Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

revox írta:
2024.01.02., kedd 16:53
dixie-chicken írta:
2024.01.02., kedd 16:21

@revi,bakker senki nem mondta még hogy Shure-hez,rendes kar is kell,nem csak himi-humi gémeskútak ? :D :D ...kicsit
az nem enyimé... találtam hirtelen youtube :D....xt lehet kuka a projekt :D
okkkéééé :D ...szokták mondogatni ha jót akarsz egy Shure-nek,vegyél hozzá SME 3009-es kart,ha jót akarsz az SME 3009-snek,tegyél bele Shure-t 31_1_21.gif
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

revox írta:
2024.01.02., kedd 16:21
SoundMania írta:
2024.01.02., kedd 14:41


Itt ugye 2 dolgot is tehetsz. A kar tömegét növeled, vagy a hangszedő+fej tömegét.
Mennyi az ajánlott hangszedő tömege a karhoz? Megadnak ilyet?
nincs ajánlás,elvileg tömegfügetlen. az 5grammos Hanával jól együttdolgozott, de a 7 grammos 47 Lab MC-be-vel is
Mivel írod, hogy régóta meg van már a kar, lehet nem releváns, de ez kvázi 2 kar sorbakötve.... Na jó nem... De tényleg sok mindenre nagyon oda kell figyelni a beállításakor. Annak a külön tengelyes dolognak a beállítása is nagy figyelmet igényel, pláne összelőni az egész rendszert. Szóval inkább még 2x gondold át minden jó lett-e. A karvég mégis csak a hangszedő tűrendszerét csillapítását feszegeti ha rosszul áll és mozog ott valami! És amúgy sem nagy követési képességre van tervezve az egész tűrendszer sem.....

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

Ear írta:
2024.01.02., kedd 16:48
revox írta:
2024.01.02., kedd 16:36

kezdem elfogadni, hogy ez ilyen :D Másik lemezjátszó lejátsza, csak ott meg a futómű van fényévekre a nagytól és ezt azért lehet hallani
Na erre is lenne tippem.... :D
Avalon dolgozik,rega,Hana... más kávéház... néztem, a nagyobb lemezjátszóra nem e lehet eszkábláni másik kardeszkát, de annyira kiszámoltak rajta mindent, nemigazán fér sehova. meg félek is,ha megfurkáljuk, beleszólunk a rezgőkörbe.
ami talán most az érdekes, valsz tényleg a követése nem bírja a falrengetést a ZYX-nek. a lemezeim kis százalékát érinti, más azért szépen szól vele. kis úrixar... még válogat
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

Ear írta:
2024.01.02., kedd 16:46
Hát minél nagyobb ZYX, annál nyűgösebb. Abba a magasságokba, ahol ez van, én már nem merészkednék.

Viszont a ZYX-ekkel az egyik legjobb dolog, ami történhet, az a gyári extra súly, pláne ha az ezüst. És nem csak az extra súly miatt, ha azt a néhány grammot fejszerelvény tetejére teszed, messze nem ugyan az a hatása, mint a hangszedőtestre/be ragasztva.

Hát pedig lenne rá jó tippem....
ha veszek, az ezüstöt. lepróbálom valamivel,de ha működik,akkor itt nem trükközök. az nyilván elcsatol is. gondolkodtam vörösrézben, valakivel legyártatni,annak is jó a csillapítása, de bóti...

tippem nekem is van, csak most "nincs kedvem" :D :ccard:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

dixie-chicken írta:
2024.01.02., kedd 16:21

@revi,bakker senki nem mondta még hogy Shure-hez,rendes kar is kell,nem csak himi-humi gémeskútak ? :D :D ...kicsit
az nem enyimé... találtam hirtelen youtube :D nekem még nagyo nrégen goldring volt benne, aztán zyx,majd MC-Bee, majd egy másik MC-bee, de miután sikerült a második MC Bee-t is lerendezni, inkább vettem egy olcsóbb Hanát, de csak izzott a seggem és megint zyx. alapvetően nem a zyx-hez ragaszkodtam, hanem az ezüstcsévéhez.
amúgy az a gémeskút, bármi bárgyú kar és már sokszor akartam cserélni, főleg a karlift hiány amiatt, de mindig visszavonulót fújtam. baromi szabadon szól és a ritmusa elég jó.
itt ki is figurázzák a cikk utáni döhödt hozászólásokat és mint leírják, 13.000 dodóval olcsóbb szettbe rakták a kart (az akkor még pénz volt,ma már...), mint az ellenfeleket.

https://www.enjoythemusic.com/magazine/ ... rslabs.htm

Sose versenyeztettem semmivel, de eltekintve attól, hogy agyhalál a használata, ha már a lemezen van a tű, jól vagy. Míg réteszed, öregedsz 2 évet :D nemigazán lett népszerű, nem is értem miért :D amit viszont nem értek, volt ebből egy SME csatlakozású, csak shell, az még ennyire se mozdult meg a piacon. el tudom képzelni, itthon az enyém az egyetlen :D nincs még egy hülye, aki ezt bevállalta. egy gondom van vele, a kar és a shell könnyű mozgásához nagyon vékony kábel kell. egy: könnyen szakad, így erőt kell gyűjteni egy PU cseréhez is, 2: nem tudok ilyen vékony ezüst karkábelről és ez szerintem réz. egyéb helyeken Kondo LP viszi a delejt, nem ártana ide is kondo karkábel,de azzal szerintem a mozgása nehézkesebb lenne, bár nemrég Kürthy felvetette, hogy nagyobb ívet hagyva, ha bekötjük, hátha nem fogja meg. csak az is két karkábelszett,mert egy kevés lessz. 200ezer, oxt lehet kuka a projekt :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

