Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Szalon
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 381

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Szalon » 2019.10.25., pén. 09:38

ZolaBA írta:
2019.10.25., pén. 08:52
Érdekes hírbe futottam egy gyártói fórumban:

... vannak még olyan házak, lakások, szobák ahol nincs föld vezeték. Erre a helyzetre sikerült kifejleszteni egy újabb változatot ez a VFx noGND, amely az ilyen lakásokban is megoldja a virtuális földelést

Azt hiszem kicsit kell már csak várni a "VFx noVFx" változatra, ahol csak átutalod a vételárat és dugasz nélkül is egyből hatalmasat javul a hang :D
Ugye elkezdődött a felvezetése annak a jolly joker kártyának, hogy vannak olyan személyek, akik kártékonyak a hangzásra, és csak úgy ukk mukk fukk, eltüntetik a mély hangokat az ember rendszeréből, puszta jelenlétükkel akár... én arra várok, hogy mesterünk mikor kezdi majd el árulni rá a feloldozást... az ilyen démoni személyek hátrahagyott rontásainak száműzését... :rolleyes: mely után visszakapjuk az elvitt mélyeket... természetesen ez távgyógyítással névvel telefonszámmal jelentkezve, ahogy ezt a nagyok is csinálták. :napsut:

youtu.be/OBcPGORIq1o
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2179

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2019.10.25., pén. 09:16

ZolaBA írta:
2019.10.25., pén. 08:52

... vannak még olyan házak, lakások, szobák ahol nincs föld vezeték. Erre a helyzetre sikerült kifejleszteni egy újabb változatot ez a VFx noGND, amely az ilyen lakásokban is megoldja a virtuális földelést

Azt hiszem kicsit kell már csak várni a "VFx noVFx" változatra, ahol csak átutalod a vételárat és dugasz nélkül is egyből hatalmasat javul a hang :D
"A lehetetlen nem tény. Hanem vélemény. A lehetetlen nem kinyilvánítás. Hanem kihívás. A lehetetlen lehetőség. A lehetetlen múló pillanat. A lehetetlen nem létezik."

;peace;
Supra MD-06 mk3 | LuXor PC V1 | Audio-gd di2014 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | Audio-gd Master 3 végfok | Xavian XN Piccola | Supra kábelezés

ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 706

Hozzászólás Szerző: ZolaBA » 2019.10.25., pén. 08:52

Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2266

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2019.10.04., pén. 14:32

hollohazi írta:
2019.10.04., pén. 07:34
Nemrégiben elsétáltam az utcán, egy dobogón zenélő 4 fős zenészcsoport mellett. Gondolom ilyen eset mással is megtörténik, nem újdonság, amit leírok. Hangosítás nélkül jászottak: 2 fő hegedűn, egy cimbalom, egy bőgő. Kb 2 m-re megállva előttük egy nyugodt, korlátlanul befogadható, természetes, teljes, stresszmentes/nem az erősítés nyűgjeit halljuk/, színekben, apró részletekben, árnyalatokban gazdag analóg hangi világot produkáltak, ami tőlük távolodva métereken belül szertefoszlott. Ilyenkor akaratlanul ötlik fel az, hogy milyen jó volna ezt ugyanígy otthon is hallani. A nyugodtságot én arra értem, hogy a befogadás agyunknak nem igényel külön munkát, nem kell semmit helyre-, vissza alakítania, nagyon könnyű a hallott hangok befogadása. Ugyanitt jön szembe az is, hoy miért kell vitatkozni azon, hogy mi a természetes hangszerhang, milyen a természetes hangú hifi eszköz, kábel. Ugyanakkor ez érthető is, mert ma szinte minden felvétel átesik valamilyen digitális beavatkozáson, csak ilyeneket hallgatunk, ez lett a természetes. Az analóg jelzőt én itt arra értem, hogy számomra, ismétlem számomra minden digitális beavatkozás eredménye valahol, valamilyen mértékben tetten érhető, zavaró és a hosszú távú zenehallgatás ellen hat, még akkor is, ha elismerem azt, hogy nagyon-nagyon jó felvételek készítésére alkalmas a mai technika és nincs is ezzel semmi bajom én is szívesen hallgatom őket, mégha nem is hosszú távon.
A közvetlen hangszerhang élmény megtapasztalására találtam ki a My Reel Club projektet, ahol 15-20 jelentkező, némi pénz ellenében végigülhet a stúdióban egy élő felvételt (koncertet), 2-3m-re a zenészektől, majd pár nap, egy-két hét múlva megkaphatja a felvételt a ma ismert legmagasabb felbontású DSD256 formátumban vagy azalatti bármilyenben és analóg szalagon. Az első alkalmon túl vagyunk, a résztvevők többsége szerint jól siekrült és tanulságos volt. A csak vágott és semmilyen egyéb beavatkozáson át nem esett felvételt már egy hete le is tölthetik DSD256-ban. Akik nem voltak ott de érdekli őket a felvétel szintén megvehetik, azon az áron, amelyiken majd a felvételek elérhetőek lesznek a későbbiekben a nativedsd.com portálon.

