Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2768
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2023.11.10., pén. 07:37

Igen.
Mi a manó...
Nem mesélsz róla ?

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2768
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

revox írta:
2023.11.10., pén. 00:57
A fal megtart bármit. a káros rezonancia nem a lemezjátszó felől jön (ha jön), mint inkább a hangsugárzók által megrezegtetett fal membránként funkcionál és ezeket a rezgéseket átadhatja a futóműnek. főleg ott lehet ez kritikus. ahol extrém mélyek megjelennek. A hátsó falat fogják legjobban megrezegtetni, ami a hangsugi mögött van (a falikonzol meg 99,9% oda van felfúrva). bár a monitorok is, csak nem annyira. de ha jól szól, nincs ilyen gond. Ellenben, ahol nem akar sehogy összeállni a konzolos hang. el kel ezen mélázni.
Egyébként a padlóra letéve egyszer próbáljátok ki a hifit :rolleyes: csam nem túl élhető
Szóról - szóra.
Annyival egészíteném ki talán, hogy nem csak az extra mélyek rezegtethetik meg a válaszfalat, csak a magasabb frekiknek nem olyan nyilvánvaló a hatásuk, csak simán elbaxák a hangot.
Pali923
Ha egyszer megnéznéd, hogy milyen értékeket mutat egy rosszul kitámasztott falikonzol hozzád közelebbi részére felrögzített gyorsulásmérő, csodát látnál, függetlenül attól, hogy van - e rajta valami, vagy sem.
Az általad példának felhozott Rega valóban nagyon könnyű szerkezet, igazi mestermunka amit ott összehoztak, de az a gép nem úgy született, hogy csináljunk valamit, aztán hátha jó lesz. :D
Erre az esély nem sokkal nagyobb, mint a Lotto telitalálatra. Nagyjából annyi, mint az elszabott falikonzol jó hangjára.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2352
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rock60 írta:
2023.11.09., csüt. 22:01
zoli73 írta:
2023.11.09., csüt. 20:53

Tegnap készült el, ma került haza.
Egyedi gyártású ?
Igen.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2768
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

supravox írta:
2023.11.10., pén. 06:37

Ultrahangos IS.
Először folyadékkal lemossa mindkét oldalát egyszerre.
Szárít majd ultrahang.
Mindet más sebességel.
Akkor az királyság. :tutiok:

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

Rock60 írta:
2023.11.09., csüt. 21:27
supravox írta:
2023.11.09., csüt. 21:07

Az Audiodeskkel lemosott lemezeim azonnal hallható módon jobban szólnak.
A kezelése is atomegyszerű.
Mi kellene még?😀
Ez ultrahangos gép ?
Ultrahangos IS.
Először folyadékkal lemossa mindkét oldalát egyszerre.
Szárít majd ultrahang.
Mindet más sebességel.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

a fal megtart bármit. a káros rezonancia nem a lemezjátszó felől jön (ha jön), mint inkább a hangsugárzók által megrezegtetett fal membránként funkcionál és ezeket a rezgéseket átadhatja a futóműnek. főleg ott lehet ez kritikus. ahol extrém mélyek megjelennek. A hátsó falat fogják legjobban megrezegtetni, ami a hangsugi mögött van (a falikonzol meg 99,9% oda van felfúrva). bár a monitorok is, csak nem anyira. de ha jól szól, nincs ilyen gond. Ellenben, ahol nem akar sehogy összeállni a konzolos hang. el kel ezen mélázni.
egyébként a padlóra letéve egyszer próbáljátok ki a hifit :rolleyes: csam nem túl élhető
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Rock60 írta:
2023.11.09., csüt. 20:02
1. Fel lehet, persze.
Súly, kivitelezés és a leszakadástól való félelem függvénye. :D
/ A válaszfal rezonanciáit most engedjük el./

