Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

supertrump írta:
2024.01.24., szer. 20:43
akvapark:
Szerintem a lemez,-tűtisztításban nincs helye a woodoonak.(A HiFiben sem.)
Úgy értem, mi a voodoo 60-80 eurós kecskeszőr kefékben? :D
A kefét, amit írtál is néztem, csak nem említettem, mert nincs raktáron, ahogy te is írtad.
Voyager:
Jah, hogy csak ennyi? 🤣
--- és akkor most honnan is folytassuk? (már nem emlékszem a múltkori beszélgetésre)
:D
Nagyon nem maradt félben semmi, novemberben beszélgettünk egy jót, kiokosítottatok. :smile29: Igazából 2-2 topicot dobtam csak fel. Kéttőt kefékről, és két ilyen semi-upgrade opciót. És most eszembe jut még egy, a glass platter a műanyag helyett.

P1 Plus-om van. Nem biztos, hogy a P1-ben ugyanaz van, bevallom nem tudom abban mi van. Az enyémben integrálva van a phono stage, elvileg ugyanaz, mintha a P1-hez vettem volna meg a legolcsóbb Rega phono-t. A tonearm RB110 és a cartridge pedig Carbon néven fut. Utóbbi hozza a legtöbb plusz, ha cserélem, arra már jöttem, viszont ebben valamiért ez nem egyszerű, nem is nyúlnék hozzá. Az elektronika egyben van előtte, mint Q Acoustics M20, amit írtam is, de az aláíromban pont ezért minden is benne van. Egy dobozos megoldás, tehát hangsugárzó, erősítő és DAC egyben és sajnos BT is helyet kapott benne. A fal közelsége miatt pedig jó fícsörnek tűnt az EQ switch, amivel a mélyeket vissza tudom fogni és szükség is volt rá. Mindezek ellenére engem is meglepett, hogy milyen jó ez a doboz ennyiért úgy, ahogy van. Most sem választnék mást ennyiért, mert nem kell foglalkozni a szinergiával, a DAC-on használok mindent, a TV-t optikán, USB-n megy rá az iPhone (AM), analógon pedig a Rega. Én meg elkanyarodtam. :D

zoli73: revox mintha már említette volna őket novemberben, de azt mondta nincs, így nem foglalkoztam vele. Egy privátot viszont megér. Maradok fixen a SaSuPánál, legalább ez már eldőlt.
A többiek a tisztítással kapcsolatban hibátlan tippeket adtak, ehhez nem is fűznék hozzá semmit. Nagyon jó irány, ha először megtanulod rendben tartani a gépedet és a lemezeidet.

Nos a készülék:
https://www.rega.co.uk/products/planar-1-plus

Szerintem ezen a gépen ne változtass (egyelőre) semmit se. Ez az a lemezjátszó, aminek a hangján nem hozza meg az áhított változásokat semmilyen fejlesztés. Persze egy (még ésszerűen választott) jobb hangszedő, nyilván mozdítana a hangon, de ha elégedett vagy most, akkor egyelőre ne költs rá. (ez utóbbiba egyedül ne is vágj bele)

Vegyél inkább lemezeket és próbálj hallgatni másoknál LP-t (hogy tudd mit is szeretnél hallani másképpen esetleg).

supertrump
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2023.11.07., kedd 16:19
Értékelés: 3

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supertrump »

akvapark:
Szerintem a lemez,-tűtisztításban nincs helye a woodoonak.(A HiFiben sem.)
Úgy értem, mi a voodoo 60-80 eurós kecskeszőr kefékben? :D
A kefét, amit írtál is néztem, csak nem említettem, mert nincs raktáron, ahogy te is írtad.
Voyager:
Jah, hogy csak ennyi? 🤣
--- és akkor most honnan is folytassuk? (már nem emlékszem a múltkori beszélgetésre)
:D
Nagyon nem maradt félben semmi, novemberben beszélgettünk egy jót, kiokosítottatok. :smile29: Igazából 2-2 topicot dobtam csak fel. Kéttőt kefékről, és két ilyen semi-upgrade opciót. És most eszembe jut még egy, a glass platter a műanyag helyett.