NJ_ írta:
2024.01.02., kedd 15:06
revox írta:
2024.01.02., kedd 13:12
kell nekem ilyenekkel xarkodni. a kis HANA baromi jó volt a maga módján és mindent lezenélt. utoljára vettem ilyen pipiskedő xart :D
Ez jó!😋 Ez egy ilyen “szakma” (sajnos?). Lehet neked inkább egy broadcasting EMT kellene, napi 24/7 oraban.. ott nincs, nem kell “pipiskedes” max. karbantartas..
Jo, eddig a vicc.🙏

Ha Zyx akkor Universe amivel volt sok (jo) tapasztalatom, még a nagy harmas, Triplanar/SME/Graham idejen. Sakuraval pedig jó régen es mar nem tudom milyen hangszedokkel. De nem Zyx-el az tuti.
Az RS offset nelkuli un. underhang hangkar. Hogy hogyan passzol a kar nem publikalt effektiv tomegehez a kerdeses Zyx engedekenysege, azt sajnos nem tudom. Azert azt tudd, hogy ebben a rezonancia interakcio szammisztikaban viszonylag nagy a ratartas +\- 10-15%. Ertsd. nem a legkritikusabb pont.

Ami az RS hangkarnal kritikus es amivel biztosan jatszanod kellene a leheto legjobb hang elerese erdekeben, azok a kovetkezoek:
- VTF
- pontos tűvég - tanyertengely távolság
- A forgo headshell jo rogzitese: a lehetseges minimumra kell csökkenteni a headshell vertikális mozgását, ugy, hogy ne legyen olyan szoros a tenzio, hogy a horizontalis mozgás túl merev legyen. Jatek a forgo tengellyel.

Udv., J
most én is nézegettem, mit kell még tudni az RS-ről. kb 15 éve van nálam(lehet több), eddig nem volt vele gondom, de pl egy intelmet kapásból kihagytam most. a kar végére kell akasztani kis réz súlyokat, a PU tömegével egyezőt. Előkapartam Sead manuálját, ezt nem tettem meg.
"Refer to the cartridge specification and place the same ammount of wight on the supplies brass hook"
de alapvetően azt figyeltem meg ennél a karnál, bármit ráaggatok, befolyásolja a kar rezonanciáját és a hangját. A többi PU esetén nem volt semmi gondom, így inkább ezt is elhagytam idővel. hátha.. Nem gondolom, hogy ez lesz a baja, de akár ez is okozhat gondot, ha ennyire kritikus a helyzet.
A forgáspont és lemezjátszótengely ki lett már "találva", de a 19,6-os túlnyúlásal van számolva is, aztán a számtásokat az élet felülcsapja, de arra is rámérek megint. ezeréve csináltam hozzá egy sablont,hol kell állnia, felülvizsgálom.
A karmagassággal játszottam sokat, a hangot befolyásolta, de ezt a basszus-nemkövetést nem sajna (nyilván,a zyx által
előírt PU vízszintes helyzetétől nagyon nem akartam eltérni, extrém eseteket nem próbáltam ki, de azzal a többi lemez produkcióját ölöm meg)

kezdem elfogadni, hogy ez ilyen :D Másik lemezjátszó lejátsza, csak ott meg a futómű van fényévekre a nagytól és ezt azért lehet hallani
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

revox írta:
2024.01.02., kedd 14:29
zoli73 írta:
2024.01.02., kedd 14:11


A kar tömegét nem azért kell növelni, mert könnyű lenne a hangszedő, hanem mert az engedékenysége alacsonyabb, mint a korábbinak. Ez a plusz tömeg, ugyanazon tűnyomóerő mellett, jobban "kényszeriti" a tűt a barázdábban maradásra, nem engedi "pattogni".
Mondjuk 100000-ért semmiképpen ne vegyél súlyt, ezt kb. fillérekből meg lehet oldani, ahogy ismerlek meg is oldod. ;)
Csak valami nem mágnesezhető anyagot válassz.
há igen,csak itt nálam, épp ez a lényege a karnak,hogy hiába könnyebb-nehezebb, a kar, nem érvényesül, mert a shell forog egy tűágy körül és ami a kar tömegébő fakad, "vontatás",max a shellt nagyobb kitérésre kényszeríti.
talán ezen a videón látszik a tűágyazása a shellnek. ezt minél jobban kifordítod,annál vehemensebben igyekszik visszaállni középre. ha egy kevésbé engedékeny kar lenne (valahogy tennék rá súlyt pluszba, a tű nagyjából ugyanúgy viselkedne, csak a shell kicsit jobban befordulna,ahogy húzza maga után a kart. elvileg... de valamit azért fogok próbálgatni. régen a cosmos silverrel, emléxem,középre tettem egy M6 csavaranyát a karra :D (van középen egy kis mágnes a kartartó miatt,még a kar dőlésszögét is tudtam vele kicsit állítani... tényleg,ez eddig, hogy nem jutott eszembe :D pedig már csináltam :D

ne, itt van a francos kar. próbálkozom a lesúlyozással valahogy

youtu.be/3Du_zNamB30
@revi,bakker senki nem mondta még hogy Shure-hez,rendes kar is kell,nem csak himi-humi gémeskútak ? :D :D ...kicsit off,3 LP-ét vittem ma mosatni,UH-val...mivel a "bótban" üresjárat volt,az ismim megért hogy az Ellington féle lemezt szivesen meghallgatná,mert még nincs meg neki,és bakancslistás...persze,semmi gond mondtam,de belefülelünk a másik 2 LP-be is,mondtam :smile53: ...kiváncsi voltam:

1.) MJQ "Fontessa""USA press,milyen mosás után (a Speaker Corner kiadás "listázva volt")
2.) Bad Company "Bad Company" német kiadás,kicsit sercegett,milyen a 75th Anniversary pédányhoz viszonyitva
3.) Ellington/Coleman Hawkins milyen az üzletben lévő másik rendszeren...

