Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

hosszu írta:
2023.07.01., szomb. 22:49
.......
Igen, az említett szimbólum hatására Long jött rá, szimplán empirikus úton egy nem hifista szimbólumkutatóval való hosszas, közös elmélkedés és célirányos próbák segítségével.
A közös tapasztalatszerzés legerőteljesebb "eredménye" azonban, nem a Laci által említett "7 jel", hanem egy másik, színes szimbólum, amit megtartok magamnak.

Pusztán , mint érdekességet említem kizárólag Lacinak - mert a többieket úgysem érdekli -, hogy az ominózus szimbólumot sporteszközökre téve, szignifikánsan jobb eredményeket mértek, aminek következtében a szimbólum véglegesen rajtamaradt kerékpáron, íjon.

Egyben kérem, hogy az avx itt homokozó tagjai a "7 jel" szimbólumot semmilyen módon ne próbálják ki, rendszerükben ne használják.

Kérésem oka nagyon egyszerű.

A hócipőm tele van azon igazi s@ggfejekkel, akik a csoportdinamikának, a csoportelvárásnak megfelelően "itt" és más fórumokon hosszasan rágják a gittet, köpködik a kötelezően köpködni valókat, otthon, a saját rendszerükben pedig elégedetten élvezik azon javaslatokat, melyekről a Long blogon olvastak. Némelyikük még arra sem ügyel, hogy a rendszerükről készült fotókon ne látszódjanak azon megoldások, vagy azon témakörbe tartozó tárgyak, melyeket éppen lejáratnak, melyek hatását bagatelizálják.
Na. Gratulálok! Ügyes vagy. Ja nem a 7jel szimbólum miatt, hanem a köré felépített remek marketing rizsa miatt amit itt (is) előadsz. Az utolsó bekezdésedben említett s@ggfejezést csak azért nem veszem magamra mert eddig se használtam , meg ezután sem fogom.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

denesdr írta:
2023.07.01., szomb. 21:42
gyongyhalas írta:
2023.07.01., szomb. 19:32
de miért is van az ,hogy nem minden működött nálam és volt ami nem hozta a hallható különbséget sőt talán rosszabb volt de annyira akartam ,hogy jobbnak halljam és mégsem.....így hagytam és nem használtam tovább .
Mert a "jobb" az gyakran elég szubjektív, nem mindenkinek ugyanaz a jó vagy a jobb vagy egyáltalán a másmilyen, több változat közül.
Mert a zene hallgatása nálam szubjektív igen, igen és igen.
Mond te kinek is akarsz megfelelni zene hallgatása közben? Kíváncsivá tettél, ha neked rossz de valakinek jó, azt te elfogadod és azontúl csak úgy hallagatod? Ez nekem új ,mesélj róla.....
A végén a hozzászólásomban értelmezted az utolsó mondatot? Rendszereim , lakásom és fülemülém is az oka is lehet bárminemű másságnak. :smile53: :napsut:

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »

Tctronic írta:
2023.06.30., pén. 19:33
hollohazi írta:
2023.06.30., pén. 19:28
Tctronic írta:
2023.06.30., pén. 19:09


Uhh. Nehéz erre bármit is írni, először gondoltam beillesztek egy vicces gif-t, de inkább megőrzöm a komolyságomat. E helyett inkább csak arra lennék kíváncsi, hogy a fenébe jött rá valaki hogy pont egy ilyen forma hozza el a pozitív eredményt? Elég sokat kellett próbálkozni, vagy jobban illik a témához, gondolom álmában látta.
Long osztotta meg ezt a formát, én az eltérő színmintákkal tettem kísérletet.
Ok. Tfh. működik. De ki volt a legelső ember aki erre rájött? Gondolom nem Long, de ha mégis ő, akkor hogyan jött rá? Valaki kipróbált millió meg egy formát és pont ennél volt heuréka? Erre céloztam volna.
Igen, az említett szimbólum hatására Long jött rá, szimplán empirikus úton egy nem hifista szimbólumkutatóval való hosszas, közös elmélkedés és célirányos próbák segítségével.
A közös tapasztalatszerzés legerőteljesebb "eredménye" azonban, nem a Laci által említett "7 jel", hanem egy másik, színes szimbólum, amit megtartok magamnak.

