Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »


Ha a másolt anyag összehasonlítva a neten meglévő adatbázissal, azzal egyezik, akkor teljesen mindegy, hogy vacak laptop kombájnnal grebbelték, vagy Plextor premiummal. Az írásnál már nem így van.
 
A netes adatbázis nagyon vegyes minőség szempontból.
Egyébként személyes tapasztalatom - jó néhány órát játszadoztam pár éve idehaza - hogy grebbelésnél is van jelentősége a hardvernek (is). Asszony pajti Lenovo-DVD ROM-ját (tényleg egy rom) vetettem össze egy Plextor Premium II-ővel ugyanazon sorozatszámú plextools szoftverral, ugyan olyan install mellett. Nem kicsi volt a Lenovo-s verzió hátránya. Feleségem is hallotta, neki nem mondtam meg melyik/melyik - jó füle van!
 
 
>
.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Két évtizedes ellentétes tapasztalatom van ezügyben. Jónéhányszor bemutattam anno,hogy az írott lemez jobb, mint az eredeti,  ( hogy miben? -kontrolláltabb basszus, tisztább magas tartomány ) ennek műszaki oka van elsősorban (úgyhogy kicsit off itt )
Az "eredeti" az nem eredeti, mert az eredeti felvétel valahol a stúdióban van egy merevlemezen/dat kazettán/stb. Avval kellene összevetni a bóti cédét, meg az arról írottat, és utána lehet érdemben nyilatkozni.
Persze nagyon nem mindegy, hogy mivel és hogy történik a grebbelés és írás.
Ha a másolt anyag összehasonlítva a neten meglévő adatbázissal, azzal egyezik, akkor teljesen mindegy, hogy vacak laptop kombájnnal grebbelték, vagy Plextor premiummal. Az írásnál már nem így van.

Ezzel teljesen azonos az én tapasztalatom. Amikor még CD-eztem, meg grabbeltem, irogattam Plextorral MAM-A-gold lemezekre döbbentem meg azon, hogy bizony lehet zeneibb, hallgathatóbb az írott lemez, például akkor amikor FIM "eredetiről" -- FIM régi analóg válogatott mesterszalagokról csinál CD zenét a JVC XRCD24 és K2 stúdió technikájával, meg préseli ennek megfelelő gyártósoron kis szériában -- vakteszten többször is a másolt lemezt ítélték eredetinek, mert szebb, pontosabb, részletezőbb hangot adott. A különbség kicsi volt, hasonló mint két eltérő kábelé szokott lenni, de szignifikáns. Hozzá kell tenni, azonos tartalmú CD és CD közötti különbség hangzásban erősen lejátszó készülék függő.

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 539

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: meridián »


Nekem két Plextor adta be az unalmast. Az első 1évet ment, a másik valamivel többet. Mindenki erre esküdött, ezért vettem az elsőt, a másodiknál azt gondoltam biztos csak kifogtam egy rosszat. De mint Bagaméri Elemér mondotta volt, "megvagyok átkozva!" a Plextor márkával.
Sajnálatos ami Veled történt.....Nekem sikerült több száz lemezt írni--és még ma is működik.
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Nagyon jó minőségben lehet írni.......
 
Nem mindegy mit,mivel,hogyan.
 
Valóban a régebbi Plextor írók, és Audió írható lemezek és Plextools program szerintem az alapvető feltételek.
 
Sokat kísérleteztem az írással,az 1x és 4x es írás között nagyon minimális az eltérés.
 
Az eredeti lemez és írott lemez közti eltérés-ha jól van írva-szintén minimális.

Nekem két Plextor adta be az unalmast. Az első 1évet ment, a másik valamivel többet. Mindenki erre esküdött, ezért vettem az elsőt, a másodiknál azt gondoltam biztos csak kifogtam egy rosszat. De mint Bagaméri Elemér mondotta volt, "megvagyok átkozva!" a Plextor márkával.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ha nem gyári CD-ket hallgatsz, akkor ezeket a nüanszokat kár is keresned. A másolásnál a finom információ nagyja elveszik. Tényleg....
Két évtizedes ellentétes tapasztalatom van ezügyben. Jónéhányszor bemutattam anno,hogy az írott lemez jobb, mint az eredeti,  ( hogy miben? -kontrolláltabb basszus, tisztább magas tartomány ) ennek műszaki oka van elsősorban (úgyhogy kicsit off itt )
Az "eredeti" az nem eredeti, mert az eredeti felvétel valahol a stúdióban van egy merevlemezen/dat kazettán/stb. Avval kellene összevetni a bóti cédét, meg az arról írottat, és utána lehet érdemben nyilatkozni.
Persze nagyon nem mindegy, hogy mivel és hogy történik a grebbelés és írás.
Ha a másolt anyag összehasonlítva a neten meglévő adatbázissal, azzal egyezik, akkor teljesen mindegy, hogy vacak laptop kombájnnal grebbelték, vagy Plextor premiummal. Az írásnál már nem így van.

