Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 588
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Robici »

asebestyen írta:
2021.01.16., szomb. 00:08
Szorgalmas önfeláldozó emberek éjt nappallá téve dolgoznak helyettetek, jönnek a csodák 2 naponta, java részük ingyé vagy nagyon olcsón, de Nektek semmi se jó... :noproblemo:
Meg se érdemeljük! sad.gif

Alex_Aston
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 73

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2021.01.16., szomb. 08:00
Alex_Aston írta:
2021.01.16., szomb. 07:51
Robici írta:
2021.01.16., szomb. 00:03
Majd ha lemezjátszót meg CD lejátszót is kipróbáltak oldalra- meg fejjel lefelé állítva akkor szóljanak. Addig ez csak porhintés. :D
Egyébként milyen már, hogy azt mondja, oldalán milyen jól szól, de aztán mégsem hagyja úgy, mert instabil... Itt is látszik, hogy komolytalan. Ha tényleg jó, mindent megtesz, hogy úgy maradjon.
Azért én Zsolt-ot komolytalannak nem nevezném...
Akkor ez a komolyan, amit itt írt. Ha jó úgy, akkor miért nem hagyja úgy? Ha most elmennénk hozzá, minden a feje tetejen lenne?
Csak a Marantz! :-D

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 697

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2021.01.16., szomb. 07:51
Robici írta:
Majd ha lemezjátszót meg CD lejátszót is kipróbáltak oldalra- meg fejjel lefelé állítva akkor szóljanak. Addig ez csak porhintés. :D
Egyébként milyen már, hogy azt mondja, oldalán milyen jól szól, de aztán mégsem hagyja úgy, mert instabil... Itt is látszik, hogy komolytalan. Ha tényleg jó, mindent megtesz, hogy úgy maradjon.
Azért én Zsolt-ot komolytalannak nem nevezném...
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Audiomeca Mephisto, Benchmark dac 1
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon + Conrad Johnson MF 2250
Hangsugárzó: JBL Ti 5000,
Kábelek: Kimber Hero, DIY

Alex_Aston
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Robici írta:

Alex_Aston
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

fülelek írta:
2021.01.15., pén. 22:28
Déli irányba nézni zenehallgatás közben nem jó, pláne, ha még be is süt a nap.
A keleti - északkeleti irány a legjobb/kellemesebb. Ala vaszati :D
Az élére állított készülékek másképp szólásának éppúgy az akusztika az oka.
De egy tranyós malac (pardon Marantz) akkor se fog jól szólni hangosan, ha 56 fokban helyezzük el a háromlábú lucaszékre marharépával alátámasztva télvíz idején :smile29:
A jó erősítők onnan ismerszenek meg, hogy a teljes teljesítmény tartományukban (de túlvezérlés nélkül) egyformán jól szólnak, mindegy, hogy ez 25 avagy 250 wattos cucc. Na ezt nem tudja egyik kommersz holmi sem, hiába ejza meg öt csillag, meg überspiccenklassze.
Az a kevés kivétel meg hadd gyengítse a szabályt... ;peace;
Ezért hallgatom közepes hangerőn, mert így jobb, mint bármi más ;peace;

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 3135

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Szorgalmas önfeláldozó emberek éjt nappallá téve dolgoznak helyettetek, jönnek a csodák 2 naponta, java részük ingyé vagy nagyon olcsón, de Nektek semmi se jó... :noproblemo:
Alces 6 | Audio-PC - Elementary OS - DeaDBeef - Roon | Core Audio Karuna Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

pärt
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 831

Hozzászólás Szerző: pärt »

Nagyon beágyazódtak a vasaim az állványba, úgyhogy nem bajlódtam a megfordításukkal, de kipróbáltam fejen állva hallgatni. Mindenkinek ajánlom, egy próbát megér. Érdemes rávenni családtagokat is - ne maradjanak ki semmi jóból!

