A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Lemezjátszó

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.12.16., csüt. 22:59

A zene is a hangszórókból jön, de eloszlik a térben. De ettől függetlenül az, hogy a zenét sokfelől hallom,a pattogást meg irányítottan, nem zavar kevésbé.

Mint ahogy az sem, ha éppen bontják az utat a ház elött, és úgy akarnék zenét hallgatni. Az kint van, a zene bent mégis zavar.

Mindél jobb redszeren halgattam zenét, annál jobban kihallottam a hibákat is, és az egyes elemek gyengeségei is jobban előjöttek :)

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.12.16., csüt. 22:57

Minél jobb a hangszedő, annál jobban leválik a pattogás a zenéről.

az akkoriban szokásos vastagságú tűkkel játszottak le, egy rosszul beállított lemezjátszón. A barázda kikopott. Illetve egy része. Ha most egy modern, filigrán tűvel játszuk le - ami akár nagyon olcsó is lehet - akkor, mivel a tű vékonyabb, ezért mélyebben behatol a barázdába, oda is amit a régi vastag tű nem tudott kikoptatni. Ha viszont egy szintén modern tervezésű, de régi lemezekhez szánt, ezért vastagabb tűt használunk, az ilyen holmi manapság nem túl olcsó, akkor ez már a régi "jól kitaposott" ösvényen fog haladni - sercegéssel, meg mindennel együtt.

Meg ne haragudj, de ez nem így van.

Hiába lenne az a barázda szélesen taposva, először is nekem pl. van azért jópár olyan LP-m, amit csak és kizárólag a saját hangszedőm (ami természetesen modern és filigrán) játszott le, és soha nem adtam (pont ezért) kölcsön sem.

Az is tud sercegni, meg pattogni. Pl. egy jó kis szántás keresztbena lemezen, nincs az a hangszedő, ami ne pattogna rajta.

A másik a széles berázdaszántás alá menő karcsú tű esetével meg ott sántít, hogy a por oda is berakódik, és ha ott játsza le a tű, akkor ott serceg majd. Egy mélyebb barázda is fog pattogni.

Az meg, hogy egy jobb hangszedő+tű elfedi a pattogást, meg a por zaját, az egyszerűen ... :D

A jobb hangvisszaadás sajna ezt is jobban vissza adja...

Nem elfedi, hanem "nem nyomja a képedbe"! Ez azért van, mert a jó hangszedő, a jobb felbontása miatt, jobban elkülönül a pattogás a zenétől. Azonkívül, ha megfigyeled, a sercegés a hangszóró irányából, a zene a térből jön, ezáltal kevésbé zavaró lehet.

A nevem lemaradt... :)

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.12.16., csüt. 22:55

az akkoriban szokásos vastagságú tűkkel játszottak le, egy rosszul beállított lemezjátszón. A barázda kikopott. Illetve egy része. Ha most egy modern, filigrán tűvel játszuk le - ami akár nagyon olcsó is lehet - akkor, mivel a tű vékonyabb, ezért mélyebben behatol a barázdába, oda is amit a régi vastag tű nem tudott kikoptatni. Ha viszont egy szintén modern tervezésű, de régi lemezekhez szánt, ezért vastagabb tűt használunk, az ilyen holmi manapság nem túl olcsó, akkor ez már a régi "jól kitaposott" ösvényen fog haladni - sercegéssel, meg mindennel együtt.

Hiába lenne az a barázda szélesen taposva, először is nekem pl. van azért jópár olyan LP-m, amit csak és kizárólag a saját hangszedőm (ami természetesen modern és filigrán) játszott le, és soha nem adtam (pont ezért) kölcsön sem.

Az is tud sercegni, meg pattogni. Pl. egy jó kis szántás keresztbena lemezen, nincs az a hangszedő, ami ne pattogna rajta.

A másik a széles berázdaszántás alá menő karcsú tű esetével meg ott sántít, hogy a por oda is berakódik, és ha ott játsza le a tű, akkor ott serceg majd. Egy mélyebb barázda is fog pattogni.

Az meg, hogy egy jobb hangszedő+tű elfedi a pattogást, meg a por zaját, az egyszerűen ... :)

Nem elfedi, hanem "nem nyomja a képedbe"! Ez azért van, mert a jó hangszedő, a jobb felbontása miatt, jobban elkülönül a pattogás a zenétől. Azonkívül, ha megfigyeled, a sercegés a hangszóró irányából, a zene a térből jön, ezáltal kevésbé zavaró lehet.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.12.16., csüt. 21:35

Az meg, hogy egy jobb hangszedő+tű elfedi a pattogást, meg a por zaját, az egyszerűen ... :)

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.12.16., csüt. 20:41

AZ MM-ek belső impedanciája miatt nem aggódnék 47k-s lezárásnál.

Ez egy NAD/NAD kombináción is meghallható.

