Lemezjátszó

Grizzly79
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 2

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Grizzly79 » 2006.01.26., csüt. 22:38

Jól van. Akkor utánanézek valami NAD, vagy DUAL LP-nek a neten.

Köszi a segítséget mindenkinek!  :)

Érdekes infókat találsz a Dual lemezjátszókról itt.

Köszi az infót. Van most egy Dual 704 (20e), Dual 728Q (25e) és egy NAD 5120 (20e). Agyalok... Javaslat esetleg?

TV: Panasonic 50" Plazma Media Player: Dune BD Prime 3.0, Apple TV AVR: Pioneer VSX-920 Front: Quadral QLX-205 Center: Quadral QLX Base MkII Surround: Quadral QLX-120

forgi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 5

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: forgi » 2006.01.26., csüt. 21:50

Köszi a segítséget mindenkinek! :)

Érdekes infókat találsz a Dual lemezjátszókról itt.

Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek

Négy láb jó, két láb rossz

JozsBiker
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: JozsBiker » 2006.01.26., csüt. 21:45

Szerinted?? :lol::)gondolkodik.gif:)

Vadász - ha akarja, - majd idézi magát. :unsure:

Én a hozzászólásából annyit értettem amennyit leírtam azaz: a Goldring GR2, - ami gyakorlatilag egy modifikált Rega P2 Rega RB250 karral, - az áráért igen jó vétel. Tekintve, hogy a futómű, és a kar kb. 62e, + van hozzá 38e-ért egy egész kellmes MM hangszedő, szintén goldring.

Bocs, biztos félreérthető voltam. Csak azt szerettem volna tudni, kb. mennyibe kerül most egy ilyen konfiguráció, mert én is erősen gondolkodom már egy ideje, hogy magasabb fokozatba kapcsolok lemezjátszó terén. A Pro-Ject -ekkel nem nagyon szimpatizálok, a Goldring mint márka sokkal jobban hangzik. Ezexerint egy százasból jön ki a konfiguráció. Köszi az infót.

Jozs

TV: Sony KV-32FQ86, DVD-Video: Panasonic DMR-E85H, VHS: Panasonic NV-FJ632, Rádióerősítő: Marantz SR-5400 OSE, CD játszó: Marantz CD-52mkII, (Erősítő: Quad-405), LP játszó: NAD-5120 (Pickup: Grado Black), Deck: Aiwa F250, Hangdobozok: ELADÓK ! Heybrook HB1 (kábel: Monitor Black&White LS-502)

Grizzly79
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Grizzly79 » 2006.01.26., csüt. 20:44

Fost azért nem akarok venni. Tehát, ha nagyon gagyi a Taya, akkor inkább hagyjuk, de ha a Philips, Yamaha, Technics, Denon, Dual alsó közép szintjét eléri, akkor az már nekem több, mint elég.

Ja és csak használtban gondolkodom.

Szerintem a legkönnyebben és a legmegbízhatóbban egy NAD 5120 beszerezhető, olyan 15-20e körül lehet jót használtan venni, ha a gyári Ortofon fej van benne, az már alapszinten jó, de azt még a legkönnyebb fejleszteni később. :lol:

Köszi a segítséget mindenkinek! :)

TV: Panasonic 50" Plazma Media Player: Dune BD Prime 3.0, Apple TV AVR: Pioneer VSX-920 Front: Quadral QLX-205 Center: Quadral QLX Base MkII Surround: Quadral QLX-120

klepto
Fórumlakó
Fórumlakó

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: klepto » 2006.01.26., csüt. 19:48

Rega Planar 78 - ez a becsületes neve - a Regánál is csak külön rendelésre van. És kell hozzá 78-as tű is, a Regánál ez a Bias78.

Magyarországi forgalmazóról nincs tudomásom, legalábbis hivatalos forgalmazóról. A szabad világban aztán, hogy ki mit hol és hogyan szerez be és árusít, azt nem tudom.

Bocsi, a Planat a cd-játszója a Regának, nem tudom, hogy miért az ugrott be :)

Van a Regának hivatalos magyarországi disztribútora?

A Planar 78 gondolom alkalmas a 33, 45-ös lemez lejátszására is, csak a tengely kap egy plusz áttételt?!

