Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Tudnátok esetleg ajánlani egy oldalt (lehet angol is), ahol kicsit művelődhetek,

Mindent, mindenről ami TT :foto:
 
http://www.vinylengine.com/
 
azon belül, Linn:
 
http://www.vinylengine.com/library/linn.shtml
 
Ill. van magyarországi forgalmazó, készséges....

Megelőztél. :kiraly:
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
bolygo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.10.17., szer. 11:17
Értékelés: 48

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: bolygo »


Tudnátok esetleg ajánlani egy oldalt (lehet angol is), ahol kicsit művelődhetek,

Mindent, mindenről ami TT :foto:
 
http://www.vinylengine.com/
 
azon belül, Linn:
 
http://www.vinylengine.com/library/linn.shtml
 
Ill. van magyarországi forgalmazó, készséges....
"Torzítatlan vétel, zavartalan adás, fausti pillanat, örök maradás."

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vigyázz!A Valhalla a beépített táp neve, nem külön szolgáltatás!
A külön táp neve: Lingo ill. újabban: Radikal.

No, akkor ez szép volt... Tudnátok esetleg ajánlani egy oldalt (lehet angol is), ahol kicsit művelődhetek, ne fussak bele megint ilyen viccekbe?
 
De hálából kérdezek tovább. Kell (nagyon) a külső táp?

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Urak,köszönöm a sok, gyors választ!
Jelenleg két Linn hirdetést látok itthon. Az ár hát... Azt terveztem 100-ból megúszom a történetet... :kiraly:
Mindkettőt 250-es irányáron hirdetik, ami nagyon soknak tűnik elsőre.
 
(1) itt az avx-en: LINN Basik LV arm, Rega head
Nem tudom, mennyire sokáig elég, vagy a Sondekhez képest azonnali cseréért kiált-e a Basik LV kar; illetve a hangszedő mennyit érhet. Öszintén, használt hangszedőt nem szívesen vennék...
 
(2) Valhalla táp, Akito kar, Ekos kábel.
 
Találtam valahol topikot, ahonnan azt érzem, az Akito jobb választás lehet. Ráadásul a második hirdetéshez jár plusz táp is.
 
(3) Vagy nem kell kapkodnom, gyakran van belőlük eladó? Kb. egy hónap, míg az előerősítőm elkészül, addig úgysem tudok semmit hallgatni cd-n kívül...
 
Kérhetek véleményt? Ezek mennyire jó árak?
Köszönöm!
 
ps.
Lehet a Thorenst meg odaadom fateromnak. Úgyis mondta, hogy szeretné a régi lemezeit hallgatni... :foto:

Vigyázz!
A Valhalla a beépített táp neve, nem külön szolgáltatás!
 
A külön táp neve: Lingo ill. újabban: Radikal.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Urak,
köszönöm a sok, gyors választ!
Jelenleg két Linn hirdetést látok itthon. Az ár hát... Azt terveztem 100-ból megúszom a történetet... :kiraly:
Mindkettőt 250-es irányáron hirdetik, ami nagyon soknak tűnik elsőre.
 
(1) itt az avx-en: LINN Basik LV arm, Rega head
Nem tudom, mennyire sokáig elég, vagy a Sondekhez képest azonnali cseréért kiált-e a Basik LV kar; illetve a hangszedő mennyit érhet. Öszintén, használt hangszedőt nem szívesen vennék...
 
(2) Valhalla táp, Akito kar, Ekos kábel.
 
Találtam valahol topikot, ahonnan azt érzem, az Akito jobb választás lehet. Ráadásul a második hirdetéshez jár plusz táp is.
 
(3) Vagy nem kell kapkodnom, gyakran van belőlük eladó? Kb. egy hónap, míg az előerősítőm elkészül, addig úgysem tudok semmit hallgatni cd-n kívül...
 