Pattogást, secegést több minden okozhat: sztatikus feltöltődés, por, karcolás, kikopás.

Előfordulhat az is, hogy egy olcsó hangszedőn kevesebb sercegés hallatszik mint egy drágán: PL. legyen egy jó régi lemez, amit annak idején, az akkoriban szokásos vastagságú tűkkel játszottak le, egy rosszul beállított lemezjátszón. A barázda kikopott. Illetve egy része. Ha most egy modern, filigrán tűvel játszuk le - ami akár nagyon olcsó is lehet - akkor, mivel a tű vékonyabb, ezért mélyebben behatol a barázdába, oda is amit a régi vastag tű nem tudott kikoptatni. Ha viszont egy szintén modern tervezésű, de régi lemezekhez szánt, ezért vastagabb tűt használunk, az ilyen holmi manapság nem túl olcsó, akkor ez már a régi "jól kitaposott" ösvényen fog haladni - sercegéssel, meg mindennel együtt.

Az Akaival azt lehet csinálni, hogy használni kell, amíg nincs jobb. A 100 ezres karra pedig akkor kell gondolni, ha pénz és igény is van rá. A hifi olyan mint az autó. Aki ült már Trabantban jobban fogja értékelni és becsülni pl. egy Honda kvalitásait.

DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 11

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: DDL » 2004.12.16., csüt. 20:08

Egyet kell hogy értsek DDL kollégával!!!

Egyébként, szevasz DDL! Gondolom, te vagy aki régebben a cityn is irogattál...:D

Írogattam oda is. :)

Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/
maszek csöves RIAA
Lp játszó

Digitális:

Blaupunt CP-2990
cd játszó

Pioneer N50A
hálózati zene

Cayin MT-35
erősítő.

ProAc Response 2.5
hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati)
kábelek.
maszek
készülékállvány.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.12.16., csüt. 19:14

Egyet kell hogy értsek DDL kollégával!!!

Egyébként, szevasz DDL! Gondolom, te vagy aki régebben a cityn is irogattál...:)

DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: DDL » 2004.12.16., csüt. 17:19

Egyébként a lejátszáskor keletkező pattogás -a lemez tisztításán kívül- egy jobb pickup-pel csökkenhet?

Nem. Sőt!

MInél jobb a lejátszás minősége annál jobban lehet majd a hibákat is észlelni ;)

Ezzel nem biztos, hogy egyetértek. Mert minél jobb egy pick-up (LP játszó) annál kevésbé tolja az arcodba a pattogást.

Na neee.

Átugorja a porszemeket, meg a karcolást is... :):(

Ha nem haragszol nem ezt írtam. :D

Azt sem, hogy kevésbé lehet hallani, hanem azt, hogy nem kiabál ki a zenénből a pattogás annyira. Ez bezony nem mennyiségi, hanem minőségi változás.

Analóg:

maszek csöves RIAA
Lp játszó

Digitális:

Blaupunt CP-2990
cd játszó

Pioneer N50A
hálózati zene

Cayin MT-35
erősítő.

ProAc Response 2.5
hangdoboz.

kábelek.
maszek
készülékállvány.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.12.16., csüt. 16:10

Egyébként a lejátszáskor keletkező pattogás -a lemez tisztításán kívül- egy jobb pickup-pel csökkenhet?

Nem. Sőt!

MInél jobb a lejátszás minősége annál jobban lehet majd a hibákat is észlelni :D

Ezzel nem biztos, hogy egyetértek. Mert minél jobb egy pick-up (LP játszó) annál kevésbé tolja az arcodba a pattogást.

Na neee.

Átugorja a porszemeket, meg a karcolást is... :);)

Pedig deee! :(

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.12.16., csüt. 08:14

Biagio,

Mennyiért mosattál, én tudok egy helyet, ahol 100Ft/db-ért mosnak!

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.12.16., csüt. 08:10

Ma meghallgattam (ill. most is azt hallgatom); monk plays duke albumát, meg egy számomra noname előadótól származó spirituálékkal teli albumot (az egyik riverside a másik marble arch kiadó) és furcsa módon a spirituálék jobban szólnak. Mármint nem serceg, pattog annyira. Azt tudni kell, hogy mind a kettő albumot lemosattam a már említett helyen. Már esztétikailag is szebbek... :D

Aztán azt is hallottam, hogy egy profi kar a lemezjátszóhoz olyan 100-200e forint. Hát azt hiszem ennyit nem fogok a hobbimra áldozni. (Ahhoz még lemezjátszó, meg pickup meg még ki tudja mi kell! ;) )

Szóva a fejembe hasított hogy mit is akarok én ezzel az akaival?!?

Egy kicsit el vagyok keseredve....

