Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

gomolalaci írta:
2022.11.04., pén. 20:47
Már többször írtam ide a fórumba, de számomra továbbra is etalon a Kaláka: Pelikán 1984-es lemeze. Nem tudom megfogalmazni pontosan mitől, de valahányszor felteszem áll a szőr a hátamon :D
Van több minőségi újkori lemezeim is, nagyon kellemes hangúak, de a Kaláka lemeze minen alkalommal jobbnak tűnik....
Nekem, ha nem is etalon, de tesztelésre mindig elővett darab a Muzsikás Nem arról hajnallik... c. albuma.
A határeset minőségű lemezek egyébként jó lakmuszpapírjai lehetnek egy rendszer hibái feltérképezésének.
Egy példa: régóta, még kiadásakor megvettem a BFZ egyik első Mozart lemezét, a Jupiter szimfóniát. Inkább átlag alatti hibrid lemez, kiugró hibák nélkül (most nem a zenei minőséget elemzem!). Az én alap rendszeremen kellemesen hallgatható. Barátom sokkal komolyabbnak tűnő rendszerén meghallgattuk az ő példányát, mintha nem is ugyanaz a lemez lett volna, annyira sz.r volt. Összehasonlítottuk a két lemezt, azonosak voltak... Ez indította el olyan rendszer változtatásokra, ahol főleg a kábelezés vonalon befektetve újragondolta a rendszerét és korrigált a hangon. Ami megnyugtató számomra, hogy egyszer nálam összahesonlítottuk a lemezjátszókat is, és a front-endjeink kb. egy színvonalon muzsikálnak....
És még egy tanulság: nagyzenekari felvétel nélkül nem szabad rendszert tesztelni, mert becsapjuk magunkat...

Online
Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Már többször írtam ide a fórumba, de számomra továbbra is etalon a Kaláka: Pelikán 1984-es lemeze. Nem tudom megfogalmazni pontosan mitől, de valahányszor felteszem áll a szőr a hátamon :D
Van több minőségi újkori lemezeim is, nagyon kellemes hangúak, de a Kaláka lemeze minen alkalommal jobbnak tűnik....
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

tunerman írta:
2022.11.03., csüt. 20:40
Rock60 írta:
2022.11.03., csüt. 20:33
Az utolsó mondatod, arra gondoltam én is.

Tegnap meghallgattam pár lemezt, egyik rosszabb volt, mint a másik. / Hangra./
A pokolba az egésszel, gondoltam magamban, néztem mindent, keresztbe-hosszába, mi lehet az oka, nem jöttem rá, haraggal váltunk el, mentem lefeküdni.
Ma már félve kapcsoltam be, fel mindent ami kell. Feltettem az első lemezt - Jörgen Enborg Sargasso - akkorát szólt, hogy még a számat is elfelejtettem becsukni. A következő Niels-Henning Örsted-Pedersen-Rune Gustafsson lemeze szintén parádésan vetítette elém a skandináv jazz zenészek muzsikáját.
Mi volt a különböző tényező a tegnapi és a mai napban ?
Tegnap a véletlen játékaképpen csak új - 2-3 éves - lemezek kerűltek a kezembe. A ma hallgatottak 40-45 évesek.
Lehet a hangulatod is befolyásolt.... Sokszor engem is...

Üdv a Mátrixban... leborulok.gif
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

De ismered.

Townshend Rock Reference, Bel Canto phono, Unison Research integrált.
Nem gondoltam volna, hogy ekkora indulatokat vált ki, hogy tudniillik vannak rosszul szóló lemezeim, és azok nagy arányban véletlenűl az új nyomásúak közül kerülnek ki. 1200 - ból kb. 20 db.
Egy jelenségre mutattam rá - sry - nem mintha akkora problémát okozna.
Egyszerűen dühít a technikai visszafejlődés, a fölöslegesen kidobott pénz.
Elég egyszerű, szerintem...

