Újdonságok:

ÁRADÓ al-Fórum, árazási kérdések, segítségnyújtás eszközök értékesítéséhez
GDPR-nak megfelelő e-mail-küldési lehetőség az azt engedélyező Felhasználóknak
Új Pro Audio kategória az Adás-vételi al-Fórumban, az XLR-es eszközök és kábelek* új helye

*: MInden ami nem stúdiótechnika és hangszer, ezért akár házi-mozihoz, sztereo rendszerhez is használható lehet.

Lemezjátszó

LIMAR
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 1699
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: LIMAR » 2017.11.25., szomb. 18:20

Köszönöm!!!

Megy a címem.   

Szívesen.

Hétfőn mennek a csavarok.

Hg

csövi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 661

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi » 2017.11.25., szomb. 17:49

Szia!

Végre eljutottam odáig, hogy feltúrjam a raktárkészletemet.

Találtam csavarokat, amik jók lehetnek.

Van 2 db 22mm-es és 3 db 25mm-es Whithworth 5/32"-os csavart (rozsdamentes).

Szívesen elküldöm, ha megírod a címedet privátban.

Hg

Köszönöm!!!

Megy a címem.   

Michell Engineering, Mellorn Audio, Soner Audio, STEALTH audio cabels, Harmonic Technology, Sonus Faber, 2012Mac mini

LIMAR
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 1699
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: LIMAR » 2017.11.25., szomb. 17:42

Igazad van. Rega hibája ill. regába én tapasztalatom alapján pl. jobb egy bármilyen Benz ACE mint a 103 ill 103R.  Kuzma Stogiba pedig jobban tetszett a 103 mint a BenzMico  L2...Ilyen ez a sport. 

No meg a saját ízlés, hallás. 

Volt alkalmam együtt élni egy jó állapotú Roksan Xerxesel. Nem tetszett pedig állvánnyal, táppal karral... mindenhogy próbáltam. Söt a a erősítő fejlesztőmnek is ez a referenciája, de nekem nem. Maradt a Michell.   

attachicon.gifPA062095.jpg

Ellenben, hogy mi a jó vétel (P3 vagy más) nem vagyok kompetens... :-)

Szia!

Végre eljutottam odáig, hogy feltúrjam a raktárkészletemet.

Találtam csavarokat, amik jók lehetnek.

Van 2 db 22mm-es és 3 db 25mm-es Whithworth 5/32"-os csavart (rozsdamentes).

Szívesen elküldöm, ha megírod a címedet privátban.

Hg

post-40222-0-82336200-1511628122_thumb.jpg

supravox
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 588

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox » 2017.11.25., szomb. 16:15

Ennyi volt a keret. Az Ace megint vagy 280 körüli árú. Ha lett volna annyi rá akkor Roksan lett volna emt-vel , Artemizzel. Az már végállomás lehet.

Amúgy nem annyira kedvelem a függesztett futóműveket. Valahogy..... álmosító. Talán a heybrook meg a rock ami nem. De heybrookot már rég hallottam.

Roksant meg felejtsd el rega karral. Bár p3-ra is sokkal jobb lenne egy Tabriz zi vagy Artemiz. Csakhát...... :)

Végállomásnak ajánlasz egy általad istenített de álmos hangú futóművet???

Ezt mégis hogy?

Vagy én vagyok eltévedve és a Roksan merev vázas..

Bodor Pc,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Reference, ATC SCA2 előfok,ATC SCM100asl hangfal
Technics 1200G ,ASR Basis Exclusive phono,DV XV1S pickup.WireWorld Gold Eclipse 8 tyúkbelek,WW Platinum starlight aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax L700-SRM353X

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 946

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken » 2017.11.25., szomb. 10:17

"ilyen ez a sport"

igen,ilyen :D..boldogan éltem,használtam P3/RB300+DL103/Heed Questar MC párositást...az ex 103R-em egy modifikált Thorens 125/RB300-ban landolt (a függesztett alváz át lett épitve merevre/mushrooms/TD124 változatra),elötte abban csak a sima 103-as volt ..

izlések,és pofonok

;peace;

Thorens 126/3,SME 3009 S2 Impr.,Shure M95ED+JICO+Ed Saunders,Lenco L-75/Shure 44-7,Marantz CD17 KIS/Marantz PM6a/Tannoy D700S2,laptop/AQ Dragonfly Red....2.0 roulez..

