Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

PgSpa írta:
2023.11.09., csüt. 20:23
Ha egy motor hajtaná a tányért és a leszívást, ahhoz erőátviteli berendezés kellene. Teljesen függetlenek egymástól.
Nem tudom, hogy van megoldva, de van valami okosság benne... gondolkodik.gif
Három dolgot biztosan tudok :
Egy motor van benne.
A tányér fordulatszáma fix.
A szívóerő fokozatmentesen szabályozható.

:party: :smile52: :party:

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

SoundMania írta:
2023.11.09., csüt. 20:12

1 lemezes uh-ban, minden lemez után cserélni kellene a folyadékot és tisztítani a tartályt. A soklemezesben is 20 lemez után már látható némi lebegő anyag ha rendesen előmosod vákumossal. Ha meg nem, akkor még rosszabb lesz a helyzet. 30 lemezzel már ott is ki kell önteni.
akkor ez nem az én sportom. ipari mennyiségű tisztításnál a többlemezes érdekes lehet, de ha előmosni is kell, elég macera. az biztos, hogy jól moshat. Pärt sorstársunk bicikliláncokat mos uh-val és elég tisztáramossa azt a redvás dolgot is, de ott a mosódolyadék igénytelenebb.
nem mozgott egyelőre ezen a fantáziám, de amire gondoltam, papírforma :smile53:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

SoundMania írta:
2023.11.09., csüt. 20:12
revox írta:
2023.11.09., csüt. 20:04
Rock60 írta:
2023.11.09., csüt. 18:38


Tetszik a szerkezet, bár kicsit pepecselősebbnek tűnik.
Gondolom 120 - ért nem dobják utánad...
ugyanaz, mint a többi. felteszed a lemezt, lekened, leszívod. a kar megy magától. a kar pozíciójának átrakásával fordul a leszívás iránya, de a videón lévő dupla takarítás csak opcionális. ha valaki nagyon tutira akar menni, a normál mosóval is kétlépcsőben mos.
nemtom, mibe fáj, de fixen nem 120 :rolleyes:

az ultrahangos nemtom milyen, de ráguglizok

van is... monsjuk ez 1 milla... elvileg jobb technológia(ha az), akkor, hogy fogják eladni a Loricraftokat? :D azok szerintem felette vannak...
mondjuk az zsákutca a próbáknál, hogy a vákuumos mosó után a másik még tisztít, mert a vákuumos is tisztít, ha mégegyszer ráengeded. az ultrahangosnál nekem inkább a benne álló folyadék a kérdőjeles. mert gondolom, nem öntik ki minden mosás után és 100-150 lemezre lövik be egy koncentrátum tudását. azt nem rudom, ülepítik e a leszedett koszt, vagy mi van vele, vagy nem kavarja e fel újra a rendszer, de gondolom nem. nekem tetszik. hogy nem kell ktt ülni mellette. meg kenegetni, kapcsolgatni, de azért nem életbevágó a beszerzése most és azonnal. vélhetően ez is be fog jöni az olcsóbb ajtókon is egyébként, bár lehet kicsit bonyolultabb műszakilag a kopír..


youtu.be/U_hqT4tk2hg
1 lemezes uh-ban, minden lemez után cserélni kellene a folyadékot és tisztítani a tartályt. A soklemezesben is 20 lemez után már látható némi lebegő anyag ha rendesen előmosod vákumossal. Ha meg nem, akkor még rosszabb lesz a helyzet. 30 lemezzel már ott is ki kell önteni.
Én Audiodesket használok.
Előtte valami nagyobb VPI volt.
Ég és föld az Audiodesk javára.
Sajnos sokszoros pénzért.
Ez van.
A folyadék valóban nem bír ki max 20 lemezt.
Aztán csere.
De perverzek cserélhetik lemezenként ha bírják a 15 euró/lötyis terhelést.
Ha már maximalisták akarunk lenni.
Ugye SM?😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2023.11.09., csüt. 19:40
Aztán hogy lemezjátszó is legyen, ha már ez az a topic.
Elkészült, és ma végre megjött a lemezjátszómra az acryl tányér.
Jól mutat rajta. :smile53:
Valamiért azt hittem, hogy már régen acril tányér van rajta...

