Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Júúúj, csak benéztem ide és hát vannak ... őőőőizé nagyon fogékony emberek.
Lehet az sem mindegy, hány pók van a plafonon a sarkokban gondolkodik.gif én meg lenyomtam őket bocs.gif

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

GTomi írta:
2024.02.03., szomb. 21:56
Napokban a fiam legoit pakoltuk, néztük át, cirka 10 év "termését" és egyszer csak azt kérdezi, nem pakoltál a hangfalra meg környékére mindenféle színekből? Ez még jó pár éve volt de egy gyerek memóriája csodákra képes :)

Mondtam is neki, akkor tegyünk próbát, hátha müxik, mert nem emlékszem hogy mi volt anno, de azt hiszem vmi változás volt a térben, zenében, de aztán elhagytam, ez narancssárga/sötétkék kombó, vagy simán narancssárga a hangfalon.

Ugyanazt a zenét hallgattattam meg vele többször is (Cassandra Wilson - Red Guitar), kérdezgettem, na hallasz valamit?

A harmadik után azt mondta: hallok valami változást, jobban szól, meg az éneket is jobban, de lehet, hogy csak azért, mert többször hallgattam meg a számot és jobban odafigyelek rá.

Aztán ezen elgondolkodtam, mert ez is simán benne van, hogy a változást akarjuk, vagy (nagyon) szeretnénk hallani, jobban odafigyel az ember, mélyebben elemzi magában a részleteket etc, és ez úgy jön le, hogy történt vmi változás a hangban, térben.

Nem zárkózom el semmitől, csak ez is így magyarázat lehet.

(Aztán lehet ez ezerszer már le volt írva, de nem túl gyakran fórumozok csak néha benézek)
CD, LP eseén ahányszor teszem vissza az elejére, annál jobban fog szólni, régről ismert jelenség, akárcsak az, ha a készülékek folyamatosan be vannak kapcsolva, ill. akkor is, ha a cd, LP tányér folyamatosan pörög. A magasabb pillanatnyi hálózati feszültség is előny ebből a szempontból, a zajterhelésen kívül.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
Redguy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2019.06.24., hétf. 16:51
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Budakeszi

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Redguy »

pali923 írta:
2024.02.05., hétf. 13:41
GTomi írta:
2024.02.03., szomb. 21:56
A harmadik után azt mondta: hallok valami változást, jobban szól, meg az éneket is jobban, de lehet, hogy csak azért, mert többször hallgattam meg a számot és jobban odafigyelek rá.
Velem számtalanszor előfordult, hogy csak úgy zenehallgatás közben arra eszméltem, hogy mintha jobban szólna a zene, mint fél órával előtte. Én ezt mindig annak tudtam be, hogy a rendszer (vagy egyik-másik eleme) bemelegedett, és elérte az ideális üzemi hőfokot. Persze az is lehet, hogy az ember ellazul egy idő után, és megváltozik a lelkiállapota.
Hasonló "jelenség" nálam is elő szokott fordulni, van hogy úgy érzem, hogy melegebb "barátságosabb" a hangzás, máskor meg kevésbé. Ez nálam mindig már rögtön bekapcsolás után hallható.
Szerintem ezt az áram minősége indokolja, de lehet, hogy tévedek.
Auralic Aries Femto - LESSLOSS DAC 2004 MKII - Burmester 051 integrált - KEF Reference 3 - 2

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: pali923 »

GTomi írta:
2024.02.03., szomb. 21:56
A harmadik után azt mondta: hallok valami változást, jobban szól, meg az éneket is jobban, de lehet, hogy csak azért, mert többször hallgattam meg a számot és jobban odafigyelek rá.
Velem számtalanszor előfordult, hogy csak úgy zenehallgatás közben arra eszméltem, hogy mintha jobban szólna a zene, mint fél órával előtte. Én ezt mindig annak tudtam be, hogy a rendszer (vagy egyik-másik eleme) bemelegedett, és elérte az ideális üzemi hőfokot. Persze az is lehet, hogy az ember ellazul egy idő után, és megváltozik a lelkiállapota.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: GTomi »

Napokban a fiam legoit pakoltuk, néztük át, cirka 10 év "termését" és egyszer csak azt kérdezi, nem pakoltál a hangfalra meg környékére mindenféle színekből? Ez még jó pár éve volt de egy gyerek memóriája csodákra képes :)

Mondtam is neki, akkor tegyünk próbát, hátha müxik, mert nem emlékszem hogy mi volt anno, de azt hiszem vmi változás volt a térben, zenében, de aztán elhagytam, ez narancssárga/sötétkék kombó, vagy simán narancssárga a hangfalon.

