Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

venomer írta:
2020.03.06., pén. 20:52
gyongyhalas,

ja, el, de századennyi karakterből is megoldható lett volna, ha nincs kifarolás-mutogatás.

Nem is feltétlen tudományos magyarázat kell, elég, ha egy egészséges ping-pong párbeszéd ki tud alakulni. Nagyobb volumenű célokat nem is hiszem, hogy érdemes kitűzni így, fórumilag.

Sok felfedezés áll még előttünk szerencsére és pont ugyanúgy fognak derülni, szörnyülködni rajtunk a jövőbeliek, mint mi egyes múltbélieken. Fontosnak gondolom viszont, hogy jól különítsük el a még ténylegesen feltáratlan területeket azoktól, amik már feltártak, csak misztikusnak vannak eladva.

A hit mezei pszichológia, mint ahogy annyi minden a pszichológiából (azaz belőlünk) indul ki, komplex téma, de megfoghatatlannak nem mondanám. Azért veszem ezt ennyire előre, mert az érzelmeket, az érzékelést, gondolkodást is ennek tárgykörében írjuk fel, határozzuk meg. Isten is lejött az égből és beköltözött számos laborba és pszichés feltárásba. Ezzel nem állítom, hogy ne lenne szükség vallásra.

Sokat számít a test-lélek vitalitása, amolyan hasznos placebó, de számos placebó - ami a több - meg haszontalan, üres, akár kártékony (vegyük csak a nagybetegen alternatívákhoz ragaszkodókat, közben gyógyszereket megtagadóakat). Létezik, mindkét válfajában, tagadhatatlan.

A félig tele pohár filozófiáját szerintem menet közben az adott helyzethez tudni kell váltogatni: ha szarral van félig tele, lássuk inkább félig üresnek. Ellenkező esetben a félig teli lehet a jó választás.
Csapongsz nagyon .Megpróbálnám ezt is de ennek se füle farka lenne és elbeszélnénk egymás mellett.
Vagyis próbáljunk egy dolgot kivesézni.
Mondjuk a placebo hatást .
Olvastam valahol ne kérdezd hol .elfelejtettem.
Pánikbetegségben önkéntes jelentkezőkön.
fele gyógyszer fele placebót kapott.
Eredmény gyógyszeresek 75% ka javulónak jelezte állapotát placebót kapók 50% a is.
Mit is bizonyít ez talán az öngyógyítás a hit erejét amiként azt mondogatta magának meggyógyulok mert megkaptam a gyógyszert. Lényegét tekintve nem elhanyagolható az 50 %.
Lehet a hívők is ezt gondolják és nekik erre van szükségük.
Na most a szarral teli poharat az én agyamra gondoltad akkor köszönöm.(persze nem,legalábbis remélem) gondolkodik.gif
Mert el kell azon is gondolkoznunk kinek mi is a fontos .
Számomra a zene hallgatás egyfajta meditáció relax, szó szerint bealvós megnyugtatós.
Erre is hangoltam a sztereó rendszert .Lehet másnak ez nem jó de én leszarom. (pohárba) :D

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »

K P írta:
2020.03.06., pén. 21:00
Dragonweed fórumtárs szerintem csak azért nem reagál, mert fogalma sincs, hogy mi volt a kérdés...... :D Szerintem evvel nincs egyedül.....
Az is lehet egy akadály.
Van az asztrológiának nem kevés irodalma, az abban lefektetett doktrínák szerinti rövid ismertetésre lettem volna kíváncsi, de megtette volna egy olyan is, hogy erre nincs racionális érved, de neked ez az irányú hit van beakadva, az is elfogadható.
De mondjuk akkor elkanyarodni sem kellett volna 1000x. Bolygóegyüttállásosdi milyen módon hat ránk... Ennyi.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: K P »

venomer írta:
2020.03.06., pén. 20:39
Extra gáz, hogy válasz nélkül zárod.
Dragonweed fórumtárs szerintem csak azért nem reagál, mert fogalma sincs, hogy mi volt a kérdés...... :D Szerintem evvel nincs egyedül.....