Az üzletben lévő rendszer,nem fogom pontosan listázni,mert senkit sem szeretnék inkriminálni,és az ott dolgozó "ismimet sem",de:SET 845 integrált 3,5-4M listaár szerint,hangszoró 3,5-M környékén,csöves phono 1,5M,SUT kb 250.000HUF,lemezjátszó egy elsőgenerációs Thorens 124,ahol a Schopper AG által árult "fine tuning" alsó tányér értéke csak kb 500.000HUF,Jelco kar,Denon DL103 (senki nem hörög fel,megfelelő környezetben,zenei anyagokon még ma is csodákra képes,dedikált emberek számára),gyanitom a kábelezés is volt valahol 1-1,5M körynékén...

szeánsz megvolt,az egész nem volt rossz,de nem az én esetem volt :kiss:

következtetéseim,azok után hogy hazaértem :kiss: ,végigpásztázván ugyanazon felvételeket egy 126/III,SME 3009/S2.impr.,Shure M95 ED-vel:

1.) MJQ "Fontessa":nem veszem meg a Speaker Corner kiadást,jó a meglévő példány (volt az üzletben Speaker Corner kiadás,belehallgattunk)

2.) Bad Company: örülök hogy megvásároltam a jubiláris kiadványt,de a régi kiadvány,kevésbé "kifinomult" hangzásást,itt preferálom,finoman fogalmazva,"kiráz a gatyábol" minden szinten,az új kiadványhoz viszonyitva ;)

3.) Ellington/Hawkins :lop,csal,hazúdik az M95ED,de jól csinálja,magas szórakoztatási faktora van... ;peace;

4.) kitöröltem a DL103 ismételt birtoklási vágyamat a bakancslistámrol.. :smile30:

számomra tanúlságos volt a mai szeánsz,és lemezmosás.. :smile49: ( a V15/III,és M75ED Type 2 most pihenőpályán vannak)
Csatolmányok
IMG_5403.JPG
IMG_5403.JPG (151.09 KiB) Megtekintve 643 alkalommal
IMG_5404.JPG
IMG_5404.JPG (156.83 KiB) Megtekintve 643 alkalommal
IMG_5405.JPG
IMG_5405.JPG (121.76 KiB) Megtekintve 643 alkalommal
IMG_5406.JPG
IMG_5406.JPG (95.98 KiB) Megtekintve 643 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

SoundMania írta:
2024.01.02., kedd 14:41


Itt ugye 2 dolgot is tehetsz. A kar tömegét növeled, vagy a hangszedő+fej tömegét.
Mennyi az ajánlott hangszedő tömege a karhoz? Megadnak ilyet?
nincs ajánlás,elvileg tömegfügetlen. az 5grammos Hanával jól együttdolgozott, de a 7 grammos 47 Lab MC-be-vel is
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »

revox írta:
2024.01.02., kedd 13:12
kell nekem ilyenekkel xarkodni. a kis HANA baromi jó volt a maga módján és mindent lezenélt. utoljára vettem ilyen pipiskedő xart :D
Ez jó!😋 Ez egy ilyen “szakma” (sajnos?). Lehet neked inkább egy broadcasting EMT kellene, napi 24/7 oraban.. ott nincs, nem kell “pipiskedes” max. karbantartas..
Jo, eddig a vicc.🙏

Ha Zyx akkor Universe amivel volt sok (jo) tapasztalatom, még a nagy harmas, Triplanar/SME/Graham idejen. Sakuraval pedig jó régen es mar nem tudom milyen hangszedokkel. De nem Zyx-el az tuti.
Az RS offset nelkuli un. underhang hangkar. Hogy hogyan passzol a kar nem publikalt effektiv tomegehez a kerdeses Zyx engedekenysege, azt sajnos nem tudom. Azert azt tudd, hogy ebben a rezonancia interakcio szammisztikaban viszonylag nagy a ratartas +\- 10-15%. Ertsd. nem a legkritikusabb pont.

Ami az RS hangkarnal kritikus es amivel biztosan jatszanod kellene a leheto legjobb hang elerese erdekeben, azok a kovetkezoek:
- VTF
- pontos tűvég - tanyertengely távolság
- A forgo headshell jo rogzitese: a lehetseges minimumra kell csökkenteni a headshell vertikális mozgását, ugy, hogy ne legyen olyan szoros a tenzio, hogy a horizontalis mozgás túl merev legyen. Jatek a forgo tengellyel.

