Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

akvapark írta:
2024.03.12., kedd 18:30

Nálam - bár nem vagyok hálózati kábel fan - de bármely kapcsolós villásdugó, vagy hosszabbító lényegesen ront a hangon.
Már ha be van kapcsolva. :smile53:
Teljesen igazad van. :smile53:
Akkor került fel a kapcsolós dugó a kábel végére, amikor két éve gatyába rázáson esett át az öregfiú.
Amikor szétkapva az ebédlő asztalon állt és sok kapcsolgatás kísérte a beállításokat, kellett rá a kapcsoló, hogy ne kelljen annyit ki - be ráncigálni a dugót.
Aztán, mikor összeállt a cucc, kényelmességből úgy maradt, gondoltam, nem akkora katasztrófa... gondolkodik.gif :smile51:
De, ha rákerűl az új tápkanóc, biztosan megy a fiókba a világítós-kapcsolós dugó.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

dgab írta:
2024.03.12., kedd 18:27

Egy nagy felbontású, nagy erősítésű rendszerben (~MC lemezjátszó) szerintem minden hat a hangra, ami olyan távolságon belül van, hogy az energiája mozgási, elektromos, hullám, hő vagy bármilyen energia formájában eljut a rendszerig. Hogy a hatás milyen mértékű és ki hallja - hát emiatt léteznek a hifis fórumok.

Talán elektrotechnikailag nem mérhető a tápkábelek közötti különbség, de hogy rezgés, hő, mágneses mező vagy más formájában van közöttük különbség, az biztos. És hogy ez a hatás eljut a hangszedőig/tányérig/csapágyig/erősítőig/összes többi kábelig, szintén biztos. Akár az Orbiton, akár máson keresztül. És a fentiek fényében ez a rendszer minden komponensére igaz.
Így belegondolva, teljesen jogos... :smile53:

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Off a lentiekhez:
Nálam - bár nem vagyok hálózati kábel fan - de bármely kapcsolós villásdugó, vagy hosszabbító lényegesen ront a hangon.
Már ha be van kapcsolva. :smile53:
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dgab »

Rock60 írta:
2024.03.12., kedd 17:59
dgab írta:
2024.03.12., kedd 17:26

-nincs rendesen árnyékolva, összegyűjt valami rádiófrekvenciás, elektromágneses, sima mágneses sugárzást, ami modulálja a folyó áramot;
-nincs rendesen árnyékolva, interferál a körülötte lévő táp- ill. jelkábelekkel;

Biztosan van még más is. És a végén mindezt a tápegységen keresztül vagy direkt belevezeted a lemezjátszóba, ahol az MC jelet a hangsugárzóig milliószorosára (?) erősíted. Persze, nem direkt a hangszedőbe, de a környékére, így valószínűleg van hatása a hangszedő jelére.
Azt gondolnám, hogy a sebességre gyakorolt hatás nem olyan érdekes, de csak találgatok.
Nem tudom, az árnyékolás hiánya okozhat - e ilyesmit...
Saját DIY kábelem egyáltalán nem árnyékolt, de sok gyári kábel sem - pl. Vovox...
Amiket leírtál jelenségek, azoknak nem kellene egyértelműen beazonosítható hatásuknak lennie ? Zümmög, brummog , gerjed, ilyesmi... gondolkodik.gif
A kábel sebességre gyakorolt hatását - ami leginkább magyarázná a hangminőség-változást - csodálkoznék, ha ki lehetne mutatni.
Az RPM WOW alkalmazásban elmentettem az egyenfutási adatokat - elég jók - ha majd meg leszek az átoperálással, úgy is megmérem.

Akinek cserélhető a tápkábele a tápegységben, próbálta már valaki, hogy evvel az alkalmazással kimutatható sebességkülönbség a kábel cserével ?
Mint írtam, csak találgatok. Amiket említesz, azok az egyértelmű hatások, amik vagy vannak, vagy nincsenek. Ezen túl vannak a kis dolgok. Azt is hallani véled, hogy be volt vagy nem volt kapcsolva a rendszer (én is hallom), gondolj bele, mi minden nyúlhat bele a hangba. És ezek ott vannak, még ha nem is tudjuk mérni őket. Pl. egy tápkábel fizikai tulajdonságai, amik biztosan befolyásolják a rajta keresztül folyó áramot.
Én pl. arra is figyelmes lettem, hogy esős időben tendenciózusan más a hang, mint száraz időben. Nem nagy a különbség, de hallom. Talán a levegő páratartalma, ill. ezzel összefüggve a légnyomás, de nem tudom, nem vagyok fizikus.

