Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Nem szívesen keverem fel újra a leülepedett trutymót, de muszáj megosztanom egy újabb tapasztalatomat plexi-ügyileg.
Elkezdem újra áthallgatni a lemezeimet, és az ABC törvényszerűsége szerint Bach mester művei következnek.
Toccata and Fuge Marie-Clair Alain fantasztikus előadása egy Marcussen orgonával, Helsinborgból.
Miközben hallgattam eszembe jutott, hogy a holnapra vendégeket várunk, és valószínüleg sort kerítek majd egy-két lemezre, ha a társaságból valakinek kedve támadna egy kis zenehallgatásra. A lemezjátszó alacsonyan van, gyerek is jön, na gondoltam kipróbálom a plexit.
Ment a Fuga, menet közben óvatosan ráemeltem a fedőt, nehogy megüssem a kart, vagy a tányért. Még le sem ültem a fotelbe, feleségem átszól a konyhából a tűzhely mellől - amerikai konyha - hogy mi történt, olyan furcsa lett a hangja. Kicsit füleltem én is, mire gondolsz, kérdeztem. Nem is tudom, kicsit maszatos és tompa lett nem ? Meg brummog, nem ? De, feleltem mosolyogva. Nem tudta, minek örülök, én meg rámutattam a lemezjátszóra, miközben felsejlettek a korábbi napok irományai.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Ok, ezt benéztem.
Délelőtt világos helyiségben volt nálam a laptop, és nem láttam jól a képet. Első ránézésre virágtartónak tűnt, aztán macskamászókának, vagy hörcsöglabirintusnak. / Nem tudom, szeretnék - e ilyet.../
A hangfalat legalább felismertem ! :D

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

trane írta:
2022.10.28., pén. 15:17
dixie-chicken írta:
2022.10.28., pén. 13:05
Rock60 írta:
2022.10.28., pén. 12:45
Örülök, hogy megoldódott - részben - a probléma.
Dixie, nekem is eszembe jutott egy ilyen csörlős hangszínszabályzó ! Feleségemnek magyarázhatnám egy ideig, hogy mire jó. :kapdelm:
Az utolsó kép jobb előterében mi az a kacska állványszerűség ?
erre gondolsz?...vlmilyen csutka/virág lehet az asztalon :D
szvsz a lemezjátszó alatti Machu Picchu 2-re gondol leborulok.gif
aaaahhhaaammm...az maga a lemezjátszó :D

https://clearaudio.de/de/products/turntables.php

azt hittem az a része világos ;) ...vlmelyik Statement volt is talán HES-en,L'Audituer/ N.Laci-nál..végig kell vadászni a YT-on Greek Audiophiles féle videokat (2006-ban készültek !):

https://www.dailymotion.com/video/xvkes

https://www.youtube.com/watch?v=ZIK_xHLo9mc

akad egy pár érdekes rendszer/pörgető,és van ahol lecsukják a fedelet... 31_1_21.gif
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2022.10.28., pén. 12:45
Örülök, hogy megoldódott - részben - a probléma.
Dixie, nekem is eszembe jutott egy ilyen csörlős hangszínszabályzó ! Feleségemnek magyarázhatnám egy ideig, hogy mire jó. :kapdelm:
Az utolsó kép jobb előterében mi az a kacska állványszerűség ?
erre gondolsz?...vlmilyen csutka/virág lehet az asztalon :D
Csatolmányok
FB_IMG_1658420385359.thumb.jpg.e8f0e82406cf43b7467e427b674239d3.jpg
FB_IMG_1658420385359.thumb.jpg.e8f0e82406cf43b7467e427b674239d3.jpg (77.65 KiB) Megtekintve 1152 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Örülök, hogy megoldódott - részben - a probléma.
Dixie, nekem is eszembe jutott egy ilyen csörlős hangszínszabályzó ! Feleségemnek magyarázhatnám egy ideig, hogy mire jó. :kapdelm:
Az utolsó kép jobb előterében mi az a kacska állványszerűség ?

Avatar
IamTheDog13
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017.03.22., szer. 09:48
Értékelés: 0

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: IamTheDog13 »

Köszi szépen mindenkinek a választ!