2. Mindegy, hogy fából vagy fémből készül a konzol, a szoba felöli felének a merevsége egyenesen arányos a kitámasztás faltól számított távolságával és annak lefelé irányúló függőleges méretével.
Ha a kitámasztás nem elég átfogó, az állvány levegőben libegő része terhelés hatására úgy viselkedik, mint egy rugó. / Azt komálja a lemezjátszó. :D /
Farugó, vagy fémrugó, tök mindegy.
A belinkelt fa állvány ebből a szempontból maga a tragédia, egy IKEA katalógusban el tudnám képzelni, az IKEA lemezjátszó alá.
Valahogy az az érzésem, hogy ágyúval akarunk verébre lőni. Egy 10 centis válaszfal tégla súlya pár deka híján 10kg. Ebből 11-et raknak általában egymásra, ez kapásból 110kg. Egy 3 méteres falnál (az mellesleg elég kicsi szoba) már 660 kilóról beszélünk, malter nélkül, és elég jól össze is vannak ragasztva. Ehhez képest egy fali állvány akármilyen homokkal töltve pillekönnyű, a rögzítéstechnika meg ma már bármire képes. Szóval nem a falon és a tiplin fog múlni. Persze vannak betonsúlyú lemezjátszók, de azokat nem is a falra rakják. Melyik lemezjátszó motor vagy pláne hangszedő tud megmozgatni ilyen falat?
Ugyanez a meglátásom a fali konzolokkal kapcsolatban. Ha összerakok a Regám alá egy hasonló fakonzolt megfelelő anyagból és megfelelően csapolva, megfelelően a falba rögzítve, nem fog rugóként viselkedni, abban biztos vagyok. Nehéz lemezjátszót meg erre sem rakunk, ugye.

No meg van az állványépítésben, és igen, a lemezjátszó-építésben is van legalább 2 irány: legyen minél merevebb, nehezebb, hogy a rezgéseknek esélyük se legyen, meg van a másik irány, ahol a rezgéseket megpróbálják elvezetni. Ott van pl. a legújabb Rega, ami nagyrészt pillekönnyű műanyagból van, abból se sok van benne, és állítólag nem szól nagyon rosszul. Vannak mindenféle rugós változatok, meg más. Állítólag a Harbeth hangfalak is könnyű állványon szólnak jól, más hangfalakban meg vannak homokkal feltölthető üregek, és vannak ilyen állványok is. Akkor milyen is a jó állvány vagy konzol? gondolkodik.gif

Nekem fogalmam sincs, hogyan fog szólni a lemezjátszóm akármelyik konzolon, de úgy vagyok vele, mint bármi mással ebben a hobbiban: meg kell hallgatni, aztán utána lehet nyilatkozni.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

Rock60 írta:
2023.11.09., csüt. 22:40
revox írta:
2023.11.09., csüt. 22:21

A Loricraft szívófelyén futó kis "szovetszál" mindig tiszta (minden új mosásnál bemtebbhúzza a gurigán lévő orsóról). ez biztos billenti felé a mérleget.

Nálam nem életszerű 20 lemez mosása egyszerre. Nem gyűjtök lemezeket, csak azt veszem meg, amit garantáltan hallgatni is fogok rendszeresen, az meg ritkábban jön és egyszerre nem sok.
Mire való a tiszta szövetszál ? Van ott egy kis fix tappancs is a kar végén, az nem koszosodik ?

Nem csak a frissen vett lemezeket mosod, hanem a meglévőket is, nem ? Ott meg nem egy hátrány, ha húszat le tudsz egyszerre... gondolkodik.gif
A szívófej végén van valami plasztik fejvég,de az nem érhozzá a lemezhez. A szívónyílásba fut be a szövetszál, ami nem szövet, az foszlana, ez is egy nylonszál. Lényegében ezen csúszik a szívófej. Talàltsm egy fotót, rázoomoltam erre s részre, nemtom, mennyire látszik. Ez a fej nem koszolódik.

Szoktam a meglévőket is mosni, de nem huszassával. Az utóbbi időben nem sokat hifizek, ritkàn forog a mosó.
20231109_225517.jpg
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2768
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

revox írta:
2023.11.09., csüt. 22:21

A Loricraft szívófelyén futó kis "szovetszál" mindig tiszta (minden új mosásnál bemtebbhúzza a gurigán lévő orsóról). ez biztos billenti felé a mérleget.

