Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6304
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.09.21., szomb. 09:10

cables írta:
2019.09.21., szomb. 07:27
Ebben a topikban finom-hangoló eszközökről beszélgetünk. Ha ezek hatását értékelni akarjuk, akkor mindenképp olyan forrásokat érdemes használni, amelyek "megbízhatók". Magyarul nagyon jó hangú lemezeket.
Te, meg én nagyon más hobbit űzünk.

mechazseni
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 103

Hozzászólás Szerző: mechazseni » 2019.09.21., szomb. 08:57

fülelek írta:
2019.09.20., pén. 21:50
Ja, fenntartom most is, a Sony soha nem gyártott tényleg jól szóló erősítőt, de evvel nincs egyedül a nagy kommersz hifi cégek között.
A rézf@szú bagoly emlegetése talán még ebben a topikban is kissé off, bár a legenda nem misztikusabb, mint jónéhány ebbe a topikba felbukkanó hifi "kiegészítő".
Te nagyon nagy tévedésben vagy.
Azt el tudom képzelni, hogy 50e kategóriában te jobbat tudsz építeni gyufásdobozba...de abból induljunk már ki.
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
Klipsch- REF 7

kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2266

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2019.09.21., szomb. 08:54

Ear írta:
2019.09.21., szomb. 08:41
cables írta:
Ebben a topikban finom-hangoló eszközökről beszélgetünk. Ha ezek hatását értékelni akarjuk, akkor mindenképp olyan forrásokat érdemes használni, amelyek "megbízhatók". Magyarul nagyon jó hangú lemezeket. Párat mutatnék azokból, amiket én használni szoktam. Direkt nem LPket mutatok, mert azokat nehezebb beszerezni.
Ó, a biztos út a hifidzsungelbe, az addig optimalizálom a rendszerem, amíg csak az a három jóhangú felvétel tudom rajta elviselni végállomásig.

Én pont nem így gondolom. Ha egy beavatkozás nem fokozza az élvezeti értéket egy véletlenszerűen kiválasztott tök átlagos felvételen, nem emeli ki az alig hallgathatót a rendben van színvonalára, akkor minek vele foglalkozni, minek rá költeni?
Pontosan, és fontos, hogy az "élvezeti értéket" írtad.

Az igazán jó rendszerben mindent élvezettel lehet hallgatni és hagyja, hogy ha az ember a részlet jellemzőkre (az egész megszólalás mellett) vagy a hibákra akar fókuszálni, akkor azt is megtehesse, de ne kényszerítse rá, hogy azon agyaljon miért is szól szarul.

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 633

Hozzászólás Szerző: Ear » 2019.09.21., szomb. 08:41

cables írta:
Ebben a topikban finom-hangoló eszközökről beszélgetünk. Ha ezek hatását értékelni akarjuk, akkor mindenképp olyan forrásokat érdemes használni, amelyek "megbízhatók". Magyarul nagyon jó hangú lemezeket. Párat mutatnék azokból, amiket én használni szoktam. Direkt nem LPket mutatok, mert azokat nehezebb beszerezni.
Ó, a biztos út a hifidzsungelbe, az addig optimalizálom a rendszerem, amíg csak az a három jóhangú felvétel tudom rajta elviselni végállomásig.

Én pont nem így gondolom. Ha egy beavatkozás nem fokozza az élvezeti értéket egy véletlenszerűen kiválasztott tök átlagos felvételen, nem emeli ki az alig hallgathatót a rendben van színvonalára, akkor minek vele foglalkozni, minek rá költeni?

ear.hu - hifi meg ilyesmi

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 1085

Hozzászólás Szerző: cables » 2019.09.21., szomb. 07:27

jóCDk.JPG
jóCDk.JPG (211.25 KiB) Megtekintve 758 alkalommal

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2754

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2019.09.20., pén. 21:56

"A lószar bizonyára finom. Több milliárd légy nem tévedhet..." :D
dunaudio.hu

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2019.09.20., pén. 21:53

fülelek írta:
2019.09.20., pén. 21:50
Ja, fenntartom most is, a Sony soha nem gyártott tényleg jól szóló erősítőt, de evvel nincs egyedül a nagy kommersz hifi cégek között. nem kell elhinni, rengeteg erősítőt eladott a Sony, tehát biztos jóó... Az idézet szerint: "A lószar bizonyára finom. Több milliárd légy nem tévedhet..." :D
A rézf@szú bagoly emlegetése talán még ebben a topikban is kissé off, bár a legenda nem misztikusabb, mint jónéhány ebbe a topikba felbukkanó hifi "kiegészítő".
dunaudio.hu

