A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Lemezjátszó

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 590

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

peterson írta:
2020.11.08., vas. 18:40
galrob írta:
2020.11.08., vas. 18:20
zoli73 írta:
2020.11.07., szomb. 18:50
Szép estét mindenkinek!

Tapasztalatokra, véleményekre volnék kíváncsi, próbált-e már, használ-e valaki lemezjátszó alatt légpárnás alátétet?
Kinek, mi a tapasztalata vele, hogy vált be, ha egyáltalán bevált?
Tudom, egy próba minden okoskodásnál többet ér, meg aztán minden lemezjátszó mást szeret maga alatt, de azért érdekelnének tapasztalatok.
Sőt, arról is, hogy ki milyen típust használ, ismer..
Köszönöm!
Nekem bevált a bőr (vinil.hu). 40mm-es pom tányéron használom. Minél több zajt termel a futómű, minél gyengébb a tányér anyaga, annál nagyobb feladata van az alátéteknek.
gondolkodik.gif ???
A kérdező LEMEZJÁTSZÓ alá kérdezte, nem a lemez alá, tányérra!

Sajnos nekem még nem sikerült légpárnát kipróbálnom, nem találtam értelmes áron jó állapotút, pedig én is szeretném...
Amiket próbáltam: Sicomin, homokbox, Nordost kúp, Vibrapod, parobolikus gumikúp, falikonzol, s persze készülék állvány felső polc. Mind más, s lemezjátszója válogatja. Nincs tuti tipp, ki kell próbálni!
Igen, erre gondoltam.
Az előző otthonunkban falikonzolt használtam, nagyon jó volt. Még megvan a konzol, de a jelenlegi helyen, nem tudom felszerelni, nincs neki hely.
Sajnos azt a hangot a jelenlegi megoldással nem tudom elérni, ezért próbálkozom, ezért kérdezek.
Jelenleg 10mm-es üveglap, alatta Soundcare alátétek(3db), mindez egy komódon, erre jön a lemezjátszó.
sok mindennel próbálkoztam már, eddig ez a legjobb, de a "falikonzolos" hangot még nem éri el.
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Marantz CD-10, Benchmark dac 1
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon + Conrad Johnson MF 2250
Hangsugárzó: JBL Ti 5000, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, DIY

peterson
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 387

Hozzászólás Szerző: peterson »

galrob írta:
2020.11.08., vas. 18:20
zoli73 írta:
Szép estét mindenkinek!

Tapasztalatokra, véleményekre volnék kíváncsi, próbált-e már, használ-e valaki lemezjátszó alatt légpárnás alátétet?
Tudom, egy próba minden okoskodásnál többet ér, meg aztán minden lemezjátszó mást szeret maga alatt, de azért érdekelnének tapasztalatok.
Köszönöm!
Nekem bevált a bőr (vinil.hu). 40mm-es pom tányéron használom. Minél több zajt termel a futómű, minél gyengébb a tányér anyaga, annál nagyobb feladata van az alátéteknek.
gondolkodik.gif ???
A kérdező LEMEZJÁTSZÓ alá kérdezte, nem a lemez alá, tányérra!

Sajnos nekem még nem sikerült légpárnát kipróbálnom, nem találtam értelmes áron jó állapotút, pedig én is szeretném...
Amiket próbáltam: Sicomin, homokbox, Nordost kúp, Vibrapod, parobolikus gumikúp, falikonzol, s persze készülék állvány felső polc. Mind más, s lemezjátszója válogatja. Nincs tuti tipp, ki kell próbálni!

galrob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 21

Hozzászólás Szerző: galrob »

zoli73 írta:
Szép estét mindenkinek!

Köszönöm!

phammill
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 5

Hozzászólás Szerző: phammill »

Nem baj, nekem jók lesznek az angol lemezek is!

Továbbra is várom segítségedet és a többiekét is a TD 160 vs MC hangszedő tárgyában! THX!