Ugyanazt a zenét hallgattattam meg vele többször is (Cassandra Wilson - Red Guitar), kérdezgettem, na hallasz valamit?

A harmadik után azt mondta: hallok valami változást, jobban szól, meg az éneket is jobban, de lehet, hogy csak azért, mert többször hallgattam meg a számot és jobban odafigyelek rá.

Aztán ezen elgondolkodtam, mert ez is simán benne van, hogy a változást akarjuk, vagy (nagyon) szeretnénk hallani, jobban odafigyel az ember, mélyebben elemzi magában a részleteket etc, és ez úgy jön le, hogy történt vmi változás a hangban, térben.

Nem zárkózom el semmitől, csak ez is így magyarázat lehet.

(Aztán lehet ez ezerszer már le volt írva, de nem túl gyakran fórumozok csak néha benézek)
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Online
p.zoli 73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 979
Csatlakozott: 2017.03.13., hétf. 12:06
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: 3200

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: p.zoli 73 »

prando írta:
2024.02.01., csüt. 19:01
p.zoli 73 írta:
2024.01.28., vas. 10:26
Én fogékony vagyok ilyenekre , kipróbáltam . Nálam is finomított a hangon , ahogy druszám az előbbiekben írta , viszont engem zavart a kilógó szivacsdarab . Mivel nekem a parafa alátétek is jótékony hatással vannak a hangra , így a fent egy ponton függesztett képek hátsó alsó szélére raktam 1-1 parafa ívet illetve a fent két ponton felfüggesztett kép hátsó közepére pedig egy parafa ívet , mindet blu tack gyurmával " ragasztva " . Így gyakorlatilag nem is látszik és a hatása is érzékelhető . Picit vastagabb íveket javaslok használni , mint a :photograph: .
Ezt úgy értsem, hogy a kép felül a falhoz simul, alul pedig eláll?
Köszi!
Igen , de érdemes úgy is kipróbálni , hogy egy picit felül is eláll .

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: prando »

p.zoli 73 írta:
2024.01.28., vas. 10:26
Én fogékony vagyok ilyenekre , kipróbáltam . Nálam is finomított a hangon , ahogy druszám az előbbiekben írta , viszont engem zavart a kilógó szivacsdarab . Mivel nekem a parafa alátétek is jótékony hatással vannak a hangra , így a fent egy ponton függesztett képek hátsó alsó szélére raktam 1-1 parafa ívet illetve a fent két ponton felfüggesztett kép hátsó közepére pedig egy parafa ívet , mindet blu tack gyurmával " ragasztva " . Így gyakorlatilag nem is látszik és a hatása is érzékelhető . Picit vastagabb íveket javaslok használni , mint a :photograph: .
Ezt úgy értsem, hogy a kép felül a falhoz simul, alul pedig eláll?
Köszi!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kupecke »

A hétvégén Életmód expo és ásványbörze volt a Lurdy házban, igazi csemege a topic kedvelőinek, a Hungrál-nak külön standja is volt, hogy egy "ismert" terméket is említsek.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