Udv., J
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2024.01.02., kedd 15:17-kor.
Ok: Idézési hiba javítása
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

revox írta:
2024.01.02., kedd 14:29
zoli73 írta:
2024.01.02., kedd 14:11


A kar tömegét nem azért kell növelni, mert könnyű lenne a hangszedő, hanem mert az engedékenysége alacsonyabb, mint a korábbinak. Ez a plusz tömeg, ugyanazon tűnyomóerő mellett, jobban "kényszeriti" a tűt a barázdábban maradásra, nem engedi "pattogni".
Mondjuk 100000-ért semmiképpen ne vegyél súlyt, ezt kb. fillérekből meg lehet oldani, ahogy ismerlek meg is oldod. ;)
Csak valami nem mágnesezhető anyagot válassz.
há igen,csak itt nálam, épp ez a lényege a karnak,hogy hiába könnyebb-nehezebb, a kar, nem érvényesül, mert a shell forog egy tűágy körül és ami a kar tömegébő fakad, "vontatás",max a shellt nagyobb kitérésre kényszeríti.
talán ezen a videón látszik a tűágyazása a shellnek. ezt minél jobban kifordítod,annál vehemensebben igyekszik visszaállni középre. ha egy kevésbé engedékeny kar lenne (valahogy tennék rá súlyt pluszba, a tű nagyjából ugyanúgy viselkedne, csak a shell kicsit jobban befordulna,ahogy húzza maga után a kart. elvileg... de valamit azért fogok próbálgatni. régen a cosmos silverrel, emléxem,középre tettem egy M6 csavaranyát a karra :D (van középen egy kis mágnes a kartartó miatt,még a kar dőlésszögét is tudtam vele kicsit állítani... tényleg,ez eddig, hogy nem jutott eszembe :D pedig már csináltam :D

ne, itt van a francos kar. próbálkozom a lesúlyozással valahogy

youtu.be/3Du_zNamB30
Itt ugye 2 dolgot is tehetsz. A kar tömegét növeled, vagy a hangszedő+fej tömegét.
Mennyi az ajánlott hangszedő tömege a karhoz? Megadnak ilyet?

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

tuning :D ez a régi zyx-hez kellett :D
csavarral.jpg
csavarral.jpg (83.47 KiB) Megtekintve 651 alkalommal
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

zoli73 írta:
2024.01.02., kedd 14:11


A kar tömegét nem azért kell növelni, mert könnyű lenne a hangszedő, hanem mert az engedékenysége alacsonyabb, mint a korábbinak. Ez a plusz tömeg, ugyanazon tűnyomóerő mellett, jobban "kényszeriti" a tűt a barázdábban maradásra, nem engedi "pattogni".
Mondjuk 100000-ért semmiképpen ne vegyél súlyt, ezt kb. fillérekből meg lehet oldani, ahogy ismerlek meg is oldod. ;)
Csak valami nem mágnesezhető anyagot válassz.
há igen,csak itt nálam, épp ez a lényege a karnak,hogy hiába könnyebb-nehezebb, a kar, nem érvényesül, mert a shell forog egy tűágy körül és ami a kar tömegébő fakad, "vontatás",max a shellt nagyobb kitérésre kényszeríti.
talán ezen a videón látszik a tűágyazása a shellnek. ezt minél jobban kifordítod,annál vehemensebben igyekszik visszaállni középre. ha egy kevésbé engedékeny kar lenne (valahogy tennék rá súlyt pluszba, a tű nagyjából ugyanúgy viselkedne, csak a shell kicsit jobban befordulna,ahogy húzza maga után a kart. elvileg... de valamit azért fogok próbálgatni. régen a cosmos silverrel, emléxem,középre tettem egy M6 csavaranyát a karra :D (van középen egy kis mágnes a kartartó miatt,még a kar dőlésszögét is tudtam vele kicsit állítani... tényleg,ez eddig, hogy nem jutott eszembe :D pedig már csináltam :D

ne, itt van a francos kar. próbálkozom a lesúlyozással valahogy

youtu.be/3Du_zNamB30
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

ELEX írta:
2024.01.02., kedd 13:34

Zenéhez tökéletes a ZYX.
Ilyen zajokhoz meg rakj be egy Shure MM-et. Ezekhez az való.
Amúgy a 60 um követési képesség a névleges tüerőnel éppen az elfogadható kategória.
Átlag klasszikus lemezeken nincs nagyobb barázda amplitudó, hacsak nem a Telarc 1812-őt akarod meghallgatni.
Normál MC-k követési képessége általában maximum 80 um.
Az MM-ek 100-120 um-t is lazán követnek.

Számomra a legnagyobb döbbenet egy VdH Grand Cru volt, ami még a 120 um-et is lekövette eszelősen jó hang mellett.
Mondjuk az öreg optimalizálta egy SME V12 karhoz 300 óra után. De jó is lett nagyon.
az a baj, a Prodigy OK, de pl az einstüreznde az korunk Beethovene, vagy fordítva. hasonlóan mélymondanivalója van és megérdemli a minőségi lejátszást. ahogy meggyújtanak benne egy gyufát és beleszívnak a cigarettába a lemez elején, abba beleszőttek egy 500 oldalas könyvet. csak ez az egy momentum már olyan erős, hogy az ember itt elgondolkodik, akarja e továbbhallgatni, vagy inkább feltesz egy madonnát ellazulni :D
de nekem nagyon az kezd lejönni, hogy itt a 60-as tracking ezt seggberúgja akkor... még a fej lesúlyozásában picit reménykedek,de egyre jobban szertefoszlik ez a reményem :D

az a 300órás meló finom lehetett :tutiok:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