Vajon ez mennyire drágíthatja meg a lemezjátszót náluk? Ha jul tudom a Planar 78 a Planar 2 modifikált verziója. Esetleg odakint mennyit kóstál euróban (sajnos erről sem találtam infót)?

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.01.26., csüt. 19:43

Fost azért nem akarok venni. Tehát, ha nagyon gagyi a Taya, akkor inkább hagyjuk, de ha a Philips, Yamaha, Technics, Denon, Dual alsó közép szintjét eléri, akkor az már nekem több, mint elég.

Szerintem a legkönnyebben és a legmegbízhatóbban egy NAD 5120 beszerezhető, olyan 15-20e körül lehet jót használtan venni, ha a gyári Ortofon fej van benne, az már alapszinten jó, de azt még a legkönnyebb fejleszteni később. :)

SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 71

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SSS » 2006.01.26., csüt. 16:16

A dolog ott indult, hogy Vadász írta valahol, hogy szerinte mostanság zseniális vétel a Goldring.

Ez forintálisan kifejezve mit jelent ?

Szerinted?? :lol::)gondolkodik.gif:)

Vadász - ha akarja, - majd idézi magát. :huh:

Én a hozzászólásából annyit értettem amennyit leírtam azaz: a Goldring GR2, - ami gyakorlatilag egy modifikált Rega P2 Rega RB250 karral, - az áráért igen jó vétel. Tekintve, hogy a futómű, és a kar kb. 62e, + van hozzá 38e-ért egy egész kellmes MM hangszedő, szintén goldring.

Tovább tényleg nem ragoznám, én vettem egyet, nekem tetszik, szerintem megérte az árát. Ennyi. :unsure:

Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord 2qute
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: QUAD 66; 606
Vége: QUAD 63 ESL

Papi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Papi » 2006.01.26., csüt. 16:09

Béke!

A Taya márkájú lemezjátszók milyen minősági kategóriát képviselnek?  :unsure:

Üdv.

Mr. Grizzly

Sajnos, csak a lap alján jut neki hely...

Nem ez a kérdés. Hanem, hogy hanyadik oldalon? :huh:

Üdv: DDL

Ha az elsőn akkor végül is nem olyan rossz. :)

Hát az aláírásomban is látszik, hogy az itthoni környezetem nem igazán nevezhető audiofilnek gondolkodik.gif , ebbe kellene valahogyan beintegrálnom egy lemezjátszót, mert rámszakadt pár lemez, amiket hallgatgatni szeretnék rajta. :)

Nem klasszikusok, inkább régi pop, rock stb... :lol:

Annyira azért nem rossz a Taya, mint ahogy a topiktársak mondják.

A Dual kivételével a többi általad felsorolt márka legtöbb produktumánál többet ér (szerintem), könnyűzenére megfelel, főleg egy elfogadható hangszedővel (pl. Audio Technika, Ortofon).

A rendszeredből nem fog kilógni.

Az más kérdés, hogy véleményem szerint nem ér 5000 Ft-nál többet és a maradék 5-6 ezret a hangszedőre kéne költeni.

JozsBiker
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: JozsBiker » 2006.01.26., csüt. 15:13

A dolog ott indult, hogy Vadász írta valahol, hogy szerinte mostanság zseniális vétel a Goldring.

Ez forintálisan kifejezve mit jelent ?

TV: Sony KV-32FQ86, DVD-Video: Panasonic DMR-E85H, VHS: Panasonic NV-FJ632, Rádióerősítő: Marantz SR-5400 OSE, CD játszó: Marantz CD-52mkII, (Erősítő: Quad-405), LP játszó: NAD-5120 (Pickup: Grado Black), Deck: Aiwa F250, Hangdobozok: ELADÓK ! Heybrook HB1 (kábel: Monitor Black&White LS-502)

huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 2334

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt » 2006.01.26., csüt. 12:08

Rega Planar 78 - ez a becsületes neve - a Regánál is csak külön rendelésre van. És kell hozzá 78-as tű is, a Regánál ez a Bias78.