A stúdióban semmilyen ennek a topiknak a tárgyát képező kütyü nem volt a felvétel alatt. Van megfelelő akusztika és a bent ülő több, mint 20 ember is a székek recsegését leszámítva jótékonyan hozzájárult a felvételi akusztikához azt hiszem. Érdemes megvenni a felvételt és meghallgatni, ez egy nagyon más hangú felvétel, mint amit egy koncertteremben vagy egy utómunkázott felvételen sok mikrofonnal készítve hallani lehet. Ez maga a "zongorahang" és persze egy kiváló zongoraművész, testközelben Bach Goldberg Variációját játszva.

Akik a digitális felvételek lehetőségeit lekicsinylik, mint a fenti idézetben is, valószínűleg nem hallottak még ilyen puritán és DSD256 formátumú és felbontású felvételt megfelelő rendszeren lejátszva.

(talán a hifi kiállításon lesz módunk legalább részleteket bemutatni belőle több kiállító szobájában is)

IMG_0605.jpeg
IMG_0605.jpeg (6.62 MiB) Megtekintve 1295 alkalommal
IMG_0617.jpeg
IMG_0617.jpeg (3.66 MiB) Megtekintve 1294 alkalommal

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 1636

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.10.04., pén. 09:57

trane írta:
2019.10.04., pén. 08:09
hollohazi írta:
2019.10.03., csüt. 07:56
...A töltetről nem esett szó, ez pedig apróra szabdalt papír, pl. magazinok anyaga. A képen látható esetben azonban az sem mindegy, milyen az a papír, itt ötven évesnél régebbi kották vannak apróra szabdalva betöltve...
abszolút meg bírom érteni :smile32: > nekem a töltőanyaghoz 49 és fél éves kottákat sikerült csak szereznem, és nagyon érzem, valami még hiányzik :smile51:
Szabdald apróbbra, és gonodsan válogasd ki belőle azokat a darabokat, amelyeken nincsenek hangjegyek. Ezzel tuti athidalható a fél év deficit.
31_1_21.gif
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Core Audio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode 2 → Dali Zensor 1

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1411

Hozzászólás Szerző: trane » 2019.10.04., pén. 08:09

hollohazi írta:
...A töltetről nem esett szó, ez pedig apróra szabdalt papír, pl. magazinok anyaga. A képen látható esetben azonban az sem mindegy, milyen az a papír, itt ötven évesnél régebbi kották vannak apróra szabdalva betöltve...
abszolút meg bírom érteni :smile32: > nekem a töltőanyaghoz 49 és fél éves kottákat sikerült csak szereznem, és nagyon érzem, valami még hiányzik :smile51:

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 272

Hozzászólás Szerző: hollohazi » 2019.10.04., pén. 07:34

Nemrégiben elsétáltam az utcán, egy dobogón zenélő 4 fős zenészcsoport mellett. Gondolom ilyen eset mással is megtörténik, nem újdonság, amit leírok. Hangosítás nélkül jászottak: 2 fő hegedűn, egy cimbalom, egy bőgő. Kb 2 m-re megállva előttük egy nyugodt, korlátlanul befogadható, természetes, teljes, stresszmentes/nem az erősítés nyűgjeit halljuk/, színekben, apró részletekben, árnyalatokban gazdag analóg hangi világot produkáltak, ami tőlük távolodva métereken belül szertefoszlott. Ilyenkor akaratlanul ötlik fel az, hogy milyen jó volna ezt ugyanígy otthon is hallani. A nyugodtságot én arra értem, hogy a befogadás agyunknak nem igényel külön munkát, nem kell semmit helyre-, vissza alakítania, nagyon könnyű a hallott hangok befogadása. Ugyanitt jön szembe az is, hoy miért kell vitatkozni azon, hogy mi a természetes hangszerhang, milyen a természetes hangú hifi eszköz, kábel. Ugyanakkor ez érthető is, mert ma szinte minden felvétel átesik valamilyen digitális beavatkozáson, csak ilyeneket hallgatunk, ez lett a természetes. Az analóg jelzőt én itt arra értem, hogy számomra, ismétlem számomra minden digitális beavatkozás eredménye valahol, valamilyen mértékben tetten érhető, zavaró és a hosszú távú zenehallgatás ellen hat, még akkor is, ha elismerem azt, hogy nagyon-nagyon jó felvételek készítésére alkalmas a mai technika és nincs is ezzel semmi bajom én is szívesen hallgatom őket, mégha nem is hosszú távon. Nemrégiben carboncopy írt a blogjában Jim Smith könyvéről, aki sok-sok száz komoly hangrendszer tulajdonos meglátogatása után írta, hogy alig talált néhány rendszert, ami optimálisan lett volna installálva. Ilyenkor nem csak arról van szó, hogy a befektetett pénzeszközök hangi eredményét nem halljuk vissza, hanem sok másról is. Az én célom többek között az, hogy kibontsam a rendszeremben lévő potenciált, a felvételek információ tartalmát minél teljesebben, minél torzítatlanalabbul halljam vissza, elérjem azt, hogy minél több műfaj, minél kevesebb kompromisszummal legyen hallgatható és ha vannak olyan termékek, eszközök melyek szinergikusan a rendszerembe illeszthetők, melyekkel ez a cél elérhető, akkor használom ezeket. Ebbe a jó értelemben vett analóg világba való visszatérés, közelítés megvalósítására alkalmasak saját tapasztalataim szerint a Shun Mook gyártmányok és személy szerint az avx tagságom legfőbb hozadékává váltak azáltal, hogy itt hívták fel rájuk a figyelmemet. Ezek az én eszközeim, másoknak más, amit mindenkinek illik tiszteletben tartani. Ugyanis a fent említett világba visznek és úgy vélem rajtam kívül is némelyeket érdekel ez a világ.
Az, hogy ez a cég következetesen ragaszkodik a vintage elektronikák használata mellett a terem akusztikai megoldásaiban is a természetes anyagokhoz és pl. salakgyapot helyett papírt használ, én nem tartom netto baromságnak. Mi néhányan már megtapasztaltuk ennek az innovációnak az eredményeit és a véleményünk szerint termékeik egyértelműen a high end csúcsát képviselik.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Vortex hifi, Power-R

Szalon
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 381

Hozzászólás Szerző: Szalon » 2019.10.03., csüt. 13:36

hollohazi írta:
Egy bemutatóterem nem hagyományos akusztikai elemeket tartalmazó képén látható megoldás egyike talán többeket érdekelhet. Ezt az úgynevezett basszus csapda megoldást, a jelen lévő nagy méretű állódobozhoz alkalmazzák. A bekerülési értéke akár nagyon baráti is lehet, esztétikailag sem kifogásolható túlságosan. Lehet , hogy némelyeknek nem új, némelyeknek hatástalan lesz(!), de másoknak lehet, szóba jöhet. Tehát itt zárt, különböző méretű és számú töltött kartondobozokról van szó egymás tetejére rakva. Kísérletezve kell beállítani: a töltelék sűrűségével, a dobozok méretével, számával lehet a szobához hangolni. A töltetről nem esett szó, ez pedig apróra szabdalt papír, pl. magazinok anyaga. A képen látható esetben azonban az sem mindegy, milyen az a papír, itt ötven évesnél régebbi kották vannak apróra szabdalva betöltve, a teremben lévő hangszerek szigorúan 1950 előtt készültek. A terem további "hangját" MPingoDisc alkalmazás adja.
rfgdtgwergtwr424rt2wr.JPG
rfgdtgwergtwr424rt2wr.JPG (80.69 KiB) Megtekintve 1385 alkalommal
Gondolom többeket is érdekelne, hogyan néz ki a többi része a szobában, én utánajártam és a következőket találtam:

Ez a konferencia (tiszta) szoba, ide lépsz be először! Itt is ügyeltek, hogy lehetőleg minimum 50 éves legyen minden, bár a 2. TV-nek hallhatóan negatív befolyása van, dolgoznak a kiváltásán.
aaa.JPG
aaa.JPG (53.48 KiB) Megtekintve 1385 alkalommal
Innen, hangolódás gyanánt egy akklimatizáló folyosón haladhatunk végig, ahol 30, de inkább 50 éves akusztikai eszközök hangolnak minket a szentélyre!
vdsvsdfv.JPG
vdsvsdfv.JPG (69.14 KiB) Megtekintve 1385 alkalommal
A szentélybe lépve, egy gondosan, 30 éves fejlesztőmunkával válogatott, legalább 70 éves akusztikai különlegességek precízen elhelyezett harmonikus képével találjuk szembe magunkat, ami elsőre kicsit fura lehet.
gjgjtzikzik.JPG
gjgjtzikzik.JPG (75.72 KiB) Megtekintve 1385 alkalommal
Miután a házigazda elmondott mindent a különleges fejlesztésekről, végre helyet foglalhatunk a királyi székbe, tudom ez érdekel mindenkit leginkább, nem is húzom tovább az időt, íme:
fjjfhjfuzj.JPG
fjjfhjfuzj.JPG (110.04 KiB) Megtekintve 1385 alkalommal

Szerintem innen is érdemes lehetne 1-2 megoldást kipróbálnod! Kérlek ha működött valami, akkor feltétlen számolj be itt róla! ;)
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: hollohazi » 2019.10.03., csüt. 10:18

mike-rame írta:
2019.10.03., csüt. 09:00
hollohazi írta:
A töltetről nem esett szó, ez pedig apróra szabdalt papír, pl. magazinok anyaga. A képen látható esetben azonban az sem mindegy, milyen az a papír, itt ötven évesnél régebbi kották vannak apróra szabdalva betöltve, a teremben lévő hangszerek szigorúan 1950 előtt készültek. A terem további "hangját" MPingoDisc alkalmazás adja.
Az is látszik, hogy ragaszkodtak az ötven éve a helyiségben leülepedő porhoz is. ;) Ezért nem előnyös telerakni a szobát szir-szarokkal, mert nagyon körülményes a teljeskörű takarítás. A házi por biológiai, kémiai összetétele és fizikai hatása miatt is kedvezőtlenül befolyásolja a hangzást. Na meg ugye a közérzet... Aki nem hiszi próbálja ki, hogy mennyivel szól másképpen egy rendszer, portalanított hangsugárzó membránnal.
Jaj, majdnem elfelejtettem, hogy az alkalmazott kábelek anyaga is 70 éves réz. Rudi bácsi most mit szól vajon? Hát itt minden öreg, nem csak a por. Annyi ember akarja meghallgatni ez a poros termet, hogy a takarításra már nem marad idő.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Vortex hifi, Power-R

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6304
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.10.03., csüt. 09:37

hollohazi írta:
Egy bemutatóterem nem hagyományos akusztikai elemeket tartalmazó képén látható megoldás egyike talán többeket érdekelhet. Ezt az úgynevezett basszus csapda megoldást, a jelen lévő nagy méretű állódobozhoz alkalmazzák. A bekerülési értéke akár nagyon baráti is lehet, esztétikailag sem kifogásolható túlságosan. Lehet , hogy némelyeknek nem új, némelyeknek hatástalan lesz(!), de másoknak lehet, szóba jöhet. Tehát itt zárt, különböző méretű és számú töltött kartondobozokról van szó egymás tetejére rakva. Kísérletezve kell beállítani: a töltelék sűrűségével, a dobozok méretével, számával lehet a szobához hangolni. A töltetről nem esett szó, ez pedig apróra szabdalt papír, pl. magazinok anyaga. A képen látható esetben azonban az sem mindegy, milyen az a papír, itt ötven évesnél régebbi kották vannak apróra szabdalva betöltve, a teremben lévő hangszerek szigorúan 1950 előtt készültek. A terem további "hangját" MPingoDisc alkalmazás adja.
Ez az úgynevezett marhaság, de kétségtelenül on topic. A kartondobozos megoldás kétségtelenül esztétikusabb, mint egy korrekt, a szobához hangolt akusztikai panel. Megoldja az időmilliomosok problémáját is, mert heteket el lehet szórakozni a kísérletezéssel, aminek örömét egy fél órás akusztikai mérés durván elvenné. A végeredmény is sokkal érdekesebb, mert bármit bele lehet magyarázni, míg a mérési görbék túlságosan is merevek és szájbarágósak. Néhány kartondobozhegy a magánéletünkre is jótékony hatással lehet, hiszen nem kell párkapcsolatban élnünk, így éjszakánként és hétvégéken oda pakoljuk a MPingoDisc gyűjteményünket, ahova csak akarjuk.

mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 410

Hozzászólás Szerző: mike-rame » 2019.10.03., csüt. 09:00

hollohazi írta:
A töltetről nem esett szó, ez pedig apróra szabdalt papír, pl. magazinok anyaga. A képen látható esetben azonban az sem mindegy, milyen az a papír, itt ötven évesnél régebbi kották vannak apróra szabdalva betöltve, a teremben lévő hangszerek szigorúan 1950 előtt készültek. A terem további "hangját" MPingoDisc alkalmazás adja.
Az is látszik, hogy ragaszkodtak az ötven éve a helyiségben leülepedő porhoz is. ;) Ezért nem előnyös telerakni a szobát szir-szarokkal, mert nagyon körülményes a teljeskörű takarítás. A házi por biológiai, kémiai összetétele és fizikai hatása miatt is kedvezőtlenül befolyásolja a hangzást. Na meg ugye a közérzet... Aki nem hiszi próbálja ki, hogy mennyivel szól másképpen egy rendszer, portalanított hangsugárzó membránnal.
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: hollohazi » 2019.10.03., csüt. 07:56

Csatolmányok
ggboccopoihjgkcd Shun Mook audio terem.jpg
ggboccopoihjgkcd Shun Mook audio terem.jpg (179.63 KiB) Megtekintve 1393 alkalommal

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: hollohazi » 2019.10.01., kedd 07:48

asebestyen írta:
2019.09.29., vas. 12:21
cables írta:
2019.09.29., vas. 11:24
Én hallottam ezeket a hangfalakat és semmiféle mélyhang hiány-érzetem nem volt. Ráadásul pont akkor voltam ott, amikor téged vérig sértettelek azzal, hogy a Kolibrinek nincs mély tartománya. Persze lehet szobaméret eltérés a kétfajta vélemény oka. A Kolibrit én Sonnynál hallottam egy elég nagy szobában, akkor amikor nála volt a bemutató példány. Hollohazinál viszont aránylag kicsi a hallgató szoba.

Persze árban is van kb. ötszörös különbség a két hangfal között.
Dehogy sértettél vérig ( olyat csak számomra fontos emberek tudnának, de nekik nem szándékuk :) , pusztán nem értettem, hogy olyan emberek, akik sok éve/évtizede hifiznek, hogy szűrhetnek le bármiféle véleményt egy olyan installból, ami Sonnynál ott volt. Ha valakinek az jelenti a hangsugárzó installt/tesztelést, hogy a monitorsugárzót ráteszi egy valamilyen állványra, valahogy beteszi a szobába valahova, ahol éppen... arra nincs mit mondani. Hollóházi fórumtársnál nyilván sok év tapasztalata, kísérletezése is benne van a hangban, mely nyilván a rendszer előnyeit hangsúlyozza, hátrányait próbálja feledtetni, illetve a rendszere finoman szólva se a Sonny-féle, sem karakterében, sem minőségében, sem árában, sem semmiben. De persze bármit lehet, csinálni, írni, akár hallgatni.
Úgy tűnik, most ez a hangszerek szobába lógatása lesz az új divat... Már logikailag is hülyeség, ennek ellenére erre is igaz, mindenki amit csak akar...
Kis dobozt kis szobába kell tenni és elmaradnak a problémák, illetve könnyebben megoldhatók maradnak. De mindig a szobával kellene kezdeni a hifizést, kezeletlen szobában a drága hifi pénzszórás. Az olcsó hifi jobban fog szólni egy jó szobában, mint egy drága hifi egy rossz szobában. De sajnos az utóbbira van több példa, így a csalódások borítékolhatók.
Egy szoba "csinálni" tudja a hangot a hifi helyett, vagyis dominánsabb lehet az elektronikáknál.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2179

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2019.09.29., vas. 12:21

cables írta:
2019.09.29., vas. 11:24
Én hallottam ezeket a hangfalakat és semmiféle mélyhang hiány-érzetem nem volt. Ráadásul pont akkor voltam ott, amikor téged vérig sértettelek azzal, hogy a Kolibrinek nincs mély tartománya. Persze lehet szobaméret eltérés a kétfajta vélemény oka. A Kolibrit én Sonnynál hallottam egy elég nagy szobában, akkor amikor nála volt a bemutató példány. Hollohazinál viszont aránylag kicsi a hallgató szoba.