Egy nagy felbontású, nagy erősítésű rendszerben (~MC lemezjátszó) szerintem minden hat a hangra, ami olyan távolságon belül van, hogy az energiája mozgási, elektromos, hullám, hő vagy bármilyen energia formájában eljut a rendszerig. Hogy a hatás milyen mértékű és ki hallja - hát emiatt léteznek a hifis fórumok.

Talán elektrotechnikailag nem mérhető a tápkábelek közötti különbség, de hogy rezgés, hő, mágneses mező vagy más formájában van közöttük különbség, az biztos. És hogy ez a hatás eljut a hangszedőig/tányérig/csapágyig/erősítőig/összes többi kábelig, szintén biztos. Akár az Orbiton, akár máson keresztül. És a fentiek fényében ez a rendszer minden komponensére igaz.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

dgab írta:
2024.03.12., kedd 17:12
Rock60 írta:
2024.03.11., hétf. 13:24
Jártatok már úgy, hogy kisebb leállás után nem úgy szólt a lemezjátszó, ahogy korábban ?
Legalább két hétig nem ment nálam. Hétvégén bekapcsoltam, hát sehogy sem akart összeállni a hangja.
Nálam mindig ez van, néhány nap kikapcs után kell legalább két-három napig napi egy-két óra használat, mire visszatér a kiinduló szinthez.
Köszi, lehetne ez is, de friss, ropogós élmény, megtaláltam a okot. juppi.gif
Volt egy kis varia a konnektorok környékén, és fordítva dugtam vissza a lemezjátszó dugóját... :smile51:
Még csak azt sem mondhatom, hogy véletlenül. bocs.gif
Oldalkivezetéses az a bizonyos kapcsolható villásdugó, és lefelé fordítva pont leért a földid. Hogy könnyebb legyen a kábelek alatt takarítani, átfordítottam.
Ez két hete történt és el is feledkeztem róla, meg eddig sem volt biztos, hogy helyesen van bedugva, mert fix bekötésű a drót, így nem tudtam fázist mérni az IEC végen.
Na, most már tudom, hogy véletlenül úgy volt jól, ahogy korábban volt.... :smile49:
Átfordítottam és minden ok ! :tutiok:

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

dgab írta:
2024.03.12., kedd 17:26

-nincs rendesen árnyékolva, összegyűjt valami rádiófrekvenciás, elektromágneses, sima mágneses sugárzást, ami modulálja a folyó áramot;
-nincs rendesen árnyékolva, interferál a körülötte lévő táp- ill. jelkábelekkel;

Biztosan van még más is. És a végén mindezt a tápegységen keresztül vagy direkt belevezeted a lemezjátszóba, ahol az MC jelet a hangsugárzóig milliószorosára (?) erősíted. Persze, nem direkt a hangszedőbe, de a környékére, így valószínűleg van hatása a hangszedő jelére.
Azt gondolnám, hogy a sebességre gyakorolt hatás nem olyan érdekes, de csak találgatok.
Nem tudom, az árnyékolás hiánya okozhat - e ilyesmit...
Saját DIY kábelem egyáltalán nem árnyékolt, de sok gyári kábel sem - pl. Vovox...
Amiket leírtál jelenségek, azoknak nem kellene egyértelműen beazonosítható hatásuknak lennie ? Zümmög, brummog , gerjed, ilyesmi... gondolkodik.gif
A kábel sebességre gyakorolt hatását - ami leginkább magyarázná a hangminőség-változást - csodálkoznék, ha ki lehetne mutatni.
Az RPM WOW alkalmazásban elmentettem az egyenfutási adatokat - elég jók - ha majd meg leszek az átoperálással, úgy is megmérem.

Akinek cserélhető a tápkábele a tápegységben, próbálta már valaki, hogy evvel az alkalmazással kimutatható sebességkülönbség a kábel cserével ?

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

dgab írta:
2024.03.12., kedd 17:26

Így van, ahogy írod, a zenelejátszás végeredményben a rendszeren átfolyó áram modulációja. Annál highabb a fidelity, minél kevesebb torzulást szed össze a folyó áram. Csak találgatok, de talán azt érdemes átgondolni, hogy milyen torzítások jelentkezhetnek egy tápkábelnél, néhány ötlet:

-maga a vezető modulálja valahogy az áramot;
-a vezető fékezi az áram szabad folyását, ami időben áramerősség egyenetlenségekhez vezet;
-nincs rendesen árnyékolva, összegyűjt valami rádiófrekvenciás, elektromágneses, sima mágneses sugárzást, ami modulálja a folyó áramot;
-nincs rendesen árnyékolva, interferál a körülötte lévő táp- ill. jelkábelekkel;
-valami nincs rendesen összerakva, ezért hozzáad a lejátszó elektrosztatikus feltöltődéséhez.