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Rock60 írta:
2022.11.04., pén. 17:53
Ok, akkor melyik oldalon keressem a megoldást ? Addig cserélgessem a phonókat és a hangszedőket, amíg a rossznak tartott lemezek nem kezdenek el jól szólni ?
Meggondolom... Ja, nem ! :D :ohnoohnoohno: :D
Pedig nincs más módja! A lemezek megfelelően jól tudnak szólni. A legtöbb lemezjátszó tulajdonosnak fogalma sincs mit lehet még "kikaparni" a barázdából!
Persze el is lehet engedni a témát, de akkor ne azt hibáztassa az ember ami nem oka, hanem azt kell ami az okozója. Szerintem....
A Vz biztosan nem okozza. Gyári EMT, vagy VdH-os szintén nem okozhat ilyet. Többiekért aki hozzányúl, nem kezeskednék. Quad Esl sem válogatós ennyire. A rendszered többi elemét nem ismerem.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Szerintem is óriási a szórás a lemezek minőségét illetően:
Az elmúlt néhány hónap kivételével nem nagyon szoktam új lemezeket venni, de mostanában mégis megtettem. Az ok, hogy idő hiányában még azt sem tudom hallgatni, ami van. Négy féle kiadású és műfajú lemez összehasonlítása pár mondatban:
1. A híres Dave Brubeck Time out egy középáras limitált darab tehéntrágya színű anyagra nyomva: alapzaj közepes, hangzás csúcs, kiváló.
2. A még híresebb Dark Side of The Moon a Pink Floyd Records-tól. Tele van vele a MM. Alapzaj minimális, hang erős közepes, szerintem direkt analógosra veszik az egész hangulatot, hogy jobban kajálják a hipszterek
3. Purcell: The Fairy Queen, Harmonia Mundi limitált kiadás, analóg újrakeverés stb, stb... 3LP, mind hullámos, jól hallható alapdübörgés, annyi durrogás, pattogás a nálam kicsomagolt új lemezen, mintha kőbányában gurigáztak volna vele. A hang inkább közepes.
4. Gary Peacock: Voice from the Past, ECM, analóg szalagról frissen 180g-ra nyomva. Alapzaj nulla, szinte hihetetlenül semmi, hang csúcs, kiváló.
Az én rendszeremen ennyire lutri a dolog...

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2022.11.04., pén. 17:53
Ok, akkor melyik oldalon keressem a megoldást ? Addig cserélgessem a phonókat és a hangszedőket, amíg a rossznak tartott lemezek nem kezdenek el jól szólni ?
Meggondolom... Ja, nem ! :D :ohnoohnoohno: :D
ezt én nem tudom megválaszolni :smile53: ...ha nem fontosak számodra azok a felvételek,nem kell tovább foglalkozni velűk (keresel másik/jobb példányokat esetleg)...csinálsz egy kupacot "ezek nem jók",egy másikat "ezek a jók"..amig az a kupac ami nem jó,nem nagy,és elviselhető szintet képez számodra,áldozati bárányok maradnak..Te pénzed,Te döntésed,Te élvezeted az egész...

:smile49:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Ok, akkor melyik oldalon keressem a megoldást ? Addig cserélgessem a phonókat és a hangszedőket, amíg a rossznak tartott lemezek nem kezdenek el jól szólni ?
Meggondolom... Ja, nem ! :D :ohnoohnoohno: :D