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 3166

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Déli irányba nézni zenehallgatás közben nem jó, pláne, ha még be is süt a nap.
A keleti - északkeleti irány a legjobb/kellemesebb. Ala vaszati :D
Az élére állított készülékek másképp szólásának éppúgy az akusztika az oka.
De egy tranyós malac (pardon Marantz) akkor se fog jól szólni hangosan, ha 56 fokban helyezzük el a háromlábú lucaszékre marharépával alátámasztva télvíz idején :smile29:
A jó erősítők onnan ismerszenek meg, hogy a teljes teljesítmény tartományukban (de túlvezérlés nélkül) egyformán jól szólnak, mindegy, hogy ez 25 avagy 250 wattos cucc. Na ezt nem tudja egyik kommersz holmi sem, hiába ejza meg öt csillag, meg überspiccenklassze.
Az a kevés kivétel meg hadd gyengítse a szabályt... ;peace;

Alex_Aston
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Rég volt már itt új téma. Persze ez is csak lehet nekem új... gondolkodik.gif :napsut:

https://longkft.hu/audioblog/allitsuk-f ... fi-tuning/

gyongyhalas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 204

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

K P írta:
2021.01.10., vas. 22:44
sutemenyx írta:
2021.01.10., vas. 22:25
asebestyen írta:
2021.01.10., vas. 10:31

Az ezoisták mindig azt mondják, hogy akik a tudományban inkább hisznek, nem elég nyitottak, aztán ha jobban megnézed, az ezoisták nem nyitottak a legelemibb igazolásokra sem. Nem műszaki magyarázatokra, csak mondjuk arra, hogy tudományos módszertannal bizonyítsák, hogy ők tényleg hallják a különbséget. És ez azért van, mert félnek és jönnek a kifogások, hogy mert idegen környezetben nem, ha nem szimpatikus ember tartózkodik a helyiségben, akkor nem, ha nem ég a woodoo gyertya akkor nem, stb.... Hát ennyit is ér az egész.
Ha valaki tényleg nyitott a megismerésre, tapasztal valamilyen hatást, még nem tudja hová tenni ő maga sem, akkor nyilván utánamegy, próbálgatja hogy lehet teljes biztonsággal előidézni, milyen függései vannak, stb. Pl Süti tapasztalta a 25cm-es drót nagy hatását. Itt nem szabad hátradőlni, utána kell menni, vajon mi okozhatja? Ugyanaz a drót más eszközben, ugyanabban az eszközben több féle drót. Mindent dokumentálni. Másnap, harmadnap ismételni. Amit lehet, azt megmérni és dokumentálni. Ha pl azt hallom, hogy a magas tartomány nagyot változott, akkor arra ráfókuszálva, azt kinagyítva mérni, hogy a kis különbségeket felnagyítsuk hibahatár fölé. Aztán ezeket más környezetben is megtenni. Igen, a tudományos módszertan melós, viszont van értelme.
Szép elmélet, hogy utána kell menni, de engem igazából nem érdekel. Vettem egy helyen egy bizonyos újabb gyártású ezüstözött habia vezetéket kék teflon szigeteléssel, ami egyébként 19szálból sodort ezüstözött réz volt.
Volt egy akkori készülék, egy nonfb félvezetős kis erősítő, amiben előtte valami régi, fogalmamsincs milyen vékony sodort réz vezeték volt. Nagy reményekkel lecseréltem erre a szupernek tűnő új vezetékre, bekötöttem, és annyira borzasztó volt az előtte negyed órája hallgatott ugyanaz az erősítő, hogy kb 13másodperc után kihúztam, és kiszedtem belőle. Utána kapott merev egyeres rézvezetéket, azzal szuper. A habiat pedig eladtam, de ha valakinek nagyon bizonyitani kell, akkor tudok venni.
Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy annyira mellbevágóan szar volt, hogy nincs is mit magyarázni rajta, nincs kérdés, nincs semmi, és valójában nem is érdekel, hogy miért nemjó. Én nem azt keresem és kerestem, hogy mi az ami nemjó, hanem inkább azt, hogy mi az ami jó.
Felőlem kereshet bárki bármilyen bizonyítékot kedve szerint, de én LIMAR-ral értek egyet, hogy be és rá van építve a fejünkre egy brutális műszerpark, ami tök ingyen van, csak egy kicsit trenírozni kell.
A szép ebben a történetben az, hogy lehet az az ezüstözött Habia egy másik elektronikában viszont megtalálja a helyét.
Piros szín...
Ez bizony igaz lehet, sőt.....Volt kábelem, nálam nem jött be...barátomnál meg tökéletes lett.
Nem írok már tipust ,fajtát,hallani vélt különbségeket... ...mert a tapasztalat semmit sem bizonyít. :D :fekverohog:

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2486

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Erősen javasolnám, az egyedi és egyéni kábel problémákat, értését, nem értését, elfogadását, rendszerbe illeszkdését a kábeles topicban értekezni.

