Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

hollohazi írta:
2019.12.18., szer. 07:40
Mivel nekem egymástól 3 m-re vannak elhelyezve a hifi szobában a hangdobozaim, kb. jó 2 m a távolság a meghallgató helytől, probléma volt kezdetben az úgynevezett sztereo tér homogenitása, stabilitása. Ezért is törekedtem úgy a készülékeim, úgy mint az állványok esetében megfelelő minőségű, szerkezetű alátétek, kábelek alkalmazására, melyek orvosolták ezt a problémát. Az igazán nagy áttörést végül a Shun Mook rezonátorok hozták. Viszont azt is megtapasztaltam, hogy ahogy növeltem a készülékek alatt a rezonancia elnyelő szendvics szerkezetek elemeinek számát a torzítások folyamatos csökkentése egy idő után valamiféle plafonba ütközött. Ma már tudom, mi az a plafon.
A kövekkel való stresszcsökkentés, illetve amiről most lesz néhány szó a sztatikus feltöltöttség hang érzékelésben játszott szerepe, hangi hozadéka az én tapasztalatom szerint marginálisak a többi interferencia jelenséghez képest.
Sokan nem is gondolnak rá, hogy maguk a hifi készülékek, hangsugárzóink is erős zavarforrások lehetnek. Megmértem az elektromos és mágneses teret a készülékem közelében, igen elcsodálkoztam, milyen nagy értékekről van szó. Itt elsősorban az elektromos térerőre gondolok, az úgynevezett alacsony frekvencia sávban. A pontos értékekre nem emlékszem, de nyilván az érték a távolsággal arányosan csökken. Nagyobb mágneses térerősséget a a végfokomnál mértem, máshol nem volt jelentős. Ha egy ilyen kibocsájtó, mondjuk a hangsugárzó kábel érintkezik a talajjal, ami sztatikusan feltöltött állapotú /pl. padlószőnyeg, laminált padló/ máris két erőtér ütközik. Én ilyenkor nagyon elgondolkodnék azon, hogy a padlón futtassam a kábeleimet, sőt minimum fél méterre felette kellene. Nem véletlen, hogy ilyen magasak a Shun Mook, Schallwand kábel emelői. Az, hogy a sztatikusan feltöltött felületek rontják a hangélményt, régről/80-as évek/ ismert az LP játszót használók esetében, én pl. az Ortofon Zerostat pisztolyát használtam, hogy "lelőjem" a hangszedőt, kart, kábeleket és persze a lemezt. A sztatikus feltöltöttségkor 1000 volt nagyságrendű állapotról beszélünk.
Prof. Dr. med. Karl Hecht révén régóta tudjuk , hogy minden föld- és, sugárzott hullámfajta frekvencia megkülönböztetés nélkül hat az emberi testre és környezetére. A volt Szovjetunióban, Dr. Peter Semm(korábban Deutsche Telekom) úgy találta, hogy a pulzáló GSM jelek biológiailag drasztikusan erősebben hatnak, mint a nem pulzáló jelek./digitális Tv adás,mobilhálózatok, stb./, Meyl a Tesla által felfedezett hosszanti elektromágneses hullámokat az elektroszmográfia szempontjából a hallást befolyásoló hullámnak tekinti. Én azt tapasztaltam, hogy a Meyl féle örvényképződés az, ami legerősebb hatással rendelkezik a hallási, zenebefogadási folyamatra. Utána a "Dirty Power"frekvenciák/kapcsoló üzemi tápok, napelemes rendszerek, energia takarékos lámparendszerek, wifi, okos alkalmazások/,majd a földzajok, sztatikus elektromosság.
A sztatikus feltöltődéshez szólnék hozzá. Ez ugye káros hatással van a hangra. Nálam pl keménnyé , tolakodóvá szokott ilyenkor válni a hangzás. Amióta van antisztatizálóm, meg tudom ezt szüntetni. Sőt át tudom fordítani az ellenkező állapotra. A legfrappánsabbnak most a túl antisztatizálás kifejezés tűnik rá, mivel ekkor már megint durva hangminőség romlás tapasztalható. Szóval csak óvatosan ezzel a sztatikussággal! Meg a megszüntetésével is!

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

fülelek írta:
2019.12.19., csüt. 09:35
Kissé hasonlít a "hangzó" nevű csodaszerhez, amit anno egy magyar biofizikus készített, és volt alkalmam párszor kipróbálni.
Abban folyadék volt egy üveggömbben, ami egy szép kis fakeretben csücsült, és a falra kellett tenni a hatás érdekében.
Sajnos nemcsak pozitív hatásai lehetnek az ilyen holmiknak, hanem negatív is, amit alátámasztott a használati utasításában az az intelem, hogy zenehallgatás után le kell szedni a falról és el kell csomagolni.

