Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 272

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi » 2019.12.27., pén. 11:59

fapaci írta:
2019.12.27., pén. 10:51
hollohazi írta:
2019.12.27., pén. 10:08
... nem is a fülünkkel hallunk, agyunk mindent képes korrigálni.
Azt hiszem, sokunk számára innen válik feleslegessé e topik olvasása.
Elnézést a pongyola fogalmazásért, ami a tényen nem változtat. Nekem viszont van egy olyan információm, hogy negyven éves korára minden hangmérnök, munkájából kifolyólag "süket lesz".. Nyilván ennek a mondatnak a valóságtartalmát nehéz ellenőrizni a megfelelő hallásvizsgálati jegyzőkönyvek ismerete nélkül. Én viszont előre beismertem, tudva azt, hogy te százszor annyit tudsz erről a témáról, mint én.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Vortex hifi, Power-R

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 1085

Hozzászólás Szerző: cables » 2019.12.27., pén. 11:41

Aszpirin írta:
2019.12.26., csüt. 18:58

És az, hogy az én tudományos megközelítésem abban a konkrét esetben (nem DAC. hanem USB/SPDIF átalakító) nem felelt meg a saját tapasztalatomnak, még nem jelenti azt, hogy a tudományos/mérnöki szemléletű megközelítés trollkodás, pusztán csak annyit, hogy nem volt helyes az elméletem (konkrétan figyelmen kívül hagyott dolgokat). Az pedig, hogy ezt be is ismertem, ráadásul önként, felvállalva azt, hogy ezentúl mindig érvként használják fel ellenem (tévesen), egyáltalán nem jelenti azt, hogy a gondolkodásmódom megváltozna.

Én abban látom ennek az ezo témakörnek a fontosságát, hogy miután eleget csóváltuk a fejünket hitetlenkedve elkezdünk gondolkodni a megoldáson. Mert az ezo jelenségeknek van magyarázata, csak nem ismerjük. Ha megfejtjük kifehérednek ezek a területek, többet tudunk az audióról.

Leírnád tanulságképpen, hogy miként oldódott fel az ellentmondás a fenti tesztnél?

venomer
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 326

Hozzászólás Szerző: venomer » 2019.12.27., pén. 11:34

kupecke írta:
2019.12.26., csüt. 18:47
Vegyük már észre, hogy talán senki sem véletlenül tart ott ahol, hifiben, életben.
Ez a mondat érdekel. Hogy hogyan értetted. A forró kása epicentruma. Ráolvadt a kakaó, lassan ki is hűl. Hidd el, semmi beleállási szándék nincs bennem, csak nem látok mögé, viszont szeretnék.
fapaci írta:
Vagy a hifizés alfája ez a jelenség.
istvan01 írta:
2019.12.27., pén. 11:05
mind el lehet hajigálni.
IT-bulváros szinten már ma is itt az ufótechnika, jelenleg a csontrezgetős szuperterméknél tartunk, van, aki tényleges új technológiaként tekint rá. Jellemzően tinédzserek és a hallgatózást felületesebben közelítők, meg a kik a legyártott termékeket a lehető legpicsásabb értelemben kütyünek hívják (nem állítom, hogy nem nekik van igazuk, bár nekem fáj a szó). Gondolj bele, aki mobiltelefonon és hordozható blútúsz kihangosítón növekedik, annak minden rack formátumú doboz irreveláns, nem létezik vagy hülyeség. ohyes.gif Azt akarom csak mondani, hogy belemerülési szintek kérdése ez az egész. Fórumon kívül és belül egyaránt. Szinteken belül lehet oldalirányú ízlés(érzelmi) különbség.

Szeretnék panaszt tenni a fórumvezetőségnél súlyos befolyásoltság miatt. A biztonsági kód nagysága hatással van már előre a beírt szöveg fennköltségi mutatójára. Beépített vudu!

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2208

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2019.12.27., pén. 11:05

fapaci írta:
hollohazi írta:
Pedig egyre közeledünk a tisztán agyhullámok általi információ és természetesen a zene befogadási (felfogási) technológiához ... ahhoz pedig az eddigi hifi zenejátszó technikákat mind el lehet hajigálni. Vannak közöttünk néhányan (ufonauták) akik erre már felkészültek és képesek erre, csak éppen a hirtelen váltástól még féltik az emberiséget, lassan adagolják... Ja-ja, ne hogy emiatt robbanjon az információs világháború ... :ohnoohnoohno: :ohnoohnoohno: :ohnoohnoohno:

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6304
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.12.27., pén. 10:51

hollohazi írta:

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1415

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.12.27., pén. 10:30

Töki írta:
2019.12.27., pén. 08:32
A mai netes vásárlás biztosítja, ha a holmi nem válik be visszaküldhessük, így nem látom hátrányát olyan eszközök kipróbálására, mint amikről Hollóházi ír (nélküle nem is jutott volna a tudomásomra, ezek létezése). Sanszos, hogy nem lesznek rám hatással, mivel eltérő a rendszerünk és talán az érzékelésünk, de ebben az esetben sem fogom Őt minősíteni, megkérdőjelezni, csupán gazdagabb leszek egy személyes tapasztalattal :napsut:
Sajnos, magamat ismerve ez inkább fordulna egyfajta önbeteljesítő jóslatba! Olvasom a lelkes hozzászólásokat, netalán egy fórumtársnál demózva átragad rám lelkesedése, majd mindezeken felbuzdulva több tucat (száz?) euróért megrendelem a cuccokat, napokat töltök izgatott várakozással és további netes kutakodással döntésemet igazolandó, majd mikor megérkeznek a nyilván gyönyörű csomagolásban tálalt eszközök, remegő kézzel bontogatom ki őket, helyezem el a tudományos(nak ható) magyarázatokkal bőven meghintett útmutatók alapján...ezek után várhatok-e mást magamtól, mint elégedett bólogatást, saját vállam veregetését a nagyszerű döntésem alapján és ha hajlandóságot érzek rá, beállni a netes közösségben az evangelizálók sorába!
Ugyanakkor elgondolkoztatónak tartom azt a tényt, hogy bár az ilyen "ezoterikus" jelenségekkel kapcsolatos információ évek óta közkézen forog, egyetlen igazán komoly gyártó sem tett egyetlen pici lépést se abba az irányba, hogy termékeik képességeit ezek felhasználásával fokozzák, holott ez viszonylag költséghatékony megoldás lehetne erre. Nem csomagolnak példának okáért mondjuk az Audio Research erősítők mellé megfelelő poharakat vagy épp színes pöttyöket, golyókat, akármiket.
Szóval jómagam megmaradok a tisztességesen megtervezett és megépített eszközökből összerakott, számomra több mint kielégítő hangzást nyújtó rendszeremnél, inkább hallgatom egyik lemezt a másik után nagy-nagy gyönyörűséggel, minthogy ilyen módon tuningolgatással, folyamatos próbálkozásokkal vesztegessem az időmet (mert időigényes ez, bárki bármit is mond!).

De elfogadom, hogy más igenis hall annyi különbséget és/vagy érez ebben annyi intellektuális kihívást, hogy úgy érezze, megéri ezekkel foglalkoznia! Mindössze a hobbinknak más-más aspektusaira helyezzük a hangsúlyt!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 272

Hozzászólás Szerző: hollohazi » 2019.12.27., pén. 10:08

Vikunya írta:
2019.12.26., csüt. 20:54
„Ami volt, ugyanaz, ami ezután is lesz, és ami történt, ugyanaz, ami ezután is történik; és semmi nincs új dolog a nap alatt"
(Préd 1:9). :D

Furcsa, hogy máig is -lényegében érvek nélküli - vitákat generálnak ezek a dolgok, holott a téma már a 80-as években napirenden volt, s egy kis része a mindennapi hifi életbe azóta be is épült. (pl. dugófordítás=értsd. a készülékek fázishelyes csatlakoztatása; cd rátétek; 3 láb kontra 4 láb eltérő hangzása)

Írtak is erről egy jó kis összefoglaló cikket az első próféta halála alkalmából:
http://hangzasvilag.hu/elhunyt-peter-w-belt/

A számítástechnika (és rokonai) előretörése miatt a helyzet a 80-as évek óta sokat romlott. Abban biztos vagyok, hogy a mai berendezésem hallgatva összeomlottam volna a gyönyörtől 25-30 éve (vagy most is, ha az akkori körülmények között hallgathatnám). Akkor még könnyebb volt. Ma jobb (és drágább) cucc kell az élvezethez, s ez nem hozzászokás.

Ez a rovatbeli "kínlódás" forrása. Mindenki annyit emészt meg belőle, amennyit racionálisan képes elfogadni, megfizetni, illetve hajlandó kipróbálni. Alapvetően konzervatív vagyok a sokezernyi "kiegészítőket" gyártó cég termékével, mert gyanítom, hogy nagy része lehúzás. (P.Belt még egy csomó megfigyelését legalább ingyen megosztotta.) Emellett magam is tapasztaltam olyat, hogy vannak készülékek, amikkel a máshol oly hatásos "sárkányfű" nem is működik és mégis jók. Próbálok ilyeneket tartani. Ennek ellenére, ha egy ajánlott "tuning" beválik, az marad, amire meg tapasztalatból maga jön rá az ember, azt nem kérdőjelezi meg, hanem magától értetődően továbbviszi. (Főleg a rezgéscsillapítás terén lehet sok mindent maszekban is megoldani.)

Ugyanakkor hollóházi fórumtárs megjegyzéseit (vagy Long blogját) nem szabad egy vállrándítással elintézni. Saját korábbi cuccaimmal megéltem azt, hogy - a hollóházi fórumtárs által is használt - kevés alkatrészből épült 47 Lab elektronikák (hasonlóan a szélessávú hangfalakhoz) képesek nagyon furcsán reagálni a legapróbb változtatásokra is, emiatt a végtelenségig hangolhatóak. Ha az a kérdés, hogy ajánlanék-e ilyen elektronikákat másoknak, már más a megközelítés. Jók azok, de nem mindenkinek (nekem se) valók. A lelki nyugalom azt kívánja, hogy a berendezés - ha csak 80%-os kifutással is -, de idegölő szöszmötölés nélkül hozza a formáját, s akkor hallgathassak vele zenét, amikor csak akarok, mert az idő lett nagyon drága.