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1040

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

dixie-chicken írta:
2020.11.07., szomb. 15:53
phammill írta:
2020.11.07., szomb. 16:32
és mi vannak akkor ha az előadó,amerikai..vagy a kiadó ahova tartozott,ott volt a székháza?...mondjuk egy Gábor Szabó "Spellbinder" ?..vagy Santana I,II,III.. ? ;)
Aki keres az talál... :smile5
nem az a felvetés hogy találsz vagy sem :D az első számú matrica,a hazai piacon van az előadónak,a többi kontinensre már másolatok kerültek...Jethro Tull,Beatles-t nem amerikai kiadáson kéne keresni...sztem ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.11.08., vas. 11:07-kor.
Ok: elrontott idézetszintek javítása
Thorens 126/3,SME 3009 S2 Impr.,Hana EH,Shure M95HE+ED,Shure M75EM,Shure M75ED Type 2/Stanton 681EEE/VividLine,Marantz CD17 KIS/Marantz PM6a/Tannoy D700S2,laptop/AQ Dragonfly Red....2.0 roulez..

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 590

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép estét mindenkinek!

Köszönöm!
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Marantz CD-10, Benchmark dac 1
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon + Conrad Johnson MF 2250
Hangsugárzó: JBL Ti 5000, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, DIY

phammill
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

dixie-chicken írta:
2020.11.07., szomb. 15:53
phammill írta:
2020.11.07., szomb. 14:09
juliush írta:
2020.11.04., szer. 21:18
Tudom, hogy "némiképp" kívülállónak számítok a témában, de van egy kedves Barátom (páran ismeritek is, hiszen Ő rögzíti általában Nagra magnójára a My Reel Club előadásait), aki éveken át az eBay-en vadászott LP-csomag ajánlatokra, akár több tucat vagy százas méretekben. Ezeket a többnyire hagyaték, leépített gyűjtemények, könyvtári állományok részét képező, fajlagosan sokszor 1EUR/LP alatti árú ajánlatokat megvásárolva építette ki a maga "kis" gyűjteményét, nem ritkán gyakorlatilag vagy akár tökéletesen új, celofános lemezekből, számtalan remek előadást, igazi ínyencfalatot bezsákolva. Nem egyszer kérte ki a tanácsomat egy-egy ilyen csomag tartalmát illetően! Szóval nem feltétlenül a friss nyomású (ami nem jelent garanciát a minőségre, sőt!), aranyárban mért LP-k jelentik az egyedül üdvözítő utat!
Hogyne ismernénk azt a drága embert! Tényleg mindenben segítőkész, és a lemezgyülteménye fantasztikus!
Magam részéről a 1. kiadású , angol lemezekre esküszöm!

és mi vannak akkor ha az előadó,amerikai..vagy a kiadó ahova tartozott,ott volt a székháza?...mondjuk egy Gábor Szabó "Spellbinder" ?..vagy Santana I,II,III.. ? ;)

Aki keres az talál... :smile53:

Más:

Te milyen MC hangszedőt tennél egy TP 16-os karral súlyosbított Thorens TD 160-ba?
Én egy Denon 103R-ben gondolkozom...
Csatolmányok
FullSizeRender(1).jpg
FullSizeRender(1).jpg (892.72 KiB) Megtekintve 979 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.11.08., vas. 11:06-kor.
Ok: elrontott idézetszintek javítása

arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 482

Hozzászólás Szerző: arzachel »

phammill írta:
Ehhez csak csatlakozni tudok:))Ráadásul ezeknek az ára meredeken emelkedik...az örökösök örömére.:))
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 9000.-Ft

LP:Audiomeca Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat Ruby, MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL,TUNER: Marantz 18, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power +Townshend supertweeter,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Organisation ZO 28

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.

phammill írta:
juliush írta:
Tudom, hogy "némiképp" kívülállónak számítok a témában, de van egy kedves Barátom (páran ismeritek is, hiszen Ő rögzíti általában Nagra magnójára a My Reel Club előadásait), aki éveken át az eBay-en vadászott LP-csomag ajánlatokra, akár több tucat vagy százas méretekben. Ezeket a többnyire hagyaték, leépített gyűjtemények, könyvtári állományok részét képező, fajlagosan sokszor 1EUR/LP alatti árú ajánlatokat megvásárolva építette ki a maga "kis" gyűjteményét, nem ritkán gyakorlatilag vagy akár tökéletesen új, celofános lemezekből, számtalan remek előadást, igazi ínyencfalatot bezsákolva. Nem egyszer kérte ki a tanácsomat egy-egy ilyen csomag tartalmát illetően! Szóval nem feltétlenül a friss nyomású (ami nem jelent garanciát a minőségre, sőt!), aranyárban mért LP-k jelentik az egyedül üdvözítő utat!
Hogyne ismernénk azt a drága embert! Tényleg mindenben segítőkész, és a lemezgyülteménye fantasztikus!
Thorens 126/3,SME 3009 S2 Impr.,Hana EH,Shure M95HE+ED,Shure M75EM,Shure M75ED Type 2/Stanton 681EEE/VividLine,Marantz CD17 KIS/Marantz PM6a/Tannoy D700S2,laptop/AQ Dragonfly Red....2.0 roulez..

