Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2881
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 684

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Voyager írta:
Tegnap, 19:07

Ha gyárilag, azaz a préselési folyamat hibája miatt alakult ki a vetemedés, azt szinte lehetetlen maradéktalanul eltüntetni. Ilyenkor a többletanyag miatt, feszültség van az anyagban ami újra lágyításra egyenetlenül fog terülni és ez hallatszódni is fog.

Más a helyzet ha a lemezünk utólag vetemedett meg.
Ilyenkor pár hónapos (pihentetés) a lexikonok alatt, már sikerrel járhat. De lehet próbálkozni kíméletes melegítéssel, erre a célra lehet gyártani vagy venni eszközöket.
pl: https://www.vinylflat.com/
Azt veszem észre, hogy manapság sajnos az első verzió tűnik gyakoribbnak a mai gyártástechnológiának " hála ".

Jó az a cucc, kultúrált megoldásnak tűnik. :smile53:

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2881
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 684

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Voyager írta:
Tegnap, 18:57
Rock60 írta:
Tegnap, 13:08
Arra gondoltam, megrendelem még egyszer és ha megjön, akkor küldöm vissza a görbét. gondolkodik.gif
Ha csak, nem az is görbe... :smile51: :smile51:
Korrekt magatartás! :smile30:
Persze. Kicserélik a tőlük kapott görbe lemezt.
Még nekem kellene szégyenkeznem, ezek szerint...
Kétszer veszem meg, amiből csak egyet akartam.
Tényleg szemétség tőlem !
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rock60 2024.04.17., szer. 19:28-kor.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

SFI írta:
2024.04.16., kedd 21:46
Üdv, Urak Budapesten foglalkozik valaki hullámos hanglemez egyengetésével? És ha igen, milyen eredménnyel, és milyen áron? Sfi
Ha gyárilag, azaz a préselési folyamat hibája miatt alakult ki a vetemedés, azt szinte lehetetlen maradéktalanul eltüntetni. Ilyenkor a többletanyag miatt, feszültség van az anyagban ami újra lágyításra egyenetlenül fog terülni és ez hallatszódni is fog.

Más a helyzet ha a lemezünk utólag vetemedett meg.
Ilyenkor pár hónapos (pihentetés) a lexikonok alatt, már sikerrel járhat. De lehet próbálkozni kíméletes melegítéssel, erre a célra lehet gyártani vagy venni eszközöket.
pl: https://www.vinylflat.com/

(tudom, hogy nem ezt kérdezted)

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Rock60 írta:
Tegnap, 13:08
Arra gondoltam, megrendelem még egyszer és ha megjön, akkor küldöm vissza a görbét. gondolkodik.gif
Ha csak, nem az is görbe... :smile51: :smile51:
Korrekt magatartás! :smile30:

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

supravox írta:
Tegnap, 13:25
Rock60 írta:
Tegnap, 12:56
akvapark írta:
Tegnap, 09:48

Ja, lemaradt az eredmény: Optikailag rendben, de - érthető okokból - nyávog. leborulok.gif
Nekem ez egyáltalán nem evidens, hogy a valamikor egyenesre préselt, aztán meggörbült lemez kiegyenesítve nyávogna.
Nem értem, miért tenné ? gondolkodik.gif
Mondjuk egy közepesen felfújt lufira rajzolunk párhuzamos vonalakat, pl. 5mm. távolságra egymástól. Ha ezután tovább fújjuk, a vonalak közti távolság nőni fog.
Ha ezután visszaeresztjuk a kiindulásii állapotra, a vonalak közti távolság pontosan olyan lesz, mint eredetileg.
A lemez, ha megvetemedett, ahol domború lett, ott megnyúltak pár ezreléket a barázdák.Laposra préseléssel a megnyúlt barázdák visszatömörödnek eredeti hosszukra.
Egyébként még a hullámos lemez sem nyávog, mert azt a minimálisan hosszabb szakaszt ugyan annyi idő alatt teszi meg a tű alatt, mint egyenes állapotban.
Azt a megnyúlt szakaszt a lemezhez képest relatíve nagyobb sebességgel kompenzálja, ahogy a repülőgép szárnya felett is a domborulat miatt nagyobb a levegő sebessége, mint alatta.
Szerintem.
Meg amúgy is. :D
Ja ezt én se értem.
Kalaptartót felejtett vadiúj Oregon lemezem görbült meg nem kicsit.
Fordítva visszatettem a napra hátha..😊
Bejött a terv.
Lemez kiegyenesedett és egyáltalán nem nyávog.
Pedig reménytelennek tűnt.
Szerencsés vagy!