Akik viszont hajlandóak a fenti szöszmötölésre, s néha "felfedeznek" mások számára is hasznos dolgokat, minden tiszteletet megérdemelnek. Ne máglyára küldjük őket :ohnoohnoohno: , ne legyünk "laosföldhívők".

P.S. Azért egy hifi aggregátort (vagy hasonlót)egyszer kipróbálnék, mert a hálózat tényleg katasztrófális. (Falusi családi házban is.)
Többször fölvetődött már a mérték kifejezés, vagyis kire milyen mértékben hathat az , amiről beszámolok. Előhoztad P.Belt esetét, akinek termékeit én is kipróbáltam sokad magammal egyetemben az akkori Linn-Naim rendszeremben. Ezek hatásmechanizmusában és az általam leírt eszközök működésében valószínűleg van valamilyen átfedés, de ha én csak azt a P. Belt féle mértéket tapasztaltam volna, nem írnék róla, ugyanis itt nagyságrenddel nagyobb léptékről van szó.
Erről a léptékről meggyőződni, hogy van -e valamilyen fogódzkodó, talán az tud, aki részben ismerte, használta az ottani mértékegységet, az orto-t, ami ugye azt jelentette, hogy a sarki rendőr is meghallja.
Volt szó Demagról is, ezt össze tudom kapcsolni ezzel a mértékegységgel, ami azt jelenti, hogy az LP Demag használat 2-3 orto lehet. Cd viszonylatában ha a SAL féle cd feltétet nézem, egy LP Demaghoz képest kb. 3- szoros a hatás mértéke.
Az, hogy az én szélessávúm sok mindent megmutat, az igaz, ezért is próbáltam rendbe tenni a készülék, hangsugárzó rezonanciát/Shun Mook/ , valamint most a tápellátás zavaraival birkózok, várhatóan jó eredménnyel. Az, hogy mennyire készülék függő a két említett jelenség, épp revox nem régi beírása jelzi, aki arról ír, hogy a tölcsérei előtt sok esetben jobban szereti az AN P2 SE-t használni, mint az Avantgarde erősítőt/47 LAB alapokra épült/, ugyanis az előbbi sokkal kevésbé érzékeny a tápellátás ingadozásokra, zavaraira.
Az, hogy ez még sincs teljesen így, egy személyes megtapasztaláson alapul, amikor egy AN Oto erősítő tetején mozgattunk 2 "üveglapot", ami jól hallhatóan jelezte a trafók helyét, annak ellenére, hogy az acéllemez burkolat/árnyékolás/rajta volt a készüléken és hogy ezeket az üveglapokat készüléken belül kell elhelyezni, felragasztani, ott lesz drasztikus hatásuk.
Egy másik esetben egy komoly AN ezüst E doboz membrán peremein kívülre ragasztottunk egyenként 17-17 db Trigon Chipet. Sajnos nem lehetett azt megcsinálni, előírás szerűen a dobozon belül, a mágnesen, kosáron, keresztváltón, mert ha véghez visszük, egy AN kategóriával tudunk feljebb lépni.
Ez árban már milliós nagyságrend lenne, itt néhány tízezer Ft volt, a tulaj csak "nézett ki a fejéből".
Ha valaki úgy gondolja, hogy ezek a megállapítások csak az én kihegyezett füleimnek köszönhető, azoknak annyit, hogy egyik fülemre majdnem süket vagyok, a másikkal sem hallok 10 e Hz fölött, de hát nem is a fülünkkel hallunk, agyunk mindent képes korrigálni.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Vortex hifi, Power-R

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6304
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.12.27., pén. 09:53

cables írta:
2019.12.26., csüt. 17:27
Ide irogatnak emberek, akik kipróbáltak és hasznosnak találtak eszközöket, mődszereket, amiket audió forgalmazók árulnak (tehát nem kamu dolgok) és irogatnak olyanok, akik nem próbálták ki ezeket, állítólag nem is érdekli őket és leszólják, gyúnyolódnak ezeken. Tehát gyakorlati tapasztalatot szólnak le minden alap nélkül, a saját alaptalan elképzeléseikre támaszkodva.
Egy sarlatánnak is lehetnek rajongói, elégedett ügyfelei. A Budapest TV ezoterikus adásait is sokan nézték, az ottani távgyógyító szolgáltatás néhányaknál pozitív változást idézett elő az állapotukban, mondhatni "meggyógyultak". Ezek gyakorlati tapasztalatok, de nem cáfolják, hogy kamuval állunk szemben. Értem én, hogy a szubjektivitás egyre inkább mindenek fölé kerül itt, de a józan ész néha segítségünkre lehet, hogy ne pörögjünk bele olyan dolgokba, amik nem visznek közelebb a célunkhoz. Ami közelebb visz, jobban érezzük tőle magunkat, az számunkra lehet értelmes, de másoknak ugyanúgy kamu marad. Ezen nem tudsz változtatni, de szerintem nem is kell.