revox írta:
2024.01.02., kedd 13:54
zoli73 írta:
2024.01.02., kedd 13:17

Feltehetően a Hana EL nagyobb engedékenységű hangszerő, mint a ZYX, azzal azért nem volt gond, a kritikus lemezek lejátszása.
Lehet, hogy szükséges lesz az a lemez a hangszedő és a kar közé, hogy megnöveld a mozgó tömeget.
Ezt előre le is tudod modellezni. Horgászboltban kapható sörétólomból pakolsz néhány darabot a shell tetejére, újra beállítod a tűnyomást az ajánlottra, majd próba.
Reménykedjünk, hogy ezzel megoldódik, és nem valami nagyobb baj van.
Nálam is hasonló volt a helyzet, a jelenlegi hangszedőm nagyobb efektív kartömeget igényel, mint a korábbi.
A korábbinál bevált állásban(állítható a kar efektív tömege), nagy kivezérlésű jeleknél előfordult, hogy megugrott, "átlépett" 1-1 barázdát. A kartömeg növelésével(közelebb toltam a csuszkát a karon a shellhez), megoldódott a probléma.
Egy próbát megér szerintem. :smile32:
ja, ezt is ki akarom próbálni. megpróbálom a shellt kicsit megterhelni. fölöslegesen nem akarok dedikált zyx súlyt venni, mert kb 100.000 Ft. ami miatt nem erre hajlottam, hogy a Hana EL is 5g. a ZYX elvielg 5,gyakorlatilag kevesebb picivel. lehet nem 4,5, csak kerekítettem, lehet 4,7 vagy 4,8. Ami viszont nálam még kanyar, hogy a karnak elméletileg nincs effektív kartömege. ezt az un Rotary headshell kialakítás küszöböli ki.

A kart nem akarom cserélni, mert tényleg olyan dolgokat csinál, amit még sok kartól nem hallottam. A Viv Lab jött még ki ilyen egyenes karral, ahol nincs eltolási szög, de rotary headshell azon nincs. az hasonlóan szól, de momentán most nincs rá 2-3 milkóm :D

ez itt nem pontosan írja le,de nem találom,azt a cikket,ahol többet beszélnek róla:

Offset angle exists on vertical plane too, made by the angle of cantilever and horizontally flat arm setting, causing extra down force. Our tonearm compensates for this problem with a higher fulcrum setting, giving 16 degrees angle to the arm.”

Furthermore, RS Lab uses a rotary head shell designed to reduce needle talk that is “caused mostly by the cartridge-arm-base resonant chain. The rotary headshell of cuts off this chain of resonance by eliminating the effect of the arm mass to the cartridge.”
( https://www.dagogo.com/rs-laboratory-rs ... ll-review/ )[/i]
A kar tömegét nem azért kell növelni, mert könnyű lenne a hangszedő, hanem mert az engedékenysége alacsonyabb, mint a korábbinak. Ez a plusz tömeg, ugyanazon tűnyomóerő mellett, jobban "kényszeriti" a tűt a barázdábban maradásra, nem engedi "pattogni".
Mondjuk 100000-ért semmiképpen ne vegyél súlyt, ezt kb. fillérekből meg lehet oldani, ahogy ismerlek meg is oldod. ;)
Csak valami nem mágnesezhető anyagot válassz.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

SoundMania írta:
2024.01.02., kedd 13:30

Úhy értettem azt írja az adatlap, hogy 60-nál nagyobb abkövetési képessége. De ha csak annyival, hogy nem 60 csak, hanem 60,0000001? Szóval mondjuk ha éppen nagyobb csak mert nem pont 60.000000... Szóval így értettem....
Lehet az is, hogy más persze a gond, de úgy emlékszem azért olyan 80 körül szokott lenni a követés.... Hana 70 "csak", de még az is jobban viselkedik ahogy írod. Zyx meg ha tényleg mégis csak épp elkerüli a 60-at ugye nem is vár akkor többet az ember.
Gyári a hangszedő? Vagy felújította valaki?
Az engedékenység a rendszerre vonatkozik nem a tűszárra csak. De ha a karbon tűszár miatt nem mernek megadni csak 60-at gyárilag, az nem jelent jót. Más tűszárral milyenek az adatok, ha van olyan változata?
én is így értettem, épp eléri a 60-at,azt garantálják valsz...
keresnem kellett, ilyenkor nem dobja sehol,de megtaláltam a régit.
http://www.zyx-audio.com/products_mc_r1 ... y3cos.html
ennek is >60

gyári,persze, új. pontosabban bemutató darab volt,ami lényegében semmit nem ment, de ilyen értelemben új, még én járattam be. csak bejáratáskor nem is bombáztam nehéz anyaggal, el ne vegye a kedvem :D xarul is szólt vagy 2 napig relatíve,utána kezdett el zenélni. nem állítom,hogy be van már járatva rendesen,de eza azzal se fog megszűnni :)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

zoli73 írta:
2024.01.02., kedd 13:17

Feltehetően a Hana EL nagyobb engedékenységű hangszerő, mint a ZYX, azzal azért nem volt gond, a kritikus lemezek lejátszása.
Lehet, hogy szükséges lesz az a lemez a hangszedő és a kar közé, hogy megnöveld a mozgó tömeget.
Ezt előre le is tudod modellezni. Horgászboltban kapható sörétólomból pakolsz néhány darabot a shell tetejére, újra beállítod a tűnyomást az ajánlottra, majd próba.
Reménykedjünk, hogy ezzel megoldódik, és nem valami nagyobb baj van.
Nálam is hasonló volt a helyzet, a jelenlegi hangszedőm nagyobb efektív kartömeget igényel, mint a korábbi.
A korábbinál bevált állásban(állítható a kar efektív tömege), nagy kivezérlésű jeleknél előfordult, hogy megugrott, "átlépett" 1-1 barázdát. A kartömeg növelésével(közelebb toltam a csuszkát a karon a shellhez), megoldódott a probléma.
Egy próbát megér szerintem. :smile32:
ja, ezt is ki akarom próbálni. megpróbálom a shellt kicsit megterhelni. fölöslegesen nem akarok dedikált zyx súlyt venni, mert kb 100.000 Ft. ami miatt nem erre hajlottam, hogy a Hana EL is 5g. a ZYX elvielg 5,gyakorlatilag kevesebb picivel. lehet nem 4,5, csak kerekítettem, lehet 4,7 vagy 4,8. Ami viszont nálam még kanyar, hogy a karnak elméletileg nincs effektív kartömege. ezt az un Rotary headshell kialakítás küszöböli ki.

