Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »


Na most akkor döntsd már el, hogy a Fraunhofer éra vagy a sellak korszak lenyomatai a nagyobb istenek. Nem cáfolom amit a mono lemezekről írtál, de mi van azokkal, akik nem hallottak még jó mp3 produkciót, aztán egyszer csak de, utána meg bemutatsz nekik ugyanazon rendszeren egy flacot, vinylt, Sarolta CD-t (saCiDi). Nem mindegy honnan jön az ember, milyen igény- és tapasztalati szintből, a veszteségmentes források mellé betolt mp3 esetén javallott egy nagyon toleráns (nagyon ügyes) rendszer vagy egy jótékony fedésekkel és mosásokkal operáló, hogy tényleg élvezhető legyen. Teszkós mikrohifi oldalról beesett fülnek persze lehet a világ legjobb megszólalása, de erről akarunk-e beszélgetni? Mármint ez a része egyértelmű.
 
Filozófiai kérdés, hogy ismerjük-e, zenei koncerttapasztalatok, élettapasztalat mentén, saját rendszer és szobánk ismerete mentén bizonyos - jó - fokig ki lehet szűrni, mi fals, mi disszonáns, hol sok vagy hol gyanúsan kevés és nem kell ehhez még csak mindenféle kifent abszolút hallás sem, csak józan ész, meg tapasztalat. Lehet emelett nagyobb felbontásban is cizellálni, átesni is érdemes az ilyen alámerülésekben aki ezt a hobbiösvényt tapossa füleivel, ám ismételni már nem. Úgy már nem biztos, hogy a zeneélvezetről szól.
Egyáltalán ismerjük-e valójában milyen információk vannak egy-egy adott felvételen? Egyáltalán jár-e ott a technika, hogy ki bírja "bányászni" a felvételekben lévő összes információt?
Kérdezem ezt azért, mert már egy 256k-s MP3 tömörítésből (pláne 320-asból) olyan hangminőséget lehet teremteni, amilyet a zenehallgatók nagy része még nem hallott.
30-as, 40-es évekbeli gramofonfelvételek CD-/LP-átiratai monó mivoltuk és rendkívül szűk frekvenciatartományuk ellenére olyan térinformációkat, hangszer és énekhangokat hordoznak, amiket hallgatva sokat tapasztalt hifisták is időnként elcsodálkoznak...
 

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mgus »



en mar kerdeztem Töled fontossagi sorrendet.
egyetertek: a felvetel minösege igen fontos, talan a legfontosabb.  
 
es szerinted hogyan tovabb ? rodium bevonat ? :-)     vagy otthoni akusztika, hangsugarzo/elrendezes ?

Szerintem te már tudod a válaszomat is, ti ragaszkodtok az akusztikai bigyókhoz én nem,viszont engem érdekelek a technikai dolgok és azok viselkedése otthoni környezetben.Ide sorolnám a high end termékeket is.Szeretném megérteni a kábelek működését, de szerintetek csak rizsa az egész. Ugyanezt én is elmondhatom az akusztikára.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »


egyetertek: a felvetel minösege igen fontos, talan a legfontosabb.  
Egyáltalán ismerjük-e valójában milyen információk vannak egy-egy adott felvételen? Egyáltalán jár-e ott a technika, hogy ki bírja "bányászni" a felvételekben lévő összes információt?
Kérdezem ezt azért, mert már egy 256k-s MP3 tömörítésből (pláne 320-asból) olyan hangminőséget lehet teremteni, amilyet a zenehallgatók nagy része még nem hallott.
30-as, 40-es évekbeli gramofonfelvételek CD-/LP-átiratai monó mivoltuk és rendkívül szűk frekvenciatartományuk ellenére olyan térinformációkat, hangszer és énekhangokat hordoznak, amiket hallgatva sokat tapasztalt hifisták is időnként elcsodálkoznak...
longkft.hu/audioblog/

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Szerintem sokkal fontosabb a felvétel minősége mint egy otthoni akusztikai állapot....
 
en mar kerdeztem Töled fontossagi sorrendet.
egyetertek: a felvetel minösege igen fontos, talan a legfontosabb.  
 
es szerinted hogyan tovabb ? rodium bevonat ? :-)     vagy otthoni akusztika, hangsugarzo/elrendezes ?

