt a másik barátom szerezte be, direkt ezért, Ő rendszeresen rendel az "acrylosoktól". Lehetett volna nagyobb átmérőjű is, de egyrészt nem láttam értelmét. Kényelmetlen a lemez levétele, másrészt az átmérő talán plusz 1,5cm-bírt volna el, mert a lemezjátszó kapcsolója elég közel van a tányérhoz. Fel sem merült bennem, hogy nagyobb legyen.
A súlya majdnem teljesen megegyezi a gyári üvegtányér+Achromat-al.

A falikonzol témához még némi adalék.
Korábban próbalkoztam több megoldással a lemezjatszó alá, volt a komódon(ez a legroszabb), volt üvegpolcos állványon, cementkötésű lapokból készült állványon(ez 100+kg volt), ill. a jelenlegi, UsaAudio légpárnás állványon is. Mind közűl a falikonzolon a legjobb. Az előző lemezjátszóm(Alphason Solo), és ez is a "falon" érzi magár a legjobban.
Annyi különbséggel, hogy a régi gép 25mm-es MDF lapon, alatta tüskékkel volt a konzolon. A jelenlegi kicsit bonyolúltabb megoldás. A tüskéket(M6) kidobtam, a helyükre 1-1, 8mm-es kerámiagolyó van ültetve, erre jön egy 10mm-es üveglap, amire egy másik 10mm-es üveglap, de 4db 25x6mm-es szilikon tappanccsal szétválasztva.
Ennek a szerkezetnek a tetején "trónol" a lemezjátszó.
Vagyis a további elcsatoláshoz még hozzátartozik, hogy a lemezjátszóhoz megvettem a külön kapható, tuning lábakat, a Bo¡ng-ot.
A ház vasbeton gerendás/béléstestes födémes, nincs alápincézve(csak a terasz), csendes, kevésbe forgalmas környéken lakom. Villamos, vonat, hajó, repülőgép nem jár az utcában, és a földalatti atomrobbantások is viszonylag ritkák. :D
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

lusta vagyok guglizni,meg úgyis a megszokott rizsa megy...

ez is vákuummal szárít, vagy más módon? mert vákuummal az ésszerű,ami ugyanúgy leszívja a lemezről a dzsuvát és a folyadékot. az fix,hogy nagy hatalom az automatika: betesz-kivesz :rolleyes:

figyi,hátrdőltem még "mostak",meg dumáltunk közben (meg ment a zene is közben) :D ...amire én emlékszem berakta dzuvásan,tisztán,szárazon a végén kézhezkaptam...számomra fontos lemez volt,semmilyen más mosási opciót nem akartam válalni azon (jó,lett volna egy Kuzma VinVac,de az kicsit "messze van/volt") ;)

annyira dzuvás azért nem volt,csak az a féle piszok volt rajta,amely a barázdák mélységében van,és nem voltam biztos benne hogy a sima "lötyis" mosás(VPI/Pro-Ject)segitett volna-e rajta...

...de a túlaj közben elmagyarázta :smile53: :smile32:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

Rock60 írta:
2023.11.10., pén. 12:02
supravox írta:
2023.11.10., pén. 10:42
Na ma rendesen megfigyelem mikor mi történik.
A gyártó biztosan tudja mit, miért, csak kérdezem...

1. Száraz UH funkció. gondolkodik.gif Igaz, a denevérek is szárazon használják :D
2. Ahogy körbe fordul a lemez, nem folyik le föntről a lötty a cÍmkére ?
Na jó.
Nem esküdnék meg rá,hogy mikor történik az ultrahangozás.
De nem k...a mindegy?
Nem, nem folyik rá.
Csodaszépen suvickol.
Szerencsére én igen jó áron jutottam hozzá.
Szuperül működik.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