A kart nem akarom cserélni, mert tényleg olyan dolgokat csinál, amit még sok kartól nem hallottam. A Viv Lab jött még ki ilyen egyenes karral, ahol nincs eltolási szög, de rotary headshell azon nincs. az hasonlóan szól, de momentán most nincs rá 2-3 milkóm :D

ez itt nem pontosan írja le,de nem találom,azt a cikket,ahol többet beszélnek róla:

Offset angle exists on vertical plane too, made by the angle of cantilever and horizontally flat arm setting, causing extra down force. Our tonearm compensates for this problem with a higher fulcrum setting, giving 16 degrees angle to the arm.”

Furthermore, RS Lab uses a rotary head shell designed to reduce needle talk that is “caused mostly by the cartridge-arm-base resonant chain. The rotary headshell of cuts off this chain of resonance by eliminating the effect of the arm mass to the cartridge.”
( https://www.dagogo.com/rs-laboratory-rs ... ll-review/ )[/i]
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

ELEX írta:
2024.01.02., kedd 13:34
revox írta:
2024.01.02., kedd 12:44
pl a Yello / Race-t még le tudja hozni gond nélkül (pedig az is ütős), vagy pl iron maiden lemezeket. a hosszan elnyúló, brutál mélyekkel gonban van
Zenéhez tökéletes a ZYX.
Ilyen zajokhoz meg rakj be egy Shure MM-et. Ezekhez az való.
Amúgy a 60 um követési képesség a névleges tüerőnel éppen az elfogadható kategória.
Átlag klasszikus lemezeken nincs nagyobb barázda amplitudó, hacsak nem a Telarc 1812-őt akarod meghallgatni.
Normál MC-k követési képessége általában maximum 80 um.
Az MM-ek 100-120 um-t is lazán követnek.

Számomra a legnagyobb döbbenet egy VdH Grand Cru volt, ami még a 120 um-et is lekövette eszelősen jó hang mellett.
Mondjuk az öreg optimalizálta egy SME V12 karhoz 300 óra után. De jó is lett nagyon.
Ez egy kiemelkedő hangszedő! Gratulálok! Bécsi shown láttam/hallottam ilyet. Ott volt a legjobb hang...

Online
Avatar
ELEX
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2017.04.28., pén. 21:05
Értékelés: 176

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: ELEX »

revox írta:
2024.01.02., kedd 12:44
pl a Yello / Race-t még le tudja hozni gond nélkül (pedig az is ütős), vagy pl iron maiden lemezeket. a hosszan elnyúló, brutál mélyekkel gonban van
Zenéhez tökéletes a ZYX.
Ilyen zajokhoz meg rakj be egy Shure MM-et. Ezekhez az való.
Amúgy a 60 um követési képesség a névleges tüerőnel éppen az elfogadható kategória.
Átlag klasszikus lemezeken nincs nagyobb barázda amplitudó, hacsak nem a Telarc 1812-őt akarod meghallgatni.
Normál MC-k követési képessége általában maximum 80 um.
Az MM-ek 100-120 um-t is lazán követnek.

Számomra a legnagyobb döbbenet egy VdH Grand Cru volt, ami még a 120 um-et is lekövette eszelősen jó hang mellett.
Mondjuk az öreg optimalizálta egy SME V12 karhoz 300 óra után. De jó is lett nagyon.
Csatolmányok
20230916_083739.jpg
20230916_083719.jpg
20230916_100341.jpg

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

revox írta:
2024.01.02., kedd 13:12
SoundMania írta:
2024.01.02., kedd 12:55

Csak feltételezni tudjuk jelenleg a dolgokat...
Részben a mérőlemez hiánya miatt....
De akár abból is kiindulhatunk, hogy az 5gr-os hangszedő csak 4,5gr. Mennyire pontos a többi adat? Lehet, hogy a minimális követés nagyobb mint 60. De ha csak 60.0000001?
Eddig csak a Dafos-on hallottam ilyet, hogy kiugrott a lemezből a tű egy helyen. :) De nem jártunk utána, hogy véletlenül, vagy mindig ismételte volna..... De ez a lemez hirhedten ilyen vágású.
szerintem a 0000001 lehet :) ha ez a 60 lehet gond, akkor nyakam rá,hogy az 0000001-es, ahogy írtad.

végülis,alapvetően fut a lemez,csak bele-belepukkan, de azt folyamatosan csinálja. lehet este csinálok egy vidijót, mit művel.
lehet, egy átszerelést is megérne, de szerintem ugyanúgy puffogna a Rega karban is. ennek azért nagyon légyfaxa tűje van. simán benne van a pakliban, hogy ennyire elég. ráadásul ennek karbon a tűszára, nem boron,mint a régebbiben. el tudom képzelni,hogy a karbon merevebb, még kevésbé engedékeny, mint a korábbi modellek.