Elkezdtem keresgélni a hibát, aminek a vége az lett, hogy a manuális, cserélhető kábeles lemezjátszó újra kiválóan működik, pedig teljesen ugyanaz a szett, mint amikor produkálta a hibát, lényegében a kábelek le-fel csatlakoztatásán kívül semmit nem csináltam.

Viszont a teljesen új, automata lejátszó, aminek nem cserélhető a kábele, teljesen néma a jobb oldalon, csak halk brummogás jön a hangfalból, és már azt sem csinálja, hogy ha hozzáérek a karhoz, akkor visszajön.

Rejtély, mitől javult meg az egyik, mitől lett még rosszabb a másik.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Ha jól értem, egy másik lemezjátszóval is hasonló a jelenség.

Én első körben megpróbálnám kiiktatni a fonót. Nyílván vékonyan és halkan fog szólni, de próbának megfelel. Ha nem jelentkezik így a hiba, akkor egyértelmű...

Ha így is recseg-ropog a jobb oldal, próbálkozz kábel csere-berével.

De ha a lemezjátszóknak fix kábelük van, akkor mindkét lemezjátszóban - mekkora az esély erre - kontakthiba van valahol.

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Ez a jelenség kontakt hibára utal, nálam akkor jelentkezett hasonló, amikor a pick up kivezető lábai nem érintkeztek a kis sarukkal megfelelően. Oxidáció, laza saru, stb.
Én ezt vizsgálnám meg először. Beleőrültem, mire megtaláltam, pedig gondolhattam volna rá a nagy eszemmel. Minden ic kábelt átforrasztottam, cseréltem, naná , hogy ezt néztem meg utoljára :smile51:

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

József1960 írta:
2022.10.27., csüt. 20:20
Eddig azt hittem,hogy a szép nagy füleimmel van a gond,mert minden lemezjátszómon (kacsa Linn Thorensek Lenco Dual) lehajtott tetővel bizonyos lemezek sokkal jobban szóltak ! Megnyugodtam...
vizúálisan,úgy elképzeltem hogy ebben a rendszerben a plafonra,speciálisan beépitett,motoros,vagy kézi csörlő segitségével,a felhasználó,tesztelgeti a Clearaudio Statement lemezjátszóra extra elkészitett plexi fedél/harang/forditott akváriúm le/fel engedésével,hogy milyen a Black Keys vs Corea/Burton LP-én,fedél le/fedél fel változatokban ;peace; ..

Featured in this system:

Wilson Audio WAMM Master Chronosonic Towers in Custom White Finish
Wilson Audio WAMM Master Subsonic Subwoofers in Custom White Finish
Dan D'Agostino | Master Audio Systems Relentless Mono Amplifiers
D'Agostino Relentless Preamplifier
Clearaudiohifi Statement V2 Turntable
Audio Research Corporation REF10 Phono Preamplifier
Data Conversion Systems Ltd (dCS) Vivaldi One Apex Player
Wilson Audio Activ "X" Stereo Controller
Media Decor Art Frame
Racking by Harmonic Resolution Systems Inc. (HRS)
Magnum Opus cabling by Transparent Audio
Custom Sound Treatments by Convergent Room Treatments
Csatolmányok
wilson.jpg
wilson.jpg (79.51 KiB) Megtekintve 1132 alkalommal
clearaudio.jpg
clearaudio.jpg (79.15 KiB) Megtekintve 1132 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
IamTheDog13
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017.03.22., szer. 09:48
Értékelés: 0

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: IamTheDog13 »

Sziasztok,

nem tudom itt fel lehet-e ilyen kérdést tenni, de próba szerencse.

Érdekes jelenséget produkál a lemezjátszóm. Vagyis a hifim.

Történt ugyanis, hogy jó pár hónapja azt vettem észre, hogy megy a zene, aztán egyszer csak a jobb hangfalból eltűnik a minden, illetve maximum ilyen recsegéssel jön belőle bármi. Gondoltam piszkos a tű vagy valami, megtisztítottam a kis hozzá való kefével. Visszajött a hang, de aztán egy idő után ismét elment. Tisztogatás, visszajött, elment. És ezt csinálta folyamatosan. Hát mondom, akkor tönkre ment a tű. Szereztem egy új tűt, teljesen másik márkát, nagy az öröm, elindítom a lemezt, megy a zene, aztán a jobboldal ismét elmegy, recsegés. Minden probléma ugyanaz a vadiúj tűvel.