Egy trollt arról győzködni, hogy ő bizony trollkodik, még soha nem volt eredményes. Ettől még tudjuk, ki az, aki tökéletesen megtestesíti itt a troll kategóriát és érdemi érvek hiányában nem a vitapartnere véleményét, hanem személyét támadja folyamatosan. És ha kidobod az ajtón, visszajön az ablakon.

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1415

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.12.27., pén. 09:42

cables írta:
2019.12.26., csüt. 17:27
...amiket audió forgalmazók árulnak (tehát nem kamu dolgok)...
:kapdelm:
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene

Töki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 279

Hozzászólás Szerző: Töki » 2019.12.27., pén. 08:32

ZolaBA írta:
2019.12.26., csüt. 06:54
Egy ilyen villanyóra üveglapos, mondhatni szélsőségesen ezoterikus kütyüzés kapcsán, (vagy ha cables-ről van szó) szépen összezár és hangot is ad közösség, sőt még az 'elit' része is. Ugyanakkor az egész fórum hemzseg az ezo határvonalon billegő pénzégetéstől, ahol viszont már a többség (és pláne az 'elit') csak hallgat. Értem, hogy a hallgatás bölcsesség, csak itt fórum szinten fura látni a hallgatást, majd olvasni másnap, hogy jaj eltévednek a kezdők és juj szétverik a hifit a sárkányfű árusok. Kíváncsi lennék ki mit tenne meg azért, hogy legalább a fórumon tisztább víz kerüljön a pohárba, hogy a zavarosban halászásból tisztességes sporthorgászat legyen.
Kezdésnek felvetném újra egy korábbi ötletem. Kellene csinálni egy részletes szavazást üveglaptól ethernet kábelig, ki mennyire tart valamit reális és fontos dolognak vagy teljesen ezoterikusnak. Ehhez kéne egy kérdés lista, 10 perc a kitöltésre illetve leginkább ami kell az a részvétel és közösségi véleménynek elfogadás (még ha az egyéni vélemény el is tér).
Persze tudom, hogy a többség tökéletesen elégedett a saját véleményével. Viszont egy többé-kevésbé elfogadott közösségi vélemény olyan segítséget adhat, ami reális irányt mutat a fejlesztésekben és egy kis megnyugvást a pénzégetésben.

(Ha kapok erre esetleg mondjuk 5-10 üzenetet, vagy jelzést, hogy igen, ennek van értelme, akkor nyitok neki egy "gyors kérdés" topicot és vállalom a dolog adminisztrálását. De mint tudjuk valószínűleg ezzel most nem vállaltam magam túl, mert a többség inkább hallgat, nem lehet egy ilyen részvételre, szavazásra se rávenni.)
A felvetéseddel kapcsolatban az az észrevételem, hogy a "ki mennyire tart valamit reálisnak" vélemények kinyilatkoztatása - egy objektív tapasztalást mellőző szimpátiaszavazás lenne. Nem látom értelmét véleményt kifejteni (egy tudás/tapasztalás megosztására hivatott fórumon) olyan eszközökről, amikkel nincs működés közbeni tapasztalat.

Az eddigi életem folyamán sok olyan hatás ért, amiket nem tudunk az ismert fizikai, mérési lehetőségekkel megmagyarázni. Nem traktálnék senkit hosszabb történetekkel, de hogy mégis valami konkrétumot írjak (nem ide vágó) pl; velem rendszeresen megtörténik, hogy egy régi ismerős, akivel mondjuk egy éve nem kommunikáltam eszembe jut, felidézem pár közös emlékünket és még aznap felhív telefonon, vagy mondjuk régen az utcánkban az egyik lámpa az oszlop tetején éppen hogy pislákolt, ahogy gyalogoltam hazafelé és odaértem ehhez a lámpaoszlophoz, elkezdett normál üzemben világítani és ez így ment heteken keresztül. A hasonlók végett a saját értékrendembe nem fér bele a csípőből elutasítás. Én kipróbáltam a kék gyöngyöket, kínai írásjelek elhelyezését minden előítélet nélkül - talán még most is ott vannak a helyiség különböző pontjain, pedig nem véltem felfedezni hozadékot.

A pénz elégetéséhez.. - én is azt gondolom, hogy egy műszakilag korrekt rendszernek kell képezni az alapot. A rendszerépítés tekintetében eljutottam arra a szintre, amivel elégedett vagyok és amit a lehetőségeim megengednek, tehát nincs viszketésem bármely készülékem cseréjére. Amit (sokakhoz hasonlatosan) magamon észrevettem, hogy a pillanatnyi lelkiállapotom erősen hatással van a zene befogadására, így evégett IS követem, mik azok a lehetőségek, amik rám, mint zenehallgatóra, illetve a készülékeim "tuningolására" lehetnek alkalmasak. A mai netes vásárlás biztosítja, ha a holmi nem válik be visszaküldhessük, így nem látom hátrányát olyan eszközök kipróbálására, mint amikről Hollóházi ír (nélküle nem is jutott volna a tudomásomra, ezek létezése). Sanszos, hogy nem lesznek rám hatással, mivel eltérő a rendszerünk és talán az érzékelésünk, de ebben az esetben sem fogom Őt minősíteni, megkérdőjelezni, csupán gazdagabb leszek egy személyes tapasztalattal :napsut:
Dual PC / Chord Dave 
ATC SCM 150 ASL PRO
Xindak XF-2000E-2000
ValhallA Aura Reference / WireWorld Platinum

kupecke
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 473

Hozzászólás Szerző: kupecke » 2019.12.27., pén. 07:01

Ezt egy válasznak szántam a korábbi posztban írtakra. Sajnálom, ha ez maradt meg gondolkodik.gif
(és természetesen az adóban van a hiba :smile53:)