kell nekem ilyenekkel xarkodni. a kis HANA baromi jó volt a maga módján és mindent lezenélt. utoljára vettem ilyen pipiskedő xart :D
Úhy értettem azt írja az adatlap, hogy 60-nál nagyobb abkövetési képessége. De ha csak annyival, hogy nem 60 csak, hanem 60,0000001? Szóval mondjuk ha éppen nagyobb csak mert nem pont 60.000000... Szóval így értettem....
Lehet az is, hogy más persze a gond, de úgy emlékszem azért olyan 80 körül szokott lenni a követés.... Hana 70 "csak", de még az is jobban viselkedik ahogy írod. Zyx meg ha tényleg mégis csak épp elkerüli a 60-at ugye nem is vár akkor többet az ember.
Gyári a hangszedő? Vagy felújította valaki?
Az engedékenység a rendszerre vonatkozik nem a tűszárra csak. De ha a karbon tűszár miatt nem mernek megadni csak 60-at gyárilag, az nem jelent jót. Más tűszárral milyenek az adatok, ha van olyan változata?

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

revox írta:
2024.01.02., kedd 12:44
SoundMania írta:
2024.01.02., kedd 12:16
Érdemes lenne 1 tesztlemezt beszerezni azért.
De nem kevés ez a :Trackability > 60μm /2.0gm?????
majd egyszer szerzke,de eddig minidg úgy vettem PU-t, hallottam ismerősnél,aztán belevágtam. ZYX volt régebben, de akkor meg ezek a lemezek nem voltak meg.

egyébként ez a kérdésem, ha az kevés, akkor megvan a probléma kulcsa lehet. bár most gyors megnéztem, a hana el esetén ez 70μm /2.0g

a ">60" nem tudom,mit jelent pontosan, de valsz épp meghaladja a 60-at,az a garantált.

pl a Yello / Race-t még le tudja hozni gond nélkül (pedig az is ütős), vagy pl iron maiden lemezeket. a hosszan elnyúló, brutál mélyekkel gonban van
Feltehetően a Hana EL nagyobb engedékenységű hangszerő, mint a ZYX, azzal azért nem volt gond, a kritikus lemezek lejátszása.
Lehet, hogy szükséges lesz az a lemez a hangszedő és a kar közé, hogy megnöveld a mozgó tömeget.
Ezt előre le is tudod modellezni. Horgászboltban kapható sörétólomból pakolsz néhány darabot a shell tetejére, újra beállítod a tűnyomást az ajánlottra, majd próba.
Reménykedjünk, hogy ezzel megoldódik, és nem valami nagyobb baj van.
Nálam is hasonló volt a helyzet, a jelenlegi hangszedőm nagyobb efektív kartömeget igényel, mint a korábbi.
A korábbinál bevált állásban(állítható a kar efektív tömege), nagy kivezérlésű jeleknél előfordult, hogy megugrott, "átlépett" 1-1 barázdát. A kartömeg növelésével(közelebb toltam a csuszkát a karon a shellhez), megoldódott a probléma.
Egy próbát megér szerintem. :smile32:
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

SoundMania írta:
2024.01.02., kedd 12:55

Csak feltételezni tudjuk jelenleg a dolgokat...
Részben a mérőlemez hiánya miatt....
De akár abból is kiindulhatunk, hogy az 5gr-os hangszedő csak 4,5gr. Mennyire pontos a többi adat? Lehet, hogy a minimális követés nagyobb mint 60. De ha csak 60.0000001?
Eddig csak a Dafos-on hallottam ilyet, hogy kiugrott a lemezből a tű egy helyen. :) De nem jártunk utána, hogy véletlenül, vagy mindig ismételte volna..... De ez a lemez hirhedten ilyen vágású.
szerintem a 0000001 lehet :) ha ez a 60 lehet gond, akkor nyakam rá,hogy az 0000001-es, ahogy írtad.

végülis,alapvetően fut a lemez,csak bele-belepukkan, de azt folyamatosan csinálja. lehet este csinálok egy vidijót, mit művel.
lehet, egy átszerelést is megérne, de szerintem ugyanúgy puffogna a Rega karban is. ennek azért nagyon légyfaxa tűje van. simán benne van a pakliban, hogy ennyire elég. ráadásul ennek karbon a tűszára, nem boron,mint a régebbiben. el tudom képzelni,hogy a karbon merevebb, még kevésbé engedékeny, mint a korábbi modellek.

kell nekem ilyenekkel xarkodni. a kis HANA baromi jó volt a maga módján és mindent lezenélt. utoljára vettem ilyen pipiskedő xart :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

revox írta:
2024.01.02., kedd 12:44
SoundMania írta:
2024.01.02., kedd 12:16
Érdemes lenne 1 tesztlemezt beszerezni azért.
De nem kevés ez a :Trackability > 60μm /2.0gm?????
majd egyszer szerzke,de eddig minidg úgy vettem PU-t, hallottam ismerősnél,aztán belevágtam. ZYX volt régebben, de akkor meg ezek a lemezek nem voltak meg.

egyébként ez a kérdésem, ha az kevés, akkor megvan a probléma kulcsa lehet. bár most gyors megnéztem, a hana el esetén ez 70μm /2.0g

a ">60" nem tudom,mit jelent pontosan, de valsz épp meghaladja a 60-at,az a garantált.

