Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3466

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2019.12.26., csüt. 09:18

mike-rame írta:
2019.12.26., csüt. 09:08
cables írta:
2019.12.26., csüt. 08:22
Írtam alább, hogy ezeken misztikus élmény beszámolókon néha én is kiakadok. Pár napja az alábbinak voltam fültanúja. Hálózati kábeleket teszteltünk egy érdeklődőnél. Amikor végeztünk mutatott a házigazda két fahasábot, Cardas fa alátéteket. Előző nap hagyta ott valaki próbára. Kipróbáljuk? -kérdezte, mondjuk tegyük az elosztó alá. Alátette és meghallgattuk az előtte hallott számot. Olyan mértékben javult a hangzás, mint megelőzően egy jobb, odaillőbb hálózati kábel esetén. Elképesztő, érthetetlen.. az elosztó egy sima Kontavill, alatta több újjnyi vastag szőnyegpadló. Ha nem hallom, biztos nem hiszem el.
Pedig csak egy oldalt kell visszaolvasnod és fény derül a rejtélyre. ;) Az elosztó az elemelés miatt kikerült a szőnyegpadló "sztatikus teréből". Tehettél volna alá félbevágott görögdinnyét is, a hatás ugyanaz. Ettől függetlenül ugyanazt a "számot" egymás után hallgatva mindig lesz különbség.
Jaj már! Az én elosztómon gyárilag cseresznyefa talp van, eddig akár azt is hihettem, hogy nem véletlen, erre kiderül, hogy dinnye is lehetne alatta?! gondolkodik.gif :D
Kemény gyomros így karácsonykor! :smile29:
Apple / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 410

Hozzászólás Szerző: mike-rame » 2019.12.26., csüt. 09:08

cables írta:
2019.12.26., csüt. 08:22
Írtam alább, hogy ezeken misztikus élmény beszámolókon néha én is kiakadok. Pár napja az alábbinak voltam fültanúja. Hálózati kábeleket teszteltünk egy érdeklődőnél. Amikor végeztünk mutatott a házigazda két fahasábot, Cardas fa alátéteket. Előző nap hagyta ott valaki próbára. Kipróbáljuk? -kérdezte, mondjuk tegyük az elosztó alá. Alátette és meghallgattuk az előtte hallott számot. Olyan mértékben javult a hangzás, mint megelőzően egy jobb, odaillőbb hálózati kábel esetén. Elképesztő, érthetetlen.. az elosztó egy sima Kontavill, alatta több újjnyi vastag szőnyegpadló. Ha nem hallom, biztos nem hiszem el.
Pedig csak egy oldalt kell visszaolvasnod és fény derül a rejtélyre. ;) Az elosztó az elemelés miatt kikerült a szőnyegpadló "sztatikus teréből". Tehettél volna alá félbevágott görögdinnyét is, a hatás ugyanaz. Ettől függetlenül ugyanazt a "számot" egymás után hallgatva mindig lesz különbség.
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6304
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.12.26., csüt. 09:02

ZolaBA írta:
2019.12.26., csüt. 08:49
fapaci írta:
2019.12.26., csüt. 08:20
Mit vársz ettől? Változik tőle bármi is?
Tisztábban látást. A hangos, esetleg érdekelt vélemények nem reprezentálják a csendes, de bölcs és az esetleg bizonytalan de reális gondolatokat. :rolleyes:
Szerintem Te most is tisztán látsz és nagyjából mindenki ugyanezt gondolja önmagáról.

Ha levakarunk a HiFi hobbiról minden mázt és totálisan reálisak akarunk lenni, akkor az fog kijönni eredményként, hogy meg kell tanulni zenélni és/vagy készülékek halmozása helyett koncertekre kell járni. Már csak az a kérdés, milyen hangszert, húrt, hangszertokot, kottatartót, hangológépet vegyünk és persze milyen színű golyókat tegyünk a zsebünkbe. :D

ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 706

Hozzászólás Szerző: ZolaBA » 2019.12.26., csüt. 08:49

fapaci írta:
2019.12.26., csüt. 08:20
Mit vársz ettől? Változik tőle bármi is?
Tisztábban látást. A hangos, esetleg érdekelt vélemények nem reprezentálják a csendes, de bölcs és az esetleg bizonytalan de reális gondolatokat. :rolleyes:
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 1085