Pusztán , mint érdekességet említem kizárólag Lacinak - mert a többieket úgysem érdekli -, hogy az ominózus szimbólumot sporteszközökre téve, szignifikánsan jobb eredményeket mértek, aminek következtében a szimbólum véglegesen rajtamaradt kerékpáron, íjon.

Egyben kérem, hogy az avx itt homokozó tagjai a "7 jel" szimbólumot semmilyen módon ne próbálják ki, rendszerükben ne használják.

Kérésem oka nagyon egyszerű.

A hócipőm tele van azon igazi s@ggfejekkel, akik a csoportdinamikának, a csoportelvárásnak megfelelően "itt" és más fórumokon hosszasan rágják a gittet, köpködik a kötelezően köpködni valókat, otthon, a saját rendszerükben pedig elégedetten élvezik azon javaslatokat, melyekről a Long blogon olvastak. Némelyikük még arra sem ügyel, hogy a rendszerükről készült fotókon ne látszódjanak azon megoldások, vagy azon témakörbe tartozó tárgyak, melyeket éppen lejáratnak, melyek hatását bagatelizálják.
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: cables »

Aszpirin írta:
2023.07.01., szomb. 08:59

Nekem sz..ás közben jönnek meg a legjobb ötletek, megoldások. Tényleg ezo, hogy mé' pont akko'.
:smile29:
Én számolás közben nem tudok mással foglalkozni. Te az új Pataki lehetsz...

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: denesdr »

gyongyhalas írta:
2023.07.01., szomb. 19:32
de miért is van az ,hogy nem minden működött nálam és volt ami nem hozta a hallható különbséget sőt talán rosszabb volt de annyira akartam ,hogy jobbnak halljam és mégsem.....így hagytam és nem használtam tovább .
Mert a "jobb" az gyakran elég szubjektív, nem mindenkinek ugyanaz a jó vagy a jobb vagy egyáltalán a másmilyen, több változat közül.

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Aszpirin írta:
2023.07.01., szomb. 09:06
hollohazi írta:
2023.06.30., pén. 19:59
Ha fejben eldöntöd, hogy valami nem működhet, akkor számodra nem fog működni, bárki , bárhogy erőlködik ezért. Nem fog jobban ízleni a Grander víz, nem fog működni a Hungrál, a karakterek, stb.
Ha fejben eldöntöd, hogy valaminek működnie kell, akkor számodra működni fog, bárhogy erőlködik bárki meggyőzni az ellenkezőjéről. Jobban fog ízleni a Grander víz, működni fog a Hungrál, a karakterek, stb.
Ez pont igaz is lehetne, minkettőtök esete igaz ......a két véglet is mondhatnánk.....de miért is van az ,hogy nem minden működött nálam és volt ami nem hozta a hallható különbséget sőt talán rosszabb volt de annyira akartam ,hogy jobbnak halljam és mégsem.....így hagytam és nem használtam tovább . Talán nem vagyunk egyformák és a két véglet között is vannak emberek.
Ezért csak annyit tennék hozzá ,hogy lehet a rendszereim vagy az "1 szoba" akusztika vagy a fülem hibája is ..... :smile53: :D

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

konzumprodukt írta:
2023.07.01., szomb. 10:18
Aszpirin írta:
2023.07.01., szomb. 08:59
konzumprodukt írta:
2023.06.30., pén. 23:30
A legnagyobb ezo amikor egy problémára jön az ihlet félálomban amikor jól lehet pakolászni az adatokat a két agyfélteke között.

Rejtély hogy áll össze a felismerés és az is, hogy miért pont az a megoldás működik.