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: K P »

[/quote]
Extra gáz, hogy válasz nélkül zárod.
[/quote]

Dragonweed fórumtárs szerintem csak azért nem reagál, mert fogalma sincs, hogy mi volt a kérdés...... :D Szerintem evvel nincs egyedül.....

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »

gyongyhalas,

ja, el, de századennyi karakterből is megoldható lett volna, ha nincs kifarolás-mutogatás.

Nem is feltétlen tudományos magyarázat kell, elég, ha egy egészséges ping-pong párbeszéd ki tud alakulni. Nagyobb volumenű célokat nem is hiszem, hogy érdemes kitűzni így, fórumilag.

Sok felfedezés áll még előttünk szerencsére és pont ugyanúgy fognak derülni, szörnyülködni rajtunk a jövőbeliek, mint mi egyes múltbélieken. Fontosnak gondolom viszont, hogy jól különítsük el a még ténylegesen feltáratlan területeket azoktól, amik már feltártak, csak misztikusnak vannak eladva.

A hit mezei pszichológia, mint ahogy annyi minden a pszichológiából (azaz belőlünk) indul ki, komplex téma, de megfoghatatlannak nem mondanám. Azért veszem ezt ennyire előre, mert az érzelmeket, az érzékelést, gondolkodást is ennek tárgykörében írjuk fel, határozzuk meg. Isten is lejött az égből és beköltözött számos laborba és pszichés feltárásba. Ezzel nem állítom, hogy ne lenne szükség vallásra.

Sokat számít a test-lélek vitalitása, amolyan hasznos placebó, de számos placebó - ami a több - meg haszontalan, üres, akár kártékony (vegyük csak a nagybetegen alternatívákhoz ragaszkodókat, közben gyógyszereket megtagadóakat). Létezik, mindkét válfajában, tagadhatatlan.

A félig tele pohár filozófiáját szerintem menet közben az adott helyzethez tudni kell váltogatni: ha szarral van félig tele, lássuk inkább félig üresnek. Ellenkező esetben a félig teli lehet a jó választás.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »

dragonweed írta:
2020.03.06., pén. 20:31
Ahhoz még nőnöd kell majd kicsit, hogy te a venomer nekem azt tanácsold: szégyelljem magam :D . Tartok tőle, hogy a veled való szorosabb ismeretségbe kerülés imígyen történt tragikusan elmulasztása nem fog életem nagy veszteségei közé tartozni.
Részemről nem fogom-szeretném tovább fűzni a témát, és téged is nyomatékosan kérlek ne tedd. Ha lehet...
Extra gáz, hogy válasz nélkül zárod. Tőled akkor ennyire lehet számítani. Szerintem szégyellheted, igen.

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

venomer írta:
2020.03.06., pén. 20:10
gyongyhalas

A félremagyarázás-kifarolás-semmitmondás tengely felbosszantott. Fórumon vagyunk, betűk vannak. Bizonyos mögélátás mindig van, tehát abból lehet építkezni, amit a másik ír, plusz még az a kicsi (vagy nagy) plusz, amit háttérnek érzünk. A másik motivációiban, hátterében. Csak akkor nem szerencsés ez a plusz, ha azok pont olyan tulajdonságokra, pontosabban tulajdonságok olyan irányára vonatkoznak, amik pont, hogy nem igazak az adott személyre. Nem is voltak, nem is igen lesznek, egyszerűen mert nem olyan beállítottságú. Na most én sokat nem tudok tenni az ellen, ha a nagy ezódilemmában a résztvevők is beleesnek a szórásba, holott csak a tárgyalt téma kellene, hogy részese legyen vegytiszta szkepticizmusnak vagy vakhitnek (hogy a 2 végletet említsem).

Vagyis: úgy érzem, a tisztelet és érdeklődő kíváncsiság abszolút megvolt, mint kiindulópont. Később sem tanácsos eldurvulni, mi itt nagyon messzire nem mentünk, azt hiszem, de legalább teljesen felesleges volt (éljen). Az reménytelenít el teljesen, mikor érvhiány miatt a láthatóan érdeklődő és cizellált válaszra váró kérdezőre rá van sütve, hogy egyébként sem hinné el a választ, annak egyik elemét sem, soha. :/ Ha ez így lenne, meg sem jelentem volna itt, sem ma, sem máskor. Ezt gondoljuk már végig! De igen, vannak sokan olyanok, akikről írsz. Most erre írjam, hogy én nem ilyen vagyok?