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: cables » 2019.12.26., csüt. 22:33

kupecke írta:
2019.12.26., csüt. 20:29
Úgy látom, felesleges egzakt elemet keresni. Ebben a topikban.....
Erre a topikcím alapján is rájöhettél volna

venomer
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: venomer » 2019.12.26., csüt. 21:44

kupecke írta:
2019.12.26., csüt. 20:29
Úgy látom, felesleges egzakt elemet keresni. Ebben a topikben főleg nem, ez a kakukktojás topik, ide minden elfér, ami máshová nem. Ha csak a most divatos SzP mondanivalója - amiről kevest hallottam és nem is sikerült elvonszolni az előadására - jött le, akkor gyorsan be is fejezem, mert nagyon félremehetett...
Lehet pótcselekvés, de mennyi van ebből, ez nem ránk tartozik. És igen, élvezi. Mi is, ezért vagyunk itt, hifizünk, fórumozunk.
Az jött le, hogy azt a szintet kerülni kellene. Próbáltam pontos gondolati hátteret társítani a soraidhoz, épp azért, hogy ne menjen félre, de nem lényeges annyira. Persze, hifizünk, még mindig nem a megrovás a cél. Ha nem tartozik ránk, ne is írjunk, semmit, senki, semmiről, http://sajátodú.offline/ projekt! :D

menyus2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 457

Hozzászólás Szerző: menyus2 » 2019.12.26., csüt. 20:55

venomer írta:
2019.12.26., csüt. 15:58
Inkább annak a pszichológiája érdekes itt, hogy ha valaki full komolyba' nyomja a véleményt. :D :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=rU-QzDm97AE
„A balgatag ember úgy van az élet igazságával, mint a gyerek a káposztafejjel. Száz levelét leszaggatja, s csak mikor a kemény torzsához ér, akkor veszi észre, hogy a káposztát eldobta.”

Vikunya
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 239

Hozzászólás Szerző: Vikunya » 2019.12.26., csüt. 20:54

„Ami volt, ugyanaz, ami ezután is lesz, és ami történt, ugyanaz, ami ezután is történik; és semmi nincs új dolog a nap alatt"
(Préd 1:9). :D

Furcsa, hogy máig is -lényegében érvek nélküli - vitákat generálnak ezek a dolgok, holott a téma már a 80-as években napirenden volt, s egy kis része a mindennapi hifi életbe azóta be is épült. (pl. dugófordítás=értsd. a készülékek fázishelyes csatlakoztatása; cd rátétek; 3 láb kontra 4 láb eltérő hangzása)

Írtak is erről egy jó kis összefoglaló cikket az első próféta halála alkalmából:
http://hangzasvilag.hu/elhunyt-peter-w-belt/

A számítástechnika (és rokonai) előretörése miatt a helyzet a 80-as évek óta sokat romlott. Abban biztos vagyok, hogy a mai berendezésem hallgatva összeomlottam volna a gyönyörtől 25-30 éve (vagy most is, ha az akkori körülmények között hallgathatnám). Akkor még könnyebb volt. Ma jobb (és drágább) cucc kell az élvezethez, s ez nem hozzászokás.

Ez a rovatbeli "kínlódás" forrása. Mindenki annyit emészt meg belőle, amennyit racionálisan képes elfogadni, megfizetni, illetve hajlandó kipróbálni. Alapvetően konzervatív vagyok a sokezernyi "kiegészítőket" gyártó cég termékével, mert gyanítom, hogy nagy része lehúzás. (P.Belt még egy csomó megfigyelését legalább ingyen megosztotta.) Emellett magam is tapasztaltam olyat, hogy vannak készülékek, amikkel a máshol oly hatásos "sárkányfű" nem is működik és mégis jók. Próbálok ilyeneket tartani. Ennek ellenére, ha egy ajánlott "tuning" beválik, az marad, amire meg tapasztalatból maga jön rá az ember, azt nem kérdőjelezi meg, hanem magától értetődően továbbviszi. (Főleg a rezgéscsillapítás terén lehet sok mindent maszekban is megoldani.)

Ugyanakkor hollóházi fórumtárs megjegyzéseit (vagy Long blogját) nem szabad egy vállrándítással elintézni. Saját korábbi cuccaimmal megéltem azt, hogy - a hollóházi fórumtárs által is használt - kevés alkatrészből épült 47 Lab elektronikák (hasonlóan a szélessávú hangfalakhoz) képesek nagyon furcsán reagálni a legapróbb változtatásokra is, emiatt a végtelenségig hangolhatóak. Ha az a kérdés, hogy ajánlanék-e ilyen elektronikákat másoknak, már más a megközelítés. Jók azok, de nem mindenkinek (nekem se) valók. A lelki nyugalom azt kívánja, hogy a berendezés - ha csak 80%-os kifutással is -, de idegölő szöszmötölés nélkül hozza a formáját, s akkor hallgathassak vele zenét, amikor csak akarok, mert az idő lett nagyon drága.