A helyzet az, hogy 3-4 mm-től nagyobb hupplni a síktól:
1. nehezen orvosolható
2. a többlet anyag valahová terülni akar és fog is (emiatt az értékes zene minősége odalehet)

ui: egyébként a nyávogást, a kiegyenesített lemezen inkább hallani. <sajnos tapasztalat>

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2881
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 684

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

pantera írta:
Tegnap, 15:14
Lemezegyengetéshez: ...Csak olyan lemezekkel fog működni, amelyeknél a központi címkerész nem vastagabb a lemez jelhordozó részének anyagánál!
Látott már bárki ilyen lemezt ? gondolkodik.gif

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2881
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 684

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Snipi írta:
Tegnap, 14:22

Bocs, de akkor rossz helyen rendelted. Ahol én rendeltem ezt a lemezt ott 2 hónapig vissza lehet küldeni. Amúgy sajnos - és ezt le is írták amikor a visszaküldési lehetőségeket olvastam az adott cég honlapján - hogy nem ajánlják (!) másik példány megrendelését, mert ha gyári hibás az egyik példány, akkor valószínű, hogy a másik is az lesz. Jelen esetben is ez volt a helyzet, mert megnézték a még készleten lévő példányt (példányokat) és azok is ugyanolyan görbék voltak mint az enyém.
Akkor ezt duplán elb...am. gondolkodik.gif
Mommár mindegy...
Egyébként nem mindegyik görbe.
Egy fórumtársunknál hallottam előszőr, akkor nagyon megtetszett, azért rendeltem meg, igaz kb. egy évvel később, mint ahogy ő vette.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2881
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 684

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

akvapark írta:
Tegnap, 15:08
akvapark írta:
Tegnap, 09:48

Ja, lemaradt az eredmény: Optikailag rendben, de - érthető okokból - nyávog. leborulok.gif
...Persze ezen nem érdemes vitatkozni. Nyávog és kész. leborulok.gif
Elhisszük. :D

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2881
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 684

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
Tegnap, 13:59

...Annyit hozzátett, hogy "ha nem valami ritka, pótolhatatlan, értékes kiadásról van szó, akkor sokkal gazdaságosabb beszerezni belőle egy másik, hibátlan példányt.
Én is így tettem a fent emlitett lemezzel.
Ez így van.
Én ezért gondoltam a csak pár ezer forintos DIY üveglapos házi praktikát begyakorolni, annyit talán megér. gondolkodik.gif

pantera
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2023.10.24., kedd 15:50
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pantera »

Lemezegyengetéshez: Én már régen nem LP-zek, de amíg csináltam volt vagy ezer lemezem, köztük jó pár hullámos. Egyszer egy weboldalon olvastam az ötletet, nálam bevált, de mindenki csak saját felelősségére próbálja ki! (egy "feláldozható" lemezen tesztelje)
Két db kb. 31x31 cm-es hőálló üveglap kell hozzá, pár hosszú de erős és szintén hőálló (szilikon) gumiszalag, valamint egy hajszárító. A vetemedett lemezt a gumiszalagok segítségével szendvicselve jó szorosan be kell fogatni a két üveglap közé ( csak olyan lemezekkel fog működni, amelyeknél a központi címkerész nem vastagabb a lemez jelhordozó részének anyagánál!)
Ez után a szendvicset élére állítva (pl egy falapba vágott horonyba) a hajszárítóval el kell kezdeni melegíteni az üveglapokat -mind a két oldalt, egyenletesen, spirálos körökben. 80-90 fok körül lágyul meg annyira, hogy működjön a dolog. Azért arra ügyelve hogy túl ne melegítsd, mert akkor a vinyl megfolyik, és kuka....
Ha jól csinálod, látható lesz mikor "simul" ki a lemez. Ez után egy falapra lefektetve (konyhai szilikonkesztyűvel megfogva!) hagyni kell teljesen kihűlni, ez üvegvastagságtól függően 1/2 -1 óra is lehet.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

akvapark írta:
Tegnap, 09:48
Nekem anno Koscso Feri - akkor még - Penna& - egyenesített ki egy számomra értékes lemezt; mint barátnak.
Talán a KáCsa-ban is volt ilyen készülék, de az ár elég magas(lehet). gondolkodik.gif
[/quote]

