Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2760
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

revox írta:
2024.01.08., hétf. 20:19
Rock60 írta:
2024.01.08., hétf. 19:50

Jó régen volt egy olyan herkentyűm, ami a központi csapba " kapaszkodva " körbeforogott a lemezen, finom kis keféjét pörgetve beszívta a port. Ha jól emlékszem, Nagaoka volt, de nem biztos.
Ismerős valakinek :quetionmark:
Ez milyen elven szívta a port? Mert ha statikusan töltődik, adsz egy pofont a gyalunak...
Ez kb. 18 cm hosszú, 3 cm magas, 4 cm széles kis szerkezet, benne ceruzaelemekkel és egy kis motorral. Ez egy miniatűr porszívó, ami a kiszívott és kisepert port egy kis rekeszben gyűjtötte.
Nem tudom, hogy sztatikusan mit csinált, de szerintem zseniális kompromisszum a sepregetem vagy mosom között. Csillogott - villogott a használata után a lemez.
Kár, hogy kihalt.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

stabilizer infó:
nemrég megismerkedtem a kibertérben egy zenebaráttal. szó-szót követett és mesélte, hogy egyik ismerőse csinált neki egy stabilizert. majd kérek fotót. a tetején van egy gomb,amit lenyomva kel feltenni a temgelyre és helyéretéve gomb elenged és ha jól értettem, a persely rácuppan a tengelyre. gondolom, ez is akkor hasítottperselyes. láttam egy fotót, de nem tudtam pontosan kivenni, milyen. mintha, annak is lenne gumigyűrű az alján...
ha nem felejtem el, megkérdezem újra a dolgot,... csak mindig elfelejtem...
Szeged környékiek előnyben, ott készül. a trafók mellett :rolleyes:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5852
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7187
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Foglalkozzatok a lemezjátszókkal egymás helyett, legyetek kedvesek!
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

ELEX írta:
2024.01.08., hétf. 21:29
supravox írta:
2024.01.08., hétf. 20:46
Azért gondolom érted amit Revox írt?
Revi úgy adja meg a "tiszteletet",hogy használja és óvja őket.
Értem én, csak nem szeretem. Hogy idézzem a klasszikust.

A használattal egyetértek, hogy óvja?
Hát, nekem erről a képről nem ez jött le.
De ha ez a követendő mód, akkor hajrá!
Az én beszűkült, konzervatív analóg világomba ezek a dolgok nem férnek bele.
De hát nem vagyunk egyformák.
Csak a szegény fiatalokat sajnálom, akik netán most kezdenének el LP-vel foglalkozni és ezt a példát látják a "nagy öregektől".
Mint írtam, ez egy lemeztányér takaró (porvédő). kérlekszépen, ez egy 1990-ben vásárolt, mute nyomott, depeche mode/personal jesus maxi, amit megvásárlása után az akkor kb 5-6éves hugi sutyiban hallgatott és a Lencot a végállaskapcsolóval lehetett megállítani. csak hugi azt nem leste el, hogy előtte a karlifttel a kart fel kell emelnie és csak lazán kihúzta végállásig, így olyan sérüléseket szenvedett, ami a lejátszhatósággal nem volt többé összeegyeztethtő. így járt egy fine young cannibals album is. bár tudom, ezekért nem is kár. a végletekig kifinomult emberek nem hallgatnak ilyen szennyeket, ahogy einstürzendét sem. báár, az én ismerőseim igen és első blikkre szorult beléjük némi művészi hajlam. szóval,... szerettem azt a lemezt, az volt ifjúkorom első, eredti nyomású maxija (a jugok után), így nem dobtam ki és most a lemeztányér porfédőjeként funkcionál, mivel nemigazán lehet a GYALUT lefedni. Egy hirtelen fotóért nem tettem fel szakszerűen egy szép lemezt és a telefon béna vakus képe egyébként is kiemel minden, lényegesen jobban, mint az a valóságban van. egyébként ezt a "porvédőt" is rendszeresen lemosom és antisztatizálom, de legközelebb elhívok egy profi fotóst és a csilli-villi bt-t, hogy tökéletes reklámfotót készítsenek neked.

ettől eltekintve, valóban rumlis vagyok, de van néhány szent dolog. bár, lehet már megsértődtek, mert a hájgend rendszert csak simán hifinek hívom

igyál egy sört :smile49:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

supravox írta:
2024.01.08., hétf. 20:46
ELEX írta:
2024.01.08., hétf. 19:19
revox írta:
2024.01.08., hétf. 11:38
.....jót hozott ki a gyaluból.
Milyen gyaluból?
Tökgyaluból?