Közben amúgy a CD, a streamer vagy a kazettás deck tökéletesen üzemel.

Szeretem egy másik lemezjátszót, hiszen gondoltam tuti akkor a lemezjátszó a hibás, nézzük meg! Mit ad isten, ugyanazt csinálja. Azzal a különbséggel, hogy itt nincs igazán hatással rá a tűtisztító kefe, ha elmegy a jobb oldal, akkor csak úgy jön vissza, ha hozzáérek a hangkarahoz (!!!) vagy lejátszás közben hozzáérek a leengedő karhoz (!!!!). Utóbbi jelenség igen érdekes amúgy, ugyanis ez egy automata lemezjátszó (az előző nem az volt), és mikor az automatika mozgatja a kart, a jobb oldali hangfal recseg. Ha a karhoz vagy a leengedőhöz érek, szintén recseg.

Gondoltam az erősítőn átteszem egy másik bemenetre a lemezjátszót, hátha ott ment valami tönkre, de ugyanazt csinálja.

Amit még nem csináltam, az a phono előerősítő cseréje, de arra most nincs módom.

Szerintetek mi lehet a hiba?

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: 6c33c »

dixie-chicken írta:
2022.10.27., csüt. 15:05
Snipi írta:
2022.10.27., csüt. 14:46
Ha már meglepetés :
Pár éve vettem egy mosógépet, és a boltban - volt ismerős - ajánlotta, hogy vegyek a mosógép alá ilyen gumitappancsot mert akkor az úgy jobb. Nos mosógép alá nagyon nem javaslom (soha többé nem mozdítod meg a mosógépet, ha ki akarsz mögötte takarítani) , de kósza ötlet alapján beraktam a lemezjátszóm tappancsai alá. (4 darab van.) Hát volt meglepi. Sokkal megfogottabb, egyberakottabb lett a zene. Sokkal jobban egyben volt az egész. Azóta az összes lemezjátszóm alatt van, és mindegyiknél egyértelmű javulást tapasztaltam.
2000 Ft-so tuningnak nevezem, mert ez a mosógép alá való gumialátét 2.000 Ft volt anno. (A 4 darab.)
most nyitottad ki a Pandóra másik szelencéjét,és kerülünk át a Hold,sötét oldalára :D ..lemezjátszó alátétek....
Már várom a sóskuti homokkal töltött 300 kg-s, plafonról lelógatott faládát.......
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Látom már, mi a recept :
Vézna hangú felvételeknél fölrakom a plexit. Vagy kettőt. :hahaha:

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Viszont, a Fradi- Monaco meccs bombasztikus volt ! :bang:
A piros ruhás gyíkember a Monaco mellett állt, mégis elhoztunk egy pontot, csoportelsők vagyunk ! :tutiok:
Nem volt felettük fedél... :fekverohog:

József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 921
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 104

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: József1960 »

gomolalaci írta:
2022.10.27., csüt. 20:37
dixie-chicken írta:
2022.10.27., csüt. 10:03
Snipi írta:
2022.10.27., csüt. 07:50
Egy van asztalkán a többi állványon.
Van full csöves amplifikáció is (bár az egyiknél az MC az félvezetős) van hibrid (félvezetős RIAA, csöves integrált) és van félvezetős is. Cső nélkül.
Nem vagyok se csőhívő se félvezető fan. Meg állványos kontra polc fan se. Van mindkettő fajta.
Szóljon jól (vagy legalább is nekem teccen) aztán az hogy az miből jön, kit érdekel.
De a plexit nem szedem le. Tegnap megnéztem, elég macerás lenne leoperálni, mert ha jól láttam csavar tartja. (legalább is amelyiket néztem.)
köszi

nu reggeli friss helyzetjelentés

1.) Sons of Kemeten

-csukott fedél,tompa,döglött hang
-nyitott fedél,elevenebb,nyiltabb
-fedél nélkük,több levegő,mintha picivel rezletezöbb lenne a hang,de nem annyira koherens a hang