Ja, lemaradt az eredmény: Optikailag rendben, de - érthető okokból - nyávog. leborulok.gif
[/quote]
Sajnos az élet nem lufi, és nem ruhafogas. :smile53: Egy egyszer deformált vinyl lemezt viszzaalakítva feszültségeket viszünk a rendszerbe, ami a visszalakítő melegítés szünte után microdeformációkat okoz.
Szerintem ezért nyávog. Igaz ez egy Ligeti lemez, amin a hosszú, kitartott hangok megkönnyítik az eltérés meghallását.
persze ezen nem érdemes vitatkozni. Nyávog és kész. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Rock60 írta:
Tegnap, 13:08
Snipi írta:
Tegnap, 09:50

Én pont a minap jártam így. Az egyik újonnan vásárolt lemezem nagyon hullámos volt. Vagyis egy nagy görbület volt benne. Szó nélkül visszavették, és az árát visszaküldték - volna - ha nem vásároltam volna le. Éppen most várom azt a csomagot amiben levonták a visszaküldött lemez árát.
Nekem is van két görbe lemezem, természetesen napjaink termékei. / Az egyik Katie Melua /
Sajnos lecsúsztam a cserelehetőségről, mert csak egy hét múlva bontottam ki. :smile51:
Arra gondoltam, megrendelem még egyszer és ha megjön, akkor küldöm vissza a görbét. gondolkodik.gif
Ha csak, nem az is görbe... :smile51: :smile51:
Bocs, de akkor rossz helyen rendelted. Ahol én rendeltem ezt a lemezt ott 2 hónapig vissza lehet küldeni. Amúgy sajnos - és ezt le is írták amikor a visszaküldési lehetőségeket olvastam az adott cég honlapján - hogy nem ajánlják (!) másik példány megrendelését, mert ha gyári hibás az egyik példány, akkor valószínű, hogy a másik is az lesz. Jelen esetben is ez volt a helyzet, mert megnézték a még készleten lévő példányt (példányokat) és azok is ugyanolyan görbék voltak mint az enyém.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

SFI írta:
2024.04.16., kedd 21:46
Üdv, Urak Budapesten foglalkozik valaki hullámos hanglemez egyengetésével? És ha igen, milyen eredménnyel, és milyen áron? Sfi
Egy használt piacról beszerzett, nem túl értékes(5-6e Ft) lemezem nagyon hullámos. Annyira "dobálja" a kart, hogy szinte lejátszhatatlan. Hallható is a probléma, nem csak látható.
Mikor felmerült, érdeklődtem a Kácsánál, mert hallottam róla, hogy az általuk akkor forgalmazott, Furutech "lemezvasalóval" nyújtanak ilyen szolgáltatást.
Közölték, hogy a szolgáltatást érdeklődés hiányában kivezették. Amúgy is nagyon drága volt(nem derült ki mennyire), és már a készülék sem elérhető a kínálatban. Ez több éve volt.
Abban az időben, az aktuális Hifi Shown, Nagy Lászlóval a L'auditeurtől is beszélgettem erről, mert tudomásomra jutott, hogy a Clearaudionak is van ilyen készüléke, és hátha Ők tudnak segíteni.
Nagy László elmondta, hogy nekik nincs ilyen készülékük, és az értéke, valamint a szolgáltatás elenyésző érdeklődése miatt, nagy drága volna, így nem terveznek belevágni. Akkor több ezer Eurós árat mondott a készülékre.
Annyit hozzátett, hogy "ha nem valami ritka, pótolhatatlan, értékes kiadásról van szó, akkor sokkal gazdaságosabb beszerezni belőle egy másik, hibátlan példányt.
Én is így tettem a fent emlitett lemezzel.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

Rock60 írta:
Tegnap, 12:56
akvapark írta:
Tegnap, 09:48

Ja, lemaradt az eredmény: Optikailag rendben, de - érthető okokból - nyávog. leborulok.gif
Nekem ez egyáltalán nem evidens, hogy a valamikor egyenesre préselt, aztán meggörbült lemez kiegyenesítve nyávogna.
Nem értem, miért tenné ? gondolkodik.gif
Mondjuk egy közepesen felfújt lufira rajzolunk párhuzamos vonalakat, pl. 5mm. távolságra egymástól. Ha ezután tovább fújjuk, a vonalak közti távolság nőni fog.
Ha ezután visszaeresztjuk a kiindulásii állapotra, a vonalak közti távolság pontosan olyan lesz, mint eredetileg.
A lemez, ha megvetemedett, ahol domború lett, ott megnyúltak pár ezreléket a barázdák.Laposra préseléssel a megnyúlt barázdák visszatömörödnek eredeti hosszukra.
Egyébként még a hullámos lemez sem nyávog, mert azt a minimálisan hosszabb szakaszt ugyan annyi idő alatt teszi meg a tű alatt, mint egyenes állapotban.
Azt a megnyúlt szakaszt a lemezhez képest relatíve nagyobb sebességgel kompenzálja, ahogy a repülőgép szárnya felett is a domborulat miatt nagyobb a levegő sebessége, mint alatta.
Szerintem.
Meg amúgy is. :D
Ja ezt én se értem.
Kalaptartót felejtett vadiúj Oregon lemezem görbült meg nem kicsit.
Fordítva visszatettem a napra hátha..😊
Bejött a terv.
Lemez kiegyenesedett és egyáltalán nem nyávog.
Pedig reménytelennek tűnt.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2881
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 684