phammill
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

juliush írta:

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1778

Hozzászólás Szerző: juliush »

Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 776

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Aszpirin írta:
2020.11.04., szer. 16:39
akvapark írta:
2020.11.04., szer. 16:31
Nicsak eltűnt a szövegem:
Mindig elfelejtitek a fizetési viszonyokat. Mikor egy "komolyzenei" nyugati hanglemez 250 forint volt, akkor volt az én - kiemelt! - fizetésem 3.300.- HUF. Ezek szerint a mai 8.000.- HUF-os lemezhez 105600.-HUF os fizetés tartozna. Ennél még egy rezidens is többet - kb. 2x - visz haza. :tutiok:
Ezek szerint mégiscsak jobban élünk :D
Igenám, csakhogy akkor még nem voltak olyan olcsó alternatívák mint ma. Az elmúlt tíz év pont ezt hozta el a zenehordozók terén: a - lemezek árához képest - brutálisan olcsó alternatívákat. Az Y és Z generáció ma már ezekhez viszonyít. A mi "fajtánk" pedig kiöregedik és sajnos lassan kihal, egyre kevésbé számítunk...
Abban az időben - Budapesten - az olcsóbb variáció a Kálvin téren volt, ahol 2 forintért lehetett venni Melodia, Opus, Supraphon, Muza, Polskie Nagranie, stb keleti lemezeket. És a szovjetek arcátlanul vették át saját zseniális művészeik nyugati lemezeit; jogdíj nélkül persze. :smile29:
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

vtom
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: vtom »

Aszpirin írta:
2020.11.04., szer. 16:39
akvapark írta:
Mindig elfelejtitek a fizetési viszonyokat. Mikor egy "komolyzenei" nyugati hanglemez 250 forint volt, akkor volt az én - kiemelt! - fizetésem 3.300.- HUF. Ezek szerint a mai 8.000.- HUF-os lemezhez 105600.-HUF os fizetés tartozna. Ennél még egy rezidens is többet - kb. 2x - visz haza. :tutiok:
Igenám, csakhogy akkor még nem voltak olyan olcsó alternatívák mint ma. Az elmúlt tíz év pont ezt hozta el a zenehordozók terén: a - lemezek árához képest - brutálisan olcsó alternatívákat. Az Y és Z generáció ma már ezekhez viszonyít. A mi "fajtánk" pedig kiöregedik és sajnos lassan kihal, egyre kevésbé számítunk...
A vinyl-nek van egy nagyon olcsó alternatívája, az illegális zeneletöltés. Csak az nem kézzel fogható, semmi varázsa. Inkább néha bevállalok pár túlórát, és megveszek pár hanglemezt, sokkal több örömet okoz, mintha digitálisan hallgatnám.

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 2080

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

akvapark írta:
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode2 → Dynaudio Audience 50

akvapark
V.I.P.
V.I.P.

akvapark írta:
2020.11.04., szer. 16:25
Aszpirin írta:
2020.11.04., szer. 15:41
Voyager írta:
2020.11.04., szer. 14:41

Értem. Saját tapasztalatom az, hogy vannak most is nagyon jó (új) nyomású LP-k. Szerencsére, (és ennek más miatt is lehet örülni) rendkívül sokat fejlődött/fejlődik a digitális stúdiótechnika. Van egy "elmélet" ami nekem nagyon tetszik, miszerint egy gondos/hozzáértő kezek született digitális master, kiválóan zenél LP-n. Szándékosan nem írom le, hogy milyen más hordozókkal szemben.
Saját tapasztalatom pedig az, hogy igen, vannak nagyon jó minőségű új nyomású LP-k, és azok ára valahol 8ezer forint környékén indul per lemez (ami azt jelenti, hogy duplalemez 16-nál. Már ami tényleg nagyon jó minőségű. Mint pl. egy MoFi 2x45-ös 12" kiadvány, ami 20 eFt körül indul, de van 50-60-ért is.)