Az unikumos üveg hatása szerintem elég kicsi, de legalább nem árt. (Csak a 2 decis jó, (nem a nextes) a fémkupakot parafára kell cserélni, a beleöntendő étolaj minősége mindegy, a mennyiséggel lehet játszani a téli estéken... :D
Az a "Hangzó" nevű tárgy hatása nekem sem tetszett. Nemcsak a rendszer hangját butította le, de nekem a fülem is dugította, nyomta. Kellemetlen volt. A próba annyi volt, hogy a tulajjal hallgattuk a rendszerét, majd kiment és visszajött. Mikor belépett a szobába elromlott a hang és kezdődött a füldugulás. Ekkor még a két tenyere takarta pedig a tárgyat, hogy ne legyen látható és hallható. Ez utóbbi már eleve nem teljesült.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2019.12.19., csüt. 12:14
Shimano írta:
2019.12.19., csüt. 10:52
Akkor még mindenért menni kellett,és mivel mentem érte,jött velem,ennyi.
A készülékeket,hangsugárzókat soha nem drágállotta,sőt még biztatott is ha valamit kinéztem,de a kábel az csak egy drót neki azóta is,és meg is értem.
Nem tudom mennyi volt,de max 1-1.5 ezer lehetett métere,és az ic sem lehetett több 6-7 ezernél.
Akkor talán a Nordost Odin-t ne együtt vegyétek meg :D
miért ? simán: csak többet kell belöle venni, hogy örülne neki a partner !
...es a hifis bálban nyakláncként viselni !! (nem személyesnek szánom)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Shimano írta:
2019.12.19., csüt. 10:52
Akkor még mindenért menni kellett,és mivel mentem érte,jött velem,ennyi.
A készülékeket,hangsugárzókat soha nem drágállotta,sőt még biztatott is ha valamit kinéztem,de a kábel az csak egy drót neki azóta is,és meg is értem.
Nem tudom mennyi volt,de max 1-1.5 ezer lehetett métere,és az ic sem lehetett több 6-7 ezernél.
Akkor talán a Nordost Odin-t ne együtt vegyétek meg :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mgus »

Shimano írta:
2019.12.19., csüt. 10:52
mgus írta:
2019.12.19., csüt. 10:37

Komoly beruházás lehetett ha az asszonyt is be kellett avatni, :D mennyi volt métere az adott kábelnek? :fekverohog:
Akkor még mindenért menni kellett,és mivel mentem érte,jött velem,ennyi.
A készülékeket,hangsugárzókat soha nem drágállotta,sőt még biztatott is ha valamit kinéztem,de a kábel az csak egy drót neki azóta is,és meg is értem.
Nem tudom mennyi volt,de max 1-1.5 ezer lehetett métere,és az ic sem lehetett több 6-7 ezernél.
Úgy látom nálatok előbb az asszonyt kellene meggyőzni, hogy a drót az nem csak drót. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

avl2 írta:
2019.12.19., csüt. 10:25
hollohazi írta:
2019.12.19., csüt. 08:12
egy felhasználó beszámolója: "Amikor kivitték a teremből a gömböket, azután, mintha táskarádió szólna"....
tenyleg ezt irja ("Nach dem die Kugeln zum Test wieder herausgenommen wurden, dachte man, man würde über ein Kofferradio Musik hören. Wir mussten direkt ausschalten und die Kugeln wieder in den Raum holen!")

bevallom, erösen szkeptikus vagyok.

a megfogalmazas is bizarr / legalabb nem logikus/"didaktikus" ...esetleg veszélyes a valóságban !
milyen volt a hangzas elötte ? taskaradios ?
vagy ez a cucc olyan e szempontbol, mint a drog: jo nelküle, de ha raszoktattak, akkor már nem jó nélküle ? csak óvatosan !!
Megvallom én is kivittem, hogy megpróbáljam ellenőrizni, tényleg ilyen mértékről van-e szó. Ugyanakkor én már több "eszközt" használok egyszerre a SAL-tól, had ne soroljam, majd egyesével, később. Ugyanakkor kezdetben nálam a sarkokban volt mögöttem polcokon, itt kisebb hatású, mint elöl. Így is elég jelentős volt az a fajta összezuhanás, amit produkált, gyorsan vissza is raktam őket. Ugyanakkor úgy látom, hogy amiket ismerek, használok, azok közül ez a gömb a legjobb ár-érték arányú. Lehet Beckmann elárazta kissé, mert ő sem tudta mit hoz, hiszen a helyét sem tudta pontosan.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Shimano »

mgus írta:
2019.12.19., csüt. 10:37

Komoly beruházás lehetett ha az asszonyt is be kellett avatni, :D mennyi volt métere az adott kábelnek? :fekverohog:
Akkor még mindenért menni kellett,és mivel mentem érte,jött velem,ennyi.
A készülékeket,hangsugárzókat soha nem drágállotta,sőt még biztatott is ha valamit kinéztem,de a kábel az csak egy drót neki azóta is,és meg is értem.
Nem tudom mennyi volt,de max 1-1.5 ezer lehetett métere,és az ic sem lehetett több 6-7 ezernél.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

fülelek írta:
2019.12.19., csüt. 09:35
Kissé hasonlít a "hangzó" nevű csodaszerhez, amit anno egy magyar biofizikus készített, és volt alkalmam párszor kipróbálni.
Abban folyadék volt egy üveggömbben, ami egy szép kis fakeretben csücsült, és a falra kellett tenni a hatás érdekében.
Sajnos nemcsak pozitív hatásai lehetnek az ilyen holmiknak, hanem negatív is, amit alátámasztott a használati utasításában az az intelem, hogy zenehallgatás után le kell szedni a falról és el kell csomagolni.

Az unikumos üveg hatása szerintem elég kicsi, de legalább nem árt. (Csak a 2 decis jó, (nem a nextes) a fémkupakot parafára kell cserélni, a beleöntendő étolaj minősége mindegy, a mennyiséggel lehet játszani a téli estéken... :D
Kár volt ezzel az üveggömbbel kezdenem, látom az ára némelyeknél kiveri a biztosítékot, de ez az egyik legdrágább termék. Az élmény nálam friss, ugyanis a múlt héten érkezett, ezért gondoltam, hogy ezzel kezdem, ugyanis nálam a hangi befolyásának a mértéke verte ki azt a biztosítékot. Ezt nem kell elmozdítani, minimum 3 napig egy helyben kell tartani, hogy megismerjük a "végső" hatás mértékét, ugyanis forgatni is lehet az üveggömböt, nemcsak máshová tenni. Ez a forgatás a rajta lévő nyilak/Trigon chip/ iránya mentén némiképp befolyásolja azt, amit hallunk, egyfajta hangolás lehetséges vele. Vagyis ha felfele néz, akkor némiképp nyíltabb, a magasabb frekvenciákat kissé jobban előtérbe helyező hangot kapunk, lefelé irányítva épp az ellenkező a hatása. A változás nem drasztikus, de jól hallható. Ugyancsak, ha egymáshoz közelítjük őket, több információt közvetítenek, némiképp közelebb hozzák a szereplőket, de mintha agresszívabb lenne a hang, az előző állapothoz képest, de 3 napot nem tudtam kivárni, hogy tényleg így van-e.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mgus »

