Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fererencz »

tottyi írta:
2022.07.27., szer. 11:50
Nekem most van a szobaban egy megkezdett 12 csillagos metaxa es egy szamomra eleg draga szinten megkezdett rum na meg egy nem megkezdett 7 decis teli rumosuveg es el kell, hogy mondjam tenyleg jobban erzem magam ezeknek a targyaknak a jelenletetol a szobaban. :D A lada sor a mellekhelysegben meg mar csak hab a tortan. :rolleyes:
Sör rajtam és a rencerem hangján még csak akkor segített, amikor fogyasztottam. A jelenléte nem. :D
Magamnak nem merem megvenni ezt az 5literes antik üveget, mert akkor maga a rendszer lesz a gyenge láncszem, és akkor cserélhetem le minimum 10x-es áron. Erre nincs szükségem, de gondoltam, másnak ennyi hiányzik a boldogsághoz. :rolleyes:
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: tottyi »

fererencz írta:
2022.07.27., szer. 11:35
Antik korú, parafadugós unikumos üveg. 5l. Nincs érdekeltségem. :D

https://www.jofogas.hu/heves/5L_Unicumo ... 084943.htm
Nekem most van a szobaban egy megkezdett 12 csillagos metaxa es egy szamomra eleg draga szinten megkezdett rum na meg egy nem megkezdett 7 decis teli rumosuveg es el kell, hogy mondjam tenyleg jobban erzem magam ezeknek a targyaknak a jelenletetol a szobaban. :D A lada sor a mellekhelysegben meg mar csak hab a tortan. :rolleyes:
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Antik korú, parafadugós unikumos üveg. 5l. Nincs érdekeltségem. :D

https://www.jofogas.hu/heves/5L_Unicumo ... 084943.htm
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Rock60 írta:
2022.06.19., vas. 00:33
Aztán észrevetted, hogy ég a függöny a balodon ? :wub: :kapdelm:
A "média fal" volt a balomon. Nem volt tűzeset. :D
Máshogy hat némely dolog, mint gondolnánk. "Fejben dől el", ahogy írták utánam. :rolleyes:
Nem szotkam hibázni.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2857
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Aztán észrevetted, hogy ég a függöny a balodon ? :wub: :kapdelm:

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hukkle »

A hobbinkra is érvényes szerintem: Csak úgy lehetsz boldog, ha szeretsz szenvedni

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: pali923 »

fererencz írta:
2022.02.04., pén. 21:59
Az agyam beidézhette ezt tudat alatt, úgy, hogy még az akkor szokásos meleget is éreztem az arcomon. Érdekes.
Minden fejben dől el. Állítólag. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fererencz »

A gyerekek alszanak, elővettem a fejhallgatót. Hogy legyen egy kis hangulat, a sólámpát magam mellé tettem az asztalra. Néhány perc után azon vettem észre magam, hogy süti a bal orcámat. Ennyire meleg lenne? Dehogy, még hideg a só... Az arcom sem meleg. Aztán eszembe jutott a nyáresti szabadtűz melege. Ez nagyon hasonló látvány. Az agyam beidézhette ezt tudat alatt, úgy, hogy még az akkor szokásos meleget is éreztem az arcomon. Érdekes.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Ha visszatérne a topik a címben említett témához azt értékelném.Köszi.
A rádiózással kapcsolatos hsz-ek átkerültek a helyükre:
viewtopic.php?f=4&t=13764
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Durva dolog ez az ezotéria. :D
Nem szotkam hibázni.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

diagnet írta:
2022.01.19., szer. 16:13
Nem szégyen a fiatalabb generációtól tanulni, segítenek hogyan igazodj el a sorok között:
Pl.: https://youtu.be/QnK-jA5P2e0?t=3158 52:38-tól.
Belehallgattam. Ez a video is tipikus példája annak ami most megy. Influenszer, megmondó de leginkább videós bevételt termelő akar lenni mindenki. A srác nem beszél vagy beszélget, hanem hadarva felolvas valamit.
Minek? adjon linket aztán elolvasom a saját tempómban :D mert ez így számomra nem érthető, nem tagol, nem hangsúlyoz megfelelően. gondolkodik.gif Aztán lehet, hogy én öregszem és nem értem már ezt a beszéd tempót? pedig még van 20 év nyugdíjig sad.gif :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 513
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 575

