A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Lemezjátszó

norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 27

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: norbi31 »

A pio lemezjátszómhoz hangszedőt keresek.
Lehet kéz alól is, de megköszönöm az üzlet címeket is Pest vagy a környékéről.
Lehetőleg 15e alatt legyen.
Kösz.

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

új tanácsot kaptam, ehhez mit szóltok:finom bársony (méteráruboltból) habszivacsra erősitve.....

holnapra kész a gép

NEEEEEEE!!!!

gondolom a bársonyra reagáltál -- gondoltam hogy nem igazán kóser
megint +1 dolog amiért Bp-re lehet mászni

Igen, de megéri!

Vendég

Lemezjátszó

Azzal a kis kefével, én nem tisztítanék tűt! Azt nagyon finom kis ecsettel kell.
Van az is. Azzal tisztítom, amelyik éppen a kezembe akad.
Mindenesetre érdekes, hogy pont az Ortofon cég ne tudná, hogy mivel pucoljuk a tűt.
A gyémánt pedig nem éppen a puhaságáról híres...

Nem a tű maga, ami kényes, hanem a tűszár, amit "ráncigálsz" vele! Az Ortofon árult egy szemöldök spirál szerű tisztítót is, én meg láttam olyan MC hanszedőt, aminek a tűszárát azzal rántották ki...

close652
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: -1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: close652 »

új tanácsot kaptam, ehhez mit szóltok:finom bársony (méteráruboltból) habszivacsra erősitve.....

holnapra kész a gép

NEEEEEEE!!!!

gondolom a bársonyra reagáltál -- gondoltam hogy nem igazán kóser
megint +1 dolog amiért Bp-re lehet mászni
system

Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vaker »

Azzal a kis kefével, én nem tisztítanék tűt! Azt nagyon finom kis ecsettel kell.
Van az is. Azzal tisztítom, amelyik éppen a kezembe akad.
Mindenesetre érdekes, hogy pont az Ortofon cég ne tudná, hogy mivel pucoljuk a tűt.
A gyémánt pedig nem éppen a puhaságáról híres...
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 55PFK7109 , Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: Klipsch Quintet 5, Sub: Velodyne Impact-10

Vendég

Lemezjátszó

holnapra kész a gép

NEEEEEEE!!!!

close652
Beköltözött
Beköltözött

Lemezjátszó

új tanácsot kaptam, ehhez mit szóltok:
finom bársony (méteráruboltból) habszivacsra erősitve.....

holnapra kész a gép
system

Vendég

Lemezjátszó

eh, a kép lemaradt...
Ilyet hol lehet szerezni?

Concerto hanlemezbolt, Dob utca!

Vendég

Lemezjátszó

Lemezt lejátszás előtt tisztítani, csak karbonszálas kefével szabad! /az összes többi, csak belenyomja a koszt!/  Ha máshol nem, a Concerto lemezboltban, biztos, hogy kapható.

Én ezt használom - ez is karbonszálas.
A kis kefét a pickup-hoz adták.

Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Lemezjátszó

Nagyon régen vettem még egy Keravill üzletben.
Manapság gondolom komolyabb hifi üzletekben, vagy abban a boltban, amit lpfan írt - bár azt nem ismerem.
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 55PFK7109 , Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: Klipsch Quintet 5, Sub: Velodyne Impact-10

cosmo
Beköltözött
Beköltözött

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: cosmo »

eh, a kép lemaradt...

Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Lemezjátszó

eh, a kép lemaradt...

Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Lemezjátszó

Lemezt lejátszás előtt tisztítani, csak karbonszálas kefével szabad! /az összes többi, csak belenyomja a koszt!/  Ha máshol nem, a Concerto lemezboltban, biztos, hogy kapható.

Én ezt használom - ez is karbonszálas.
A kis kefét a pickup-hoz adták.

Vendég

Lemezjátszó

Köszi cosmo, valahol rémlett, hogy beírták a címét is, de most nem találtam azt hiszem egy "másik" forum volt

Amikor csak elővesztek egy lemezt akkor mivel törlitek le? Tudtok valami márkát/beszerzési helyet?
Régen (1980's évek vége) volt egy olyan csoda, hogy a szétnyitható módon egyszerre portalanitotta a lemez mind2 oldalát.

Én vettem egy hanglemeztisztító kendőt és azzal törlöm le általában.