Rock60 írta:
2023.11.10., pén. 07:50
...Pali923
Ha egyszer megnéznéd, hogy milyen értékeket mutat egy rosszul kitámasztott falikonzol hozzád közelebbi részére felrögzített gyorsulásmérő, csodát látnál, függetlenül attól, hogy van - e rajta valami, vagy sem...
Ez egyrészt eléggé elméletelés - persze ha tényleges méréseken alapul a feltételezésed, akkor elnézést. Másrészt mennyiben alkalmas egy módszer helytelenségének bizonyítására, az adott módszer - jelen esetben a falikonzolos elhelyezés - hibásan kivitelezett változatával példálózni.
Ha valóban szörnyűségek történnek a mély tartományban, akkor annak lesz műszer nélkül is könnyen észlelhető, látható hatása, a mélysugárzó zenei jeltől független, tébolyult kitéréseinek formájában.
Nálam 38 cm vastag a fal plusz irgalmatlan mennyiségű monolit vasbeton váz is van benne. Elég nyugodt felület egy konzolhoz (nincs a közelben metro, villamos, külszíni bánya). Az állványom nagyon sok szintes, régebben a tetején lakott a lemezjátszó. Szerintem annál most jobb helye van a falon.
Nem kardoskodom a konzol mellett, elég sok tényező határozza meg, hova melyik alkalmasabb.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

supravox írta:
2023.11.10., pén. 10:42
Na ma rendesen megfigyelem mikor mi történik.
A gyártó biztosan tudja mit, miért, csak kérdezem...

1. Száraz UH funkció. gondolkodik.gif Igaz, a denevérek is szárazon használják :D
2. Ahogy körbe fordul a lemez, nem folyik le föntről a lötty a cÍmkére ?

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2023.11.10., pén. 10:59

Mit akarsz hallani?
Ok, kösz, nagyjából ennyit, a sztorit.
Nem sűrűn van 300 + os anyaga az esztergályosoknak, nagyjából semmiből - legalább is akiket én ismerek.
Ja igen, a Pro - Ject ...ismerős... gondolkodik.gif .

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

revox írta:
2023.11.10., pén. 10:43

Egész kedvet kaptam a lemezmosáshoz, ha hangos, ha nem, majd alapjáraton ketyegtetem... :D
Hétvégén mosás - napot tartok !
Én nem kaptam kedvet :D
[/quote]

Ok, de én még nem mostam soha...
Ha majd az egészet átmosom egyszer, asszem addigra nekem is elfogy a kedvem... gondolkodik.gif

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rock60 írta:
2023.11.10., pén. 07:52
zoli73 írta:
2023.11.10., pén. 07:37

Igen.
Mi a manó...
Nem mesélsz róla ?
Mit akarsz hallani?
Egy barátom barátja "művelte", mint ahogy az előzőt is, ami próbára volt.
Teljesen gyári minőségű kivitel, sőt.
Azt mondta, volt nála egy Pro-ject acryl tányér, de az nem egy precíz kivitel, olyat Ő ki sem adna a kezéből. Elég elnagyolt, és nem is túl pontos, egyenletes a mérete.
Sokat vártam rá, mert sok a melója, most tudta beiktatni.
Talán emlékszel mikor írtam, hogy próbálkozom, tesztelem az acryl tányért, ez úgy egy bő hónapja volt. Akkor döntöttem róla, hogy kell, így "leadtam a rendelést", most készült el.
Kereken 300mm az átmérője, és 20mm vastag. Van egy kimélyítés a lemezcimkének is.
Ennyi.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

supravox írta:
2023.11.10., pén. 10:42
revox írta:
2023.11.10., pén. 07:54
supravox írta:
2023.11.10., pén. 06:37