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 587

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania » 2017.11.25., szomb. 09:24

Igazad van. Rega hibája ill. regába én tapasztalatom alapján pl. jobb egy bármilyen Benz ACE mint a 103 ill 103R. Kuzma Stogiba pedig jobban tetszett a 103 mint a BenzMico L2...Ilyen ez a sport.

Volt alkalmam együtt élni egy jó állapotú Roksan Xerxesel. Nem tetszett pedig állvánnyal, táppal karral... mindenhogy próbáltam. Söt a a erősítő fejlesztőmnek is ez a referenciája, de nekem nem. Maradt a Michell.

PA062095.jpg

Ennyi volt a keret. Az Ace megint vagy 280 körüli árú. Ha lett volna annyi rá akkor Roksan lett volna emt-vel , Artemizzel. Az már végállomás lehet.

Amúgy nem annyira kedvelem a függesztett futóműveket. Valahogy..... álmosító. Talán a heybrook meg a rock ami nem. De heybrookot már rég hallottam.

Roksant meg felejtsd el rega karral. Bár p3-ra is sokkal jobb lenne egy Tabriz zi vagy Artemiz. Csakhát...... :)

csövi
V.I.P.
V.I.P.

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi » 2017.11.25., szomb. 08:37

Ez lehet inkább a kar hibája. Hasonlóak az adatok. A hivatalos hangkar-hangszedő rezonancia számítással is belül van a határokon.

At 33 meg egy majdnem dupla árú dolog. Dupla engedékenységgel. Furcsa lenne ha nem lenne jobb. Bár ilyenkor mindig eszembe jut az emt. Hogy az mit tud az áráért!

Igazad van. Rega hibája ill. regába én tapasztalatom alapján pl. jobb egy bármilyen Benz ACE mint a 103 ill 103R.  Kuzma Stogiba pedig jobban tetszett a 103 mint a BenzMico  L2...Ilyen ez a sport. 

post-4484-0-76511000-1511595332_thumb.jpg

Michell Engineering, Mellorn Audio, Soner Audio, STEALTH audio cabels, Harmonic Technology, Sonus Faber, 2012Mac mini

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania » 2017.11.25., szomb. 06:13

Ez nagyon jól hangzik, csak alkatrész áron sem éppen filléres megoldás és munka sem kevés van vele. :)

hangszedők nélkül számítva jóval olcsóbbra kijött mindenestől mint egy új P3!

Systemdekből még a hangszedővel is olcsóbb.

A következő lépcső már a Roksan Xerxes. Azzal, ha jó példányod van, már hátra lehet dőlni egy életre. De pont Te ne tudnád?! :)

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania » 2017.11.25., szomb. 06:05

Én is ilyen kart hallgattam sokáig a Michellen, de hamar eladtam a Denont. Előtte egy Kuzma stogi karban szárnyalt a 103, de a Tuningolt regába (Discovery+Michell ellensúly) csak pislákolt...ellenben a AT 33PTG ...Imádom. Most már a AT33PTGII zenél.

Ez lehet inkább a kar hibája. Hasonlóak az adatok. A hivatalos hangkar-hangszedő rezonancia számítással is belül van a határokon.

At 33 meg egy majdnem dupla árú dolog. Dupla engedékenységgel. Furcsa lenne ha nem lenne jobb. Bár ilyenkor mindig eszembe jut az emt. Hogy az mit tud az áráért!

csövi
V.I.P.
V.I.P.

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi » 2017.11.24., pén. 23:22

Mi Groowtracer Referencet használtunk. Meg Michell ellensúlyt, Discovery kábelt egészen az mc fokozatig (5 láb ) , fix motor pozicionálást, dupla white szíjat. Kapott még egy jó filcet az üvegre egy 103r-t a karba, meg egy Townshend 1-3d-t alátettünk. Ja meg iec csatit hogy lehessen tápkábelt cserélni. Táp egyelőre elmaradt.