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: diagnet »

goldhang írta:
2022.01.18., kedd 17:47
Nekem a stílus nem tetszik.
Az emberi méltóság tiszteletben tartásának hiánya..............még a Cosmolitan fórumán is építőbb a társalgás a hajsütővasak teszteléseinek véleményezésében a csajoknál, mint általában ezen a fórumon, amely pedig egyedülálló lehetne számunkra, hifit oly annyira kedvelő emberek számára.
Volna mit tanulnunk másoktól.
Azok akik kereskedelmi célú fórumokon keresik az elveszett méltóságuk előbb-utóbb visszakapják ugyan, de az már csak az eredeti ócska kópiája lesz. Kegyes hazugságokkal bélelve.
A cosmopolitan szintű tematizált fórumokon azért akkora az egyetértést, mert ott az előszűrt felhasználók azonos értelmi és érdeklődési szinten vannak. Akárcsak egy laposföld fórumon. Egységes szubkultúrát alkotnak, külső zavaró tényezők nélkül.
Ez a fórum is szépen eltávolodott a realitás talajától, de még nem sikerült teljesen lezülleszteni.
Jól mutatja a hivatásos megmondóemberek távozása, akik a közhiedelemmel ellentétben nem a toxikus légkör miatt teszik, hanem egyszerű anyagi érdekmúlásból migrálnak újabb platformokra, ahol saját moderátori hatáskörben zúdíthatják rá a rengeteg okosságot a gondosan megválogatott követőikre.
Ha javasolhatom a tanulást ne itt kezdd el. Sokkal visszább kell menni, megérteni hogyan működik a XXI. századi online kommunikáció. Anélkül csak egy eszköz leszel a kezükben.
Nem szégyen a fiatalabb generációtól tanulni, segítenek hogyan igazodj el a sorok között:
Pl.: https://youtu.be/QnK-jA5P2e0?t=3158 52:38-tól.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Gumicsont dobáló fórum társunknak hogy a túróban jön ezoteria témában elő a művészetek amblokk hanyatlása ókortól(?) kezdve? Ha jól látom, ez hifis ezotéria topik.

Ha mégis hanyatlásról kéne, akkor vegyük nagyon észre, a régen minden jobb és szebb volt vélekedést nagyon torzítja, hogy a régi, nagyon régi időkből is csak a java, kiválója marad fenn sokáig, idők során azokból is van morzsolódás.

Másik. Régi, nagyon régi időkben csak gazdag kiváltságos hobbi lehetett akármilyen művészet élvezete, birtoklása. Az pór nép, akár rabszolga formában abból semmit nem látott, esetleg köveket hurcolt véres korbácsolás közepette, rabszolgák, jobbágyok, nincstelenek.

Harmadik. A művészeti ágak több irányban szélesedtek az idők során. Manapság egyre nagyobb arányban jut el a közel 9milliárd emberhez a művészetek valamely részlete minden napjaikban is. Ez a tömegesedés együtt járt a műfajok szaporodásával, minőségi rétegződésével, had ne soroljam mik nem voltak 100, 500, 2000 évvel ezelőtt. A tömegek kiszolgálása magával hozott egy tömegtermelési kényszert, fogyasztó piacodosást. Enélkül továbbra is csak kiváltságos gazdagok, vagy sznobok hóbortja lenne a nemes művészet, és nem biztos hogy mindig jó irányban alakítaná azt.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

goldhang írta:
2022.01.19., szer. 11:20
A maró gúnynak, egy ember megalázásának, a gondolataiból való csúfot űzésnek ne adjunk helyet.
Egyetértek veled és biztatlak, hogy akkor is emeld fel szavad, ha éppen Cables száll bele páros lábbal valakibe, vagy komplett szakmákat gyaláz. Mert ugye az is egyfajta sérelem. Amúgy én itt nem láttam megalázást, a reakciók nem múlták alul az eredeti kijelentést.

goldhang
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2021.04.24., szomb. 17:38
Értékelés: 60

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: goldhang »