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Ha egy motor hajtaná a tányért és a leszívást, ahhoz erőátviteli berendezés kellene. Teljesen függetlenek egymástól.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

A mosó témához: nekem egy Okki Nokki üzemel. Egyszer leégett a motorja, magam cseréltem. Egy 800W-os Midea porszívó motor+axiálkompresszor egység van benne. A felvetésekre szerintem annyi az egyszerű válasz, ha a gyártók erre a célra külön speciális motort, szivattyúegységet fejlesztenének, a lemezmosók amúgy is indokolatlanul magas ára (én láttam belülről, egy fokkal jobb, mint a házi barkács) kb. ötszörös lenne.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

SoundMania írta:
2023.11.09., csüt. 19:43

A vezetékes példádnak semmi köze a mosóhoz. Amúgy is egy kalap alá vetted a nyomást és a vákumot.
Másrészt nem kellene akkora vákum sem hogy görbüljön alatta már a lemez! Ezt egyébként számolni kellene meg kísérletezni, hogy mi az optimum. Szóval nem kell 2000 wattos porszívó motor ilyen célra. Elég sokkal kisebb. Szeretném ha a barázdák a helyükön maradnának és csak a koszt szívná le a gép.
Szó nem volt 2000 Wattról, azon túl a motor nem csak a vákumot állítja elő, hanem a tányért is forgatja, nagy nyomatékkal. :yingyang:
A szívás ereje változtatható tetszőlegesen, természetesen szó sincs lemezgörbülésről és barázda deficitről. :ohnoohnoohno:
Tibor nem csak számolt, jó néhány prototípust elkészített, mire a most gyártott modellt véglegesítette.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

revox írta:
2023.11.09., csüt. 20:04
Rock60 írta:
2023.11.09., csüt. 18:38
revox írta:
2023.11.09., csüt. 15:29

High end show-n áldás volt. a budiban volt a lemezmosoda, nem volt mindegy, hogy megsüketülsz, vagy ez csendben dolgozik. bár eme becses hivatást (lemezmosó) messze elkerültem, olyankor, ha menni kellett volna mosni, épp volt valami dolgom, mert "elpiszkáltak egy hangfalat" vagy hasonló :D
Tetszik a szerkezet, bár kicsit pepecselősebbnek tűnik.
Gondolom 120 - ért nem dobják utánad...
ugyanaz, mint a többi. felteszed a lemezt, lekened, leszívod. a kar megy magától. a kar pozíciójának átrakásával fordul a leszívás iránya, de a videón lévő dupla takarítás csak opcionális. ha valaki nagyon tutira akar menni, a normál mosóval is kétlépcsőben mos.
nemtom, mibe fáj, de fixen nem 120 :rolleyes:

az ultrahangos nemtom milyen, de ráguglizok

van is... monsjuk ez 1 milla... elvileg jobb technológia(ha az), akkor, hogy fogják eladni a Loricraftokat? :D azok szerintem felette vannak...
mondjuk az zsákutca a próbáknál, hogy a vákuumos mosó után a másik még tisztít, mert a vákuumos is tisztít, ha mégegyszer ráengeded. az ultrahangosnál nekem inkább a benne álló folyadék a kérdőjeles. mert gondolom, nem öntik ki minden mosás után és 100-150 lemezre lövik be egy koncentrátum tudását. azt nem rudom, ülepítik e a leszedett koszt, vagy mi van vele, vagy nem kavarja e fel újra a rendszer, de gondolom nem. nekem tetszik. hogy nem kell ktt ülni mellette. meg kenegetni, kapcsolgatni, de azért nem életbevágó a beszerzése most és azonnal. vélhetően ez is be fog jöni az olcsóbb ajtókon is egyébként, bár lehet kicsit bonyolultabb műszakilag a kopír..