Magyarországi forgalmazóról nincs tudomásom, legalábbis hivatalos forgalmazóról. A szabad világban aztán, hogy ki mit hol és hogyan szerez be és árusít, azt nem tudom.

klepto
Fórumlakó
Fórumlakó

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: klepto » 2006.01.26., csüt. 11:09

Szasztok!

Csak érdeklődés szintjén, mennyibe kerül egy Repa Planat 78 lemezjátszó, és lehet-e kapni egyálltalán itthon?

Előre is köszi :)

revox
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 570
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox » 2006.01.26., csüt. 11:06

Zerodust tűtisztító zselét akarok hozatni.

mielőtt valaki számolni kezd a 70$-al(hogy nem fér ki 12ezerből),nyilván nem onnan rendeljük,hanem a gyártótól,lévén a Merlin Audio a hazai importőr,de hirtelen ezt a linket dobta ki a google

avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox » 2006.01.26., csüt. 10:36

no más!

Zerodust tűtisztító zselét akarok hozatni. ezt elég ritkán van rendelésen(kb évente egyszer. kis olcsó vacak és meszsiről jön,+vámmal kell bajlódni) ha kell valakinek, jelezzen mihamarabb(inkább emilban). Ez egy kemény zselé,amibe a tűt bele kell nyomni és leszedi a piszkot. igen hatékony és hasznos játék. kb 12 000Ft lesz és ez kihúzza évekig. nem csak otthonra,hanem DJ-knek is kimondottan hasznos.

hogy ne lógjon a nyakamon vagy 100,a rendelés előtt az ár felét beszedem :) (nem lépek le braziliába vele) mivel kb annyit rendelünk,amennyi kell(+ 1-2db).

az idő szorít!!! ne itt üzengess,hanme emilben keress...

http://store.acousticsounds.com/browse_det...ction=equipment

avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox » 2006.01.26., csüt. 10:15

de ha a Philips, Yamaha, Technics, Denon, Dual alsó közép szintjét eléri, akkor az már nekem több, mint elég.

kuncsorogj LP-fannál,szerezzen neked egy régi dual 505-öst :) vagy keress régi NAD-ot.

halfnote.hu

NGA
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NGA » 2006.01.26., csüt. 10:11

Na erre teljesen alkalmatlan a Taya. Arra jó, hogy DJ palánták játszanak vele.

Grizzly79
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Grizzly79 » 2006.01.26., csüt. 10:06

Béke!

A Taya márkájú lemezjátszók milyen minősági kategóriát képviselnek?  :unsure:

Üdv.

Mr. Grizzly

Nem ez a kérdés. Hanem, hogy hanyadik oldalon? :huh:

Ha az elsőn akkor végül is nem olyan rossz. :)

Hát az aláírásomban is látszik, hogy az itthoni környezetem nem igazán nevezhető audiofilnek gondolkodik.gif , ebbe kellene valahogyan beintegrálnom egy lemezjátszót, mert rámszakadt pár lemez, amiket hallgatgatni szeretnék rajta. :)

Nem klasszikusok, inkább régi pop, rock stb... :lol:

DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 11

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: DDL » 2006.01.26., csüt. 09:14

Béke!

A Taya márkájú lemezjátszók milyen minősági kategóriát képviselnek?  :)

Üdv.

Mr. Grizzly

Nem ez a kérdés. Hanem, hogy hanyadik oldalon? :lol:

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/
maszek csöves RIAA
Lp játszó

Digitális:

Blaupunt CP-2990
cd játszó

Pioneer N50A
hálózati zene

Cayin MT-35
erősítő.

ProAc Response 2.5
hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati)
kábelek.
maszek
készülékállvány.