Xerxes nem lett belőle , de tud zenélni az biztos, bármi legyen is a zenemű.

Nagyon tetszik a tulajnak is!

Én is ilyen kart hallgattam sokáig a Michellen, de hamar eladtam a Denont. Előtte egy Kuzma stogi karban szárnyalt a 103, de a Tuningolt regába (Discovery+Michell ellensúly) csak pislákolt...ellenben a AT 33PTG ...Imádom. Most már a AT33PTGII zenél. 

huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 2306

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt » 2017.11.24., pén. 23:07

Mi Groowtracer Referencet használtunk. Meg Michell ellensúlyt, Discovery kábelt egészen az mc fokozatig (5 láb ) , fix motor pozicionálást, dupla white szíjat. Kapott még egy jó filcet az üvegre egy 103r-t a karba, meg egy Townshend 1-3d-t alátettünk. Ja meg iec csatit hogy lehessen tápkábelt cserélni. Táp egyelőre elmaradt.

Ez nagyon jól hangzik, csak alkatrész áron sem éppen filléres megoldás és munka sem kevés van vele. :) 

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania » 2017.11.24., pén. 23:01

Bár üzletileg ez már István (Pointe) asztala, nálam még van egy teljesen gyári Rega Planar 3-ból Edwards Audio által "upgrade"-elt készülék. Merthogy az Edwards kínál egy teljes kitet (akril tányér, alu szub tányér/tengely, Ruby csapágygolyó, új spiner és ellensúly, új szíj), az egész kit alig több mint 100kHUF (ismerve a Pointe üzletpolitikáját, akár még az alatt is) és bizony ez felvett egy két érdekes kérdést a mai lemezjátszós kínálatban. Mert ha Xerxest nem is csinál az öreg Regából, de az biztos, hogy nem is mai néhányszáz fontos konkurenciák szintjén mozog. Hovatovább egy Orbit táppal és egy Isokinetik karkábellel (Cardas), ami jegyzem meg még mindig csak kb másik bő 100kHUF beruházás, én bizony le merném tenni ezt a szettet számos legendás, az 1kŁ árszintet messze meghaladó mai tesztmenő mellé! :)

huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt » 2017.11.24., pén. 22:32

Kíváncsi vagyok hol tudsz meghallgatni egy jól feljavított rega 3- at?! Mert azt lenne érdemes.

Árakat meg említettem mi a helyzet...... Kitűnô állapotúak szoktak lenni. Gyakorlatilag nem látni hogy 3 éves vagy 23.

Bár üzletileg ez már István (Pointe) asztala, nálam még van egy teljesen gyári Rega Planar 3-ból Edwards Audio által "upgrade"-elt készülék. Merthogy az Edwards kínál egy teljes kitet (akril tányér, alu szub tányér/tengely, Ruby csapágygolyó, új spiner és ellensúly, új szíj), az egész kit alig több mint 100kHUF (ismerve a Pointe üzletpolitikáját, akár még az alatt is) és bizony ez felvet egy két érdekes kérdést a mai lemezjátszós kínálatban. Mert ha Xerxest nem is csinál az öreg Regából, de az biztos, hogy nem is mai néhányszáz fontos konkurenciák szintjén mozog. Hovatovább egy Orbit táppal és egy Isokinetik karkábellel (Cardas), ami jegyzem meg még mindig csak kb másik bő 100kHUF beruházás, én bizony le merném tenni ezt a szettet számos legendás, az 1kŁ árszintet messze meghaladó mai tesztmenő mellé! :)

huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt » 2017.11.24., pén. 22:20

A Black Friday keretében gondolkodom az LP-s táborba lépésen. 

Esetleg érdemes holnap hozzánk belátogatni a Black Saturday keretében. :) 

Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 337
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Pointe » 2017.11.24., pén. 22:14

Kíváncsi vagyok hol tudsz meghallgatni egy jól feljavított rega 3- at?!