Na de inkább meghallgatom azokat a szebben szóló spirituálékat. :)

Szerezz egy Dual 505/3-at, tegyél bele egy Denon DL 103-as hangszedőt, és lesz egy igen jó hangú lemezjátszód, ami így is "lemossa" a CD játszók 95%-át! Ezt megkapod használtan 40 körül.

biagio
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: biagio » 2004.12.16., csüt. 00:32

Ma meghallgattam (ill. most is azt hallgatom); monk plays duke albumát, meg egy számomra noname előadótól származó spirituálékkal teli albumot (az egyik riverside a másik marble arch kiadó) és furcsa módon a spirituálék jobban szólnak. Mármint nem serceg, pattog annyira. Azt tudni kell, hogy mind a kettő albumot lemosattam a már említett helyen. Már esztétikailag is szebbek... :D

Aztán azt is hallottam, hogy egy profi kar a lemezjátszóhoz olyan 100-200e forint. Hát azt hiszem ennyit nem fogok a hobbimra áldozni. (Ahhoz még lemezjátszó, meg pickup meg még ki tudja mi kell! ;) )

Szóva a fejembe hasított hogy mit is akarok én ezzel az akaival?!?

Egy kicsit el vagyok keseredve....

Na de inkább meghallgatom azokat a szebben szóló spirituálékat. :)

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.12.15., szer. 23:44

Nem. Sőt!

MInél jobb a lejátszás minősége annál jobban lehet majd a hibákat is észlelni :D

Na neee.

Átugorja a porszemeket, meg a karcolást is... :);)

DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: DDL » 2004.12.15., szer. 23:42

Nem. Sőt!

MInél jobb a lejátszás minősége annál jobban lehet majd a hibákat is észlelni :)

Analóg:

maszek csöves RIAA
Lp játszó

Digitális:

Blaupunt CP-2990
cd játszó

Pioneer N50A
hálózati zene

Cayin MT-35
erősítő.

ProAc Response 2.5
hangdoboz.

kábelek.
maszek
készülékállvány.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.12.15., szer. 19:17

Nem. Sőt!

MInél jobb a lejátszás minősége annál jobban lehet majd a hibákat is észlelni :)

biagio
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: biagio » 2004.12.15., szer. 08:48

[...]Akár MM, akár MC, a " Tracking force, recommended " = ajánlott tűnyomóerő (egy kis mérleggel lehet beállítani) adatot ajánlatos figyelembe venni (de kisebb mértékben eltérni tőle nem tilos). Számit még a hangszedő tömege "Cartridge weight" is: a lemezjátszó hangkarjának specifikációjában megadják mekkora tömegű hangszedőt ajánlatos belerakni. Nem lényegtelen a hangszedő engedékenysége (Compliance, dynamic, lateral) sem, de ahol ez számít, az nem az Akai szint. Ahogy írták Orto OM-? vagy AT és amint lehet, szerezni legalább egy használt NAD-ot (~10 ezer ft).

Most már világos(abb)!

Én konkrétan a Internal impedance, DC resistance és az Internal inductance miatt aggódom. Lehet, hogy teljesen feleslegesen...

biagio
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: biagio » 2004.12.15., szer. 08:38

[...]

Biagio esetében ez nem lényeges igazán, mert egy Akai AP-100-ba nem szabad /érdemes/ MC-t tenni, sem árban, /egy jó MC 30 ezernél kezdődik/ sem a futómű minősége nem indokolja. Ebbe maximum egy olcsóbb ortofont, vagy egy Audiotechnica AT 95-öst érdemes. /Akait, még véletlenül se!/

Ha jobb hangot akarsz, lemezjátszót kell cserélni!

Értem.

Én egy Ortofon OM 5 E pickup-re gondoltam. De hogy konkrétan mit tud, azt nem tudom. /No, meg persze egy szíjat is kéne vennem./

Az a lemeztisztító gép amerikai gyártmány... csak a valamikori európai ára volt 895 font. Bocs az elírásért.

Köszönöm az eddigi hasznos hozzászólásokat!

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.12.15., szer. 04:03

MM/MC: A hangszedőben van egy tekercs és egy mágnes, egyiknél az egyik mozog, másiknál a másik. Mágneses indukció elve. Az adatlap némely adata a hangminőségről akar mondani ezt-azt, valójában semmitmondó. Más adatok a hangszedő erősítőhöz illeszthetőségéről szólnak. Ezek MM-nél érdektelenek, mert gyakorlatilag szabványosak: szinte minden MM-nél ugyanaz, tehát nem lesz gond. Az MC-knél viszont ezek a számok (Output voltage at 1000 Hz, Recommended load resistance, Recommended load capacitance), szabvány hiányában, lényegbevágóak. Akár MM, akár MC, a " Tracking force, recommended " = ajánlott tűnyomóerő (egy kis mérleggel lehet beállítani) adatot ajánlatos figyelembe venni (de kisebb mértékben eltérni tőle nem tilos). Számit még a hangszedő tömege "Cartridge weight" is: a lemezjátszó hangkarjának specifikációjában megadják mekkora tömegű hangszedőt ajánlatos belerakni. Nem lényegtelen a hangszedő engedékenysége (Compliance, dynamic, lateral) sem, de ahol ez számít, az nem az Akai szint. Ahogy írták Orto OM-? vagy AT és amint lehet, szerezni legalább egy használt NAD-ot (~10 ezer ft).

norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 27

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: norbi31 » 2004.12.15., szer. 03:11

close: hol vetted? Tudsz címet írni? :)

Ha Pesti vagy, kapsz a Dob utcában, a Concerto lemezboltban!