Nálam nem életszerű 20 lemez mosása egyszerre. Nem gyűjtök lemezeket, csak azt veszem meg, amit garantáltan hallgatni is fogok rendszeresen, az meg ritkábban jön és egyszerre nem sok.
Mire való a tiszta szövetszál ? Van ott egy kis fix tappancs is a kar végén, az nem koszosodik ?

Nem csak a frissen vett lemezeket mosod, hanem a meglévőket is, nem ? Ott meg nem egy hátrány, ha húszat le tudsz egyszerre... gondolkodik.gif

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2768
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

SoundMania írta:
2023.11.09., csüt. 20:51

Ha szabályozod a szívóerőt, változik a szívómotor hangereje / fordulatszáma?
Ha igen, akkor nem tudom hogyan lesz állandó a tányér fordulata is 1 motorral?
Vagy csak a leveőmennyiséget állítja? Azaz fals levegőt enged rá? Érdekes lenne.... gondolkodik. gif
Az a helyzet, hogy még csak egyszer kapcsoltam be, még nem mostam vele.
Arra emlékszem, hogy mikor rákérdeztem Tibortól a tányér sebességére, azt mondta, hogy sokat sakkozott vele, mire beállította a lehető legmagasabb optimális fordulatszámot. Ha még gyorsabban forogna, akkor lesodródna róla a felhordott folyadék. Ezért is készítette fix fordulatúra.
A szívási erő meg egy forgó pótméterrel szabályozható. Ez is fix. :D
Lehet, hogy igazatok van, mégis csak két motoros, passz... gondolkodik.gif
Holnap utánanézek, ez a kérdés a mai napig különösebben nem foglalkoztatott...

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

PgSpa írta:
2023.11.09., csüt. 21:28
Az Audiodesk azért nem azonos árkategória az előbb említett modellekkel, kb. ötször annyiba kerül, vagy rosszul láttam?
a vákuumos mosók felsőháza is ennyibe kerül, ezt figyelembevéve, nem biztos, hogy nem összehasonlítható. De a felsőházas vákuumos mosók esetén is hallható a difi a dragább javára, de nyilván nem akkora, ami az árkülönbözet. ha a mosataln lemez a 0 és pl a Moth 7, akkor a loricraft 10 (ezt mi is hasonlítottuk és mikroszkóp híján meghallgatással) magyarul, a nem mosott lemez azért messze elmarad egy bármivel mosottól. a hagyományos rendszerű vákuumosban gondolom a szívónyílásnál lévő, általában filc is magábantart némi koszt, amit a következő mosásnál már magán hordoz, de pl a Loricraft szívófelyén futó kis "szovetszál" mindig tiszta (minden új mosásnál bemtebbhúzza a gurigán lévő orsóról). ez biztos billenti felé a mérleget. az ultrahang egy modernebb technológia és az ipar egyéb területén is jól működik, makacsabb szennyeződések esetén is, pl rozsda, de a sérült felületkezelt rétegeket is lekapja az alapfémről. Most még drága, de azt gondolom, hamarosan elérhetőbb lesz. a tisztítófolyadék elhasználódása a problémásabb, amihez még-ha valaki talál is ki valami mixet (a sima ultrahangos berendezések is bármivel leszednek egyszerűbb szennyeződéseket, oldószer nélkül is), de a 6literes (?ennyire emléxem)tartályba a desztvíz is költséges, ha sűrűn cserélődik. De, talán ez a jövő, márha, az analóg még piacon marad. sacckb még van benne 20-30 év. valahogy egy szűrőrendszert kellene benne kialakítani, mert nálam nem életszerű 20 lemez mosása egyszerre. Nem gyűjtök lemezeket, csak azt veszem meg, amit garantáltan hallgatni is fogok rendszeresen, az meg ritkábban jön és egyszerre nem sok.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 337
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Rock60 írta:
2023.11.09., csüt. 21:55
PgSpa írta:
2023.11.09., csüt. 20:54

