Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

mishow írta:
2022.11.07., hétf. 18:06
Rock60 írta:
2022.11.06., vas. 18:51
" A képzelt riport elég soványnak tűnik "
Igen, lehetne testesebb, de nem rossz.
Ilyenkor fel szoktam tekerni koppig a mélyet, és benyomom a loudnesst.
Tudom, hogy viccnek szántad, de ...
Az elmúlt időszakban eléggé rákattantam a '70-es évek magyar LP-ire, pop-rock szinte válogatás nélkül. Részben nosztalgiából, részben azért, mert sok olyan zenét fedezek fel, amit akkor kissrácként nem szerettem (pl a Bergendyvel ki lehetett űzni a világból anno, most meg szájtátva hallgatom, mekkora zene, és így tovább) de most nem a zenei része a lényeg.
Megfigyeltem, hogy mindnek van egy jellegzetes "bödönhangja" ami csak részben ered a használatból, szerintem direkt úgy vágták őket, hogy a középsáv domináljon, némi felsőbasszus kiemeléssel, nyomott dinamikával. Azért gondolom (TIPPELEM) szándékosnak, mert ekkoriban a lemezjátszó állomány, amit itthon hallgatott a nagy átlag, többnyire alap Supraphon, később Tesla, vagy Unitra volt, jó ha sztereo egyáltalán (nekünk összcsukható társka-Supraphonunk volt, csak mondom ...) A menőbbek is hasonlókkal tolták, csak esetleg nyugati rokontól kapott, szerencsésebbek kiküldetésen vett Philipsen, Grundigon - műszaki tartalom ott se volt jobb: kristályhangszedő zafírtűvel.
A legeslegmenőbbeknél a top ekkoriban a VT Prometheus rádió Vidi Minimaxszal, Tesla NC430-al, később Aida/Cleopatra.
Ezekben bizony alap volt a loudness, az Aidában/Cleoban ki se lehetett kapcsolni, a Prometheuson talán volt Linear gomb - tehát nem BEkapcsolni, hanem KIkapcsolni lehetett a loudnesst.
Még mielőtt azt hinnénk, magyar találmány, tessék megnézni a tegtöbb akkori nagy nyugati fekvő óriás-receivert (amikről a Cleot is koppintották) - bizony ezeken TÖBBNYIRE nem loudness gomb van, hanem szintén linear.
Nem véletlenül írtam nyugatit, mert a japánok ezt (is) fordítva csinálták, ott már loudness kapcsoló volt, sőt a Yamahákon egyenesen potméterrel lehetett a kiemelés erősségét szabályozni.
Szóval szerintem akkoriban nálunk tuti belekalkulálták a loudnesst a lemezek hangjába, meg azt is, hogy 90%-ban tényleg lemezGYALU volt a legtöbb LP lejátszó.

Jó lenne erről valakitől olyantól hallani, aki akkoriban a lemezgyártás közelében volt, hátha csak én beszélem be magamnak gondolkodik.gif
Be beszélted magadnak! :)
Vagy a rendszered győzött meg, te meg elhiszed neki.... Kezeld fenntartással az "állításait".

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: mishow »

Rock60 írta:
2022.11.06., vas. 18:51
" A képzelt riport elég soványnak tűnik "
Igen, lehetne testesebb, de nem rossz.
Ilyenkor fel szoktam tekerni koppig a mélyet, és benyomom a loudnesst.
Tudom, hogy viccnek szántad, de ...
Az elmúlt időszakban eléggé rákattantam a '70-es évek magyar LP-ire, pop-rock szinte válogatás nélkül. Részben nosztalgiából, részben azért, mert sok olyan zenét fedezek fel, amit akkor kissrácként nem szerettem (pl a Bergendyvel ki lehetett űzni a világból anno, most meg szájtátva hallgatom, mekkora zene, és így tovább) de most nem a zenei része a lényeg.
Megfigyeltem, hogy mindnek van egy jellegzetes "bödönhangja" ami csak részben ered a használatból, szerintem direkt úgy vágták őket, hogy a középsáv domináljon, némi felsőbasszus kiemeléssel, nyomott dinamikával. Azért gondolom (TIPPELEM) szándékosnak, mert ekkoriban a lemezjátszó állomány, amit itthon hallgatott a nagy átlag, többnyire alap Supraphon, később Tesla, vagy Unitra volt, jó ha sztereo egyáltalán (nekünk összcsukható társka-Supraphonunk volt, csak mondom ...) A menőbbek is hasonlókkal tolták, csak esetleg nyugati rokontól kapott, szerencsésebbek kiküldetésen vett Philipsen, Grundigon - műszaki tartalom ott se volt jobb: kristályhangszedő zafírtűvel.
A legeslegmenőbbeknél a top ekkoriban a VT Prometheus rádió Vidi Minimaxszal, Tesla NC430-al, később Aida/Cleopatra.
Ezekben bizony alap volt a loudness, az Aidában/Cleoban ki se lehetett kapcsolni, a Prometheuson talán volt Linear gomb - tehát nem BEkapcsolni, hanem KIkapcsolni lehetett a loudnesst.
Még mielőtt azt hinnénk, magyar találmány, tessék megnézni a tegtöbb akkori nagy nyugati fekvő óriás-receivert (amikről a Cleot is koppintották) - bizony ezeken TÖBBNYIRE nem loudness gomb van, hanem szintén linear.
Nem véletlenül írtam nyugatit, mert a japánok ezt (is) fordítva csinálták, ott már loudness kapcsoló volt, sőt a Yamahákon egyenesen potméterrel lehetett a kiemelés erősségét szabályozni.
Szóval szerintem akkoriban nálunk tuti belekalkulálták a loudnesst a lemezek hangjába, meg azt is, hogy 90%-ban tényleg lemezGYALU volt a legtöbb LP lejátszó.