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: viri »


Ha már köveket kezdtek el gyűjtögetni akkor kezdődnek a problémák.
Ja, meg ha az autópályán mindenki szembe jön... na én kiszálltam..
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mgus »

Ha már köveket kezdtek el gyűjtögetni akkor kezdődnek a problémák.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mgus »



mgus mágus átveri itt a bandát,de jól csinálja mint látjuk.
De mi ebben a jó?

Nem értem hol itt az átverés. A senkinek nem kell segítség, mindenki ki a anyatejből.                                                    
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Shimano »


mgus mágus átveri itt a bandát,de jól csinálja mint látjuk.
De mi ebben a jó?

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »


A jelenlegi állapot,basszus ott a diffúzor , lehet a tudatalattim tette oda.
 
Az olvasgatást és a tapasztalást én is javaslom. A kedvező akusztikai feltételek megteremtése olyannyira szükséges a kiemelkedő hangzáshoz, mint F1-es autónak a sima aszfalt, ha jól akar teljesíteni. Az egész helység részt vesz a "hangkeltésben", hozzájárul ill. befolyásolja annak milyenségét, tónusát. Esetenként kiemeléseket, kellemetlen visszaverődéseket vagy elnyeléseket okozhat. A hangsugárzók elhelyezésének optimalizálásával együtt az akusztikai környezetre való odafigyelést jómagam kiemelt fontosságúnak tartom. Úgy tudom, nem vagyok vele egyedül.
.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: viri »


Amióta írogatok sokat javult a helyesírásom,megfosztanál ettől?Meg.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »


Szerencsés ember vagyok, nálam befért...
 
 
Minden pillanat a zenéé!
 
Milyen (volt) a hang?
.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mgus »


Szerintem mindenki tök türelmesen válaszolgat neked, de ha elfogadsz egy jó tanácsot, inkább többet olvasgasd a topikokat írás helyett. 
Amióta írogatok sokat javult a helyesírásom,megfosztanál ettől?
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Ma ki próbálom, elég kicsi a fürdő lehet nem fog beférni minden. 
Szerencsés ember vagyok, nálam befért...

longkft.hu/audioblog/

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: viri »


Szerintem sokkal fontosabb a felvétel minősége mint egy otthoni akusztikai állapot.Elsősorban stereo-t hallgatok,de már dolgozok a házimozi projekten is.Jelenleg szét van bombázva a lakás tehát ez az elsődleges hogy helyreállítsam azt.Jelenleg minden változik a lakásban ezért nem gondolkodtam még ilyen dolgokon.Bocs ha esetleg megzavartam a nyugalmatokat,nem volt szándékos.Gondolom te már mindent tudsz ezekről a dolgokról,szeretnék én is többet tudni, ha esetleg hülyeséget írok kijavíthatsz,csak a végen nehogy nekem legyen igazam.
Szerintem mindenki tök türelmesen válaszolgat neked, de ha elfogadsz egy jó tanácsot, inkább többet olvasgasd a topikokat írás helyett. 
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mgus »


A jelenlegi állapot,basszus ott a diffúzor , lehet a tudatalattim tette oda.

MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mgus »



Uram, add, hogy szert tehessek earforce távolmaradási bölcsességének akár csak töredékére is és ments meg az útvesztőktől.
Azt áruld már el, hogy ha asebestyen írását elfogadod jónak és igaznak, akkor hogy állhat fenn az, hogy a templomi akusztikát elismered, a szobádban lévőt meg nem tartod fontosnak orvosolni, felfedezni vagy akár egyszerűen csak konstatálni, elismerni a létét? Ugyanis rád reagáltam ezzel, emlékezz mit írtál, idéztem is. Azzal nem relaxálod a környezeted, ha sokszor egymásnak ellentmondó tagmondatokat leírsz, időnként látványosan bólogatsz, egyébként meg kelted a káoszt. Amit bizonyára nem érzékelsz. De elképzelhető, hogy én értelek félre és amúgy a helyzet magaslatán vagy.