Tudok-e tenni azügyben, hogy a téma érzékenysége ne vigye el a bepötyögött karakterek jelentéstartalmát? Hogy én, mint egyik résztvevő ne legyek részese a felesleges kételkedésnek-hitetlenkedésnek? Ironikus valahol. Ez a topik egy kib...kimondott mértékben elcseszett fekete lyuk, így, ebben a formában. Mindenki nagyon feljogosítva érzi magát a korlátlan és csapongó, minden irányban eszközölt "kételkedésnek" (indoklás kikerülésének).

Belémagyarázott lózungok nélkül és velük is ez egy nulla eredményű játéknak bizonyult, de nélkülük kellemesebb lett volna. Véleményszabadságot szeretnék, aki meg ezt félremagyarázza, az ne fórumozzon.
Szerinted mindent meglehet magyarázni tudományos tézisekkel ,matematikai fizikai biológiai stb bizonyításokkal.
Szerintem nagyon sokminden van ,amit nem lehet megmagyarázni .
Erre a legtutibb magyarázatom ,hogy akkor már nem lenne mit felfedezni.
Gondolom ezzel egyetértesz. Ha nem ,már nincs miről beszélnünk.
A hifitől egy kicsit elrugaszkodtál .Ezért engedd meg a hit a hinni erejéről is beszéljek. Talán nem véletlen ,300 feletti vallás a földön. Ez is van valamiért.Megfoghatatlan. 1 példa
A gyógyításban is bizonyított az öngyógyító erő. Talán te is hallottál róla 2 példa a megfoghatatlanra.
Hifi hez kapcsolódik talán kissé a Zengő tál tibeti kinai gyógyító meditációhoz is használatos tudod rezgő freki ...
Megmagyarázhatatlan .
Huu de sorolhatnám de hülye vagyok mindegyikhez.
Azért csak mondanám nem vagyunk még 2020 ban mindennek tudatában és ez jó.
Én egyszerű embernek tartom magam nem nagytudásúnak ,Úgy fogalmazok félig van a pohár még fér bele " AVATAR"
üdv

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »

venomer írta:
2020.03.06., pén. 20:22
Szerintem szégyelld magad, de komolyan. Nem én akarok győzni, te nem akarsz felnőtt módjára viselkedni. Van az asztrológiának nem kevés irodalma, az abban lefektetett doktrínák szerinti rövid ismertetésre lettem volna kíváncsi, de megtette volna egy olyan is, hogy erre nincs racionális érved, de neked ez az irányú hit van beakadva, az is elfogadható. Katasztrofálisan reagáltál ezzel szemben.
A semmi semmivel való masszírozása, egymás céljainak elmosása, közönség hangolása nem épp azok a motívumok, amiről a topik címe szól. Már az én értelmezésemben. Izgalmasabb és tartalmasabb a valamit semmivel vagy semmit valamivel összeeresztése. De biztos tudod te, hogy miben jó dagonyázni. Továbbra is bármikor megtalálhatsz a válasszal. Magamtól forszírozni a témát nem fogom, de nagyon szépen bemutatkoztál nekem.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »

Szerintem szégyelld magad, de komolyan. Nem én akarok győzni, te nem akarsz felnőtt módjára viselkedni. Van az asztronómiának nem kevés irodalma, az abban lefektetett doktrínák szerinti rövid ismertetésre lettem volna kíváncsi, de megtette volna egy olyan is, hogy erre nincs racionális érved, de neked ez az irányú hit van beakadva, az is elfogadható. Katasztrofálisan reagáltál ezzel szemben.
A semmi semmivel való masszírozása, egymás céljainak elmosása, közönség hangolása nem épp azok a motívumok, amiről a topik címe szól. Már az én értelmezésemben. Izgalmasabb és tartalmasabb a valamit semmivel vagy semmit valamivel összeeresztése. De biztos tudod te, hogy miben jó dagonyázni. Továbbra is bármikor megtalálhatsz a válasszal. Magamtól forszírozni a témát nem fogom, de nagyon szépen bemutatkoztál nekem.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »

gyongyhalas

A félremagyarázás-kifarolás-semmitmondás tengely felbosszantott. Fórumon vagyunk, betűk vannak. Bizonyos mögélátás mindig van, tehát abból lehet építkezni, amit a másik ír, plusz még az a kicsi (vagy nagy) plusz, amit háttérnek érzünk. A másik motivációiban, hátterében. Csak akkor nem szerencsés ez a plusz, ha azok pont olyan tulajdonságokra, pontosabban tulajdonságok olyan irányára vonatkoznak, amik pont, hogy nem igazak az adott személyre. Nem is voltak, nem is igen lesznek, egyszerűen mert nem olyan beállítottságú. Na most én sokat nem tudok tenni az ellen, ha a nagy ezódilemmában a résztvevők is beleesnek a szórásba, holott csak a tárgyalt téma kellene, hogy részese legyen vegytiszta szkepticizmusnak vagy vakhitnek (hogy a 2 végletet említsem).

Vagyis: úgy érzem, a tisztelet és érdeklődő kíváncsiság abszolút megvolt, mint kiindulópont. Később sem tanácsos eldurvulni, mi itt nagyon messzire nem mentünk, azt hiszem, de legalább teljesen felesleges volt (éljen). Az reménytelenít el teljesen, mikor érvhiány miatt a láthatóan érdeklődő és cizellált válaszra váró kérdezőre rá van sütve, hogy egyébként sem hinné el a választ, annak egyik elemét sem, soha. :/ Ha ez így lenne, meg sem jelentem volna itt, sem ma, sem máskor. Ezt gondoljuk már végig! De igen, vannak sokan olyanok, akikről írsz. Most erre írjam, hogy én nem ilyen vagyok?

Tudok-e tenni azügyben, hogy a téma érzékenysége ne vigye el a bepötyögött karakterek jelentéstartalmát? Hogy én, mint egyik résztvevő ne legyek részese a felesleges kételkedésnek-hitetlenkedésnek? Ironikus valahol. Ez a topik egy kib...kimondott mértékben elcseszett fekete lyuk, így, ebben a formában. Mindenki nagyon feljogosítva érzi magát a korlátlan és csapongó, minden irányban eszközölt "kételkedésnek" (indoklás kikerülésének).

Belémagyarázott lózungok nélkül és velük is ez egy nulla eredményű játéknak bizonyult, de nélkülük kellemesebb lett volna. Véleményszabadságot szeretnék, aki meg ezt félremagyarázza, az ne fórumozzon.

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

A végletek csatája. :yingyang:
Csatolmányok
20200306_194633.jpg
20200306_194633.jpg (2 MiB) Megtekintve 1916 alkalommal

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

venomer írta:
2020.03.06., pén. 18:50
cables írta:
2020.03.06., pén. 17:50
A vitával kapcsolatban, ami szinte állandó ebben a topikban azt nem értem, hogy miért zavar egyeseket az, ha más nem úgy gondolkodik, mint ő? Valahol ez már a demokrácia megnyirbálása.
Hagyjuk már ez a félrevivő bullshitet. Na EZ zavar. Arra akartam volna kilyukadni, amit juliush is írt, még ha eltérően látjuk is a témát dragonnal. Nem hajlandó, ennyi. Erre jössz te és belémmagyarázod, hogy ez engem mennyire zavar. Pont, hogy kommunikálni szerettem volna róla. Ez a szándék azért ne sikkadjon már el a nagy meglátások közepette.