Amennyiben elfogadjuk, hogy az Edwards Audio TT3 egy feljavított Rega, akkor nálunk most van egy tesztpéldány :-)

Komisszár
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 11

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Komisszár » 2017.11.24., pén. 20:34

Elnézést a pontatlan megfogalmazásért! Ezzel együtt mindenképp élek a lehetőséggel, nagyon szimpatikus első blikkre mind az üzlet, mind a vezetője.

You've got to ask yourself one more question: Do I feel lucky?

Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 337
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Pointe » 2017.11.24., pén. 20:21

Edwards Audio: Nem lehet véletlen, hogy Huszti Zsolt is a nevét adta ehhez a márkához, nekem már ismeretlenül is szimpatikus Szekeres úrék üzlete, az pedig, hogy az Edwards kizárólagos értékesítési jogot adott nekik, biztos nem nélkülöz alapot. Az Edwardsnál tetszik az is, hogy talán meg tudom magam győzni a nem földtől elrugaszkodott árdifferenciák okán arról, hogy esetleg magasabb nívójú konstrukció mellett tegyem le a garast.

Azért jó lenne mindegyiket meghallgatni egy közép kategóriás rendszerben, mint amilyen az enyém is.

Arról nincs szó, hogy "kizárólagos" értékesítési jogot kaptunk volna. Az EU-ban ez szerencsére nem is igazán lehetséges.

A helyzet inkább az, hogy az eddigi két magyarországi Edwards Audio-forgalmazó különböző okok miatt most más termékekre koncentrál.

A már beérkezett lemezjátszók esetében biztosítjuk a meghallgatás lehetőségét, akár saját rendszerben is.

Komisszár
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Komisszár » 2017.11.24., pén. 19:55

Elnézést, lehet, hogy félreérthető voltam...én arra gondoltam, hogy az alapkészülékeket hallgatom meg, hogy érdemben segítsen a döntésnél.

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania » 2017.11.24., pén. 19:31

Nem, nem szeretném elkapkodni, figyelembe szeretném venni azokat a tanácsokat, amiket itt kaptam. Amennyiben lehet, inkább új készülék felé tendálnék, ezért redukáltam három készülékre a potenciális befutókat nem az általam favorizáltság sorrendjében: 1. Rega Planar 3 2. Thorens 203 3. Edwards Audio valamelyik készüléke.

A Planar mellett szól: Magyarországon nagyon népszerű, netes tartalmak alapján magában hordozza a tuning lehetőségét, nagyon letisztutlt külső, amit le lehet tolni "anya torkán" is. Ellene szól: a tuningal az amúgyis kitűzött fölötti ár gyakorlatilag a kétszeresére megy fel, elgondolkodtató, hogy nem érdemes-e picit tovább gyűjteni és azután vásárolni???

A Thorens mellett szól: az élet más területein is megbízom a német precizitásban, az ára most a StreamAudio-nál, alapban is jónak tűnő konstrukció, amit később lehet még fejleszteni, nagyon tetszik az a védőplexi, amit adnak hozzá, a szoba ékévé teheti hosszútávon a masinát.

Edwards Audio: Nem lehet véletlen, hogy Huszti Zsolt is a nevét adta ehhez a márkához, nekem már ismeretlenül is szimpatikus Szekeres úrék üzlete, az pedig, hogy az Edwards kizárólagos értékesítési jogot adott nekik, biztos nem nélkülöz alapot. Az Edwardsnál tetszik az is, hogy talán meg tudom magam győzni a nem földtől elrugaszkodott árdifferenciák okán arról, hogy esetleg magasabb nívójú konstrukció mellett tegyem le a garast.

Azért jó lenne mindegyiket meghallgatni egy közép kategóriás rendszerben, mint amilyen az enyém is.

Köszönöm ezzel együtt Nektek még1x a segítő szándékot! High respect!

Kíváncsi vagyok hol tudsz meghallgatni egy jól feljavított rega 3- at?! Mert azt lenne érdemes.