Ennél jobban még a "bakelit" se irritál.
Ez annyira "bigi" stílus, hogy fáj (már ha valaki még emlékszik rá). Egy picivel kevesebb "laza csávó" stílus, hidd el jobban áll ehhez a hobbihoz.
Ez nem a kapkodó idegbetegek és a jaj de laza vagyok csávók sportja. Nyugalom, precízség, türelem és tisztelet.
"gyalu".."pörgető".... - kiráz a hideg ezektől.

Adjuk már meg a tiszteletet a "lemezjátszónak" , "futóműnek", "hangkarnak", "hangszedőnek"....
Azért gondolom érted amit Revox írt?
Egy picivel jobb helyesírást én el tudnék szívelni a részéről. ;)
Igen fárasztó olvasni a kommentjeit.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
ELEX
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2017.04.28., pén. 21:05
Értékelés: 153

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: ELEX »

supravox írta:
2024.01.08., hétf. 20:46
Azért gondolom érted amit Revox írt?
Revi úgy adja meg a "tiszteletet",hogy használja és óvja őket.
Értem én, csak nem szeretem. Hogy idézzem a klasszikust.

A használattal egyetértek, hogy óvja?
Hát, nekem erről a képről nem ez jött le.
De ha ez a követendő mód, akkor hajrá!
Az én beszűkült, konzervatív analóg világomba ezek a dolgok nem férnek bele.
De hát nem vagyunk egyformák.
Csak a szegény fiatalokat sajnálom, akik netán most kezdenének el LP-vel foglalkozni és ezt a példát látják a "nagy öregektől".
Csatolmányok
20240105_232935.jpg

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

ELEX írta:
2024.01.08., hétf. 19:19
revox írta:
2024.01.08., hétf. 11:38
.....jót hozott ki a gyaluból.
Milyen gyaluból?
Tökgyaluból?

Ennél jobban még a "bakelit" se irritál.
Ez annyira "bigi" stílus, hogy fáj (már ha valaki még emlékszik rá). Egy picivel kevesebb "laza csávó" stílus, hidd el jobban áll ehhez a hobbihoz.
Ez nem a kapkodó idegbetegek és a jaj de laza vagyok csávók sportja. Nyugalom, precízség, türelem és tisztelet.
"gyalu".."pörgető".... - kiráz a hideg ezektől.

Adjuk már meg a tiszteletet a "lemezjátszónak" , "futóműnek", "hangkarnak", "hangszedőnek"....
Azért gondolom érted amit Revox írt?
Ne legyél már ilyen érzékeny.
Revi úgy adja meg a "tiszteletet",hogy használja és óvja őket.
Ezek nem SZENT tárgyak.
Illetve én még nem láttam depresszióba eső GYALUT meg PIKÖPÖT se,mert nem úgy lettek megnevezve ahogy Te szeretnéd.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

Rock60 írta:
2024.01.08., hétf. 19:50
A lemezmosással kapcsolatban volt róla szó, hogy a száraz sepregetés kb. nem sok mindenre jó, csak ide - oda tologatjuk a port a lemezen, meg csak még jobban beseperjük a port a barázdába.
/ Mint amikor a térburkolat réseibe beseperjük a kvarchomokot... :D /
Ez sem túl jó, de az sem járható út, hogy minden lejátszás előtt mosogassunk.

Aztán eszembe jutott, hogy jó régen volt egy olyan herkentyűm - bevallom lusta voltam rendszeresen használni, pedig 10 mp. az egész - ami a központi csapba " kapaszkodva " körbeforogott a lemezen, finom kis keféjét pörgetve beszívta a port. Ha jól emlékszem, Nagaoka volt, de nem biztos.
Fogalmam sincs, hova tűnt és mikor, de sajna nincsen meg. sad.gif
Nem tudom, létezik - e utódja, nekem nem sikerült nyomára bukkanni.