Eldöntendő kérdésem után talán érthető miért javaslom ezt:
Mi történik ha kiveszek a zene játszók közötti aktív kábelekből egyet? :quetionmark:

Mi történik ha lekapcsolom, vagy kiviszem a hifi mellé rakott sólámpát, vagy csak megfordítom annak földeletlen villásdugója polaritását? :quetionmark:

E két esetben melyik tartozhat az ezo terület probléma körébe?

ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 890

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Az egész kábel mérés ott borul a fejére, amikor valaki rájön, hogy a jobbnak hallott az nem feltétlenül jelent műszakilag jobb paramétereket. Én egyre inkább arra hajlok, hogy nem az átlag réz minősége vagy műszaki tudása a kevés, hanem a speciális kábelek tudnak mást, ami egyes paraméterekben műszakilag rosszabb másokban jobb, mérni nem tudott vagy nem ismert szempontból meg ki tudja. A jó hang egyáltalán nem egyenlő a hatalmas felbontással, még ha ezt is mondják sokan. Hogy LP vitába most ne menjünk bele nézzük az analóg rádiózást, sokan szeretik, pedig tudjuk, hogy a mögöttes műszaki tartalom akár egyszerű mp3 is lehet, mégis sokaknak jobb, mint egy direktben lejátszott mp3. Miért? szerintem mert a lánc és az analóg elemek simítják a hibákat, "digitális tüskéket", ettől mondhatni természetesebb, jobban tetsző. Szerintem a kábeleknél is sok esetben ez a válasz, nem műszakilag jobb, hanem csak jobb a célra, szerethetőbb a végeredmény.

Node. Iszonyatosan nagy a zavar, rengeteg a hiéna és a megtévesztett bárány is. Hatalmas az önbecsapás, önigazolás, megtévesztődés aránya. Ezért habár tök jópofa amikor ezen megy a veszekedés, egyáltalán nem vezet sehová, pláne amikor mindkét oldal a saját szélsőséges igazát erőlteti. Lehet, hogy el kéne egyszer oda jutni, hogy az igazság valahol félúton van.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

earforce
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2058

Hozzászólás Szerző: earforce »

Francba, pont ezzel van tápolva nálam egy csomó készülék. Lehet emiatt rossz a hang.

Azért kíváncsiságképp holnap átkötöm és referálok.
SYNOLOGY|ZIDOO|METRUM|MUSICAL FIDELITY|MAGNEPAN|REL

Alex_Aston
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Robici írta:
2021.01.10., vas. 23:04
Engem az egész hifi, meg a high end egyre inkább a középkori aranycsinálásra kezd emlékeztetni. (Persze vannak kivételek.)
Én élvezem azt, ami van, az a fajta vagyok, akinek félig tele a pohár.
Szerintem ez a nyugodt élet titka.

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Engem az egész hifi, meg a high end egyre inkább a középkori aranycsinálásra kezd emlékeztetni. (Persze vannak kivételek.)

sutemenyx
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 452

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

K P írta:
2021.01.10., vas. 22:44
sutemenyx írta:
asebestyen írta:

Az ezoisták mindig azt mondják, hogy akik a tudományban inkább hisznek, nem elég nyitottak, aztán ha jobban megnézed, az ezoisták nem nyitottak a legelemibb igazolásokra sem. Nem műszaki magyarázatokra, csak mondjuk arra, hogy tudományos módszertannal bizonyítsák, hogy ők tényleg hallják a különbséget. És ez azért van, mert félnek és jönnek a kifogások, hogy mert idegen környezetben nem, ha nem szimpatikus ember tartózkodik a helyiségben, akkor nem, ha nem ég a woodoo gyertya akkor nem, stb.... Hát ennyit is ér az egész.
Ha valaki tényleg nyitott a megismerésre, tapasztal valamilyen hatást, még nem tudja hová tenni ő maga sem, akkor nyilván utánamegy, próbálgatja hogy lehet teljes biztonsággal előidézni, milyen függései vannak, stb. Pl Süti tapasztalta a 25cm-es drót nagy hatását. Itt nem szabad hátradőlni, utána kell menni, vajon mi okozhatja? Ugyanaz a drót más eszközben, ugyanabban az eszközben több féle drót. Mindent dokumentálni. Másnap, harmadnap ismételni. Amit lehet, azt megmérni és dokumentálni. Ha pl azt hallom, hogy a magas tartomány nagyot változott, akkor arra ráfókuszálva, azt kinagyítva mérni, hogy a kis különbségeket felnagyítsuk hibahatár fölé. Aztán ezeket más környezetben is megtenni. Igen, a tudományos módszertan melós, viszont van értelme.
Szép elmélet, hogy utána kell menni, de engem igazából nem érdekel. Vettem egy helyen egy bizonyos újabb gyártású ezüstözött habia vezetéket kék teflon szigeteléssel, ami egyébként 19szálból sodort ezüstözött réz volt.
Volt egy akkori készülék, egy nonfb félvezetős kis erősítő, amiben előtte valami régi, fogalmamsincs milyen vékony sodort réz vezeték volt. Nagy reményekkel lecseréltem erre a szupernek tűnő új vezetékre, bekötöttem, és annyira borzasztó volt az előtte negyed órája hallgatott ugyanaz az erősítő, hogy kb 13másodperc után kihúztam, és kiszedtem belőle. Utána kapott merev egyeres rézvezetéket, azzal szuper. A habiat pedig eladtam, de ha valakinek nagyon bizonyitani kell, akkor tudok venni.
Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy annyira mellbevágóan szar volt, hogy nincs is mit magyarázni rajta, nincs kérdés, nincs semmi, és valójában nem is érdekel, hogy miért nemjó. Én nem azt keresem és kerestem, hogy mi az ami nemjó, hanem inkább azt, hogy mi az ami jó.
Felőlem kereshet bárki bármilyen bizonyítékot kedve szerint, de én LIMAR-ral értek egyet, hogy be és rá van építve a fejünkre egy brutális műszerpark, ami tök ingyen van, csak egy kicsit trenírozni kell.
A szép ebben a történetben az, hogy lehet az az ezüstözött Habia egy másik elektronikában viszont megtalálja a helyét.
Jah.. riasztóban pl valszeg hibatlan.

K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 180

Hozzászólás Szerző: K P »

sutemenyx írta:
asebestyen írta:
SoXxX írta:
2021.01.10., vas. 09:57
A gyengébbek kedvéért leírom mégegyszer példa nélkül, hátha akkor belefér a fejekbe és nem összevissza kiragadott mellékvágányokra megyünk.

Valami működését nagyjából háromféleképpen lehet bizonyítani:
-méréssel
-tudomànyosan igazolt képletek felhasználásával
-kisérleti úton (megismételhető, statisztikailag bizonyítható, megfelelően kontrollált, stb. módon)

A hifi esetén a hangra gyakorolt hatást szükséges bizonyítani, minden egyéb irreleváns.
Ami nincs a fentiek szerint bizonyítva az egyszerűen nem tekinthető bizonyítottnak. Nevezhetjük ezonak, ismeretlennek vagy voodoonak ami tetszik.

Amennyiben egy ilyen dologról beszélünk, ahhoz, hogy tovàbb vizsgálhassuk és valamilyen következtetést levonhassunk, amiben bízhatunk is..először bizonyítani érdemes a dolgot.

Nincs ebben semmi varázslat.
(Amúgy a kábeltípusok nagy része is ebbe a nem bizonyított kategóriába sorolható sok szempontból.)

sutemenyx
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 452

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

asebestyen írta:
SoXxX írta:
2021.01.10., vas. 09:57
A gyengébbek kedvéért leírom mégegyszer példa nélkül, hátha akkor belefér a fejekbe és nem összevissza kiragadott mellékvágányokra megyünk.