1. Az Okki Nokkiban két külön motor van, külön kapcsolod, láttam, mert szétszedtem, szereltem, ez a tény talán elkerülte a figyelmed.
2. em tudom, hogy a műszaki dolgok iránti érzéked milyen, de képzeld el, az általad vázolt megoldás olyan lenne, mintha egy autónál a motorról kapna meghajtástaz ablaktörlő, akkora a fordulatszám különbség.
1. A figyelmemet csak az kerülhette volna el, amiről tudnom kellene.
Hogy az ördögbe kellene arról tudnom, hogy neked milyen géped van, hogy szét szedted - e, szerelted - e és mit találtál benne ???
2. Elvagyok a műszaki érzékemmel, és elképzelem a hasonlatodat. :rolleyes:
3. A kedvedért holnap megkérdezem a gyártót, hátha én emlékszem rosszul.
4. Ígérd meg, hogy ha ugyanazt mondja, akkor neki elhiszed. :kiss:
Lásd 20:21 hozzászólásom.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2768
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2023.11.09., csüt. 20:53

Tegnap készült el, ma került haza.
Egyedi gyártású ?

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

    supravox írta:
    2023.11.09., csüt. 21:07
    revox írta:
    2023.11.09., csüt. 20:47
    supravox írta:
    2023.11.09., csüt. 20:29

    Én Audiodesket használok.
    Előtte valami nagyobb VPI volt.
    Ég és föld az Audiodesk javára.
    valahogy néztétek a tisztítóhatást, vagy halható? a kényelmi "szolgáltatások" egyértelmű, ha van sok koncentrátum a zsebben.
    Nem vagyok az a műszerrel vizsgálgatós típus.
    Főleg nem hifiben.
    Az Audiodeskkel lemosott lemezeim azonnal hallható módon jobban szólnak.
    A kezelése is atomegyszerű.
    Mi kellene még?😀
    ennyi elég, akkor működik :rolleyes:
    avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
    halfnote.hu

    Online
    Rock60
    Beköltözött
    Beköltözött
    Hozzászólások: 2768
    Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
    Értékelés: 670

    Re: Lemezjátszó

    Hozzászólás Szerző: Rock60 »

    PgSpa írta:
    2023.11.09., csüt. 20:54

    1. Az Okki Nokkiban két külön motor van, külön kapcsolod, láttam, mert szétszedtem, szereltem, ez a tény talán elkerülte a figyelmed.
    2. em tudom, hogy a műszaki dolgok iránti érzéked milyen, de képzeld el, az általad vázolt megoldás olyan lenne, mintha egy autónál a motorról kapna meghajtástaz ablaktörlő, akkora a fordulatszám különbség.
    1. A figyelmemet csak az kerülhette volna el, amiről tudnom kellene.
    Hogy az ördögbe kellene arról tudnom, hogy neked milyen géped van, hogy szét szedted - e, szerelted - e és mit találtál benne ???
    2. Elvagyok a műszaki érzékemmel, és elképzelem a hasonlatodat. :rolleyes:
    3. A kedvedért holnap megkérdezem a gyártót, hátha én emlékszem rosszul.
    4. Ígérd meg, hogy ha ugyanazt mondja, akkor neki elhiszed. :kiss:
    A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rock60 2023.11.09., csüt. 21:58-kor.

    Online
    Rock60
    Beköltözött
    Beköltözött
    Hozzászólások: 2768
    Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
    Értékelés: 670

    Re: Lemezjátszó

    Hozzászólás Szerző: Rock60 »

    PgSpa írta:
    2023.11.09., csüt. 21:28
    Az Audiodesk azért nem azonos árkategória az előbb említett modellekkel, kb. ötször annyiba kerül, vagy rosszul láttam?
    2700 Euro...

    Online
    Avatar
    PgSpa
    Fórumlakó
    Fórumlakó
    Hozzászólások: 776
    Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
    Értékelés: 337
    Tartózkodási hely: Szombathely

    Re: Lemezjátszó

    Hozzászólás Szerző: PgSpa »

    Az Audiodesk azért nem azonos árkategória az előbb említett modellekkel, kb. ötször annyiba kerül, vagy rosszul láttam?

    Online
    Rock60
    Beköltözött
    Beköltözött
    Hozzászólások: 2768
    Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
    Értékelés: 670

    Re: Lemezjátszó

    Hozzászólás Szerző: Rock60 »

    supravox írta:
    2023.11.09., csüt. 21:07

    Az Audiodeskkel lemosott lemezeim azonnal hallható módon jobban szólnak.
    A kezelése is atomegyszerű.
    Mi kellene még?😀
    Ez ultrahangos gép ?