youtu.be/U_hqT4tk2hg
1 lemezes uh-ban, minden lemez után cserélni kellene a folyadékot és tisztítani a tartályt. A soklemezesben is 20 lemez után már látható némi lebegő anyag ha rendesen előmosod vákumossal. Ha meg nem, akkor még rosszabb lesz a helyzet. 30 lemezzel már ott is ki kell önteni.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

Rock60 írta:
2023.11.09., csüt. 18:38
revox írta:
2023.11.09., csüt. 15:29

High end show-n áldás volt. a budiban volt a lemezmosoda, nem volt mindegy, hogy megsüketülsz, vagy ez csendben dolgozik. bár eme becses hivatást (lemezmosó) messze elkerültem, olyankor, ha menni kellett volna mosni, épp volt valami dolgom, mert "elpiszkáltak egy hangfalat" vagy hasonló :D
Tetszik a szerkezet, bár kicsit pepecselősebbnek tűnik.
Gondolom 120 - ért nem dobják utánad...
ugyanaz, mint a többi. felteszed a lemezt, lekened, leszívod. a kar megy magától. a kar pozíciójának átrakásával fordul a leszívás iránya, de a videón lévő dupla takarítás csak opcionális. ha valaki nagyon tutira akar menni, a normál mosóval is kétlépcsőben mos.
nemtom, mibe fáj, de fixen nem 120 :rolleyes:

az ultrahangos nemtom milyen, de ráguglizok

van is... monsjuk ez 1 milla... elvileg jobb technológia(ha az), akkor, hogy fogják eladni a Loricraftokat? :D azok szerintem felette vannak...
mondjuk az zsákutca a próbáknál, hogy a vákuumos mosó után a másik még tisztít, mert a vákuumos is tisztít, ha mégegyszer ráengeded. az ultrahangosnál nekem inkább a benne álló folyadék a kérdőjeles. mert gondolom, nem öntik ki minden mosás után és 100-150 lemezre lövik be egy koncentrátum tudását. azt nem rudom, ülepítik e a leszedett koszt, vagy mi van vele, vagy nem kavarja e fel újra a rendszer, de gondolom nem. nekem tetszik. hogy nem kell ktt ülni mellette. meg kenegetni, kapcsolgatni, de azért nem életbevágó a beszerzése most és azonnal. vélhetően ez is be fog jöni az olcsóbb ajtókon is egyébként, bár lehet kicsit bonyolultabb műszakilag a kopír..


youtu.be/U_hqT4tk2hg
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

pali923 írta:
2023.11.09., csüt. 19:22

1. Én nem vagyok sem kőműves, sem statikus, de nem tudom elképzelni, hogy egy lemezjátszót nem lehet felrakni 10 centis tégla válaszfalra valamilyen konzolra.

2. Nekem egyébként ez a kedvencem, egyszer csinálok egy ilyet...
1. Fel lehet, persze.
Súly, kivitelezés és a leszakadástól való félelem függvénye. :D
/ A válaszfal rezonanciáit most engedjük el./

2. Mindegy, hogy fából vagy fémből készül a konzol, a szoba felöli felének a merevsége egyenesen arányos a kitámasztás faltól számított távolságával és annak lefelé irányúló függőleges méretével.
Ha a kitámasztás nem elég átfogó, az állvány levegőben libegő része terhelés hatására úgy viselkedik, mint egy rugó. / Azt komálja a lemezjátszó. :D /
Farugó, vagy fémrugó, tök mindegy.
A belinkelt fa állvány ebből a szempontból maga a tragédia, egy IKEA katalógusban el tudnám képzelni, az IKEA lemezjátszó alá.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Rock60 írta:
2023.11.09., csüt. 13:46
SoundMania írta:
2023.11.09., csüt. 13:23