Többféle hit, életfilozófia van, amikkel boldogul valaki az életben. Ha sikeres vele és boldog benne, csinálja. De lehessen már beszélgetni róla, úgy, hogy a megvitatási szándék megvitatási szándéknak látszik és ne kontrába és félremagyarázásba fusson az ember. Mert az úgy nem megy, hogy a jómodor jegyében vigyorgunk egymásra, közben meg vitakultúra szempontjából értékelhetetlen húzásokkal van bevédve a hülyeség. Bocs, de 2020 van. Ettől függetlenül mutatok én tiszteletet mindenki hitével szemben, persze az ellenkezőjét mindig divatosabb bele magyarázni, ha nincs észérv. Ha csak érzelmi van, az sem szégyen, de ilyen sem íródott.

De a többféle hit világában bőven akad önsorsrontás is, úgy, hogy a filozófia maga persze szent és sérthetetlen, így a problémák, rossz döntések gyökere is vakfolton van automatikusan. Ezekről már kevesebb fáma szól.

dragonweednek köszi a lehetőséget, de nem most fogok megtérni, ha már eddig is a szkeptikus oldalon álltam (ami nem, nem a nemnyitottság hiánya, ellenkezőleg). Az ilyen szövegek általánosságok halmozásával való önérzetekre hatnak. Akármennyire is komplexre összehadovált a csillagjóslás áltudománya.

Az üres hitelesség kivételével elnézést, ha durván csattanó kifejezéseket alkalmaztam. Érzékeny terület nyilván, ha az ember sajátjáról van szó. De a végtelen hosszú, végtelenbe mutató finomkodásban sem hiszek. Mert annak mindig az a végeredménye, hogy naa, legyen már az én hitem a nyerő, de főleg megindokolni ne kelljen már, mindezt azért, mert udvariasak vagyunk. Csúsztatás, bújtatás. Nem rád írom ezeket, csak nagyon sokszor bosszantóan semmibe vivő taktikák halmazával találkozik az ember, ha a tárgyalni kívánt eszme alátámaszthatatlan. Nem is értem miért kell felfújni ennyire.

Értelmetlen keresztszúrkálódás ON, oké. Asztronómiáról és mellé dumáról írtam, hogy jön ezekhez a hifi? Most ezzel komolyan előbbre vagy, úgy érzed? A mennyiségi tapasztalat is egy tényező, de akárhány évig is lehet valaki önhitegetésre hajlamos, más meg fejlődik. Én meg ebbe nem kívántam bele menni, lehet ezt is boncolgatni, de ne keresztirányú citáltságként.
Győztél !
Te egy ilyen beállítású ember vagy. Tisztelet megillet véleményedért.
Amit Én kifogásolok viselkedésedben az a tisztelet hiánya a másik véleményével szemben.
Nem kezdek vitát veled ,,,miért azt elmondom ..
Kábelezünk topicban volt bátorságom belemenni egy vitába a tápkábel hangra gyakorolt hatásáról .
Az fórumtárs hasonlóképpen szkeptikus ember volt.
Mikor vitában érvekkel és saját tapasztalataimat elmondtam , (lehet félreértelmezte mondandómat ) lehet szándékosan de személyeskedni kezdett.
Van ennek értelme ?
Mond , Hasztalan a vita ha elfajul.
Egyébként is megkaptam , mi is vagyok tudatlan fizikában nem jártas nem biológus sőt az áramot sem ismerem,paraszt tuskó és még féreg is. gondolkodik.gif
Szerinted lesz itt fizikus ,biológus prof . vagy hasonló ember aki itt nekünk .Vagyis inkább Nektek ,mert ugye velem már nem állnának szóba.
Elmagyarázná amit ugyse akarnátok elhinni. :smile53:
Bocsánat ,hogy beleszóltam ,tudom kéretlenül.
Ritkán fogom tenni ,mert ki akarná magát feleslegesen ostoroztatni.Inkább csak pluszokat osztok számomra tetsző hozzászólásokra.
Aszpirin jól írta " ez a hobbi a mások elfogadásáról is kellene ,hogy szóljon. :napsut:

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »

Engem a hifi és adott esetben az elsőre vagy akár másodikra is érthetetlen jelenségek érdekelnek, téged meg az, hogy legyen mibe menekülni (hinni). Szóban kifejezve még lehet is átfedés, becsapós. Az egyikből lehet fejlődni, sőt, az arra való igény hajtja, a másikból egy lottóötös esélyével és gyakoriságával, azt is csak talán. Ettől függetlenül meg lehetett volna találni a közös hangot, de részemről no komment kategória ahogyan nekiálltál, vagyis te nem is törekedtél erre. A felsőbbrendűségi megjegyzésed meg kikérem magamnak, leszokhatnál a másikra mutogatásról. Érved legyen! És egyenességed. Aztán kezdhetsz bármit érdemben. Minden más csak porhintés.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »

Határterület meg csak akkor van, ha megfogható és megfoghatatlan is létezik.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »

Ami 18 évesen elmúlt, azt láthatóan valami sokkal rosszabb váltotta fel. Egyre rosszabb és rosszabb fejezetek jönnek, mert úgy reagálsz, ahogy. Nem is számítottam másra és a rosszulás sem cél. Nem átlátszónak és bravúrosnak gondolt elemekkel próbálsz lejáratni és rövidre zárni, ami nem változott, hogy a kiindulótémát tekintve ugyanúgy a semminél vagyunk. Rajtkő és célvonal egy és ugyanaz, hopp, körbe is értünk, jajj, de boldogok vagyunk. Khm.

Azt keresem ebben a topikban - de hát erre már eleve válaszoltam is lentebb - hogy nyitott vagyok más emberek miértjeire, (élet)útjaira, hogyanjaira. Végtelenül szomorúvá tesz, hogy ezt te pont az ellenkezőjére fordítod le. Nem magadban, nem elsősorban ott, hanem látványosan eszközlöd ezt a fordítást, a többieknek szól, hogy majd jól magad köré gyűjtöd őket és nem kell megindokolni a megindokolhatatlant. Egyre-másra, jobbra-balra ficánkolsz a kérdés elől kifele. Nem hiteles (te kérted ki magadnak, pont ezt, kikerülni még sem akarsz belőle). Az sem segít a dolgon, hogy egy szamarat köztesnek beiktatva lebolondozol. Mármint felnőtt ember létedre miért ilyen a vitakultúrád? Hagyjuk..

Nem harcolni akarok, de.. most mondanám, hogy nézd már vissza magad, de ez ugyancsak hasztalan lenne. Az mindenképp igaz, hogy te nem sajnálod, hogy érdemben nem tudtunk hozzákóstolni a témához, láthatóan nem.

Bármikor a jövőben jöhet gondolat, írás (saját vagy mástól származó), gondolat, párhuzam, átkötés, érzés-megjelenítés a bolygóegyüttállások hatásairól. Nem kell sietned vele.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »

Várom a biokémiai hatásait a távoli gravitációs tereknek. Nem lehengerlés a cél. Kvantumfizika, csillagászat, térelmélet, pszichológia, biológia, bármit érinthetünk. Nem fogom én a rossz arcnak érezni azért magam, mert diskurzust merészeltem indítani egy témában, ami érdekel (mint hitvallás) és érdekel más hogy jutott el oda, mit hoz ki belőle. Nem kell félúton kifarolni sem.
Ha neked lenne a tarsolyodban valami, akármi, akkor nem rám mutogatnál, hogy hogyan közelítettem meg a témát, negédesen vagy bántón, leírnád. De nincs semmi. Az meg a büdös életben nem lesz bevallva, hogy érzelmi vetületen alapszik - ezt a mondatot már írtam ebben a topikban. Így nem jutottunk sehova, felemelő.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »

dragonweed írta:
2020.03.06., pén. 18:37
Nekem semmi gondom a normális higgadt mederben folyó vitákkal.... Nem vártam, és nem is fogom, hogy mindenki egyetértsen a nézeteimmel - ha úgy tetszik "hitemmel".
levegőbe beszélő ember kategóriájába.
Én rólad érzem ezt. Érveket nem írsz, nem támasztasz alá. A bajom azzal van, hogy olyanokkal kapcsolatban sem, amit már az emberiség kikutatott. Nem azt említed, hogy voltak, akik erre jutottak, mások meg arra, s ez és ez történt, egyik csoportban így van, másikban amúgy, hanem konkrétumokat gondosan nélkülöző légvárakat irkálsz buborékokba, amiket aztán elküldesz a fórumra. Mindezek mellé kifogásolod, hogy valaki a tudományra, kutatásra hivatkozik, holott te az individumra, de csak arra és mindennel kapcsolatban. Mindent nem lehet leírni egy változóval, a semmivel, a mindennel, az örök határozatlannal, "mert nem tudhatjuk". Mert káosz van és abba azt látunk bele, amit akarunk. Neked ez a jó. Káoszra épül a káosz. Ez így nem megy. Azaz neked igen.