P1 Plus-om van. Nem biztos, hogy a P1-ben ugyanaz van, bevallom nem tudom abban mi van. Az enyémben integrálva van a phono stage, elvileg ugyanaz, mintha a P1-hez vettem volna meg a legolcsóbb Rega phono-t. A tonearm RB110 és a cartridge pedig Carbon néven fut. Utóbbi hozza a legtöbb plusz, ha cserélem, arra már jöttem, viszont ebben valamiért ez nem egyszerű, nem is nyúlnék hozzá. Az elektronika egyben van előtte, mint Q Acoustics M20, amit írtam is, de az aláíromban pont ezért minden is benne van. Egy dobozos megoldás, tehát hangsugárzó, erősítő és DAC egyben és sajnos BT is helyet kapott benne. A fal közelsége miatt pedig jó fícsörnek tűnt az EQ switch, amivel a mélyeket vissza tudom fogni és szükség is volt rá. Mindezek ellenére engem is meglepett, hogy milyen jó ez a doboz ennyiért úgy, ahogy van. Most sem választnék mást ennyiért, mert nem kell foglalkozni a szinergiával, a DAC-on használok mindent, a TV-t optikán, USB-n megy rá az iPhone (AM), analógon pedig a Rega. Én meg elkanyarodtam. :D

zoli73: revox mintha már említette volna őket novemberben, de azt mondta nincs, így nem foglalkoztam vele. Egy privátot viszont megér. Maradok fixen a SaSuPánál, legalább ez már eldőlt.
Q Acoustics M20 + Kanto SP26 • Rega Planar 1 Plus (QED Audio 40i) • LG C3 OLED
AM/AMC (iPhone SE3 + Lightning to USB 3 Camera Adapter) • Jellyfin (Debian)

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

supertrump írta:
2024.01.24., szer. 19:23
Kicsit hátramaradtam az elmúlt 1-2 hónapban. Viszont most már lassan tényleg megvenném az alapvető lemez ápolási kellékeket. Miközben felmerült egy-két kérdés egy-két probléma miatt.

A száraz kecskeszőr kefe a Loricraft-tól sehol nincs, csak a német Fast Audio-nál, de nem látom, hogy volna webshopja. Mármint, hogy opció híján nem tudom kosárba helyezni a terméket. Ráadásul 65 EUR a kefe és erre jönne még rá a szállítás, ami fogalmam sincs mennyi lenne. Nem kicsit sokallom, ráadásul azt olvastam valahol, hogy a kefét 1-2 évente cserélni érdemes. Ha elmenne legalább 5 évig... Nyilván felhasználás mennyiségétől is függ. Mivel csak a kommerszebb hifi üzleteket ismerem itthon, elvétve egy-két high-end-et, nem igazán találtam kecskés alternatívát, csak ezt a Dynavox ZB110-est. Streamaudio-nál van, csak nem a bambusz és az sem raktáron, szóval német Amazon-ról valahogyan ingyen szállítják hasonló áron (5-6 ezer). Szerintetek ez milyen lehet? Nem akarok spórolni olyanon, amin nem kellene, tényleg kapja meg a lemez, amit megkíván. Nem ragaszkodom ehhez, csak ezt találtam, ami talán jó lenne. Ha ezt valamiért ne, vagy tudtok jobbat, itthon elérhetőt, vagy akár EU-ból, ahol a szállítás nem kétésfélszerezi meg a termék árát, akkor az is jöhet. Mellékesen az alábbi oldalon találtam egy Analog Relax nevű kefét, az is 70 dollár. Nem értem, persze mert nem értek hozzá. Miért van 5 ezerért kecskeszőr kefe és miért van 30 ezerért? Értem én, hogy két cipő között is van különbség, de itt mi a voodoo?

A másik a tű tisztító kefe. Revox javasolt egy japán oldalt. SaSuPa 5 ezerért és 8 ezer szállítással jönne el hozzám. Ha ez a kefe évekig jó lehet, akkor lenyelem a békát, ellenben a fenti Dynavox-nak van az NC6-os, ami szénszálas 4-5 ezerből kijön. A szénszál, mint anyag az itt megfelelő? Nem ragaszkodom a gyártóhoz, jót szeretnék. Ha vegyem a SaSuPa-t a Fidelixtől inkább, megemésztem és megveszem azt a világ másik végéről.

Két másik dolog új dolog. Gyári Rega lemez játszó aláltét cseréje valami másra bármi, de főleg a por miatt hasznos lehet? Ha igen, itt milyen anyag javasolt? Vagy ezt engedjem el, jó a gyári? P1 Plus szinten vagyunk.

A hozzászólás utolsó eleme lenne a lemez leszorító. Szinte mindenki használja, de a szórás óriási. Mit érdemes és mit kell figyelembe venni itt?

Mosót nem veszek egyelőre, jó egyelőre. Majd a bp-i utak során elviszem a lemezkuckóba lemosatni a meglévőket. Illetve meghallgatni sem fogom őket új állapotban, első hallgatás előtt majd lemosatom velük.