A végeredmény meg csak úgy van, teljesen fizikai alapokon. Aki csak ezt látja, nem is sejti hogy hogyan jött létre. Nem logikus következtetés útján, nem szükségszerűségből, nem kényszerből.
Nekem sz..ás közben jönnek meg a legjobb ötletek, megoldások. Tényleg ezo, hogy mé' pont akko'.
:smile29:
Mert akkor olvasol minket. :P
Talán ezo ez is vagy nem....?
Magyarországon is van, bermuda háromszög ...Hol is ? Szár ,Bokod ,Székesfehérvár között ??? Vagy csak kétreg...?
Ezo topic lenni, vagy nem lenni ? Megoldjuk. ! Mi is kell hozzá,? Érdekes ,három vagy kettő?
Mindegy csak elmélkedem gondolkozom ...aki érti , az tudja.Én meg csak olvasgatok...gondolkozom félálomban a Wc én ülvén...Lájkolnám is de mosolygok is rajta- rajtuk...Na én is szükségszerűen írom ,miért pont most,,, :D
Na ez egy Sz.v.sz

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: pärt »

A topik természetrajza:
Screenshot_2023-06-27-12-17-36-74_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg
Screenshot_2023-06-27-12-17-36-74_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg (216.62 KiB) Megtekintve 2436 alkalommal

konzumprodukt
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2019.11.10., vas. 20:47
Értékelés: 12

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: konzumprodukt »

Aszpirin írta:
2023.07.01., szomb. 08:59
konzumprodukt írta:
2023.06.30., pén. 23:30
A legnagyobb ezo amikor egy problémára jön az ihlet félálomban amikor jól lehet pakolászni az adatokat a két agyfélteke között.

Rejtély hogy áll össze a felismerés és az is, hogy miért pont az a megoldás működik.

A végeredmény meg csak úgy van, teljesen fizikai alapokon. Aki csak ezt látja, nem is sejti hogy hogyan jött létre. Nem logikus következtetés útján, nem szükségszerűségből, nem kényszerből.
Nekem sz..ás közben jönnek meg a legjobb ötletek, megoldások. Tényleg ezo, hogy mé' pont akko'.
:smile29:
Mert akkor olvasol minket. :P

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hollohazi írta:
2023.06.30., pén. 19:59
Ha fejben eldöntöd, hogy valami nem működhet, akkor számodra nem fog működni, bárki , bárhogy erőlködik ezért. Nem fog jobban ízleni a Grander víz, nem fog működni a Hungrál, a karakterek, stb.
Ha fejben eldöntöd, hogy valaminek működnie kell, akkor számodra működni fog, bárhogy erőlködik bárki meggyőzni az ellenkezőjéről. Jobban fog ízleni a Grander víz, működni fog a Hungrál, a karakterek, stb.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

konzumprodukt írta:
2023.06.30., pén. 23:30
A legnagyobb ezo amikor egy problémára jön az ihlet félálomban amikor jól lehet pakolászni az adatokat a két agyfélteke között.

Rejtély hogy áll össze a felismerés és az is, hogy miért pont az a megoldás működik.

A végeredmény meg csak úgy van, teljesen fizikai alapokon. Aki csak ezt látja, nem is sejti hogy hogyan jött létre. Nem logikus következtetés útján, nem szükségszerűségből, nem kényszerből.
Nekem sz..ás közben jönnek meg a legjobb ötletek, megoldások. Tényleg ezo, hogy mé' pont akko'.
:smile29:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

konzumprodukt
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2019.11.10., vas. 20:47
Értékelés: 12

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: konzumprodukt »

A legnagyobb ezo amikor egy problémára jön az ihlet félálomban amikor jól lehet pakolászni az adatokat a két agyfélteke között.

Rejtély hogy áll össze a felismerés és az is, hogy miért pont az a megoldás működik.

A végeredmény meg csak úgy van, teljesen fizikai alapokon. Aki csak ezt látja, nem is sejti hogy hogyan jött létre. Nem logikus következtetés útján, nem szükségszerűségből, nem kényszerből.