Kérhetek véleményt? Ezek mennyire jó árak?
Köszönöm!
 
ps.
Lehet a Thorenst meg odaadom fateromnak. Úgyis mondta, hogy szeretné a régi lemezeit hallgatni... :foto:

Online
Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: viri »

Nekem sokáig volt Thorens 166 MKII. Grado hangszedővel, én is mindig belelkesedtem, aztán hamar visszatértem a cd-hez. Az oka az volt, hogy hiába volt meg benne az analóg íz, annyira dinamika hiányos, és laposan szólt, hogy gyorsan ráuntam. Mióta rászántam magam egy komolyabb LP játszóra, azóta nem tudom megunni, még némelyik Hungaroton lemez is olyan varázslatosan szól, mint ahogy egy cd sosem fog. Az én tapasztalatom ez, ha megtudod pályázni pl. a Linnt, akkor az hosszútávon is örömet fog okozni! :foto:
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Szép Jónapot Hölgyek, Urak! 
Tizenév "csend" után újra előjött a fejlövésem, hogy analógot akarok hallgatni. Leporoltam az öregecskedő Thorensem, láttam, hogy ez így magában kevés lesz, aztán nem voltam rest, visszaolvastam a topik utolsó évét, hogy majd feltett kérdések nélkül minden választ megkapok... Sajnos nem sikerült, ezért kérném tanácsaitokat, tapasztalatotokat.
 
Lássuk a honnan-hovát! Gyakorlatilag nulláról szeretnék indulni. Van egy Thorens TD 165-öm, kisebb-nagyobb esztétikai hibákkal, tönkrement pickuppal. Van egy MC trafóm, illetve a régi korokból van vonzalmam az MC hangszedők felé. Nem igazán vágyok "deszka" lemezjátszóra, a Thorens tud szép is lenni, a Linn meg egyenesen gyönyörű a szememnek.
 
Mit gondoltok, megéri a Thorenst kicsit kistafírozni? Értelmes kart rászerelni, újrakábelezni? Ha igen, milyen kart (MC pu-höz)
Nagyon nem szeretem az alumínium tetejét, megfordult a fejemben, hogy az egész házat újra lehetne (mondjuk tömör fából) építeni. Mi az új doboz építésével a tapasztalat? Javítható a hangja, vagy garantált a kudarc?
 
S egyáltalán, mennyire jó alap a 165?
Felejtős, s vegyek inkább egy kész komplett lemezjátszót? Hirdetnek itt (is) egy HB (számomra ismeretlen karral), illetve egy Linnt. Szerettem volna olcsóbban megúszni, nem 200e magasságába szállni.
Vagy épp a Thorensre költött pénz a kidobott, s egyből magasabbról kellene indulni? Van ismerősömnek Thorens 160-on SME IV kar, Benz pickup, akkor ő téved?
 
Köszönöm a válaszokat előre is!

Üdv,
 
Tapasztalataim szerint ezeket a Thorens-eket vagy gyári állapotban érdemes használni vagy,ha feljebb akarunk lépni hangminőségben akkor egy jobb futóművet kell venni.
 
Autós hasonlattal élve az Opel Kadett-re hiába rakunk BMW felnit és sport kipufogót attól az még egy Opel marad.
 
A 165-ös doboza nem annyira erős,tehát egy másikat kéne gyártani.A szubsasszi egy húzott vaslemez ami szintén nem a legideálisabb.A kart szintén cserélni kéne egy jobbra.Nekem az a véleményen hogy sok pénzt fogsz elkölteni és a végeredmény esetleges lesz.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Szép Jónapot Hölgyek, Urak! 
Tizenév "csend" után újra előjött a fejlövésem, hogy analógot akarok hallgatni. Leporoltam az öregecskedő Thorensem, láttam, hogy ez így magában kevés lesz, aztán nem voltam rest, visszaolvastam a topik utolsó évét, hogy majd feltett kérdések nélkül minden választ megkapok... Sajnos nem sikerült, ezért kérném tanácsaitokat, tapasztalatotokat.
 