    Online
    Avatar
    supravox
    Beköltözött
    Beköltözött
    Hozzászólások: 2619
    Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
    Értékelés: 1901

    Re: Lemezjátszó

    Hozzászólás Szerző: supravox »

    revox írta:
    2023.11.09., csüt. 20:47
    supravox írta:
    2023.11.09., csüt. 20:29

    Én Audiodesket használok.
    Előtte valami nagyobb VPI volt.
    Ég és föld az Audiodesk javára.
    valahogy néztétek a tisztítóhatást, vagy halható? a kényelmi "szolgáltatások" egyértelmű, ha van sok koncentrátum a zsebben.
    Nem vagyok az a műszerrel vizsgálgatós típus.
    Főleg nem hifiben.
    Az Audiodeskkel lemosott lemezeim azonnal hallható módon jobban szólnak.
    A kezelése is atomegyszerű.
    Mi kellene még?😀
    BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
    Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
    Stax SRX9000-SRM700S

    Avatar
    revox
    V.I.P.
    V.I.P.
    Hozzászólások: 12099
    Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
    Értékelés: 3586
    Kapcsolat:

    Re: Lemezjátszó

    Hozzászólás Szerző: revox »

    avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
    halfnote.hu

    Online
    Avatar
    PgSpa
    Fórumlakó
    Fórumlakó
    Hozzászólások: 776
    Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
    Értékelés: 337
    Tartózkodási hely: Szombathely

    Re: Lemezjátszó

    Hozzászólás Szerző: PgSpa »

    Rock60 írta:
    2023.11.09., csüt. 20:37
    PgSpa írta:
    2023.11.09., csüt. 20:23
    Ha egy motor hajtaná a tányért és a leszívást, ahhoz erőátviteli berendezés kellene. Teljesen függetlenek egymástól.
    Nem tudom, hogy van megoldva, de van valami okosság benne... gondolkodik.gif
    Három dolgot biztosan tudok :
    Egy motor van benne.
    A tányér fordulatszáma fix.
    A szívóerő fokozatmentesen szabályozható.

    :party: :smile52: :party:
    Az Okki Nokkiban két külön motor van, külön kapcsolod, láttam, mert szétszedtem, szereltem, ez a tény talán elkerülte a figyelmed.
    nem tudom, hogy a műszaki dolgok iránti érzéked milyen, de képzeld el, az általad vázolt megoldás olyan lenne, mintha egy autónál a motorról kapna meghajtástaz ablaktörlő, akkora a fordulatszám különbség.

    Online
    Avatar
    zoli73
    V.I.P.
    V.I.P.
    Hozzászólások: 3754
    Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
    Értékelés: 2352
    Tartózkodási hely: 2465

    Re: Lemezjátszó

    Hozzászólás Szerző: zoli73 »

    Rock60 írta:
    2023.11.09., csüt. 20:29
    zoli73 írta:
    2023.11.09., csüt. 19:40
    Aztán hogy lemezjátszó is legyen, ha már ez az a topic.
    Elkészült, és ma végre megjött a lemezjátszómra az acryl tányér.
    Jól mutat rajta. :smile53:
    Valamiért azt hittem, hogy már régen acril tányér van rajta...
    Végülis jól hitted. Amit eddig használtam rajta, az kölcsönbe kaptam, hogy teszteljem, miként válik be. Az most majd megy vissza a gazdájának, ez a végleges. Tegnap készült el, ma került haza.
    MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

    Online
    Avatar
    SoundMania
    V.I.P.
    V.I.P.
    Hozzászólások: 5652
    Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
    Értékelés: 1050

    Re: Lemezjátszó

    Hozzászólás Szerző: SoundMania »

    Rock60 írta:
    2023.11.09., csüt. 20:37
    PgSpa írta:
    2023.11.09., csüt. 20:23
    Ha egy motor hajtaná a tányért és a leszívást, ahhoz erőátviteli berendezés kellene. Teljesen függetlenek egymástól.
    Nem tudom, hogy van megoldva, de van valami okosság benne... gondolkodik.gif
    Három dolgot biztosan tudok :
    Egy motor van benne.
    A tányér fordulatszáma fix.
    A szívóerő fokozatmentesen szabályozható.