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

denesdr írta:
2023.06.30., pén. 16:13
Sosztakovics írta:
2023.06.30., pén. 16:06
denesdr írta:
2023.06.30., pén. 15:48

Nem akarok belevau, de a valóság enyhén szólva kissé árnyaltabb, mégpedig azért, mert a zenészhez általában nagyon közel van a hangszer, amin játszik, így a szoba akusztikáját a zenész jóval kisebb mértékben hallja, mint a hangszerét. Még hangszer sem kell, hogy ki tudjuk próbálni, elég egészen közel ülnünk a hangsugárzó(k)hoz, kb olyan távolságra, mint a hangszer van a zenésztől, szinte alig vagy egyáltalán nem fogjuk hallani a szobát.
Jaj!
Jaj, benéztem, ez az ezo topik, nem pedig a szobaakusztikás!
Egyébként meg ahogy fererencz is említette, hogy Ő egy eléggé csengő-bongó helyiségben szeret igazán gitározni, ami valószínűleg csapnivaló lenne hifizésre. Ez pont azért van, mert a hangszer közelsége miatt a közvetlen hang lesz a domináns, nem pedig a visszavert és ugye a jó hangszerhanghoz szükség van némi zengésre, ami pedig a visszaverődésekből keletkezik és ha túl közel van a fülünk a hangforráshoz, akkor a szobai zengést kevésbé halljuk.
A hang gyorsan terjed. Énekelj valamit és egyből fogod hallani. Hangszeresen is ez történik. Játszol valamit és egyből tudod, hogy mit játszottál. Ezért tudsz azonnal korrigálni és adaptálódni minden apró változáshoz. A zenészek nem vakrepülnek a koncerttermekben, se szólóban, se szimfónikus zenekarban nincs olyan, hogy ne lenne pontos tudomásuk a körülöttük zajló eseményekről.Ja, és végképp nem feledkeznek bele nyáluk csordultáig a hangszerük hangjába, éppen ezért kerülik a visszhangos tereket. Ez annyira alap...Ok, a klasszikus gitárosok kivételt képeznek. Ők tényleg csak a húrokig látnak és hallanak. Sok tanszaki hangversenyükön voltam, még diplomakoncerten is kísértem párukat. Hát nem volt nagy élmény. :)

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

fapaci írta:
2023.06.30., pén. 17:20
Sosztakovics írta:
2023.06.30., pén. 15:29
Aki ezeken a hangszereken gyakorol, hangot képez, ergo napi 3-4 órát a kezében tartja, nagyon odafigyel a gyakorlóhelyisége akusztikájára.
Örülök, ha ezt tapasztalod, szerencsések a zenész ismerőseid. Az enyémek többsége mezei lakószobában, vagy zenekari próbateremben gyakorol. Előbbieket ismerjük, de utóbbi sem a tökéletes hangzásról szól, inkább a komfortos próbalehetőségről.
Általánosságokat állapítok meg. A minőségi tanuláshoz és hangszeres tudáshoz nemcsak jó hangszer, jó kotta és tanár kell, hanem jó gyakorlási lehetőség is. Persze ismét a klasszikus hangszeren játszó zenészekről beszélek. Van némi nemzetközi kitekintésem, de azt is tudom, hogy mi a helyezet itthon. Lenne még hová fejlődnünk.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fülelek »

hollohazi írta:
2023.06.30., pén. 19:59

Ha fejben eldöntöd, hogy valami nem működhet, akkor számodra nem fog működni, bárki , bárhogy erőlködik ezért. Nem fog jobban ízleni a Grander víz, nem fog működni a Hungrál, a karakterek, stb. A hitről annyit, hogy a karakterek pozíciójának kitalálását egy vak emberre bíztam, épp úgy adódott. Egy hétre rá kontrolláltam. Összességében nem sokat kellett változtatnom, szinte semmit. Azt sem értem, hogy keletkezik a hit a gazdaságban, a rézbányászatban, az automosó hálózatban, az élelémiszeriparban, stb. azoknál, akik Grander vizet használnak. Mert aki megkóstolja és jobban ízlik neki, mint a másik víz, az elhiszi az "áltudományos" magyarázatot is valószínűleg. De a gazdaság szereplői csak a számoknak hisznek. Van egy magyar találmány, hangzónak hívják, talán hasonló, mint a Grander technológia. Zárt üveggömbben van egyfajta folyadék, talán víz, a hifiszoba levegőjét befolyásolja, nagyon tetszik a hangra/személyre/ gyakorolt hatása annak, aki megvette.
A hangzó nem levegőt befolyásol, egész másként működik, és semmi köze a Grander technológiához. És nem csak pozitív hatása van, erről anno több alkalommal is személyesen meggyőződtem. A hit hiánya nem jelenti azt, hogy akkor se fogadok el valamit, ha saját szememmel, fülemmel és/vagy egyéb érzékelésemmel, kontrollált körülmények között lefolytatott kísérletet figyelek meg. Ennyire ne nézzünk le senkit. De többször előfordult már, hogy a bemutatott hifivudu a bemutató ember távozása után már nem működött, illetve a hatás messze nem volt olyan, mint amilyennek beharangozták.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