Dehogy sértettél vérig ( olyat csak számomra fontos emberek tudnának, de nekik nem szándékuk :) , pusztán nem értettem, hogy olyan emberek, akik sok éve/évtizede hifiznek, hogy szűrhetnek le bármiféle véleményt egy olyan installból, ami Sonnynál ott volt. Ha valakinek az jelenti a hangsugárzó installt/tesztelést, hogy a monitorsugárzót ráteszi egy valamilyen állványra, valahogy beteszi a szobába valahova, ahol éppen... arra nincs mit mondani. Hollóházi fórumtársnál nyilván sok év tapasztalata, kísérletezése is benne van a hangban, mely nyilván a rendszer előnyeit hangsúlyozza, hátrányait próbálja feledtetni, illetve a rendszere finoman szólva se a Sonny-féle, sem karakterében, sem minőségében, sem árában, sem semmiben. De persze bármit lehet, csinálni, írni, akár hallgatni.
Úgy tűnik, most ez a hangszerek szobába lógatása lesz az új divat... Már logikailag is hülyeség, ennek ellenére erre is igaz, mindenki amit csak akar...
Supra MD-06 mk3 | LuXor PC V1 | Audio-gd di2014 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | Audio-gd Master 3 végfok | Xavian XN Piccola | Supra kábelezés

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 1085

Hozzászólás Szerző: cables » 2019.09.29., vas. 11:24

asebestyen írta:
2019.09.28., szomb. 12:28

Az én tapasztalatom az, hogy az ilyen pici (10cm) átmérőjű szélessávúakkal egy szűk frekvenciatartományban lehet ugyan nagyon jó, akár helyes hangot is csinálni, de az alja nagyon, a teteje kicsit hiányozni fog.

Töki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 279

Hozzászólás Szerző: Töki » 2019.09.29., vas. 11:22

[/quote]
Ha nem titok, mi az a jó tanács az alátétekkel kapcsolatban?
[/quote]

Volt egy bizonyos "színezete" nálam a hangnak, ami nem tetszett és ezt megemlítettem a beszélgetéskor, mire rákérdezett, hogy használok-e és ha igen milyen elcsatolást a készülékeim alatt. Elmondtam miket és hol - majd azt tanácsolta, hogy amik a pc-im alatt vannak azokat inkább mellőzzem. Igaza lett.
Nem nevezném meg a típust, mert attól még másnak máshol jó lehet.
Jelenleg Vibra R bronz kúpokat és Solid Tech Isoblack típusokat használok. Ezek nekem most megfelelnek.
Dual PC / Chord Dave 
ATC SCM 150 ASL PRO
Xindak XF-2000E-2000
ValhallA Aura Reference / WireWorld Platinum

Elmo
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 118

Hozzászólás Szerző: Elmo » 2019.09.29., vas. 10:14

Töki írta:
2019.09.29., vas. 07:50
Pár hónapja voltam egy úri embernél, aki igen nívós erősítőket és egyéb elektronikát tervezett/gyártott már, kivívva sokak közt az én tiszteletemet. Műszaki tudása, installációs tapasztalata megkérdőjelezhetetlen.
Készülék-alátétekkel kapcsolatosan beszélgettünk és adott nekem egy (mint azóta kiderült) marhajó tanácsot, majd a cintányérok hangjára és azok hangjának visszaadására esett a szó, és a következőt mondta: ha egy zeneszobában elhelyeznénk egy vagy több cintányért az igen csak javítaná a szoba hangzását :)
Ha nem titok, mi az a jó tanács az alátétekkel kapcsolatban?

Töki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 279

Hozzászólás Szerző: Töki » 2019.09.29., vas. 07:50

Pár hónapja voltam egy úri embernél, aki igen nívós erősítőket és egyéb elektronikát tervezett/gyártott már, kivívva sokak közt az én tiszteletemet. Műszaki tudása, installációs tapasztalata megkérdőjelezhetetlen.
Készülék-alátétekkel kapcsolatosan beszélgettünk és adott nekem egy (mint azóta kiderült) marhajó tanácsot, majd a cintányérok hangjára és azok hangjának visszaadására esett a szó, és a következőt mondta: ha egy zeneszobában elhelyeznénk egy vagy több cintányért az igen csak javítaná a szoba hangzását :)
Dual PC / Chord Dave 
ATC SCM 150 ASL PRO
Xindak XF-2000E-2000
ValhallA Aura Reference / WireWorld Platinum

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: hollohazi » 2019.09.28., szomb. 13:46

fapaci írta:
2019.09.28., szomb. 13:38
hollohazi írta:
2019.09.28., szomb. 13:31
Nekem nincs ez irányú tapasztalatom, de meg tudom kérdezni azt, akinek van. Ha érdemi választ kapok, megírom.
Tehát nálad még soha nem csörrent meg zenehallgatás közben a kávéskanál az üres csészében, az üveg az ablakban, vagy a szekrény ajtaja egy komolyabb dinamikai csúcsban? Ennél sokkal enyhébb jelenségeket is alapvetésként adtál elő eddig.
Nekem a hifi szobában nincs kávéscsésze, az üvegek duplák és a logikáját nem értem, hogy valaki miért"helyez el" a zeneszobájában annyi vonós-, fúvós hangszert, egyfajta káoszt megjelenítve, ha nincs pozitív hangi hozadéka .