zoli73 írta:
2024.01.26., pén. 14:39
p.zoli 73 írta:
2024.01.26., pén. 13:20
zoli73 írta:
2024.01.26., pén. 12:00
Szép napot mindenkinek!
Figyelmetekbe ajánlok egy filléres trükköt.
A zenehallgató szobában, a falon lógó minden kép alá dugj be 1-1db kis szivacsot. A hatás nem marad el. :smile32:
Hogy mit kell hallani, tapasztalni, azt nem magyarázom, mindenki tapasztalja meg saját maga.
Mivel egy filléres, könnyen végrehajtható trükk, így bárki pillanatok alatt tesztelheti.
Van jelentősége a szivacs méretének ? Egy kép alá alulra középre 1 db szivacs ? gondolkodik.gif
Nincs, valami kisebb darab, ami a képen van, az kb. 1,5x1x5cm-es.
Igen, a kép aljának a közepe mögé.
Illetve van még 1-2 hatásos ilyen kütyü, mellékelem.
A készülékállvány és a padló között, szintén két szivacs, közöttük egy üveggömb karácsonyfadísz. Fontos, hogy ne úgy legyen begyömöszölve, hanem csak éppen érjék egymást.
Ha valakinek tv van a szobában(pl. nappali) akkot a tv, és az állvány, bútor közé két szivacs, közötte egy darab félbehajtott géppapírdarab.
A papír és az üveggömb tetszöleges, lehet ez is, az is, vagy mindkettő egyforma. Ezt tesztelni kell, ki mit hall jobbnak.
A harmadik kütyü, 2db fogvájó kereszben összekötve, és a csillárra lógatva.
Lehetőleg minél inkább a szoba közepén legyen.
Mielőtt valaki az elmeállapotom épségéért kezdene aggódni, nem az én találmányaim, én is csak adaptáltam.
Egy hifis barátom töri folyamatosan ilyen "elmetrükkökön" a fejét, Ő adta az ötletet.
Mivel filléres vackok, semmit sem veszíthettem a kipróbálásukkal, de működik.
Ez csak pár apróság, a barátom már nagy fekete öves ebben, nála már megmosolyogtató amit láttam, mindent azért nem óhajtok atvenni tőle, mert túlságosan tele van tömve a rendszere ilyen vackokkal, és kín a takarítás.
Nálam nincs kép a falon, de a többi eszköz zseniálisan működik.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
p.zoli 73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 979
Csatlakozott: 2017.03.13., hétf. 12:06
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: 3200

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: p.zoli 73 »

zoli73 írta:
2024.01.28., vas. 11:36
p.zoli 73 írta:
2024.01.28., vas. 10:26
Én fogékony vagyok ilyenekre , kipróbáltam . Nálam is finomított a hangon , ahogy druszám az előbbiekben írta , viszont engem zavart a kilógó szivacsdarab . Mivel nekem a parafa alátétek is jótékony hatással vannak a hangra , így a fent egy ponton függesztett képek hátsó alsó szélére raktam 1-1 parafa ívet illetve a fent két ponton felfüggesztett kép hátsó közepére pedig egy parafa ívet , mindet blu tack gyurmával " ragasztva " . Így gyakorlatilag nem is látszik és a hatása is érzékelhető . Picit vastagabb íveket javaslok használni , mint a :photograph: .
Ahogy Shimano is írta, nem kell a szivacsnak kilógnia.
Amit mellékeltem képet, az csak a hevenyészett próbát mutatja, ill. igy jobban értelmezhetőbb, mi is a teendő.
Ebben az esetben nem lett volna zavaró a szivacs , de most már maradok a parafánál ( bor nélkül ) . :music1:

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

p.zoli 73 írta:
2024.01.28., vas. 10:26
Én fogékony vagyok ilyenekre , kipróbáltam . Nálam is finomított a hangon , ahogy druszám az előbbiekben írta , viszont engem zavart a kilógó szivacsdarab . Mivel nekem a parafa alátétek is jótékony hatással vannak a hangra , így a fent egy ponton függesztett képek hátsó alsó szélére raktam 1-1 parafa ívet illetve a fent két ponton felfüggesztett kép hátsó közepére pedig egy parafa ívet , mindet blu tack gyurmával " ragasztva " . Így gyakorlatilag nem is látszik és a hatása is érzékelhető . Picit vastagabb íveket javaslok használni , mint a :photograph: .
Ahogy Shimano is írta, nem kell a szivacsnak kilógnia.
Amit mellékeltem képet, az csak a hevenyészett próbát mutatja, ill. igy jobban értelmezhetőbb, mi is a teendő.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
p.zoli 73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 979
Csatlakozott: 2017.03.13., hétf. 12:06
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: 3200

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: p.zoli 73 »

akvapark írta:
2024.01.28., vas. 11:08
p.zoli 73 írta:
2024.01.28., vas. 10:26
Én fogékony vagyok ilyenekre , kipróbáltam . Nálam is finomított a hangon , ahogy druszám az előbbiekben írta , viszont engem zavart a kilógó szivacsdarab . Mivel nekem a parafa alátétek is jótékony hatással vannak a hangra , így a fent egy ponton függesztett képek hátsó alsó szélére raktam 1-1 parafa ívet illetve a fent két ponton felfüggesztett kép hátsó közepére pedig egy parafa ívet , mindet blu tack gyurmával " ragasztva " . Így gyakorlatilag nem is látszik és a hatása is érzékelhető . Picit vastagabb íveket javaslok használni , mint a :photograph: .
Ez nálam is nagyon bevált.
A dugó szabaddá tétele után a száraz muskotályost szép apránként elkortyoltam.
Utána már nem is kellett a parafát felszabdalni. leborulok.gif
És még a hang is jobb lett , mint bor nélkül . :D