Nincs neked bajod a jó mederben folyó vitákkal, csak nem bírod, ha mégis van. Ha veszélybe kerül a semmitmondás. Olyankor a másik a gonosz és nem tud jót vagy jól írni, mert te így véded meg az álláspontod. Komolytalan. Önmagában legyen ez, csináld ezt, de ne a másik félbe projektáld bele, ha a semmi, mint olyan nem működik. Ezt talán a végtelenségig magyarázhatnám hasztalan, ez tipikusan olyan.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »

cables írta:
2020.03.06., pén. 17:50
A vitával kapcsolatban, ami szinte állandó ebben a topikban azt nem értem, hogy miért zavar egyeseket az, ha más nem úgy gondolkodik, mint ő? Valahol ez már a demokrácia megnyirbálása.
Hagyjuk már ez a félrevivő bullshitet. Na EZ zavar. Arra akartam volna kilyukadni, amit juliush is írt, még ha eltérően látjuk is a témát dragonnal. Nem hajlandó, ennyi. Erre jössz te és belémmagyarázod, hogy ez engem mennyire zavar. Pont, hogy kommunikálni szerettem volna róla. Ez a szándék azért ne sikkadjon már el a nagy meglátások közepette.

Többféle hit, életfilozófia van, amikkel boldogul valaki az életben. Ha sikeres vele és boldog benne, csinálja. De lehessen már beszélgetni róla, úgy, hogy a megvitatási szándék megvitatási szándéknak látszik és ne kontrába és félremagyarázásba fusson az ember. Mert az úgy nem megy, hogy a jómodor jegyében vigyorgunk egymásra, közben meg vitakultúra szempontjából értékelhetetlen húzásokkal van bevédve a hülyeség. Bocs, de 2020 van. Ettől függetlenül mutatok én tiszteletet mindenki hitével szemben, persze az ellenkezőjét mindig divatosabb bele magyarázni, ha nincs észérv. Ha csak érzelmi van, az sem szégyen, de ilyen sem íródott.

De a többféle hit világában bőven akad önsorsrontás is, úgy, hogy a filozófia maga persze szent és sérthetetlen, így a problémák, rossz döntések gyökere is vakfolton van automatikusan. Ezekről már kevesebb fáma szól.

dragonweednek köszi a lehetőséget, de nem most fogok megtérni, ha már eddig is a szkeptikus oldalon álltam (ami nem, nem a nemnyitottság hiánya, ellenkezőleg). Az ilyen szövegek általánosságok halmozásával való önérzetekre hatnak. Akármennyire is komplexre összehadovált a csillagjóslás áltudománya.

Az üres hitelesség kivételével elnézést, ha durván csattanó kifejezéseket alkalmaztam. Érzékeny terület nyilván, ha az ember sajátjáról van szó. De a végtelen hosszú, végtelenbe mutató finomkodásban sem hiszek. Mert annak mindig az a végeredménye, hogy naa, legyen már az én hitem a nyerő, de főleg megindokolni ne kelljen már, mindezt azért, mert udvariasak vagyunk. Csúsztatás, bújtatás. Nem rád írom ezeket, csak nagyon sokszor bosszantóan semmibe vivő taktikák halmazával találkozik az ember, ha a tárgyalni kívánt eszme alátámaszthatatlan. Nem is értem miért kell felfújni ennyire.