Jó lenne erről valakitől olyantól hallani, aki akkoriban a lemezgyártás közelében volt, hátha csak én beszélem be magamnak gondolkodik.gif

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2884
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 685

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Laci, Laci ... Már vártam, hogy valaki bekapja a horgot... :D

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2884
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 685

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Érdemes elolvasni a TechRadar tesztjét, mit is ír erről a garázsmanufaktúra sufnitunning lemezjátszóról.
Anyaghiba, persze mindenhol előfordulhat. Baráti körömben volt egy 2 éves Golf, aminek az egyik vezérműbütyke teljesen elkopott. Pedig az nem manufaktúrában készűlt.
Az én masinám a nyolcvanas évek közepéről származik, ugyanabból a sufnitunning műhelyből. Szerény 9 kilós tányérja alatt mégsem akar összerogyni a csapágya, lényegében kopásnyom sincs rajta.
A "mester" rengeteg ötletet adott a világnak, anyagfelhasználás és szerkezeti felépítés terén, tudniilik, hogy mitől is jó egy lemezjátszó.
Sajátjaiban mindezt meg is valósította, nem egy díjat besöpörve, miközben a tesztelőknek többrendbelin földig esett az álla.
Ja igen, még éppen a megfizethető kategóriában nyújtotta mindezt, tized-huszad annyiért, mint egyes három-és tíz betűs agyoncsodáltatott márkák.
Komolynak hitt ? Igen, komoly, árkategóriáját mindig lelépte, most is.
Én mindenkinek csak ajánlani tudom, én biztos megint valamelyik Townshend modellt választanám.
Isten nyugosztaljon, Max !

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 290
Tartózkodási hely: Szada

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Rock60 írta:
2022.11.06., vas. 18:51
" A képzelt riport elég soványnak tűnik "
Igen, lehetne testesebb, de nem rossz.
Ilyenkor fel szoktam tekerni koppig a mélyet, és benyomom a loudnesst.
Én nem tudok sem feltekerni, sem benyomni semmit sem, mert nincs ilyenem leborulok.gif
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

LIMAR írta:
2022.11.06., vas. 19:11
dixie-chicken írta:
2022.11.06., vas. 18:32
ismerek olyanokat,akik csak akkor kapcolják ki a forgó tányért ha szabira mennek...
:smile49:
Azért ez nem igazán ajánlott a mechanikai kopások miatt.
Főként, ha valaki egy nagyon komolynak hitt, ámbár garázsmanufaktúra futóművet használ.
Történetesen esetemben egy Townshend Rock V csapágya kopott rommá. Ezen nem is lehet csodálkozni, hiszen egy nagyon könnyű Rega tányérhoz méretezett csapágyat terhelt agyon a "mester" egy brutális méretű tányérral. Amíg megy, persze nagyon jó. De idővel teljesen megadja magát a csapágy. Mély krátereket vág a golyó a csapágyházba és a tengelybe is.
Végső stádiumban kattogott, ugrált a tányér attól függően, hogy a csapágygolyó éppen beleült a kivájt üregekbe, vagy nem.
furának találtam magam is,csak a streaming nagyobb elterjedésével vettek vissza...Xerxes,Xerxes 20,Opus Continuo 3 és egy első generációs Kuzma Reference-t láttam igy a felhasználóknál pörögni,pörögni és pörögni a végtelenségig...a sima Xerxes-t leszámitva amit eladtak,a másik 3 még "él",az biztos :D ...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