Teljesen felesleges túl erős motor ahhoz a vékony csöhöz! Elég a gyengébb, ami halkabb is.
Nem.
Valahogy ez tűnik természetesnek, de nem.
Az volt igazán durva, mikor a villany szerelvény - boltban /!/ arról győzködött az eladó, hogy azért vezessem vékony dróton a 9 V - ot a kapucsengőig, mert annak kisebb /!/ az ellenállása, mint a " durung vastagnak ".
Ja, és persze szerinte nincsen jelentősége, hogy milyen messze vezetem...
Ott dolgozik az ember kb. 8 éve. :smile51:
Szerencsére nem az általa javasolt 0.5 - ös, hanem 2.5 - es durungon vittem a 9 V - ot a 40 méterre lévő kapuig.
A vezetékes példádnak semmi köze a mosóhoz. Amúgy is egy kalap alá vetted a nyomást és a vákumot.
Másrészt nem kellene akkora vákum sem hogy görbüljön alatta már a lemez! Ezt egyébként számolni kellene meg kísérletezni, hogy mi az optimum. Szóval nem kell 2000 wattos porszívó motor ilyen célra. Elég sokkal kisebb. Szeretném ha a barázdák a helyükön maradnának és csak a koszt szívná le a gép.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aztán hogy lemezjátszó is legyen, ha már ez az a topic.
Elkészült, és ma végre megjött a lemezjátszómra az acryl tányér.
Csatolmányok
20231109_171335.jpg
20231109_175103.jpg
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

pali923 írta:
2023.11.09., csüt. 19:22
zoli73 írta:
2023.11.09., csüt. 18:59
Igen, 18cm a válaszfal. 15cm tégla+ vakolat.
Én nem vagyok sem kőműves, sem statikus, de nem tudom elképzelni, hogy egy lemezjátszót nem lehet felrakni 10 centis tégla válaszfalra valamilyen konzolra. Hacsak nem a 80-as évekbeli debreceni villamos jár a ház előtt. Nem tudom, változott-e azóta a helyzet, de akkoriban egy 60 centis várfalat is megrezgetett az a járgány, szó szerint. :D

Nekem egyébként ez a kedvencem, egyszer csinálok egy ilyet: https://www.analogueseduction.net/equip ... shelf.html
podium-platform-4-l.jpg
Simán fel lehet rakni vékony válaszfalra is, de ott nagyobb felületre kell elosztani a terhelést. Nekem ez az említett konzol, a korábbi otthonunkban(panellakás) a 8cm vastag(vékony) válaszfalra volt felfogatva HKD-vel(betondűbel). Atom stabil volt.
Minden problémára létezik megoldás.
Nálam a helytakarékosság, és a praktikum is a falikonzol mellet szól, ettől még más megoldás is működik.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pali923 »

zoli73 írta:
2023.11.09., csüt. 18:59
Igen, 18cm a válaszfal. 15cm tégla+ vakolat.
Én nem vagyok sem kőműves, sem statikus, de nem tudom elképzelni, hogy egy lemezjátszót nem lehet felrakni 10 centis tégla válaszfalra valamilyen konzolra. Hacsak nem a 80-as évekbeli debreceni villamos jár a ház előtt. Nem tudom, változott-e azóta a helyzet, de akkoriban egy 60 centis várfalat is megrezgetett az a járgány, szó szerint. :D

Nekem egyébként ez a kedvencem, egyszer csinálok egy ilyet: https://www.analogueseduction.net/equip ... shelf.html
podium-platform-4-l.jpg
podium-platform-4-l.jpg (41.76 KiB) Megtekintve 191 alkalommal
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Indy írta:
2023.11.09., csüt. 11:22
Rock60 írta:
2023.11.09., csüt. 11:15