Biztosan van még más is. És a végén mindezt a tápegységen keresztül vagy direkt belevezeted a lemezjátszóba, ahol az MC jelet a hangsugárzóig milliószorosára (?) erősíted. Persze, nem direkt a hangszedőbe, de a környékére, így valószínűleg van hatása a hangszedő jelére.
Azt gondolnám, hogy a sebességre gyakorolt hatás nem olyan érdekes, de csak találgatok.
Szép gondolatok. De mindez az Orbiton keresztül? gondolkodik.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dgab »

Rock60 írta:
2024.03.11., hétf. 18:53
Szeretem legalább nagy vonalakban megérteni, mi miért történik.
Mikor álltalában a tápkábelekről volt szó, és kábel - szkeptikusok is színesítették a csapatot, talán revox fogalmazta meg találóan a választ.
A lényege zenzásítva az, hogy ugyanaz az áram megy végig a rendszeren, a villásdugótól a hangszóróterminálig, csak itt - ott kissé módosul az erősítőben.
Ok, ez tiszta sor.
Az nem áll össze nekem, hogy a lemezjátszó hangját miképpen befolyásolja a tápkábel. Miben forog másképpen a tányér a kábel függvényében ?
Nem kételkedem benne, fel is fogom turbózni, remélhetőleg meg is fogom hallani, csak érdekelne a jelenség magyarázata - ha van - azon túl, hogy " há' mer' csak "...
Így van, ahogy írod, a zenelejátszás végeredményben a rendszeren átfolyó áram modulációja. Annál highabb a fidelity, minél kevesebb torzulást szed össze a folyó áram. Csak találgatok, de talán azt érdemes átgondolni, hogy milyen torzítások jelentkezhetnek egy tápkábelnél, néhány ötlet:

-maga a vezető modulálja valahogy az áramot;
-a vezető fékezi az áram szabad folyását, ami időben áramerősség egyenetlenségekhez vezet;
-nincs rendesen árnyékolva, összegyűjt valami rádiófrekvenciás, elektromágneses, sima mágneses sugárzást, ami modulálja a folyó áramot;
-nincs rendesen árnyékolva, interferál a körülötte lévő táp- ill. jelkábelekkel;
-valami nincs rendesen összerakva, ezért hozzáad a lejátszó elektrosztatikus feltöltődéséhez.

Biztosan van még más is. És a végén mindezt a tápegységen keresztül vagy direkt belevezeted a lemezjátszóba, ahol az MC jelet a hangsugárzóig milliószorosára (?) erősíted. Persze, nem direkt a hangszedőbe, de a környékére, így valószínűleg van hatása a hangszedő jelére.
Azt gondolnám, hogy a sebességre gyakorolt hatás nem olyan érdekes, de csak találgatok.

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dgab »

Rock60 írta:
2024.03.11., hétf. 13:24
Jártatok már úgy, hogy kisebb leállás után nem úgy szólt a lemezjátszó, ahogy korábban ?
Legalább két hétig nem ment nálam. Hétvégén bekapcsoltam, hát sehogy sem akart összeállni a hangja.
Lement vagy három lemez, mire úgy - ahogy magára talált, de úgy kapcsoltam ki este két - három óra után, hogy még mindig nem az igazi... gondolkodik.gif
Nálam mindig ez van, néhány nap kikapcs után kell legalább két-három napig napi egy-két óra használat, mire visszatér a kiinduló szinthez. Felteszem, van olyan rendszer, ami érzékenyebb erre, és van, ami kevésbé. Ha nem kapcsolom le a gépeket a hálózatról, akkor kevésbé erős a hatás.

Online
Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Big »

Egy kis helyesbítés az Orbithoz. PgSpa-nak Orbit2 tápegysége van amit Theta le is írt 230V a kimeneti feszültsége. Orbit1 az a 110V-os kivitel. Nem összekeverendő lesz ami nem szereti..............................
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
theta
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2007.04.19., csüt. 11:52
Értékelés: 45

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: theta »

NEM!!!!!!