Ultrahangos IS.
Először folyadékkal lemossa mindkét oldalát egyszerre.
Szárít majd ultrahang.
Mindet más sebességel.
BisztiBojsz?
Az uh az áztatáskor kell menjen. A láncmosóknál is az a lényeg, hogy ázik a löttyben, miközben az uh teszi a dolgát. Ami nekemm inkább érdekes a videó alapján, hogy mikor és mennyit dolgozik az uh. A sima uh tisztítókban melegítik a vizet 70-80C-ra és 5-8percig dolgozik. A tisztítás otoszlánrésze a kefékre van bízva valsz, az uh a ráadás. Sok in One :smile32:
Ez is mos vagy 6 percig egy lemezt.
Na ma rendesen megfigyelem mikor mi történik.
Lemez betesz.
On.
Elkezdi forgatni a lemezt.
A mosólötyi szintje megemelkedik.
2-2 kvázi teddy henger elkezdi a lötyit rápacsmagolni a lemezre.
Forog forog.
Abbahagyja.
Aztán elkezd rohadt hangosan szárítani.Sztem vákummal.
Aztán baromi lassan forgatva jön az UH.
de az uh a vízben hat elvileg... lehet is-is akkor? de ahol leírják a működési elvet,ott is ezzel jönnek, hogy a vízmolekulák végzik a melót, az uh hatására. csak nem írják le halál részetesen, de annál hosszabban, hogy robbannak a vízmolekulák :D

xal ha már száraz, nemtom, az uh mit tesz vele... Part a nagy UH mosó... majd mond okosat,ha erretéved, én csak kibicelek. axxony nem engedte az UH láncmosót bevinni a lakásba, pincébe meg nem járok le láncot mosni,imserem magam, így csak kibic maradtam a témában (de érdeklődő) :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

Rock60 írta:
2023.11.10., pén. 10:27
revox írta:
2023.11.09., csüt. 23:04

A szívófej végén van valami plasztik fejvég,de az nem érhozzá a lemezhez. A szívónyílásba fut be a szövetszál, ami nem szövet, az foszlana, ez is egy nylonszál. Lényegében ezen csúszik a szívófej.
Érdekes...
Akkor lényegében mechanikusan is tisztít szívás közben, a fonal szélességében. gondolkodik.gif
Egész kedvet kaptam a lemezmosáshoz, ha hangos, ha nem, majd alapjáraton ketyegtetem... :D
Hétvégén mosás - napot tartok !
szerintem az csak vezeti a fejet a lemezen. az előtolást (kar elfordulását) egy mechanizmus szabályozza. ez a szövet csak annyi,hogy a súrlódás minimális legyen és ne sérüljön a barázda (2,5g "tűnyomása" van, nem fölötte lebeg a kar). mivel nylon a kis madzag, a vizes dzsuvát a koncentráltan ható nagy szívóerő arról is lehúzza folyamatosan. mire lemegy a lemez, a kis madzag nem koszos(de lehet van rajta mikroszkópikus mértékű szennyeződés), de azért biztos,ami biztos, új lemezoldalhoz új madzagot húz. (ha megnézed a videón,a kar tövénél van egy fehér orsó. azon van a madzag.

én nem kaptam kedvet :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

revox írta:
2023.11.10., pén. 07:54
supravox írta:
2023.11.10., pén. 06:37
Rock60 írta:
2023.11.09., csüt. 21:27


Ez ultrahangos gép ?
Ultrahangos IS.
Először folyadékkal lemossa mindkét oldalát egyszerre.
Szárít majd ultrahang.
Mindet más sebességel.
BisztiBojsz?
Az uh az áztatáskor kell menjen. A láncmosóknál is az a lényeg, hogy ázik a löttyben, miközben az uh teszi a dolgát. Ami nekemm inkább érdekes a videó alapján, hogy mikor és mennyit dolgozik az uh. A sima uh tisztítókban melegítik a vizet 70-80C-ra és 5-8percig dolgozik. A tisztítás otoszlánrésze a kefékre van bízva valsz, az uh a ráadás. Sok in One :smile32:
Ez is mos vagy 6 percig egy lemezt.
Na ma rendesen megfigyelem mikor mi történik.
Lemez betesz.
On.
Elkezdi forgatni a lemezt.
A mosólötyi szintje megemelkedik.
2-2 kvázi teddy henger elkezdi a lötyit rápacsmagolni a lemezre.
Forog forog.
Abbahagyja.
Aztán elkezd rohadt hangosan szárítani.Sztem vákummal.
Aztán baromi lassan forgatva jön az UH.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