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: supravox »

akvapark írta:
2024.01.28., vas. 11:08
p.zoli 73 írta:
2024.01.28., vas. 10:26
Én fogékony vagyok ilyenekre , kipróbáltam . Nálam is finomított a hangon , ahogy druszám az előbbiekben írta , viszont engem zavart a kilógó szivacsdarab . Mivel nekem a parafa alátétek is jótékony hatással vannak a hangra , így a fent egy ponton függesztett képek hátsó alsó szélére raktam 1-1 parafa ívet illetve a fent két ponton felfüggesztett kép hátsó közepére pedig egy parafa ívet , mindet blu tack gyurmával " ragasztva " . Így gyakorlatilag nem is látszik és a hatása is érzékelhető . Picit vastagabb íveket javaslok használni , mint a :photograph: .
Ez nálam is nagyon bevált.
A dugó szabaddá tétele után a száraz muskotályost szép apránként elkortyoltam.
Utána már nem is kellett a parafát felszabdalni. leborulok.gif
:cheers1:
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: akvapark »

p.zoli 73 írta:
2024.01.28., vas. 10:26
Én fogékony vagyok ilyenekre , kipróbáltam . Nálam is finomított a hangon , ahogy druszám az előbbiekben írta , viszont engem zavart a kilógó szivacsdarab . Mivel nekem a parafa alátétek is jótékony hatással vannak a hangra , így a fent egy ponton függesztett képek hátsó alsó szélére raktam 1-1 parafa ívet illetve a fent két ponton felfüggesztett kép hátsó közepére pedig egy parafa ívet , mindet blu tack gyurmával " ragasztva " . Így gyakorlatilag nem is látszik és a hatása is érzékelhető . Picit vastagabb íveket javaslok használni , mint a :photograph: .
Ez nálam is nagyon bevált.
A dugó szabaddá tétele után a száraz muskotályost szép apránként elkortyoltam.
Utána már nem is kellett a parafát felszabdalni. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
p.zoli 73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 979
Csatlakozott: 2017.03.13., hétf. 12:06
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: 3200

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: p.zoli 73 »

Shimano írta:
2024.01.28., vas. 10:48
p.zoli 73 írta:
2024.01.28., vas. 10:26
Én fogékony vagyok ilyenekre , kipróbáltam . Nálam is finomított a hangon , ahogy druszám az előbbiekben írta , viszont engem zavart a kilógó szivacsdarab . Mivel nekem a parafa alátétek is jótékony hatással vannak a hangra , így a fent egy ponton függesztett képek hátsó alsó szélére raktam 1-1 parafa ívet illetve a fent két ponton felfüggesztett kép hátsó közepére pedig egy parafa ívet , mindet blu tack gyurmával " ragasztva " . Így gyakorlatilag nem is látszik és a hatása is érzékelhető . Picit vastagabb íveket javaslok használni , mint a :photograph: .
Ki mondta hogy ki kell lógnia?Én benyomtam a kép alá annyira hogy nem is látszik,de ha ki kell lógnia,akkor én buktam az egészet,mert az engem is zavarna.
De mit hallassz,miben lett más a hang,mert én eddig kb a semminél tartok. sad.gif
Nem mondta senki , de a fotón úgy van . 3 dimenziósabb és nagyobb térben szól , illetve az apróbb részletek is jobban hallatszanak . Azért nem ég és föld különbségre kell gondolni , de mindenképpen jobb lett . Mondjuk én nem Motörhead-del teszteltem . ;peace;

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Shimano »

p.zoli 73 írta:
2024.01.28., vas. 10:26
Én fogékony vagyok ilyenekre , kipróbáltam . Nálam is finomított a hangon , ahogy druszám az előbbiekben írta , viszont engem zavart a kilógó szivacsdarab . Mivel nekem a parafa alátétek is jótékony hatással vannak a hangra , így a fent egy ponton függesztett képek hátsó alsó szélére raktam 1-1 parafa ívet illetve a fent két ponton felfüggesztett kép hátsó közepére pedig egy parafa ívet , mindet blu tack gyurmával " ragasztva " . Így gyakorlatilag nem is látszik és a hatása is érzékelhető . Picit vastagabb íveket javaslok használni , mint a :photograph: .
Ki mondta hogy ki kell lógnia?Én benyomtam a kép alá annyira hogy nem is látszik,de ha ki kell lógnia,akkor én buktam az egészet,mert az engem is zavarna.
De mit hallassz,miben lett más a hang,mert én eddig kb a semminél tartok. sad.gif