Szintén saját tapasztalatom, hogy elképesztően sok a selejt nyomás (az úgymond jóminőségű kiadványok között is), nagyon résen kell lenni, de ezt már egyszer kiveséztük. (pl. vittem már vissza a tavaly a StreamAudio-ba amúgy nagyon jól szóló, több mint 10ezer forintba kerülő Ben Webster válogatás lemezt, amit nem bontottam ki előtte a vásárláskor, és aminek buborékos volt az egyik oldala... nagyon rendesek voltak a StreamAudio-s srácok, szó nélkül ment a csere, csak éppen sorra bontogattuk ki a lemezeket, mindegyiknek ugynaz volt a baja, kb az ötödik kibontott lemez volt buborékmentes... az egész széria nagyjából selejt volt).
Mindig kihagyjátok a fizetési viszonyokat. Mikor a "nyugati" komolyzenei lemezek 250 forintba kerültek, az én - kiemelt! - fizetésem 3.300.- HUF volt. Ez azt jelenti, hogy a mai 8000.- HUF os lemezhez 105600 HUF fizetés járna. Na ne, ennél egy rezidens is több - kb. 2x-es - fizetést visz haza. Persze, ha szar a minőség, akkor a 2 forintos lemez is drága.

És igen, találkoztam már digitalis masterelésű lemezzel, ami elképesztően jól szólt LP-n. De az a 8ezer forintos határ ott van (ha nem akciós éppen valamiért)... szerinted ezeket fogják tömegesen venni? Ja, kinn sem olcsóbbak, (sőt, inkább drágábbak) az új kiadású, jó minőségű LP-k.

Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1085

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Aszpirin írta:
szerinted ezeket fogják tömegesen venni? Ja, kinn sem olcsóbbak, (sőt, inkább drágábbak) az új kiadású, jó minőségű LP-k.
Eddig is ritka "faj" volt, az LP barát. :)

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.

Aszpirin írta:
Voyager írta:
Aszpirin írta:
2020.11.04., szer. 14:18
És ennek a divathullámnak jósolok véget, nem a vinylnek.
Értem. Saját tapasztalatom az, hogy vannak most is nagyon jó (új) nyomású LP-k. Szerencsére, (és ennek más miatt is lehet örülni) rendkívül sokat fejlődött/fejlődik a digitális stúdiótechnika. Van egy "elmélet" ami nekem nagyon tetszik, miszerint egy gondos/hozzáértő kezek született digitális master, kiválóan zenél LP-n. Szándékosan nem írom le, hogy milyen más hordozókkal szemben.

És igen, találkoztam már digitalis masterelésű lemezzel, ami elképesztően jól szólt LP-n. De az a 8ezer forintos határ ott van (ha nem akciós éppen valamiért)... szerinted ezeket fogják tömegesen venni? Ja, kinn sem olcsóbbak, (sőt, inkább drágábbak) az új kiadású, jó minőségű LP-k.
azt nem szabad elfeledni hogy a mai 8000HUF-os "alapárat" a gyenge forint generálja az euró/dolcsihoz viszonyitva..ma 365-370 környékén vagyunk,jó 1,5 éve meg lehet 325-330 környékén volt az árfolyam...

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

Voyager írta:
Aszpirin írta:
Saját tapasztalatom pedig az, hogy igen, vannak nagyon jó minőségű új nyomású LP-k, és azok ára valahol 8ezer forint környékén indul per lemez (ami azt jelenti, hogy duplalemez 16-nál. Már ami tényleg nagyon jó minőségű. Mint pl. egy MoFi 2x45-ös 12" kiadvány, ami 20 eFt körül indul, de van 50-60-ért is.)

Szintén saját tapasztalatom, hogy elképesztően sok a selejt nyomás (az úgymond jóminőségű kiadványok között is), nagyon résen kell lenni, de ezt már egyszer kiveséztük. (pl. vittem már vissza a tavaly a StreamAudio-ba amúgy nagyon jól szóló, több mint 10ezer forintba kerülő Ben Webster válogatás lemezt, amit nem bontottam ki előtte a vásárláskor, és aminek buborékos volt az egyik oldala... nagyon rendesek voltak a StreamAudio-s srácok, szó nélkül ment a csere, csak éppen sorra bontogattuk ki a lemezeket, mindegyiknek ugynaz volt a baja, kb az ötödik kibontott lemez volt buborékmentes... az egész széria nagyjából selejt volt).

• Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem

akvapark
V.I.P.
V.I.P.

Aszpirin írta:
Voyager írta:
2020.11.04., szer. 11:58
Aszpirin írta:
2020.10.31., szomb. 09:22
Azért kíváncsi vagyok, mikor ér véget a folyamat... mert véget fog érni, ez most egy ilyen retró-divathullám. Még gerjed egy darabig, aztán gyorsan vége lesz.
Remélem neked sem lesz igazad, mint korábban már sok mindenkinek, akik szintén temették a mikrobarázdát.
Úgy legyen, bár azt hiszem, kicsit félreértetted, mert én egyáltalán nem temettem a mikrobarázdát, csak a körülötte kialakult divathullámnak jósolok középtávon gyors véget.

Kicsit hosszabban elmagyarázva:

Annak, hogy 5 éve még egyáltalán nem lehetett kapni hanglemezt a MediaMarkt-ban, most meg hosszú sorokban, viszonylag komoly választék van. Azt, hogy 5 éve még legfeljebb nagyon elvétve került terítékre, hogy "mainstream" új albumokat, filmzenéket vinyl-en adjanak ki, most meg eléggé igyekeznek az új "menőségeket" (is) vinylen kiadni. Nem kis mennyiségben.
Illetve annak, hogy ezzel egyidőben tömegesen megjelentek a kétes minőségű, olcsó, ámde automatizált és "digitalizált" lemezjátszók.

Én speciel nem hinném, hogy mindenki, aki ezeket a MediaMarktokat elárasztó DOL, WaxTime stb kiadványokat és olcsó lemezjátszókat megveszi (márpedig megveszik, ezt első kézből tudom), az audiofil élményért teszi, mert az egyszerűen legtöbbjünknél nincs. Hallottam, hogy szólnak a szóban forgó lemezek és lemezjátszók, igen nagy részüket nem tartom jobbnak, mint az MP3-at mondjuk telefonon. Ezért tartom inkább divathullámnak, mint az igényes zenehallgatás térhódításának.

Remélem érzékelhető a különbség.
Hogy az LP gyárak egyáltalán fennmaradtak, az annak köszönhető - a legenda szerint - hogy a diszkósok (el)használtak LP-t.
De hát fennmaradtak a lemezjátszó gyárak is, sőt! Pro-Ject, Rega, és OEM gyártás keretében sok "kicsi" is gyártatott gépet(NAD, Moth egy időben a CA) És ezek nem diszkózásra való készülékek. És mivel az LP nagyon tartós, ha jól bánunk vele én még hosszú életet jósolok az LP-nek.

Voyager
V.I.P.
V.I.P.

Aszpirin írta:

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

Voyager írta:
2020.11.04., szer. 11:58
Aszpirin írta:
Azért kíváncsi vagyok, mikor ér véget a folyamat... mert véget fog érni, ez most egy ilyen retró-divathullám. Még gerjed egy darabig, aztán gyorsan vége lesz.
Remélem neked sem lesz igazad, mint korábban már sok mindenkinek, akik szintén temették a mikrobarázdát.
Úgy legyen, bár azt hiszem, kicsit félreértetted, mert én egyáltalán nem temettem a mikrobarázdát, csak a körülötte kialakult divathullámnak jósolok középtávon gyors véget.

Kicsit hosszabban elmagyarázva:

Annak, hogy 5 éve még egyáltalán nem lehetett kapni hanglemezt a MediaMarkt-ban, most meg hosszú sorokban, viszonylag komoly választék van. Azt, hogy 5 éve még legfeljebb nagyon elvétve került terítékre, hogy "mainstream" új albumokat, filmzenéket vinyl-en adjanak ki, most meg eléggé igyekeznek az új "menőségeket" (is) vinylen kiadni. Nem kis mennyiségben.
Illetve annak, hogy ezzel egyidőben tömegesen megjelentek a kétes minőségű, olcsó, ámde automatizált és "digitalizált" lemezjátszók.

Én speciel nem hinném, hogy mindenki, aki ezeket a MediaMarktokat elárasztó DOL, WaxTime stb kiadványokat és olcsó lemezjátszókat megveszi (márpedig megveszik, ezt első kézből tudom), az audiofil élményért teszi, mert az egyszerűen legtöbbjünknél nincs. Hallottam, hogy szólnak a szóban forgó lemezek és lemezjátszók, igen nagy részüket nem tartom jobbnak, mint az MP3-at mondjuk telefonon. Ezért tartom inkább divathullámnak, mint az igényes zenehallgatás térhódításának.