Valami működését nagyjából háromféleképpen lehet bizonyítani:
-méréssel
-tudomànyosan igazolt képletek felhasználásával
-kisérleti úton (megismételhető, statisztikailag bizonyítható, megfelelően kontrollált, stb. módon)

A hifi esetén a hangra gyakorolt hatást szükséges bizonyítani, minden egyéb irreleváns.
Ami nincs a fentiek szerint bizonyítva az egyszerűen nem tekinthető bizonyítottnak. Nevezhetjük ezonak, ismeretlennek vagy voodoonak ami tetszik.

Amennyiben egy ilyen dologról beszélünk, ahhoz, hogy tovàbb vizsgálhassuk és valamilyen következtetést levonhassunk, amiben bízhatunk is..először bizonyítani érdemes a dolgot.

Nincs ebben semmi varázslat.
(Amúgy a kábeltípusok nagy része is ebbe a nem bizonyított kategóriába sorolható sok szempontból.)

SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 337

Hozzászólás Szerző: SoXxX »

istvan01 írta:
2021.01.10., vas. 15:33
SoXxX írta:
2021.01.10., vas. 14:42
istvan01 írta:
2021.01.10., vas. 14:35

A mérés, bizonyítés és kísérlet fogalmakat erősen kevered a szubjektív, személy és egyéniség függő megítéléssekkel, ahogy olvasom több posztodban, nem először.
Idéznéd kérlek? Mert én nem látok ilyet. Azt meg nem kedvelem, ha félremagyaráznak.

A kísérlet és a mérés mind alkalmasak a bizonyításra.
Kiindulásnak nevezzük a valamit általánosan, jelenség elemzésnek, mert amit látunk, hallunk, direktben, vagy indirekten észlelünk azt szeretnénk ok-okozati összefüggéseit kimutatni, feltárni, leírni, ha egyáltalán van hozzá leíró módszer. Mert ez utóbbi sem biztos hogy minden esetben létezik, vagy ha mégis, nem biztos, hogy az alkalmas is arra valamire.

Kísérlet, mérés, bizonyítás általában együtt járó eljárások, de nem minden esetben, van ahol nem lehet kísérletezni, van amit nem lehet mérni (még nem ismerünk mérési módszert hozzá), van úgy hogy bizonyítás nem elég erős, hogy annak merjük nevezni. (Erre szerencsétlen példa a vallások isten létezés bizonyításai)
Ha ezeket körbe határolja a megfigyelő, akkor még nagyon-nagyon sok dolgot kell számba venni ilyen, pl a kábel auditív jelenség mögötti dolognál, hogy a jelenségre megállapítandó összefüggés megállja a helyét, ne legyen cáfolhatatlan. Ezek között mérési elv ismerete, mérés környezete, annak hatása, mérés pontossága, ismételhetősége, elhanyagolások számba vétele, azon hanyagolások mértéke stb. Az összefüggés(ek) verbális vagy számszerű, matematikai leírása. Szórás és statisztikai elemzés, ha van elég rendelkezésre álló nem egyforma adat. Ha minden adat egyforma, az éppen hogy hitelteleníti az elemzést.
És itt van egy akkora bizonytalansági tényező, ami dugába viheti az egész okoskodást, a szubjektivitás, ember tényező minimálisra redukálása. Nullára semmilyen eljárásban sem lehet ezt leszorítani.

Szerintem nem ez volt a kérdésed, de ahogy vissza kérdeztél, arra én ezeket az általános szempontokat tudtam írni.
Mondhatni minden szavaddal egyetértek. Nem látok ellentmondást a között amit leírtam és a között amit te, de ezt tegyük félre, mert sehová sem vezet.

Most akkor hogyan tovább?
Szerinted is lehetséges bizonyítani egy megfelelő eljárással (vagy ahogy te nevezed elemzéssel) az ezo eszközöket vagy sem?

SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 337

Hozzászólás Szerző: SoXxX »

gyongyhalas írta:
2021.01.10., vas. 15:31
Piros színt TE írtad....