dixie-chicken írta:
2022.11.06., vas. 18:32
ismerek olyanokat,akik csak akkor kapcolják ki a forgó tányért ha szabira mennek...
:smile49:
Azért ez nem igazán ajánlott a mechanikai kopások miatt.
Főként, ha valaki egy nagyon komolynak hitt, ámbár garázsmanufaktúra futóművet használ.
Történetesen esetemben egy Townshend Rock V csapágya kopott rommá. Ezen nem is lehet csodálkozni, hiszen egy nagyon könnyű Rega tányérhoz méretezett csapágyat terhelt agyon a "mester" egy brutális méretű tányérral. Amíg megy, persze nagyon jó. De idővel teljesen megadja magát a csapágy. Mély krátereket vág a golyó a csapágyházba és a tengelybe is.
Végső stádiumban kattogott, ugrált a tányér attól függően, hogy a csapágygolyó éppen beleült a kivájt üregekbe, vagy nem.
Csatolmányok
20220608_122851.jpg
20220608_122851.jpg (1.29 MiB) Megtekintve 1301 alkalommal
20220608_110127.jpg
20220608_110127.jpg (2.99 MiB) Megtekintve 1301 alkalommal
20220608_110112.jpg
20220608_110112.jpg (1.64 MiB) Megtekintve 1301 alkalommal
20220608_120602.jpg
20220608_120602.jpg (1.86 MiB) Megtekintve 1301 alkalommal
20220325_202842.jpg
20220325_202842.jpg (3.11 MiB) Megtekintve 1301 alkalommal

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

Rock60 írta:
2022.11.06., vas. 16:50
Pedig a Technics hamar felpörög, az enyém nem... :ohnoohnoohno:
Nem is tudom miért alakult így...
A Kuzmàt én is ki-be kapcsolgattam a leszorító miatt.De mindig sajnáltam szegény motorokat és a szíjat,hogy újra mozgásba kell hoznia azt a böhöm tànyért
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2884
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 685

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

" A képzelt riport elég soványnak tűnik "
Igen, lehetne testesebb, de nem rossz.
Ilyenkor fel szoktam tekerni koppig a mélyet, és benyomom a loudnesst.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2022.11.06., vas. 18:14
Hogy kikapcsolom, vagy nem, az a futómű jellegzetességétől, adottságaitól,
a használat praktikusságától függ.
Pl. a Rock-nál a nagy tányér miatt lassú a felfutás, a lemezleszorító rátekerésével a meghúzási szakaszban már forgatom is a tányért.
Levenni a leszorítót kifejezetten előnyös forgó tányérnál, a tekerő megfogásával már tekeredik is ki a menet.
Lényegében a lemezcserék között eltelt idő alatt alig lassul a tányér hajtás nélkül is, ezért tök fölösleges kikapcsolni.

A kábel topicban megy az adok-kapok, érdekes az utolsó három oldal.
ismerek olyanokat,akik csak akkor kapcolják ki a forgó tányért ha szabira mennek...

:smile49:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2884
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 685

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Hogy kikapcsolom, vagy nem, az a futómű jellegzetességétől, adottságaitól,
a használat praktikusságától függ.
Pl. a Rock-nál a nagy tányér miatt lassú a felfutás, a lemezleszorító rátekerésével a meghúzási szakaszban már forgatom is a tányért.
Levenni a leszorítót kifejezetten előnyös forgó tányérnál, a tekerő megfogásával már tekeredik is ki a menet.
Lényegében a lemezcserék között eltelt idő alatt alig lassul a tányér hajtás nélkül is, ezért tök fölösleges kikapcsolni.