Remélem érzékelhető a különbség.

Voyager
V.I.P.
V.I.P.

Aszpirin írta:

sssw
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sssw »

...már a gyémánt keménysége se a régi.
SoundMania írta:
2020.10.08., csüt. 15:01
aradi-gyula írta:
2020.10.08., csüt. 13:02
Köszönöm az eddigi válaszokat. Elgondolkodom komolyabb lemezjátszó vásárlásán. Egyébként egy DUAL-t nem lehet feltuningolni hangszedő cserével?
Ha szóba jöhet pl a Rega Planar 3 , akkor ne gondolkozz Dual tuningon. Ilyen Regába meglepően jó a Denon 103R mc hangszedő! Érdemes egy elhasználtat venni olcsón és tűt cseréltetni benne, vagy legjobb eleve rászánni egy komolyabb összeget és venni egy tuningoltat shibata , vagy egyéb tűnyalánksággal pl az AudioTekne-től. szerintem. Fadobozosakat kerüld.
De végülis egy eredeti gyári újjal is el lehet kezdeni, mert jó a hangja, csak hamar elkopik. Mint manapság az új hangszedőtűk kb mind.
Molnár István

cables
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 1244

Hozzászólás Szerző: cables »

cables írta:
2020.10.31., szomb. 09:04
Ez a video nem nekünk AVX bentlakóknak készült, de van benne egy fontos gondolat az elején a zene hallgatás módjáról, ami valóban megkülönbözteti az LP hallgatókat a "nálam egész nap megy a zene" emberektől. Azt én fontosnak tartom.
Lehet, hogy az én fenti beírásomat érezte Gábor PC zene elleni agitációnak, de ezt nem annak szántam. A videóban a tag valami olyasmit mond, eddig ment a zene nála egész nap és most hátradőlt és meghallgatta az LPt többször egymás után.

Ez nekem azért tetszett - még így hülyén előadva is - mert szerintem itt kezdődik az audió, hogy leülünk, kiszakadunk a napi teendőkből és a zenére koncentrálva élvezünk a szokatlanul szép hangokat!

Az LP-nek ebben - a kiszakadásban - én abban érzem az előnyét, hogy fel kell állnunk, kivenni a lemezt, feltenni, szóval munka van vele, időbe telik és ezalatt felkészülhet a lelkünk az élmény befogadására. Mert a zene élmény, amit érdemes a lehető legteljesebben befogadni!

T-Tboy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 134

Hozzászólás Szerző: T-Tboy »

Sziasztok!
Szombaton őt találtuk a debreceni Zsibin feleségemmel. Marantz TT-42.
Plexi karcos és van rajta 3db repedés, de máskülönben rendben működik a gépezet. Zsanérok épek, külső tápos, kivezetékelt aranyozott RCA párral, szíjhajtás, automata, Dual hangszedővel (gyári pickup van még benne, Dual az egész lemezjátszó lényegében). Azt mondják egyszerű mint a faék, megbízható és jó konstrukció.
Télre a műhelyből a hálóba költöztettem a rendszert.
Pár lemez lement már rajta szombat óta, ismerkedünk. :D
Remélem találok majd "normális" lemezeket is hozzá idővel mert jóformán csak magyar együttesek, előadók lemezei vannak a '80-as évekből. Asszony szereti őket, a magyar retrót, de nekem inkább a '90-es 2000-es évek külföldi house, trance, techno műfajai jönnek be meg némi pop.
Lemezekre ráfér majd egy takarítás.

DUAL 415-2, Thorens TD-158 és még pár név alatt futott ez a lemezjátszó.
Kapcsolói kivételével szinte full ugyanaz a kinézet és mechanika, elektronika.
IMG_20201031_165230.jpg
IMG_20201031_165230.jpg (1.72 MiB) Megtekintve 949 alkalommal

IMG_20201031_165439.jpg
IMG_20201031_165439.jpg (1.94 MiB) Megtekintve 949 alkalommal

IMG_20201031_165221.jpg
IMG_20201031_165221.jpg (2.09 MiB) Megtekintve 949 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”