Az Orbit kimenetén 230V AC 50Hz van (33 1/3) fordulatszám esetén. Max. 3W kimenő teljesítmény mellett.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

akvapark írta:
2024.03.12., kedd 08:00

Kicsit átforgatva kérdésed: Az Orbit és a lemezjátszó közti (hálózati)kábel cseréje okoz-e valamilyen változást, jó esetben pozitív irányba? gondolkodik.gif
Az Orbit és a lemezjátszó közötti HÁLÓZATI kábel ? gondolkodik.gif
Az Orbit - ból nem törpefesz/DC jön ki ?

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

PgSpa írta:
2024.03.09., szomb. 21:53
Mégis félreértetted, a lemezjátszó kábelét akarom cserélni, nem az Orbit bejövőjét, az cserélhető, oda be tudok próbálni bármit.
Kicsit átforgatva kérdésed: Az Orbit és a lemezjátszó közti (hálózati)kábel cseréje okoz-e valamilyen változást, jó esetben pozitív irányba? gondolkodik.gif
Hisz Orbitot az ember nem csak sebességváltás okán alkalmaz. leborulok.gif
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2024.03.12., kedd 08:47-kor.
Ok: Idézési hiba javítása
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Rock60 írta:
2024.03.11., hétf. 18:53
Szeretem legalább nagy vonalakban megérteni, mi miért történik.
Mikor álltalában a tápkábelekről volt szó, és kábel - szkeptikusok is színesítették a csapatot, talán revox fogalmazta meg találóan a választ.
A lényege zenzásítva az, hogy ugyanaz az áram megy végig a rendszeren, a villásdugótól a hangszóróterminálig, csak itt - ott kissé módosul az erősítőben.
Ok, ez tiszta sor.
Az nem áll össze nekem, hogy a lemezjátszó hangját miképpen befolyásolja a tápkábel. Miben forog másképpen a tányér a kábel függvényében ?
Nem kételkedem benne, fel is fogom turbózni, remélhetőleg meg is fogom hallani, csak érdekelne a jelenség magyarázata - ha van - azon túl, hogy " há' mer' csak "...
há' mer' csak :D leborulok.gif :tutiok:
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Szeretem legalább nagy vonalakban megérteni, mi miért történik.
Mikor álltalában a tápkábelekről volt szó, és kábel - szkeptikusok is színesítették a csapatot, talán revox fogalmazta meg találóan a választ.
A lényege zenzásítva az, hogy ugyanaz az áram megy végig a rendszeren, a villásdugótól a hangszóróterminálig, csak itt - ott kissé módosul az erősítőben.
Ok, ez tiszta sor.
Az nem áll össze nekem, hogy a lemezjátszó hangját miképpen befolyásolja a tápkábel. Miben forog másképpen a tányér a kábel függvényében ?
Nem kételkedem benne, fel is fogom turbózni, remélhetőleg meg is fogom hallani, csak érdekelne a jelenség magyarázata - ha van - azon túl, hogy " há' mer' csak "...

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Amíg gondolkoztok a válaszon :rolleyes: itt a következő :

Nálam a tápegységbe fix bekötésű a gyári tápkábel, azért sem akaródzott eddig nekiesni, hogy szétforrasszam, nyilván a szkepticizmusom is közrejátszott.
Úgy áll a dolog, hogy ha be van dugva a kábel, rögtön áram alá kerül az egész betonkeverő, világítanak a fordulatszám - választó érintőkapcsolók és a Rock logó.
Ezt elkerülendő - hogy ne kelljen ki - be huzigálni a dugót - a villásdugó helyére felszereltem egy kapcsolós dugót.
Ha kicserélem a tápkábelt, azt is fixre gondolom kivitelezni, semmi IEC - aljzat.
A kérdésem az lenne, hogy ha továbbra is szeretmék egy " főkapcsolót " a rendszerre, akkor jó megoldás a kapcsolós villásdugó, vagy inkább a tápegység dobozára szereljek egy kapcsolót ?
/ Az előző egyszerűbb, a másik korrektebbnek tűnik. Persze a legegyszerűbb, legolcsóbb és legjobb a ki-be dugdosás lenne, csak az olyan izé.../

Még annyiban más egy kicsit ez a setup, hogy nálam a " tápegység " igazából csak egy trafó, semmi elektronika nincsen benne. Az onnan kimenő kábel a végén azzal a DIN dugóval megy be a lemezjátszó hátuljára felszerelt elektronikába.
Ha a 220 - as kábelt kicserélem, nyilván a törpefesz kábelt is ki kellene.
/ Még e miatt kérdeztem múltkor a DIN - dugó forrást, de még nem szántam rá magam a projektre./

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

arzachel írta:
2024.03.11., hétf. 13:33

Sajnos nagyon hallani...
Szia, F !