Shimano írta:
2019.12.19., csüt. 10:07
Bodoraudio írta:
2019.12.19., csüt. 08:55
Mindezt a csodát, 400 ájróért.
Nagyon ügyes!
Off.
Miután anno megvettem az első "komoly" hangfalkábelemet,és egy db ic kábelt,a párom hazafelé jövet egy darabig csendben ült a gondolataiba merülve a kocsiban mellettem,majd megszólalt és azt mondta hogy ok hogy most ezeket a drótokat ennyiért megvetted,de otthon ne mondjam senkinek hogy mennyibe is kerültek,mert tuti hülyének fognak nézni. :D
Egy pár vdh snowline hangfalkábel volt,és az akkori legolcsóbb vdh ic,már nem emlékszem hogy melyik típus,de már az is kiverte a biztosítékot egy átlag halandónál.Egy ilyen gömbre most nem tudom hogy mit is reagálna mert azóta edződött némileg,de szerintem úgy volna vele hogy teljesen elment az eszem,és meg is érteném. sad.gif
On,és mehet tovább a diszkurzus.
Komoly beruházás lehetett ha az asszonyt is be kellett avatni, :D mennyi volt métere az adott kábelnek? :fekverohog:
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »

hollohazi írta:
2019.12.19., csüt. 08:12
egy felhasználó beszámolója: "Amikor kivitték a teremből a gömböket, azután, mintha táskarádió szólna"....
tenyleg ezt irja ("Nach dem die Kugeln zum Test wieder herausgenommen wurden, dachte man, man würde über ein Kofferradio Musik hören. Wir mussten direkt ausschalten und die Kugeln wieder in den Raum holen!")

bevallom, erösen szkeptikus vagyok.

a megfogalmazas is bizarr / legalabb nem logikus/"didaktikus" ...esetleg veszélyes a valóságban !
milyen volt a hangzas elötte ? taskaradios ?
vagy ez a cucc olyan e szempontbol, mint a drog: jo nelküle, de ha raszoktattak, akkor már nem jó nélküle ? csak óvatosan !!

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Bodoraudio írta:
2019.12.19., csüt. 08:55
Mindezt a csodát, 400 ájróért.
Nagyon ügyes!
Off.
Miután anno megvettem az első "komoly" hangfalkábelemet,és egy db ic kábelt,a párom hazafelé jövet egy darabig csendben ült a gondolataiba merülve a kocsiban mellettem,majd megszólalt és azt mondta hogy ok hogy most ezeket a drótokat ennyiért megvetted,de otthon ne mondjam senkinek hogy mennyibe is kerültek,mert tuti hülyének fognak nézni. :D
Egy pár vdh snowline hangfalkábel volt,és az akkori legolcsóbb vdh ic,már nem emlékszem hogy melyik típus,de már az is kiverte a biztosítékot egy átlag halandónál.Egy ilyen gömbre most nem tudom hogy mit is reagálna mert azóta edződött némileg,de szerintem úgy volna vele hogy teljesen elment az eszem,és meg is érteném. sad.gif
On,és mehet tovább a diszkurzus.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Kissé hasonlít a "hangzó" nevű csodaszerhez, amit anno egy magyar biofizikus készített, és volt alkalmam párszor kipróbálni.
Abban folyadék volt egy üveggömbben, ami egy szép kis fakeretben csücsült, és a falra kellett tenni a hatás érdekében.
Sajnos nemcsak pozitív hatásai lehetnek az ilyen holmiknak, hanem negatív is, amit alátámasztott a használati utasításában az az intelem, hogy zenehallgatás után le kell szedni a falról és el kell csomagolni.

Az unikumos üveg hatása szerintem elég kicsi, de legalább nem árt. (Csak a 2 decis jó, (nem a nextes) a fémkupakot parafára kell cserélni, a beleöntendő étolaj minősége mindegy, a mennyiséggel lehet játszani a téli estéken... :D

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Mindezt a csodát, 400 ájróért.
Nagyon ügyes!