Online
p.zoli 73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 979
Csatlakozott: 2017.03.13., hétf. 12:06
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: 3200

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: p.zoli 73 »

Én fogékony vagyok ilyenekre , kipróbáltam . Nálam is finomított a hangon , ahogy druszám az előbbiekben írta , viszont engem zavart a kilógó szivacsdarab . Mivel nekem a parafa alátétek is jótékony hatással vannak a hangra , így a fent egy ponton függesztett képek hátsó alsó szélére raktam 1-1 parafa ívet illetve a fent két ponton felfüggesztett kép hátsó közepére pedig egy parafa ívet , mindet blu tack gyurmával " ragasztva " . Így gyakorlatilag nem is látszik és a hatása is érzékelhető . Picit vastagabb íveket javaslok használni , mint a :photograph: .
Csatolmányok
P1272014.JPG

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Shimano írta:
2024.01.27., szomb. 15:47
Abban lehet némi ráció,hogy olyan helyen mint nálam is,ahol két viszonylag nagy kép is lóg a falon a szobában,hogy ezek alját kitámasztva azok nem lefelé dőlnek,ha nem kb függőleges helyzetbe kerülnek,és így talán,(és ezt hangsúlyozom mert nem vagyok akusztikai szaki), befolyásolhatják a visszaverődési hullámokat a szobában.
A többinek a miértjére ötletem sincs,és ezzel valszeg nem vagyok egyedül,de akinél működik,vagy úgy hiszi,használja.
De hogy honnét jönnek ezek az ötletek,arra azért kíváncsi lennék,mert azért valljuk be hogy pl azok a fogvájók a csillár alatt lógatva,na az azért nem semmi,és nem semmi mellékhatást is kiválthat pl a ház úrnőjétől is,mikor az rápillantva észleli is. :D
Én most a képeket kitámasztottam lesz ami lesz alapon,de a többiben annyira nem hiszek,hogy ez miatt nálam nem is működhetne.Ezekre a dolgokra azért fogékonynak is kell lenni valamilyen szinten,mert csak így működhet,szerintem.
Jól mondod, erre fogékonynak kell lenni, meg némileg kiváncsinak is, e nélkül nem megy.
Jogos az észrevétel, ezek elég komikus dolgok, nem is kérdeztem a barátomat, hogy honnan a bánatból találja ki őket.
Mindig kisérletezik valamivel, ahogy Ő mondja, "a nyugger télen ráér agyalni".
Szinte 2-3 naponta küld nekem képeket a legújabb felfedezéseiről, a legtöbbet le sem merem írni, mert egymás hasát fognátok a röhögéstől, annyira képtelen, és lehetetlen ötletek.
Bevallom, nála járva, bizonygatja nekem, hogy "de ugye Te is hallod a különbséget?", de nagyrészben én bizony semmit. Amit viszont igen, azt ki is próbálom a saját rendszeremmel, szobával. Aztán volt, amit nála hallottam, de itthol már nem működött, így elengedtem, de ezeknek a hatását igen, ezért is bátorkodtam megosztani, mégha komikusnak is hatnak.
Nagy beruházás, pakolás, stb. nem kell hozzá, így bárki büntetlenűl kipróbalhatja.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Abban lehet némi ráció,hogy olyan helyen mint nálam is,ahol két viszonylag nagy kép is lóg a falon a szobában,hogy ezek alját kitámasztva azok nem lefelé dőlnek,ha nem kb függőleges helyzetbe kerülnek,és így talán,(és ezt hangsúlyozom mert nem vagyok akusztikai szaki), befolyásolhatják a visszaverődési hullámokat a szobában.
A többinek a miértjére ötletem sincs,és ezzel valszeg nem vagyok egyedül,de akinél működik,vagy úgy hiszi,használja.