Q Acoustics M20 hangsugárzók mellé teljesen értelmetlen lenne egy Rega P3? Nem gondolkozom most ezen, csak mint kíváncsiság és mert azt mondják P1-ről nem érdemes a P2-re menni, hanem a 3-ast érdemes megcéloznia annak, aki feljebb szeretne lépni.
Tűtisztításra én is a SaSuPa-t ajánlom egyértelműen, több éve használom elégedetten.
Szerencsére nem kell a világ másik feléről rendelni, itt lehet kapni:viewtopic.php?f=82&t=102662
Keresd a topicgazdát, nagyon segítőkész, az enyém is innen származik. :smile32:
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

supertrump írta:
2024.01.24., szer. 19:23
Kicsit hátramaradtam az elmúlt 1-2 hónapban. Viszont most már lassan tényleg megvenném az alapvető lemez ápolási kellékeket. Miközben felmerült egy-két kérdés egy-két probléma miatt.

A száraz kecskeszőr kefe a Loricraft-tól sehol nincs, csak a német Fast Audio-nál, de nem látom, hogy volna webshopja. Mármint, hogy opció híján nem tudom kosárba helyezni a terméket. Ráadásul 65 EUR a kefe és erre jönne még rá a szállítás, ami fogalmam sincs mennyi lenne. Nem kicsit sokallom, ráadásul azt olvastam valahol, hogy a kefét 1-2 évente cserélni érdemes. Ha elmenne legalább 5 évig... Nyilván felhasználás mennyiségétől is függ. Mivel csak a kommerszebb hifi üzleteket ismerem itthon, elvétve egy-két high-end-et, nem igazán találtam kecskés alternatívát, csak ezt a Dynavox ZB110-est. Streamaudio-nál van, csak nem a bambusz és az sem raktáron, szóval német Amazon-ról valahogyan ingyen szállítják hasonló áron (5-6 ezer). Szerintetek ez milyen lehet? Nem akarok spórolni olyanon, amin nem kellene, tényleg kapja meg a lemez, amit megkíván. Nem ragaszkodom ehhez, csak ezt találtam, ami talán jó lenne. Ha ezt valamiért ne, vagy tudtok jobbat, itthon elérhetőt, vagy akár EU-ból, ahol a szállítás nem kétésfélszerezi meg a termék árát, akkor az is jöhet. Mellékesen az alábbi oldalon találtam egy Analog Relax nevű kefét, az is 70 dollár. Nem értem, persze mert nem értek hozzá. Miért van 5 ezerért kecskeszőr kefe és miért van 30 ezerért? Értem én, hogy két cipő között is van különbség, de itt mi a voodoo?

A másik a tű tisztító kefe. Revox javasolt egy japán oldalt. SaSuPa 5 ezerért és 8 ezer szállítással jönne el hozzám. Ha ez a kefe évekig jó lehet, akkor lenyelem a békát, ellenben a fenti Dynavox-nak van az NC6-os, ami szénszálas 4-5 ezerből kijön. A szénszál, mint anyag az itt megfelelő? Nem ragaszkodom a gyártóhoz, jót szeretnék. Ha vegyem a SaSuPa-t a Fidelixtől inkább, megemésztem és megveszem azt a világ másik végéről.

Két másik dolog új dolog. Gyári Rega lemez játszó aláltét cseréje valami másra bármi, de főleg a por miatt hasznos lehet? Ha igen, itt milyen anyag javasolt? Vagy ezt engedjem el, jó a gyári? P1 Plus szinten vagyunk.

A hozzászólás utolsó eleme lenne a lemez leszorító. Szinte mindenki használja, de a szórás óriási. Mit érdemes és mit kell figyelembe venni itt?

Mosót nem veszek egyelőre, jó egyelőre. Majd a bp-i utak során elviszem a lemezkuckóba lemosatni a meglévőket. Illetve meghallgatni sem fogom őket új állapotban, első hallgatás előtt majd lemosatom velük.

Q Acoustics M20 hangsugárzók mellé teljesen értelmetlen lenne egy Rega P3? Nem gondolkozom most ezen, csak mint kíváncsiság és mert azt mondják P1-ről nem érdemes a P2-re menni, hanem a 3-ast érdemes megcéloznia annak, aki feljebb szeretne lépni.
Jah, hogy csak ennyi? 🤣
--- és akkor most honnan is folytassuk? (már nem emlékszem a múltkori beszélgetésre)

Amúgy milyen hangszedő van a P1-ben (nem most vetted?) és milyen elektronika van utána?