Lássuk a honnan-hovát! Gyakorlatilag nulláról szeretnék indulni. Van egy Thorens TD 165-öm, kisebb-nagyobb esztétikai hibákkal, tönkrement pickuppal. Van egy MC trafóm, illetve a régi korokból van vonzalmam az MC hangszedők felé. Nem igazán vágyok "deszka" lemezjátszóra, a Thorens tud szép is lenni, a Linn meg egyenesen gyönyörű a szememnek.
 
Mit gondoltok, megéri a Thorenst kicsit kistafírozni? Értelmes kart rászerelni, újrakábelezni? Ha igen, milyen kart (MC pu-höz)
Nagyon nem szeretem az alumínium tetejét, megfordult a fejemben, hogy az egész házat újra lehetne (mondjuk tömör fából) építeni. Mi az új doboz építésével a tapasztalat? Javítható a hangja, vagy garantált a kudarc?
 
S egyáltalán, mennyire jó alap a 165?
Felejtős, s vegyek inkább egy kész komplett lemezjátszót? Hirdetnek itt (is) egy HB (számomra ismeretlen karral), illetve egy Linnt. Szerettem volna olcsóbban megúszni, nem 200e magasságába szállni.
Vagy épp a Thorensre költött pénz a kidobott, s egyből magasabbról kellene indulni? Van ismerősömnek Thorens 160-on SME IV kar, Benz pickup, akkor ő téved?
 
Köszönöm a válaszokat előre is!

Ebben a kérdésben - mármint mit és mennyiért lehet és érdemes csinál a Thorens-el, keresd gabócza1" topictársunkat; sajnos nagyon keveset jelenik meg köztünk.
Talán az Index-Audioland-on sűrűbben találkozhatsz Vele.
Jó szakember, véleményében teljesen megbízhatsz.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: mishow »


Tizenév "csend" után újra előjött a fejlövésem, hogy analógot akarok hallgatni
Bakker, ez valami új vírus lehet..... :kiraly:
Mááá én is érzem h lappang bennem! :kiraly:
 
A szakik majd megválaszolják a kérdéseidet (majd figyelek ám én is) de az én logikám a következő:
Valszeg előszedem a régi alap-gagyi jappán tojáshéj lejáccómat, hallgatható állapotba hozom (szíj és tűcsere, kenések ahova köll) oxt meghallgatom, h mennyi a valódi "eLPézhetnék" a dologban és mennyi a nosztalgia. Ha újra bejön a dolog, akkor nézek kicsit "igazibbat" de nagy gyűjtit már nem fogok felhalmozni, szal árban maradok a "földön".....
A Thorens elég jó kis cumó, szerintem egyszerűen csak tedd (tetesd) rendbe az újrainduláshoz, és ha beválik, akkor hajrá! :foto:
 
A többit pedig majd megírják a nálam hozzáértőbbek!

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szép Jónapot Hölgyek, Urak!
 
Tizenév "csend" után újra előjött a fejlövésem, hogy analógot akarok hallgatni. Leporoltam az öregecskedő Thorensem, láttam, hogy ez így magában kevés lesz, aztán nem voltam rest, visszaolvastam a topik utolsó évét, hogy majd feltett kérdések nélkül minden választ megkapok... Sajnos nem sikerült, ezért kérném tanácsaitokat, tapasztalatotokat.
 
Lássuk a honnan-hovát! Gyakorlatilag nulláról szeretnék indulni. Van egy Thorens TD 165-öm, kisebb-nagyobb esztétikai hibákkal, tönkrement pickuppal. Van egy MC trafóm, illetve a régi korokból van vonzalmam az MC hangszedők felé. Nem igazán vágyok "deszka" lemezjátszóra, a Thorens tud szép is lenni, a Linn meg egyenesen gyönyörű a szememnek.
 
Mit gondoltok, megéri a Thorenst kicsit kistafírozni? Értelmes kart rászerelni, újrakábelezni? Ha igen, milyen kart (MC pu-höz)
Nagyon nem szeretem az alumínium tetejét, megfordult a fejemben, hogy az egész házat újra lehetne (mondjuk tömör fából) építeni. Mi az új doboz építésével a tapasztalat? Javítható a hangja, vagy garantált a kudarc?
 
