GDPR/Adatvédelem: (viewforum.php?f=194) Tényleg kérdezzetek, kérdezhettek :D

Lemezjátszó

cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: cosmo » 2005.07.17., vas. 23:09

Ménem keresel meg? He? :)

Néma gyereknek anyja se érti a xawát, hát még,ha kuka is hozzá. :)  ;)

Mert egy fillérem sincs most a cucc fejlesztésére. Másra kell, de ha aktuális lesz nem leszek néma gyerek! :D

Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Lpfan » 2005.07.16., szomb. 21:12

szakadt papír meg ócska műanyag belső tokok helyet inkább papírt vagy műanyagot (Polythene) érdemes venni? és hol?

Most leginkább a kétrétegű, /kívül papír, belül antiszatikus műanyag bélésű/ belső tasak dívik, külön itthon tudtommal nem lehet kapni, viszont ahol mosnak lemezt, ott szokott lenni! Pontosabban, ahol mosnak ott kell hogy legyen, különben nem sok értelme van a mosásnak. Viszont, ezeken a helyeken külön nem adnak el belső tasakot, csak ha mosatsz... Másik megoldás, hozatsz Némethonból, de az sem olcsó mulatság!

Tesla HC 07 futómű, MW 2002 pick-up, Orister erősítő, RFT hangdobozok...

close652
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: -1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: close652 » 2005.07.16., szomb. 14:41

szakadt papír meg ócska műanyag belső tokok helyet inkább papírt vagy műanyagot (Polythene) érdemes venni? és hol?

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.07.16., szomb. 08:55

talán a komponensek közül ezt a legnehezebb kiválasztani.

Olcsó újakat nem érdemes vásárolni, még denont se

Ezt sajnos én is tanusíthatom. ;) 30e volt, de már 2x került szervízben és most is valami baja van. Már eluntam az enyémet, 1 éven belül cserélni szeretném.

Ménem keresel meg? He? :)

Néma gyereknek anyja se érti a xawát, hát még,ha kuka is hozzá. :):D

cosmo
Beköltözött
Beköltözött

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: cosmo » 2005.07.16., szomb. 05:11

Olcsó újakat nem érdemes vásárolni, még denont se

Ezt sajnos én is tanusíthatom. :) 30e volt, de már 2x került szervízben és most is valami baja van. Már eluntam az enyémet, 1 éven belül cserélni szeretném.

close652
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: -1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: close652 » 2005.07.16., szomb. 00:28

Olcsó újakat nem érdemes vásárolni, még denont se, ha kitartó vagy a használtak

közül ki lehet fogni jót.

leginkább olvass sokat, pl forum.index.hu vinyl fórumán vagy a bakelit.lap.hu is jó kiindulópont.

az sem mellékes, milyen meglévő rendszerbe illesztenéd be.

lemezeket jórészt használtan kapsz csak, Bpesten van 3-4 jó bolt, vidéken ritkán 1-1.

ebay is jó forrás lehet. beszerezhetőség a zenei stílusok szerint változó, kéne tudni mit szeretsz.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.07.15., pén. 23:42

sziasztok!!!

nagyon tetszenek a bakelitek, demég csak szemlélő vagyok, szeretnék venni lejátszót aztán pedig lemezeket...

hol, hogyan lehet kapni lejátszót? használtat vagy ujjat érdemes venni?

ha valaki tud segíteni légyszives írjon valami hozzászólást, hogy eltudjak indulni vmerre mert egyenlőre fogalmam sincs az egészről...

köszi, sziasztok

revox
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 442

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox » 2005.07.14., csüt. 16:45

Revox

Semmiképp sem lebecsülve a Goldring erényeit, nem sajnálod a régi AN lemezjátszódat?

Visszaolvastam a két hét előtti hozzászólásodat, ahol írtad, hogy az AN - Eroica páros az ütősebb műfajokban is jeleskedik. Ezt a párosra írtad, vagy csak az AN-re? Azért kérdezem, mert a neten a Goldring MC-k hangját inkább olyannak írják le, ami elsősorban komolyzenére, esetleg jazzre való (legalábbis amivel én találkoztam).

csak gyorsba

az AN-t anyagi okok miatt adtam el. kelett a pénz :)

később szereztem egy townshendet,de azon a kar nem ok,így pihen. azt sok pénz felturbózni,így addig goldring...

ami komolyzenére jó,az popra is jó kell legyen. sőt,pl a rockzene néha még igényesebb a cuccal kapcsiban.

gondolj bele:

sok hangszer,nagy hangtömegek,hirtelen megindulások és finom felbontás(pl egy gitártorzító selymes hangja) ez a komoly és popzenének is velejárói.

de a duma helyett itt az élő példa,én :) végre a goldringgal lehet rendesen metallicskát is döngetni,nemkevésbé prodigyt. persze mást is. bár a 1012GX MM, de revenger haverom a "Talicskát" a Goldring Eroica HX-el nyomatja most is.

avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

cosmo
Beköltözött
Beköltözött

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: cosmo » 2005.07.14., csüt. 14:01

Hajaj, de ismeros dolog.. most probalok meg ellene kuzdeni.