2.) Black Keys

-lecsukott fedél,nagyon dögös hang,eszméletlen löket van a mélytartományban
-nyitott fedél,elevenebb,nyiltabb,még van elegendő energia a mélytartományban
-fedél nélkül,részletező,levegős hang,de kicsit vézna

ennél a felvételnék sokan beneveznének a csukott fedeles opcióra,van egy olyan érzésem :D

3.) Corea/Burton

-lecsukott fedél,lágy kerek zongora,lágy,kerek vibrafon
-nyitott fedél,jobb a zongora és vibrafon kicsengées
-fedél nélkül,talán picivel jobb mint a nyitott fedél..

ennél a lemeznél éreztem legkevésbé,a 3 változatt közti eltéréseket...

minden mint a lent látható képen,moderált hangerő,parafa DIY 4mm lemezalátét,Shure M75ED Type 2...gyanitom ezt tovább lehetne ragozni,másik hangszedővel (lusta voltam beszerelni a Shure V15/III-ast,annak ellenére hogy csak shellt kellett volna cserélnem,most épp ilyen hepciában vagyok,hogy a 75-ös hangjára vagyodom :smile30: ),másmilyen lemezalátét stb.,stb ezen tovább finomithat

azt mondom a fedél fel,biztonságos opció hangügyileg,és kezelhetőség szempontjábol,fedél nélkül,kritikus zenehallgatásra jó,de vannak az általam már leirt jelenségek...fedél le...hmmm,talán hifista szempontokat figyelembe véve nem nagyon kéne,de horogra akadhat esetleg vlmi meglepi is.. ;peace;
off.
A ,,fedél nélküliek" ezzel a problémával nem foglalkoznak.... Jó nekik. Vagy nem?
on
" A hajléktalanok hazamehetnek !" :D
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

dixie-chicken írta:
2022.10.27., csüt. 10:03
Snipi írta:
2022.10.27., csüt. 07:50
Egy van asztalkán a többi állványon.
Van full csöves amplifikáció is (bár az egyiknél az MC az félvezetős) van hibrid (félvezetős RIAA, csöves integrált) és van félvezetős is. Cső nélkül.
Nem vagyok se csőhívő se félvezető fan. Meg állványos kontra polc fan se. Van mindkettő fajta.
Szóljon jól (vagy legalább is nekem teccen) aztán az hogy az miből jön, kit érdekel.
De a plexit nem szedem le. Tegnap megnéztem, elég macerás lenne leoperálni, mert ha jól láttam csavar tartja. (legalább is amelyiket néztem.)
köszi

nu reggeli friss helyzetjelentés

1.) Sons of Kemeten

-csukott fedél,tompa,döglött hang
-nyitott fedél,elevenebb,nyiltabb
-fedél nélkük,több levegő,mintha picivel rezletezöbb lenne a hang,de nem annyira koherens a hang

2.) Black Keys

-lecsukott fedél,nagyon dögös hang,eszméletlen löket van a mélytartományban
-nyitott fedél,elevenebb,nyiltabb,még van elegendő energia a mélytartományban
-fedél nélkül,részletező,levegős hang,de kicsit vézna

ennél a felvételnék sokan beneveznének a csukott fedeles opcióra,van egy olyan érzésem :D

3.) Corea/Burton

-lecsukott fedél,lágy kerek zongora,lágy,kerek vibrafon
-nyitott fedél,jobb a zongora és vibrafon kicsengées
-fedél nélkül,talán picivel jobb mint a nyitott fedél..

ennél a lemeznél éreztem legkevésbé,a 3 változatt közti eltéréseket...

minden mint a lent látható képen,moderált hangerő,parafa DIY 4mm lemezalátét,Shure M75ED Type 2...gyanitom ezt tovább lehetne ragozni,másik hangszedővel (lusta voltam beszerelni a Shure V15/III-ast,annak ellenére hogy csak shellt kellett volna cserélnem,most épp ilyen hepciában vagyok,hogy a 75-ös hangjára vagyodom :smile30: ),másmilyen lemezalátét stb.,stb ezen tovább finomithat

azt mondom a fedél fel,biztonságos opció hangügyileg,és kezelhetőség szempontjábol,fedél nélkül,kritikus zenehallgatásra jó,de vannak az általam már leirt jelenségek...fedél le...hmmm,talán hifista szempontokat figyelembe véve nem nagyon kéne,de horogra akadhat esetleg vlmi meglepi is.. ;peace;
off.
A ,,fedél nélküliek" ezzel a problémával nem foglalkoznak.... Jó nekik. Vagy nem?
on
A gondolkodás nem megerőltető...