fererencz írta:
2023.06.30., pén. 20:09
hollohazi írta:
2023.06.30., pén. 19:59

Ha fejben eldöntöd, hogy valami nem működhet, akkor számodra nem fog működni, bárki , bárhogy erőlködik ezért.
Gyakran érzem azt, hogy ebbe a csapdába esek.
De fordítva nem igaz??
Ne hidd, hogy a Ghost c. fiilmben a kólás doboz elmozdítás fikció. Persze nem a halott, hanem az élő ember részéről.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fererencz »

hollohazi írta:
2023.06.30., pén. 19:59

Ha fejben eldöntöd, hogy valami nem működhet, akkor számodra nem fog működni, bárki , bárhogy erőlködik ezért.
Gyakran érzem azt, hogy ebbe a csapdába esek.
De fordítva nem igaz??
Nem szotkam hibázni.

Avatar
furminc
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2019.09.28., szomb. 11:45
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: furminc »

Om Mani mantra
Ha az előző zöld növényen lévő medállal összevetjük, az óramutató szerint 10-től indulva az első négy jel megegyezik, csak a kidolgozottságukban térnek el.
Om Mani mantra.png
Om Mani mantra.png (376.78 KiB) Megtekintve 1397 alkalommal

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

earforce írta:
2023.06.30., pén. 18:18
hollohazi írta:
2023.06.30., pén. 12:18
A színek és formák témaköréhez egy konkrét példa.
Őszintén irigyellek,
a szabadidőd miatt egészen biztosan.
Nyugdíjas koromban lehet én is ilyeneken fogok ketyegni. Ehhez viszont rengeteg idő kell. Na az ami az idelátogató trolloknak -köztük nekem is, mint főtroll- nincs vagy kevés. Megeléxünk azzal hogy kb jó a hang és kész.
Azt azért sose felejts el, hogy nálad azért működnek ezek a dolgok, mert HISZEL benne; természetesen azon túlmenően, hogy amíg az ellenkezője nem bizonyított, az ezo-hatást elfogadom.
Ha fejben eldöntöd, hogy valami nem működhet, akkor számodra nem fog működni, bárki , bárhogy erőlködik ezért. Nem fog jobban ízleni a Grander víz, nem fog működni a Hungrál, a karakterek, stb. A hitről annyit, hogy a karakterek pozíciójának kitalálását egy vak emberre bíztam, épp úgy adódott. Egy hétre rá kontrolláltam. Összességében nem sokat kellett változtatnom, szinte semmit. Azt sem értem, hogy keletkezik a hit a gazdaságban, a rézbányászatban, az automosó hálózatban, az élelémiszeriparban, stb. azoknál, akik Grander vizet használnak. Mert aki megkóstolja és jobban ízlik neki, mint a másik víz, az elhiszi az "áltudományos" magyarázatot is valószínűleg. De a gazdaság szereplői csak a számoknak hisznek. Van egy magyar találmány, hangzónak hívják, talán hasonló, mint a Grander technológia. Zárt üveggömbben van egyfajta folyadék, talán víz, a hifiszoba levegőjét befolyásolja, nagyon tetszik a hangra/személyre/ gyakorolt hatása annak, aki megvette.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