A kábel topicban megy az adok-kapok, érdekes az utolsó három oldal.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2022.11.06., vas. 16:50
Pedig a Technics hamar felpörög, az enyém nem... :ohnoohnoohno:
felrakod a lemezt,jobb kéz lift irányába,bal a lemezcimkére,adsz egy finom löketet ;)..(mondjuk értelemszerűen ha a pörgetés nincs kikapcsolva lemezcserénél,erre nincs szükség :D )
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2884
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 685

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

TheDog, ha ezt valaki megmondja neked láttatlanba, annak tényleg ElectricOscarGoldenGlobe... :smile53: :smile53: :smile53:
Ki kellene ott mérni ezt, azt, és keríteni legalább kölcsönbe egy másik Phonót, próba erejéig.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2884
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 685

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Pedig a Technics hamar felpörög, az enyém nem... :ohnoohnoohno:

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2884
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 685

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Kíváncsíságból kérdezném :
Kinek milyen tuti tippje van arra, hogy a meghallgatni kívánt lemezt hamar megtalálja a polcon, minden a környékén lévő lemez kihúzgálása nélkül ?
/ ABC pipa, de a gerincen a feliratot nem látom. :D /

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

trane írta:
2022.11.05., szomb. 22:45
antizigün írta:
2022.11.05., szomb. 22:01
...forgó tányért le se állítva cserélve lemezt https://www.youtube.com/watch?v=JZjIgH7E0_8
az mé' baj szerinted :rolleyes: gondolkodik.gif :quetionmark: komolyan kérdezem leborulok.gif
Ezt én se érzem problémànak.
Én is így csinàlom....míg józan vagyok
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2884
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 685

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Tudom, nem túl megszokott/elfogadott , de én sem állítom le a masinát lemezcseréléshez.

Avatar
IamTheDog13
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017.03.22., szer. 09:48
Értékelés: 0

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: IamTheDog13 »

Sziasztok,

talán páran emlékezhettek rám, nemrég volt az alábbi idézetben található problémám.
Ahogy később írtam, ez olyan szempontból megoldódott, hogy a nem automata lemezjátszó újra elkezdett szólni. Az okát nem tudom, kihúzta, bedugtam a kábeleket, de amúgy alapvetően semmit nem csináltam. Az automata viszont csak mélyen dörmögött halkan.

Most gondoltam egyet, és visszatettem az automatát, ami a dörmögést abbahagyta, illetve mondjuk úgy, végigment egy lemezoldal úgy, hogy rendben volt minden. Viszont mikor alapállapotban a karhoz, vagy a környezetében valamihez érek, recseg a jobb oldali hangfal, de bal az néma marad, és gyakorlatilag úgy játszik le normálisan, ha a ujjamat lejátszás közben az automata indítógom mellett hagyom valahol, magyarán hozzáérek folyamatosan.

Kitaláltam, mi lenne, ha a phonóról levenném a földelést: az eredmény, azonnal megszólal a jobb hangfal is recsegés nélkül, igaz bejön egy búgás a földelés hiánya miatt gondolom. Amint hozzáér a földelő kábel, elhallgat a jobb hangfal. Ja, és ha földelőkábelt levéve hozzáérek az indító mellett valamihez lejátszás közben, elmúlik a búgás. Gondolom én földeltem, vagy nem tudom.

Visszatettem a manuális lemezjátszót, gondoltam megnézem mi van, ha erről is leveszem a földelést. Az eredmény: semmit nem változik a hang, búgás sem jön be a földelés hiánya miatt, ugyanúgy szól szépen.

Szóval szerintetek az automata földelőkábelével van a gond, vagy a phonóban ment el valami? Meg miért nincs hatással a földelőkábel levétele a manuális lejátszóra?
IamTheDog13 írta:
2022.10.28., pén. 07:49
Sziasztok,

nem tudom itt fel lehet-e ilyen kérdést tenni, de próba szerencse.

Érdekes jelenséget produkál a lemezjátszóm. Vagyis a hifim.

Történt ugyanis, hogy jó pár hónapja azt vettem észre, hogy megy a zene, aztán egyszer csak a jobb hangfalból eltűnik a minden, illetve maximum ilyen recsegéssel jön belőle bármi. Gondoltam piszkos a tű vagy valami, megtisztítottam a kis hozzá való kefével. Visszajött a hang, de aztán egy idő után ismét elment. Tisztogatás, visszajött, elment. És ezt csinálta folyamatosan. Hát mondom, akkor tönkre ment a tű. Szereztem egy új tűt, teljesen másik márkát, nagy az öröm, elindítom a lemezt, megy a zene, aztán a jobboldal ismét elmegy, recsegés. Minden probléma ugyanaz a vadiúj tűvel.

Közben amúgy a CD, a streamer vagy a kazettás deck tökéletesen üzemel.