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2019.09.20., pén. 21:50

Ja, fenntartom most is, a Sony soha nem gyártott tényleg jól szóló erősítőt, de evvel nincs egyedül a nagy kommersz hifi cégek között.
dunaudio.hu

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2208

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2019.09.20., pén. 21:07

volt ebben a topicban egy "kék korszak". Nem szándékom újra indítani a kékben hívők és nem hívők vitáját, de itt egy francia kutatás a LED-es világító eszközök kék tartományban kifejtett szemkárosító hatásáról:
https://www.hazipatika.com/napi_egeszse ... CkId6K6yZc

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 862

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2019.09.20., pén. 17:39

mike-rame írta:
2019.09.20., pén. 17:20
cables írta:
2019.09.20., pén. 10:16

Komoly gyártó cégek etetik maszlaggal a vásárlókat komoly marketing erővel. Én azt érzem sokkal nagyobb veszélynek, és sokkal nagyobb rablásnak.
Azt hallottam van egy bácsi, aki nem eteti maszlaggal a vásárlóit. Rozsdás féktárcsákat políroztat fel, amira ha ráhelyezed a lemezeidet, élesebben fogod látni a Móricka ábrákat. :P

Kép
Egyirányú folyamat? És akkor nincs is visszaút? :D Vagy utána a rozsoda? :D

mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 410

Hozzászólás Szerző: mike-rame » 2019.09.20., pén. 17:20

cables írta:

Komoly gyártó cégek etetik maszlaggal a vásárlókat komoly marketing erővel. Én azt érzem sokkal nagyobb veszélynek, és sokkal nagyobb rablásnak.
Azt hallottam van egy bácsi, aki nem eteti maszlaggal a vásárlóit. Rozsdás féktárcsákat políroztat fel, amira ha ráhelyezed a lemezeidet, élesebben fogod látni a Móricka ábrákat. :P

Kép
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: cables » 2019.09.20., pén. 17:03

Amúgy elképesztő, hogy miket tudnak rajzzal kifejezni, megszeppenten pislogó kisbagoly... meg az egész úgy együtt

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 862

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2019.09.20., pén. 15:34

bitrograde írta:
2019.09.20., pén. 13:46
cables írta:
2019.09.20., pén. 12:39
Ezen az ábrán melyik a fülelek?
Amelyiknek rézf@sz@ van.... 31_1_21.gif
Baglyának van, nem neki. Olvass vissza. :smile29:

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1165

Hozzászólás Szerző: bitrograde » 2019.09.20., pén. 13:46

cables írta:
2019.09.20., pén. 12:39
Amelyiknek rézf@sz@ van.... 31_1_21.gif
Audio-PC (PP2 USB+PSU by zozoweb, tahr puppy&Audacious) - Resonessence Lab Concero HD - (OTL by zozoweb (Mullard&Mullard)+Sennheiser HD540 Reference) - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature | cables by Wyred4Sound - freeba - Viablue

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 272

Hozzászólás Szerző: hollohazi » 2019.09.20., pén. 13:28

Robici írta:
2019.09.20., pén. 11:01
Hát nekem ez a Schallwand-os kép meg a videó nagyon durva. Én ebbe a szobába még bemenni se szívesen mennék attól félve, hogy mire lépek rá vagy mit verek le véletlenül. Nem hogy ott zenét hallgatni...
Nekem ebből a videóból meg képből az jött le, hogy ennél az embernél komoly problémák vannak, ha csak így képes élvezni a zenét. Én inkáb messzire elkerülném, nem hogy még tanácsot is kérjek tőle. De végülis mindenki arra költi a saját pénzét amire akarja.
Hidd el, engem sem a látvány fogott meg, hanem a hang, azon a videón, abban az árkategóriában. Van, aki szerint fantasztikus, mások szerint katasztrofális. Ez a fevétel nekem is megvan, tudom, hogyan szól nálam. Élőben.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Vortex hifi, Power-R

