Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

supravox
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 777

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: supravox »

Érdekes
Nálam ugyanolyan a hang karácsonyfával is.
Ez vagy jó vagy rossz de ugyanolyan...
Még szerencse,hogy nem javult most vihetném a motyót egy fenyvesbe :kapdelm:
Bodor Pc,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref, ATC SCA2 előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics 1200G ,ASR Basis Exclusive phono,Dynavector XV1t pickup.WW Microplatinum8 phono,WW Gold Eclipse 8,WW Platinum8 aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SR007-SRM353X

cables
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 1314

Hozzászólás Szerző: cables »

Beszámoló saját tapasztalatokról

Egy hete hallottam egy kő-szeánszot, az meggyőzött, hogy működik a dolog. A héten vettem pár színes cuccot párszáz Ft értékben és rakosgattam azokat, nem sok sikerrel. aztán tegnap este elolvastam figyelmesen, amit a kisérletezők javasoltak és tényleg meg lett az eredmény nagyon jól szólalt meg a rendszer. Ma reggel első dolgom volt, hogy ráhallgassak, örömmel tapasztaltam, hogy nem tévedtem, tényleg jó a hang.
Aztán nekiálltunk a karácsonyfa felállításhoz, feldíszítéshez, tele agattuk a szokásos díszekkel. Mikor végeztünk feltettem a Karácsonyi dalok CDt .... és azt hittem rosszul hallok. Torz magasak, idegesítően erős mélyek. Most kezdtem emlékezni, hogy több esetben éreztem, hogy nem a szokott módon szólt a rendszer a karácsonyi ünnepek alatt, amig a fa a szobában volt.

Szóval szerintem működik ez a szín-dolog, de két irányban: javíthat és ronthat is.

Boldog, békés Karácsonyt mindenkinek!

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 281

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Quetz írta:
2018.12.23., vas. 18:57
hollohazi írta:
2018.12.23., vas. 18:32
Vannak lépcsők, fokozatok, kategóriák, stb.
Vannak olyan vélemények is, hogy pl. a meghallgató teremből el kell távolítani a nem természetes anyagféleségeket, mert az akusztikus hangszerek hangját megmásítják. Hogy szólna pl. egy MDF hegedű?
Ahogy az MDF hangfalaink. De azután ne feledd kidobni az áramkábelek szigetelését, A hangosítási láncban résztvevő eszközök műanyag gombjait, de ne is álljunk meg itt, verjük szét a házat is, mert tele van a természetben fellelhetetlen anyagokkal. 36_1_5.gif
Látod, én már korábban megfogadtam a javaslataid, mint megfogalmaztad volna. Nincsenek műanyag hifi fogantyúim, lamináltfólia borítású könyvespolcaim,bútoraim, a hálózati kábeleim sem műanyag borításúak, sőt még hálózati dugóim,fali aljzataim, elosztóim sincsenek. Ugyancsak nincs laminált padlóm sem, vagy műszálas szőnyegem. Ezeket az alapelveket már a 90-es évektől alkalmazom, nem mondtál újat.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Vortex hifi

Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 470

Hozzászólás Szerző: Quetz »

hollohazi írta:
2018.12.23., vas. 18:32
Vannak olyan vélemények is, hogy pl. a meghallgató teremből el kell távolítani a nem természetes anyagféleségeket, mert az akusztikus hangszerek hangját megmásítják. Hogy szólna pl. egy MDF hegedű?
Ahogy az MDF hangfalaink. De azután ne feledd kidobni az áramkábelek szigetelését, A hangosítási láncban résztvevő eszközök műanyag gombjait, de ne is álljunk meg itt, verjük szét a házat is, mert tele van a természetben fellelhetetlen anyagokkal. 36_1_5.gif
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó

GTomi írta:
2018.12.23., vas. 12:05
hollohazi írta:
2018.12.23., vas. 10:19
Az úgyis az agybal dől el témához egy adalék. Amikor először hallottam a kék gyöngyök hatásáról, megvallom szkeptikus voltam, mert miért is működne, ha nincs rá magyarázat?
(.....)
nyilván nem hallottam ilyet még, és nem is a 6ását cáfolom, de a kérdés felmerül bennem, hogy akkor elötte hogy szóltak ezek a cuccok?
annyira szarul, hallgathatatlanul, nem volt az akusztika megfelelően belőve? vagy ezek kiegészítik azt, hozzáadnak?
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Vortex hifi

GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 506

Hozzászólás Szerző: GTomi »

hollohazi írta:
2018.12.23., vas. 10:19
Az úgyis az agybal dől el témához egy adalék. Amikor először hallottam a kék gyöngyök hatásáról, megvallom szkeptikus voltam, mert miért is működne, ha nincs rá magyarázat?
(.....)
nyilván nem hallottam ilyet még, és nem is a 6ását cáfolom, de a kérdés felmerül bennem, hogy akkor elötte hogy szóltak ezek a cuccok?
annyira szarul, hallgathatatlanul, nem volt az akusztika megfelelően belőve? vagy ezek kiegészítik azt, hozzáadnak?
hivox 3 utas zártmonitor, hivox dac, konverter, erősítő, mm phono, alces 4, hivox/ hidiamond, diy kábelek, revox b226, lenco l75 diy

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó

Végül beszereztem az "etalon" zacskóból néhányat, majd megpróbáltam, ledobtam egy zacskót a földre, a készülékek elé. Kénytelen voltam konstatálni, bizony, volt hatása. Ezután elkezdtem tologatni, hátha erősödik ez a hatás. Ez azt jelentette, hogy a földön húztam magam felé, vagyis rakosgattam egyre hátrébb, egészen a meghallgató pozícióig, ekkor volt a legerősebb az a bizonyos "hatás".Úgy gondoltam, ha ennyire hátul a legjobb, akkor mi történik, ha mögém teszem, teljsen a falhoz. Gondolom kikövetkeztethető, hogy bizony ott volt a legjobb, azon a helyen, ahol nem láttam. Azóta már a több színű, tovább fejleszett színkombinációt, változatot használom, a szoba megfelelő pontjaira rakva, a hatásmechanizmus megsokszorosódott.
Hogy pontosan mi ez a hatás, ami nem bebeszélés, placebó, az előzetes elvárás visszaigazolása? Hogy ez milyen eszközzel mérhető, nem tudom, de amit hallok, az a következő:
A legfeltűnőbb, az a tér megnagyobbodása, kiterjedése minden irányban. A második, ami legkönnyebben detektálható, az a torzítás csökkenés/énekhangon/női/ azonnal tetten érhető/, ugyancsak fektűnő a sztereo tér, pozíció megszilárdulása/ ez nálam, a 3.5 m-es hangsugárzó távolság miatt szintén könnyen meghallható/. A következő elem az a zeneiség, hallgathatóság, jelenlét érzet erősödése, nem kis mértékben/ezt hogy lehet mérni?/. További rendkívül pozitív eredmény a "felbontás" növekedése, ezt én Bach Máté passiójának egy részletével ellenőrzöm/nagy létszámú női, férfi kórus, zenekar/. Ugyancsak nagyon erősen jelentkezik a basszus tartomány megerősödése, a hangsugárzó méreteinek 2-3 szorosára növekedése, a hangszerek testessége, a valódiság érzete felé közeledése.
Azt hiszem, ennyi épp elég, de az alkalmazók biztos tudnának mondani még néhány jellemzőt.
És itt visszatérnék az alkalmazókra, pontosabban a helyesen alkalmazókra.
Egyik ismerősömnél jártam a minap, akinek az enyémhez nagyon hasonlatos rendszere van, de nagyobb értéket képviselő komponensei/Entreq, stb/ is vannak. Ő telefonon kérdezett a színterápiáról, tőlem részletes magyarázatot kapott az alkalmazásról. Ehhez képest, amikor meghallottam a rendszerét, nagy csalódás ért. Vett kétfajta világos kék gyönyöt, ezeket üveg fiolákba rakva, vagy tízet elhelyezett különböző helyekre a hifin és a szobában.. Egy katyvasz volt a látvány és a hang is. Ezen kívűl vagy 300 e Ft-ért vett még ásványokat, azokkal is tele a hifi. Mikor a biztonságból magammal hozott etalon kék zacskókból letettem a hangsugárzól elé egyet-egyet, felturbózva a megfelelő méretű, színű sárgával, igencsak elkerekedett a szeme.
Ugyanez történt a felmágnesezett magnetit cseppekkel az Entreq tetején, majd a hálózai kábeleken, elosztókon.
Hát ennyit tanulságul azoknak, akik nem hallanak semmit, vagy talán csak nem is akarnak hallani.