    :party: :smile52: :party:
    Ha szabályozod a szívóerőt, változik a szívómotor hangereje / fordulatszáma?
    Ha igen, akkor nem tudom hogyan lesz állandó a tányér fordulata is 1 motorral?
    Vagy csak a leveőmennyiséget állítja? Azaz fals levegőt enged rá? Érdekes lenne.... gondolkodik. gif

    Avatar
    revox
    V.I.P.
    V.I.P.
    Hozzászólások: 12099
    Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
    Értékelés: 3586
    Kapcsolat:

    Re: Lemezjátszó

    Hozzászólás Szerző: revox »

    supravox írta:
    2023.11.09., csüt. 20:29

    Én Audiodesket használok.
    Előtte valami nagyobb VPI volt.
    Ég és föld az Audiodesk javára.
    valahogy néztétek a tisztítóhatást, vagy halható? a kényelmi "szolgáltatások" egyértelmű, ha van sok koncentrátum a zsebben.
    avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
    halfnote.hu

    Online
    Avatar
    SoundMania
    V.I.P.
    V.I.P.
    Hozzászólások: 5652
    Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
    Értékelés: 1050

    Re: Lemezjátszó

    Hozzászólás Szerző: SoundMania »

    supravox írta:
    2023.11.09., csüt. 20:29
    SoundMania írta:
    2023.11.09., csüt. 20:12
    revox írta:
    2023.11.09., csüt. 20:04

    ugyanaz, mint a többi. felteszed a lemezt, lekened, leszívod. a kar megy magától. a kar pozíciójának átrakásával fordul a leszívás iránya, de a videón lévő dupla takarítás csak opcionális. ha valaki nagyon tutira akar menni, a normál mosóval is kétlépcsőben mos.
    nemtom, mibe fáj, de fixen nem 120 :rolleyes:

    az ultrahangos nemtom milyen, de ráguglizok

    van is... monsjuk ez 1 milla... elvileg jobb technológia(ha az), akkor, hogy fogják eladni a Loricraftokat? :D azok szerintem felette vannak...
    mondjuk az zsákutca a próbáknál, hogy a vákuumos mosó után a másik még tisztít, mert a vákuumos is tisztít, ha mégegyszer ráengeded. az ultrahangosnál nekem inkább a benne álló folyadék a kérdőjeles. mert gondolom, nem öntik ki minden mosás után és 100-150 lemezre lövik be egy koncentrátum tudását. azt nem rudom, ülepítik e a leszedett koszt, vagy mi van vele, vagy nem kavarja e fel újra a rendszer, de gondolom nem. nekem tetszik. hogy nem kell ktt ülni mellette. meg kenegetni, kapcsolgatni, de azért nem életbevágó a beszerzése most és azonnal. vélhetően ez is be fog jöni az olcsóbb ajtókon is egyébként, bár lehet kicsit bonyolultabb műszakilag a kopír..


    youtu.be/U_hqT4tk2hg
    1 lemezes uh-ban, minden lemez után cserélni kellene a folyadékot és tisztítani a tartályt. A soklemezesben is 20 lemez után már látható némi lebegő anyag ha rendesen előmosod vákumossal. Ha meg nem, akkor még rosszabb lesz a helyzet. 30 lemezzel már ott is ki kell önteni.
    Én Audiodesket használok.
    Előtte valami nagyobb VPI volt.
    Ég és föld az Audiodesk javára.
    Sajnos sokszoros pénzért.
    Ez van.
    A folyadék valóban nem bír ki max 20 lemezt.
    Aztán csere.
    De perverzek cserélhetik lemezenként ha bírják a 15 euró/lötyis terhelést.
    Ha már maximalisták akarunk lenni.
    Ugye SM?😀
    Ez nem olcsó sport.... Nekem szimpatikus, hogy a vákumos minden lemezt tiszta folyadékkal mos. UH szerintem kiegészítőként hasznos. És máris többe kerültek, mint mondjuk egy rega planar 3. Nem lesz olyan tömegcikk, mint a rega....

    Válasz küldése

    Vissza: “Hifi”