Én anno úgy terveztem, hogy amíg a nejem a konyhában főzőcskézik, addig én az egy légtérben lévő ebédlőasztalon pepecselgetek a mosóval és a lemezekkel.
Felejtős... :ohnoohnoohno:
Mikor először kapcsoltam be próbaképpen, összerohant a család, azt hitték egy MIG29 - el készülök éppen felszállni... :D / Utánégetővel./
Úgyhogy leszáműzettem a készülékkel a garázsba, de mondták, hogy ott is csak akkor kapcsoljam be lehetőleg, ha nincsenek otthon... sad.gif
Vettem azóta munkavédelmi boltban ipari fülvédőt, mert minek lemosni a lemezt, ha utána három napig úgy sem hallok semmit ? :rolleyes:
Elég vicces, vagy inkább szomorú, hogy már 60k körül kapni olyan porszívókat, amelyek ultra csendesek (tudom, ez is relatív) és közben nagyon nagy szívóerőt képesek kifejteni. Ez a csúcstechnológia még nem érkezett meg a lemezmosók közé. :)
Tudod ez azért van, mert a porszívók paramétereit szabályozzák. Jónéhány éve rendeletet hoztak(mint az autók esetében a károsanyag kibocsájtási normák), ami a teljesítményt, szívóerőt, zajt meghatározza, és ezt a gyártóknak valahogy kivitelezni kellett. Illetve a porszívók piacán nagy a tumultus, vele együtt az árverseny, ennek köszönhetően, viszonylag korrekt áron lehet minőségi porszívót venni.
Ezzel szemben a lemezmosók kivitelezésének semmiféle szabályozása nincs, semmilyen normát nem kell teljesíteni, árverseny sem nagyon van, ráadásul egy hobbi segédeszköze, amit gátlástalanúl túl lehet árazni.
Tegyük a szívünkre a kezünket, a mi hobbinkban minden árazás a szubjektivitásra alapul. Objektíven nézve extrém módon túlárazott, de ez nagyjából minden hobbira igaz.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2023.11.09., csüt. 18:59

Nem kell sok csavar, hogy stabil legyen, a jól átgondolt konzol kivitelezés, és a profi rögzítéstechnika a titka.
Ok... :smile53:
Több út vezet Rómába, de kettő már biztos. :D

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rock60 írta:
2023.11.09., csüt. 18:25
zoli73 írta:
2023.11.09., csüt. 16:45

Az én konzolom saját gyartmány, 30x30-as zártszelvényből, homokkal töltve.
A fal, amire fel van fogatva, 18cm vastag tégla válaszfal. 2db 10mm-es menetesszár van a falba beragasztva Hilti-hit-el, ehhez csavarozva. Akár rá is ülhetek a 90 kilómmal.
A 18 cm. már nem olyan kevés.
Két csavar ?
Felfekszik rendesen ? gondolkodik.gif
Igen, 18cm a válaszfal. 15cm tégla+ vakolat.
Igen, két csavar, és felfekszik rendesen.
A fallal érintkező két elem, egyenként 150x30mm felületen fekszik a falnak.
Ennek a felületnek az alján, és tetején 1-1 30x30mm-es, öntapadós filclap van, ami kb. 1-1,5mm vastag. E két lap között, az elem tetejétől 60mm-re van a furat, ezen megy át a csavar. Tehát nem a lapos fém felület fekszik a falhoz, hanem a 4db filcel bevont darab, a ket anya keményen meghúzva, így billegésnek, mozgásnak esélye sincs.
Nem kell sok csavar, hogy stabil legyen, a jól átgondolt konzol kivitelezés, és a profi rögzítéstechnika a titka.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

revox írta:
2023.11.09., csüt. 15:29

High end show-n áldás volt. a budiban volt a lemezmosoda, nem volt mindegy, hogy megsüketülsz, vagy ez csendben dolgozik. bár eme becses hivatást (lemezmosó) messze elkerültem, olyankor, ha menni kellett volna mosni, épp volt valami dolgom, mert "elpiszkáltak egy hangfalat" vagy hasonló :D
Tetszik a szerkezet, bár kicsit pepecselősebbnek tűnik.
Gondolom 120 - ért nem dobják utánad...

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2023.11.09., csüt. 16:45

Az én konzolom saját gyartmány, 30x30-as zártszelvényből, homokkal töltve.
A fal, amire fel van fogatva, 18cm vastag tégla válaszfal. 2db 10mm-es menetesszár van a falba beragasztva Hilti-hit-el, ehhez csavarozva. Akár rá is ülhetek a 90 kilómmal.
A 18 cm. már nem olyan kevés.
Két csavar ?
Felfekszik rendesen ? gondolkodik.gif