Egyet értek, ha így érzünk valaki gondolatai felől, nem kell a taps és méltatni sem szükséges.
Lehet egyszerűen csak figyelmen kívül hagyni.
De ha már úgy gondoljuk, hogy feltétlenül ki kell igazítani valakit, mert súlyos tévedése veszélyezteti a fórumlakók "üdvözülését", akkor azt úgy tegyük, hogy ne tapossuk össze emberi méltóságát.
A maró gúnynak, egy ember megalázásának, a gondolataiból való csúfot űzésnek ne adjunk helyet.
És ezt nem csak Cables védelmére mondom (illetőleg ha ez neki is inge, akkor ő is bújjon bele).
Páran már távoztak a fórumról, illetve a "ne szólj szám nem fáj fejem" önvédelmi stratégiát választották.
Ez véleményem szerint nem jó, ugyan akkor nem tesz jót a fórum színvonalának és szakmai fejlődésének sem.
Bocsánat, innentől visszatérek a hifi témaköréhez........

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

goldhang írta:
2022.01.18., kedd 17:47
Nekem a stílus nem tetszik.
Az emberi méltóság tiszteletben tartásának hiánya.
Ha Cables (akit abszolút nem ismerek) ír valamit, bármilyen témában és bármi legyen is az, akkor azt pár ember kötelességének érzi, hogy porig alázza.

Teljesen mindegy, hogy ki mit gondol a kábelei minőségéről.
Teljesen mindegy, hogy vétett e hibát már hozzászólásaiban, megélhetésének propagálásában vagy bármiben.
Igen vétett............. és van itt valaki, aki nem?
Viszont, hogy tanult fórumtársak, kommunikációs erőfölényüket kihasználva és bizonyos területeken szerzett valóban vitathatatlan jártasságukra alapozva felhatalmazva érezzék magukat arra, hogy porig alázzanak valakit, aki merte véleményét, világnézetét vagy éppen értékítéletét megfogalmazni, az elfogadhatatlan!
Én régi "hifista" vagyok, de új fórumozó az avx-en, de olvasgatok, hogy okosodjak.
De azt észre vettem ebben az 1-2 évben, hogy sok sok fórumozó, azt se tudja, hogy csomagolja be a gondolatait és véleményét, hogy ne érje őt megsemmisítő verbális atomtámadás.
Szinte bocsánatot kérnek gondolataik közzé tételéért.
Nagy kár..............még a Cosmolitan fórumán is építőbb a társalgás a hajsütővasak teszteléseinek véleményezésében a csajoknál, mint általában ezen a fórumon, amely pedig egyedülálló lehetne számunkra, hifit oly annyira kedvelő emberek számára.
Volna mit tanulnunk másoktól.

Félve, rettegve, nagy levegőt véve, reagálva Cables véleményére:

A profit mindenek fölé emelése, az énközpontúság, az erkölcsi értékek süllyedése, az évezredek óta általánosan nagyra becsült és elfogadott emberi és családi értékek sorvadása, szerintem is süllyedő pályára tette a művészetek színvonalát, pl. az építészetet............is.....

Ez alatt nem azt értem, hogy megszűnt. Nem alábecsülni szeretném a kortárs művészetek oly dícséretre méltó művelőit, melyek most is csodákkal kápráztatnak el bennünket, legyen az irodalom, zene, film, építészet, vagy bármi más.
Az általános erkölcsi és etikai mentalitásal van oly nagy baj, csak ülj be egy filmre a moziba és gondolkodj el rajta, hogy mit üzen és mivel akar szórakoztatni.
Persze ha neked ez bejön, kedves olvasóm, akkor kattints tovább nyugodtan a következő hozzászólásra.
De Cables-nek szerintem ez nagyon nem jön be.
És nekem se......még ha jönnek is érte a verbális atombombák!
Na igen, nekem meg a módszer nem jön be.Írod alant, hogy még olvasgatod a fórumot-úgy látszik annyira még nem mélyedtél bele, hogy észrevedd:Cables ez időközönként eljátssza az általános topikok valamelyikében, jellemzően: általában a hifiről, itt a vodoo részen vagy az általános kábeles topikban (minő véletlen gondolkodik.gif ).
A szokásos gumicsontok: analóg kontra digitális vagy régen kontra most, esetleg ezek keveréke - továbbá ő sem mentes ex cathedra kijelentésektől...(amelyek sok esetben nem hogy a tízes körbe nem találnak be, még a céltáblát sem súrolják), s ha esetleg valaki belekérdez a dolgok sűrűjébe akkor szimplán felháborodik vagy eltűnik mint a kámfor-minden érdemi válasz nélkül.
Ezt időről időre olvasni már sok-de mindenképpen látható a minta.Szerinted hogyan kellene (sokadjára) lereagálni ezt
(így bunkóként)? gondolkodik.gif Tapsolni már rég nem tudok hozzá, sorry sad.gif -kattints nyugodtan a következő hozzászólásra.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
O_S
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2009.06.02., kedd 13:09
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: O_S »