Hozzászólás Szerző: cables » 2019.12.26., csüt. 08:22

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.12.26., csüt. 08:20

ZolaBA írta:
2019.12.26., csüt. 06:54
Kellene csinálni egy részletes szavazást üveglaptól ethernet kábelig, ki mennyire tart valamit reális és fontos dolognak vagy teljesen ezoterikusnak.
Mit vársz ettől? Változik tőle bármi is? Néhányan azt sem tartják túlzásnak, ha zenehallgatás közben fél kiló arannyal a számban tonálisan levitálni próbálok, miközben a szomszédom szerint már az is hülyeség, hogy nagyobbra cseréltem a DAC-omat. Egyikük véleménye sem fog megváltozni egy szavazástól, de ha neked örömet okoz, hát csináld!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fapaci 2019.12.26., csüt. 08:27-kor.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.12.26., csüt. 08:13

hollohazi írta:
2019.12.26., csüt. 06:41
... én itt nagyságrendileg kisebb összegű befektetésekkel elért rendszer fejlesztésről  beszélek, mint a jelenlegi gyakorlat és melynek még egyszer leírom, a hang minőségben nincs felső korlátja.
Csak hogy képbe kerüljek... elárulod, nagyságrendileg mennyi pénzt költöttél készülékekre és mennyit ontopic kiegészítőkre, üveglapokra, dugaszokra, golyókra, feltétekre, pöttyökre, csíkokra?

ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 706

Hozzászólás Szerző: ZolaBA » 2019.12.26., csüt. 06:54

Egy ilyen villanyóra üveglapos, mondhatni szélsőségesen ezoterikus kütyüzés kapcsán, (vagy ha cables-ről van szó) szépen összezár és hangot is ad közösség, sőt még az 'elit' része is. Ugyanakkor az egész fórum hemzseg az ezo határvonalon billegő pénzégetéstől, ahol viszont már a többség (és pláne az 'elit') csak hallgat. Értem, hogy a hallgatás bölcsesség, csak itt fórum szinten fura látni a hallgatást, majd olvasni másnap, hogy jaj eltévednek a kezdők és juj szétverik a hifit a sárkányfű árusok. Kíváncsi lennék ki mit tenne meg azért, hogy legalább a fórumon tisztább víz kerüljön a pohárba, hogy a zavarosban halászásból tisztességes sporthorgászat legyen.
Kezdésnek felvetném újra egy korábbi ötletem. Kellene csinálni egy részletes szavazást üveglaptól ethernet kábelig, ki mennyire tart valamit reális és fontos dolognak vagy teljesen ezoterikusnak. Ehhez kéne egy kérdés lista, 10 perc a kitöltésre illetve leginkább ami kell az a részvétel és közösségi véleménynek elfogadás (még ha az egyéni vélemény el is tér).
Persze tudom, hogy a többség tökéletesen elégedett a saját véleményével. Viszont egy többé-kevésbé elfogadott közösségi vélemény olyan segítséget adhat, ami reális irányt mutat a fejlesztésekben és egy kis megnyugvást a pénzégetésben.

(Ha kapok erre esetleg mondjuk 5-10 üzenetet, vagy jelzést, hogy igen, ennek van értelme, akkor nyitok neki egy "gyors kérdés" topicot és vállalom a dolog adminisztrálását. De mint tudjuk valószínűleg ezzel most nem vállaltam magam túl, mert a többség inkább hallgat, nem lehet egy ilyen részvételre, szavazásra se rávenni.)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 272

Hozzászólás Szerző: hollohazi » 2019.12.26., csüt. 06:41

Mivel amiről én írok, szembe megy a megszokott hifis érékrenddel, befektetésekkel, piaci pozíciókkal, a bevett gyakorlattal, számítottam, hogy nem maradok ellenvélemény nélkül.
Azonban a karosszékből, zsigerből hozzászólók, elutasítók, minősítők mellett vannak itt olyanok is, akik képesek felemelni a seggüket, hogy meggyőződjenek  arról, hogy ezek a sarlatán beírásoknak mekkora az igazság tartalma.  Ugyanis én itt nagyságrendileg kisebb összegű befektetésekkel elért rendszer fejlesztésről  beszélek, mint a jelenlegi gyakorlat és melynek még egyszer leírom, a hang minőségben nincs felső korlátja. Egy német felhasználót idéznék, aki azt írja, hogy elképzelni nem tudta volna, hogy egy hifi rendszer képes ilyen fokú természetességgel megszólalni.
Nekem épp az ilyen vélemények miatt  van íráskényszerem hogy megosszam a saját tapasztalataimat, amellett, hogy anyagilag ebből semmi hasznom sincs. de ha már elkezdtem, be is fogom fejezni, ugyanis ez a topik, mint címe is sugallja, erről kell, hogy szóljon.
Épp ezért, mivel az üveghegyeken túl is van élet, következzen egy CD feltét használatának tapasztalatai, melyről ugyan már volt szó, de csak érintőlegesen.
Erről lenne szó:https://schallwand.com/epages/154df95e- ... ID=7744831
Ez a feltét kb 1 mm vastag, vagy inkább alatta van ennek a méretnek, egy meglévő alkalmazás egyfajta tovább gondolása. Egy öntapadós fólia az alapja, amit nem ragasztunk rá a CD lemezre, hanem feltétként használjuk. Az eltérés a ráragasztott 12 db Trigon Cip a feltét felső részén https://schallwand.com/epages/154df95e- ... ID=1225056  és négy db Beckmann Cip a feltét CD lemezzel érintkező felületén.https://schallwand.com/epages/154df95e- ... ID=9733272
Hangi hatásáról, már írtam, a lényege, hogy egy képzeletbeli  tízes skálán osztályozva a meglévő lemez gyűjteményünket, 2.5-3 osztályzattal lépünk előre, mindezt 68 €-ért.
Mindig a kiüresedett, idegesítő, művi digitális hang megszólalásban történik változás a hallgathatóság, a kevesebb torzítás, a testesség, az analóg megszólalás felé történő elmozdulással.Életem egyik legjobb ár-érték arányú beruházásának tartom ennek a feltétnek a megvásárlását, amit idáig a hifiben elkövettem.
Csatolmányok
IMG_20191213_110913.jpg
IMG_20191213_110913.jpg (3.95 MiB) Megtekintve 492 alkalommal
IMG_20191213_110900.jpg
IMG_20191213_110900.jpg (5.32 MiB) Megtekintve 492 alkalommal
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Vortex hifi, Power-R