De hogy honnét jönnek ezek az ötletek,arra azért kíváncsi lennék,mert azért valljuk be hogy pl azok a fogvájók a csillár alatt lógatva,na az azért nem semmi,és nem semmi mellékhatást is kiválthat pl a ház úrnőjétől is,mikor az rápillantva észleli is. :D
Én most a képeket kitámasztottam lesz ami lesz alapon,de a többiben annyira nem hiszek,hogy ez miatt nálam nem is működhetne.Ezekre a dolgokra azért fogékonynak is kell lenni valamilyen szinten,mert csak így működhet,szerintem.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Shimano írta:
2024.01.27., szomb. 09:47
zoli73 írta:
2024.01.26., pén. 12:00
Szép napot mindenkinek!
Figyelmetekbe ajánlok egy filléres trükköt.
A zenehallgató szobában, a falon lógó minden kép alá dugj be 1-1db kis szivacsot. A hatás nem marad el. :smile32:
Hogy mit kell hallani, tapasztalni, azt nem magyarázom, mindenki tapasztalja meg saját maga.
Mivel egy filléres, könnyen végrehajtható trükk, így bárki pillanatok alatt tesztelheti.
Van 2 db kb 1 m átmérőjű kép a falon,egy a hifi felett,egy meg oldalt,betoltam ezeken középre a szivacsokat,így kb 3cm lett alul a távolság a faltól,mit kéne hallanom?A motörhead nyomja rendesen így is,azt hallom,de ezen kívül? gondolkodik.gif Ne az legyen a válasz hogy ha nem hallom akkor mindegy is, :D nekem az is elég ha leírod azt hogy mit hallasz,hátha ezután beugrik nekem is hogy igen,hát tényleg.
A fogvájóra,meg a karácsonyi gömb díszekre már nem tudom rávenni magam,de fejlődöm ezo téren,mert ugyan szinte magam sem hiszem,de ezt megléptem.
Mondjuk ez inkább lehet akusztikai behatás mint ezo,de megfülelem hosszabb távon.
Nem mondom, hogy mindegy. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nekem előbb a szivacs+papír kombináció jött az állvány, és a tv alá, valamint a fogvájóból a kereszt. Ez már magában jelentősen nyújtotta a teret mélységében(vagyis inkább felém nyúlott), és magasságában. Ehhez jött pluszban a képek alá dugott szivacs, ami tovább mélyítette a teret, és emelte a dinamikát, valahogy inpulzívabb lett a hangzás, betölti a zene az egész szobát. Ha ezeket mind eltávolítom, akkor a tér teljesen összehúzódik, szinte kétdimenziós lesz. Aztán hívott a barátom(akinek az agya szüleménye ezek a vackok), hogy próbáljam ki az papír helyett, az üveggömböt, mert az is változtat, de próbálgassam, mert nem mindenhová jó. Nálam a készülékállvány alá jobb volt az üveggömb, de a tv alá visszakerült a papír.
Hozzáteszem a barátomnál halomban állnak ezek a megoldások, minden készülék, bútor alatt, között, felett. Kicsit már komikus, ahogy kinéz, de egy dedikált zenehallgató szóbában, talán elmegy.
Ő mindegyik jelenlétét, ill. hiányát hallja, bevallom én nem. Mikor nála jártam, sok mindent mutogatott, cserélgetett, de én talán a változtatások negyed részét érzékeltem, azt viszont határozottan.
Például, ha a párom törölget, és a tv alatti szivacs-papír "szendvicset" ellöki, rögtön meghallom. Ha visszarakom, kb. fél perc után, újra helyreáll a rend.
Mivel én is csak adaptáltam ezeket az ötleteket, amiket itt továbbadtam, így garantálni nem tudok semmit.
Van aki sokkal, más kevésbé érzékeny az ilyen dolgokra, a barátom valószínüleg nagyon, én talán közepesen, de inkább érdeklődő vagyok, mindsem elutasító.
Ahogy írtam is, egy próbát talán megér.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Shimano »