Lemezt lejátszás előtt tisztítani, csak karbonszálas kefével szabad! /az összes többi, csak belenyomja a koszt!/ Ha máshol nem, a Concerto lemezboltban, biztos, hogy kapható.
Lemezt mosni /izipropil +kétszer desztillált víz/ csak géppel szabad, több lemezboltban, illetve a Mellorn audionál is mosnak. /azt hiszem a Mellorn a legolcsóbb/

close652
Beköltözött
Beköltözött

Lemezjátszó

csak meglepődtem, hogy van ilyen lenco is, mert múltkorjában még a denon is eltűnt nálunk az MM-ből. Ma nézegettem 10-15 régebbi típust, hát már csak ránézésre is szebbek, mint a lenco olyan volt utóbbi mint egy játék-lemezjátszó, tényleg.

viszont a Pana szervízt lassan hátsón billentem, lemezt akarok hallgatni!
system

cosmo
Beköltözött
Beköltözött

Lemezjátszó

Ne izéljetek ilyen Akai meg Lenco műanyagokkal.DD, meg társai, fél kiló az egész, meg még autómata is.

Egy NAD 5120-at cca 12-15000-től lehet használtan kapni, és egy jó MC hangszedővel (de még egy kevésbé jóval is) porba alázza bármelyik ilyen fél vagy egész autómata csodát.

Ez nagyon igaz. Az én full automata Denonommal nagyon nem vagyok kibékülve, most nem hajlandó start gombra felrakni a kart, csak manuálisan. Csere lesz belőle előbb utóbb!

Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Lemezjátszó

Ne izéljetek ilyen Akai meg Lenco műanyagokkal.DD, meg társai, fél kiló az egész, meg még autómata is.

Egy NAD 5120-at cca 12-15000-től lehet használtan kapni, és egy jó MC hangszedővel (de még egy kevésbé jóval is) porba alázza bármelyik ilyen fél vagy egész autómata csodát. :kiraly:

Mondasz valamit

Vendég

Lemezjátszó

Ne izéljetek ilyen Akai meg Lenco műanyagokkal.
DD, meg társai, fél kiló az egész, meg még autómata is.

Egy NAD 5120-at cca 12-15000-től lehet használtan kapni, és egy jó MC hangszedővel (de még egy kevésbé jóval is) porba alázza bármelyik ilyen fél vagy egész autómata csodát.

close652
Beköltözött
Beköltözött

Lemezjátszó

tisztitó topic a terminal.hu-n
system

close652
Beköltözött
Beköltözött

Lemezjátszó

azt olvastam máshol h. ezt az alkoholt deszt. vizzel keverik. Te is így csinálod?

ma láttam a MM-ben cosmo denonja mellett egy lenco típust, azt hiszem 23e ft-ért (félautomata).

ebay-on eszméletlen ritkaságok vannak (cd-n soha meg nem jelentek) 1-2 euróért.
system

Vendég

Lemezjátszó

sziasztok

én is sokat lemezezek, nagyon szeretem. van itthon vagy 100db
izopropil alkohollal szoktam tisztitani a lemezeket, nekem bevált.

aki használt lemezjátszót akar venni ajánlom neki az Akai AP-Q szériát.
Nekem ilyen van és már 12 rongytól hozzá lehet jutni, és teljesen automata,kvarc hajtás...stb

hali

cosmo
Beköltözött
Beköltözött

Lemezjátszó

Köszi cosmo, valahol rémlett, hogy beírták a címét is, de most nem találtam azt hiszem egy "másik" forum volt

Amikor csak elővesztek egy lemezt akkor mivel törlitek le? Tudtok valami márkát/beszerzési helyet?
Régen (1980's évek vége) volt egy olyan csoda, hogy a szétnyitható módon egyszerre portalanitotta a lemez mind2 oldalát.

Én vettem egy hanglemeztisztító kendőt és azzal törlöm le általában.

close652
Beköltözött
Beköltözött

Lemezjátszó

Köszi cosmo, valahol rémlett, hogy beírták a címét is, de most nem találtam azt hiszem egy
"másik" forum volt

system

cosmo
Beköltözött
Beköltözött

Lemezjátszó

Szerencsére az értékes lemezeket nem érinti, mert akkor már megvolt az új lejátszó, csak a kb 20+ éveseket.Azzal a "rákenős-megszáradós-lehúzós" tisztítóval gondolom el lehet távolítani.

Vannak cégek, ahol mosnak is lemezeket egy erre használatos gépen!

close652
Beköltözött
Beköltözött

Lemezjátszó

Szerencsére az értékes lemezeket nem érinti, mert akkor már megvolt az új lejátszó, csak a kb 20+ éveseket.
Azzal a "rákenős-megszáradós-lehúzós" tisztítóval gondolom el lehet távolítani.
system

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”