S egyáltalán, mennyire jó alap a 165?
Felejtős, s vegyek inkább egy kész komplett lemezjátszót? Hirdetnek itt (is) egy HB (számomra ismeretlen karral), illetve egy Linnt. Szerettem volna olcsóbban megúszni, nem 200e magasságába szállni.
Vagy épp a Thorensre költött pénz a kidobott, s egyből magasabbról kellene indulni? Van ismerősömnek Thorens 160-on SME IV kar, Benz pickup, akkor ő téved?
 
Köszönöm a válaszokat előre is!

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kis segítséget szeretnék kérni:Goldring Elan hangszedőm van és nem tudom mennyi lehet a tűnyomás értéke.
A Goldring site-on ezt találtam:
Frequency Response  20Hz-20kHz±3dB
Channel Balance  2dB @ 1kHz
Channel Separation  20dB @ 1kHz
Sensitivity  5mV±2dB, 1kHz @ 5 cm/sec
Static Compliance  16mm/N
Equivalent tip mass  0.7 mg
Vertical Tracking Angle  26°
Stylus Radius  Spherical .0006�?�(15µ)
Stylus Type  Replaceable
Load Resistance  47,000 Ohm
Load Capacitance  150-400pF
Internal Inductance  560 mH
Internal Resistance  700 Ohm
Cartridge Weight  4.2g
Fixing Centre  0.5�?� (12.7mm)
Playing Weight  1.5-3.0g (2.0g nom.)
 
Melyik lehet ezekből a tűnyomás, amit nekem be kell állítanom?  :foto:

Az utolsó sor a lényeg : Playing Weight
pontosan 2 grammra állítsd be .
 
Sok sikert ! :kiraly:

Köszi szépen! :kiraly:

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


Kis segítséget szeretnék kérni:Goldring Elan hangszedőm van és nem tudom mennyi lehet a tűnyomás értéke.
A Goldring site-on ezt találtam:
Frequency Response 20Hz-20kHz±3dB
Channel Balance 2dB @ 1kHz
Channel Separation 20dB @ 1kHz
Sensitivity 5mV±2dB, 1kHz @ 5 cm/sec
Static Compliance 16mm/N
Equivalent tip mass 0.7 mg
Vertical Tracking Angle 26°
Stylus Radius Spherical .0006�?�(15µ)
Stylus Type Replaceable
Load Resistance 47,000 Ohm
Load Capacitance 150-400pF
Internal Inductance 560 mH
Internal Resistance 700 Ohm
Cartridge Weight 4.2g
Fixing Centre 0.5�?� (12.7mm)
Playing Weight 1.5-3.0g (2.0g nom.)
 
Melyik lehet ezekből a tűnyomás, amit nekem be kell állítanom? :foto:

Az utolsó sor a lényeg : Playing Weight
pontosan 2 grammra állítsd be .
 
Sok sikert ! :kiraly:

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kis segítséget szeretnék kérni:
Goldring Elan hangszedőm van és nem tudom mennyi lehet a tűnyomás értéke.
A Goldring site-on ezt találtam:
Frequency Response 20Hz-20kHz±3dB
Channel Balance 2dB @ 1kHz
Channel Separation 20dB @ 1kHz
Sensitivity 5mV±2dB, 1kHz @ 5 cm/sec
Static Compliance 16mm/N
Equivalent tip mass 0.7 mg
Vertical Tracking Angle 26°
Stylus Radius Spherical .0006�?�(15µ)
Stylus Type Replaceable
Load Resistance 47,000 Ohm
Load Capacitance 150-400pF
Internal Inductance 560 mH
Internal Resistance 700 Ohm
Cartridge Weight 4.2g
Fixing Centre 0.5�?� (12.7mm)
Playing Weight 1.5-3.0g (2.0g nom.)
 