venomer
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 326

Hozzászólás Szerző: venomer » 2019.12.25., szer. 20:18

istvan01 írta:
2019.12.25., szer. 19:59
venomer írta:
2019.12.25., szer. 19:46

A mostani tudatosfülűek/zöldgenerációsok elhisznek sokmindent, elvégre is lassan a felmenők sem éltek a ma ismert fogyasztóiságon kívül. Étkezésben is ilyen szintek mennek:
Nincs semmi ellenvetésem és vitázni sem akarok, csak a posztod elején elakadtam. Te érted amit a kiemelésben írtál?
Hogyne. Egy mai fiatalfelnőtt szülei már sem épp parasztgazdaságok kerítésein belül szopták az anyacsöcst. Előző generációknak még volt esélyük valamennyi ellentartást, egészséges, igazi irányt magukba építeni szülőktől, nagyszülőktől, ha passzív nevelés által is. Nem azt mondom, hogy állatbőrben kell járni, azt mondom, hogy rengeteg a felesleges termék és tömegek meg sem ismernek igazi célokat életük során, termékekben gondolkodnak, termékeket akarnak megkaparintani, eladni, túladni rajtuk. A terméké a gondolati struktúra, az érzelmi, az alfa, az omega, te is termékké válsz. Mindezért még dolgozol is (van, aki csak ezért). Termék nem csak tárgy lehet, hanem szolgáltatás, annak mondott bullshit, beépített álmokat kiszolgáló. Észre sem veszed, mert ott van az üveglap mögött. Ja, ahhoz kell az üveglap, hogy ott legyen, izgin. Ha csak úgy van, vagy az innenső oldalon van, az nem izgi. Kell a köztes. Pont van raktáron, pont egy ilyen, micsoda szerencse.

Így nyernek teret az üzleti érdekeltségű célok. Ja, ezek mások céljai, egyesek által élelmesebbnek mondottakéi. Azt sem állítom, hogy ebben a zajban nem lehet értelmes életet élni, azt viszont igen, hogy határozottan nehezebb, aki befolyásolható.

Lehet erre mondani, hogy arányaiban régebben sem volt több értelem és hasznos cél, meg hogy nincs is annyi megoldandó amennyien vagyunk (feltételezve egy potenciálisan alkotó, gondolkodó közeget a tömegek szintjén), ezt már fejtsétek meg és fejtsétek ki ti, szociológiába hajló kérdéskörök. Nem hiszem egyébként hogy ne lenne megoldandó, inkább a hiszékenység, a lustaság és a kulturális beidegződések beállítanak egy szintet és ezek a szintek vannak folyamatosan jelen.

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2208

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2019.12.25., szer. 19:59

venomer írta:
2019.12.25., szer. 19:46

A mostani tudatosfülűek/zöldgenerációsok elhisznek sokmindent, elvégre is lassan a felmenők sem éltek a ma ismert fogyasztóiságon kívül. Étkezésben is ilyen szintek mennek:
Nincs semmi ellenvetésem és vitázni sem akarok, csak a posztod elején elakadtam. Te érted amit a kiemelésben írtál?