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

supertrump írta:
2024.01.24., szer. 19:23
Kicsit hátramaradtam az elmúlt 1-2 hónapban. Viszont most már lassan tényleg megvenném az alapvető lemez ápolási kellékeket. Miközben felmerült egy-két kérdés egy-két probléma miatt.

A száraz kecskeszőr kefe a Loricraft-tól sehol nincs, csak a német Fast Audio-nál, de nem látom, hogy volna webshopja. Mármint, hogy opció híján nem tudom kosárba helyezni a terméket. Ráadásul 65 EUR a kefe és erre jönne még rá a szállítás, ami fogalmam sincs mennyi lenne. Nem kicsit sokallom, ráadásul azt olvastam valahol, hogy a kefét 1-2 évente cserélni érdemes. Ha elmenne legalább 5 évig... Nyilván felhasználás mennyiségétől is függ. Mivel csak a kommerszebb hifi üzleteket ismerem itthon, elvétve egy-két high-end-et, nem igazán találtam kecskés alternatívát, csak ezt a Dynavox ZB110-est. Streamaudio-nál van, csak nem a bambusz és az sem raktáron, szóval német Amazon-ról valahogyan ingyen szállítják hasonló áron (5-6 ezer). Szerintetek ez milyen lehet? Nem akarok spórolni olyanon, amin nem kellene, tényleg kapja meg a lemez, amit megkíván. Nem ragaszkodom ehhez, csak ezt találtam, ami talán jó lenne. Ha ezt valamiért ne, vagy tudtok jobbat, itthon elérhetőt, vagy akár EU-ból, ahol a szállítás nem kétésfélszerezi meg a termék árát, akkor az is jöhet. Mellékesen az alábbi oldalon találtam egy Analog Relax nevű kefét, az is 70 dollár. Nem értem, persze mert nem értek hozzá. Miért van 5 ezerért kecskeszőr kefe és miért van 30 ezerért? Értem én, hogy két cipő között is van különbség, de itt mi a voodoo?

A másik a tű tisztító kefe. Revox javasolt egy japán oldalt. SaSuPa 5 ezerért és 8 ezer szállítással jönne el hozzám. Ha ez a kefe évekig jó lehet, akkor lenyelem a békát, ellenben a fenti Dynavox-nak van az NC6-os, ami szénszálas 4-5 ezerből kijön. A szénszál, mint anyag az itt megfelelő? Nem ragaszkodom a gyártóhoz, jót szeretnék. Ha vegyem a SaSuPa-t a Fidelixtől inkább, megemésztem és megveszem azt a világ másik végéről.

Két másik dolog új dolog. Gyári Rega lemez játszó aláltét cseréje valami másra bármi, de főleg a por miatt hasznos lehet? Ha igen, itt milyen anyag javasolt? Vagy ezt engedjem el, jó a gyári? P1 Plus szinten vagyunk.

A hozzászólás utolsó eleme lenne a lemez leszorító. Szinte mindenki használja, de a szórás óriási. Mit érdemes és mit kell figyelembe venni itt?

Mosót nem veszek egyelőre, jó egyelőre. Majd a bp-i utak során elviszem a lemezkuckóba lemosatni a meglévőket. Illetve meghallgatni sem fogom őket új állapotban, első hallgatás előtt majd lemosatom velük.

Q Acoustics M20 hangsugárzók mellé teljesen értelmetlen lenne egy Rega P3? Nem gondolkozom most ezen, csak mint kíváncsiság és mert azt mondják P1-ről nem érdemes a P2-re menni, hanem a 3-ast érdemes megcéloznia annak, aki feljebb szeretne lépni.
Kecskeszőr: Én ezt használom, néhány hete vettem újat, most nincs https://hanglemeztasak.hu/Kecskeszor-kefe-Winyl

Tűtisztitó: Szerintem bármely carbonszálas kefe jó, mostanság javasolják a nedves tisztitást, a "noname" kerülendő, ált hangszedőgyártő cégét javasolják. A régen nagyon propagált zselés tisztitást egyre többen negálják, magam ki sem próbáltam.
Szerintem a lemez,-tűtisztításban nincs helye a woodoonak.(A HiFiben sem.) leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2857
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: AC 220V Papst motor fordulatszám szabályzás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Ötletem nincs, de ha igaz, nekem van egy ilyen motorom.
Valami benga nagy Revox orsós bontásából való, ugyanakkor szereztem, mint a belső forgórészes szallaghúzó nagy Papst - ot. Fantasztikusan csendes mind a kettő.
Azzal hajtottam is lemezjátszót, jó móka volt...
Ha a Mechlabor használta azt a motort a lemezjátszójához, annak a kapcsolási rajzát nem lehetne megszerezni ?

supertrump
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2023.11.07., kedd 16:19
Értékelés: 3

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supertrump »

Kicsit hátramaradtam az elmúlt 1-2 hónapban. Viszont most már lassan tényleg megvenném az alapvető lemez ápolási kellékeket. Miközben felmerült egy-két kérdés egy-két probléma miatt.

