Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2888
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 688

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Eszembe sem jutott, hogy vita lenne belőle... :rolleyes:
Pont írni akartam, hogy átgondoltam.
Ha valaki a kimerevítésre szánná rá magát, az 5 - 6 mm - es anyag is megfelel. Faáruházakban lehet kapni rétegelt lemezt táblában, vagy méretre szabva, én abból készíteném.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2022.12.13., kedd 22:57
Persze, hogy nyeklik-nyaklik oldalra tologatás közben, hát még terhelve, nagyon nem arra van kitalálva.
A szekrényszerkezetek hátulján lévő hátfal hivatott a szerkezet kimerevítésére. Ami, "jó szokás" szerint, egyre vékonyabb anyagból készűl.
A régi szekrények esetében ez kb. 1 centi volt. A csodás modern szekrények hátfala 4mm-es farostlemez volt, míg az IKEA ki nem találta, hogy elég oda 3 is...
A példában szerepló hanglemez tárolására is alkalmas IKEA polcrendszernek egyáltalán nincsen hátfala, ennélfogva nulla merevsége van oldalirányban.
Ha nincsen a falhoz rögzítve, bármikor összedőlhet, főleg a magasabb verzió.
Na, az már árt a lemezeknek...
Én egy ilyen polcrendszer hátulját egy vastagabb - 8-10 mm-es - anyaggal meghátfalaznám, függetlenül attól, hogy a falhoz van - e rögzítve, vagy sem.
Így a hátfalhoz lehet hátulról csavarozni a polcokat, ami rendkívüli stabilítást, merevséget és extra terhelhetőséget ad az egész szerkezetnek.
persze,semmi vita nincs,tisztában vagyunk (remélem) akik használjuk,mi a gyenge pontja neki,rendes,asztalos által legyártott bútor sem dijazná,ha terhelve toszogatnák...persze létezik olyan ami kibirná,csak aranyárat kell/kéne fizetni érte ;)
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2888
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 688

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Persze, hogy nyeklik-nyaklik oldalra tologatás közben, hát még terhelve, nagyon nem arra van kitalálva.
A szekrényszerkezetek hátulján lévő hátfal hivatott a szerkezet kimerevítésére. Ami, "jó szokás" szerint, egyre vékonyabb anyagból készűl.
A régi szekrények esetében ez kb. 1 centi volt. A csodás modern szekrények hátfala 4mm-es farostlemez volt, míg az IKEA ki nem találta, hogy elég oda 3 is...
A példában szerepló hanglemez tárolására is alkalmas IKEA polcrendszernek egyáltalán nincsen hátfala, ennélfogva nulla merevsége van oldalirányban.
Ha nincsen a falhoz rögzítve, bármikor összedőlhet, főleg a magasabb verzió.
Na, az már árt a lemezeknek...
Én egy ilyen polcrendszer hátulját egy vastagabb - 8-10 mm-es - anyaggal meghátfalaznám, függetlenül attól, hogy a falhoz van - e rögzítve, vagy sem.
Így a hátfalhoz lehet hátulról csavarozni a polcokat, ami rendkívüli stabilítást, merevséget és extra terhelhetőséget ad az egész szerkezetnek.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

dixie-chicken írta:
2022.12.13., kedd 19:59
zoli73 írta:
2022.12.13., kedd 19:48
dixie-chicken írta:
2022.12.13., kedd 16:29


jó az a Kalax rendszer,én is olyat használok,csak vigyázni kell vele,hogyan forgatja az ember,jól birja "a felső" terhelést",de nem nagyon birja az oldalrol való toszogatást,ha tele van...a másik is Ikea féle,de már nem emlékszem a nevére,az is képes szép darabszámot lenyelni...