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: cables » 2019.09.20., pén. 12:39

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1165

Hozzászólás Szerző: bitrograde » 2019.09.20., pén. 12:25

fülelek írta:
2019.09.20., pén. 11:36
cables írta:
fapaci írta:
2019.09.20., pén. 08:34
Ezért tartom veszélyesnek a tudatlanság támogatását és a komplex folyamatok végletes egyszerűsítését, ami a hifista fórumokon masszívan zajlik.
Érdekes módon valamiért nem tudjátok elviselni, ha valaki Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök c. topikba ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközökről ír.

A tudattalanság az audió technikával kapcsolatban általánosnak nevezhető. És nem az itt saját tapasztalataikat leíró emberek miatt. Komoly gyártó cégek etetik maszlaggal a vásárlókat komoly marketing erővel. Én azt érzem sokkal nagyobb veszélynek, és sokkal nagyobb rablásnak. Ha itt XY leír egy tapasztalatot azt kevesen hiszik el, azok is kétkedve... majd ha én is hallom elhiszem alapon. A nagy gyártók maszlagjának viszont rengetegen felülnek, mert nagy marketing szakértelemmel van tálalva és a cég hírneve elvakítja őket.
Te bezzeg elhiszed egy vélemény alapján, hogy az összes VdH kábel rossz, hiszen milyen jó csámcsogni az ilyesmin. Ráadásul pont a VdH híresen keveset költ reklámra, evvel együtt sok száz kilométer kábelt elad évente világszerte.
:noproblemo:
A VdH-kábelekről írottakkal az én tapasztalataim is egybevágnak, már ameddig próbáltam.
De hogy visszakérdezzek: mit is szoktál mondani, hány rendes erősítőt csinált a Sony?
Kép
És persze gyűlnek majd még a "legnagyobb hifis csalódásaim" témában az írások, hiszen mindnyájunknak vannak ezzel kapcsolatban történetei.
Ami viszont ide tartozik: a nagy cégek nyilván nem fognak sokat feccölni az audiofil felvilágosításba (tisztelet persze a ritka kivételeknek). Ám ami még zavaróbb, hogy a DIY-világból kinőtt kis gyártók is tovább ködösítenek és egyben gurusodnak, hogy a piacból kiszakítsák a maguk részét az erre fogékonyak vásárlókból. Nemzetközi szinten (is) számos elrettentő példát találni, pedig ott a DIY-közösségek (már csak a méret okán is) a legtöbbször egészségesebb működésnek örvendenek.
Audio-PC (PP2 USB+PSU by zozoweb, tahr puppy&Audacious) - Resonessence Lab Concero HD - (OTL by zozoweb (Mullard&Mullard)+Sennheiser HD540 Reference) - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature | cables by Wyred4Sound - freeba - Viablue

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2019.09.20., pén. 11:37

fülelek írta:
2019.09.20., pén. 11:36
cables írta:
fapaci írta:
Ezért tartom veszélyesnek a tudatlanság támogatását és a komplex folyamatok végletes egyszerűsítését, ami a hifista fórumokon masszívan zajlik.
Érdekes módon valamiért nem tudjátok elviselni, ha valaki Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök c. topikba ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközökről ír.

A tudattalanság az audió technikával kapcsolatban általánosnak nevezhető. És nem az itt saját tapasztalataikat leíró emberek miatt. Komoly gyártó cégek etetik maszlaggal a vásárlókat komoly marketing erővel. Én azt érzem sokkal nagyobb veszélynek, és sokkal nagyobb rablásnak. Ha itt XY leír egy tapasztalatot azt kevesen hiszik el, azok is kétkedve... majd ha én is hallom elhiszem alapon. A nagy gyártók maszlagjának viszont rengetegen felülnek, mert nagy marketing szakértelemmel van tálalva és a cég hírneve elvakítja őket.
/off/
Te bezzeg elhiszed egy vélemény alapján, hogy az összes VdH kábel rossz, hiszen milyen jó csámcsogni az ilyesmin. Ráadásul pont a VdH híresen keveset költ reklámra, evvel együtt sok száz kilométer kábelt elad évente világszerte.
/on/
dunaudio.hu