venomer
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 326

Hozzászólás Szerző: venomer » 2019.12.25., szer. 19:46

istvan01 írta:
2019.12.25., szer. 19:00
Továbbá.
A tragikus az, hogy egy kezdő és bizonytalan zöldfülű, aki mégis belevágna ebbe a hobbiba, az ilyen kiegészítőtudományt(?) alap axiómának fogja fel, vagyis enélkül nem is lehet elérni az elfogadható kompromisszumot ... sőt még azt is elhiszi, ezek felhalmozásával a tökélest is meg fogja kapni.
/Aki ettől boldog, az örüljön, de ne ártson az örömével másoknak.
Persze az is igaz, a sarlatánok sok más területen is könnyen begyűjtik a hívőket, főleg azokat, akik szerint a még fel nem derített és még bizonyítást nem nyert oldalon az igazság./
A mostani tudatosfülűek/zöldgenerációsok elhisznek sokmindent, elvégre is lassan a felmenők sem éltek a ma ismert fogyasztóiságon kívül. Étkezésben is ilyen szintek mennek: mindenféle, egydimenziós dogmák szerint esz, csomó minden kimarad persze, de azokat a vitaminokat lehet pótolni nyelv alá fújható spraykészítmény segítségével. És hiszi, hogy ez az egyetlen igaz út és persze megéri a befektetés, mert a testéről van szó. Jól mutatja szerintem ez a párhuzam, hogy a hifi is csak egy (meg)vezetettség és nem emelkedik ki a marketing dominanciájú vagy indíttatású cselekmények közül. Valaki valamivel valahogy belevitte őket és most benne vannak. Mi lenne, ha nemtudatos széria játszana éppen. Végtelenül lekerekített (lesarkított?) háttérduma kíséretétől megbabonázva meggyőződése, hogy az ügy metodikáját tekintve annyi, amennyi és nem több. Nem több, mint amennyi felírható egy hangzatos termékcímkére. Sőt. Mivel kvantumszintekre is lemegy nem egyszer a duma, hát ő előbbre van bármilyen logikánál és mérnöknél, orvosnál az adott területen. Hiszen nem tud semmit, de tudja hova nyúljon (google) és akkor már oké.

A belső zenéjét még meg nem talált vagy azt jól elvesztett, rossz fajta hifibogártól szenvedő versenyző is sokszor ilyen, ahogy én látom.

De felmerülnek morális dilemmák is és objektivitást soha nem látott síkok is: van-e joga bármelyik vonal vagy szint bármelyik résztvevőjének bármely más irányba tekergő résztvevőről véleményt nyilvánítani? Hiszen bennünket is hülyének néz valaki, de legalább is ferde szemmel való tekinteteket biztosan mindenki kapott már, nem kell bemutatni.

Ha az abszolút idealista szólhatna belőlem, mint ahogy nem szokott, akkor mondhatnám, hogy boldogok a nyelv alá fújkálók, mert előttük még a megvilágosodás lehetősége. A többinek meg marad a kiaknázatlan nüanszok célként, amikbe kénytelenek aránytalanul nagy pénzeket és/vagy energiákat belefektetni. Mondhatnám hogy van jog véleményt nyilvánítani, hiszen valamikor ki kell adni a sikítást, el kell indítani a megérteni-akarást, a párbeszédet, azt a párbeszédet, ami nagyon-nagyon sokszor halva született ötlet.
A valóságban persze nem világosulnak meg a Palik és hitehagyottan vagy épp abban a tudatban, hogy ők kiaknázták a területet, így meg is unták, elhagyják a terepet. Vékonyabb pénztárcával, sok illékonyságos ezotériával. Mindennek az oka a rövid emlékezet (kereskedelmi, politikai) és a veleszületett rövidlátás, de még ezeknél is jobban a komplexitástól való, ösztönös irtózás, ami alacsony igényekben futja ki magát (amiről persze nem tud, azt hiszi, a Mount Everestet karistolja éppen papírbakancsával).

istvan01
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2019.12.25., szer. 19:00

LIMAR írta:
2019.12.25., szer. 17:15
hollohazi írta:
2019.12.25., szer. 15:23
Az üveglapok számáról annyit, a villanyóra szekrényben van kb.12 db, az elektronikák belsejében is ugyanennyi.
Üveglapok. Villanyóra szekrényben?
És komolyan azt hiszed, hogy egy elektromosan semleges anyagnak bármiféle hatása van az 50 Hz-es hálózati feszültségre, ami bejön onnan? Persze ha hallod és ettől boldogabb vagy, hát rakjad. Csak elméletet ne kreálj mellé.
A készülék belsejében még elhiszem, hogy hatnak, mint mechanikai tömeg, rezgő rendszer. De elektromosan ott sem.

ps.: a highend kb ezektől a sarlatánoktól, sámánoktól, guruktól, elborult agyú egyszemélyes manufaktúráktól.... tart ma ott, ahol. Totálisan szétverték a hitet a műszakilag korrekt termékekben is. Pedig ma is vannak olyan termékek, amiknek semmi szüksége a varázslásra. Bekapcsolod és úgy jó, ahogy van. És még csak vagyonokat se kell érte fizetni. Csak mindent a helyén kell kezelni és ELFOGADNI!
Továbbá.
A tragikus az, hogy egy kezdő és bizonytalan zöldfülű, aki mégis belevágna ebbe a hobbiba, az ilyen kiegészítőtudományt(?) alap axiómának fogja fel, vagyis enélkül nem is lehet elérni az elfogadható kompromisszumot ... sőt még azt is elhiszi, ezek felhalmozásával a tökélest is meg fogja kapni.
/Aki ettől boldog, az örüljön, de ne ártson az örömével másoknak.
Persze az is igaz, a sarlatánok sok más területen is könnyen begyűjtik a hívőket, főleg azokat, akik szerint a még fel nem derített és még bizonyítást nem nyert oldalon az igazság./