https://www.ikea.com/hu/hu/cat/kallax-p ... mek-58285/
Nálunk, mivel a legnagyobb, a 182x182 cm-es modell van, természetesen a falhoz van fogatva.
Az alsó három sorban fiókos és ajtós kiegészítőkkel, felette a lemezek. Még bőven van hely, amit meg tudok tölteni(hallod Snipi :D ), akár Lp "bértárolást" is vállalok.
Van egy ugyanilyen is, mint a tied, falra szerelve. Sajnos úgy érdemben nem lehet terhelni. Nagy csavarral, erősen a falra van fogatva, de a terhelésre vészesen "hasasodik", és félő, hogy szétesik.
Nálam viszont a cd-knek fentartott hely tellett be. Vannak ötleteim, de azokat a feleségemmel is el kell még fogadtatnon.
én csak igy,a földön,a 2 soros változatokat használom,tetejére mehetnek komponensek,ha kell simán mehet rá lemezjátszó is...egy költözést is túléltek,szétszerelve,aztán összeszerelés ismét :D ...ár-érték arányban nem tudok jobbat,ez még a régi féle Kalax,bagóért volt az Ikeaban :smile49:
Sok helyen láttam már készülékállvány, és lemeztároló funkcióban együtt, néha igen komoly készülékekkel a "hátán".
Állítólag egész jó, nem "dögleszti" a hangot, én még nem próbáltam.
A mieink is megvannak már évek óta, a költözést is bírták, de ahogy elnézem, pofátlanúl megdrágult.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

zoli73 írta:
2022.12.13., kedd 19:48
dixie-chicken írta:
2022.12.13., kedd 16:29
zoli73 írta:
2022.12.13., kedd 14:40



Nálam ilyenben lakik a Lp lemez gyűjtemény.https://www.ikea.com/hu/hu/p/kallax-pol ... 2/#content
Igaz alapból nem zárt, de azzá tehető. Több méretben is kapható, a fakkjai szinte erre lettek kitalálva.
jó az a Kalax rendszer,én is olyat használok,csak vigyázni kell vele,hogyan forgatja az ember,jól birja "a felső" terhelést",de nem nagyon birja az oldalrol való toszogatást,ha tele van...a másik is Ikea féle,de már nem emlékszem a nevére,az is képes szép darabszámot lenyelni...

https://www.ikea.com/hu/hu/cat/kallax-p ... mek-58285/
Nálunk, mivel a legnagyobb, a 182x182 cm-es modell van, természetesen a falhoz van fogatva.
Az alsó három sorban fiókos és ajtós kiegészítőkkel, felette a lemezek. Még bőven van hely, amit meg tudok tölteni(hallod Snipi :D ), akár Lp "bértárolást" is vállalok.
Van egy ugyanilyen is, mint a tied, falra szerelve. Sajnos úgy érdemben nem lehet terhelni. Nagy csavarral, erősen a falra van fogatva, de a terhelésre vészesen "hasasodik", és félő, hogy szétesik.
Nálam viszont a cd-knek fentartott hely tellett be. Vannak ötleteim, de azokat a feleségemmel is el kell még fogadtatnon.
én csak igy,a földön,a 2 soros változatokat használom,tetejére mehetnek komponensek,ha kell simán mehet rá lemezjátszó is...egy költözést is túléltek,szétszerelve,aztán összeszerelés ismét :D ...ár-érték arányban nem tudok jobbat,ez még a régi féle Kalax,bagóért volt az Ikeaban :smile49:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

dixie-chicken írta:
2022.12.13., kedd 16:29
zoli73 írta:
2022.12.13., kedd 14:40
Snipi írta:
2022.12.13., kedd 13:10

Ezzel csak az a gond, hogy nekem nem "tárolórendszerem" van, hanem sima bóti szekrény(ek).
Örültem, hogy két év különbséggel (ahogy teltek a polcok) kaptam még ugyanolyan szekrényt (kétszer is). Én nem vagyok asztalos, és nem is értek hozzá, így nem tudok magamnak szekrényt készíteni, és csináltatni sem szeretnék, mert az rohadt drága lenne.