Ismerős valakinek :quetionmark:
es ez milyen elven szívta a port? mert ha statikusan töltődik, adsz egy pofont a gyalunak...
lemosom, aztán tasakba. ha felteszem, előtte a tányért is letörlöm kecskeszőrrel, majd a lemezt. hallgatás után megint kecske és tasakba. aztán, mampjd, egyszer. megint le kel mosni. mondjuk a kecskeszőrecsetet minden törlés után "kicsapom", "lecsapom", igyekezve azt is megszabadítani a felszedett kosztól, bár az minimál lehet. két törlés között zacskóba visszazár. néha ki lehet mosni.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

ELEX írta:
2024.01.08., hétf. 19:19
revox írta:
2024.01.08., hétf. 11:38
.....jót hozott ki a gyaluból.
Milyen gyaluból?
Tökgyaluból?

Ennél jobban még a "bakelit" se irritál.
Ez annyira "bigi" stílus, hogy fáj (már ha valaki még emlékszik rá). Egy picivel kevesebb "laza csávó" stílus, hidd el jobban áll ehhez a hobbihoz.
Ez nem a kapkodó idegbetegek és a jaj de laza vagyok csávók sportja. Nyugalom, precízség, türelem és tisztelet.
"gyalu".."pörgető".... - kiráz a hideg ezektől.

Adjuk már meg a tiszteletet a "lemezjátszónak" , "futóműnek", "hangkarnak", "hangszedőnek"....
ez komoly? :D add meg helyettem is :D

bakelit. ezen szoktunk kuncogni, hogy divat lett köpködni a bakelit kifejezést. még a sellakk idején elterjedt, mert fényes fekete volt, mint a bakelitből készült tárgyak. aztán amikor váltottak, ugyanúgy rajta maradt. a köznyelvben tökéletesen elfogadott szóhasználat, ami majd százéves múltra tekint vissza... mellesleg a vinil is csak az egyik összetevő, nem tisztán vinil. akkor pontosabban, "részbenvinil" lenne a neve. amúgy a kislemezeket polysztirolból is gyártották. akkor az mi? a választ egy vonsnégyes közremúködésével, áriázva kérem megadni, közben persze, ajdejófül módra bort kortylva :smile46:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

ELEX írta:
2024.01.08., hétf. 19:19
revox írta:
2024.01.08., hétf. 11:38
.....jót hozott ki a gyaluból.
Milyen gyaluból?
Tökgyaluból?

Ennél jobban még a "bakelit" se irritál.
Ez annyira "bigi" stílus, hogy fáj (már ha valaki még emlékszik rá). Egy picivel kevesebb "laza csávó" stílus, hidd el jobban áll ehhez a hobbihoz.
Ez nem a kapkodó idegbetegek és a jaj de laza vagyok csávók sportja. Nyugalom, precízség, türelem és tisztelet.
"gyalu".."pörgető".... - kiráz a hideg ezektől.

Adjuk már meg a tiszteletet a "lemezjátszónak" , "futóműnek", "hangkarnak", "hangszedőnek"....
"Errefelé jöwet kéccer wolt igazam. -Nem? -De! Három!"

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2760
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

A lemezmosással kapcsolatban volt róla szó, hogy a száraz sepregetés kb. nem sok mindenre jó, csak ide - oda tologatjuk a port a lemezen, meg csak még jobban beseperjük a port a barázdába.
/ Mint amikor a térburkolat réseibe beseperjük a kvarchomokot... :D /
Ez sem túl jó, de az sem járható út, hogy minden lejátszás előtt mosogassunk.

Aztán eszembe jutott, hogy jó régen volt egy olyan herkentyűm - bevallom lusta voltam rendszeresen használni, pedig 10 mp. az egész - ami a központi csapba " kapaszkodva " körbeforogott a lemezen, finom kis keféjét pörgetve beszívta a port. Ha jól emlékszem, Nagaoka volt, de nem biztos.
Fogalmam sincs, hova tűnt és mikor, de sajna nincsen meg. sad.gif
Nem tudom, létezik - e utódja, nekem nem sikerült nyomára bukkanni.

Ismerős valakinek :quetionmark:

Avatar
ELEX
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2017.04.28., pén. 21:05
Értékelés: 153

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: ELEX »

revox írta:
2024.01.08., hétf. 11:38
.....jót hozott ki a gyaluból.
Milyen gyaluból?
Tökgyaluból?