Melyik lehet ezekből a tűnyomás, amit nekem be kell állítanom? :foto:

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Szia,
Ilyen árban használt futómű és kar lesz a nyerő. Ha azt akarod, hogy ebbe még tű is beleférjen akkor elég lightos lesz, de a lényeg, hogy hangszedőből újat vegyél. Én most szereztem be a lenti angol boltból egy sumiko hangszedőt ( a régit sajnos kinyírtam - részvétnyilvánítást a szerkesztőségbe) és nagyon kellemesek az árak. A Sumiko Blue Point 2 a 300 Euros ár helyett 142GBP-ért jön. A font mélyrepülése miatt, most kb 30000-ret spóroltam.
 
Nem azért írom ezt a fajtát mert annyira ajánlanám mert az sokmindentől függ. Csak azért, hogyha spórolni akarsz akkor érdemes erre is elnézni.
Üdv,
NL
 
 
 
http://www.stoneaudio.co.uk/ --- a Vinyl alatt kutakodj

Avatar
hopsy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2007.02.15., csüt. 11:40
Értékelés: 5

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hopsy »


opel123nak koszonet a linkekert (az USB-s reszet erzesem szerint ki fogom hagyni:) ) 
Jo napot uraim,
 
allvanyt fabrikalok epp, szeretnek segitseget kerni egyfajta statisztika formajaban a lemezjatszok mereteit illetoen, merthat a szabvanyos rack meret itt nem lesz eleg, ugy erzem:) Szelesseg, melyseg.
 
Tovabba en is eloallnek a megszokott kerdessel; lemezjatszo vasarlas. Mi a helyzet most, 2009 majus. Az anyagiak alakulasa szerint vagy 60 vagy 110 ezrem lenne ra. Jovo zeneje. Elektronikus es blues amit hallgatnek. Olvasom ezt a Technics-agymenest a 'masikon', haat nemtudom. A DD csak DD marad (bar mi is a helyzet a regi keleti joszagokkal?), a grizes megszolalast meg kerulnem, de a cukormazas, komolyzenere belottet is.. tudom, nem valogathatok, foleg ennyi penzert. Elkent basszusoktol is tartozkodnek, utemtartas viszont elegge fontos lenne, megkockaztatom analog vonalon is ez a legfobb elvaras szamomra, lasd egy minimal, downbeat vagy egy 'nyugalmas' d'n'b tracket enyhen szolva is kinyirna az, ha nem egyenletesen, tisztan szolal meg, es valahogy a tisztasag nem csak abban all, hogy torzitasmentes-e a kapott hang, kell hozza egy stabil orajel (itt ez egy joszijmeghajtas) + minel kisebb torzitas + meg valami amit nem tudok megfogalmazni. Szoval ezekbol tevodik ossze az a mellbevago letisztultsag es nyugalom ami ahhoz kell, hogy egy ilyen zenet elvezettel es hatasosan tudjak vegighallgatni (+ mas, 'porgosebb' stilusok is igencsak megkivanjak azert imho, de ez a nap vegen leulos, 'bologatos' temakor a leginkabb). Nem dongetes tehat, attol, hogy elektronik, mik vannak, mi?:foto: A fentiek sajat tapasztalatok, nyilvan okozoirol csak nagyvonalakban lehet (talan meg ez is tulzas) fogalmam, az igenyeimet mindenesetre mar ismeritek. DD es cukormaz kizarva tehat, bar ezt tobben vitatjak, hogy egy eszkoz nem stilusfuggo, en azert vitatkoznek ezzel kicsit.
 
Szoval gyors, ritmusos, dinamikus hang (hankszedo ajanlasokat is varom), kiegyensulyozott hangkep, a zeneiseget egy pillanatra sem nelkulozven, egyik stiluson sem, de ha arra vagyom ne csak 'ropni' legyen alkamas, hanem erezzem azt hogy na, ez tiszta, ez nyugtat, amit tapasztalataim szerintem egy nyugis, belemerulos elektronikus zene eppugy megkivan mint egy sokhangszeres kamarazene vagy egy aria. Ezt azert mondom ilyen fenenagy biztonsaggal mert sok komolyzenet hallgattam kiskoromban is, vinylrol, van osszehasonlitasi alapom. Önnyi. Fent emlitett keretek hankszedovel egyutt, kulcsra keszen ertendok.
Ja, az nem art ha a regebbi nyomasok igazi eszenciajat es erenyeit kihozza (analog rogzites) blueshoz azert ez csak kene. Az persze lehet, hogy egyik igenyem kizarja a masikat - vagy, hogy a sovany penztarcam tulajdonkeppen mindegyiket:D -, majd a tapaszaltabbak felhomalyositanak. Ha meg ezen felul akarok valamit, vagy van amit inkabb nem is akarok, azt is jelezzetek!
 