Nálam ilyenben lakik a Lp lemez gyűjtemény.https://www.ikea.com/hu/hu/p/kallax-pol ... 2/#content
Igaz alapból nem zárt, de azzá tehető. Több méretben is kapható, a fakkjai szinte erre lettek kitalálva.
jó az a Kalax rendszer,én is olyat használok,csak vigyázni kell vele,hogyan forgatja az ember,jól birja "a felső" terhelést",de nem nagyon birja az oldalrol való toszogatást,ha tele van...a másik is Ikea féle,de már nem emlékszem a nevére,az is képes szép darabszámot lenyelni...

https://www.ikea.com/hu/hu/cat/kallax-p ... mek-58285/
Nálunk, mivel a legnagyobb, a 182x182 cm-es modell van, természetesen a falhoz van fogatva.
Az alsó három sorban fiókos és ajtós kiegészítőkkel, felette a lemezek. Még bőven van hely, amit meg tudok tölteni(hallod Snipi :D ), akár Lp "bértárolást" is vállalok.
Van egy ugyanilyen is, mint a tied, falra szerelve. Sajnos úgy érdemben nem lehet terhelni. Nagy csavarral, erősen a falra van fogatva, de a terhelésre vészesen "hasasodik", és félő, hogy szétesik.
Nálam viszont a cd-knek fentartott hely tellett be. Vannak ötleteim, de azokat a feleségemmel is el kell még fogadtatnon.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

zoli73 írta:
2022.12.13., kedd 14:40
Snipi írta:
2022.12.13., kedd 13:10
Rock60 írta:
2022.12.13., kedd 11:31
Én is szerzek Neked egy jó napot, hozzám is hozhatod, ami Zolinál nem férne el !
Elméletileg mindenkinek igaza van.
Gyakorlatilag azt gondolom, hogy ha annyira szorosan állnak a lemezek, hogy nem billegnek ide-oda, azokat biztos nem károsítja a rájuk pakolt kis halom. A vízszintesen fekvőknél, ha 10 darabnál nem több, ott is kizártnak tartom, hogy probléma lenne.
Persze, a fő probléma a tároló rendszered.
Amit én készítettem, ott kb. 1.5 centi marad csak a lemezek fölött. Még éppen kényelmesen használható. A Te két sorodhoz képest, majdnem három sor lemez fér el egymás fölött.
Másképp fogalmazva, minimum 40 % - al több lemezt tudnál elhelyezni egységnyi helyen egy jobban megtervezett tárolóval a mostani szisztémához képest.
Ezzel csak az a gond, hogy nekem nem "tárolórendszerem" van, hanem sima bóti szekrény(ek).
Örültem, hogy két év különbséggel (ahogy teltek a polcok) kaptam még ugyanolyan szekrényt (kétszer is). Én nem vagyok asztalos, és nem is értek hozzá, így nem tudok magamnak szekrényt készíteni, és csináltatni sem szeretnék, mert az rohadt drága lenne.

Nálam ilyenben lakik a Lp lemez gyűjtemény.https://www.ikea.com/hu/hu/p/kallax-pol ... 2/#content
Igaz alapból nem zárt, de azzá tehető. Több méretben is kapható, a fakkjai szinte erre lettek kitalálva.
jó az a Kalax rendszer,én is olyat használok,csak vigyázni kell vele,hogyan forgatja az ember,jól birja "a felső" terhelést",de nem nagyon birja az oldalrol való toszogatást,ha tele van...a másik is Ikea féle,de már nem emlékszem a nevére,az is képes szép darabszámot lenyelni...