LIMAR
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 1733
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LIMAR » 2019.12.25., szer. 17:15

hollohazi írta:
Az üveglapok számáról annyit, a villanyóra szekrényben van kb.12 db, az elektronikák belsejében is ugyanennyi.
Üveglapok. Villanyóra szekrényben?
És komolyan azt hiszed, hogy egy elektromosan semleges anyagnak bármiféle hatása van az 50 Hz-es hálózati feszültségre, ami bejön onnan? Persze ha hallod és ettől boldogabb vagy, hát rakjad. Csak elméletet ne kreálj mellé.
A készülék belsejében még elhiszem, hogy hatnak, mint mechanikai tömeg, rezgő rendszer. De elektromosan ott sem.

ps.: a highend kb ezektől a sarlatánoktól, sámánoktól, guruktól, elborult agyú egyszemélyes manufaktúráktól.... tart ma ott, ahol. Totálisan szétverték a hitet a műszakilag korrekt termékekben is. Pedig ma is vannak olyan termékek, amiknek semmi szüksége a varázslásra. Bekapcsolod és úgy jó, ahogy van. És még csak vagyonokat se kell érte fizetni. Csak mindent a helyén kell kezelni és ELFOGADNI!

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.12.25., szer. 16:21

hollohazi írta:
Hozzátenném még, hogy nekem úgynevezett nyitott hangkarakterű elektronikáim vannak, kevés hozzáadott saját hanggal, a kábelezésem szintúgy ilyen, ezek a befolyások jól hallhatók.
Nagyjából mindenki ilyennek mondja a saját rendszerét, ettől még ez egy megfoghatatlan jellemzés marad a "zenei megszólaláshoz" hasonlóan. Számomra rémisztő, amit művelsz ezzel a rengeteg kiegészítővel, de ha közben jól érzed magad, akkor minden rendben.

kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2266

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2019.12.25., szer. 16:01

hollohazi írta:
fapaci írta:
2019.12.25., szer. 13:14
hollohazi írta:
2019.12.25., szer. 09:50
Az én rendszeremben kb. 25-30 db van már

A hatásmechanizmusnak mindig tonális hatása van , ez mindig lágyabb, kevesebb torzítást tartalmazó, kevésbé digitális hangot jelent, kiterjedtebb, energikusabb sávszélekkel nagyobb felbontással, zeneibb megszólalással.
25-30 darabos mennyiségben halmoztál fel ebből az eszközből??? gondolkodik.gif

Tisztelettel egy kiegészítés... a felsorolt jellemzők egyike sem tonális paraméter... bár a "zeneibb megszólalást" még senkinek sem sikerült rendszerbe sorolnia.
Igen, nem figyeltem eléggé, mikor az egyik honlap fordítás mellé tettem az általam tapasztaltakat, én sem értettem, hogy mit értenek azon, hogy mindig tonális hatása van ennek az alkalmazásnak. Különféle módszerekkel vizsgálták, hogy nem valami egyéni Ízlésvilág felé történik elmozdulás, de nem erről van szó.
Ugyanakkor leírtam korábban is, de valójában nem értem pontosan, hogy ezek az alkalmazások kivétel nélkül abba az irányba hatnak, hogy nem tudok rá jobb kifejezést, de mintha azt hallaná vissza az ember, ami azon a felvételen van , mindenféle hozzáadott torzítások, elvett információk nélkül. Tudom, hogy ebbe rögtön bele lehet kötni, honnan tudom, valójában hogy szól az adott felvétel, azon az adathordozón, de bizonyos akusztikus hangszerek hangját jól ismerem, erősített korabeli koncert felvételen is meg tudom ítélni, melyik hang van közelebb az eredetihez.
Ugyanakkor aki hallja, annak nem kell feltenni ezeket a kérdéseket sem, annyira nyilvánvaló ez az egész. Hozzátenném még, hogy nekem úgynevezett nyitott hangkarakterű elektronikáim vannak, kevés hozzáadott saját hanggal, a kábelezésem szintúgy ilyen, ezek a befolyások jól hallhatók.
A szó (rendszer)technológiai értelmében az "eredeti" ebben az esetben a mikrofon(ok) illetve a mikrofon erősítő(k) kimenetén megjelenő vonalszintű jel és annak a rögzített mása.

Nem a hangszer által keltett hang.
Az egy másik "dimenzió".

A mikrofon(erősítő) kimenete ugyanis független attól, hogy aki hallja (maga a zenész kezében a hangszerrel vagy a koncertlátogató a valahanyadik sorban) honnan hallja.