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2019.09.20., pén. 11:36

cables írta:
fapaci írta:

dunaudio.hu

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6304
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.09.20., pén. 11:18

cables írta:
A tudattalanság az audió technikával kapcsolatban általánosnak nevezhető. És nem az itt saját tapasztalataikat leíró emberek miatt. Komoly gyártó cégek etetik maszlaggal a vásárlókat komoly marketing erővel. Én azt érzem sokkal nagyobb veszélynek, és sokkal nagyobb rablásnak.
Nekem úgy tűnik, maszlagért nem kell a "komoly gyártó cégekig" mennünk.

Itt a fórumon bele tudunk szólni, meg tudjuk vitatni, miként menjenek a dolgok, ellenben a nagy vállalatok marketing folyamataira, ahogy a Föld forgási irányára is kevésbé van hatásunk.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2176

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2019.09.20., pén. 11:14

cables írta:
2019.09.20., pén. 11:05
asebestyen írta:
2019.09.20., pén. 10:30
A cég hírneve szerinted miből jön, már ha az jó és nem az átverésről híres a cég? Tartok tőle, a sok pozitív felhasználói tapasztalatból, nem?

Nem. Olvass csak bele A legnagyobb hifis csalódásaim topikba: Gyakorlatilag az összes VdH kábel...

Ennél híresebb cég ugye nem kell?
Oké, és ebből, hogy ha ezt oda leírta 1 felhasználó, akkor mi van, ebből mi következik azon kívül, hogy Neki nem jött be?
Ha azt akarod mondani, hogy az hogy egy nagy nevű gyártó termékét veszed meg, az nem garancia arra, hogy neked tetszeni fog, azzal egyet tudok érteni, csak az egy kissé más dolog.
Supra MD-06 mk3 | LuXor PC V1 | Audio-gd di2014 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | Audio-gd Master 3 végfok | Xavian XN Piccola | Supra kábelezés

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: cables » 2019.09.20., pén. 11:05

asebestyen írta:
2019.09.20., pén. 10:30
A cég hírneve szerinted miből jön, már ha az jó és nem az átverésről híres a cég? Tartok tőle, a sok pozitív felhasználói tapasztalatból, nem?

Nem. Olvass csak bele A legnagyobb hifis csalódásaim topikba: Gyakorlatilag az összes VdH kábel...

Ennél híresebb cég ugye nem kell?

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 277
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici » 2019.09.20., pén. 11:01

Hát nekem ez a Schallwand-os kép meg a videó nagyon durva. Én ebbe a szobába még bemenni se szívesen mennék attól félve, hogy mire lépek rá vagy mit verek le véletlenül. Nem hogy ott zenét hallgatni...
Nekem ebből a videóból meg képből az jött le, hogy ennél az embernél komoly problémák vannak, ha csak így képes élvezni a zenét. Én inkáb messzire elkerülném, nem hogy még tanácsot is kérjek tőle. De végülis mindenki arra költi a saját pénzét amire akarja.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2176

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2019.09.20., pén. 10:30

cables írta:

Nem, a hozzájuk fűzött magyarázatokat nem hisszük, a valós, sokszor és bármikor újra bizonyítható dolgok tagadását nem szeretjük. A Mpingo hatását mutató videó sajnos inkább a hatástalanságát mutatta be.
A cég hírneve szerinted miből jön, már ha az jó és nem az átverésről híres a cég? Tartok tőle, a sok pozitív felhasználói tapasztalatból, nem? :rolleyes:
Ha valaki azt mondja, hogy úgy használja ezeket az eszközöket, mint egy különleges fűszert, hogy tehát jó alapanyagokból van egy jó étel és azt Ő még ezzel a különleges, nem minden ízt elnyomó fűszerrel a maga ízlésére igazítja, mint egy esszenciát használja, az tök rendben van.
Supra MD-06 mk3 | LuXor PC V1 | Audio-gd di2014 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | Audio-gd Master 3 végfok | Xavian XN Piccola | Supra kábelezés

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: cables » 2019.09.20., pén. 10:16

fapaci írta:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”