József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 921
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 104

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: József1960 »

Eddig azt hittem,hogy a szép nagy füleimmel van a gond,mert minden lemezjátszómon (kacsa Linn Thorensek Lenco Dual) lehajtott tetővel bizonyos lemezek sokkal jobban szóltak ! Megnyugodtam...
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

trane írta:
2022.10.27., csüt. 19:43
Rock60 írta:
2022.10.27., csüt. 19:00
Ugyan ezt a permanens kötözködést folytattad a skating-erő - neked force - mérésének kérdésében is. :smile50:
Tegyél te 10 kilós betonlapot a plexi tetejére.
Vagy a plexi alá... :kapdelm:
:smile49:
Vagy igyunk egyet, jó ötlet ;peace;
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Ugyan ezt a permanens kötözködést folytattad a skating-erő - neked force - mérésének kérdésében is. :smile50:
Tegyél te 10 kilós betonlapot a plexi tetejére.
Vagy a plexi alá... :kapdelm:

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Snipi írta:
2022.10.27., csüt. 14:46
Ha már meglepetés :
Pár éve vettem egy mosógépet, és a boltban - volt ismerős - ajánlotta, hogy vegyek a mosógép alá ilyen gumitappancsot mert akkor az úgy jobb. Nos mosógép alá nagyon nem javaslom (soha többé nem mozdítod meg a mosógépet, ha ki akarsz mögötte takarítani) , de kósza ötlet alapján beraktam a lemezjátszóm tappancsai alá. (4 darab van.) Hát volt meglepi. Sokkal megfogottabb, egyberakottabb lett a zene. Sokkal jobban egyben volt az egész. Azóta az összes lemezjátszóm alatt van, és mindegyiknél egyértelmű javulást tapasztaltam.
2000 Ft-so tuningnak nevezem, mert ez a mosógép alá való gumialátét 2.000 Ft volt anno. (A 4 darab.)
most nyitottad ki a Pandóra másik szelencéjét,és kerülünk át a Hold,sötét oldalára :D ..lemezjátszó alátétek....
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Ilyesmi.
images.jpg
images.jpg (3.97 KiB) Megtekintve 950 alkalommal

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Ha már meglepetés :
Pár éve vettem egy mosógépet, és a boltban - volt ismerős - ajánlotta, hogy vegyek a mosógép alá ilyen gumitappancsot mert akkor az úgy jobb. Nos mosógép alá nagyon nem javaslom (soha többé nem mozdítod meg a mosógépet, ha ki akarsz mögötte takarítani) , de kósza ötlet alapján beraktam a lemezjátszóm tappancsai alá. (4 darab van.) Hát volt meglepi. Sokkal megfogottabb, egyberakottabb lett a zene. Sokkal jobban egyben volt az egész. Azóta az összes lemezjátszóm alatt van, és mindegyiknél egyértelmű javulást tapasztaltam.
2000 Ft-os tuningnak nevezem, mert ez a mosógép alá való gumialátét 2.000 Ft volt anno. (A 4 darab.)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2022.10.27., csüt. 12:29
Szóval, van különbség.
És minő "meglepetés", hogy a plexi viszi a részletet, hozza a mélyet...
/ Majdnem / minden gondolat és tapasztalat, úgy tűnik egy irányba mutat.
Gondolom, minél jobb felbontású egy rendszer, annál zavaróbb ez a kis loudness-es maszatolás.
mmm,kezdem kapiskálni hogy egy cimbimnél,mért is szól olyan jól egy Quad ESL57,vagy Magna Acoustica szélessávú,akár a SET211,vagy Quad 303-sal,egy VPI HV 19/III társaságában,ahol a gyári utasitásban az szerepel,hogy lemezlejátszás közben,le kell csukni a fedelet,és nem mászol a falra egy Jeffetson Airplane,Love,Malo stb felvételek lejátszása közben :D ...finoman fogalmazva,egy meglévő mankót,másik mankó segitségével,használunk.. :kiss:

...ezen felül a nyitott fedél opció is szembe megy bizonyos régebbi magyarázatokkal,ahol azt szajkózták,hogy nem jó a nyitott fedél,mert olyan mint egy radar,mindent rögzit,ami körülötte történik ;)

nem is olyan eccerű a hifisták élete ;peace;
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Szóval, van különbség.
És minő "meglepetés", hogy a plexi viszi a részletet, hozza a mélyet...
/ Majdnem / minden gondolat és tapasztalat, úgy tűnik egy irányba mutat.
Gondolom, minél jobb felbontású egy rendszer, annál zavaróbb ez a kis loudness-es maszatolás.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Snipi írta:
2022.10.27., csüt. 07:50
Egy van asztalkán a többi állványon.
Van full csöves amplifikáció is (bár az egyiknél az MC az félvezetős) van hibrid (félvezetős RIAA, csöves integrált) és van félvezetős is. Cső nélkül.
Nem vagyok se csőhívő se félvezető fan. Meg állványos kontra polc fan se. Van mindkettő fajta.
Szóljon jól (vagy legalább is nekem teccen) aztán az hogy az miből jön, kit érdekel.
De a plexit nem szedem le. Tegnap megnéztem, elég macerás lenne leoperálni, mert ha jól láttam csavar tartja. (legalább is amelyiket néztem.)
köszi

nu reggeli friss helyzetjelentés

1.) Sons of Kemeten

-csukott fedél,tompa,döglött hang
-nyitott fedél,elevenebb,nyiltabb
-fedél nélkük,több levegő,mintha picivel rezletezöbb lenne a hang,de nem annyira koherens a hang

2.) Black Keys

-lecsukott fedél,nagyon dögös hang,eszméletlen löket van a mélytartományban
-nyitott fedél,elevenebb,nyiltabb,még van elegendő energia a mélytartományban
-fedél nélkül,részletező,levegős hang,de kicsit vézna

ennél a felvételnék sokan beneveznének a csukott fedeles opcióra,van egy olyan érzésem :D

3.) Corea/Burton

-lecsukott fedél,lágy kerek zongora,lágy,kerek vibrafon
-nyitott fedél,jobb a zongora és vibrafon kicsengées
-fedél nélkül,talán picivel jobb mint a nyitott fedél..

ennél a lemeznél éreztem legkevésbé,a 3 változatt közti eltéréseket...

minden mint a lent látható képen,moderált hangerő,parafa DIY 4mm lemezalátét,Shure M75ED Type 2...gyanitom ezt tovább lehetne ragozni,másik hangszedővel (lusta voltam beszerelni a Shure V15/III-ast,annak ellenére hogy csak shellt kellett volna cserélnem,most épp ilyen hepciában vagyok,hogy a 75-ös hangjára vagyodom :smile30: ),másmilyen lemezalátét stb.,stb ezen tovább finomithat

azt mondom a fedél fel,biztonságos opció hangügyileg,és kezelhetőség szempontjábol,fedél nélkül,kritikus zenehallgatásra jó,de vannak az általam már leirt jelenségek...fedél le...hmmm,talán hifista szempontokat figyelembe véve nem nagyon kéne,de horogra akadhat esetleg vlmi meglepi is.. ;peace;
Csatolmányok
IMG_4959[1].jpg
IMG_4959[1].jpg (170.56 KiB) Megtekintve 778 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Egy van asztalkán a többi állványon.
Van full csöves amplifikáció is (bár az egyiknél az MC az félvezetős) van hibrid (félvezetős RIAA, csöves integrált) és van félvezetős is. Cső nélkül.
Nem vagyok se csőhívő se félvezető fan. Meg állványos kontra polc fan se. Van mindkettő fajta.
Szóljon jól (vagy legalább is nekem teccen) aztán az hogy az miből jön, kit érdekel.
De a plexit nem szedem le. Tegnap megnéztem, elég macerás lenne leoperálni, mert ha jól láttam csavar tartja. (legalább is amelyiket néztem.)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”