Ennél jobban még a "bakelit" se irritál.
Ez annyira "bigi" stílus, hogy fáj (már ha valaki még emlékszik rá). Egy picivel kevesebb "laza csávó" stílus, hidd el jobban áll ehhez a hobbihoz.
Ez nem a kapkodó idegbetegek és a jaj de laza vagyok csávók sportja. Nyugalom, precízség, türelem és tisztelet.
"gyalu".."pörgető".... - kiráz a hideg ezektől.

Adjuk már meg a tiszteletet a "lemezjátszónak" , "futóműnek", "hangkarnak", "hangszedőnek"....

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2760
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

revox írta:
2024.01.08., hétf. 09:46

Arzachel - nek ha jól emléxem, még a karja is hasonló rendszerű.
Tunermannak, Arzachelnek, Sütinek és nekem ugyan olyan karja van, minimális különbséggel a felszereltség és a széria függvényében.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

NJ_ írta:
2024.01.08., hétf. 11:42
2013 korul lehetett amikor a Triplanar-on zenelt a Universe, es ekkor próbáltam a Reference-et.

Udv., J
>
edit: hüje vagyok... most nézem, írtad, hogy a Referncét... már midegy... akkor a kérdés, nem kérdés

kicsit gugliztam képekért. Nálad ez a kar volt (első link), vagy az amcsi verziós? (a második link)
ez az első volt a klasszik Reference. nekem ez nagyon elmés volt, tetszett a felépítése. az egész egy torzióss szálon (rugó) lógott,aminek az előfeszítésével lehetett a skatingerőt állítani. alulról pedig egy mágnes tartotta viszonylag egyenesben az egészet, nem volt alulról megcsapágyazva. lehet látni a fotókon a kis légrést. Az akkori karok, mind ebben a felépítésben készültek, csak kisebb,nagyobb kiadásban. az azimut az excenteres ellensúllyal volt állítható. a tűnyomás pontosítása pedig az ellensúlyon lévő kisebb csavarható "bigyóval". műszaki szemmel ez egy brutálisan ötletes kar volt.

A másik már az amerikai vegyesválogatott volt. Kürthy Tominak van/volt ilyen karja. Sokszor hallgattuk, de már nagyon nem foglakoztatott, miként működik (nekem az eredeti felállás volt nagyon újító és ötletes), de ránézésre ez már jobban emlékeztet egy rendes karra.
nem tudnám megmondani, melyik szólt jobban, mert egymás mellett sose próbáltuk, Kürthynél meg minden jól szólt :)

klasszik
https://oswaldsmillaudio.com/schroder_reference

későbbi
https://soundodyssey.be/en/audio/turnta ... oder-cb-l/
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

Rock60 írta:
2024.01.08., hétf. 14:59

Azt már múltkor is beszéltük priviben, hogy nálad hogy van, én akkor is mondtam, hogy Max úgy biztos nem találta ki, hogy elálljon a lemez a tányértól.
Lehet, hogy az Avalon nem is leszórítósra lett kitalálva ? gondolkodik.gif
A Rock - nak, a legelsőnek is és a Ref-nek is tök egyenes, sima a tányérja.
A leszorító nélkül nyilván így használhatatlan, a cimkén támaszkodna fel a lemez. A helyzet tovább romlik, mikor alá teszed a kis, 2 mm. vastag alátétet, akkor azon már billeg a lemez.
De ! Amikor kezded meghúzni a szorítót - ami csak a kb 6 - 8 mm széles peremén támaszkodik fel - a középen való feltámasztás hatására az lefelé kényszeríti a lemez külső szélét, majd további tekergetés hatására a lemez lényegében 100% - ban rálapul a tányérra.
Szerintem az ötlet zsenialítása az egyszerűségében és hatékonyságában rejlik.
Valószínüleg sokkal jobban ráfeszíti a lemezt a tányérra, mint más rendszerek, igaz a csapágyházzal van bőven kontakt.
Valamit, valamiért... :napsut:
Avalon is leszorítós. nekem is akkor áll el a tányrtól,ha csak épp rákapatom a leszorítót. ha meghúzom,befekszik. csak az vicces, jobban szól,ha nem húzom meg nagyon :D
amiért nem értettem és most főleg nem, ha a kis alátét bent van középen,az a közepét kiemeli vagy 2mm magasan(nekem kevesebbet, a cimkekimarás miatt). ha leszorítod, akkor hajlik a lemez