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2022.11.04., pén. 14:36
Bocsi, abszolút rosszul értetted.
Azt mondtam, hogy az új lemezeim pocsékul szólnak, a 40-45 évesek meg remekűl. Pontosabban nem általánosítottam, azt mondtam, hogy az a három lemez, ami úgy szólt, mint egy hordozható kazettásmagnó, az új nyomású volt, az a kettő, ami meg elvarázsolt, azok 40-45 évesek. / Olvasd vissza./ Konkrétan akkori nyomások, akkor vettem őket.
A nyolcvanas évekből származó ARC SP 9 - en, a most használt 15 éves Bel Canton, vagy az URU integráltamban lévő phonoval a jól szóló lemezek jól szóltak/szólnak.
A rosszul szóló lemezeket, meg tök mindegy, hogy 40, 20 vagy 5 éves elektronikán hallgatod, ami s..r, az s..r !
Nagyon kevés olyan mai gyártású lemez van, ami felkeltené az érdeklődésemet, de hogy még a kiadót is böngésszem, nehogy belefussak valami romba, hát nem ! :ohnoohnoohno:
csak azt kéne kideriteni hogy azok a lemezek valóban sz@rok voltak (nincs kizárva),mintahogyan az sem,hogy esetleg a hibát más oldalon kéne keresni..van az a pont amikor egy Quad 34,vagy Leach DIY phonoval,romba lehet dönteni,nagynevű phonokat,ha az ember félreteszi a marketinget,esetleg hiúságát,minden gonoszkodást kizárva...kijózanitó lehet egy Shure SC35,vagy AT95 is,jó pár MC-vel szemben :smile53: ...a S.Hoffman oldalakon eléggé jól ki vannak vesézve az új kiadványok...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Rock60 írta:
2022.11.04., pén. 14:36
Bocsi, abszolút rosszul értetted.
Azt mondtam, hogy az új lemezeim pocsékul szólnak, a 40-45 évesek meg remekűl. Pontosabban nem általánosítottam, azt mondtam, hogy az a három lemez, ami úgy szólt, mint egy hordozható kazettásmagnó, az új nyomású volt, az a kettő, ami meg elvarázsolt, azok 40-45 évesek. / Olvasd vissza./ Konkrétan akkori nyomások, akkor vettem őket.
A nyolcvanas évekből származó ARC SP 9 - en, a most használt 15 éves Bel Canton, vagy az URU integráltamban lévő phonoval a jól szóló lemezek jól szóltak/szólnak.
A rosszul szóló lemezeket, meg tök mindegy, hogy 40, 20 vagy 5 éves elektronikán hallgatod, ami s..r, az s..r !
Nagyon kevés olyan mai gyártású lemez van, ami felkeltené az érdeklődésemet, de hogy még a kiadót is böngésszem, nehogy belefussak valami romba, hát nem ! :ohnoohnoohno:
Ekkora különbségek azért nem szoktak lenni, hogy a régi gyönyörűen szól az új meg pocsék.... Bár tény , hogy egy Francia nyomású 79-es The Wall nagyon jól észrevehetően jobban szól , mint egy mai EU kiadás. A régi frissen, jobb felbontással, részletgazdagabban szól, az új meg fakóbban, kevesebb magassal, mosottabban..... Hasonlítgatás nélkül is ilyen, de összehallgatva egyértelműen ez volt az eredmény. Nem tudom az USA változatú új hogyan szólna, de az kb 20ezer ft volna.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Bocsi, abszolút rosszul értetted.
Azt mondtam, hogy az új lemezeim pocsékul szólnak, a 40-45 évesek meg remekűl. Pontosabban nem általánosítottam, azt mondtam, hogy az a három lemez, ami úgy szólt, mint egy hordozható kazettásmagnó, az új nyomású volt, az a kettő, ami meg elvarázsolt, azok 40-45 évesek. / Olvasd vissza./ Konkrétan akkori nyomások, akkor vettem őket.
A nyolcvanas évekből származó ARC SP 9 - en, a most használt 15 éves Bel Canton, vagy az URU integráltamban lévő phonoval a jól szóló lemezek jól szóltak/szólnak.
A rosszul szóló lemezeket, meg tök mindegy, hogy 40, 20 vagy 5 éves elektronikán hallgatod, ami s..r, az s..r !
Nagyon kevés olyan mai gyártású lemez van, ami felkeltené az érdeklődésemet, de hogy még a kiadót is böngésszem, nehogy belefussak valami romba, hát nem ! :ohnoohnoohno:

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2022.11.04., pén. 09:35
Érdekes írások, valóban tanúlságosak.
Az első RIAA - s cikket végigolvasva, sok mindent megtudhattunk, de - számomra releváns - hasznos információt nem tartalmazott. Azt viszont megtudtam belőle, hogy vannak olyan barmok, akik a lemezjátszójukat az erősítőjük vonalbemenetére kötik. :D ...Ja, és hogy akár 24 khz - et is hallunk, és kár volt 20 - nál megvágni.
Evvel a 24 -el erősen vitatkoznék, de semmi jelentősége.
A másik két cikket bevallom, csak átfutottam, de a harmadikban megakadt a szemem egy érdeklődésre méltó adaton.
Mármint, hogy 1954-ben szabványosították a RIAA- görbe paramétereit, előtte katyvasz volt.Tehát, mondjuk '56 óta számíthatunk az egységes korrekcióra, azóta lényegében nem nyúltak bele - ha jól hámoztam ki a lényeget.
Biztosan rengetegen / :D / vannak akik '54 előtti lemezeket gyűjtenek, szerencsére engem ez nem érint.
A lényeg - szerintem - az, hogy nem a megváltoztatott RIAA - korrekció miatt szólnak rosszul az új lemezek - ha már a digitalizálással járó rombolást le is nyeltük valahogy - hanem a végtelen trehányság, hozzá nem értés eredményezi mindezt.
Végül is kimaradt csaknem egy generáció a lemezgyártás iparából, az ott dolgozók tavaly még lehet, hogy a répaföldön dolgoztak.
Ennyi hullámos, félrefúrt, dinamikátlan, sávhatárolt vagy torz borzalmat még sosem láttam, hallottam mint az elmúlt két évben.

A gombokkal és gomblukakkal tehát semmi probléma nincsen. :napsut:
bizonyos értelemben megértem amit mondasz,de amit mondál hogy nem jó szóltak,azok 40-45 éves felvételek voltak,ha jól értettem...matematikailag 1977-1982-es felvételek...a RIAA szabványositva volt...valahl a '90 évek elején olvastam egy Anthony Michaelson (Musical Fidelity) féle több oldalas cikkét,ahol taglalta,hogy fog változni a RIAA ekvalizálási szabvány,5-10 éves távlatban,tovább..és az is biztos hogy ezt tovább "fejlesztették",finoman fogalazva is a " vézna hang" beültetésre került.. ;)..ha egy ilyen "modern phono" segitségével lejátszol egy régi '50,'60 felvételt,lehetséges hogy duplázva kapod meg a mély/magaskiemelést,vagy vágást...innét aztán megvan "wow,milyen jó ez a '57-es,USA kiadás" :D

a mai lemezgyártás,sajnos,olyan amilyen,oda kell figyelni jobban miyen kiadóktol vásárolunk,sajnos hivatalos helyeken is,belefuthatunk hamis kiadásokra,pöpec boltokban...fiam 2 hete vásárolt Haarlem/NDL:

https://www.soundshaarlem.nl/

2 hamis Tool LP-ét...és siman,megtalálhatóak,ugyanezek a Discogs-on is,70-80 euróért.. :smile51: :angry: ...a két Tool kb MP3 szintet képvisel,ha egyáltalán elérik azt is..10000days,Aenima...volt már több téma is,ahol ki lett vesézve,melyek a jó kiadók még ma is,és melyek azok,ahol nagy ívben kerülendőek...

:smile49:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Érdekes írások, valóban tanúlságosak.
Az első RIAA - s cikket végigolvasva, sok mindent megtudhattunk, de - számomra releváns - hasznos információt nem tartalmazott. Azt viszont megtudtam belőle, hogy vannak olyan barmok, akik a lemezjátszójukat az erősítőjük vonalbemenetére kötik. :D ...Ja, és hogy akár 24 khz - et is hallunk, és kár volt 20 - nál megvágni.
Evvel a 24 -el erősen vitatkoznék, de semmi jelentősége.
A másik két cikket bevallom, csak átfutottam, de a harmadikban megakadt a szemem egy érdeklődésre méltó adaton.
Mármint, hogy 1954-ben szabványosították a RIAA- görbe paramétereit, előtte katyvasz volt.Tehát, mondjuk '56 óta számíthatunk az egységes korrekcióra, azóta lényegében nem nyúltak bele - ha jól hámoztam ki a lényeget.
Biztosan rengetegen / :D / vannak akik '54 előtti lemezeket gyűjtenek, szerencsére engem ez nem érint.
A lényeg - szerintem - az, hogy nem a megváltoztatott RIAA - korrekció miatt szólnak rosszul az új lemezek - ha már a digitalizálással járó rombolást le is nyeltük valahogy - hanem a végtelen trehányság, hozzá nem értés eredményezi mindezt.
Végül is kimaradt csaknem egy generáció a lemezgyártás iparából, az ott dolgozók tavaly még lehet, hogy a répaföldön dolgoztak.
Ennyi hullámos, félrefúrt, dinamikátlan, sávhatárolt vagy torz borzalmat még sosem láttam, hallottam mint az elmúlt két évben.
A gombokkal és gomblukakkal tehát semmi probléma nincsen. :napsut:

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

...és akinek nincs olyan gomb, amit megnyomhat, az mit csináljon? csak új nyomású lemezeket vegyen? Amit említettél, a 40-50 év a '70-es-'80-as évek, azóta is változtattak az EQ görbén, vagy mindenki a saját szája íze szerint nyúl bele?

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2022.11.03., csüt. 20:53
Ahogy mondani szoktuk " tudtam, csak nem sejtettem "...
azért a RIAA szabvány változását nem szabad kivenni a képletből,ahogy haladtunk időben előre,a "vágási","kiemelési" pontokon változtattak,és ezt követte a lemezgyártás,és a kisérő elektronika gyártás is...

https://ledgernote.com/columns/mixing-m ... iaa-curve/

https://ledgernote.com/columns/mixing-m ... son-curve/

http://pspatialaudio.com/disc_eq.htm

nem kell mindenáron elásni az új LP kiadványokat...lehet csak nem jó gombot használunk,az inghez akarunk kabátgombot használni,a kabáthoz meg ing gombot :D
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Ahogy mondani szoktuk " tudtam, csak nem sejtettem "...

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Rock60 írta:
2022.11.03., csüt. 20:33
Az utolsó mondatod, arra gondoltam én is.

Tegnap meghallgattam pár lemezt, egyik rosszabb volt, mint a másik. / Hangra./
A pokolba az egésszel, gondoltam magamban, néztem mindent, keresztbe-hosszába, mi lehet az oka, nem jöttem rá, haraggal váltunk el, mentem lefeküdni.
Ma már félve kapcsoltam be, fel mindent ami kell. Feltettem az első lemezt - Jörgen Enborg Sargasso - akkorát szólt, hogy még a számat is elfelejtettem becsukni. A következő Niels-Henning Örsted-Pedersen-Rune Gustafsson lemeze szintén parádésan vetítette elém a skandináv jazz zenészek muzsikáját.
Mi volt a különböző tényező a tegnapi és a mai napban ?
Tegnap a véletlen játékaképpen csak új - 2-3 éves - lemezek kerűltek a kezembe. A ma hallgatottak 40-45 évesek.
Üdv a Mátrixban... leborulok.gif
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Az utolsó mondatod, arra gondoltam én is.

Tegnap meghallgattam pár lemezt, egyik rosszabb volt, mint a másik. / Hangra./
A pokolba az egésszel, gondoltam magamban, néztem mindent, keresztbe-hosszába, mi lehet az oka, nem jöttem rá, haraggal váltunk el, mentem lefeküdni.
Ma már félve kapcsoltam be, fel mindent ami kell. Feltettem az első lemezt - Jörgen Enborg Sargasso - akkorát szólt, hogy még a számat is elfelejtettem becsukni. A következő Niels-Henning Örsted-Pedersen-Rune Gustafsson lemeze szintén parádésan vetítette elém a skandináv jazz zenészek muzsikáját.
Mi volt a különböző tényező a tegnapi és a mai napban ?
Tegnap a véletlen játékaképpen csak új - 2-3 éves - lemezek kerűltek a kezembe. A ma hallgatottak 40-45 évesek.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: mishow »

Nekem a leírásodból úgy tűnik, mintha a RIAA korrekcióval, vagy a jelszintekkel lenne valami gond, esetleg a hangszedő csere mégsem hozott volna igazi előrelépést.
Szóval én a phonot ellenőrizném első körben, hiába új.