venomer

Hát, gondolom esetleg egy Rega Planar 3-al megpróbálkozhatnál, kezdésnek.
 
Üdv!

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: venomer »


opel123nak koszonet a linkekert (az USB-s reszet erzesem szerint ki fogom hagyni:) )
 
Jo napot uraim,
 
allvanyt fabrikalok epp, szeretnek segitseget kerni egyfajta statisztika formajaban a lemezjatszok mereteit illetoen, merthat a szabvanyos rack meret itt nem lesz eleg, ugy erzem:) Szelesseg, melyseg.
 
Tovabba en is eloallnek a megszokott kerdessel; lemezjatszo vasarlas. Mi a helyzet most, 2009 majus. Az anyagiak alakulasa szerint vagy 60 vagy 110 ezrem lenne ra. Jovo zeneje. Elektronikus es blues amit hallgatnek. Olvasom ezt a Technics-agymenest a 'masikon', haat nemtudom. A DD csak DD marad (bar mi is a helyzet a regi keleti joszagokkal?), a grizes megszolalast meg kerulnem, de a cukormazas, komolyzenere belottet is.. tudom, nem valogathatok, foleg ennyi penzert. Elkent basszusoktol is tartozkodnek, utemtartas viszont elegge fontos lenne, megkockaztatom analog vonalon is ez a legfobb elvaras szamomra, lasd egy minimal, downbeat vagy egy 'nyugalmas' d'n'b tracket enyhen szolva is kinyirna az, ha nem egyenletesen, tisztan szolal meg, es valahogy a tisztasag nem csak abban all, hogy torzitasmentes-e a kapott hang, kell hozza egy stabil orajel (itt ez egy joszijmeghajtas) + minel kisebb torzitas + meg valami amit nem tudok megfogalmazni. Szoval ezekbol tevodik ossze az a mellbevago letisztultsag es nyugalom ami ahhoz kell, hogy egy ilyen zenet elvezettel es hatasosan tudjak vegighallgatni (+ mas, 'porgosebb' stilusok is igencsak megkivanjak azert imho, de ez a nap vegen leulos, 'bologatos' temakor a leginkabb). Nem dongetes tehat, attol, hogy elektronik, mik vannak, mi?:foto: A fentiek sajat tapasztalatok, nyilvan okozoirol csak nagyvonalakban lehet (talan meg ez is tulzas) fogalmam, az igenyeimet mindenesetre mar ismeritek. DD es cukormaz kizarva tehat, bar ezt tobben vitatjak, hogy egy eszkoz nem stilusfuggo, en azert vitatkoznek ezzel kicsit.
 
Szoval gyors, ritmusos, dinamikus hang (hankszedo ajanlasokat is varom), kiegyensulyozott hangkep, a zeneiseget egy pillanatra sem nelkulozven, egyik stiluson sem, de ha arra vagyom ne csak 'ropni' legyen alkamas, hanem erezzem azt hogy na, ez tiszta, ez nyugtat, amit tapasztalataim szerintem egy nyugis, belemerulos elektronikus zene eppugy megkivan mint egy sokhangszeres kamarazene vagy egy aria. Ezt azert mondom ilyen fenenagy biztonsaggal mert sok komolyzenet hallgattam kiskoromban is, vinylrol, van osszehasonlitasi alapom. Önnyi. Fent emlitett keretek hankszedovel egyutt, kulcsra keszen ertendok.
Ja, az nem art ha a regebbi nyomasok igazi eszenciajat es erenyeit kihozza (analog rogzites) blueshoz azert ez csak kene. Az persze lehet, hogy egyik igenyem kizarja a masikat - vagy, hogy a sovany penztarcam tulajdonkeppen mindegyiket:D -, majd a tapaszaltabbak felhomalyositanak. Ha meg ezen felul akarok valamit, vagy van amit inkabb nem is akarok, azt is jelezzetek!
 