Akik viszont hajlandóak a fenti szöszmötölésre, s néha "felfedeznek" mások számára is hasznos dolgokat, minden tiszteletet megérdemelnek. Ne máglyára küldjük őket :ohnoohnoohno: , ne legyünk "laosföldhívők".

P.S. Azért egy hifi aggregátort (vagy hasonlót)egyszer kipróbálnék, mert a hálózat tényleg katasztrófális. (Falusi családi házban is.)

kupecke
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: kupecke » 2019.12.26., csüt. 20:29

Úgy látom, felesleges egzakt elemet keresni. Ebben a topikben főleg nem, ez a kakukktojás topik, ide minden elfér, ami máshová nem. Ha csak a most divatos SzP mondanivalója - amiről kevest hallottam és nem is sikerült elvonszolni az előadására - jött le, akkor gyorsan be is fejezem, mert nagyon félremehetett...
Lehet pótcselekvés, de mennyi van ebből, ez nem ránk tartozik. És igen, élvezi. Mi is, ezért vagyunk itt, hifizünk, fórumozunk.

venomer
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: venomer » 2019.12.26., csüt. 20:00

kupecke írta:
2019.12.26., csüt. 18:47
megfelelőnek.
Neki megéri. Élvezi. A pénze honnan vonódik el, annak megítélése sem ami tisztünk. Vegyük már észre, hogy talán senki sem véletlenül tart ott ahol, hifiben, életben. Ha tanácsot, véleményt kér, adjon, akinek van, ha tapasztalatot oszt meg, hasznosítsa, akinek szüksége van rá
[/quote]
Ez elég Szabó Péteres volt. Konkretizálhatnád. Saját maga szerint hol tart? Érted mi a probléma, nincs egy egzakt eleme az egész területnek ebben a megközelítésben. Pontosan az zajlik, amiket vázoltál. Nem értelek.
Az életben hol? Tehát ki kell próbálni minden szart, ami olcsó marketingtől bűzlik, mert az öltönyös ember azt ajánlotta? Nem akarlak félreérteni, segíts.
Honnan tudja, hogy élvezi? Mi van, ha pótcselekvés? Senkinek nem tisztje semmi, de ezzel a túltolt óvatoskodással, megaPC-attitűddel be is zárhatjuk a topikot. Senki nem akar bántani senkit, oké, de valamiért csak működik ez a téma, hozzászólásokat generál. Neurotikusnak hat így az egész.

Az a baj, hogy kihegyezett végletek reagálnak kihegyezett végletekre, érzelmiek mentén, az árnyalás meg felesleges szócséplésnek bizonyul. Én sem úgy írom amiket írok, hogy ne néztek volna már hülyének mások hifis szemmel, mai szemmel evidenciák miatt.

kupecke
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: kupecke » 2019.12.26., csüt. 18:47

venomer írta:
2019.12.26., csüt. 13:09
hollohazi írta:
2019.12.26., csüt. 06:41
elkövettem.
Először is ne vedd a szívedre, ami engem illet, általánosságban írtam. Rendre feljön a fogyasztóiság és megvezetettség témája, ez téged ne befolyásoljon. Távol álljon tőlem a gonoszul felesleges cinizmus is, de ez a mindezt 68 €-ért szöveg elég tv shopos. Azzal megfejelve, hogy hányszoros szintlépés mindössze csak ennyiért. Mihez képest? Kinek a fejében és érzelmi világában és tapasztalatai mentén alakult struktúrákhoz képest? Mindenkinek egyforma mértékű ugrást eredményez? Persze, kialakul egy sztenderd szintválasztó rendszer, de érted a problémám: a marketingszöveget mondod vissza, látványosan. Ez meg pont hitelteleníti azt a közlés szintjén, ami akár ténylegesen működik is.
Nem a közlendővel van baj vagy annak vélt vagy valós meredekségével, hanem hogy szembe mész magaddal és mind jobban bizonyítani akarod, egyre nagyobb energiákat beleölve, ami így ördögi kör. Ezt, a mostani logikát is nyilván előszűrő előzi meg és rá lehet sütni, hogy hinni akarás vagy nem hinni akarás, lusta s*gg vagy buzgó tapasztalni-akarás alakítja, amiben lehet is igazság, kinél hogy, de rávilágítani én arra szeretnék, hogy a beszédes részekre érdemes figyelni. Legyen az akár egy megfogalmazás vagy ne fedjük el a gyanússágokat ott, ahol illene gyanúsnak lennie valaminek. A baj az, hogy ugyanezeket lehet mondani akkor is, ha valami végül működik. Tudom, ugyanott vagyok ahonnan indítottam. Cizelláltan tudsz fogalmazni és nyilvánvalóan a befogadási felbontásodat, gazdag világlátásodat is mutatja ez, de ebben ez is csak egy visszanyalási lehetőség, mert az önigazolás felbontása is ugyanúgy növekszik. Nem akarom jobban tudni, te érzed, mindenki maga érzi. Fapaci sarkos mondatával azért nem tudok egyetérteni - hogy ha te jól érzed ezzel magad, akkor minden rendben - mert a pénz meg máshonnan vonódik el.