https://www.ikea.com/hu/hu/cat/kallax-p ... mek-58285/
Csatolmányok
IMG_5054.JPG
IMG_5054.JPG (241.82 KiB) Megtekintve 787 alkalommal
IMG_5055.JPG
IMG_5055.JPG (219.02 KiB) Megtekintve 787 alkalommal
IMG_5056.JPG
IMG_5056.JPG (229.8 KiB) Megtekintve 787 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Snipi írta:
2022.12.13., kedd 13:10
Rock60 írta:
2022.12.13., kedd 11:31
Én is szerzek Neked egy jó napot, hozzám is hozhatod, ami Zolinál nem férne el !
Elméletileg mindenkinek igaza van.
Gyakorlatilag azt gondolom, hogy ha annyira szorosan állnak a lemezek, hogy nem billegnek ide-oda, azokat biztos nem károsítja a rájuk pakolt kis halom. A vízszintesen fekvőknél, ha 10 darabnál nem több, ott is kizártnak tartom, hogy probléma lenne.
Persze, a fő probléma a tároló rendszered.
Amit én készítettem, ott kb. 1.5 centi marad csak a lemezek fölött. Még éppen kényelmesen használható. A Te két sorodhoz képest, majdnem három sor lemez fér el egymás fölött.
Másképp fogalmazva, minimum 40 % - al több lemezt tudnál elhelyezni egységnyi helyen egy jobban megtervezett tárolóval a mostani szisztémához képest.
Ezzel csak az a gond, hogy nekem nem "tárolórendszerem" van, hanem sima bóti szekrény(ek).
Örültem, hogy két év különbséggel (ahogy teltek a polcok) kaptam még ugyanolyan szekrényt (kétszer is). Én nem vagyok asztalos, és nem is értek hozzá, így nem tudok magamnak szekrényt készíteni, és csináltatni sem szeretnék, mert az rohadt drága lenne.
Nálam ilyenben lakik a Lp lemez gyűjtemény.https://www.ikea.com/hu/hu/p/kallax-pol ... 2/#content
Igaz alapból nem zárt, de azzá tehető. Több méretben is kapható, a fakkjai szinte erre lettek kitalálva.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 834
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 439
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Pointe »

trane írta:
2022.12.13., kedd 07:50
igen, a (fenti) haverom révén, az ugyanott leírt eredménnyel. nem állítom, hogy univerzális a dolog, de nálunk nem működtek a kövek :ohnoohnoohno:
A kövek általában nem működnek, de speciel pont a nehéz cuccok alatt meg igen. Nálunk 20 kg-os csöves erősítő három lábra eloszló terhelése alatt ez működött a legjobban. Aztán kicsit még tovább játszottunk vele (forma, csiszolás, méret), és még jobb lett :-)

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Snipi »

trane írta:
2022.12.13., kedd 13:27
Snipi írta:
2022.12.13., kedd 13:10
...nem tudok magamnak szekrényt készíteni, és csináltatni sem szeretnék, mert az rohadt drága lenne.
amennyiben nem csak a szekrény a jó megoldás, ha az itteniek közül :rolleyes: > https://www.jofogas.hu/magyarorszag?pf= ... tart%C3%B3 a feketelemez-tárolásra kitaláltakat mind megveszed, az elvileg elég lesz a plussz-LP-idnek és nem kerül egy vagyonba sem :smile53:
Ezekkel csak az a baj, hogy nem zárt. Én ragaszkodom ahhoz, hogy a lemezeim (LP és CD) egy ajtóval becsukható helyen legyenek ne érje őket a minden napi por. (Ja és a magnókazettáimra is igaz.) Meg még nedvességszívó szilikagélt is rakok a szekrénybe. Látszik is, mert a 30-40 éves lemezeim, CD-im és kazettáim is viszonylag jó állapotban vannak, eltekintve a régi lemezek rongyossá hallgatásától.

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Rock60 írta:
2022.12.13., kedd 11:31
Én is szerzek Neked egy jó napot, hozzám is hozhatod, ami Zolinál nem férne el !
Elméletileg mindenkinek igaza van.
Gyakorlatilag azt gondolom, hogy ha annyira szorosan állnak a lemezek, hogy nem billegnek ide-oda, azokat biztos nem károsítja a rájuk pakolt kis halom. A vízszintesen fekvőknél, ha 10 darabnál nem több, ott is kizártnak tartom, hogy probléma lenne.
Persze, a fő probléma a tároló rendszered.
Amit én készítettem, ott kb. 1.5 centi marad csak a lemezek fölött. Még éppen kényelmesen használható. A Te két sorodhoz képest, majdnem három sor lemez fér el egymás fölött.
Másképp fogalmazva, minimum 40 % - al több lemezt tudnál elhelyezni egységnyi helyen egy jobban megtervezett tárolóval a mostani szisztémához képest.
Ezzel csak az a gond, hogy nekem nem "tárolórendszerem" van, hanem sima bóti szekrény(ek).
Örültem, hogy két év különbséggel (ahogy teltek a polcok) kaptam még ugyanolyan szekrényt (kétszer is). Én nem vagyok asztalos, és nem is értek hozzá, így nem tudok magamnak szekrényt készíteni, és csináltatni sem szeretnék, mert az rohadt drága lenne.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2888
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 688