na, várj...
nekem ilyen. ha kiveszem a fehér biszbaszt és a stabilizert használom, a lemez fekszik a tányéron és lényegesen jobban szól. de eredendően ez is leszorítós. ez kb a negyedik Avalonom, mind ilyen volt. vájús is,de azt sose használtam.
Nálam jobban szólt,ha elemelte a fehér biszbasz a leszorítóval. volt egy gyenge próbálkozásom,de nem sok jóra vezetett (második kép). lehet ki lehetne okoskodni,de elengedtem egy időre, most jó viszonylag a stabilizerrel.
.
hana_re_a.jpg
hana_re_a.jpg (29.63 KiB) Megtekintve 297 alkalommal
.
hana_re_a2.jpg
hana_re_a2.jpg (37.86 KiB) Megtekintve 297 alkalommal
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2760
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

revox írta:
2024.01.08., hétf. 11:38
Rock60 írta:
2024.01.08., hétf. 11:26
Jut eszembe : a Rock tányérja nincsen középen kimélyítve, ott a leszorítás csak a lemez alá tett pici alátéttel együtt működik...
Ezt fotózd már le. tányért üresen és az alátéttel. kezdem nem érteni, hogy van ez Nálad. nekem a lemezcimke méretben ki van marva a tányér és úgy ment a lemez alá a kis fehér bigyóka, amit már nem használok. ha nem húztam meg állat módra, kitartja a lemezt. ezt először tuningnak éltem meg, de jött az első hullámos lemez, kóvályogni kezdett és vakartam a fejem gondolkodik.gif
Azt már múltkor is beszéltük priviben, hogy nálad hogy van, én akkor is mondtam, hogy Max úgy biztos nem találta ki, hogy elálljon a lemez a tányértól.
Lehet, hogy az Avalon nem is leszórítósra lett kitalálva ? gondolkodik.gif
A Rock - nak, a legelsőnek is és a Ref-nek is tök egyenes, sima a tányérja.
A leszorító nélkül nyilván így használhatatlan, a cimkén támaszkodna fel a lemez. A helyzet tovább romlik, mikor alá teszed a kis, 2 mm. vastag alátétet, akkor azon már billeg a lemez.
De ! Amikor kezded meghúzni a szorítót - ami csak a kb 6 - 8 mm széles peremén támaszkodik fel - a középen való feltámasztás hatására az lefelé kényszeríti a lemez külső szélét, majd további tekergetés hatására a lemez lényegében 100% - ban rálapul a tányérra.
Szerintem az ötlet zsenialítása az egyszerűségében és hatékonyságában rejlik.
Valószínüleg sokkal jobban ráfeszíti a lemezt a tányérra, mint más rendszerek, igaz a csapágyházzal van bőven kontakt.
Valamit, valamiért... :napsut:

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

tunerman írta:
2024.01.08., hétf. 13:04
...nekem ez a tengely végére rácuppanó, hasított persely se tetszik (pl összekarcolhatja a tengelyvéget :D ...

Revi!
Tényleg nem vagy nagy műszaki zseni :smile29:
Az Orsonic rézből készült Versatile rendszerű felnégyelt hüvelye amelyik LP játszó nemesacél tengelyét megkarcolja - arra NEM is érdemes rátenni
leborulok.gif
TJ.
az enyémnek a tengelyvége bevonatos. nikkel, króm? nemtommi, de csillog, mint salamon t*ke :) lehet látszik is a tegnapi képek egyikán, de lehet nem...