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Snipi írta:
Tegnap, 09:50

Én pont a minap jártam így. Az egyik újonnan vásárolt lemezem nagyon hullámos volt. Vagyis egy nagy görbület volt benne. Szó nélkül visszavették, és az árát visszaküldték - volna - ha nem vásároltam volna le. Éppen most várom azt a csomagot amiben levonták a visszaküldött lemez árát.
Nekem is van két görbe lemezem, természetesen napjaink termékei. / Az egyik Katie Melua /
Sajnos lecsúsztam a cserelehetőségről, mert csak egy hét múlva bontottam ki. :smile51:
Arra gondoltam, megrendelem még egyszer és ha megjön, akkor küldöm vissza a görbét. gondolkodik.gif
Ha csak, nem az is görbe... :smile51: :smile51:

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2881
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 684

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

akvapark írta:
Tegnap, 09:48

Ja, lemaradt az eredmény: Optikailag rendben, de - érthető okokból - nyávog. leborulok.gif
Nekem ez egyáltalán nem evidens, hogy a valamikor egyenesre préselt, aztán meggörbült lemez kiegyenesítve nyávogna.
Nem értem, miért tenné ? gondolkodik.gif
Mondjuk egy közepesen felfújt lufira rajzolunk párhuzamos vonalakat, pl. 5mm. távolságra egymástól. Ha ezután tovább fújjuk, a vonalak közti távolság nőni fog.
Ha ezután visszaeresztjuk a kiindulásii állapotra, a vonalak közti távolság pontosan olyan lesz, mint eredetileg.
A lemez, ha megvetemedett, ahol domború lett, ott megnyúltak pár ezreléket a barázdák.Laposra préseléssel a megnyúlt barázdák visszatömörödnek eredeti hosszukra.
Egyébként még a hullámos lemez sem nyávog, mert azt a minimálisan hosszabb szakaszt ugyan annyi idő alatt teszi meg a tű alatt, mint egyenes állapotban.
Azt a megnyúlt szakaszt a lemezhez képest relatíve nagyobb sebességgel kompenzálja, ahogy a repülőgép szárnya felett is a domborulat miatt nagyobb a levegő sebessége, mint alatta.
Szerintem.
Meg amúgy is. :D

Online
Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Snipi »

SFI írta:
2024.04.16., kedd 21:46
Üdv, Urak Budapesten foglalkozik valaki hullámos hanglemez egyengetésével? És ha igen, milyen eredménnyel, és milyen áron? Sfi
Én pont a minap jártam így. Az egyik újonnan vásárolt lemezem nagyon hullámos volt. Vagyis egy nagy görbület volt benne. Szó nélkül visszavették, és az árát visszaküldték - volna - ha nem vásároltam volna le. Éppen most várom azt a csomagot amiben levonták a visszaküldött lemez árát.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

[/quote]

Nekem anno Koscso Feri - akkor még - Penna& - egyenesített ki egy számomra értékes lemezt; mint barátnak.
Talán a KáCsa-ban is volt ilyen készülék, de az ár elég magas(lehet). gondolkodik.gif
[/quote]

Ja, lemaradt az eredmény: Optikailag rendben, de - érthető okokból - nyávog. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2881
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 684

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

SFI írta:
2024.04.16., kedd 21:46
Üdv, Urak Budapesten foglalkozik valaki hullámos hanglemez egyengetésével? És ha igen, milyen eredménnyel, és milyen áron? Sfi
Erre láttam erről múltkor egy okító videót, talán belinkelelte valaki, már nem emlékszem... gondolkodik.gif
Sütőben előmelegített üveglapok közé teszi, stb..
Pont a napokban gondoltam rá, hogy pár kihajításra váró lemezen elkísérletezgetek vele, nekem is van kettő kiegyenesíteni való...