Zaj Stúdió:

Cím: Budapest VI. ker (Terézváros), Jókai utca 11.

Telefon: 06-1-332-7105

Pl. itt is vehetsz.

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.

close652
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: -1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: close652 » 2004.12.14., kedd 17:41

www.musonic.co.uk

BIB-100 GROOV-KLEEN VELVET AND CARBON FIBRE RECORD CLEANER £8.95

sajnos nem lehet rendesen linkelgetni :)

post-4-1103042498.jpg

cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: cosmo » 2004.12.14., kedd 13:58

close: hol vetted? Tudsz címet írni? :D

Ha Pesti vagy, kapsz a Dob utcában, a Concerto lemezboltban!

OK, köszi a linket. Elkél most már egy kis tisztogatás! :)

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.12.14., kedd 13:33

az MM és MC között annyi a legfontosabb különbség, hogy hozzá illő RIAA korrektort kell illeszteni mögé. az MM magasabb az MC alacsonyabb jelszintű az MC-k inkább a drágább tartományban fordulnak elő, de állítólag szebb hangjuk van.

böngészgesd az erősítőd phono fokozatát, hogy milyet képes fogadni

A RIAA egyforma, csak az MC-hez trafót, vagy MC előerősítőt kell használni. Az MC-re átkapcsolható integrált erősítők túlnyomó része, silány MC fokozattal rendelkezik, nem érdemes használni. A jó MC egy egészen más kategória, mint az MM, nívós futóművekbe nem is tesznek mást.

Biagio esetében ez nem lényeges igazán, mert egy Akai AP-100-ba nem szabad /érdemes/ MC-t tenni, sem árban, /egy jó MC 30 ezernél kezdődik/ sem a futómű minősége nem indokolja. Ebbe maximum egy olcsóbb ortofont, vagy egy Audiotechnica AT 95-öst érdemes. /Akait, még véletlenül se!/

Ha jobb hangot akarsz, lemezjátszót kell cserélni!

vtb
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 7

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vtb » 2004.12.14., kedd 10:11

az MM és MC között annyi a legfontosabb különbség, hogy hozzá illő RIAA korrektort kell illeszteni mögé. az MM magasabb az MC alacsonyabb jelszintű az MC-k inkább a drágább tartományban fordulnak elő, de állítólag szebb hangjuk van.

böngészgesd az erősítőd phono fokozatát, hogy milyet képes fogadni

biagio
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: biagio » 2004.12.14., kedd 00:32

A segítségeteket szeretném kérni!

A bakelitek terén nagyon esetlenül mozgok, nem régen kezdtem komolyabban foglalkozni az egész hifi témával, szóval még van mit tanulnom. :)

Nos megtaláltam Édesapám Akai AP-100C bakelit lejátszóját, egy igen öreg (kb 10 éves) Pickering V-15 (EP 200 3) pick-up pel, amit szeretnék lecserélni egy Ortofonra.

Problémám annyi, hogy a frequency response-szon kívül mást nem nagyon értek a tűk technikai adataiból.

Szeretnék megkérni valakit, hogy ha van egy kis szabad ideje, szánjon meg és segítsen az

alábbi oldalon található adatok kielemzésében.

Amire a fórumokat böngészve rájöttem csupány annyi, hogy az MC a mozgótekercses hangszedőt jelenti. De hogy ez mit takar azt már nem értem. (Azt sem hogy milyen pickup kéne nekem a fenti bakelit lejátszóba...)

biagio
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: biagio » 2004.12.14., kedd 00:21

Ez nagyon-nagyon jó, köszi close! :)

legjobbak a DIY lemezmosók porszívó/tisztítógép supporttal.

Lacy biztos tudna ilyet csinálni :D

csak szegénynek a hangfalátkapcs.-ra sincs túl sok megrendelője

Én a múlt héten láttam egy ilyen gépet működés közben, a Teréz krt. 47-ben. (Üzemelő, eredeti angol gyártmány, valamikor 895 fontot kóstált az ára)

A hangja elég nagy, de a feladatát szerintem tökéletesen ellátja. Szerdán viszek két LP-t tisztíttatni.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”