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Én is szerzek Neked egy jó napot, hozzám is hozhatod, ami Zolinál nem férne el !
Elméletileg mindenkinek igaza van.
Gyakorlatilag azt gondolom, hogy ha annyira szorosan állnak a lemezek, hogy nem billegnek ide-oda, azokat biztos nem károsítja a rájuk pakolt kis halom. A vízszintesen fekvőknél, ha 10 darabnál nem több, ott is kizártnak tartom, hogy probléma lenne.
Persze, a fő probléma a tároló rendszered.
Amit én készítettem, ott kb. 1.5 centi marad csak a lemezek fölött. Még éppen kényelmesen használható. A Te két sorodhoz képest, majdnem három sor lemez fér el egymás fölött.
Másképp fogalmazva, minimum 40 % - al több lemezt tudnál elhelyezni egységnyi helyen egy jobban megtervezett tárolóval a mostani szisztémához képest.

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Snipi »

zoli73 írta:
2022.12.13., kedd 10:32
Snipi írta:
2022.12.13., kedd 08:37
Volna egy kérdésem nálam jobban hozzá értőkhöz. Van egy nagyon örvendetes problémám : annyi LP-m van, hogy a jelenleg rendelkezésre álló tároló kapacitásom megtelt. További szekrény bútor beszerzése nagyon körülményes lenne : nem igen férne már sehova, nem akarnék a lakásból bútorraktárat csinálni.
Ezt egyenlőre úgy hidalom át, hogy a szekrényben a megtelt polc - mivel magasabb kb. 15 centivel mint egy lemez "magassága" a rendelkezésre álló helyre fektetve az álló lemezek tetejére rakok még kb. tízegynéhány bakelitet. (Mondjuk 1 kiló.)
Eddig át se villant az agyamon (vagy ahol az agyamnak kéne lenni), hogy ezzel károsíthatom-e azokat az "álló" lemezeket amikre ráfektettem a sorba már be nem férő darabokat.
Elképzelhető, hogy a fektetve elhelyezett lemezek súlya miatt a sorban lévő lemezek károsodhatnak? A rájuk nehezedő mondjuk 1 kilós nyomástól görbülhetnek?
Sajnos fényképet nem tudok csinálni, így csak a fórumtársak fantáziájában bízhatok, hogy el tudják képzelni miről is van szó.
Előre is köszönöm az esetleges válaszokat.
Fektetve nem szabad az Lp-ket tárolni, tehát inkább azokért aggódj.
Ha viszont "bakelit" lemezek, akkor mindegy, azokért nem kár. ;)
Az a kb. 1 kiló súly, a sok lemez tetején eléggé eloszlik, de hosszú távon nem egészséges.
Ha már ennyire nem tudod hová tenni a lemezeket, akkor egy részét el kell ajándékoznod, mondjuk nekem. A címet privátban küldheted, megyek értük, és én majd szorítok nekik helyet! 31_1_21.gif
Köszönöm! Szereztél egy jó napot, jót nevettem. Ez nem kis dolog, mert manapság sajnos elég kevés okunk van a derültségre.
Ezt a fektetett elhelyezést nem is tudtam, hogy baj. Pedig már 14 éves korom óta hallgatok LP-t folyamatosan - és az már nagyon-nagyon régen volt - , és ez eddig még soha nem jött elő. Persze a probléma is új keletű nem rég óta vannak ilyen "gondjaim".