egyébként a lágyabb fém, ha éle van fel tud sérteni egy keményebbet, de egymást mindenképp kölcsönösen koptatják (pl vídialapkás esztergakést is meg kell néha köszörülni), csak eltérő mértékben. DE!!! Mivel Ti régen használjátok és semmi baja a tengelyvégnek, ez egy hülye bogár csak, ezt jeleztem előre :D
van még ilyen bogaram... a mágnes. találtam egy stabilizert,ami olyasmi,mint az enyém, de valamiért mágneses. nemigazán értem, miért az,de azt mondják róla, mágneses. nem látom szívesen a rendszerben a (ha nemkívánatos, le ne csapja valaki a hangszedőt,vagy hangszórót,stb...) mágneseket. egyszer volt egy mágneses készülékalátét,amit meg is hallgattam és első hallásra is nagyon jól működött, de aztán a bogár nem engedte :D akik kellően öregek,még emlékeznek a shakti kőre, amit bigi (bigdewil) egy hangszóróval tudott imitálni,ahogy az erősítő táptrafója fölé tette. a hangkép dúsabb lett,ami megnyerő sokak számára, de ez inkább lett egyszerűbb és loudnesses. legalábbis,én így éltem meg. nekem azóta a mágnes inkább legyen távol.
de ismét hangsúlyozom, BOGARAK... BO-GA-RAK :D

találtam egy képet. meg nem mondom, ez krómozás, vagy polír...
tengelyveg.jpg
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tunerman »

...nekem ez a tengely végére rácuppanó, hasított persely se tetszik (pl összekarcolhatja a tengelyvéget :D ...

Revi!
Tényleg nem vagy nagy műszaki zseni :smile29:
Az Orsonic rézből készült Versatile rendszerű felnégyelt hüvelye amelyik LP játszó nemesacél tengelyét megkarcolja - arra NEM is érdemes rátenni
leborulok.gif
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

NJ_ írta:
2024.01.08., hétf. 11:42
Hello,
a 2000-es evek eleje nekem még “Hifi magazinos időszak” volt.❤️ Dee szerettem oket olvasgatni; minden szam megvan.
Erdekes, azt “hittem” F Schröder 2010 utantol konstrualta a karjait. (Persze ez nem hit kerdes, de most nem akarok kutatni a multban.) Ebbol az aspektusból nincs emlekem a 2003 koruli idoszakrol, plane arrol, hogy Magyarorszagon jart.🙏 2013 korul lehetett amikor a Triplanar-on zenelt a Universe, es ekkor próbáltam a Reference-et.

Gondolom tudjatok, de a kozponti tengelyt semmivel es sehogy ne sertsetek meg! Ha csavarozgatassal stb. kvazi menetes orsova valik a tengely es bemarhatja a lemezfuratot, az mar centirozasi bizonytalansagot okozhat. Pici clearance valtozas es a sebesseg instabilla valik. Ertekes lemezeket tehet tonkre. Ezert is jok a reflex “fogocsapok”. Nem sertik a tengelyt, tokeletesen illeszkednek. Valamikor en is hasznaltam Nagaoka/Jeweltone es ADC variansokat, de mar nem emlekszem rajuk. Nekem 1 maradt meg stabilan, amit emlitettem.

Az elozoek mitt en nem tanacsolom itt a barkacsot. Nem olyan draga cuccok ezek, hogy ne egy stabil gyartotol pontos szamokkal konstrualt es legyártott kesztermeket valassz. Szerintem.

Udv., J
>
2003-ban már 3 modell fixen volt. amit külön a DPS lemezjátszóra készített, egy simán csak schroder és egy reference. Sokat nem adott a marketingre, mert ment magától a szekér. amikor weblapja lett,fent volt vagy 4-5 fotó a karokról, de minden rendszer nélkül (hello világ, első webalpom sítlusban) és ki volt írva, hogy a feleségem webprogramozó és egy szmájli.
valamikor 2010 magasságában valamit bótolt, valami amcsi céggel és lettek új rendszerű karok is. jelenleg passzolok mi van és azt az időszakot is, mert igazából én 2010 környékén már elkészültem a hifimmel, idővel mindennapossá vált, hogy van, de inkább az outdoor időtöltés felé kezdtem tendálni. most is,csak azért kerültem elő, mert hosszú idő után tudtam szerezni olyan erősítőt (amiről rég letettem), ami a tölcsérekhez készített erősítővel azonos felépítést mutat, de csöves. ez, kicsit átírta a dolgokat otthon és kicsit ismét afféle téli hifimanóskodásra ítélt, de amint kisüt a Nap, szerintem kész is leszek a bevásárlásokkal és elmegy pihenni (már a hifi).
de igen, volt itt Schöred. Voltak itt sokan. Abban az időben a HES egy nagy össznépi mulatság volt, mindenféle gyártóval felvértezve. Persze, ezek a hallgatózások,sörözések a 18h-t követő zárás után jöttek és volt,hogy másnap reggelig tartott. (7ig hifiztünk, lefekdütünk,8kor keltünk,mert 9kor nyitott a HES :D fiatalon még meg se kottyant :D )