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.09.28., szomb. 13:38

hollohazi írta:
2019.09.28., szomb. 13:31
Nekem nincs ez irányú tapasztalatom, de meg tudom kérdezni azt, akinek van. Ha érdemi választ kapok, megírom.
Tehát nálad még soha nem csörrent meg zenehallgatás közben a kávéskanál az üres csészében, az üveg az ablakban, vagy a szekrény ajtaja egy komolyabb dinamikai csúcsban? Ennél sokkal enyhébb jelenségeket is alapvetésként adtál elő eddig.

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1143

Hozzászólás Szerző: dbrnsk » 2019.09.28., szomb. 13:33

Ez egy nagyon rossz irány, és pont nem a hifiről szól a dolog... De te tudod.

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: hollohazi » 2019.09.28., szomb. 13:31

dbrnsk írta:
2019.09.28., szomb. 13:22
Láthatólag vannak olyanok, akiket a hangnak ez a fajta szándékos "elszínezése" vonz... ( amikor a hifis szobámban volt az az 1 darab akusztikus gitárom, pause után még pár másodpercig "zenélt". El lehet képzelni, hogy ez a sok hangszer mit művel bizonyos frekvenciákon )

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1143

Hozzászólás Szerző: dbrnsk » 2019.09.28., szomb. 13:22

Láthatólag vannak olyanok, akiket a hangnak ez a fajta szándékos "elszínezése" vonz... ( amikor a hifis szobámban volt az az 1 darab akusztikus gitárom, pause után még pár másodpercig "zenélt". El lehet képzelni, hogy ez a sok hangszer mit művel bizonyos frekvenciákon )

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: hollohazi » 2019.09.28., szomb. 13:19