goldhang írta:
2022.01.18., kedd 17:47
Nekem a stílus nem tetszik.
Ebben egyetértünk, mármint, hogy nekem se tetszik Cables stílusa.
Ex cathedra kijelenti, hogy minden művészet hanyatlik. Ennek mi értelme volt itt a fórumon?
Mi a művészet? Melyik ágára gondolt? Hogyan állapítjuk meg a változás minőségét?
A világ folyamatosan változik. Szándékosan nem fejlődést írtam, mert én sem hiszem, hogy minden jó
irányba módosul.
Maradjunk a fórum témáinál, itt is nagyok a lehetőségek az egyet nem értésre :kapdelm:

goldhang
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2021.04.24., szomb. 17:38
Értékelés: 60

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: goldhang »

Nekem a stílus nem tetszik.
Az emberi méltóság tiszteletben tartásának hiánya.
Ha Cables (akit abszolút nem ismerek) ír valamit, bármilyen témában és bármi legyen is az, akkor azt pár ember kötelességének érzi, hogy porig alázza.

Teljesen mindegy, hogy ki mit gondol a kábelei minőségéről.
Teljesen mindegy, hogy vétett e hibát már hozzászólásaiban, megélhetésének propagálásában vagy bármiben.
Igen vétett............. és van itt valaki, aki nem?
Viszont, hogy tanult fórumtársak, kommunikációs erőfölényüket kihasználva és bizonyos területeken szerzett valóban vitathatatlan jártasságukra alapozva felhatalmazva érezzék magukat arra, hogy porig alázzanak valakit, aki merte véleményét, világnézetét vagy éppen értékítéletét megfogalmazni, az elfogadhatatlan!
Én régi "hifista" vagyok, de új fórumozó az avx-en, de olvasgatok, hogy okosodjak.
De azt észre vettem ebben az 1-2 évben, hogy sok sok fórumozó, azt se tudja, hogy csomagolja be a gondolatait és véleményét, hogy ne érje őt megsemmisítő verbális atomtámadás.
Szinte bocsánatot kérnek gondolataik közzé tételéért.
Nagy kár..............még a Cosmolitan fórumán is építőbb a társalgás a hajsütővasak teszteléseinek véleményezésében a csajoknál, mint általában ezen a fórumon, amely pedig egyedülálló lehetne számunkra, hifit oly annyira kedvelő emberek számára.
Volna mit tanulnunk másoktól.

Félve, rettegve, nagy levegőt véve, reagálva Cables véleményére:

A profit mindenek fölé emelése, az énközpontúság, az erkölcsi értékek süllyedése, az évezredek óta általánosan nagyra becsült és elfogadott emberi és családi értékek sorvadása, szerintem is süllyedő pályára tette a művészetek színvonalát, pl. az építészetet............is.....