Csak előrébb veszem most már az ellentmondásaidat.... :tutiok: Vagy csak félreértelmezhető mondataidat.
Kérlek számomra földi halandó számára szövegszerűen írd már le, hogy mégis hol látsz ellentmondást.
De akár a mondanivalójáról is beszélhetnénk ehelyett amiröl írtam..mert azt valahogy mindig sikerül kikerülnöd.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SoXxX 2021.01.10., vas. 15:52-kor.

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2486

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

SoXxX írta:
2021.01.10., vas. 14:42
istvan01 írta:
2021.01.10., vas. 14:35
SoXxX írta:
2021.01.10., vas. 14:29

De pont erről szól a dolog, ha nem tudjuk mérni, bizonyítsuk be kísérleti úton.
A mérés, bizonyítés és kísérlet fogalmakat erősen kevered a szubjektív, személy és egyéniség függő megítéléssekkel, ahogy olvasom több posztodban, nem először.
Idéznéd kérlek? Mert én nem látok ilyet. Azt meg nem kedvelem, ha félremagyaráznak.

A kísérlet és a mérés mind alkalmasak a bizonyításra.
Kiindulásnak nevezzük a valamit általánosan, jelenség elemzésnek, mert amit látunk, hallunk, direktben, vagy indirekten észlelünk azt szeretnénk ok-okozati összefüggéseit kimutatni, feltárni, leírni, ha egyáltalán van hozzá leíró módszer. Mert ez utóbbi sem biztos hogy minden esetben létezik, vagy ha mégis, nem biztos, hogy az alkalmas is arra valamire.

Kísérlet, mérés, bizonyítás általában együtt járó eljárások, de nem minden esetben, van ahol nem lehet kísérletezni, van amit nem lehet mérni (még nem ismerünk mérési módszert hozzá), van úgy hogy bizonyítás nem elég erős, hogy annak merjük nevezni. (Erre szerencsétlen példa a vallások isten létezés bizonyításai)
Ha ezeket körbe határolja a megfigyelő, akkor még nagyon-nagyon sok dolgot kell számba venni ilyen, pl a kábel auditív jelenség mögötti dolognál, hogy a jelenségre megállapítandó összefüggés megállja a helyét, ne legyen cáfolhatatlan. Ezek között mérési elv ismerete, mérés környezete, annak hatása, mérés pontossága, ismételhetősége, elhanyagolások számba vétele, azon hanyagolások mértéke stb. Az összefüggés(ek) verbális vagy számszerű, matematikai leírása. Szórás és statisztikai elemzés, ha van elég rendelkezésre álló nem egyforma adat. Ha minden adat egyforma, az éppen hogy hitelteleníti az elemzést.
És itt van egy akkora bizonytalansági tényező, ami dugába viheti az egész okoskodást, a szubjektivitás, ember tényező minimálisra redukálása. Nullára semmilyen eljárásban sem lehet ezt leszorítani.

Szerintem nem ez volt a kérdésed, de ahogy vissza kérdeztél, arra én ezeket az általános szempontokat tudtam írni.

gyongyhalas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

SoXxX írta:
2021.01.10., vas. 14:02
LIMAR írta:
2021.01.10., vas. 13:41
SoXxX írta:
2021.01.10., vas. 12:23
A szubjektív része a dolognak az, hogy kinek mi tetszik.
Viszont az, hogy van-e egyáltalán vàltozás, az objektíven bizonyítható. Egyelőre itt járunk.
Egyelőre ott járunk, hogy te 6 nagyságrenddel pontatlanabb eszközzel akarsz különbséget detektálni. Történetesen oszcilloszkóppal kábelek esetében.
Hidd el, vannak olyan kábel gyártók, akik -160dB tartományban (és az alatt is) is képesek méréseket végezni (Siltech, CrystalConnect, Nordost) és a kábeleiket tökéletesen képesek minőségi sorrendbe rakni a gyártmány palettájukon. Évekig képesek konstans minőségben gyártani egy adott terméket.
És azt is hidd el, hogy egy Siltech Queen és egy Siltech Tripple Crown IC kábel közt tökéletesen megvan az a minőségi különbség, ami az árukban megmutatkozik. De írhattam volna Nordost Odin és Odin 2-őt is. Azok között is tökéletesen megvan a minőségi különbség, ami az árukban is megnyilvánul. Számos itthoni rendszerben ezeket megtapasztalhattam, a tulajok pedig boldogan hallgatják ezeket. Ehhez persze szükséges egy minőségi rendszer is.
Nem elhanyagolható szempont, hogy anyagilag képes-e valaki ezek megvásárlására, vagy nem. Ha nem, akkor számára az egész teoretikus vita tárgya. Ha igen, boldogan hallgatja őket.
Te valahol nagyon félrementél.
Én nem akarok semmiféle oszcilloszkópos mérést végezni.