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

A kissé száraz elméleti fejtegetéseket fűszerezném a gyakorlati tapasztalatokkal, párhuzamosan, így talán olvasmányosabb.
Ígértem az unikum(üveg)hatásról is, hogy beszámolok, ez az egyik legizgalmasabb és leghatásosabb alkalmazás, de még nem értem igazán a hatásmechanizmusát. Én magam a tényleges unikumos üveget nem próbáltam, csak olvastam róla beszámolókat.
Amiről konkrétan szó van, az két speciális 10 cm átmérőjű üveggömb, amelyek egy-egy 4- 5 cm magas álló, kb 2.5 cm átmérőjű üvegcsövecskére támaszkodnak. Az egész hasonlatos egy feje tetejére állított kicsi unikumos üvegre. https://schallwand.com/epages/154df95e- ... r%20Set%22
Itt egy új termékről van szó, ki sincs próbálva még rendesen/elhelyezés/, de a hangérzetünkre kifejtett hatása szerintem páratlanul erős. Ezzel az erősséggel semmilyen kábel, állvány, virtuális föld alkalmazása sem vetekszik, akár együttesen sem. Sokmilliós komponens cseréje hozhat csak ilyen mértékű változást a hifi rendszerünkben. Jól jellemzi azt, amiről írok egy felhasználó beszámolója: "Amikor kivitték a teremből a gömböket, azután, mintha táskarádió szólna".
Hogy mit is hallunk ilyenkor? Leírtam, minden alkalmazás egy irányba mutat, csak az erősség és az egyes jellemzők dominanciája változik. Ez lehetőséget ad bizonyos fokú hangolásra is, ha azt a rendszer és a körülmények úgy kívánják. Jelen esetben elsődlegesen a basszus tartomány kiterjedése, súlya nő számottevően, a tér példátlan módon kiterjed/ de nem művi ez a kiterjedés, csak ha a felvételen ott van az információ/nő a dinamika, a felbontás, a zeneiség, de elsődlegesen mégis a jelenlétérzetet emelném ki, ami a korabeli koncertfelvételek hallgatásakor érhető tetten.
Az üveggömböket a hangsugárzó elé a talajra kell letenni, de máshol is működnek, pl a hangsugárzók mögött fülmagasságban, állványon, vagy szobaközép irányba mozgatva, vagy mögöttünk a sarkokba téve, stb., azonban a hatásuk némiképp más lesz, attól függően, hogy hol vannak. Nyilván nem közönséges üveggömbökről van szó, a hatás, amit kifejtenek az anyagminőségüknek köszönhető . Németországban több üvegöntő manufaktúra van, úgy gondolom, fémek, ásványok/porítva/egyfajta elegye lehet itt ebben a gömbben. Az említett üvegcsövön van még egy matrica, a gömbön viszont 3-3 db nagy méretű Trigon chip, melyek egy irányba mutatnak. Ez utóbbiakról írtam néhány mondatot, de majd visszatérek rá, mert ezek alkalmazása talán a legfontosabb, ugyanis a Meyl- féle örvények semlegesítését végzik.
Hogy mik ezek, hol, hogyan keletkeznek, néhány mondat.
Amikor örvényáramok alakulnak ki a vezetőkben, potenciális örvények alakulnak ki a vezető körüli dielektrikumban. Ez érinti a csatlakozókat, a konnektorokat és természetesen a kábeleket.
A közeg változása potenciális örvényeket hoz létre. Melyek lehetnek ezek a közegek? Azok, melyeknek relatív permittivitása számottevő a levegőhöz képest: teflon, polipropilén (kb.2) ,száraz fa, polietilén (2.5-4), epoxigyanta(5)/padló/, üveg(6-8), víz(80)/padlófűtés/.
Az elektromos örvényképződés hasonló az örvényképződéshez a vízben. Ha a közeg, amelyen egy hullám mozog, megváltozik, az potenciális örvényképződéshez vezet. Minél jelentősebb a változás, annál erősebb az örvény. Ennek oka lehet statikus mágneses vagy elektromos mező, valamint eltérő permeabilitású-, vagy eltérő permittivitású anyagok. Ez a gyakorlatban azzal jár, hogy potenciális örvények képeződnek az áramköri lapokon, üvegben, vízen, de a hangszórók árnyékolásán és mágneses mezőin is. Ha az antenna elektromágneses hullámot bocsát ki, akkor antennazaj keletkezik az ismert hertzi/keresztirányú elektromágneses hullámok mellett. Ennek a zajnak az oka végül a potenciális örvény. Meyl a hibásan beállított antennán rögzítette a problémát: ez az antenna és a kibocsátandó hullámhossz közötti helytelen adaptáció. A HiFi esetében ez vonatkozik minden olyan felületre, kábelre, csatlakozóra és nyitott kimenetre, amelyek elektromágneses hullámokat bocsátanak ki, azaz antennákként működnek. Digitális jelek esetén a frekvencia spektrumából adódó interferencia potenciál sokszor nagyobb.

Visszatérve az üveggömb anyagára, ez hasonló, vagy ugyanaz lehet, mint azoknak az üveglapocskáknak az anyaga, melyekről már korábban írtam a mérőórák kapcsán/all 1 Strom Harmonisierer/. A következő alkalommal írnék ezekről is részletesen, ezek némiképp olcsóbb alkalmazások.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

pirnek írta:
2019.12.18., szer. 13:36
Idáig, csak csendes szemlélője voltam a dolgoknak.
De Hollóházi mostani írása végre komoly mederbe terelte a témát!
Teljes mértékben egyetértek vele! De, ha már megemlítette Teslát, Hecht-t, Semm-t és Meyl-t, akkor még szerintem megérdemli Thomas Henry Moray és Walter Russell is, hogy felsoroljuk őket, hiszen ők is sokat foglalkoztak a témával.
Én különböző ásványokkal (Peridotit, Vörös és Kék kvarcit, Turmalin fajták stb. ) próbálom csökkenteni a zavaró hatást idáig egész jó eredménnyel.
Nem tudom hallottatok-e már Van den Hul "The Extender" tudatmódosító készülékéről!
Ez aztán a voodoo!
Nem hiszem, hogy Schumann-rezonátor lenne!
Korábban én is ismeretséget kötöttem az ásványokkal, készüléken belül használtam őket mindaddig, amíg nem találkoztam azokkal a lencsékkel/SAL/, melyek ugyanannyiért 10-20 szoros hatást nem mutattak/all 1 Linsen, Dynamik Linsen/. Hegyikristályt a vízkezelő "Orgon" hengerben használok.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
pirnek
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 21:12
Értékelés: 11

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: pirnek »

Idáig, csak csendes szemlélője voltam a dolgoknak.
De Hollóházi mostani írása végre komoly mederbe terelte a témát!
Teljes mértékben egyetértek vele! De, ha már megemlítette Teslát, Hecht-t, Semm-t és Meyl-t, akkor még szerintem megérdemli Thomas Henry Moray és Walter Russell is, hogy felsoroljuk őket, hiszen ők is sokat foglalkoztak a témával.
Én különböző ásványokkal (Peridotit, Vörös és Kék kvarcit, Turmalin fajták stb. ) próbálom csökkenteni a zavaró hatást idáig egész jó eredménnyel.
Nem tudom hallottatok-e már Van den Hul "The Extender" tudatmódosító készülékéről!
Ez aztán a voodoo!
Nem hiszem, hogy Schumann-rezonátor lenne!