zoli73 írta:
2024.01.26., pén. 12:00
Szép napot mindenkinek!
Figyelmetekbe ajánlok egy filléres trükköt.
A zenehallgató szobában, a falon lógó minden kép alá dugj be 1-1db kis szivacsot. A hatás nem marad el. :smile32:
Hogy mit kell hallani, tapasztalni, azt nem magyarázom, mindenki tapasztalja meg saját maga.
Mivel egy filléres, könnyen végrehajtható trükk, így bárki pillanatok alatt tesztelheti.
Van 2 db kb 1 m átmérőjű kép a falon,egy a hifi felett,egy meg oldalt,betoltam ezeken középre a szivacsokat,így kb 3cm lett alul a távolság a faltól,mit kéne hallanom?A motörhead nyomja rendesen így is,azt hallom,de ezen kívül? gondolkodik.gif Ne az legyen a válasz hogy ha nem hallom akkor mindegy is, :D nekem az is elég ha leírod azt hogy mit hallasz,hátha ezután beugrik nekem is hogy igen,hát tényleg.
A fogvájóra,meg a karácsonyi gömb díszekre már nem tudom rávenni magam,de fejlődöm ezo téren,mert ugyan szinte magam sem hiszem,de ezt megléptem.
Mondjuk ez inkább lehet akusztikai behatás mint ezo,de megfülelem hosszabb távon.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

tottyi írta:
2024.01.26., pén. 14:57
Piha, ha az elcsatolasrol szol meg a minel kevesebb rezgest kapjanak az elemek akkor en mit csinaljak az aktiv hangfalammal amit egy 38 centis hangszoro rancigat. gondolkodik.gif
De akkor talan ilyen esetekben az lenne a legjobb ha minden komponenst atvinnenk kulon szobaba vagy kulon hazba. :D
Mondjuk nem irigylem azokat akik ilyeneket is meghallanak.
Mi az a "Piha"? gondolkodik.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Snipi írta:
2024.01.26., pén. 13:45
Egyébként a csupasz falak 40 éves tapasztalatom alapján kifejezetten jó hatással vannak az akusztikára.
Hát igen, meg a szél sem fúj be, az eső sem esik be és a madarak sem repülnek át a szobán.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Piha, ha az elcsatolasrol szol meg a minel kevesebb rezgest kapjanak az elemek akkor en mit csinaljak az aktiv hangfalammal amit egy 38 centis hangszoro rancigat. gondolkodik.gif
De akkor talan ilyen esetekben az lenne a legjobb ha minden komponenst atvinnenk kulon szobaba vagy kulon hazba. :D
Mondjuk nem irigylem azokat akik ilyeneket is meghallanak.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

p.zoli 73 írta:
2024.01.26., pén. 13:20
zoli73 írta:
2024.01.26., pén. 12:00
Szép napot mindenkinek!
Figyelmetekbe ajánlok egy filléres trükköt.
A zenehallgató szobában, a falon lógó minden kép alá dugj be 1-1db kis szivacsot. A hatás nem marad el. :smile32:
Hogy mit kell hallani, tapasztalni, azt nem magyarázom, mindenki tapasztalja meg saját maga.
Mivel egy filléres, könnyen végrehajtható trükk, így bárki pillanatok alatt tesztelheti.
Van jelentősége a szivacs méretének ? Egy kép alá alulra középre 1 db szivacs ? gondolkodik.gif
Nincs, valami kisebb darab, ami a képen van, az kb. 1,5x1x5cm-es.
Igen, a kép aljának a közepe mögé.
Illetve van még 1-2 hatásos ilyen kütyü, mellékelem.
A készülékállvány és a padló között, szintén két szivacs, közöttük egy üveggömb karácsonyfadísz. Fontos, hogy ne úgy legyen begyömöszölve, hanem csak éppen érjék egymást.
Ha valakinek tv van a szobában(pl. nappali) akkot a tv, és az állvány, bútor közé két szivacs, közötte egy darab félbehajtott géppapírdarab.
A papír és az üveggömb tetszöleges, lehet ez is, az is, vagy mindkettő egyforma. Ezt tesztelni kell, ki mit hall jobbnak.
A harmadik kütyü, 2db fogvájó kereszben összekötve, és a csillárra lógatva.
Lehetőleg minél inkább a szoba közepén legyen.
Mielőtt valaki az elmeállapotom épségéért kezdene aggódni, nem az én találmányaim, én is csak adaptáltam.
Egy hifis barátom töri folyamatosan ilyen "elmetrükkökön" a fejét, Ő adta az ötletet.
Mivel filléres vackok, semmit sem veszíthettem a kipróbálásukkal, de működik.
Ez csak pár apróság, a barátom már nagy fekete öves ebben, nála már megmosolyogtató amit láttam, mindent azért nem óhajtok atvenni tőle, mert túlságosan tele van tömve a rendszere ilyen vackokkal, és kín a takarítás.
Csatolmányok
20240126_131001.jpg
20240126_131011.jpg
20240126_131358.jpg
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”