pärt
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 824

Hozzászólás Szerző: pärt »

És nem szakadt el, vagy gyűrődött össze? :D
Elnézést, de annyira magas labda volt.

Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 470

Hozzászólás Szerző: Quetz »

hosszu írta:
2018.12.22., szomb. 22:38
A témakör (részemről) zárásaként megosztom veled egy kedves emlékemet -

....

Azt az éjszakát a francia Playboy miss augusztus poszterlányával az ágyamban töltöttem...
Az internet alapbölcsességét kell megosszam akkor én is: Screenshot or it didn't happened :kapdelm:
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1282

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

:D :D :D

hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1224

Hozzászólás Szerző: hosszu »

Jester írta:
2018.12.22., szomb. 13:45
hosszu írta:
2018.12.22., szomb. 13:04
Basszus, hogy ez (nekem) nekünk miért nem jutott eszünkbe - őszinte tisztelettel meghajolok nagyságod előtt. leborulok.gif

Gondolom, erre a szintén leírt és igen fontos megállapításra is a jól bevált klisét veszed elő magyarázatként:
...és hogy ne csak a jó oldaláról írjak, többen jelezték, hogy sikerült rosszul, és / vagy túlszínezniük a rendszerüket, és a hang kifejezetten romlott...
Ahogy mondod. Az emberi tudat nagyon furcsa dolgokra képes. Pozitívan vagy negatívan is tudja befolyásolni az érzékelésedet. Érdekes módon nagyon könnyen átlendültél azokon a beírásokon amik abszolút nulla hatást írtak le a kék színnel kapcsolatban. Én is írtam be ilyet, szerintem más is.
A témakör (részemről) zárásaként megosztom veled egy kedves emlékemet - ha érteni fogod, talán még azt is megérted, miért késztet széles mosolygásra az "erőlködésed", ha nem, az sem baj mert a történetet, ami részemmé vált - elvenni nem lehet -, jól esik feleleveníteni.

Anno ifjabb koromban, amikor megjelent Magyarországon is a "nyuszis újság" sok-sok pasi fantáziáját megmozgatták a benne lévő lányok, közülük is leginkább a "poszternyuszik" azaz poszterlányok. Mentek a kulturált és kevésbé színpadképes szövegek, szinte minden pasi tudott valami nagyon tutit a nyuszilányokról.
Egy alkalommal egy sörözőben a sokadik pohár után ismerősök kocsmai friss ismeretségek eljutottak a "nyuszis újság" témakörhöz és ment a "mi mindent tudunk" nagyképű duma.
Eleinte megpróbáltam néhány konkrét ténnyel emelni a beszélgetés színvonalát, de a jól értesült és "tapasztalt" többség nagyon hamar lehurrogott. Egy kicsit még próbálgattam fényt gyújtani az elmékben, de aztán hagytam a fenébe az egészet és inkább magamban mosolyogva (időnként hangosan felröhögve) hallgattam a "jól értesült mindent tudók" hablatyolását.

Azt az éjszakát a francia Playboy miss augusztus poszterlányával az ágyamban töltöttem...

Boldog karácsonyt és további jó szórakozást kívánok ebben a topikban.
longkft.hu/audioblog/

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1138

Hozzászólás Szerző: avl2 »

istvan01 írta:
2018.12.22., szomb. 15:51
...
Viszont felteszek a környezet változással zene "minőségére" érzékenyeknek kettő kérdést:
Hogyan változik nekik ugyan az a zene, ugyanazon rendszeren 15C, 22C és 28C fok helység levegőben hallgatózáskor? A változás mértéke a "színezéshez" viszonyítva mekkora?