hollohazi írta:
2023.06.30., pén. 19:28
Tctronic írta:
2023.06.30., pén. 19:09
hollohazi írta:
2023.06.30., pén. 12:18
A színek és formák témaköréhez egy konkrét példa.
......
Uhh. Nehéz erre bármit is írni, először gondoltam beillesztek egy vicces gif-t, de inkább megőrzöm a komolyságomat. E helyett inkább csak arra lennék kíváncsi, hogy a fenébe jött rá valaki hogy pont egy ilyen forma hozza el a pozitív eredményt? Elég sokat kellett próbálkozni, vagy jobban illik a témához, gondolom álmában látta.
Long osztotta meg ezt a formát, én az eltérő színmintákkal tettem kísérletet.
Ok. Tfh. működik. De ki volt a legelső ember aki erre rájött? Gondolom nem Long, de ha mégis ő, akkor hogyan jött rá? Valaki kipróbált millió meg egy formát és pont ennél volt heuréka? Erre céloztam volna.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Tctronic írta:
2023.06.30., pén. 19:09
hollohazi írta:
2023.06.30., pén. 12:18
A színek és formák témaköréhez egy konkrét példa.
......
Uhh. Nehéz erre bármit is írni, először gondoltam beillesztek egy vicces gif-t, de inkább megőrzöm a komolyságomat. E helyett inkább csak arra lennék kíváncsi, hogy a fenébe jött rá valaki hogy pont egy ilyen forma hozza el a pozitív eredményt? Elég sokat kellett próbálkozni, vagy jobban illik a témához, gondolom álmában látta.
Long osztotta meg ezt a formát, én az eltérő színmintákkal tettem kísérletet.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

hollohazi írta:
2023.06.30., pén. 12:18
A színek és formák témaköréhez egy konkrét példa.
......
Uhh. Nehéz erre bármit is írni, először gondoltam beillesztek egy vicces gif-t, de inkább megőrzöm a komolyságomat. E helyett inkább csak arra lennék kíváncsi, hogy a fenébe jött rá valaki hogy pont egy ilyen forma hozza el a pozitív eredményt? Elég sokat kellett próbálkozni, vagy jobban illik a témához, gondolom álmában látta.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »

hollohazi írta:
2023.06.30., pén. 12:18
A színek és formák témaköréhez egy konkrét példa.
Őszintén irigyellek,
a szabadidőd miatt egészen biztosan.
Nyugdíjas koromban lehet én is ilyeneken fogok ketyegni. Ehhez viszont rengeteg idő kell. Na az ami az idelátogató trolloknak -köztük nekem is, mint főtroll- nincs vagy kevés. Megeléxünk azzal hogy kb jó a hang és kész.
Azt azért sose felejts el, hogy nálad azért működnek ezek a dolgok, mert HISZEL benne; természetesen azon túlmenően, hogy amíg az ellenkezője nem bizonyított, az ezo-hatást elfogadom.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Sosztakovics írta:
2023.06.30., pén. 15:29
Aki ezeken a hangszereken gyakorol, hangot képez, ergo napi 3-4 órát a kezében tartja, nagyon odafigyel a gyakorlóhelyisége akusztikájára.
Örülök, ha ezt tapasztalod, szerencsések a zenész ismerőseid. Az enyémek többsége mezei lakószobában, vagy zenekari próbateremben gyakorol. Előbbieket ismerjük, de utóbbi sem a tökéletes hangzásról szól, inkább a komfortos próbalehetőségről.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Már én sem tudom követni. :D
Nekem a gitár esetén nagyon kellemes a visszhangos szoba. Talán a hangszer hangjából is többet hallok, nem csak torzításokról lehet szó (a szoba miatt). Gitáron játszva más, néha kevesebb nekem a hang, mint valaki mást közelről hallgatva. Egy hegedű pl már sokkal másabb, ott szinte a saját füledbe húzod. Előbb említett hangszereknél megint másabb lehet a helyzet.
Szóval, klasszikus gitár esetén örülök, hogy a hallott hang közelíti a szoba (visszaverődések) hangját a hangszer saját hangjához képest (amit azt pengetve hallok).
Nem szotkam hibázni.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”