Ps: de egyszerűen az is lehet, hogy elszokott a fületek az LP analóg hangjától. Amikor újra előszedtem a régi pörgetőt meg a maradék lemezeket, bizony elsőre mintha más emlékeim lettek volna gondolkodik.gif

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Tűvédő nem maradt lehajtva ? :fekverohog: ... Bocsi...

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: cables »

Endrion írta:
2022.11.03., csüt. 09:47
Sziasztok!
Következő kérdésem a következő a tapasztaltabbakhoz:
amennyiben a lemezjátszó lánc hangja olyan, mintha egy zárt ajtó mögötti szomszédos teremből hallatszódna, elképzelhető-e, hogy a karkábel szorul cserére? Maga a lemezjátszó egy régebbi darab, sokáig használták, aztán sokáig állt és most megint üzembe lett helyezve.
Hangszedő cserélve (ettől a "szomszéd teremben" hallhatóan javult a hangminőség!), shell-átkötők cserélve, phono és kábelek cserélve, az erősítő pedig más forrásról szépen zenél, tehát ott nem keressük a hibát.
Válaszaitokat előre is köszönöm!
" ...shell-átkötők cserélve, phono és kábelek cserélve. " Ezek nem csereköteles, elkopó alkatrészek, amiket cserélve javul a hang. Egy új phono meg a kábelek könnyen lehetnek rosszabbak, mint az előzők.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Endrion írta:
2022.11.03., csüt. 09:47
Sziasztok!
Következő kérdésem a következő a tapasztaltabbakhoz:
amennyiben a lemezjátszó lánc hangja olyan, mintha egy zárt ajtó mögötti szomszédos teremből hallatszódna, elképzelhető-e, hogy a karkábel szorul cserére? Maga a lemezjátszó egy régebbi darab, sokáig használták, aztán sokáig állt és most megint üzembe lett helyezve.
Hangszedő cserélve (ettől a "szomszéd teremben" hallhatóan javult a hangminőség!), shell-átkötők cserélve, phono és kábelek cserélve, az erősítő pedig más forrásról szépen zenél, tehát ott nem keressük a hibát.
Válaszaitokat előre is köszönöm!
biztos minden jó helyre van bekötve ? ..a phono választókapcsolója jó pozicióban van ?...MM vs MC ? terhelések jó lettek kiválasztva ?...tűnyomás rendben?...nem szedett fel az új hangszedő vlmilyen trutyit régen nem játszott lemezről ?..de lehet hogy csak járatni kéne az egészet még..

:smile49:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Helló !
A "szomszéd szobát" úgy értsük, hogy tompán, fedetten szól, vagy tisztán szól, csak olyan, mintha messzebbről jönne a hang ?
Sok minden lehet, akár a karkábel is, passz...
Vedd le a fedelét ! :kapdelm:

Avatar
Endrion
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2016.05.03., kedd 14:50
Értékelés: 14

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Endrion »

Sziasztok!
Következő kérdésem a következő a tapasztaltabbakhoz:
amennyiben a lemezjátszó lánc hangja olyan, mintha egy zárt ajtó mögötti szomszédos teremből hallatszódna, elképzelhető-e, hogy a karkábel szorul cserére? Maga a lemezjátszó egy régebbi darab, sokáig használták, aztán sokáig állt és most megint üzembe lett helyezve.
Hangszedő cserélve (ettől a "szomszéd teremben" hallhatóan javult a hangminőség!), shell-átkötők cserélve, phono és kábelek cserélve, az erősítő pedig más forrásról szépen zenél, tehát ott nem keressük a hibát.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Ebben a történetben persze nem a vendégség a lényeg, majd lesz, ahogy lesz.
Az egyedüli, vagy a családdal töltött zenehallgatás a lényeg. Megpróbáltam beárazni a minőségromlást. Nehéz forintosítani, de mondjuk egy kategóriával gyengébb hangszóró-vagy IC kábellel "sikerülne" ezt a hangot produkálni. Vagy ha az EMT Vdh-t kicserélném egy harmadárú hangszedőre. Vagy mondjuk fordítva, ha vennék egy két-háromszoros áru phonot, a mostani Bel Canto helyett, visszakapnám a mostani szintet a fedéllel.
A bolondnak is megéri, nem ?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”