Ha be van dugva az antennakabel (UPC-n jon a TV mellett radioadas is) a tunerbe nalam is brummogas jelenik meg, eleg hangosan.

Milyen modszerrel lehet megszuntetni? Eddig azt hallottam,

hogy az antenna csatlakozoja elott a kabelben a jelet es a foldelest

egy kicsi (nehany nF-os) kondival kossem ossze.

Mas javaslat?

Én úgy tudom, hogy 1-2e Ft-ért árulnak antenna, műholdas szaküzletekben ilyen - asszem - galvanikus leválasztókat a búgás megszüntetésére.

Papi
Isten Hozott! :)

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Papi » 2005.07.14., csüt. 13:33

Revox

Semmiképp sem lebecsülve a Goldring erényeit, nem sajnálod a régi AN lemezjátszódat?

Visszaolvastam a két hét előtti hozzászólásodat, ahol írtad, hogy az AN - Eroica páros az ütősebb műfajokban is jeleskedik. Ezt a párosra írtad, vagy csak az AN-re? Azért kérdezem, mert a neten a Goldring MC-k hangját inkább olyannak írják le, ami elsősorban komolyzenére, esetleg jazzre való (legalábbis amivel én találkoztam).

revox
V.I.P.
V.I.P.

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox » 2005.07.14., csüt. 12:56

"Hajaj, de ismeros dolog.. most probalok meg ellene kuzdeni."

de még a szerencsésebb "fajtából" való vagy :)

volt tag,akinek a padláson vezettt drótok kavartak be. persze lent a lakó, -elnézést- hifi szobába.

avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

revox
V.I.P.
V.I.P.

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox » 2005.07.14., csüt. 12:53

Milyen modszerrel lehet megszuntetni?

kihúzod :)

egyébként nemtom. nem vagyok erős elektróból :)

halfnote.hu

topeti
Fórumlakó
Fórumlakó

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: topeti » 2005.07.14., csüt. 12:27

ha valahol brummot szed össze,első körben nézd meg a földelést. ha az ok, lehet valami antenna esetleg a közelben. srácnál pl a GR1.2 brummolt,mint a barom,pedig ott gyárilag el van kötve rendesen a dolog. aztán kiderült,ha a tunerből kihúzta az antennakábelt,megszünt az egész.

Hajaj, de ismeros dolog.. most probalok meg ellene kuzdeni.

Ha be van dugva az antennakabel (UPC-n jon a TV mellett radioadas is) a tunerbe nalam is brummogas jelenik meg, eleg hangosan.

Milyen modszerrel lehet megszuntetni? Eddig azt hallottam,

hogy az antenna csatlakozoja elott a kabelben a jelet es a foldelest

egy kicsi (nehany nF-os) kondival kossem ossze.

Mas javaslat?

Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

revox
V.I.P.
V.I.P.

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox » 2005.07.14., csüt. 11:57

Az MC hangszedőknél - a kis jelek miatt - gyakran előfordul brumm, zúgás, nagy zajszint.

Ez -gondolom - a nem megfelő kábelek, erősítő eszközök, illesztések, csatlakozások, elhelyezések miatt van.

Ezt a problémát minden esetben ki lehet küszöbölni, vagy előfordul olyan eset is, hogy használhatatlan az MC? Tovább feszegetve a problémát, MC-vel is elérhető olyan kis zajzint, mint MM-vel, vagy van egy többlet zaj és brumm?

jó kérdés

az én MC-m még sose volt zajos. a "gyári/kereskedői ajánlást" követve válogattam (régebben a szegedi merlinben vettem egy AN-TT1+eroica+ANS2 cuccot) a dolgokat és nem partizánkodtam :) nem is volt soha gondom vele. régebben volt egy rakat lemezjátszóm,ami nem is volt olcsó, de azt az örömöt egyik se tudta okozni,amit egy vadi nyú,"gyárilag" jól összelőtt szűz gép. a townshendem is félmosoly,amit használtan vettem nemrég. a kar olyan,amilyen rajta. beraktam egy tűt,aztán szólt valahogy. asszem vadi nyú kar kerül majd rá és totoál új PU. sajna egyelőre a Goldringomnak jobban tudok örülni,pedig... szal a townshend elég "király"

de zaj.

ha valahol brummot szed össze,első körben nézd meg a földelést. ha az ok, lehet valami antenna esetleg a közelben. srácnál pl a GR1.2 brummolt,mint a barom,pedig ott gyárilag el van kötve rendesen a dolog. aztán kiderült,ha a tunerből kihúzta az antennakábelt,megszünt az egész. hogy MM,MC viszonylatban ez hogy jelentkezik,passzolom,mert nekem az mc nem nyafogott. bezzeg a townshend linn karjának tákolása búg rendesen. És isten óvjon az önjelölt szakiktól...

halfnote.hu

Papi

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Papi » 2005.07.14., csüt. 10:10

Az MC hangszedőknél - a kis jelek miatt - gyakran előfordul brumm, zúgás, nagy zajszint.