pl a Yello / Race-t még le tudja hozni gond nélkül (pedig az is ütős), vagy pl iron maiden lemezeket. a hosszan elnyúló, brutál mélyekkel gonban van
Csak feltételezni tudjuk jelenleg a dolgokat...
Részben a mérőlemez hiánya miatt....
De akár abból is kiindulhatunk, hogy az 5gr-os hangszedő csak 4,5gr. Mennyire pontos a többi adat? Lehet, hogy a minimális követés nagyobb mint 60. De ha csak 60.0000001?
Eddig csak a Dafos-on hallottam ilyet, hogy kiugrott a lemezből a tű egy helyen. :) De nem jártunk utána, hogy véletlenül, vagy mindig ismételte volna..... De ez a lemez hirhedten ilyen vágású.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

SoundMania írta:
2024.01.02., kedd 12:16
Érdemes lenne 1 tesztlemezt beszerezni azért.
De nem kevés ez a :Trackability > 60μm /2.0gm?????
majd egyszer szerzke,de eddig minidg úgy vettem PU-t, hallottam ismerősnél,aztán belevágtam. ZYX volt régebben, de akkor meg ezek a lemezek nem voltak meg.

egyébként ez a kérdésem, ha az kevés, akkor megvan a probléma kulcsa lehet. bár most gyors megnéztem, a hana el esetén ez 70μm /2.0g

a ">60" nem tudom,mit jelent pontosan, de valsz épp meghaladja a 60-at,az a garantált.

pl a Yello / Race-t még le tudja hozni gond nélkül (pedig az is ütős), vagy pl iron maiden lemezeket. a hosszan elnyúló, brutál mélyekkel gonban van
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

revox írta:
2024.01.02., kedd 12:08
SoundMania írta:
2024.01.02., kedd 11:58

Tesztlemez követési képesség vizsgálattal mit mutatnak ezek a hangszedők? Nem derül ki abból?
olyan nekem nincs :) de nekem sanszos,hogy nem prodigyre tervezték. baromi szép vele a zongora pl, de az izmos bass odavág neki. de, még ezt jobban el tudom fogadni, mert akkor nem tönkrevágtam, csak egyszerűen ilyen, inkább attól darázok, hogy hazavágtam valahogy :D
minidg elflejtem a pontos típust... Ultimate Airy S

de megkerestem az adatait, hátha ez mond valamit szekértőbbnek. én csak hallgatok

Output Voltage 0.24mV (0.48mV) (3.54cm/sec, 1kHz)
Frequency Response
±1dB 10 Hz - 100 kHz
20 Hz - 20 kHz
Channel Separation > 30dB 〔 1kHz 〕
Channel Balance < 0.5dB 〔 1kHz 〕
Recommended Tracking Force 2.0gm 〔 20 ゜C-25 ゜C 〕
Tracking Force Range 1.7gm - 2.5gm
Trackability > 60μm /2.0gm
EQ Compliance horizontal
vertical
15×10-6cm/dyne
12×10-6cm/dyne
Internal Impedance 4.0 Ω (8.0 Ω)
Load Impedance > 100Ω
Coil Wire X type
S type
G type
6N Crystal Copper φ 0.035mm
5N Silver φ 0.035mm
K24 Gold φ 0.035mm
Cantilever Material C-1000 Carbon φ0.30mm
Stylus Micro-Ridge Solid Diamond□0.1mm
Contact Radius, Life Time 3μm×60μm, 2000Hour/2.0gm
Output Terminals φ1.25mm gold plated〔EIA〕
Terminal Board Glass Epoxy Plate
Dimensions 16.2mm(W)×19.7mm(L)×x17.6mm(H)
Net Weight 5.0gm, 7.7gm(TB), 9.0gm(SB)
Érdemes lenne 1 tesztlemezt beszerezni azért.
De nem kevés ez a :Trackability > 60μm /2.0gm?????

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

SoundMania írta:
2024.01.02., kedd 11:58

Tesztlemez követési képesség vizsgálattal mit mutatnak ezek a hangszedők? Nem derül ki abból?
olyan nekem nincs :) de nekem sanszos,hogy nem prodigyre tervezték. baromi szép vele a zongora pl, de az izmos bass odavág neki. de, még ezt jobban el tudom fogadni, mert akkor nem tönkrevágtam, csak egyszerűen ilyen, inkább attól darázok, hogy hazavágtam valahogy :D
minidg elflejtem a pontos típust... Ultimate Airy S

de megkerestem az adatait, hátha ez mond valamit szekértőbbnek. én csak hallgatok

Output Voltage 0.24mV (0.48mV) (3.54cm/sec, 1kHz)
Frequency Response
±1dB 10 Hz - 100 kHz
20 Hz - 20 kHz
Channel Separation > 30dB 〔 1kHz 〕
Channel Balance < 0.5dB 〔 1kHz 〕
Recommended Tracking Force 2.0gm 〔 20 ゜C-25 ゜C 〕
Tracking Force Range 1.7gm - 2.5gm
Trackability > 60μm /2.0gm
EQ Compliance horizontal
vertical
15×10-6cm/dyne
12×10-6cm/dyne
Internal Impedance 4.0 Ω (8.0 Ω)
Load Impedance > 100Ω
Coil Wire X type
S type
G type
6N Crystal Copper φ 0.035mm
5N Silver φ 0.035mm
K24 Gold φ 0.035mm
Cantilever Material C-1000 Carbon φ0.30mm
Stylus Micro-Ridge Solid Diamond□0.1mm
Contact Radius, Life Time 3μm×60μm, 2000Hour/2.0gm
Output Terminals φ1.25mm gold plated〔EIA〕
Terminal Board Glass Epoxy Plate
Dimensions 16.2mm(W)×19.7mm(L)×x17.6mm(H)
Net Weight 5.0gm, 7.7gm(TB), 9.0gm(SB)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”