Értelmetlen keresztszúrkálódás ON, oké. Asztronómiáról és mellé dumáról írtam, hogy jön ezekhez a hifi? Most ezzel komolyan előbbre vagy, úgy érzed? A mennyiségi tapasztalat is egy tényező, de akárhány évig is lehet valaki önhitegetésre hajlamos, más meg fejlődik. Én meg ebbe nem kívántam bele menni, lehet ezt is boncolgatni, de ne keresztirányú citáltságként.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: cables »

A vitával kapcsolatban, ami szinte állandó ebben a topikban azt nem értem, hogy miért zavar egyeseket az, ha más nem úgy gondolkodik, mint ő? Valahol ez már a demokrácia megnyirbálása.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: juliush »

venomer írta:
2020.03.06., pén. 15:47
Mégis hogy navigálod magad nem tévutakra így az életben?
Tévutak talán nem is léteznek, csupán eltérő utak!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »

dragonweed írta:
2020.03.06., pén. 15:42
venomer írta:
2020.03.06., pén. 14:35
Te jósnőhöz is jársz? Bocs, nem akarok cinikus lenni, de az asztrológia egy abszolút fantáziavilág már.
Erre most kötelező udvariassági okokból nem fogok semmi konkrét dolgot írni..... A Te valóságod legalább akkora fantáziavilág, mint az én idejétmúlt-asztrológiás "rémálmom"..... :smile53:
Ha kétségeid vannak e téren nézd meg párszor a Mátrix-ot. Aztán majd egyszer talán rájössz. De ha nem, még jobb. :smile53: :smile32:
Tipikus reakció. Megvan a Mátrix, nem ez a gond. Hanem a vakhited. Mégis hogy navigálod magad nem tévutakra így az életben? Na mindegy is, nincs ennek megoldása, mert nem tudjuk megvitatni érdemben. Amit sajnálok.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »


Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »

dragonweed írta:
2020.03.06., pén. 09:55
uram bocsá' bolygóegyüttállások?
Te jósnőhöz is jársz? Bocs, nem akarok cinikus lenni, de az asztrológia egy abszolút fantáziavilág már. Legjobb (legveszélyesebb) felhalmozni mindent, féligazságok mellé tenni, egyéb tényekkel keverni a kavart és már is benne van egy nyerő csapatban, üres hitelességet kölcsönözve neki. Ne keverjük. Távol lévő gravitációs terek nincsenek hatással ránk. Olyan távol vannak a más egyéb bolygók, hogy távolsági buszok sem járnak oda, gondolj csak bele. A minden mindennel összefügg és még nincs feltérképezve, ezért nem ismerhetjük, nem tudhatjuk érveket zárjuk ki. Fel van: baromság. Csak így nagyon sütötte a szemem a listában.

Sokaknak a kommersz hifin túli világ egésze is úri passzió, szóval nézőpont kérdése, de ez ne arra bátorítson minket (sem), hogy a tudomány-fejlődés-felvilágosulás által már lefektetett, megszerzett egzaktumokat nagyvonalúan eldobáljuk magunktól. Marad kérdőjel és rejtély épp elég.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: juliush »

dragonweed írta:
2020.03.05., csüt. 21:10
...Borzasztó nehéz meghúzni a határvonalat a között amit tényleg hall(ani vél) az ember, meg amit hallani szeretne.
Az emberi psziché remek tulajdonsága, hogy amennyiben valamit hallani szeretne, azt igen jó eséllyel hallani is fogja. Ha ebben a környezetéből érkező egyéb ingerek, vélemények, visszajelzések még meg is erősítik, csak még inkább.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

dragonweed írta:
2020.03.05., csüt. 21:10
Nagy arccal hivatkozhatnék az 50 év alatt gyűjtött "tapaszatalatokra", de higgyétek el, itt iszonyú könnyű lesre futni, öngólt rúgni... Megtettem én is sokszor. gondolkodik.gif Borzasztó nehéz meghúzni a határvonalat a között amit tényleg hall(ani vél) az ember, meg amit hallani szeretne. Ezt angolul úgy hívják: "wishful thinking". Nehéz lefordítani, talán az ábrándozás, vágyálom áll hozzá legközelebb, de a lényegét nem igazán fejezi ki.
OFF
Némi költői szabadsággal "csodavárás"-nak szoktam fordítani.
ON

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”