A száraz kecskeszőr kefe a Loricraft-tól sehol nincs, csak a német Fast Audio-nál, de nem látom, hogy volna webshopja. Mármint, hogy opció híján nem tudom kosárba helyezni a terméket. Ráadásul 65 EUR a kefe és erre jönne még rá a szállítás, ami fogalmam sincs mennyi lenne. Nem kicsit sokallom, ráadásul azt olvastam valahol, hogy a kefét 1-2 évente cserélni érdemes. Ha elmenne legalább 5 évig... Nyilván felhasználás mennyiségétől is függ. Mivel csak a kommerszebb hifi üzleteket ismerem itthon, elvétve egy-két high-end-et, nem igazán találtam kecskés alternatívát, csak ezt a Dynavox ZB110-est. Streamaudio-nál van, csak nem a bambusz és az sem raktáron, szóval német Amazon-ról valahogyan ingyen szállítják hasonló áron (5-6 ezer). Szerintetek ez milyen lehet? Nem akarok spórolni olyanon, amin nem kellene, tényleg kapja meg a lemez, amit megkíván. Nem ragaszkodom ehhez, csak ezt találtam, ami talán jó lenne. Ha ezt valamiért ne, vagy tudtok jobbat, itthon elérhetőt, vagy akár EU-ból, ahol a szállítás nem kétésfélszerezi meg a termék árát, akkor az is jöhet. Mellékesen az alábbi oldalon találtam egy Analog Relax nevű kefét, az is 70 dollár. Nem értem, persze mert nem értek hozzá. Miért van 5 ezerért kecskeszőr kefe és miért van 30 ezerért? Értem én, hogy két cipő között is van különbség, de itt mi a voodoo?

A másik a tű tisztító kefe. Revox javasolt egy japán oldalt. SaSuPa 5 ezerért és 8 ezer szállítással jönne el hozzám. Ha ez a kefe évekig jó lehet, akkor lenyelem a békát, ellenben a fenti Dynavox-nak van az NC6-os, ami szénszálas 4-5 ezerből kijön. A szénszál, mint anyag az itt megfelelő? Nem ragaszkodom a gyártóhoz, jót szeretnék. Ha vegyem a SaSuPa-t a Fidelixtől inkább, megemésztem és megveszem azt a világ másik végéről.

Két másik dolog új dolog. Gyári Rega lemez játszó aláltét cseréje valami másra bármi, de főleg a por miatt hasznos lehet? Ha igen, itt milyen anyag javasolt? Vagy ezt engedjem el, jó a gyári? P1 Plus szinten vagyunk.

A hozzászólás utolsó eleme lenne a lemez leszorító. Szinte mindenki használja, de a szórás óriási. Mit érdemes és mit kell figyelembe venni itt?

Mosót nem veszek egyelőre, jó egyelőre. Majd a bp-i utak során elviszem a lemezkuckóba lemosatni a meglévőket. Illetve meghallgatni sem fogom őket új állapotban, első hallgatás előtt majd lemosatom velük.

Q Acoustics M20 hangsugárzók mellé teljesen értelmetlen lenne egy Rega P3? Nem gondolkozom most ezen, csak mint kíváncsiság és mert azt mondják P1-ről nem érdemes a P2-re menni, hanem a 3-ast érdemes megcéloznia annak, aki feljebb szeretne lépni.
Q Acoustics M20 + Kanto SP26 • Rega Planar 1 Plus (QED Audio 40i) • LG C3 OLED
AM/AMC (iPhone SE3 + Lightning to USB 3 Camera Adapter) • Jellyfin (Debian)

Pogany
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.09.10., pén. 10:40
Értékelés: 0

AC 220V Papst motor fordulatszám szabályzás

Hozzászólás Szerző: Pogany »