Nem dönteném el melyik esetben is nehezebb az "eredetit" vagy az "eredetihez" legközelebbit meghallani.
Ennek a metódusnak, ha van egyáltalán értelme, akkor is csak szóló hangszer esetében. Egy bigband vagy egy nagy klasszikus zenekar, esetleg elektronikus gerjesztett zenék esetében még nehezebb lenne ilyen módon valamiféle referenciát keresni magunk számára. Javaslom, hogy egyszer gyere el egy My Reel Club rendezvényre és kristálytiszta lesz utána, hogy mire is gondoltam a fenti sorokkal.

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: hollohazi » 2019.12.25., szer. 15:23

fapaci írta:
2019.12.25., szer. 13:14
hollohazi írta:

A hatásmechanizmusnak mindig tonális hatása van , ez mindig lágyabb, kevesebb torzítást tartalmazó, kevésbé digitális hangot jelent, kiterjedtebb, energikusabb sávszélekkel nagyobb felbontással, zeneibb megszólalással.

Tisztelettel egy kiegészítés... a felsorolt jellemzők egyike sem tonális paraméter... bár a "zeneibb megszólalást" még senkinek sem sikerült rendszerbe sorolnia.
Igen, nem figyeltem eléggé, mikor az egyik honlap fordítás mellé tettem az általam tapasztaltakat, én sem értettem, hogy mit értenek azon, hogy mindig tonális hatása van ennek az alkalmazásnak. Különféle módszerekkel vizsgálták, hogy nem valami egyéni Ízlésvilág felé történik elmozdulás, de nem erről van szó.
Ugyanakkor leírtam korábban is, de valójában nem értem pontosan, hogy ezek az alkalmazások kivétel nélkül abba az irányba hatnak, hogy nem tudok rá jobb kifejezést, de mintha azt hallaná vissza az ember, ami azon a felvételen van , mindenféle hozzáadott torzítások, elvett információk nélkül. Tudom, hogy ebbe rögtön bele lehet kötni, honnan tudom, valójában hogy szól az adott felvétel, azon az adathordozón, de bizonyos akusztikus hangszerek hangját jól ismerem, erősített korabeli koncert felvételen is meg tudom ítélni, melyik hang van közelebb az eredetihez.
Ugyanakkor aki hallja, annak nem kell feltenni ezeket a kérdéseket sem, annyira nyilvánvaló ez az egész. Hozzátenném még, hogy nekem úgynevezett nyitott hangkarakterű elektronikáim vannak, kevés hozzáadott saját hanggal, a kábelezésem szintúgy ilyen, ezek a befolyások jól hallhatók.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Vortex hifi, Power-R

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.12.25., szer. 13:14

hollohazi írta:

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: hollohazi » 2019.12.25., szer. 09:50

Egy elérhető árú és ugyanakkor hatásos terméke a SAL-nak a kétféle méretben kapható matricázott, vékony, egyik oldalán kissé kúpos "üveglapok", melyek a tápellátás egyes elemein alkalmazva a tápellátás zavaró interferenciáira hatnak. https://schallwand.com/epages/154df95e- ... ID=6774112
Az én rendszeremben kb. 25-30 db van már, köztük 2 szett az L méretből. Elsődlegesen az óra szekrényben ajánlják alkalmazni, a mérőóra oldalain, a biztosítéktáblán, kismegszakítókon a lakásban is, mágneskapcsolón, stb. Erős 100 Celsius fokig hőálló, úgynevezett aktivált öntapadó ragasztóval vannak ellátva, a termék expozíciós ideje néhány nap. Én, keresve a leghatékonyabb pontokat, először gyurmával ragasztottam fel őket. A végleges helyük nálam a villanyóra szekrény, egy elosztó, a szomszéd szobában, illetve a készülékek belseje, az oldallapokon belülre ragasztással.
Itt a leghatékonyabbak, a villanyóra szekrénybeli elhelyezés mellett. Javasolják még szűrőkön, tápokon, egyéb digitális komponenseken, vagy azokon belül de akár kábeleken is jól hallható a hatásuk. Alkalmazáskor nincs szükség további árnyékolásra, az információ egy aktív mezőn keresztül mélyen az eszközökbe (házba) jut.
Én a hifi ösvényt, tápkondicionálót próbálom kiváltani velük, mivel ez egy lényegesen olcsóbb megoldás és legfőbb erénye, hogy nem rendelkezik saját hangkarakterrel. A hatásosságára végeztem egy próbát, a kapott változás mértékét illetve irányát ellenőrizendő. Ez úgy zajlott , hogy a hifivel szomszédos szobában lévő hatos hosszabbítóba csatlakoztattam az összes kacsoló üzemű tápot, tv-t, számítógépet, wifit, stb, és meghallgattam az L méretű üveglapokat az elosztó két oldalára erősítve úgy, hogy először mindent kihúztam, utána mindent visszadugva először az egyik lapot, utána a másik lapot is felerősítettem.
Előtte ellenőriztem a két alapállapot hangi eltérését, ami eléggé erőteljes, azonnal érzékelhető volt. Az eredmény az lett, hogy egy "üveglap"ragasztásával félúton voltam a két alapállapot között, a két "üveglap" alkalmazása teljesen eltüntette a hangi különbséget, nagy, nyitott ajtók mellett.
A hifi ösvényt és tápkondicionálót használók számára rossz hír, hogy vannak bőven olyan pontok a hifi szobában, sőt a lakásban, házban, pincétől a padlásig, ahonnan zavarjelek érkezhetnek a hallgató felé/pl. világító egységek/, a tapasztalatok szerint ezeket ott helyben kell kezelni, például ezekkel a passzív eszközökkel. Van ugyanis arról beszámoló, hogy az emeleten lévő hifi hangját a pincében lévő kezeletlen "rendellenességek" is befolyásolják, de beszámoltak arról is, hogy a P15 mellett, jól hallható a Vfx hatása.
Számomra ez azt bizonyítja, hogy helyi szinten kell kezelni ilyen passzív eszközökkel azokat az örvénykeletkezési pontokat/üvegfelületek,nyitott aljzatok, energia takarékos világító rendszerek, háztartási elektromos eszközök, routerek, számítógép, tv, kazán, vízvezeték, de elsődlegesen a hálózati lejátszó, hifi készülékek/, melyek hatással vannak a befogadó személyre. Aki bagatellizálja ezeket a hatásokat, az tapasztalataim szerint óriásit téved, mert épp azokat a hangi jelenségeket kezeljük, melyekre fülünk, agyunk a legérzékenyebb, melyekre egyfajta megkönnyebbüléssel reagál.
Csatolmányok
IMG_20190909_133139.jpg
IMG_20190909_133139.jpg (521.53 KiB) Megtekintve 717 alkalommal

