Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: JENŐ »



Heloka!!! Az ortofon kérdés megszünt!!!!!
De a Thorens td-280 mk2 és Elac dn792 szedő párosítás -ról a tapasztalatokat véleményeket szívesen olvasnék!!! Vásárlás előtt állok!!!
Külön-külön is érdekel!!!
Köszi , Üdv: Jenő
 

Nem hagyom magam!!!
Erre válaszol valaki ??? Valamit???

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szia!
 
Nem vagyok egy nagy szakértő, de kb ezeket szokták itt mondani a fórumon
ennyiért.
 
Cambridge Audio TT 50 99 ezer forint
Rega P2 99 ezer forint
Rega P3 160 forint
 
De fognak még ajánlani mást is biztos.

Avatar
H2SO4
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2007.11.09., pén. 14:03
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: H2SO4 »


Sziasztok lemezjátszó vásárlása előtt állok,milyet érdemes venni 100-150 környékén.

Avatar
Gézapala
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2005.01.12., szer. 11:20
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Gézapala »


Pioneer PD9700 CD játszó
Roksan Xerxes Rega RB300 Ortofon MC30
2x ION Systems Obelisk 3X+XPAK erősítő plusz tápegység
Heybrook HB3
Söund Organisation Z028 asztal
Infocus In72 proji

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Elnézést, hogy közbe szólok, csak egy megjegyzés... Az illesztés állíthatósága, nem pénz kérdés! Mi nem támogatjuk se az átkapcsolót, sem a jumpert, szerintünk mindkét megoldás ront a hangminőségen.

Alapjában számomra is nagyon szimpatikus ez a megoldást (személyesen is beszéltünk erről anno)
És persze, az állíthatóság gondolom alapjában nem lenne drága szerkezet. De valamiért többnyire csak a drágábbik változatokba építik bele. Szóval végeredményben mégis csak pénz kérdése
 
Namármost, az én hangszedőm gyári adatlapján az áll, hogy az ajánlott lezárás 500 és 47k Ohm között van.
 
Az állítható kütyümmel sikerült hosszú hallgatózások után arra jutnom, hogy nekem bezony a 47k Ohm jön be a legjobban. Ha nem lett volna ez az opció, akkor erre soha nem gondoltam volna.
 
Ha lehetne, akkor ma már fixre, "beforrasztva" kérném ezt a lezárást. De mivel erre nincs lehetőség (kicsit messze van a gyártó) no meg lehet, hogy a phonomat később más hangszedővel is használnám, így marad ez a kompromisszum...hisz hifiről van szó
 
De Ronin! Van egy phono topik is, ott ezekről már sokat írtak a szakemberek (is) , fusd át
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Nincs igazad dominique, a Heed Quasart tudja a tulajdonos állítani. Méghozzá 3 féle impedancia és 3 féle erősítés választható meg. Igaz a készülék tetejét le kell venni de egy tüskesoron lehet kapcsolni az értékeket. Lehet te a kisebbik fonóra gondolsz mert az fix érték.

Hali!
 
Én egy Heed Quasart kaptam kölcsön. Azt nem tudtam, hogy a dobozon belül állítható. Meg hát a tulaj is a gyártóva állítatta be a megfelelő értékre, de most már értem miért: a gyári opciók nem kínálták az 1k Ohmos lezárást. Mea culpa
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


Heloka!!! Az ortofon kérdés megszünt!!!!!
De a Thorens td-280 mk2 és Elac dn792 szedő párosítás -ról a tapasztalatokat véleményeket szívesen olvasnék!!! Vásárlás előtt állok!!!
Külön-külön is érdekel!!!
Köszi , Üdv: Jenő


Erről vélemények!!!!!
Vagy ennyire érdektelen???? Felejtős?!?!?!?!?

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Elég keményen eltérnek a vélemények...

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Mi nem támogatjuk se az átkapcsolót, sem a jumpert, szerintünk mindkét megoldás ront a hangminőségen.
Ez lesz a nyerő filozófia asszem.

Avatar
Mellorn
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2006.04.21., pén. 16:25
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Mellorn »


Tudtommal a Mellorn phonoja tudja mindkettőt fogadni, a kívánt impedancia pedig beállítható rajta, és ugyanez áll a Heed Quasar-ra is, tehát a két hangszedőt mindegyik egyformán jól tudná kezelni.
Igen, a Mellorn fogadja mindkettőt. Viszont egy picit pontosítanék: se a Streamnél, se a Heed készülékeknél nem állítható az impedancia. Mármint hogy a felhasználó által. A gyártó valóban beállítja a kívánt értékre, és ez már komoly előny. De csak egy ismételt beavatkozással lehetne átállítani. Persze a gyártók többnyire tudják, hogy egyes hangszedőkhöz milyen bemeneti impedancia dukál
 
Hogy miért jó az átállítási lehetőség? Hát az én phonomon pl. van ilyen, és bizony hatással van a hangra
 
Sajnos többnyire csak a drágább modelleken van ilyen opció....