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Mivel nekem egymástól 3 m-re vannak elhelyezve a hifi szobában a hangdobozaim, kb. jó 2 m a távolság a meghallgató helytől, probléma volt kezdetben az úgynevezett sztereo tér homogenitása, stabilitása. Ezért is törekedtem úgy a készülékeim, úgy mint az állványok esetében megfelelő minőségű, szerkezetű alátétek, kábelek alkalmazására, melyek orvosolták ezt a problémát. Az igazán nagy áttörést végül a Shun Mook rezonátorok hozták. Viszont azt is megtapasztaltam, hogy ahogy növeltem a készülékek alatt a rezonancia elnyelő szendvics szerkezetek elemeinek számát a torzítások folyamatos csökkentése egy idő után valamiféle plafonba ütközött. Ma már tudom, mi az a plafon.
A kövekkel való stresszcsökkentés, illetve amiről most lesz néhány szó a sztatikus feltöltöttség hang érzékelésben játszott szerepe, hangi hozadéka az én tapasztalatom szerint marginálisak a többi interferencia jelenséghez képest.
Sokan nem is gondolnak rá, hogy maguk a hifi készülékek, hangsugárzóink is erős zavarforrások lehetnek. Megmértem az elektromos és mágneses teret a készülékem közelében, igen elcsodálkoztam, milyen nagy értékekről van szó. Itt elsősorban az elektromos térerőre gondolok, az úgynevezett alacsony frekvencia sávban. A pontos értékekre nem emlékszem, de nyilván az érték a távolsággal arányosan csökken. Nagyobb mágneses térerősséget a a végfokomnál mértem, máshol nem volt jelentős. Ha egy ilyen kibocsájtó, mondjuk a hangsugárzó kábel érintkezik a talajjal, ami sztatikusan feltöltött állapotú /pl. padlószőnyeg, laminált padló/ máris két erőtér ütközik. Én ilyenkor nagyon elgondolkodnék azon, hogy a padlón futtassam a kábeleimet, sőt minimum fél méterre felette kellene. Nem véletlen, hogy ilyen magasak a Shun Mook, Schallwand kábel emelői. Az, hogy a sztatikusan feltöltött felületek rontják a hangélményt, régről/80-as évek/ ismert az LP játszót használók esetében, én pl. az Ortofon Zerostat pisztolyát használtam, hogy "lelőjem" a hangszedőt, kart, kábeleket és persze a lemezt. A sztatikus feltöltöttségkor 1000 volt nagyságrendű állapotról beszélünk.
Prof. Dr. med. Karl Hecht révén régóta tudjuk , hogy minden föld- és, sugárzott hullámfajta frekvencia megkülönböztetés nélkül hat az emberi testre és környezetére. A volt Szovjetunióban, Dr. Peter Semm(korábban Deutsche Telekom) úgy találta, hogy a pulzáló GSM jelek biológiailag drasztikusan erősebben hatnak, mint a nem pulzáló jelek./digitális Tv adás,mobilhálózatok, stb./, Meyl a Tesla által felfedezett hosszanti elektromágneses hullámokat az elektroszmográfia szempontjából a hallást befolyásoló hullámnak tekinti. Én azt tapasztaltam, hogy a Meyl féle örvényképződés az, ami legerősebb hatással rendelkezik a hallási, zenebefogadási folyamatra. Utána a "Dirty Power"frekvenciák/kapcsoló üzemi tápok, napelemes rendszerek, energia takarékos lámparendszerek, wifi, okos alkalmazások/,majd a földzajok, sztatikus elektromosság.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fülelek »

kupecke írta:
2019.12.17., kedd 19:38
Érdekes amit írsz, csak kissé egyoldalúnak tűnik számomra. A mérési eredmények is. Mihez képest a min 20 - 30%os érték? Ennyit csökken a stressz, ill. akkor ennyivel javul a hallás, a zene élvezeti értéke? Bizonyára van itt a fórumon ásványterápiában jártas személy is, aki majd kijavít, de én úgy olvasam, hogy a fekete obszidián az "őszinteség köve" is, olyan dolgokat is feltárhat, amelyek stresszt okozhatnak.
(mielőtt még a varnyú címkét rámakasztaná valaki, nekem is van, bár nem a hifi miatt... :napsut:)
Elektroszmogra nekem turmalint javasoltak.
20% -1,5dB -elég kevés...
A lakótelepi wifi az igen, az elektroszmog a javából, azt legegyszerűbb költözéssel csökkenteni, aki érzékeny rá. Itt vidéken, összesen 2 szomszéd wifit észlelek alig térerővel (nálam vezetékes mindenütt az internet), lehet, hogy emiatt (is) vagyok szkeptikus. A hegyikristállyal viszont nekem nagyon pozitív tapasztalataim vannak gyógyászatilag, nem hifiben), szóval nem tartozom a hardcore szkeptikus táborba :smile29:

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

kupecke írta:
2019.12.17., kedd 19:38
Érdekes amit írsz, csak kissé egyoldalúnak tűnik számomra. A mérési eredmények is. Mihez képest a min 20 - 30%os érték? Ennyit csökken a stressz, ill. akkor ennyivel javul a hallás, a zene élvezeti értéke? Bizonyára van itt a fórumon ásványterápiában jártas személy is, aki majd kijavít, de én úgy olvasam, hogy a fekete obszidián az "őszinteség köve" is, olyan dolgokat is feltárhat, amelyek stresszt okozhatnak.
(mielőtt még a varnyú címkét rámakasztaná valaki, nekem is van, bár nem a hifi miatt... :napsut:)
Elektroszmogra nekem turmalint javasoltak.
Szürke obszidián, valamilyen speciális kő, a Vortex oldalon van,ott vannak az alkalmazásának mérési eredményei is. Ez csak egy termékük a többi ötven között.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Érdekes amit írsz, csak kissé egyoldalúnak tűnik számomra. A mérési eredmények is. Mihez képest a min 20 - 30%os érték? Ennyit csökken a stressz, ill. akkor ennyivel javul a hallás, a zene élvezeti értéke? Bizonyára van itt a fórumon ásványterápiában jártas személy is, aki majd kijavít, de én úgy olvasam, hogy a fekete obszidián az "őszinteség köve" is, olyan dolgokat is feltárhat, amelyek stresszt okozhatnak.
(mielőtt még a varnyú címkét rámakasztaná valaki, nekem is van, bár nem a hifi miatt... :napsut:)
Elektroszmogra nekem turmalint javasoltak.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

A gyógyászatban több mint 200 éve ismertek az információk, amelyek befolyásolják az emberi test folyamatait. Ezek az információk továbbíthatók a testre, hogy ellensúlyozzák például az elektroszmog okozta stresszt. Ezek egyértelműen részletesebb és plasztikusabb zenei érzéshez vezetnek. Ilyen célra például obszidián féldrágakő hordását javasolják a testen, mely a mért értékekben minimum 20-30% -nyi mérhető változást, javulást okoz. A Vortex audiónak van ilyen terméke, fánk formájú obszidián ásvány. Ki lehet próbálni a kételkedőknek egy ilyen hasonló ásványt, ellenőrzendő ez az állítás, én is vettem egyet/pár száz forint/.
A hifi szobában, a környezetünkben a terepi zavaroknál, az örvényáramoknál úgynevezett potenciális örvények alakulnak ki, amik zavarják, stresszelik az idegrendszert. A fázishelyes készülék csatlakozásnál észlelt jelenség is ezzel, vagyis idegrendszeri stresszel, a potenciális örvény jelenlétével magyarázható. A lehetséges örvényeket fel kell oldani , gátolni, hatástalanítani lehet zajcsökkentő chipek alkalmazásával. Ilyen chipeket gyárt a SAL/Trigon chip/, de a Vortex, Phonosophie audiónak is van ilyen jellegű chipje. Ezek a potenciális örvényeket feloldják, ekkor az interferencia forrásánál a térerősség mérhető módon csökken.
Az interferencia elnyomás rendkívüli hangjavulását okoz, amikor azokat közvetlenül a hangszórón vagy a hangszóró házán, kosarán, valamint a keresztváltónál alkalmazzuk. Én a Trigon chipeket használtam ilyen célra, Igaz nem tudtam a kosárra tenni ezeket a 4 mm-es forgácsokat, de nagyon meglepődtem a perem körüli elhelyezés eredményén is. Épp itt lehet említeni azt a bizonyos tollat is, mellyel feketére lehet festeni, ezáltal szinte észrevehetetlenné tenni. Egy ilyen kis chip ára 700 Ft körül van.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: vlaca »