Szerintem sokkal fontosabb a felvétel minősége mint egy otthoni akusztikai állapot.Elsősorban stereo-t hallgatok,de már dolgozok a házimozi projekten is.Jelenleg szét van bombázva a lakás tehát ez az elsődleges hogy helyreállítsam azt.Jelenleg minden változik a lakásban ezért nem gondolkodtam még ilyen dolgokon.Bocs ha esetleg megzavartam a nyugalmatokat,nem volt szándékos.Gondolom te már mindent tudsz ezekről a dolgokról,szeretnék én is többet tudni, ha esetleg hülyeséget írok kijavíthatsz,csak a végen nehogy nekem legyen igazam.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »


Vannak itt értelmes válaszok is, ha erősítőt cserélsz változhat a szoba akusztika vagy csak fogjuk rá a hangsugárzóra hogy rossz, nem tudja besugározni az adott helységet.
Uram, add, hogy szert tehessek earforce távolmaradási bölcsességének akár csak töredékére is és ments meg az útvesztőktől.
Azt áruld már el, hogy ha asebestyen írását elfogadod jónak és igaznak, akkor hogy állhat fenn az, hogy a templomi akusztikát elismered, a szobádban lévőt meg nem tartod fontosnak orvosolni, felfedezni vagy akár egyszerűen csak konstatálni, elismerni a létét? Ugyanis rád reagáltam ezzel, emlékezz mit írtál, idéztem is. Azzal nem relaxálod a környezeted, ha sokszor egymásnak ellentmondó tagmondatokat leírsz, időnként látványosan bólogatsz, egyébként meg kelted a káoszt. Amit bizonyára nem érzékelsz. De elképzelhető, hogy én értelek félre és amúgy a helyzet magaslatán vagy.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mgus »

Csak azért kérdeztem az erősitőt mert a házimozi vasaknál mindig kalibrálni kell hogy a hangfalak ideális hangot produkáljanak.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vannak itt értelmes válaszok is, ha erősítőt cserélsz változhat a szoba akusztika vagy csak fogjuk rá a hangsugárzóra hogy rossz, nem tudja besugározni az adott helységet.
Egy szobát hangenergiával megtölteni nem nagy feladat. De úgy megtölteni, hogy minden frekvencián legalább közel azonosan viselkedjen és lehetőleg a szoba területének minél nagyobb hányadán tegye ezt, nah az már nehezebb ügy.
A szoba akusztikai tulajdonságai nem változnak attól, hogy Sokol rádiót vagy akármilyen hangrendszert hallgatsz. De ha mire hazaérsz, az asszony megörvendeztet egy új üvegajtós szekrénysorral és szülinapodra vesz a régi zenehallgató foteled helyett egy 20centivel magasabb ülőfelületű bőr egységet, nah az már az akusztikába is beleszól.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mgus »



Minden helyiségnek van akusztikája. És igen, nem mindenhol ugyanaz a jó, ugyanis nem mindegy, mi a cél. Nyilvánvaló, hogy ha egy hatalmas teremben hangosítás nélkül kell megoldani, hogy az előadó hangját mindenhol hallani lehessen, az más akusztikai megoldást követel, mintha egy énekhangot szeretnél színeződés nélkül felvenni. A szobaakusztika meg arról szólna, hogy a lehető legélethűbben szólaljon meg a felvétel a szobában és ne a szoba szóljon. Azonban ehhez nem mindig van szükség akusztikai panelekre, mert néhány szerencsésnél, vagy tudatos embernél, aki eleve úgy építkezik és rendezi be a szobáját, mindenféle elemek nélkül is megvalósul ez, és bizony van amikor nincs az az akusztikus aki a szobát jóvá tudná alakítani, maximum csak jobbá, mert a helyiség fizikai méretei/arányai pl nem teszik ezt lehetővé.
Persze hogy tudsz zenét hallgatni ezek nélkül is, a Mama is tudott a konyhában a fakeretes rádióján, és hogy szerette. Sose említette, hogy akusztikailag kezelni kéne a helyiséget.