Nagyon... Mi az a nagyon ? Annyira, mint a phonoban, vagy az erősítőben ?

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: arzachel »

Rock60 írta:
2024.03.09., szomb. 21:36
PgSpa írta:
2024.03.09., szomb. 13:54

Szerinetm félreértitek a kérdésem. Nem a tápegységhez csatlakozással van gondom, ez csak megadta a lökést a tápkábel cseréjéhez. Pontosítom a kérdést:
Tudtok-e javasolni tápkábel típust egy ilyen lemezjátszóhoz, ami hangban előrelépés a meglévőhöz képest?
Szerintem nem értette félre senki.
Az Orbit 2 tápot kell megkábelezni, nem ?

A lemezjátszó tápjának kábelcseréjétől ne várj akkora változást, mint egy dac, phono, vagy erősítő esetében.
Sajnos nagyon hallani...
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Jártatok már úgy, hogy kisebb leállás után nem úgy szólt a lemezjátszó, ahogy korábban ?
Legalább két hétig nem ment nálam. Hétvégén bekapcsoltam, hát sehogy sem akart összeállni a hangja.
Lement vagy három lemez, mire úgy - ahogy magára talált, de úgy kapcsoltam ki este két - három óra után, hogy még mindig nem az igazi... gondolkodik.gif

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

PgSpa írta:
2024.03.09., szomb. 21:53

Mégis félreértetted, a lemezjátszó kábelét akarom cserélni, nem az Orbit bejövőjét, az cserélhető, oda be tudok próbálni bármit.
Ja, lehet, ezek szerint én IS félreértettem. :yingyang:

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Rock60 írta:
2024.03.09., szomb. 21:36
PgSpa írta:
2024.03.09., szomb. 13:54

Szerinetm félreértitek a kérdésem. Nem a tápegységhez csatlakozással van gondom, ez csak megadta a lökést a tápkábel cseréjéhez. Pontosítom a kérdést:
Tudtok-e javasolni tápkábel típust egy ilyen lemezjátszóhoz, ami hangban előrelépés a meglévőhöz képest?
Szerintem nem értette félre senki.
Az Orbit 2 tápot kell megkábelezni, nem ?

A lemezjátszó tápjának kábelcseréjétől ne várj akkora változást, mint egy dac, phono, vagy erősítő esetében.
Mégis félreértetted, a lemezjátszó kábelét akarom cserélni, nem az Orbit bejövőjét, az cserélhető, oda be tudok próbálni bármit.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

PgSpa írta:
2024.03.09., szomb. 13:54

Szerinetm félreértitek a kérdésem. Nem a tápegységhez csatlakozással van gondom, ez csak megadta a lökést a tápkábel cseréjéhez. Pontosítom a kérdést:
Tudtok-e javasolni tápkábel típust egy ilyen lemezjátszóhoz, ami hangban előrelépés a meglévőhöz képest?
Szerintem nem értette félre senki.
Az Orbit 2 tápot kell megkábelezni, nem ?

A lemezjátszó tápjának kábelcseréjétől ne várj akkora változást, mint egy dac, phono, vagy erősítő esetében.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

PgSpa írta:
2024.03.09., szomb. 15:12
Ennyit szerintem ér a dolog. Mit javasolsz?
Mivel az Acrolink 6n-p4030 már nem kapható, így az Acrolink 7N-P4030 Leggenda-t. Használtan.... és inkább az előbbit. Mivel tudtommal már nem gyártják.

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Ennyit szerintem ér a dolog. Mit javasolsz?

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

PgSpa írta:
2024.03.09., szomb. 13:54
Szerinetm félreértitek a kérdésem. Nem a tápegységhez csatlakozással van gondom, ez csak megadta a lökést a tápkábel cseréjéhez. Pontosítom a kérdést:
Tudtok-e javasolni tápkábel típust egy ilyen lemezjátszóhoz, ami hangban előrelépés a meglévőhöz képest?
Szerintem amivel már érdemes ilyenre foglalkozni, azok 100 ezer körül vannak használtan. Alatta annyira keveset mutatnak, hogy nem látom értelmét azokra költeni.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”