hollohazi írta:
2019.12.17., kedd 17:13
 Az elektroszmog és a hallás kapcsolatról alapfogalom szinten:
Az elektroszmog nem csupán példátlan mértékben megterheli a testet, hanem rontja a hallásunkat is, nem kis mértékben. Egyik közismert jele a fülzúgás, de fontosabb és komplexebb hatása is van, a stressz generálás. Ugyan nem lehet megmérni a hallóidegekre és a különféle módon szabályozott hallórendszerre gyakorolt ​​hatást, de egy másik testszabályozás vizsgálható és rendkívül pontosan mérhető, a szívszabályozás. Az elektroszmog idegrendszerre gyakorolt ​​bármilyen negatív hatását az autonóm idegrendszer nagyon érzékenyen felismeri, megmutatja, ami a szívszabályozás romlásához és a stressz állapot romlásához vezet! Ezért a pulzust egy speciális, számítógéppel támogatott HRV-vel (pulzusszám-variabilitás),EKG-vel mérik és elemzik. Ugyancsak testfeszültség mérővel is mérhető a test stressz állapota. A Dirty power kutatásokból/ Prof. Dr. Havas Magda/ tudjuk, hogy frekvenciától függően 5 millivoltnál kisebb felharmonikus értékek tartoznak ahhoz az 50 GS egységhez, amely érték az életterek ajánlott elektroszmográfiai terhelésének maximuma. Ez azt jelenti, hogy már a nagyon kis zavarok is negatív hatással vannak az emberi idegrendszerre, és ezáltal a tapasztalatok alapján befolyásolják a hangélményt, először a térbeli érzékelést, majd a részletek érzékelését .
Amit ismerek cégeket az a SAL, a Vortex hifi, a Phonosophie, a Creaktiv Systems, a Stetzerizer minimum 5 éve gyártanak alkalmazásokat, melyek valahol hasonlatosak egymáshoz de ez természetes, hiszen ugyanazt a jelenséget kezelik. Ez a jelenség nem más, mint a környezetünkben lévő és a hifi rendszerünk által is kibocsátott elektromos-mágneses mezők zavarainak, interferenciáinak hatása az érzékszerveinkre, a hallásunkra, a befogadó mechanizmusainkra. Számomra az a mérték, a befolyás erőssége a nehezen hihető, azt gondolva, hogy ez valamiféle önbecsapás, de ezt a mértéket ellenőriztet(t)em másokkal is és más körülmények között is, nem erről van szó. Amiről itt szó van, amit a későbbiekben majd részletezek is, az nem más, mint jelenlegi ismereteim szerint bizonyos interferenciák, potenciális örvények által keltett anomáliák hangi hozadéka, mely Meyl szerint a skaláris hullámterjedés révén a hallgató, befogadó személyt érik, annak hallási folyamatára hatnak. Hogy ez mennyire nem blabla, azt az említett cégek publikált mérési eredményei, illetve az e témával évtizede foglalkozó szakemberek mérésekkel alátámasztott publikációiból ismerjük/ Magda Havas, Karl Hecht, Peter Semm, stb/.
Összefoglalnám a befolyásoló, hatástalanító módszerek, alkalmazások hangi hozadékait, amit hallunk, érzékelünk, amilyen irányba lépünk minden egyes eszköz alkalmazásával egy adott felvételen, annak és rendszerünk teljesítmény korlátain belül természetesen:
- a tápellátás zavarainak kiküszöbölése(a zene a villanyóra szekrényben kezdődik)a virtuális föld alkalmazások kiváltása is együtt jár ezzel,
-a hangrendszer minőségi kategória ugrásai, jelenlegi ismereteim szerint nincs felső korlát,
-bármilyen alacsonyabb árkategóriájú rendszer elemeinek tetszőleges, igény szerinti hangolása, hangjának magasabb kategóriába emelése,néha elégséges két-három alkalmazás együttese ahhoz, hogy például egy monitorból álló dobozt csináljon(!)/azok hibái nélkül/, valós dinamika, test, basszus kiterjedés, energia kíséretében, bár ezek csak mint másodlagos hifi jellemzők, egyfajta hozadékai az adott alkalmazásnak.
-a torzítások megszüntetése, szinte teljes eltűnése, a zenehallgatás, mint örömforrás maximalizálása és a többi, ezzel járó paraméter, mint a térbeli megjelenítés, ahol a szoba falai, padló, mennyezet nem léteznek, nincs sztereo szék, az egymástól 3 m-re lévő hangdobozok egybefüggő tere még a helyiség oldalfalainál állva is tökéletesen homogén, a jelenlét érzet olyan fokú megjelenítése átlagos felvételeken is, ami nehezen hihető, de ez a paraméter nyilván összefügg a felbontóképességgel, átláthatósággal, szöveg/szótag/értéssel, de leginkább magával a zenével, mindazokkal a tényezőkkel melyek élővé tehetik a visszaadást, mint az érzelmi-indulati hullámzás, feszültség teremtés-oldás az élő zenére jellemző folyékonyság, dinamikai hullámzás, test, helyes arányok, minden, ami a műviség ellen hat stb., folytathatnám, de gondolom ennyi is elég. Itt egyáltalán nem saját ízlésre hangolás történik, gondolom ez senkiben nem vetődik fel.
Ahhoz, hogy a fentieket megvalósítsuk, hol, mit kell csinálni a későbbiekben talán részletezem. Az, hogy amit e témában korábban írtam , kissé keszekusza, az azért volt így, mert én sem értettem pontosan még ezt a jelenséget, nem vagyok villamossági, távközlési szakember, sem biológus, ugyanakkor úgy látom most, hogy ez tiszta fizika/minden mérhető, minden megállapításnak valóságtartalma van/ mindaddig, amíg a befogadó személyhez nem érünk.
Az észlelés, különösen pedig annak az egyén által megélt, azaz szubjektív minősége az emberi elme rejtélyeinek egyike. Ez ma még mondhatnám vudu jelenség, a tudomány nem tudta teljesen feltárni ezeket a mechanizmusokat, de épp a hifi révén közelebb kerülhetünk hozzájuk.
Szia! Figy, csinálj egy blogot légyszíves ebben a témakörben. Ez lehetne pl. a nyitó poszt. Ha valakit érdekel a témakör akkor el tudná ott olvasni. Itt “össze lesz szemetelve”, tök reménytelen hogy bárki is infóhoz jusson.
Én nem nagyon használok “wudu” cuccokat, de érdeklődve olvasgatnám.
:smile53:
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