A lényeg talán annyi, hogy a megfelelő önjutalmazással lépdeljünk előre, körbe vagy akár vissza. A mennyire megérte ez most csakennyiért ésmindenki hülye aki normál áron vesz desokmindent ami mind milyenfelesleges nekem nem tűnik a megfelelőnek.
Neki megéri. Élvezi. A pénze honnan vonódik el, annak megítélése sem ami tisztünk. Vegyük már észre, hogy talán senki sem véletlenül tart ott ahol, hifiben, életben. Ha tanácsot, véleményt kér, adjon, akinek van, ha tapasztalatot oszt meg, hasznosítsa, akinek szüksége van rá

venomer
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: venomer » 2019.12.26., csüt. 15:58

Inkább annak a pszichológiája érdekes itt, hogy ha valaki full komolyba' nyomja a véleményt, őszinte meggyőződéssel, gondos megfogalmazásban és letrollozzák. :D Azt is el kell tudni rakni. Fellebbezzen-e vagy szerencsésebb, ha annyiban hagyja.. :)

mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 410

Hozzászólás Szerző: mike-rame » 2019.12.26., csüt. 14:24

Vinkler írta:
2019.12.26., csüt. 09:18
Jaj már! Az én elosztómon gyárilag cseresznyefa talp van, eddig akár azt is hihettem, hogy nem véletlen, erre kiderül, hogy dinnye is lehetne alatta?! gondolkodik.gif :D
Kemény gyomros így karácsonykor! :smile29:
Miért ne lehetne? Frank Zappa is énekelt már erről. ;) A cseresznyetalpat Neneh Cherry-hez ajánlom de csak 7 másodpercig. :P
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

venomer
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: venomer » 2019.12.26., csüt. 13:09

hollohazi írta:
2019.12.26., csüt. 06:41
elkövettem.
Először is ne vedd a szívedre, ami engem illet, általánosságban írtam. Rendre feljön a fogyasztóiság és megvezetettség témája, ez téged ne befolyásoljon. Távol álljon tőlem a gonoszul felesleges cinizmus is, de ez a mindezt 68 €-ért szöveg elég tv shopos. Azzal megfejelve, hogy hányszoros szintlépés mindössze csak ennyiért. Mihez képest? Kinek a fejében és érzelmi világában és tapasztalatai mentén alakult struktúrákhoz képest? Mindenkinek egyforma mértékű ugrást eredményez? Persze, kialakul egy sztenderd szintválasztó rendszer, de érted a problémám: a marketingszöveget mondod vissza, látványosan. Ez meg pont hitelteleníti azt a közlés szintjén, ami akár ténylegesen működik is.
Nem a közlendővel van baj vagy annak vélt vagy valós meredekségével, hanem hogy szembe mész magaddal és mind jobban bizonyítani akarod, egyre nagyobb energiákat beleölve, ami így ördögi kör. Ezt, a mostani logikát is nyilván előszűrő előzi meg és rá lehet sütni, hogy hinni akarás vagy nem hinni akarás, lusta s*gg vagy buzgó tapasztalni-akarás alakítja, amiben lehet is igazság, kinél hogy, de rávilágítani én arra szeretnék, hogy a beszédes részekre érdemes figyelni. Legyen az akár egy megfogalmazás vagy ne fedjük el a gyanússágokat ott, ahol illene gyanúsnak lennie valaminek. A baj az, hogy ugyanezeket lehet mondani akkor is, ha valami végül működik. Tudom, ugyanott vagyok ahonnan indítottam. Cizelláltan tudsz fogalmazni és nyilvánvalóan a befogadási felbontásodat, gazdag világlátásodat is mutatja ez, de ebben ez is csak egy visszanyalási lehetőség, mert az önigazolás felbontása is ugyanúgy növekszik. Nem akarom jobban tudni, te érzed, mindenki maga érzi. Fapaci sarkos mondatával azért nem tudok egyetérteni - hogy ha te jól érzed ezzel magad, akkor minden rendben - mert a pénz meg máshonnan vonódik el.

A lényeg talán annyi, hogy a megfelelő önjutalmazással lépdeljünk előre, körbe vagy akár vissza. A mennyire megérte ez most csakennyiért ésmindenki hülye aki normál áron vesz desokmindent ami mind milyenfelesleges nekem nem tűnik a megfelelőnek.

venomer
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: venomer » 2019.12.26., csüt. 12:45

Értem, hogy a hallgatás bölcsesség, csak itt fórum szinten fura látni a hallgatást, majd olvasni másnap, hogy jaj eltévednek a kezdők és juj szétverik a hifit a sárkányfű árusok.
Enélkül a dinamizmus nélkül ellaposodna az egész. Kifogásolható is egyben, igen.