Árakat meg említettem mi a helyzet...... Kitűnô állapotúak szoktak lenni. Gyakorlatilag nem látni hogy 3 éves vagy 23.

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania » 2017.11.24., pén. 19:28

A karhoz képest. A 103r nagyobb effektív tömegű karokban futja ki magát.

A 250- es kar 13 gr. És ugye lehet még próbálni rá plusz grammokat is. Bár szerintem az már nem javít rajta csak eltolja a balanszot. Ami amúgy kiegyenlített! Nem is értem miért vágynak az emberek nem létező zenei hangokra.

Komisszár
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Komisszár » 2017.11.24., pén. 19:06

Nem, nem szeretném elkapkodni, figyelembe szeretném venni azokat a tanácsokat, amiket itt kaptam. Amennyiben lehet, inkább új készülék felé tendálnék, ezért redukáltam három készülékre a potenciális befutókat nem az általam favorizáltság sorrendjében: 1. Rega Planar 3     2. Thorens 203     3. Edwards Audio valamelyik készüléke.

A Planar mellett szól: Magyarországon nagyon népszerű, netes tartalmak alapján magában hordozza a tuning lehetőségét, nagyon letisztutlt külső, amit le lehet tolni "anya torkán" is. Ellene szól: a tuningal az amúgyis kitűzött fölötti ár gyakorlatilag a kétszeresére megy fel, elgondolkodtató, hogy nem érdemes-e picit tovább gyűjteni és azután vásárolni???

A Thorens mellett szól: az élet más területein is megbízom a német precizitásban, az ára most a StreamAudio-nál, alapban is jónak tűnő konstrukció, amit később lehet még fejleszteni, nagyon tetszik az a védőplexi, amit adnak hozzá, a szoba ékévé teheti hosszútávon a masinát.

Köszönöm ezzel együtt Nektek még1x a segítő szándékot! High respect! 

Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1066

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager » 2017.11.24., pén. 19:00

Mihez képest?!

Az említett mm-eknél fényévekkel jobban szól benne. Persze egy emt után már nem.

A karhoz képest. A 103r nagyobb effektív tömegű karokban futja ki magát.

Kvaterka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 8

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Kvaterka » 2017.11.24., pén. 14:12

"Sokszor már nem is a zenére figyelnek az emberek,hanem,hogy milyenek a hangok egyenként..Pedig az összhang a lényeg és,hogy mit okoz Neked!"

Kvaterka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 8

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Kvaterka » 2017.11.24., pén. 14:01

Te vetted meg a Td-180-at?Nagyon gyorsan elkelt. :smile32:  :smile32: Jó gépek a Thorik inkább én is ebben gondolkodnék .Kezdésnek nagyon korrekt.

A Black Friday keretében gondolkodom az LP-s táborba lépésen. Amit kiszemeltem, az egy Audio Technika LP-3 illetve LP-5, valamint a Rega Planar 1. Tekintettel arra, hogy rengeteg tesztet olvastam illetve nagyjából az ebben a topicban található írásokat, a használt régebbi kiviteleket élből kipipáltam, árban pedig a 100.000-et céloztam meg, max. úgy 150-ig mennék fel (Az Onkyo CP-1050 még beleférne azért). 

A StreamAudionál láttam a Thorenseket is (pl. 203), illetve a Planar 2 is ársávon belül van, ahogy a Dual 505-4 és a Dual 460 is). A Pro Jecteket 1az1-ben ki kell zárnom? Mivel abszolút újonc vagyok ezen a területen (az általános iskolai ének órákon hallgattam utoljára lemezt illetve anyámék Accord típusú egyberendszerén...)

Köszönettel várom a segítő, építő megjegyzéseket!!!  leborulok.gif

"Sokszor már nem is a zenére figyelnek az emberek,hanem,hogy milyenek a hangok egyenként..Pedig az összhang a lényeg és,hogy mit okoz Neked!"

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania » 2017.11.24., pén. 13:43

A 103r a Rega karban nem szól szépen sajnos.

Mihez képest?!

Az említett mm-eknél fényévekkel jobban szól benne. Persze egy emt után már nem.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”