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rock60 írta:
2023.11.09., csüt. 08:44
revox írta:
2023.11.09., csüt. 00:05
Alapvetően ismerősi körben talán egy embert se tudok mondani, aki konzolozna.
Mikor még régen egy belvárosi öreg házban laktam, na ott nem volt high - end a födém... :D
Muszáj volt a falra tenni a 30 kilós Rock - ot.
Zebra - féle Lacival terveztük meg a fali készséget - a Quad konzolával párhuzamosan.
40 - es zártszelvény, falon körbe keret, kitámasztások, homokkal koppig töltve, brutális, minimum 30 kiló az is.
9 db 12 x 200 - as csavar húzta a falra, nem mocorgott... :D

Ahol most lakunk, válaszfal van a hifi mögött, arra nem raktam fel a szörnyet, jobb a békesség, a nyugalom.
Az én konzolom saját gyartmány, 30x30-as zártszelvényből, homokkal töltve.
A fal, amire fel van fogatva, 18cm vastag tégla válaszfal. 2db 10mm-es menetesszár van a falba beragasztva Hilti-hit-el, ehhez csavarozva. Akár rá is ülhetek a 90 kilómmal.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

Rock60 írta:
2023.11.09., csüt. 14:49
revox írta:
2023.11.09., csüt. 14:08
a végeredmény szempontjából kb fődmindegy, hangosak és kész :D kivéve, ami nem. A Loricraft pl egész halk, de az más elven szív és szerintem több idő, mire leszipákol egy lemezoldalt.
Igen, mert a szívóerőnek csak arra a kis felületre kell koncentrálódnia, nem 10 centi hosszon szív egyszerre, mint a legtöbb masina. Oda tényleg elég lehet egy sokkal kisebb motor.
Biztosan lassabb is valamivel.
megvágták a videót, nem derül ki mennyi idő :D high end show-n áldás volt. a budiban volt a lemezmosoda, nem volt mindegy, hogy megsüketülsz, vagy ez csendben dolgozik. bár eme becses hivatást (lemezmosó) messze elkerültem, olyankor, ha menni kellett volna mosni, épp volt valami dolgom, mert "elpiszkáltak egy hangfalat" vagy hasonló :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

revox írta:
2023.11.09., csüt. 14:08
a végeredmény szempontjából kb fődmindegy, hangosak és kész :D kivéve, ami nem. A Loricraft pl egész halk, de az más elven szív és szerintem több idő, mire leszipákol egy lemezoldalt.
Igen, mert a szívóerőnek csak arra a kis felületre kell koncentrálódnia, nem 10 centi hosszon szív egyszerre, mint a legtöbb masina. Oda tényleg elég lehet egy sokkal kisebb motor.
Biztosan lassabb is valamivel.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

a végeredmény szempontjából kb fődmindegy, hangosak és kész :D kivéve, ami nem. A Loricraft pl egész halk, de az más elven szív és szerintem több idő, mire leszipákol egy lemezoldalt.

találtam egy értelmesebb videót. aki nem nézi végig a mikroszkópos bemutatót, 6:30 körül kapcsolják be...


youtu.be/AZmRy3cbFjw
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Mind a mellett nem állítom, hogy ez a mosó a szofisztika csúcsa, egy - két ponton biztosan lehetne finomítani rajta, de szerintem sokat nem.
A fizikai korlátok végesek és ez a kategóriájában egy kifejezetten olcsó és jól működő cucc. :smile53:

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

SoundMania írta:
2023.11.09., csüt. 13:23

Teljesen felesleges túl erős motor ahhoz a vékony csöhöz! Elég a gyengébb, ami halkabb is.
Nem.
Valahogy ez tűnik természetesnek, de nem.
Az volt igazán durva, mikor a villany szerelvény - boltban /!/ arról győzködött az eladó, hogy azért vezessem vékony dróton a 9 V - ot a kapucsengőig, mert annak kisebb /!/ az ellenállása, mint a " durung vastagnak ".
Ja, és persze szerinte nincsen jelentősége, hogy milyen messze vezetem...
Ott dolgozik az ember kb. 8 éve. :smile51:
Szerencsére nem az általa javasolt 0.5 - ös, hanem 2.5 - es durungon vittem a 9 V - ot a 40 méterre lévő kapuig.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”