asebestyen írta:
2019.09.28., szomb. 12:28
hollohazi írta:
2019.09.28., szomb. 11:17
Nem osztom továbbra sem fapaci azon állítását, hogy egy szoba berendezési tárgyai, pl. egy-két hegedű, vagy néhány ébenfa korong/MPingoDisc/ne lennének hatással a visszahallott hangra. Itt nem a padozatra, vagy egyéb határoló felületek anyagminőségére gondolok, mert ezek hatása természetesen drasztikus/pl.hajópadló kontra laminált padló/.
Ear fórumtárs írta le korábban /régről ismerem a CS. I. féle high end show-k állandó demonstrátoraként / azt az észrevételét, hogy a készülék alátétek mindegyikének van egyfajta saját hangja, ezért aztán az ő rendszeréből kikoptak, nem használ semmilyet. Tehát, ha a készülék alatt hallható az anyag minősége, annak saját hangja, akkor egy kis méretű/4x4m/szobában miért nem befolyásolhatják erősen rezonáns tárgyak az akusztikus hangszerek megszólalását a hifi hangjában? Ugyanitt eszembe jut az az eset is, amikor a Margit-szigeti show alkalmával a Merlin audio legnagyobb szobájából a folyosóra került a nagy üvegezett szekrény. Nyilván azért, hogy ne "szólaljon" meg a saját rezonancia frekvenciáján, ne tegye hozzá a saját hangját a készülékek hangjához.
Ezért sem tudom elfogadni azt az álláspontot, hogy minden más szoba berendezés "néma" marad, nem jelenik meg, nem adódik hozzá valahogy a saját mérete, formája,tömege, anyagminősége révén a hifi rendszer hangjához, különösen kisebb méretű szobák esetében. Durván leegyszerűsítve: kopogtatással is ellenőrizhető az anyagminőség és a válasz erőssége révén megbecsülhető az adott tárgy rezonáns viselkedése , vagyis, hogy gerjesztésre hogy reagál, milyen hangot ad. Az, hogy ez a hang mennyire van közel a különféle akusztikus hangszerek hangjához, vagy mennyire esik távol tőlük/üveg, műanyag, ólom, parafa, MDF, gumi, kerámia esetén például/, azok az alkalmazott mennyiségük függvényében befolyásolhatják a vissza hallott hang minőségét, tonális helyességét. Hogy konkrét példát mondjak , például az ébenfa alapú MPingo Disc-ből egy 7 db-os alap összeállítás szoba hangoláshoz már eléggé hatékony lehet, bár az ideális darabszám a 32-db-os kvartettől felfelé kezdődik és a szoba mérete határozza meg.
Saját tapasztalaton alapul ez a különösen hatékony készülék hangoló kombináció a mellékelt fényképekkel, bár itt az alany egy végerősítő. A bevésett kínai írásjelek egy irányba mutatnak horizontálisan, függőleges síkban a készülékre mutatnak. A korongoknak egészen más a hangi hatása összetolva, mint széthúzva. Megfordítva viszont szinte semmi. Érthetelen e korongok súlybeli viselkedése is és itt nem a bebeszélés határáról van szó. A jellemző reakciók a próbáknál( a sokkal nehezebb, jézusom, stb. voltak), volt aki hidegebbnek érezte az alsó oldalát, ezért megdörzsölte, de a súlykülönbség érzet megmaradt.
Ennyit az ezotériáról, de jelezném, engem nagyon-nagyon nem érdekel, hogy milyen elven működnek, ki, mit gondol a felhasználóikról. És fölöttébb nem az az aggodalom fogja vezérelni a további vásárlásaimat sem, hogy megtévesztés áldozata, sőt propagátora lettem. Egy dolog érdekel, az a hangi hatásuk. Hogy ez milyen, azt akit érdekel, úgyis megtalálja .
Milyen más hangsugárzókat próbáltál a szobádban a jelenlegieken kívül?
Az én tapasztalatom az, hogy az ilyen pici (10cm) átmérőjű szélessávúakkal egy szűk frekvenciatartományban lehet ugyan nagyon jó, akár helyes hangot is csinálni, de az alja nagyon, a teteje kicsit hiányozni fog. Ráadásul ezek nagyon alacsony érzékenységűek is, és nem is terhelhetőek, tehát a leközölt akusztikus energia is igen kicsi. Ebből következik, hogy mélyben alig, de úgy általában véve se igen gerjeszti túl a szobát és annak berendezési tárgyait, ami bizonyos szempontból előny, más szempontból erős hiányosság, azaz egy nagyon specifikus/saját ízlés szerinti kompromisszum.
Kíváncsi lennék a véleményedre, tapasztalatodra az általad említett/birtokolt eszközök (pl Mpingo diskek) hatására egy komolyabb energiaközlés esetén, akár egy nagyobb felületű, érzékenyebb szélessávúval, ha Neked ez a világ tetszik.
Aki hallott már Lens-et, tudja, hogy mérete ellenére "nagyot szól", de legfőképp szinergiában van a többi komponenssel, gyorsaság, színek, információ, zeneiség, stb terén, hisz egy a gyártó. Ennek ellenére természetesen az ún. basszus tartománya visszafogott, hogy finoman fejezzem ki magam. Nekem mindig is csak rendszereim voltak, amit 15-20 évente váltottam le, kivéve a nyolcvanas évek legelejét, ezért ebben a szobában sem volt más hangsugárzó. Módomban lesz viszont a következő hónapban nagyobb szobákban, nagy méretű, érzékeny dobozok meghallgatása Shun Mook komponensekkel, terem hangoló komponensekkel is.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.09.28., szomb. 13:16

hollohazi írta:
2019.09.28., szomb. 11:17
Nem osztom továbbra sem fapaci azon állítását, hogy egy szoba berendezési tárgyai, pl. egy-két hegedű, vagy néhány ébenfa korong/MPingoDisc/ne lennének hatással a visszahallott hangra.
Hát ha ezt írta, akkor én sem értek vele egyet. De nem ezt írta. Nem kevés misztikumot rejt, hogy szavaimat ennyire sikerült félreolvasnod.

Bármit is beteszünk a szobába, annak hatása lesz a hangzásra, amit vagy észreveszünk, vagy nem, vagy pozitív lesz, vagy nem. A húros hangszerek jelenléte szobadísznek kitűnő, én is örömmel nézegetem őket, de hogy a hangzásra pozitív hatásuk nincs, abban eléggé biztos vagyok és ezt is írtam pár napja. Ezek a hangszerek akusztikai, mechanikai rezonátorok, némi inger hatására önálló életre kelnek, pláne a fotón látható hanyag elhelyezéssel, szekrényre téve, falnak támasztva.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”