tengelyvéget érintő dolgokban totál egyetértek. sajna engem a műszaki vonalon a mechanikai dolgok tudnak bekorlátozni. én azt tanultam (gépészetet többek között) és sose vetek el semmit, de a mókolást nem szeretem, főleg, ha ami van, működik is. ami visszafordíthatatlan változással jár, inkább nem próbálom ki. ha őszinte kell lennem, nekem ez a tengely végére rácuppanó, hasított persely se tetszik (pl összekarcolhatja a tengelyvéget :D ),de ez az én keresztem :D (ami nem azt jelenti, hogy nem OK,de nekem is vannak bogaraim, melyek már elméleti síkon megfognak) ;peace;
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2760
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

NJ_ írta:
2024.01.08., hétf. 11:42
Hello,

Gondolom tudjatok, de a kozponti tengelyt semmivel es sehogy ne sertsetek meg! Ha csavarozgatassal stb. kvazi menetes orsova valik a tengely es bemarhatja a lemezfuratot, az mar centirozasi bizonytalansagot okozhat.

Udv., J
>
Ez így van, vagy lenne, mert nekem úgy tűnik, arra gondolsz, hogy a központi lemezvezető csonk külső menetes, ahol a menetek " éle " kikezdhetné a lemezfuratot.
Szerencsére nem így van, a tengely belső menetes, a gyári leszorítóban van az apacsavar. :rolleyes:
Van a házban egy szerkezet, a lemezmosó masinám, ott valóban külső menetes a csonk, figyelek is rá mindig.

Köszi az észrevételt. :smile53:

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »

Hello,
a 2000-es evek eleje nekem még “Hifi magazinos időszak” volt.❤️ Dee szerettem oket olvasgatni; minden szam megvan.
Erdekes, azt “hittem” F Schröder 2010 utantol konstrualta a karjait. (Persze ez nem hit kerdes, de most nem akarok kutatni a multban.) Ebbol az aspektusból nincs emlekem a 2003 koruli idoszakrol, plane arrol, hogy Magyarorszagon jart.🙏 2013 korul lehetett amikor a Triplanar-on zenelt a Universe, es ekkor próbáltam a Reference-et.

Gondolom tudjatok, de a kozponti tengelyt semmivel es sehogy ne sertsetek meg! Ha csavarozgatassal stb. kvazi menetes orsova valik a tengely es bemarhatja a lemezfuratot, az mar centirozasi bizonytalansagot okozhat. Pici clearance valtozas es a sebesseg instabilla valik. Ertekes lemezeket tehet tonkre. Ezert is jok a reflex “fogocsapok”. Nem sertik a tengelyt, tokeletesen illeszkednek. Valamikor en is hasznaltam Nagaoka/Jeweltone es ADC variansokat, de mar nem emlekszem rajuk. Nekem 1 maradt meg stabilan, amit emlitettem.

Az elozoek mitt en nem tanacsolom itt a barkacsot. Nem olyan draga cuccok ezek, hogy ne egy stabil gyartotol pontos szamokkal konstrualt es legyártott kesztermeket valassz. Szerintem.

Udv., J
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

Rock60 írta:
2024.01.08., hétf. 11:26
Jut eszembe : a Rock tányérja nincsen középen kimélyítve, ott a leszorítás csak a lemez alá tett pici alátéttel együtt működik...
ezt fotózd már le. tányért üresen és az alátéttel. kezdem nem érteni, hogy van ez Nálad. nekem a lemezcimke méretben ki van marva a tányér és úgy ment a lemez alá a kis fehér bigyóka, amit már nem használok. ha nem húztam meg állat módra, kitartja a lemezt. ezt először tuningnak éltem meg, de jött az első hullámos lemez, kóvályogni kezdett és vakartam a fejem gondolkodik.gif követi a kar a hullámot könnyen,de nem hiszem,hogy jót tenne hosszútávon a tűszárnak,csillapításnak.
a stabilizer esetén sincs alatta semmi és egész jót hozott ki a gyaluból.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

tunerman írta:
2024.01.08., hétf. 11:15
Rock60 írta:
2024.01.08., hétf. 11:04
tunerman írta:
2024.01.08., hétf. 09:12