venomer

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Ha remeljuk:) Bevallalom mindenesetre, ugy is epp gyakorolnom kell, gyohet a linkz! 
koszonettel: venomer

No akkor elsőnek ez jó lesz. Ezzel elleszel a jó darabig. Ha megemésztetted szólj!
 
http://www.vandenhul.com/userfiles/docs/Phono_FAQ.pdf
 
 
http://www.audioasylum.com/cgi/d.mpl?audio/faq.html (teperj le a vinyl részhez)
 
 
Üdv,
NL

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: venomer »


Ha remeljuk:) Bevallalom mindenesetre, ugy is epp gyakorolnom kell, gyohet a linkz!
 
koszonettel: venomer

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Nagy gond van... mindjart e topic vegere (elejere) erek es akkor bizony ki lesz olvasva. Index vinyltopicjan kivul hol talalhatok meg tudasanyagot? Erdekel minden kapcsolodo temakor is.
Szia!
Megy az ángélus? Mert akkor küldök pár hétre való linket. :foto:
Üdv,
NL

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: bikabeka »

A hifi piac fórumán az analóg lemezjátszó topikban nagyok sok érdekesség van.....

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: venomer »

Nagy gond van... mindjart e topic vegere (elejere) erek es akkor bizony ki lesz olvasva. Index vinyltopicjan kivul hol talalhatok meg tudasanyagot? Erdekel minden kapcsolodo temakor is.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »


"Próba nélkül viszont kábelt venni elég rizikós dolog."
 
Bizony, bizony.
Az én módszerem:
Ha használt, akkor próba, és ha tetszik 3 nap múlva is, akkor vétel ( marad).
Ha új, akkor csak ott veszek, ahol odaadnak már bejáratott kábelt, és egy olyat elkérek. Ha tetszik megveszem az újat, és bejáratom.
Érdekes folyamat, érdemes megélni.
Csak nem érdemes misztifikálni a kábelkérdést.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


koszonom a válaszokat. Az igazat megvallva volt már Denon DL 110-esem és nem is volt rosz hangja. De nekem az AN IQ 1 (ami alap MM hangszedo ugye szintén) nagyon tetszett. Ezért gondoltam valami alap MM hangszedore. Ami miatt a 201-est írtam az azért van mert fele árba kerul mint az IQ 1-es. Persze ez ugyen még nem jelenti azt hogy úgy is szól. Épp ezért kérdeztem meg mi a vélemény. 
 
A Benzet majd megtudom nemsokára hallgatni éloben is ugyhogy arról lesz megint saját tapasztalat. De a Japánokkal szimpatizálok inkább :kiraly:

..egy pár Grado-t is fülügyre vehetsz..pl.Prestige Silver/Gold.. :foto:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »



Nos… a SHELTER M201 egy MM pickup ha jól látom közel 200$ áron.

Csovi! Te vegul is akkor hallotál Shelter 201-est már?
Nem...csak Denon160ast használtam régen. Azóta MCzek...103...BenzL2 és most megint DL103... Nagyon fontos az elektronika, ami erősíti a hangszedőből elhagyó jelet, na meg persze a jó párosítás, hogy a kar kiszolgálja é a pickuppot.
Szerintem a selter csak a 501kezdődik, de inkább felette. Jók lehetnek az MM goldringok is mivel abból készültek a AN hangszedői.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

alfaati

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: alfaati »



Nos… a SHELTER M201 egy MM pickup ha jól látom közel 200$ áron.
Csovi! Te vegul is akkor hallotál Shelter 201-est már?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”