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Snipi írta:
2022.12.13., kedd 08:37
Volna egy kérdésem nálam jobban hozzá értőkhöz. Van egy nagyon örvendetes problémám : annyi LP-m van, hogy a jelenleg rendelkezésre álló tároló kapacitásom megtelt. További szekrény bútor beszerzése nagyon körülményes lenne : nem igen férne már sehova, nem akarnék a lakásból bútorraktárat csinálni.
Ezt egyenlőre úgy hidalom át, hogy a szekrényben a megtelt polc - mivel magasabb kb. 15 centivel mint egy lemez "magassága" a rendelkezésre álló helyre fektetve az álló lemezek tetejére rakok még kb. tízegynéhány bakelitet. (Mondjuk 1 kiló.)
Eddig át se villant az agyamon (vagy ahol az agyamnak kéne lenni), hogy ezzel károsíthatom-e azokat az "álló" lemezeket amikre ráfektettem a sorba már be nem férő darabokat.
Elképzelhető, hogy a fektetve elhelyezett lemezek súlya miatt a sorban lévő lemezek károsodhatnak? A rájuk nehezedő mondjuk 1 kilós nyomástól görbülhetnek?
Sajnos fényképet nem tudok csinálni, így csak a fórumtársak fantáziájában bízhatok, hogy el tudják képzelni miről is van szó.
Előre is köszönöm az esetleges válaszokat.
Fektetve nem szabad az Lp-ket tárolni, tehát inkább azokért aggódj.
Ha viszont "bakelit" lemezek, akkor mindegy, azokért nem kár. ;)
Az a kb. 1 kiló súly, a sok lemez tetején eléggé eloszlik, de hosszú távon nem egészséges.
Ha már ennyire nem tudod hová tenni a lemezeket, akkor egy részét el kell ajándékoznod, mondjuk nekem. A címet privátban küldheted, megyek értük, és én majd szorítok nekik helyet! 31_1_21.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Volna egy kérdésem nálam jobban hozzá értőkhöz. Van egy nagyon örvendetes problémám : annyi LP-m van, hogy a jelenleg rendelkezésre álló tároló kapacitásom megtelt. További szekrény bútor beszerzése nagyon körülményes lenne : nem igen férne már sehova, nem akarnék a lakásból bútorraktárat csinálni.
Ezt egyenlőre úgy hidalom át, hogy a szekrényben a megtelt polc - mivel magasabb kb. 15 centivel mint egy lemez "magassága" a rendelkezésre álló helyre fektetve az álló lemezek tetejére rakok még kb. tízegynéhány bakelitet. (Mondjuk 1 kiló.)
Eddig át se villant az agyamon (vagy ahol az agyamnak kéne lenni), hogy ezzel károsíthatom-e azokat az "álló" lemezeket amikre ráfektettem a sorba már be nem férő darabokat.
Elképzelhető, hogy a fektetve elhelyezett lemezek súlya miatt a sorban lévő lemezek károsodhatnak? A rájuk nehezedő mondjuk 1 kilós nyomástól görbülhetnek?
Sajnos fényképet nem tudok csinálni, így csak a fórumtársak fantáziájában bízhatok, hogy el tudják képzelni miről is van szó.
Előre is köszönöm az esetleges válaszokat.

Avatar
ottoisis
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2014.09.22., hétf. 12:36
Értékelés: 76
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: ottoisis »

Pointe írta:
2022.12.06., kedd 23:35
trane írta:
2022.12.06., kedd 22:19
Pointe írta:
2022.12.06., kedd 22:09
...A legjobb megoldás a gyakorlatunkban a gránit kocka: lásd a képet...
nálam pedig bárhová tettem, mindig megdöglesztette a hangot gondolkodik.gif :yingyang: , pedig a haverom sírköves, tudta, miből, mit és hogyan csinál :smile32:
Kicsi kockák vagy komplett alátét?

A komplett gránitlap nálunk sem jött be, ellenben a kicsi kockák.....
Más kőféleségekkel - pl. márványok, mészkő, homokkő stb. volt-e valakinek kísérlete?
LPj: Townshend Elite Mk II Rock + Moth-RB-250/AN-Ai karkábel + Roksan Corus Blue
CD: Cyrus dAD-7, Erősítő: Palotás phono, TMP ANT, Dobozok: Audio Note AX-Two
Kábelek, kiegészítők: Fapaci, Belden 8402, YBA Glass, 47 Lab OTA Stratos

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Szada

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Rock60 írta:
2022.12.12., hétf. 01:01
Úgy áll a dolog, hogy ha használom - persze, hogy használom - a csavaros leszorítót, általában csökkennek a lemezrezonanciából következő, hasznos jeltől független felharmonikusok.
Ezáltal javul a jel - zaj viszony, kifejezetten hallhatóan csendesebben fut a lemezen a tű.
Mármint, a lemez fut a tű alatt - a piros betűsök kedvéért. :smile53:
Na, ez a jelenség érvényes a karcokra is, jellemzően kevésbé hallatszanak a karcok a leszorított lemezről.
Mondjuk, az is igaz, hogy a Rock-on egyáltalán nem lehet leszorítás nélkül használni a lemezt, mert a tányér nincsen kimélyítve a címke alatt.
Tehát itt a konstrukció szerves része a leszorító, de más futóművön is hasonló lehet a jelenség.