Érdekelne, hogy van e valakinek ötlete AC 220V külső forgórészes Papst motor lemezjátszó hajtásához áramköri rajz, ami tartalmaz 33-45 ford és Hall vagy encoder visszacsatolást szabályzási lehetőséget.
Az Mechlabor SL 102 studió lemezjátszó ezzel a megoldással müködött.
Bármi ötlet érdekel.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

tunerman írta:
2024.01.23., kedd 17:43
József1960 írta:
2024.01.23., kedd 15:33
A stroboszkóp vonások száma: z=2fx60/n
33,3-hoz 180, 45-höz 133 vonás szükséges. Átmérő érdektelen. Megvilágítani tehetetlenségmentes glimm lámpával, vagy LED -del kell.
Több mint 40 évvel ezelőtt a Technics SL110 DD lemezjàtszóm "csak" AC servo hajtásssl ment, egy, az 50Hz-es hálózatról működő glimm világította meg a tányér szélén lévő stroboszkóp pöttyöket. A hálózat frekvenciája persze soha sem volt pontosan 50Hz, ezért építettem egy Quartz pontosságú 50Hz-es LED stroboszkópot egy KORES festékszalagos dobozkába :smile53:
Úgy emlékszem jól tartotta a sebességet az öreg gyalugép, nem is pont azért lett lecserèlve egy J1-re :smile29:
TJ.
Jé, apukám is épített ebben az időben a TAYA-hoz, ugyan ilyen dobozban. leborulok.gif Sajnos elkallódott, nem tudom mi lett a készülékkel. gondolkodik.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

József1960 írta:
2024.01.23., kedd 15:33
A stroboszkóp vonások száma: z=2fx60/n
33,3-hoz 180, 45-höz 133 vonás szükséges. Átmérő érdektelen. Megvilágítani tehetetlenségmentes glimm lámpával, vagy LED -del kell.
Jogos, igazad van. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

NJ_ írta:
2024.01.24., szer. 10:29
dixie-chicken írta:
2024.01.23., kedd 13:31
az élet nem olyan egyszerű,magasabb szinten sem,a lemezjátszóknál :D

OMA Mk3 cca 18:14-tol
Air Force III cca 24:18-tol


youtu.be/gt8ETgU4wEo
Hello, ennek a videonak mi az “uzenete”? Tenyleg, ironia nelkul, mit szerettel volna ezzel mutatni?

U., J
>
semmi külömbséget nem érzel a 2 futómű hangja között ?
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »

dixie-chicken írta:
2024.01.23., kedd 13:31
az élet nem olyan egyszerű,magasabb szinten sem,a lemezjátszóknál :D

OMA Mk3 cca 18:14-tol
Air Force III cca 24:18-tol


youtu.be/gt8ETgU4wEo
Hello, ennek a videonak mi az “uzenete”? Tenyleg, ironia nelkul, mit szerettel volna ezzel mutatni?

U., J
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1929
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tunerman »

József1960 írta:
2024.01.23., kedd 15:33
A stroboszkóp vonások száma: z=2fx60/n
33,3-hoz 180, 45-höz 133 vonás szükséges. Átmérő érdektelen. Megvilágítani tehetetlenségmentes glimm lámpával, vagy LED -del kell.
Több mint 40 évvel ezelőtt a Technics SL110 DD lemezjàtszóm "csak" AC servo hajtásssl ment, egy, az 50Hz-es hálózatról működő glimm világította meg a tányér szélén lévő stroboszkóp pöttyöket. A hálózat frekvenciája persze soha sem volt pontosan 50Hz, ezért építettem egy Quartz pontosságú 50Hz-es LED stroboszkópot egy KORES festékszalagos dobozkába :smile53:
Úgy emlékszem jól tartotta a sebességet az öreg gyalugép, nem is pont azért lett lecserèlve egy J1-re :smile29:
TJ.
Csatolmányok
Quartz 50Hz LED stroboszkóp.jpg
Quartz 50Hz LED stroboszkóp belső.jpg
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Online
József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 108

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: József1960 »

A stroboszkóp vonások száma: z=2fx60/n
33,3-hoz 180, 45-höz 133 vonás szükséges. Átmérő érdektelen. Megvilágítani tehetetlenségmentes glimm lámpával, vagy LED -del kell.
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

dgab írta:
2024.01.18., csüt. 18:03
Sziasztok, abban tudtok segíteni, hogy hogyan kell stroboszkóp lemezzel sebességet ellenőrizni? Ott akadtam el, hogy meg kell világítani egy villódzó fénnyel, de azt nem tudom kinyerni az internetből, hogy milyen fénnyel. És ha mozdulatlannak látom a pontokat, akkor jó, jól értem?
1 dologra vigyázz, figyelj.
1:1-es nyomtatást csinálj, ha nem eredeti gyári stroboscopod van. Ne kicsinyítsen a nyomató és6vagy másoló. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

az élet nem olyan egyszerű,magasabb szinten sem,a lemezjátszóknál :D

OMA Mk3 cca 18:14-tol
Air Force III cca 24:18-tol


youtu.be/gt8ETgU4wEo
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dgab »