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox » 2006.01.26., csüt. 09:06

nekem ott érdemes az információt felhalmoznom

kipacsolom a szervert este és hétvégén :)

biztos érdemes így? :lol: többször nem látom mint igen - jó, majd munkaidőben próbálok lógni -- voltak pedig fent jó fotók is...

ez jelenleg így van. idővel,ha befejezem(de még mennyi híjja. kb 20 gyártó minden terméke a készülékadatbázisba,stb... de még arra is lusta voltam,hogy a képek megjelenítéséhez popUp ablakot faragjak-valami string változót nem jól kezel egyelőre a script),keresek egy olcsó szerverhosting-ot és kirakom. egyelőre fabrikálom szabadidőmben. hétköznap lehet olvasni és így az összes oda tartozó információ megmarad. egyébként később másolgathatnám a dolgokat :)

nyilván jobb lenne,ha már most egész napos lenne,de akár hova dugom el a szervert a lakásba,szétvágja a fejem (hangos gondolkodik.gif )

ez most egy TV-csatona ,ami csak bizonyos időszakban sugároz :unsure:

halfnote.hu

Grizzly79
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Grizzly79 » 2006.01.25., szer. 22:33

Béke!

A Taya márkájú lemezjátszók milyen minősági kategóriát képviselnek?  :)

Üdv.

Mr. Grizzly

Kár... Van ólcsón (10k). Na mindegy.

Azért köszi a gyors választ!

Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Lpfan » 2006.01.25., szer. 22:15

Béke!

A Taya márkájú lemezjátszók milyen minősági kategóriát képviselnek? :)

Üdv.

Mr. Grizzly

Tesla HC 07 futómű, MW 2002 pick-up, Orister erősítő, RFT hangdobozok...

Grizzly79
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Grizzly79 » 2006.01.25., szer. 21:22

Béke!

A Taya márkájú lemezjátszók milyen minősági kategóriát képviselnek? :)

Üdv.

Mr. Grizzly

close652
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: -1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: close652 » 2006.01.25., szer. 20:24

nekem ott érdemes az információt felhalmoznom

kipacsolom a szervert este és hétvégén :)

biztos érdemes így? :lol: többször nem látom mint igen - jó, majd munkaidőben próbálok lógni -- voltak pedig fent jó fotók is...

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox » 2006.01.25., szer. 09:11

cső

goldringgal kapcsolatosan a fejlsztés alatti szerveremen nyitottam egy témát a fórumban. lévén nekem ott érdemes az információt felhalmoznom, pl SSS-nek érdemes néha beolvasni,de ha valaki kedvet érez a dologra,nyugodtan olvasgassa.

lévén a fórummotor ugyanaz,mint a dvd-centeré,ha valaki kérdezni akar nyugodtan meg tudja tenni. ettől eltekintve a "kevesebb több" elv híve vagyok, azaz kevesebb értelmes,tartalmi hozzászólás ,mint egy rakás baromság(utóbbira lásd: hificity) :)

jó olvasgatást és remélem nemsokára lesz időm hasznos infókat fölrakni...

http://www.halfnote.hu:8080/forum/viewtopic.php?p=9#9

ha a túzfalon tiltva van a 8080-as port,nem jön le (no és ha kipacsolom a szervert este és hétvégén :lol: )

halfnote.hu

DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 11

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: DDL » 2006.01.24., kedd 19:53

mennyiből lehet kihozni alkatrészáron egy Hiraga mc preampot megfelelő táppal ami jól kiszolgál egy Denon alacsony kimeneteű mc-t?

Akkuval kb. 5k

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/
maszek csöves RIAA
Lp játszó

Digitális:

Blaupunt CP-2990
cd játszó

Pioneer N50A
hálózati zene

Cayin MT-35
erősítő.

ProAc Response 2.5
hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati)
kábelek.
maszek
készülékállvány.

forgi
V.I.P.
V.I.P.

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: forgi » 2006.01.24., kedd 18:12

Mindjárt itt van az a Linn :lol::) (nem?)

A Linn tegnap megjött, csak vannak még vele teendők. Tegnap jártam vele Szalai László úrnál, aki átnézte. Sajnos a hangkar sérült és újra kell csapágyazni. A hangszedő sem az igazi. Kuka. Úgyhogy, ha Linnt akarok, akkor biza bele kell még nyúlnom a zsebbe. Vagy eladhatom az egészet és veszek valami mást. gondolkodik.gif

Egyébként az volt a furcsa, hogy Szalai úr ennek ellenére, azt mondta, hogy nem csináltam rossz boltot a Linn-vel és így is simán többért tudnám eladni, mint amennyibe került. :)

Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek

Négy láb jó, két láb rossz

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”