Bocsika, mi az a warped ?
Ugyan már választ kaptál kérdésedre, de ha megfigyeled annál ,,menőbb" valaki minél több idegen szót használ :bang:
A gondolkodás nem megerőltető...

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2888
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 688

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Asszem, én ezt elb...am. Mivel ajándékba vettem, eltelt vagy egy hónap, mire kinyitottuk a borítót. Eszembe sem jutott, hogy meg kellene nézni rögtön, mikor megjött.
Nem hinném, hogy már bárhova fordulhatnék vele.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2022.12.12., hétf. 11:23
Mindig tanul az ember.
Bár nekem szimpatikusabb úgy, hogy görbe, mint a p..sa... :fekverohog:
Múltkor "sikerült" vennem egy Katie Mellua duplát egy vagyonért, na az egyik warped, mint a p..sa. sad.gif
Asszem, az utolsó új lemez volt, amit futárral rendeltem.
van ahol visszaveszik,ha megreklmálod,a futár is ilyenkor az eladó költsége...megnézik,ha jogos a reklamáció,visszafizetik,vagy kapsz egy jóváirót,amit késöbb levásárolhatsz...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2888
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 688

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Mindig tanul az ember.
Bár nekem szimpatikusabb úgy, hogy görbe, mint a p..sa... :fekverohog:
Múltkor "sikerült" vennem egy Katie Mellua duplát egy vagyonért, na az egyik warped, mint a p..sa. sad.gif
Asszem, az utolsó új lemez volt, amit futárral rendeltem.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Rock60 írta:
2022.12.12., hétf. 01:01


Bocsika, mi az a warped ?
Ehajlott, meghajlott, hullámos.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2888
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 688

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Úgy áll a dolog, hogy ha használom - persze, hogy használom - a csavaros leszorítót, általában csökkennek a lemezrezonanciából következő, hasznos jeltől független felharmonikusok.
Ezáltal javul a jel - zaj viszony, kifejezetten hallhatóan csendesebben fut a lemezen a tű.
Mármint, a lemez fut a tű alatt - a piros betűsök kedvéért. :smile53:
Na, ez a jelenség érvényes a karcokra is, jellemzően kevésbé hallatszanak a karcok a leszorított lemezről.
Mondjuk, az is igaz, hogy a Rock-on egyáltalán nem lehet leszorítás nélkül használni a lemezt, mert a tányér nincsen kimélyítve a címke alatt.
Tehát itt a konstrukció szerves része a leszorító, de más futóművön is hasonló lehet a jelenség.

Bocsika, mi az a warped ?

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Szada

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

antizigün írta:
2022.12.10., szomb. 20:50
sziasztok

kb újkorától van egy csúnya karcolás az egyik lemezemen. nem warped de ma meghallgattam lemezleszorítóval. csavaros, nem a nagytömegű. hallható maradt a karcolt rész de már egyáltalán nem volt zavaró. semmi más nem változott, szóval lehet a leszorítás miatt?
Nem, hanem a warped miatt :D Ha nem vetemedett, akkor is :smile51:
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

sziasztok

kb újkorától van egy csúnya karcolás az egyik lemezemen. nem warped de ma meghallgattam lemezleszorítóval. csavaros, nem a nagytömegű. hallható maradt a karcolt rész de már egyáltalán nem volt zavaró. semmi más nem változott, szóval lehet a leszorítás miatt?

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2888
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 688

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Hogy lehet, olyan nagy ocsmány piros betűkkel írni ?
Nem mintha én is szeretnék, csak furdal a kíváncsiság... :party:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”