Elnézést, hogy közbe szólok, csak egy megjegyzés...
Az illesztés állíthatósága, nem pénz kérdés! Mi nem támogatjuk se az átkapcsolót, sem a jumpert, szerintünk mindkét megoldás ront a hangminőségen.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hallgasd meg őket, gondolom a Heedat is meg a Mellorn is haza tudod vinni kipróbálni.

Ha megigéred, h wigyázol rá és egy honap mulwa wixxahozod, akkor tok kölcsönadni egy Stream Mellorn phonot.
 
Még walami. A gyárban kissé jobban be tudják löni az adott hangxedöhöz a legjobb lezárást, mit a felhaxnálo otthon akármennyitöl-akármeddig walamilyen lezárás. Hm?

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tudnátok nekem mesélni kicsit az MM, MC pickupokról (mi a főbb difi, mikor érdemes MM-et, mikor MCt használni). Illetve pl. itt ez a 3 benz pickup és miben számít, hogy mekkora a kimeneti feszültség?BENZ ACE L 0.4 mV
BENZ ACE M 0.8 mV
BENZ ACE H 2.5 mV

Nem irom le, mert lusta wok, mint a dög.
Holnap 10 felé hiwj fel.
De ha jot xeretnél, akkor alacsony kimenetelüt wegyél és MC-t!!!

Avatar
Hifritz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2006.04.20., csüt. 15:53
Értékelés: 1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Hifritz »


Nincs igazad dominique, a Heed Quasart tudja a tulajdonos állítani. Méghozzá 3 féle impedancia és 3 féle erősítés választható meg. Igaz a készülék tetejét le kell venni de egy tüskesoron lehet kapcsolni az értékeket. Lehet te a kisebbik fonóra gondolsz mert az fix érték.
És mint Benz/Heed tulajdonos igencsak ajánlanám a Quasart. Én is sokáig az ACE-H-t preferáltam mert általában az MM fonók kevésbé voltak érzékenyek. De a Heed Quasarban van 1 kiloohmos lezárás az MC bemeneten és azzal a Benz hangszedők teljesen kinyílnak! A Mellorn fonót nem ismerem de a saját tapasztalatom esetleg másoknak tanulságos lehet. A Heed Quasar volt az első fonó amivel a Naim előfokom mellett kezdtem próbálkozni és néhány nap után visszavittem. Valahogy nem éreztem, hogy olyan húha lenne. Pedig itt Németországban nagyon szépeket írnak róla. Aztán meghallgattam vagy fél tucat fonót (Lehmann, CA, Trichord sőt még egy Graham Slee Solo is volt közte) végül visszaoldalogtam a Heedhoz. Mindegyik fonó csinált valamit amiben jobb volt mint a Heed viszont csináltak egy csomó mindent amit nem szerettem. A Heed meg nem csinál semmit csak nagyon könnyeden engedi szólni a zenét. Nekem mert másnak meg lehet, hogy nem.
Hallgasd meg őket, gondolom a Heedat is meg a Mellorn is haza tudod vinni kipróbálni.

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Tudtommal a Mellorn phonoja tudja mindkettőt fogadni, a kívánt impedancia pedig beállítható rajta, és ugyanez áll a Heed Quasar-ra is, tehát a két hangszedőt mindegyik egyformán jól tudná kezelni.
Igen, a Mellorn fogadja mindkettőt. Viszont egy picit pontosítanék: se a Streamnél, se a Heed készülékeknél nem állítható az impedancia. Mármint hogy a felhasználó által. A gyártó valóban beállítja a kívánt értékre, és ez már komoly előny. De csak egy ismételt beavatkozással lehetne átállítani. Persze a gyártók többnyire tudják, hogy egyes hangszedőkhöz milyen bemeneti impedancia dukál
 
Hogy miért jó az átállítási lehetőség? Hát az én phonomon pl. van ilyen, és bizony hatással van a hangra
 