Vannak itt értelmes válaszok is, ha erősítőt cserélsz változhat a szoba akusztika vagy csak fogjuk rá a hangsugárzóra hogy rossz, nem tudja besugározni az adott helységet.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nem tudom hogy lehetne összehasonlítani a szobát egy templom akusztikájával,ha azt kérdezed hogy miért építettek orgonákat a templomba arra biztosan meg is lehet válaszolni, vagy hogy jó-e a templomban orgonát hallgatni a válasz igen.
Én annyit írtam hogy nem használok semmilyen akusztikai kiegészítőt,mégis tudok zenét hallgatni.

Minden helyiségnek van akusztikája. És igen, nem mindenhol ugyanaz a jó, ugyanis nem mindegy, mi a cél. Nyilvánvaló, hogy ha egy hatalmas teremben hangosítás nélkül kell megoldani, hogy az előadó hangját mindenhol hallani lehessen, az más akusztikai megoldást követel, mintha egy énekhangot szeretnél színeződés nélkül felvenni. A szobaakusztika meg arról szólna, hogy a lehető legélethűbben szólaljon meg a felvétel a szobában és ne a szoba szóljon. Azonban ehhez nem mindig van szükség akusztikai panelekre, mert néhány szerencsésnél, vagy tudatos embernél, aki eleve úgy építkezik és rendezi be a szobáját, mindenféle elemek nélkül is megvalósul ez, és bizony van amikor nincs az az akusztikus aki a szobát jóvá tudná alakítani, maximum csak jobbá, mert a helyiség fizikai méretei/arányai pl nem teszik ezt lehetővé.
Persze hogy tudsz zenét hallgatni ezek nélkül is, a Mama is tudott a konyhában a fakeretes rádióján, és hogy szerette. Sose említette, hogy akusztikailag kezelni kéne a helyiséget.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mgus »


Szóval a templomi akusztika kifejezetten jó orgonálni, tehát jó valamire, de a szobádé nem? A szobádban is van! (Említetted volt, hogy nem jó semmire.) 
Nem tudom hogy lehetne összehasonlítani a szobát egy templom akusztikájával,ha azt kérdezed hogy miért építettek orgonákat a templomba arra biztosan meg is lehet válaszolni, vagy hogy jó-e a templomban orgonát hallgatni a válasz igen.
Én annyit írtam hogy nem használok semmilyen akusztikai kiegészítőt,mégis tudok zenét hallgatni.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: venomer »


Nem azért hoztam fel a dolgot,csak a felvételekre jellemző akusztikai adottságokat szólalnak meg neked otthon,ezért szeretünk zenét hallgatni, mert akár egy templom akusztikáját is le lehet modellezni nem kell templomba menni orgonát hallgatni,mellesleg a jó a templom.
Szóval a templomi akusztika kifejezetten jó orgonálni, tehát jó valamire, de a szobádé nem? A szobádban is van! (Említetted volt, hogy nem jó semmire.) 

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mgus »



Hagyjuk.
Nem az a baj, hogy nem érted, hanem hogy nem akarod. Ezzel nem tudok és nem is akarok mit kezdeni.
Meghagyom a meddő vitákat másnak.

Nem azért hoztam fel a dolgot,csak a felvételekre jellemző akusztikai adottságokat szólalnak meg neked otthon,ezért szeretünk zenét hallgatni, mert akár egy templom akusztikáját is le lehet modellezni nem kell templomba menni orgonát hallgatni,mellesleg a jó a templom.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »


Hallgattál már egy fürdőszobában felvett hangfelvételt az akusztikailag csillapított szobádban lejátszani,fogadjunk ott is visszhangzott.Vagy pl. Tihany ott nincs zárt tér mégis visszhangzik.De gondolom az akusztika nem csak a visszhangról szól.Hagyjuk.Nem az a baj, hogy nem érted, hanem hogy nem akarod. Ezzel nem tudok és nem is akarok mit kezdeni.
Meghagyom a meddő vitákat másnak.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”