A szokásos duma meg az anyagi részéről a dolognak nem ide tartozik. Érdekes mód egyszer azt hajtogatják a kereskedők, hogy egy olcsó rendszeren is kijön a különbség..máskor meg azt, hogy csak a “minőségin”. Ha valaki megkérdezi mi az a “minőségi” annak a definiálására meg nem képesek.
Róka fogta csuka..

Én két dolgot írtam. A null testet, illetve az oszcilloszkópot, amit például az eltérő kábelek közti vélt vagy valós különbség létének vagy nem létének bizonyítására már igyekeztek bevetni. Leginkàbb nem túl sok sikerrel. (Ez sok dolgot jelenthet, nem csak azt, hogy nincs hatás.) S ismételten leírom ez csak egy példa arra, hogy a bizonyítási módszerekből már jónéhánnyal próbálkoztak például ennek kapcsán.

Az egyik a null test, ami nem mérési hanem bizonyítási eljárás. Veszünk két az erősségében azonos jelet (mondjuk kèt analóg ict vagy két hangsugàrzó kàbelt) majd az egyiket ellenfázisba tesszük, majd a két jelet összeadva megnézzük mi marad, tehát van-e eltérés. Ez a módszer amúgy a hanghullámok miatt elég sok mindennek az összehasonlítására alkalmas, nem csak a kábelekre.

A másik amit írtam, hogy az oszcilloszkóp segítségével is összehasonlítható a kapott jelalak. Ez sem a szó szoros értelemben vett mérés, bár jóval közelebb van ahhoz, mint a null test.

A fenti teszteken az én tudomásom szerint nem ment át például az analóg ic és a hangsugárzó kábel sem. Értsd nem volt hallható tartományba eső különbség. Ez persze ismét leírom sokmindent jelenthet.

Egyre biztosan nem alkalmasak a fentiek, nevezetesen arra amit írtál, hogy az esetleges változás irányát, jóságát (ami ráadásul szubjektív is) meghatározzák. Ezért “nem értettem/értem”, amit írtál.

Ugyanakkor a kábeles példa azért világít rá jól erre a problémára (mármint a bizonyíthatóságra), mivel a hangra gyakorolt(!) hatást elég jól vagyunk képesek mérni, az általunk ismert paraméterek esetében. Ugyanakkor például a kábelek jó része egy null testen vagy egy oszcilloszkóp használata esetén elhasal. Annak ellenére, hogy az ismert paramétereket jóval pontosabban vagyunk képesek mérni, mint a fül.
Tehát itt is elkelne egy kísérleti bizonyítás
.

Piros színt TE írtad....

Csak előrébb veszem most már az ellentmondásaidat.... :tutiok: Vagy csak félreértelmezhető mondataidat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gyongyhalas 2021.01.10., vas. 15:39-kor.

gyongyhalas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Robici írta:
2021.01.10., vas. 14:43
cables írta:
2021.01.10., vas. 12:47
Kik a hifisták?
Nekem van egy kollégám aki azt mondta hogy ő hifista volt de már ő sem az. :-)
Mert megismert... :fekverohog:

Alex_Aston
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

asebestyen írta:
2021.01.10., vas. 14:52
Mindenki dönthet, mi legyen az irány, vagy kiben/miben bízik esetleg hisz:
.
ezo.jpg
.
esetleg
.
pro.jpeg
.
Annyi szerencsém/szerencsénk van, ezo motorokat talán még nem gyártanak, de ha igen, nem engedik őket forgalomba. :D
Az első azért komolytalan, mert nem látom a gömb üvegeket :)

A második meg túlzás. Pl. egy jó unplugged koncert terem így nézni?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”