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 539

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: meridián »


Nagyon jó minőségben lehet írni.......
 
Nem mindegy mit,mivel,hogyan.
 
Valóban a régebbi Plextor írók, és Audió írható lemezek és Plextools program szerintem az alapvető feltételek.
 
Sokat kísérleteztem az írással,az 1x és 4x es írás között nagyon minimális az eltérés.
 
Az eredeti lemez és írott lemez közti eltérés-ha jól van írva-szintén minimális.
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »


Mikor kardoskodtam én az írott, meg a letöltött anyagok mellett? Eredeti CD és analóg lemez, ez számomra a műsorforrás....
 
Általános, gyakran előforduló ellenérzésről beszéltem. Ne személyed ellen irányult a komment! Akkor Neked címeztem volna. Beszélgetünk különböző nézőpontokról...
.

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: sokekola »


Mikor kardoskodtam én az írott, meg a letöltött anyagok mellett? Eredeti CD és analóg lemez, ez számomra a műsorforrás....
Cd eredeti, írott, van mindegyik, és mindegyikben van jó és rosszabb...ez a vita messzire vinne, nem is érdemes belevágni. A fekete(bakelit típusú) cd-imet sem az ASUS, sem a TEAC íróm nem hajlandó beégetni még firmware frissítés után sem, kétségbe voltam esve, utolsó próbálkozásként a Pioneer dvd író, lassú gondolkodás után elkezdte megírni őket...

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: tollact »


Van aki Teac íróra esküszik. Szines a világ. Érdekes, hogy az írott anyagokkal szemben milyen gyakori az ellenérzés, miközben a kétes eredetű/minőségű letöltött "veszteség mentes" - de jó volna - flac anyagok meg fénykorukat élik. Ki érti ezt? A műanyag filléres laptop optikával berippelt majd feltöltött/letöltött világot látott fájlok kapcsán kevésbé van lelkizés, pedig indokoltabb volna. Aki már vetett össze gyári lemezről igényesen rippelt vaw anyagot letöltött flac-al, az tudja miről beszélek.
Mikor kardoskodtam én az írott, meg a letöltött anyagok mellett? Eredeti CD és analóg lemez, ez számomra a műsorforrás....
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Van aki Teac íróra esküszik. Szines a világ. Érdekes, hogy az írott anyagokkal szemben milyen gyakori az ellenérzés, miközben a kétes eredetű/minőségű letöltött "veszteség mentes" - de jó volna - flac anyagok meg fénykorukat élik. Ki érti ezt? A műanyag filléres laptop optikával berippelt majd feltöltött/letöltött világot látott fájlok kapcsán kevésbé van lelkizés, pedig indokoltabb volna. Aki már vetett össze gyári lemezről igényesen rippelt vaw anyagot letöltött flac-al, az tudja miről beszélek.
 
Ezért van hogy jobb helyeken ott a log amiből látod hogyan készült.
De még nagyon sok egyéb dologra kell figyelni a ha csak az írási oldalt nézem akkor is. Sajnos annyira drága a jó írás hogy nem éri meg. Vagy alig- alig.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »


Nagyon oda kell figyelni hogyan és mivel írsz és amikor már azt hinnéd ok akkor kiderül hogy még rá lehet dobni egy lapáttal. Plextor íróra is.
Van aki Teac íróra esküszik. Szines a világ. Érdekes, hogy az írott anyagokkal szemben milyen gyakori az ellenérzés, miközben a kétes eredetű/minőségű letöltött "veszteség mentes" - de jó volna - flac anyagok meg fénykorukat élik. Ki érti ezt? A műanyag filléres laptop optikával berippelt majd feltöltött/letöltött világot látott fájlok kapcsán kevésbé van lelkizés, pedig indokoltabb volna. Aki már vetett össze gyári lemezről igényesen rippelt vaw anyagot letöltött flac-al, az tudja miről beszélek.
.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Vannak akik arra a kevéske "finom" információra (?) buknak, és vannak akik anélkül is boldogan hallgatnak zenét!
Egyébként nem is gondolnák sokan, milyen becsapós tud lenni vakon a "melyiket jobb hallgatni, a gyárit avagy a másoltat"! Picit más, néha akár jobbnak is tűnhet. Megéltem Meg hát másolni is tudni kell. Nem mindegy mire/mivel/hányszorosan! Naoon nem. Nekem nem kevés írott lemezem van a múltból, teljesen rendben vannak zömében. Plextorral írtak 4x-esen. Van fekete, "audio" és kommersz is köztük. Azt szoktam mondani, jó annak, akinek ez jelenti a legnagyobb gondot! Ott mááán igen jó a cájg! (Vagy rendellenesen erős a psziho... ) Olyan ez kicsit, mint a kábelezés misztériuma...(azért nem annyira.) A "tudat..." néha odavág!
 
Lehet...
>

Nagyon oda kell figyelni hogyan és mivel írsz és amikor már azt hinnéd ok akkor kiderül hogy még rá lehet dobni egy lapáttal. Plextor íróra is.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »


A másolásnál a finom információ nagyja elveszik. 
 
Vannak akik arra a kevéske "finom" információra (?) buknak, és vannak akik anélkül is boldogan hallgatnak zenét! 
Egyébként nem is gondolnák sokan, milyen becsapós tud lenni vakon a "melyiket jobb hallgatni, a gyárit avagy a másoltat"! Picit más, néha akár jobbnak is tűnhet. Megéltem  Meg hát másolni is tudni kell. Nem mindegy mire/mivel/hányszorosan! Naoon nem. Nekem nem kevés írott lemezem van a múltból, teljesen rendben vannak zömében. Plextorral írtak 4x-esen. Van fekete, "audio" és kommersz is köztük. Azt szoktam mondani, jó annak, akinek ez jelenti a legnagyobb gondot! Ott mááán igen jó a cájg! (Vagy rendellenesen erős a psziho... ) Olyan ez kicsit, mint a kábelezés misztériuma...(azért nem annyira.) A "tudat..." néha odavág!
 
Lehet...  
>
.

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 539

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: meridián »

Ez így igaz....
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: tollact »


Ja, hát eredetiben kevés...Ha nem gyári CD-ket hallgatsz, akkor ezeket a nüanszokat kár is keresned. A másolásnál a finom információ nagyja elveszik. Tényleg....
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: sokekola »


Eredeti lemezbem elég kevés a fekete. Meg nem is biztos , hogy azok a zenék mind tetszenének. Nagyon korlátozná a lezeim mennyiségét ez a megoldás. Szóval tökéletes nincs.....
Ja, hát eredetiben kevés...

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Ja, ezt megoldottam azzal, hogy fekete cd-ket vettem, ez a tökéletes
Eredeti lemezbem elég kevés a fekete. Meg nem is biztos , hogy azok a zenék mind tetszenének. Nagyon korlátozná a lezeim mennyiségét ez a megoldás. Szóval tökéletes nincs.....

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: sokekola »



Az egyik hazai kereskedő a lemez szélének körbereszelésére esküszik (kicsi, finom kézi reszelővel.)
Természetesen  kipróbáltam én is - ugyanúgy hallható, mint a fekete (lakk)filcezés, csak macerásabb. Minden CD-mnek, DVD-mnek fekete a külső és belső pereme, valamint a luk körül 4 fekete, illetve 4 narancs csík van (de ez utóbbi már Belt-effektus, ha még van, aki emlékszik rá)
Néhány lemeznél az is meghallható, hogy a szélük feketére, zöldre, vagy lilára van festve - sőt a lila festés az LP-szélén is jól hallható változást okoz.

Ja, ezt megoldottam azzal, hogy fekete cd-ket vettem, ez a tökéletes

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »


a lemez élének fekete alkoholos filcezését mindenki simán meghallja, hinni nem kell benne mert egyszerűen kipróbálható
 
Nem alkoholos filc kell, hanem lakkfilc, csak az a jó, mert az alkoholos áttetsző, nem fed teljesen.
 