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: hollohazi » 2019.12.24., kedd 13:20

pirnek írta:
2019.12.24., kedd 12:30
Szeretetben Gazdag Karácsonyt Kívánok Mindenkinek!

Ez a SAL megoldás tényleg esztétikusabb lenne! Az ára sem veszélyes!
De azért nem ártana kipróbálni.
Gondolom nincs magyarországi forgalmazója, ahol rá lehetne hallgatni!
Nekem kölcsönbe van adva a hét végéig 8 db, melyeket még nem építettem/ragasztottam be/. Akinél kölcsönben van, szintén rendelkezik már 20 darabbal, csak plusz új helyeken próbálja ki. Átlag kéthetente rendelünk a SAL-tól, én január elején fogok. Karácsony lévén nélkülözni tudok pár darabot.

pirnek
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 7

Hozzászólás Szerző: pirnek » 2019.12.24., kedd 12:30

Szeretetben Gazdag Karácsonyt Kívánok Mindenkinek!

Ez a SAL megoldás tényleg esztétikusabb lenne! Az ára sem veszélyes!
De azért nem ártana kipróbálni.
Gondolom nincs magyarországi forgalmazója, ahol rá lehetne hallgatni!

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: hollohazi » 2019.12.24., kedd 08:04

pirnek írta:
2019.12.23., hétf. 08:54
Jó akkor kanyarodjunk vissza az eredeti témához!
Nekem nincs annyi pénzem mint Fapacinak, hogy lecseréljem a DAC-omat.
Helyette leszedtem a talpairól a hozzáadott "gumi" rezgéscsillapítokat.
Rátettem a lávakő párnákat. (4.500Ft, ha nem válik be jó az asszonynak derék melegítőnek! )
A hálózati csatlakozáshoz egy Peridotit lávakövet.
Eredmény egy sokkal tisztább hangú, dinamikusabb, gyorsabb ugyanakkor lágyabb ha olyan részlet van.
Sokkal hallgathatóbb lett!
DSCF5217.JPG
Szép eredmény, de ugyanezt, sőt többet tudsz elérni úgy, hogy készülékházon belül alkalmazol ezekből kettőt, az elosztóra téve megint kettőt és semmi sem látszik. Ez kb 9 e Ft. https://schallwand.com/epages/154df95e- ... ID=6774112

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: hollohazi » 2019.12.24., kedd 06:57