Sajnos többnyire csak a drágább modelleken van ilyen opció....
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Értem. Tehát ha jó Phonot veszek, akkor az Ace L-t kéne választanom, ha meg kevésbé jót, akkor a H-t? Illetve mondjuk az a phono, amit javasoltatok, az melyiket kezelné jobban?
Hát erre elég nehéz válaszolni. Biztosan tudod, hogy az Ace H nem MM, hanem magaskimenetű MC hangszedő, ami sok esetben elég öszvér megoldásnak bizonyul, de az Ace H kivételesen jól sikerült darab, egyes vélemények szerint jobb, mint az Ace L. A magaskimenetű MC-k MM phonot igényelnek. Tudtommal a Mellorn phonoja tudja mindkettőt fogadni, a kívánt impedancia pedig beállítható rajta, és ugyanez áll a Heed Quasar-ra is, tehát a két hangszedőt mindegyik egyformán jól tudná kezelni.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Vagy egyáltalán mekkora difi lehet a két pickup között? Csak azért kérdezem, mert 1 árban mérik.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Értem. Tehát ha jó Phonot veszek, akkor az Ace L-t kéne választanom, ha meg kevésbé jót, akkor a H-t? Illetve mondjuk az a phono, amit javasoltatok, az melyiket kezelné jobban?

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Tudnátok nekem mesélni kicsit az MM, MC pickupokról (mi a főbb difi, mikor érdemes MM-et, mikor MCt használni). Illetve pl. itt ez a 3 benz pickup és miben számít, hogy mekkora a kimeneti feszültség?BENZ ACE L 0.4 mV
BENZ ACE M 0.8 mV
BENZ ACE H 2.5 mV

Az MM-ek általában "dunyhásabban", kisebb felbontással és kevésbé kiterjedt sávszélekkel zenélnek. Kevésbé háklisak viszont az illesztésekre, és mivel sok integrált erősítőben van MM előfok, praktikusabb is lehet a használatuk. A Grado jó MM-eket gyárt, nekem több évig volt Grado Platinum-om, onnan váltottam később Benz Micro Reference Silver-re. Anno nagyon sok LP12 + Akito-t adtak el Linn K5, K9 vagy K18 hangszedővel, nem véletlenül. Ami a Benz Ace L-t és H-t illeti, talán lehet azt mondani, hogy ezek ár/érték arányban kimagasló hangszedők. Az L elé kell egy MC előfok, a H elé pedig elég egy MM előfok.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Tudnátok nekem mesélni kicsit az MM, MC pickupokról
Na úgy döntöttél, mégiscsak nemsokára belevágsz az LPzésbe?
Nem biztos, hogy hülyeség, mert egyre több helyen lesz újra LP..
 


És nagyon sok modern együttes hoz ki LPre zenét. Választék lenne, csak nem itthonról.
 
Amúgy esetleg valami kis hozzáfűznivaló lenne a kérdésemhez?

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Tudnátok nekem mesélni kicsit az MM, MC pickupokról
Na úgy döntöttél, mégiscsak nemsokára belevágsz az LPzésbe?
Nem biztos, hogy hülyeség, mert egyre több helyen lesz újra LP..

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Tudnátok nekem mesélni kicsit az MM, MC pickupokról (mi a főbb difi, mikor érdemes MM-et, mikor MCt használni). Illetve pl. itt ez a 3 benz pickup és miben számít, hogy mekkora a kimeneti feszültség?
BENZ ACE L 0.4 mV
BENZ ACE M 0.8 mV
BENZ ACE H 2.5 mV

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


Heloka!!!
Az ortofon kérdés megszünt!!!!!
De a Thorens td-280 mk2 és Elac dn792 szedő párosítás -ról a tapasztalatokat véleményeket szívesen olvasnék!!! Vásárlás előtt állok!!!
Külön-külön is érdekel!!!
Köszi , Üdv: Jenő


Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


:baby:Heloka!!!  Thorens TD280 , TD280 II és a TD290 készülékekről van tapasztalat , vélemények???
Köszi , Üdv:Jenő


És még az "Ortofon RS 212" hangkar milyen???
Mennyire használható???
Előbb vagy utóbb csak válaszol valaki!!!
Üdv Jenő

Avatar
Hifritz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2006.04.20., csüt. 15:53
Értékelés: 1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Hifritz »

Annyiban igazad van, hogy a TT-50 britföldön 350 fontsterling hangszedővel a P3-as Rega meg 400 hangszedő nélkül. Itthon meg 99 ezer áll szemben a 160 ezerrel. Döntse el mindeki maga, hogy a pap vagy a papné. Én csak egy adalékkal szolgáltam.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jól néz ki, láttam élőben és korrektül megépített darab, ott és akkor és abban rendszerben nagyon kellemesen muzsikált és úgy kb. a fele a Regának holott nem látszik a Rega dupla olyan árú készüléknek.
Szwsz a Rega csak nálunk ilyen drága...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”