Másik érdemes próba, fényerő. Ez szokott dolog, a derengő halvány "mécses" fény, közepes fényerő, majd durva erős, nagy ablakon tódul be a napfényes környezet mennyire változtatja azt a zenei minőség faktort?
..nem tudom: Ti vagy rendkivül erzekenyek vagytok hozzam kepest (lehet en erzeketlen vagyok) ...vagy nagyon könnyen mondotok iteletet.

kivancsi vagyok a fentiben, ki mennyire lesz bator. nekem a fentiek kapcsan ilyenjeim vannak:

- 15°C-ban kicsit fazom, 28°C-ban kicsit melegem van, de a zenei elmenyt nem tudom höfokhoz kötni, nem az befolyasolja; ehhez rengeteg tudatos kiserlet kellene, mert különben könnyen nem összefüggö dolgokrol lesz összefügges kikialtva (pl. egyik höfoknal tetszett jobban, de nem a höfok, hanem egyeb dolgok miatt; pl. psziches allapot)
- en tudok szep napfenyben is jolesöen zenet hallgatni, meg becsukott szemmel gyakorlatilag sötetben, igen erös homalyban is, meg persze gyertya mellett is. Itt is: nem a fenyeröt erzem dominans faktornak, a zene elvezeteben, a "zene valtozasaban" a "zenei miösegi faktorban", hanem mast. lehet, hogy napfenyben több a csabitas, ha nyitva a szem (pl. mehetnek kirandulni, biciklizni), ezert nem melyedek el ugy a zeneben; gyertya fenyben meg szinte minden szebb, ha nincs zene is, jo erzes, stb.
en ezekröl csak ugy tudnam elkepzelni (a tudomanyos igenyü, valosnak erzett, kritikus énem illetve kritikus probat kiallo) a velemenyt, velemenyalkotast, ha mondegyik esetet böven 20-30 alkalom felett, mondjuk 100szor probalni, jegyzökönyvet vezetni, es összegezni. 1-2-5-10 alkalom siman alátámaszthatná a pl. igaz-igaz, összefügges nincs - esetet.

(igaz, a multkor böven 600 felett dobtunk lanyommal kockaval, hogy mutassam Neki a "nagy szamok" törvenyet :-))

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2473

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Jester írta:
2018.12.22., szomb. 13:45
Pozitívan vagy negatívan is tudja befolyásolni az érzékelésedet. Érdekes módon nagyon könnyen átlendültél azokon a beírásokon amik abszolút nulla hatást írtak le a kék színnel kapcsolatban. Én is írtam be ilyet, szerintem más is.
Bocsi, akkor nagyon átsiklottál az én tapasztalásomon. Ettől a kékségtől, pláne ha nem csak jelző fény hanem még megvilágításként borítja be a látómezőm, feszülté és stresszesé válok, kerülöm, nem csupán hideg hatása miatt. Ilyen körülmények között a zenére is kevésbe tudok figyelni .. nem .. nekem nem.

Viszont felteszek a környezet változással zene "minőségére" érzékenyeknek kettő kérdést:
Hogyan változik nekik ugyan az a zene, ugyanazon rendszeren 15C, 22C és 28C fok helység levegőben hallgatózáskor? A változás mértéke a "színezéshez" viszonyítva mekkora?

Másik érdemes próba, fényerő. Ez szokott dolog, a derengő halvány "mécses" fény, közepes fényerő, majd durva erős, nagy ablakon tódul be a napfényes környezet mennyire változtatja azt a zenei minőség faktort?

Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 327

Hozzászólás Szerző: Jester »

hosszu írta:
2018.12.22., szomb. 13:04
Basszus, hogy ez (nekem) nekünk miért nem jutott eszünkbe - őszinte tisztelettel meghajolok nagyságod előtt. leborulok.gif

Gondolom, erre a szintén leírt és igen fontos megállapításra is a jól bevált klisét veszed elő magyarázatként:
...és hogy ne csak a jó oldaláról írjak, többen jelezték, hogy sikerült rosszul, és / vagy túlszínezniük a rendszerüket, és a hang kifejezetten romlott...
Ahogy mondod. Az emberi tudat nagyon furcsa dolgokra képes. Pozitívan vagy negatívan is tudja befolyásolni az érzékelésedet. Érdekes módon nagyon könnyen átlendültél azokon a beírásokon amik abszolút nulla hatást írtak le a kék színnel kapcsolatban. Én is írtam be ilyet, szerintem más is.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

hosszu
V.I.P.
V.I.P.

Jester írta:
2018.12.22., szomb. 12:46
hosszu írta:
2018.12.22., szomb. 11:38
Az okot nem tudom, nem tudjuk, de a jelenség sokféle témakörben dolgozó hifista / nem hifista figyelmét felkeltette: biológus, építész, lakberendező, különféle mérnökök (és persze "csak" zenehallgatók).
Érdekes én tudom, és sokan mások is tudják. Fejben dől el. Hallani akarod tehát hallod is.

longkft.hu/audioblog/

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3824

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Bécó írta:
2018.12.22., szomb. 12:41
Amúgy Shimano fórumtárs milyen márkájú készülékeket hallgat?
Heed
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 327

Hozzászólás Szerző: Jester »

hosszu írta:
2018.12.22., szomb. 11:38
Az okot nem tudom, nem tudjuk, de a jelenség sokféle témakörben dolgozó hifista / nem hifista figyelmét felkeltette: biológus, építész, lakberendező, különféle mérnökök (és persze "csak" zenehallgatók).
Érdekes én tudom, és sokan mások is tudják. Fejben dől el. Hallani akarod tehát hallod is.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

hosszu
V.I.P.
V.I.P.

marconi írta:
2018.12.22., szomb. 01:10
Engem pedig az érdekel hogy sötétben történő zenehallgatáskor hallani e a hatását a színeknek? Ha igen ugyan annyira? És miért?
Igen, a színek sötét szobában és fénytől teljesen lezárt készülékekben is "működnek", valamint nem látó és színvak emberekre is hatással vannak.

...és hogy ne csak a jó oldaláról írjak, többen jelezték, hogy sikerült rosszul, és / vagy túlszínezniük a rendszerüket, és a hang kifejezetten romlott! Ezért javasoltam (javaslom) a kis lépésekben való haladást és a jegyzetelést, melyik lépés milyen változást eredményezett, hogy "hiba" esetén ne kelljen a startvonalra visszamenni.
longkft.hu/audioblog/

nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 371

Hozzászólás Szerző: nor »

Klasszikus kísérlet, beültetnek embereket kék szobába utána narancsszínűre vagy más meleg színűre festett szobába. Vagy akár fordítva. Mindkét helyiségben ugyanannyi a hőmérséklet. A hidegebb színű szobát mindenki hidegebbnek érzi. A színek, gyöngyök stb. az agyunkra hat és nem az akusztikára. Mellesleg ha szívverést vagy légzést hallgatok mindig becsukom a szemem. :)
CD: Arcam alpha One, Laptop: DELL Latitude e6420, Innacoustic DAC mod., LP: Sonab 85S, DPA A-3 előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6711
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci »

Az akusztikára nyilván nincs, de ránk biztosan van hatása a színeknek, fényeknek. No de bizonyára sokan vagyunk, akik zenehallgatás közben becsukjuk a szemünket, ezzel a hallásunknak adunk prioritást az érzékelésben és megpróbáljuk kizárni a többi, a hallgatott anyagtól független hatást. Nálam csak így működik a teljes koncentráció.