Pretty straightforward, köszönöm!
dixie-chicken írta:
2024.01.18., csüt. 18:19
dgab írta:
2024.01.18., csüt. 18:03
Sziasztok, abban tudtok segíteni, hogy hogyan kell stroboszkóp lemezzel sebességet ellenőrizni? Ott akadtam el, hogy meg kell világítani egy villódzó fénnyel, de azt nem tudom kinyerni az internetből, hogy milyen fénnyel. És ha mozdulatlannak látom a pontokat, akkor jó, jól értem?

youtu.be/10Rc1y2_x70

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

dgab írta:
2024.01.18., csüt. 18:03
Sziasztok, abban tudtok segíteni, hogy hogyan kell stroboszkóp lemezzel sebességet ellenőrizni? Ott akadtam el, hogy meg kell világítani egy villódzó fénnyel, de azt nem tudom kinyerni az internetből, hogy milyen fénnyel. És ha mozdulatlannak látom a pontokat, akkor jó, jól értem?

youtu.be/10Rc1y2_x70
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dgab »

Sziasztok, abban tudtok segíteni, hogy hogyan kell stroboszkóp lemezzel sebességet ellenőrizni? Ott akadtam el, hogy meg kell világítani egy villódzó fénnyel, de azt nem tudom kinyerni az internetből, hogy milyen fénnyel. És ha mozdulatlannak látom a pontokat, akkor jó, jól értem?

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »

supravox írta:
2024.01.14., vas. 22:47
Az SP10 tanyérgumijának a cseréjéről milyen emlékeid vannak?
Én nagy megelégedéssel hallgatom a gyári gumival,de kipróbálnék valami igazán hatékonyat.

Köszönöm
Hello,
nalam a fo cel a neutralitas es a linearitas. Ahogy a reszletekben, ugy a teljes analog root felepiteseben.
Ezert az alapfelteteleken tul (az alatet megfelelo merete, tomege, illeszkedese, stb.) nekem fontos, hogy a legkevesbe se szinezze hangot.
Ez azt jelenti, hogy
- az alatet sehogy se mozogjon a tanyerhoz es/vagy a lemezhez kepest, mert az olyan mechanikus elmozdulasokat okozhat amelyek folosleges rezgeseket kelthetnek. 1-2 mikronos nem a barazdabol szarmazo rezges mar torzitja a hangot. (A teljesen alatamasztott barazdafelelulet a megfelelo leszoritassal kulonosen fontos. Ebbol szempontbol egyebkent kivalo a vakuum platter, lasd. Sota, Basis, Nakamichi, Micro Seiki, Techdas, stb.)
- az alatet anyaga linearis frekvenciakarakterrel rendelkezzen, szamottevo kiemelesek nelkul. A kiemeles szinezes.
- a lemez es az alatet hasonlo kemenysegu anyagbol legyen. Az alatet fontos feladata a lejatszando lemez es a tanyer rezonanciainak a csillapitasa. A jol csillapitott lemez nem (igazan) sugaroz vissza rezgesi energiat a hangszedonek. Mondhatni „nem pofazik vissza” a hangszedonek.

Az elozoek miatt en elsosorban az acril Oracle es az acril-kompozit Sota alatetet ajanlom.

Udv., J
>
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2024.01.15., hétf. 19:37-kor.
Ok: Idézési hiba javítása
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12177
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3620
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

revox írta:
2024.01.15., hétf. 14:09
funker írta:
2024.01.14., vas. 10:57
üdv! 1. van jópár lemezem+ folyamatosan szoktam vásárolni. 2. pop ,rock, ska. 3.mm,mc előerősítőm van. 4.nincs hangszedőm, gondolom gyárilg jár hozzá valami alap cucc. köszönöm.
SKAAAA :D Ezt se sokan írták még ajdejófül fórumon...

http://halfnote.hu/blogs/revox/hana-ujr ... production
leegyszerűsítem, mert szeretek rébuszokban beszélni és nem mindenkinek ül.