Ez alatt nem azt értem, hogy megszűnt. Nem alábecsülni szeretném a kortárs művészetek oly dícséretre méltó művelőit, melyek most is csodákkal kápráztatnak el bennünket, legyen az irodalom, zene, film, építészet, vagy bármi más.
Az általános erkölcsi és etikai mentalitásal van oly nagy baj, csak ülj be egy filmre a moziba és gondolkodj el rajta, hogy mit üzen és mivel akar szórakoztatni.
Persze ha neked ez bejön, kedves olvasóm, akkor kattints tovább nyugodtan a következő hozzászólásra.
De Cables-nek szerintem ez nagyon nem jön be.
És nekem se......még ha jönnek is érte a verbális atombombák!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

cables írta:
2022.01.18., kedd 09:00
A színház építés, a szobrászat, meg általában a művészetek már az ókor óta hanyatlanak. De ez semmi ahhoz képest, ami akkor lesz, ha felnő a most kisgyerek generáció, ahol a szülők kétévente válnak és mindenki a más gyerekét neveli, ill. nem neveli.
Az életvezetési és családtervezési kérdésben itt nem foglalnék állást, bár a véleményem megvan.

Hogy a művészetek mennyire hanyatlanak, azt sem tudnám megmondani, részemről már a felvetés sem értelmezhető. Hogyan tud hanyatlani valami, aminek nincs mércéje?

Néhány napja egyiptomi fáraók által építtetett, több ezer éves csodák között mászkáltam, de valahogy eszembe sem jutott összevetni az akkori viszonyokat a mai körülményekkel, bár nyilván vannak (politikai) összecsengések. No de rajta, pár pillanatig fantáziáljunk el azon, ahogy Budapest látképét több száz méteres piramisok és hatalmas gránitszobrok tarkítják, esténként colosseumokba járunk véresen szórakozni, görög mintájú szabadtéri színházakban didergünk koncertélményre vágyva és a város 2 milliós lakossága földszintes házakban él. Nagyon romantikus a múltat dicsőíteni, de általában nincs sok értelme, hiszen alaposan megváltoztak a célok, funkciók és az igények is. Az emberi hülyeség viszont örök.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

istvan01 írta:
2022.01.18., kedd 13:21
Egyik FB csoportban szó volt ki, hogyan, mivel gondol akusztika kezelést otthon. Egyik nagyon határozott véleményező szerint pl az Eszterházi kastély koncert terme nem tartalmaz semmi akusztika célú elemet, nagy, majdnem sík felületek, sík padló, ablakok, tükrök, barokkos díszítésű falak és ott milyen szépen szól a kamara és szóló zene, akkor neki otthon felesleges elemeket pakolni akusztika javítás célból. A kastély koncert hangzása közönséggel együtt alkot egy hangzást, de annak felvétele otthon tud nagyon másként, vagy szegényesebben szólni. A kettőt nem szabad egy kalap alá venni.
Legalábbis nem célszerű. Az előadás akusztikai környezete a megszólalás aktív része, de egy rögzített hangfelvétel otthoni lejátszásánál ez nem annyira vágyott. A kettőt valóban nem célszerű összekeverni.

Amúgy a fotón én látok falakat, hidegburkolatos padlózatot, ablakokat, részben sík mennyezetet... Ezekről nehéz lenne azt állítani, hogy nem szólnak bele az akusztikába. Hogy a végeredmény jó-e, ahhoz tisztázni kellene, mi a JÓ.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Robici írta:
2022.01.18., kedd 12:46
istvan01 írta:
2022.01.18., kedd 11:21
Nagyon javaslom megkülönböztetni egy előadás helyszíni akusztika hatását, annak részvételét (tekinthetjük egy fajta háttér hangszernek) egy rögzített zenében és egy otthoni lejátszó környezet akusztikáját. Ez a két akusztika hatás minden esetben összegződik lejátszáskor és az ideális az lenne, hogy az otthoni akusztika ne sokat alakítson, rontson a felvétel környezet akusztikához képest. Tehát az ideális a semleges, egyenletes, minél kevesebb reflexiót, kiemelést, elnyelést adó lehallgatási akusztika.
Tehát pl egy templomi felvételhez sem kell, nem érdemes nagy templom méretű és reflexió-dús hallgatási akusztika.
Ez fontos, csak itt lentebb az utolsó néhány hozzászólásban már az előadótermekről volt szó, ahhoz szerettem volna hozzáfűzni az én gondolatomat.
Igen, értem.
Egyik FB csoportban szó volt ki, hogyan, mivel gondol akusztika kezelést otthon. Egyik nagyon határozott véleményező szerint pl az Eszterházi kastély koncert terme nem tartalmaz semmi akusztika célú elemet, nagy, majdnem sík felületek, sík padló, ablakok, tükrök, barokkos díszítésű falak és ott milyen szépen szól a kamara és szóló zene, akkor neki otthon felesleges elemeket pakolni akusztika javítás célból. A kastély koncert hangzása közönséggel együtt alkot egy hangzást, de annak felvétele otthon tud nagyon másként, vagy szegényesebben szólni. A kettőt nem szabad egy kalap alá venni.
Csatolmányok
eszterhaza-apollo-terem.jpg
eszterhaza-apollo-terem.jpg (101.15 KiB) Megtekintve 3932 alkalommal