2 napja Hosszú kolléga belinkelt ide egy videót, amin szerinte igen komoly mértékű hangzásváltozások érzékelhetők. Nekem ezt nem sikerült detektálnom, azóta többen is hasonlót írtak. Ez alapján úgy tűnik, néhányan erősen kiélezték magukat ezekre a különbségekre, amiket a többség észre sem vesz. A kisebbség bizonyára süketnek tart minket, de ennek az éremnek is két oldala van.

cables
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 1314

Hozzászólás Szerző: cables »

Shimano írta:
2018.12.21., pén. 20:17

A készülékeink készítői a munkaórák sokaságát fektetik bele abba hogy nekünk minél jobban essen a zene,erre jön pár megvezetett beteg akik szerint ez nem is lényeg,mert elég szinte bármihez is egy pár zacsi kő meg kocka
Nagyon kilóg a lóláb ebből az igen indulatos beírásodból. A "készülékeid készítői" érdekében topikolsz itt. De ezt csináltad a VF topikban, meg az én kábeles topikomban több évig.

Egyébként, amit írsz az nem igaz. Nem azt állítják a kő-mágusok, hogy csak a köveken múlik minden, hanem azt, hogy ezek segítenek érvényesülni a rendszerek jó hangzását, egy jó hangú rendszeren többet javítanak a kövek.

Kicsit fura, hogy Karácsony előtt ilyen minősítéseket megengedsz magadnak!

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3879

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

marconi írta:
2018.12.22., szomb. 01:10
Engem pedig az érdekel hogy sötétben történő zenehallgatáskor hallani e a hatását a színeknek? Ha igen ugyan annyira? És miért?
A miérteknek van a legkevesebb értelme szerintem. Egyszerűen el kell fogadni, hogy ezek a dolgok (amennyiben léteznek) megmagyarázhatatlanok. Annak nem látom értelmét, hogy ráfeszegetünk valamilyen fals magyarázatot, ami (bar csak valószínűsítem) nem igaz. Gondolok itt a színek akusztikára tett hatásáról.
A színeknek, fényeknek lehet hatása, de nem hinném, hogy az akusztikára.
Apple / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 132

Hozzászólás Szerző: marconi »

PierreLurneJ1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap),Core Audio Daido PC, Karuna Ultimate USB/SPDIF, Marantz cda-94 jFet mod/ BG recap), Philips cd100 Trial run Tunerman full mod, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Parabox Ellipsus mkIII, Altec 604-8G

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3879

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Én úgy vélem, hogy a színeknek semmi köze az akusztikához. A “titkot” máshol kell keresni.
Apple / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1345

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Bodoraudio írta:
2018.12.21., pén. 15:24
Egy eleve színes szőnyeg,színes képek a falon, vajon hasonló változást hoznak?
Ja,és akkor még nem is beszéltünk a falak,tapéták színeiről,mert ezek szerint az is számíthat.Sőt,ott vannak még a bútorok,a különböző színű tárgyakkal,könyvekkel,stb.Ha egy kicsit is átgondoljuk,akkor könnyen rájöhetünk arra hogy baromság ez az egész,sőt az az egész topik.
A készülékeink készítői a munkaórák sokaságát fektetik bele abba hogy nekünk minél jobban essen a zene,erre jön pár megvezetett beteg akik szerint ez nem is lényeg,mert elég szinte bármihez is egy pár zacsi kő meg kocka,aztán már jó is lesz minden.Mert ez ilyen egyszerű mi?Ja,biztosan. :smile33:
Kíváncsi leszek arra,hogy meddig tart majd ez a kőmánia,és mi jön majd utána,mert jönni fog az biztos."Tegnap" pl még a vf-től volt hangos a fórum,de az már úgy látszik nem is annyira érdekes.
Sokkal egyszerűbb és élvezetekben bővelkedőbb lenne ez a hifis hobbi,ha csak a valóban fontos dolgokon agyalnánk,és azt tennénk helyre a rendszerünkben,ezeket a bizbaszokat meg hagynánk a fenébe.
Bocsi a hangnemért,de kezd az agyamra menni már az a sok marhaság ami itt olvasható már hetek óta.De nem is nekem fáj ez annyira,mert kb a helyén kezelem,de úgy látom hogy egyre többen vevők erre,és ez nem jó.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”