Az egyik hazai kereskedő a lemez szélének körbereszelésére esküszik (kicsi, finom kézi reszelővel.)
Természetesen  kipróbáltam én is - ugyanúgy hallható, mint a fekete (lakk)filcezés, csak macerásabb. Minden CD-mnek, DVD-mnek fekete a külső és belső pereme, valamint a luk körül 4 fekete, illetve 4 narancs csík van (de ez utóbbi már Belt-effektus, ha még van, aki emlékszik rá)
Néhány lemeznél az is meghallható, hogy a szélük feketére, zöldre, vagy lilára van festve - sőt a lila festés az LP-szélén is jól hallható változást okoz.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Régebben olvastam egy cikket egy japán szerkezetről, ami valami nagyon hasonlót csinál.
 
A beletett CD-t lassan forgatja, miközben különféle hullámhosszúságú fénnyel világítja meg. Volt mindenféle számomra érthetetlen magyarázat is, meg konklúzió, ami szerint ilyen készülék nélkül nem érdemes élni - legalábbis CD-ről zenét hallgatni.
 
A vakus megoldást kipróbálom

erről a szerkezetről én is olvastam, próbáltam visszakeresni, de most nem találom. a cég aki azt kínálta volt nekik CD perem köszörülő kütyüje is. Erről kvarclámpázó CD kezelőről írtak valami homályos mesét, egy fotós barátommal spekuláltunk hasonló dolgokról, ezután inkább ő csinálta a kísérleteket.

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »


igazad van 
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fülelek »


a lemez élének fekete alkoholos filcezését mindenki simán meghallja, hinni nem kell benne mert egyszerűen kipróbálható
Nem alkoholos filc kell, hanem lakkfilc, csak az a jó, mert az alkoholos áttetsző, nem fed teljesen.

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »

a lemez élének fekete alkoholos filcezését mindenki simán meghallja, hinni nem kell benne mert egyszerűen kipróbálható

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »



szakrális ezoterika helyett egy kipróbált és hatásos CD tuningolás. Gyári új, de házilag irott lemezre 20-30cm-ről egy 40-70 kulcsszámú vakuval rá kell villantani, két-háromszor, de a villantási számot és vaku erősséget ki kell kísérletezni. A hatás és változás egyszeri, nem kell, nem szabad túl sokat alkalmazni, mert a relatíve vékony információ réteg szétfolyhat. A fizikai hatás nagyából abból áll, hogy a vaku fény-hő hatással éppen a fényvisszaverő rétegen egy fajta sorjátlanítást végez a beégetett és gyári préselések pit nyomatain.
 
Vigyázat, nagyobb teljesítményű vakuval és többszöri villantással tönkre is lehet tenni a CD lemezt, ezért fontos, inkább írott lemezzel kell a hatásos mértéket kikísérletezni, a gyári nyomott lemezek infóhordozó rétege mindig vastagabb mint az írotté, ezért a hatáshoz több-erősebb villantás szükségelhet.

Régebben olvastam egy cikket egy japán szerkezetről, ami valami nagyon hasonlót csinál.
 
A beletett CD-t lassan forgatja, miközben különféle hullámhosszúságú fénnyel világítja meg. Volt mindenféle számomra érthetetlen magyarázat is, meg konklúzió, ami szerint ilyen készülék nélkül nem érdemes élni - legalábbis CD-ről zenét hallgatni.
 
A vakus megoldást kipróbálom
longkft.hu/audioblog/

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

szakrális ezoterika helyett egy kipróbált és hatásos CD tuningolás. Gyári új, de házilag irott lemezre 20-30cm-ről egy 40-70 kulcsszámú vakuval rá kell villantani, két-háromszor, de a villantási számot és vaku erősséget ki kell kísérletezni. A hatás és változás egyszeri, nem kell, nem szabad túl sokat alkalmazni, mert a relatíve vékony információ réteg szétfolyhat. A fizikai hatás nagyából abból áll, hogy a vaku fény-hő hatással éppen a fényvisszaverő rétegen egy fajta sorjátlanítást végez a beégetett és gyári préselések pit nyomatain.

Vigyázat, nagyobb teljesítményű vakuval és többszöri villantással tönkre is lehet tenni a CD lemezt, ezért fontos, inkább írott lemezzel kell a hatásos mértéket kikísérletezni, a gyári nyomott lemezek infóhordozó rétege mindig vastagabb mint az írotté, ezért a hatáshoz több-erősebb villantás szükségelhet.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”