revox írta:
2023.11.09., csüt. 23:04

A szívófej végén van valami plasztik fejvég,de az nem érhozzá a lemezhez. A szívónyílásba fut be a szövetszál, ami nem szövet, az foszlana, ez is egy nylonszál. Lényegében ezen csúszik a szívófej.
Érdekes...
Akkor lényegében mechanikusan is tisztít szívás közben, a fonal szélességében. gondolkodik.gif
Egész kedvet kaptam a lemezmosáshoz, ha hangos, ha nem, majd alapjáraton ketyegtetem... :D
Hétvégén mosás - napot tartok !

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

dixie-chicken írta:
2023.11.10., pén. 08:24
Én Audiodesket használok.
Előtte valami nagyobb VPI volt.
Ég és föld az Audiodesk javára.
Sajnos sokszoros pénzért.
Ez van.
Az Audiodeskkel lemosott lemezeim azonnal hallható módon jobban szólnak.
A kezelése is atomegyszerű.
yep,jó gép :smile32: ...beteszed is kiveszed szárazon,tisztán :D
lusta vagyok guglizni,meg úgyis a megszokott rizsa megy...

ez is vákuummal szárít, vagy más módon? mert vákuummal az ésszerű,ami ugyanúgy leszívja a lemezről a dzsuvát és a folyadékot. az fix,hogy nagy hatalom az automatika: betesz-kivesz :rolleyes:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

dixie-chicken írta:
2023.11.10., pén. 08:24

Yep,jó gép :smile32: ...beteszed is kiveszed szárazon,tisztán :D
Még sem az igazi... gondolkodik.gif
Meg kelljen kérem küzdeni a tiszta lemezért ! :smile29:

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Én Audiodesket használok.
Előtte valami nagyobb VPI volt.
Ég és föld az Audiodesk javára.
Sajnos sokszoros pénzért.
Ez van.
Az Audiodeskkel lemosott lemezeim azonnal hallható módon jobban szólnak.
A kezelése is atomegyszerű.
yep,jó gép :smile32: ...beteszed is kiveszed szárazon,tisztán :D
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Na kérem, bevallom, hülyeséget írtam... :smile53:

A Nagy Tibor - féle lemezmosókészülékben valóban két motor van, ahogy ezt többen is feltételeztétek.
Az egyik hajtja a tányért, a másik egy vizes-porszívó motor, melynek a teljesítménye 1200 Watt.
Gazdasági megfontolásból kerül ekkora motor bele, mert a kisebb teljesítményűek abnormálisan drágábbak, fölöslegesen vinnék fel a gép árát..
Ezért / is / része a szerkezetnek a kényelmesen tekergethető szívóerő szabályozó.
Lehetne fixen is visszavenni a motor teljesítményét, de a mostani kivitelezést Tibor praktikusabb megoldásnak találta.

A gép jelenlegi alap ára 102 ezer jó magyar Forint.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rock60 2023.11.10., pén. 08:27-kor.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

supravox írta:
2023.11.10., pén. 06:37
Rock60 írta:
2023.11.09., csüt. 21:27
supravox írta:
2023.11.09., csüt. 21:07

Az Audiodeskkel lemosott lemezeim azonnal hallható módon jobban szólnak.
A kezelése is atomegyszerű.
Mi kellene még?😀
Ez ultrahangos gép ?
Ultrahangos IS.
Először folyadékkal lemossa mindkét oldalát egyszerre.
Szárít majd ultrahang.
Mindet más sebességel.
BisztiBojsz?
Az uh az áztatáskor kell menjen. A láncmosóknál is az a lényeg, hogy ázik a löttyben, miközben az uh teszi a dolgát. Ami nekemm inkább érdekes a videó alapján, hogy mikor és mennyit dolgozik az uh. A sima uh tisztítókban melegítik a vizet 70-80C-ra és 5-8percig dolgozik. A tisztítás otoszlánrésze a kefékre van bízva valsz, az uh a ráadás. Sok in One :smile32:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”