 Az elektroszmog és a hallás kapcsolatról alapfogalom szinten:
Az elektroszmog nem csupán példátlan mértékben megterheli a testet, hanem rontja a hallásunkat is, nem kis mértékben. Egyik közismert jele a fülzúgás, de fontosabb és komplexebb hatása is van, a stressz generálás. Ugyan nem lehet megmérni a hallóidegekre és a különféle módon szabályozott hallórendszerre gyakorolt ​​hatást, de egy másik testszabályozás vizsgálható és rendkívül pontosan mérhető, a szívszabályozás. Az elektroszmog idegrendszerre gyakorolt ​​bármilyen negatív hatását az autonóm idegrendszer nagyon érzékenyen felismeri, megmutatja, ami a szívszabályozás romlásához és a stressz állapot romlásához vezet! Ezért a pulzust egy speciális, számítógéppel támogatott HRV-vel (pulzusszám-variabilitás),EKG-vel mérik és elemzik. Ugyancsak testfeszültség mérővel is mérhető a test stressz állapota. A Dirty power kutatásokból/ Prof. Dr. Havas Magda/ tudjuk, hogy frekvenciától függően 5 millivoltnál kisebb felharmonikus értékek tartoznak ahhoz az 50 GS egységhez, amely érték az életterek ajánlott elektroszmográfiai terhelésének maximuma. Ez azt jelenti, hogy már a nagyon kis zavarok is negatív hatással vannak az emberi idegrendszerre, és ezáltal a tapasztalatok alapján befolyásolják a hangélményt, először a térbeli érzékelést, majd a részletek érzékelését .
Amit ismerek cégeket az a SAL, a Vortex hifi, a Phonosophie, a Creaktiv Systems, a Stetzerizer minimum 5 éve gyártanak alkalmazásokat, melyek valahol hasonlatosak egymáshoz de ez természetes, hiszen ugyanazt a jelenséget kezelik. Ez a jelenség nem más, mint a környezetünkben lévő és a hifi rendszerünk által is kibocsátott elektromos-mágneses mezők zavarainak, interferenciáinak hatása az érzékszerveinkre, a hallásunkra, a befogadó mechanizmusainkra. Számomra az a mérték, a befolyás erőssége a nehezen hihető, azt gondolva, hogy ez valamiféle önbecsapás, de ezt a mértéket ellenőriztet(t)em másokkal is és más körülmények között is, nem erről van szó. Amiről itt szó van, amit a későbbiekben majd részletezek is, az nem más, mint jelenlegi ismereteim szerint bizonyos interferenciák, potenciális örvények által keltett anomáliák hangi hozadéka, mely Meyl szerint a skaláris hullámterjedés révén a hallgató, befogadó személyt érik, annak hallási folyamatára hatnak. Hogy ez mennyire nem blabla, azt az említett cégek publikált mérési eredményei, illetve az e témával évtizede foglalkozó szakemberek mérésekkel alátámasztott publikációiból ismerjük/ Magda Havas, Karl Hecht, Peter Semm, stb/.
Összefoglalnám a befolyásoló, hatástalanító módszerek, alkalmazások hangi hozadékait, amit hallunk, érzékelünk, amilyen irányba lépünk minden egyes eszköz alkalmazásával egy adott felvételen, annak és rendszerünk teljesítmény korlátain belül természetesen:
- a tápellátás zavarainak kiküszöbölése(a zene a villanyóra szekrényben kezdődik)a virtuális föld alkalmazások kiváltása is együtt jár ezzel,
-a hangrendszer minőségi kategória ugrásai, jelenlegi ismereteim szerint nincs felső korlát,
-bármilyen alacsonyabb árkategóriájú rendszer elemeinek tetszőleges, igény szerinti hangolása, hangjának magasabb kategóriába emelése,néha elégséges két-három alkalmazás együttese ahhoz, hogy például egy monitorból álló dobozt csináljon(!)/azok hibái nélkül/, valós dinamika, test, basszus kiterjedés, energia kíséretében, bár ezek csak mint másodlagos hifi jellemzők, egyfajta hozadékai az adott alkalmazásnak.
-a torzítások megszüntetése, szinte teljes eltűnése, a zenehallgatás, mint örömforrás maximalizálása és a többi, ezzel járó paraméter, mint a térbeli megjelenítés, ahol a szoba falai, padló, mennyezet nem léteznek, nincs sztereo szék, az egymástól 3 m-re lévő hangdobozok egybefüggő tere még a helyiség oldalfalainál állva is tökéletesen homogén, a jelenlét érzet olyan fokú megjelenítése átlagos felvételeken is, ami nehezen hihető, de ez a paraméter nyilván összefügg a felbontóképességgel, átláthatósággal, szöveg/szótag/értéssel, de leginkább magával a zenével, mindazokkal a tényezőkkel melyek élővé tehetik a visszaadást, mint az érzelmi-indulati hullámzás, feszültség teremtés-oldás az élő zenére jellemző folyékonyság, dinamikai hullámzás, test, helyes arányok, minden, ami a műviség ellen hat stb., folytathatnám, de gondolom ennyi is elég. Itt egyáltalán nem saját ízlésre hangolás történik, gondolom ez senkiben nem vetődik fel.
Ahhoz, hogy a fentieket megvalósítsuk, hol, mit kell csinálni a későbbiekben talán részletezem. Az, hogy amit e témában korábban írtam , kissé keszekusza, az azért volt így, mert én sem értettem pontosan még ezt a jelenséget, nem vagyok villamossági, távközlési szakember, sem biológus, ugyanakkor úgy látom most, hogy ez tiszta fizika/minden mérhető, minden megállapításnak valóságtartalma van/ mindaddig, amíg a befogadó személyhez nem érünk.
Az észlelés, különösen pedig annak az egyén által megélt, azaz szubjektív minősége az emberi elme rejtélyeinek egyike. Ez ma még mondhatnám vudu jelenség, a tudomány nem tudta teljesen feltárni ezeket a mechanizmusokat, de épp a hifi révén közelebb kerülhetünk hozzájuk.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »

[quote=istvan01 post_id=2448569
Na végre valami értelmes dolog a nagy ködszurkálás helyett. Én nagyon bírom ezt a lányt, sokkal jobban mint a (fél)testvérét.
[/quote]

Nem tudom miről kellene szólnia egy ilyen topiknak.. Körben járás van. Jobb ötlet esetén jöhet a jobbítás.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

bitrograde írta:
2019.12.17., kedd 13:20
Hát tessék...

youtu.be/KXvZ1PSTLK4
Na végre valami értelmes dolog a nagy ködszurkálás helyett. Én nagyon bírom ezt a lányt, sokkal jobban mint a (fél)testvérét.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”