Kíváncsi lennék ki mit tenne meg azért, hogy legalább a fórumon tisztább víz kerüljön a pohárba, hogy a zavarosban halászásból tisztességes sporthorgászat legyen.
Te ilyen orwelli küldött volnál? :D A műfaj halála volna. Egyensport? Nee. Van egyenrésze elég, épp fentebb panaszkodtál rá, kár fokozni.

Persze tudom, hogy a többség tökéletesen elégedett a saját véleményével.
Az a szerencsés, ha nem az, és érdeklődik a többi vélemény iránt, akár becsomagolva ebbe saját bizonytalanságát is vagy legyen annyira elégedett a sajátjával, hogy ossza meg. Mindkettőből csak profitál a fórum, mivel így él.

Viszont egy többé-kevésbé elfogadott közösségi vélemény olyan segítséget adhat, ami reális irányt mutat a fejlesztésekben és egy kis megnyugvást a pénzégetésben.
Ez egy teljesen jogos elvárás. Ez viszont a befogadón is múlik, lásd az elején kifogásolt ellentmondás, azt is kell tudni kezelni és összefésülni a tényszerű vagy annak tűnő beszámolókkal, tehát: nem lehet a végtelenségig abuzálni a beírókat, hogy legyél mar objektív, te is, te is és te is és tégy a keresők kedvére, hiszen egyrészt úgyis egyéni utak bejárásáról van szó, másrészt meg nem lenne körben járás, rég bezárt volna az internet hifi részlege.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2179

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2019.12.26., csüt. 11:00

Ez a topic maga a hifi megtrollkodása. :)
Supra MD-06 mk3 | LuXor PC V1 | Audio-gd di2014 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | Audio-gd Master 3 végfok | Xavian XN Piccola | Supra kábelezés

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: cables » 2019.12.26., csüt. 10:26

mike-rame írta:
2019.12.26., csüt. 09:08
cables írta:
2019.12.26., csüt. 08:22
Írtam alább, hogy ezeken misztikus élmény beszámolókon néha én is kiakadok. Pár napja az alábbinak voltam fültanúja. Hálózati kábeleket teszteltünk egy érdeklődőnél. Amikor végeztünk mutatott a házigazda két fahasábot, Cardas fa alátéteket. Előző nap hagyta ott valaki próbára. Kipróbáljuk? -kérdezte, mondjuk tegyük az elosztó alá. Alátette és meghallgattuk az előtte hallott számot. Olyan mértékben javult a hangzás, mint megelőzően egy jobb, odaillőbb hálózati kábel esetén. Elképesztő, érthetetlen.. az elosztó egy sima Kontavill, alatta több újjnyi vastag szőnyegpadló. Ha nem hallom, biztos nem hiszem el.
Pedig csak egy oldalt kell visszaolvasnod és fény derül a rejtélyre. ;) Az elosztó az elemelés miatt kikerült a szőnyegpadló "sztatikus teréből". Tehettél volna alá félbevágott görögdinnyét is, a hatás ugyanaz. Ettől függetlenül ugyanazt a "számot" egymás után hallgatva mindig lesz különbség.
Csak az a baj, a logikádban, hogy utána elővett a házigazda két keményfa darabot, amit ő csinált, betettük az elosztó alá és azok semmi változást nem okoztak a hangban.
Sokadszor: ami engem nem érdekel, arrafelé nem olvasok, annál drágább az időm. Itt mégis masszívan trollkodik pár ember. Gondolom nekik is drága az idejük, úgyhogy nem értem őket.

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 862

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2019.12.26., csüt. 09:41

Vinkler írta:
2019.12.26., csüt. 09:18
mike-rame írta:
2019.12.26., csüt. 09:08
cables írta:
2019.12.26., csüt. 08:22
Írtam alább, hogy ezeken misztikus élmény beszámolókon néha én is kiakadok. Pár napja az alábbinak voltam fültanúja. Hálózati kábeleket teszteltünk egy érdeklődőnél. Amikor végeztünk mutatott a házigazda két fahasábot, Cardas fa alátéteket. Előző nap hagyta ott valaki próbára. Kipróbáljuk? -kérdezte, mondjuk tegyük az elosztó alá. Alátette és meghallgattuk az előtte hallott számot. Olyan mértékben javult a hangzás, mint megelőzően egy jobb, odaillőbb hálózati kábel esetén. Elképesztő, érthetetlen.. az elosztó egy sima Kontavill, alatta több újjnyi vastag szőnyegpadló. Ha nem hallom, biztos nem hiszem el.
Pedig csak egy oldalt kell visszaolvasnod és fény derül a rejtélyre. ;) Az elosztó az elemelés miatt kikerült a szőnyegpadló "sztatikus teréből". Tehettél volna alá félbevágott görögdinnyét is, a hatás ugyanaz. Ettől függetlenül ugyanazt a "számot" egymás után hallgatva mindig lesz különbség.
Jaj már! Az én elosztómon gyárilag cseresznyefa talp van, eddig akár azt is hihettem, hogy nem véletlen, erre kiderül, hogy dinnye is lehetne alatta?! gondolkodik.gif :D
Kemény gyomros így karácsonykor! :smile29:
Fogadjunk, h nem is hallgattad meg, csak indulatból írsz :-)

Tedd alá azt a dinnyét most!!! 31_1_21.gif

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”