A zenei élvezettel kapcsolatosan volt szó többek részéről az úgynevezett flow állapotról, az agyi befogadó, vagy korrekciós folyamatairól, a stresszről, mely mindezeket akadályozza.
A flow állapotról nekem az jutott eszembe, mikor az egyik teniszező egy döntő után arról beszélt, hogy ott a pályán, az adott időszakaszban megszűnt számára a külvilág, csak a feléje jövő labdát látta, a külvilágból annyit érzékelt, hogy a víz a szemébe folyt, de ő akkor is csak a labdát látta, amit vissza kell adni. Itt a flow állapotban maradáshoz az kell, hogy nagyon nyugodt légy, ha egy külvilági inger kizökkent, megszűnik ez a nyugodt, ellazult idegrendszeri állapot, stressz ér, idegesebb leszel és nem tudsz úgy koncentrálni, mint előtte, elveszhet a mérkőzés.
Amikor belemerülünk egy zenemű hallgatásába és mondjuk annak közepén a hátunk mögött valaki nagyon becsapja az ajtót , akkor egy eléggé kellemetlen stressz ér bennünket, hogy kizökkentettek a flow állapotból. Ugyanis ez együtt jár olyan koncentrációval, az agyi tevékenység maximalizálása mellett, amiből, ha kizökkentenek, idegesek leszünk, akár indulatos szavak kíséretében is.
Ugyancsak a stressz következménye lehet az a koncentráció hiány, amit például frontátvonuláskor tapasztalunk, ilyenkor a balesetek száma megnövekszik . Az, hogy ez a stressz/koncentráció hiány/, onnan tudható, hogy gyógyszere a Frontin, ami egy nyugtató/Seduxen/, stressz csökkentő szer.
Volt arról is szó, hogy milyen nagy munkát kell végezni az agynak, hogy két hangforrásból egy akár sok száz szereplős színpad egységes képe megjelenjen, akár egyetlen hangszerre, énekesre is tudjunk koncentrálni, miközben mégiscsak az egészet halljuk. Ilyenkor az agyi korrekció meglehetősen nagy munkában lehet, hogy maradéktalan legyen az élmény, ahhoz nem társítható a stressz, az ideges lelkiállapot. Ha valami zavarja ezt a korrekciós folyamatot, akkor az nem lesz teljes, megfigyelések szerint először csorbát szenved a tér érzékelése, utána a részletek tűnnek el, stb.
Az otthoni zenehallgatáskor számolnunk kell azokkal a stresszkeltő folyamatokkal, jelenségekkel, melyeket az agyunk, tudtunk nélkül érzékel és ez számunkra kellemetlenül úgy jelentkezik, hogy nem lesz maradéktalan a zenehallgatási élmény, nem lesz flow állapot. Ezekkel az elektromágneses mező anomáliákkal, zajokkal,interferenciákkal főleg az utóbbi 10 év során kellett szembesülnünk otthonainkban, ezért, bár egyre jobb és jobb készülékekkel rendelkezünk, hangban valahogy ez mégsem mutatkozik meg.
És fel sem merül bennünk, hogy ezért nem a készülékek felelősek...

pirnek
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 7

Hozzászólás Szerző: pirnek » 2019.12.23., hétf. 08:54

Jó akkor kanyarodjunk vissza az eredeti témához!
Nekem nincs annyi pénzem mint Fapacinak, hogy lecseréljem a DAC-omat.
Helyette leszedtem a talpairól a hozzáadott "gumi" rezgéscsillapítokat.
Rátettem a lávakő párnákat. (4.500Ft, ha nem válik be jó az asszonynak derék melegítőnek! )
A hálózati csatlakozáshoz egy Peridotit lávakövet.
Eredmény egy sokkal tisztább hangú, dinamikusabb, gyorsabb ugyanakkor lágyabb ha olyan részlet van.
Sokkal hallgathatóbb lett!
DSCF5217.JPG
DSCF5217.JPG (3.59 MiB) Megtekintve 876 alkalommal

istvan01
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2019.12.22., vas. 11:57

cables írta:
2019.12.22., vas. 08:52

Én se, de gondolom más se hitte volna, hogy ez a topik ilyen pörgős lesz valamikor is. Hollohazi fáradhatatlanul írja az újabbnál újabb tapasztalatokat.
Pörgős? Igen, de miben is?
A zenéhez, a zenei felvételek otthoni közvetítéséhez már nyomokban is alig van köze. Egy valami ami élteti a bármiben keresni és meglelni a jobb hanghatás eszközét, az a vég nélküli elégedetlenség. És ekkor nagyon jól jön a bizonytalanságtól való félelem feloldásához a hit, már pedig a hit hegyek tud elmozgatni.

Mert például ha szűkítjük az emberi szervezetet "bombázó" környezeti ártalmakkal szembeni parára ezt a hit és valóság tényezőt, akkor is nagyon erős a veszély a ló túloldalára kerülni.

Homeopátiával lehet gyógyítani krónikus betegséget?
Oltásellenesség mentesít bennünket a veszélyes fertőzésektől?
Vaspáncél árnyékoló mögé bújva élhetünk boldog életet?
/lehetne még sorolni hasonló tévelygéseket/

Sokan meggyőződésből állítják mindhárom kérdésre, hogy igen.
Fapaci példája is pontosan igazolja ennek ellenkezőjét.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”