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

SFI írta:
2024.04.16., kedd 21:46
Üdv, Urak Budapesten foglalkozik valaki hullámos hanglemez egyengetésével? És ha igen, milyen eredménnyel, és milyen áron? Sfi
Nekem anno Koscso Feri - akkor még - Penna& - egyenesített ki egy számomra értékes lemezt; mint barátnak.
Talán a KáCsa-ban is volt ilyen készülék, de az ár elég magas(lehet). gondolkodik.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
SFI
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 285
Csatlakozott: 2007.09.02., vas. 18:04
Értékelés: 64

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SFI »

Üdv, Urak Budapesten foglalkozik valaki hullámos hanglemez egyengetésével? És ha igen, milyen eredménnyel, és milyen áron? Sfi
Benz Micro LP-S - Michell Orbe, SME 309 - VDH D-501 - Benz Micro Wood SL2 - Analog Art - VDH D501 - ARC PH5 fonó - HT Magic Two - ARC SP 16L- HT Magic Two - Conrad Johnson MF2200 - Music Rererence RM 9 - HT Magic Tweeter - Ponder Over    CD: Marantz SA15 s1

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2881
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 684

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Érdekesek ezek a sztorik, szívesen olvassuk.
Mitől is OFF ez bármilyen szinten is ? gondolkodik.gif

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 67
Tartózkodási hely: Vác

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: b4xter »

mishow írta:
2024.04.07., vas. 13:52
Kicsit off de érdekes, így talán elfér ide:
A WEGA egy 1923-ban alapított elektronikai cég volt, a neve a Württembergische Radio GmbH cégnévből képzett betűszó.
A 60-70es években a Braunhoz hasonló különleges formatervezésű készülékeket gyártottak. A Sony 1975-ben vette meg a céget, és tervek szerint a dizájner vonalat vitték volna tovább Sony belsővel.
A te lemezjátszód azért kapott szürke műanyag házat, mert egy hasonló színű és vonalvezetésű hifi toronyhoz tartozott (neten sok fotó van, érdemes keresgélni)
Később - gondolom, ahogy a Sony saját brandként is egyre ismertebb lett Európában - a lelkesedés lassult, és tényleg sima átcímkézett Sonyk lettek a Wegák. 2005-ben végleg megállt a projekt, a brand megszűnt.
ON :smile53:
Köszi, bár én ismertem a sztorit. A családba tartozó decket és erősítőt is láttam már. Egyébként nem műanyag, hanem masszív préselt fa a ház, és fura árnyalatú kék, nem szürke, csak a fotó nem adja jól vissza. Az egész gépben alig-alig van valami műanyag, fém alaplemezen van a mechanika és a motor is rögzítve.

Egy kis machine porn:
IMG_20210528_185941.jpg

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: mishow »

b4xter írta:
2024.04.01., hétf. 21:20
Wega - ny-német "gyártó" volt, de ez valójában egy japán Sony gép, csak át van brandelve, meg a Sonyétól eltérő festést kapott, a hátulján lévő címke szerint is made in Japan. '75 vagy '76-os gyártás.
Kicsit off de érdekes, így talán elfér ide:
A WEGA egy 1923-ban alapított elektronikai cég volt, a neve a Württembergische Radio GmbH cégnévből képzett betűszó.
A 60-70es években a Braunhoz hasonló különleges formatervezésű készülékeket gyártottak. A Sony 1975-ben vette meg a céget, és tervek szerint a dizájner vonalat vitték volna tovább Sony belsővel.
A te lemezjátszód azért kapott szürke műanyag házat, mert egy hasonló színű és vonalvezetésű hifi toronyhoz tartozott (neten sok fotó van, érdemes keresgélni)
Később - gondolom, ahogy a Sony saját brandként is egyre ismertebb lett Európában - a lelkesedés lassult, és tényleg sima átcímkézett Sonyk lettek a Wegák. 2005-ben végleg megállt a projekt, a brand megszűnt.
ON :smile53:

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

andarson írta:
2024.04.06., szomb. 13:34
Kérdésem az, hogy van e jelentősége hogy a gyári leírás szerint 700V, de jelenleg 630V a kondenzátor benne, illetve mit ajánlanátok bele venni és... honnan? :)

Köszönöm ha tudtok segíteni.
Nincs jelentősége, régebben csak az indító kondikat specifikálták váltakozó feszültségre.
Ilyesmit javaslok, remélve, hogy elfér.
https://www.ret.hu/shop/product/yageo-t ... m_13-00-03
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”