Az Orsonic DS500-ban a Versatile töltőceruzákéhoz hasonló, középső rúgósan szétnyíló réz rászorító lamellák lehetővé teszik, hogy az 500g-os saját súlyánál nagyobb leszorítást érjen el el az LP-n.
TJ.
Hali !
Igen, valami ilyesmi rögzítési elv rémlett nekem is.
Ez a system annyiban hasonlít a gyári csavaroshoz, hogy ez is a csapágyházhoz kapcsolódik.
Ebben az összefüggésben a csavaros nekem abból a szempontból szimpatikusabb - persze, ha van hova csavarni - hogy az egyáltalán nem terheli a csapágyat és annyira szorítom meg, amennyire csak akarom.
Szimpatikusabb a csavaros megoldású leszorító?
Ja persze, neked olyan van :smile29:
Különben az Orsonic leszorítókat elvben minden tengelyvégre rá lehet tenni, a csavarosak általában dedikáltak, hozzáadják a saját termékükhöz a gyártók.
TJ.
csak nem biztos, hogy az a jobb megoldás... én se próbáltam ki sokáig, nem érdekelt,hisz adtak a townshendhez leszorítót, aztán csak úgy, poénból átettem és... egy próbát mindenképp megér. az elmélkedés ne állja útját. egyébként ezért nem szeretem az elméleteket, mert sokszor gátat szab a szabad gondolkodásnak és ki se próbálunk dolgokat, mert "az nem lehet úgy jó"... ugye no negatív feedback :)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2760
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

revox írta:
2024.01.08., hétf. 09:46

A tegnapiról csak az jutott eszembe, inkább próbálgass, már kész termékeket. nagyon sok van, a sapnyolviasz már megvan, csak kérdés, melyik a Tied :) De Szekeres Pistinek van vagy 5 féle és odaadja próbálni, melyik rendszer a legmegfelelőbb a rendszeredhez.
Egyébként az Arzachel által belinkelt nehezebb, enyémnek pont duplája,így a tehetetlensége jobban érvényesül. a lemeztányérnak is ad némi plusz lendkerék-effektust és mint látod, Nála működik és ha jól emléxem, még a karja is hasonló rendszerű. de, ezt csak próbálni lehet, nincs szerintem recept.
Persze, igazad van, a fene sem fog barkácsolni...

A nehezebb leszorító annyira nem dob fel - azon túl, hogy esetleg túlterheli a csapágyat - a tányér közepén lévő súly túl sokat nem tesz hozzá a lendülethez...
Ha a súlynak van valami rezonancia-kioltó szerepe is, az már más történet, tényleg próba, cseresznye.
Jut eszembe : a Rock tányérja nincsen középen kimélyítve, ott a leszorítás csak a lemez alá tett pici alátéttel együtt működik...
Olyan leszorító jön számításba, aminek alul a közepe minimum 40 mm átmérőben és kb. 5 mm mélységben ki van " könnyítve ".
Na, ilyen szerintem nem lesz. gondolkodik.gif

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Rock60 írta:
2024.01.08., hétf. 11:04
tunerman írta:
2024.01.08., hétf. 09:12

Az Orsonic DS500-ban a Versatile töltőceruzákéhoz hasonló, középső rúgósan szétnyíló réz rászorító lamellák lehetővé teszik, hogy az 500g-os saját súlyánál nagyobb leszorítást érjen el el az LP-n.
TJ.
Hali !
Igen, valami ilyesmi rögzítési elv rémlett nekem is.
Ez a system annyiban hasonlít a gyári csavaroshoz, hogy ez is a csapágyházhoz kapcsolódik.
Ebben az összefüggésben a csavaros nekem abból a szempontból szimpatikusabb - persze, ha van hova csavarni - hogy az egyáltalán nem terheli a csapágyat és annyira szorítom meg, amennyire csak akarom.
Szimpatikusabb a csavaros megoldású leszorító?
Ja persze, neked olyan van :smile29:
Különben az Orsonic leszorítókat elvben minden tengelyvégre rá lehet tenni, a csavarosak általában dedikáltak, hozzáadják a saját termékükhöz a gyártók.
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”