Ez -gondolom - a nem megfelő kábelek, erősítő eszközök, illesztések, csatlakozások, elhelyezések miatt van.

Ezt a problémát minden esetben ki lehet küszöbölni, vagy előfordul olyan eset is, hogy használhatatlan az MC? Tovább feszegetve a problémát, MC-vel is elérhető olyan kis zajzint, mint MM-vel, vagy van egy többlet zaj és brumm?

revox
V.I.P.
V.I.P.

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox » 2005.07.07., csüt. 20:59

Revox

Most pénteken az Oliva kerthelyiségében fogom enni a marhasültemet,

ez a péntek pesten lesz :)

éljen a marhasült!!!

halfnote.hu

Papi

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Papi » 2005.07.07., csüt. 20:37

Revox

Most pénteken az Oliva kerthelyiségében fogom enni a marhasültemet, mialatt Orosz Zoltán húzza nekem a talpalávalót a tangóharmonikájával.

(Ezért gyűlik nehezen a pénz vasra, mert ilyenekre, meg lemezekre költöm.)

Egyébként köszönöm a meghívást, élni fogok vele, de Zirc igen messze van Debrecentől, úgyhogy valamivel össze kell kötni az utat. El tudom képzelni például, hogy Mamival megnézzük a virágkarnevált és akkor megejtjük a hallgatódzást is.

A vásárlás viszont még odébb van. Örülnék, ha ősz végéig össze tudnám szedni rá a pénzt.

revox
V.I.P.
V.I.P.

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox » 2005.07.07., csüt. 10:08

"Szerintem, meg kell hallgatni...:) /kérj egyet Revitől, oszt hozd el!/

Előbb - utóbb a meghallgatásra is sor kerül, hogy aztán az Goldring lesz, AN, vagy esetleg más, az még sok mindentől függ."

Papi!

péntek este egy srácnak rakom össze a cuccát. a front egy goldring lesz. ha van kedved,pusztán csak látni egy ilyet,gyere el nyugodtan. utánna megyünk bulizni :D gyere oda is. sör kötelező :)

halfnote.hu

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.07.06., szer. 09:56

Ha már csak az a 20 éves pu maradt, azt - jobb híján - hajlandó vagyok elfogadni tőled, így nem kell fáradnod a tárolásával. Legföljebb behozom a garázsból a Belcanto gyalumat is, kis tuning az erősítőjében, aztán jó is lesz bele az a pickup. Van kb. 10 db (nekem) új LP-m, mire viszem mosatni, addigra szépen csomagold be. broaf.gif

:D;):):):)

Papi

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Papi » 2005.07.05., kedd 23:30

Ha már csak az a 20 éves pu maradt, azt - jobb híján - hajlandó vagyok elfogadni tőled, így nem kell fáradnod a tárolásával. Legföljebb behozom a garázsból a Belcanto gyalumat is, kis tuning az erősítőjében, aztán jó is lesz bele az a pickup. Van kb. 10 db (nekem) új LP-m, mire viszem mosatni, addigra szépen csomagold be. :)

Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Lpfan » 2005.07.05., kedd 22:13

Akko az amit mutko láttam nálad LPileg, azt ewinném... Mondjuk a 20éwes pu-t megtart6od belöle. :D:) Ja és hogy lásd milyen wok hozzád, há wan itt nálam egy fadobozos kuwajo elöfok RIAA-wal. Képzed a táp is külön dobozban wan!

Na ezt ewinném neked, azt azt a baromi nranda feketedobozost meg ehoznám,me minek az az Oristerbe, nem? :);)

Te randa vén kecske, neked mindig jár a pofád...:) bekap6od.gif

topeti
Fórumlakó
Fórumlakó

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: topeti » 2005.07.05., kedd 22:07

Azt a kunyizós mindenit a világnak :):D:)

Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

21st
Törzsvendég
Törzsvendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: 21st » 2005.07.05., kedd 21:07

Muszáj rendes referencia cuccot használni, mert még nem vesznek komolyan...

:)broaf.gif:smile51:

Vót nevetni? :D

Akko az amit mutko láttam nálad LPileg, azt ewinném... Mondjuk a 20éwes pu-t megtart6od belöle. ;):) Ja és hogy lásd milyen wok hozzád, há wan itt nálam egy fadobozos kuwajo elöfok RIAA-wal. Képzed a táp is külön dobozban wan!

Na ezt ewinném neked, azt azt a baromi nranda feketedobozost meg ehoznám,me minek az az Oristerbe, nem? :):(

:)

"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.07.05., kedd 20:16

:)broaf.gif:smile51:

Vót nevetni? :D

Akko az amit mutko láttam nálad LPileg, azt ewinném... Mondjuk a 20éwes pu-t megtart6od belöle. ;):) Ja és hogy lásd milyen wok hozzád, há wan itt nálam egy fadobozos kuwajo elöfok RIAA-wal. Képzed a táp is külön dobozban wan!

Na ezt ewinném neked, azt azt a baromi nranda feketedobozost meg ehoznám,me minek az az Oristerbe, nem? :):(

Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Lpfan » 2005.07.05., kedd 19:58

:):D;)

Vót nevetni? :)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”