Szeretem egy másik lemezjátszót, hiszen gondoltam tuti akkor a lemezjátszó a hibás, nézzük meg! Mit ad isten, ugyanazt csinálja. Azzal a különbséggel, hogy itt nincs igazán hatással rá a tűtisztító kefe, ha elmegy a jobb oldal, akkor csak úgy jön vissza, ha hozzáérek a hangkarahoz (!!!) vagy lejátszás közben hozzáérek a leengedő karhoz (!!!!). Utóbbi jelenség igen érdekes amúgy, ugyanis ez egy automata lemezjátszó (az előző nem az volt), és mikor az automatika mozgatja a kart, a jobb oldali hangfal recseg. Ha a karhoz vagy a leengedőhöz érek, szintén recseg.

Gondoltam az erősítőn átteszem egy másik bemenetre a lemezjátszót, hátha ott ment valami tönkre, de ugyanazt csinálja.

Amit még nem csináltam, az a phono előerősítő cseréje, de arra most nincs módom.

Szerintetek mi lehet a hiba?

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

nem rossz a film, de pár dolog azért kiakasztott pl a 20p-nél vmi igénytelen crosley-ról hallgatnak ritkaságokat, forgó tányért le se állítva cserélve lemezt https://www.youtube.com/watch?v=JZjIgH7E0_8

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 290
Tartózkodási hely: Szada

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Rock60 írta:
2022.11.05., szomb. 09:22
Szeretem, ahogy szólnak a Képzelt riport, István a király, Zoránok, vagy Omegák - Gammapolis.
A Melogyiákat kifejezetten vadászom. Mind jobban szól, mint amiről feljebb beszéltem. Nyilván az sem mindegy, hogy valami 200 forintért, vagy 15000 -ért szól rosszul. Másképpen érzem a gyomrost...
Az Indiai és Jugoton, na azok mindennek az alja...ki is gyomláltam már 1-2 kivételtől mindet.
Nálam a Képzelt riport elég ,,soványnak" tűnik. A tartalma viszont nagyon jó!
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

SoundMania írta:
2022.11.05., szomb. 13:59
jott/ment írta:
2022.11.05., szomb. 13:51
SoundMania írta:
2022.11.05., szomb. 02:37
a legjobbak azt hiszem az ATR/Harmonia Mundi - La Folie lemezek
Erről a lemezről van szó?
https://www.discogs.com/release/5178031 ... -La-Spagna
cover.jpg
Pl: Gregorio Paniagua - La Folia De La Spagna
https://www.discogs.com/release/3222162 ... -La-Spagna

ATR Mastercut, de Harmonia Mundi felvétel.
A Paniagua sorozat nagyon jó hangú lett tőlük.
Hú, ez csak CD-n van, de nejem mindig kiakad, mikor felteszem és jön a csörömpölés...

Online
József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 108

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: József1960 »

Nekem is volt vagy 40-50 újonnan kiadott lemezem mindenféle műfajban. Az ajándékba kapottak kivételével mind eladtam,és még a lemezjátszót is...Egyszerűen nem volt kedvem hallgatni. Steril,élettelen hangjuk volt. Vettem egy kis Dualt-t,tettem bele egy AT VM520-at,és a régi lemezeimet (kb 30 darab) azon hallgatom. Számomra ez a lemez a referencia ebben a műfajban: https://www.discogs.com/release/1297867 ... antastique
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

jott/ment írta:
2022.11.05., szomb. 13:51
SoundMania írta:
2022.11.05., szomb. 02:37
a legjobbak azt hiszem az ATR/Harmonia Mundi - La Folie lemezek
Erről a lemezről van szó?
https://www.discogs.com/release/5178031 ... -La-Spagna
cover.jpg
Pl: Gregorio Paniagua - La Folia De La Spagna
https://www.discogs.com/release/3222162 ... -La-Spagna

ATR Mastercut, de Harmonia Mundi felvétel.
A Paniagua sorozat nagyon jó hangú lett tőlük.

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

SoundMania írta:
2022.11.05., szomb. 02:37
a legjobbak azt hiszem az ATR/Harmonia Mundi - La Folie lemezek
Erről a lemezről van szó?
https://www.discogs.com/release/5178031 ... -La-Spagna
cover.jpg
cover.jpg (79.96 KiB) Megtekintve 954 alkalommal

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

dixie-chicken írta:
2022.11.05., szomb. 11:55
Eric Clapton - 461 Ocean Boulevard
na ja,szintén "zenész" :smile30: :angry:
Ezek után megkockáztatom, hogy nem is létezik belőle jó hangú kiadás, de ne legyen igazam.
Ha esetleg valaki ismer jó nyomást belőle, az szóljon.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”