Towshend Avalon, valami Rega karral és mehet bele vagy egy Golring MM, vagy MC esetleg egy Hana és nem fogsz csalódni.
kb egy éve,az enyémet feltettem az apróba 300-ért, de új motorral és az egész panel fel lett újítva, kondik cserélve (ex Merlin Audio szerelő követte el) és ecellent condiion. A fémkeret is le lett földelve,ahogy a kar és RCA csatik voltak rátéve és vdH karkábel. mivel, így nem kelt el 300-ért, levettem (amivel egyébként így jobban jártam utólag átgondolva), de ez azt jelenti, hogy ettől kevesebbért be lehet szerezni. De ez jól fog szólni.
Egyébként volt Moth-om átutazóban. Az egy faragott Rega. jobb,mint a Rega alap kiszerelésben, de nem lép kategóriát. A Rega klónok közül nekem a Golrinng GR2 tetszett az árán. Más a sasszi,más a tányércsapágy és a tányér és olcsóbb volt Goldring 1012GX-el szerelve, mit egy Planar3. Előbbi 115ezer, míg a Planar3 akkor hangszedő nélkül volt kb 180. De alapvetően a kategóriát nem lépte át az se, csak ott nívósabb helyre lehetett pozícionálni. A Rega gyárotta le, meg is szűnt.

180 nem annyira sok pénz, de kis szerencsével még jól kijöhetsz a buliból, de ez kb egy futómű ára,szerencsével. Ha ki akarsz lépni az alsó szegmensből, a PU-t külön kell megcélozni.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12177
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3620
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

funker írta:
2024.01.14., vas. 10:57
üdv! 1. van jópár lemezem+ folyamatosan szoktam vásárolni. 2. pop ,rock, ska. 3.mm,mc előerősítőm van. 4.nincs hangszedőm, gondolom gyárilg jár hozzá valami alap cucc. köszönöm.
SKAAAA :D Ezt se sokan írták még ajdejófül fórumon...

http://halfnote.hu/blogs/revox/hana-ujr ... production
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2518
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »

Rock60 írta:
2023.12.26., kedd 11:16
Voyager írta:
2023.12.26., kedd 08:34

Nagy "rendkívül torz" torzítást nem okoz a hiánya.
Szerintem sem, ott más gubancnak is kell lennie.
Amíg nem veszel új súlyocskát, ideiglenesen pótólhatod egy vagy több anyacsavar kombinációjával, vagy alátétekkel. Pl. M5 + M6 = 3.3 gr.
M5 1.1 gr.
M6 2.2 gr.
M8 4.5 gr.
Közben szert tettem kettő új tűre. Ezekkel már torzításmentesen szól. Bizonyos lemezeknél hallható minimális anti-skating hiba. A magastartományban előfordulhat torzítás kis mértékben. Súly nélkül nem használom, veszek hozzá.
Naim-ZU

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

zoli73 írta:
2024.01.14., vas. 13:02
antizigün írta:
2024.01.14., vas. 12:59
180e tt?

Normal esetben 235 a rega planar 2, de amikor akciozzak 180 korul szokott lenni. Ez mar az ujabb vezio, allithato antiskatinggel
Ez ugye az új ára? Használtan ennyiért a P3 is kifogható.
igen az új ár, amit írtam. az egyik helyen 215 most az ára a P2-esnek

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

NJ_ írta:
2024.01.14., vas. 22:23
frenki485 írta:
2024.01.14., vas. 18:21
Tovabb gondolva:

" Kicsit tobb penzert vagy uj Technics sl1200g-t vennek "

Itt vmit elírtál sztem...
Az SL1200G 1.700.000 körül van, ha az SL1200GR-re gondoltál, az is 700.000 fölött...
De egy használt és jó karban lévő SL12XX mkII-ért is 3-400.000-et kell fizetni.
Ohhh, elnezest ha így van!🙏 Talan nem kellett volna az a szó, hogy “kicsit”.😋
Kategoriakban gondolkodtam, es, hogy mivel van tapasztalat. Az 1200g-rol irtam, az Sp-10 mk2 mellett ezt ismerem.
Egyebkent 2 installacioban hallottam: gyari felallasban Grado Sonata hangszedovel, es Triplanar karral, egyedi kardeszkan, az elsogeneracios reztekercses Zyx Universel.
Talan csak a tanyer alatet erdemes jobbra cserelni (pl. Oracle, Sota, Saec) a futomu (vaz, tanyer, motor) kelloen neutralis, sebessegtartasa stabil. Ahol hallottam oket ott egy kvazi otthoni Scully/Westrex 3D/Dynaco vagogep munkajanak monitorozasaba kotottek be. Persze, mindenben erezheto volt a (Triplanar + Zyx) upgrade dominanciaja, de igazan jobban nagy hangeron nyilt szet az ollo.

Udv., J
Az SP10 tanyérgumijának a cseréjéről milyen emlékeid vannak?
Én nagy megelégedéssel hallgatom a gyári gumival,de kipróbálnék valami igazán hatékonyat.

Köszönöm
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”