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Robici »

istvan01 írta:
2022.01.18., kedd 11:21
Nagyon javaslom megkülönböztetni egy előadás helyszíni akusztika hatását, annak részvételét (tekinthetjük egy fajta háttér hangszernek) egy rögzített zenében és egy otthoni lejátszó környezet akusztikáját. Ez a két akusztika hatás minden esetben összegződik lejátszáskor és az ideális az lenne, hogy az otthoni akusztika ne sokat alakítson, rontson a felvétel környezet akusztikához képest. Tehát az ideális a semleges, egyenletes, minél kevesebb reflexiót, kiemelést, elnyelést adó lehallgatási akusztika.
Tehát pl egy templomi felvételhez sem kell, nem érdemes nagy templom méretű és reflexió-dús hallgatási akusztika.
Ez fontos, csak itt lentebb az utolsó néhány hozzászólásban már az előadótermekről volt szó, ahhoz szerettem volna hozzáfűzni az én gondolatomat.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Robici írta:
2022.01.18., kedd 11:00
Gondolom mint sok mindenben, az akusztikában sincs mindenre általánosan tökéletes megoldás.
Nagyon javaslom megkülönböztetni egy előadás helyszíni akusztika hatását, annak részvételét (tekinthetjük egy fajta háttér hangszernek) egy rögzített zenében és egy otthoni lejátszó környezet akusztikáját. Ez a két akusztika hatás minden esetben összegződik lejátszáskor és az ideális az lenne, hogy az otthoni akusztika ne sokat alakítson, rontson a felvétel környezet akusztikához képest. Tehát az ideális a semleges, egyenletes, minél kevesebb reflexiót, kiemelést, elnyelést adó lehallgatási akusztika.
Tehát pl egy templomi felvételhez sem kell, nem érdemes nagy templom méretű és reflexió-dús hallgatási akusztika.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Robici »

Gondolom mint sok mindenben, az akusztikában sincs mindenre általánosan tökéletes megoldás. Az a terem ami ideális gregorián énekre nem lesz jó nagyzenekarra (lehet már a mérete okán sem), ahol jól szólnak Richard Strauss szimfonikus költeményei ott nem az igazi a Haydn-vonósnégyes és egyéb kamarazene (mint azt a müpában rendszeresen bizonyítják is...). A Bach kantáták nem ugyanott lesznek átütő hatásúak mint ahol a Wagner operák, stb. Megvan mindennek az ideális környezete szerintem. Az ókori görög színházak is feltételezem egy adott feladatra készültek.

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

Snipi írta:
2022.01.18., kedd 08:46
Én eddig a legjobb akusztikát, mindenféle segédeszköz nélkül a régi győri színházban hallottam. Sajnos azóta átépítették, és Bartók Béla Művelődési központ lett, az akusztika ment a levesbe, de legalább szép és modern (volt 15 éve amikor átépítették.) Mert ugye ott a "gyönyörű" új színház, a győri "síugró sánc".
No annak a régi színháznak olyan akusztikája volt, hogyha a színpadon valaki normál hangerőn beszélt, azt még a leghátsóbb sorokban is tisztán lehetett hallani és érteni. Kb. 40 éves (ha nem több) volt az épület, talán a 60-as években épülhetett, és tudtommal semmiféle diffúzor meg mozgatható odallap és egyéb varázslatok nem voltak benne. Sajnos már az egész csak az emlékeinkben van meg.
Az ókori görög színházakban ez természetes volt!
Én Taorminában énekeltem egy ilyenben ,életem egyik felejthetetlen élménye!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”