Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

istvan01 írta:
2023.06.24., szomb. 14:27
gyongyhalas írta:
2023.06.24., szomb. 14:17
Szia Istvan01 !
Láttam olvastam ,hogy használsz schumann rezonancia generátort ...Kérdésem erre vonatkozna . Esetlegesen valóban használ is zene hallgatásánál...érzel különbséget vagy nem és már eladtad ....Pont keresek eladót én is , :smile53: ezért érdeklődöm.
Ezo dolog ez is és itt merem megkérdezni tőled. Köszönöm a választ előre is...
Igen, még meg van. Hatása (fiziológiai) csekély. Zenélésnél mindig be van kapcsolva. Nagyon régen teszteltem, teszteltük. Ez ugye kiegészíti, hozzá adódik a természetes Schumann frekvenciákhoz, ha az éppen intenzív, mint manapság közel villámlásos időben, Acoustic Revive RR-77 nem tűnik ki belőle. A másik hatás kompenzáló dolog a túlzott elektroszmog alsó frekvencia tartományban.
Ezzel együtt nem szándékozom eladni. Ennél sokkal olcsóbban kínálnak kínai elmebajon nagyobb teljesítményű schumann generátorokat. Elektronikája nem űrtechnika.
Estlegesen beszerzés anno merre honnan mennyiért? .... Mert ezt is hamisítják....A másik kérdésem alvásilag írják ,hogy használ ,,erről esetleg saját tapasztalat, ? Én ,ezért is gondoltam a beszerzésére rr777 vgy rr888 ebay en kapható ,,magyar oldalon nem találtam...Köszi

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

gyongyhalas írta:
2023.06.24., szomb. 14:17
Szia Istvan01 !
Láttam olvastam ,hogy használsz schumann rezonancia generátort ...Kérdésem erre vonatkozna . Esetlegesen valóban használ is zene hallgatásánál...érzel különbséget vagy nem és már eladtad ....Pont keresek eladót én is , :smile53: ezért érdeklődöm.
Ezo dolog ez is és itt merem megkérdezni tőled. Köszönöm a választ előre is...
Igen, még meg van. Hatása (fiziológiai) csekély. Zenélésnél mindig be van kapcsolva. Nagyon régen teszteltem, teszteltük. Ez ugye kiegészíti, hozzá adódik a természetes Schumann frekvenciákhoz, ha az éppen intenzív, mint manapság közel villámlásos időben, Acoustic Revive RR-77 nem tűnik ki belőle. A másik hatás kompenzáló dolog a túlzott elektroszmog alsó frekvencia tartományban.
Ezzel együtt nem szándékozom eladni. Ennél sokkal olcsóbban kínálnak kínai elmebajon nagyobb teljesítményű schumann generátorokat. Elektronikája nem űrtechnika.

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

istvan01 írta:
2023.06.24., szomb. 11:18
a.gabriel írta:
2023.06.24., szomb. 11:03
Ha már ismét előjött a Hungrál, akkor akinek van tegyen vele egy próbát, ha nem ismerné.

Hideg vízzel mossa át, és tegye vissza az eredeti helyére, utána írja meg a tapasztalatát.

Érdekes élményben lesz része.

Aki, meg fröcsögni akar, az úgyse tudja miről van szó, mert nincs is neki egyetlen egy szetje sem, de véleménye lesz róla!
Nem akarok fröcsögni, nincs róla véleményem, nincs rá szükségem, nélküle is nagyon jól élvezem a zenéimet.
De, ha már hideg vizes mosás, akkor tudom javasolni a mélyhűtőben kezelést, az intenzívebb, mint a vizes lötykölés, az is nedvesít.
Volt régen fagyasztóban CD kezelés hájpja, én is tettem akkor próbát vele. Miután megszáradtak a lemezeim, betettem a pörgetőbe, de semmi, semmi észlelhető előnye nem hallatszott. Ki is halt ez az ingyenes EZO-tuning kezelés hifis körökben.
Hungrálnál még beválhat.
Szia Istvan01 !
Láttam olvastam ,hogy használsz schumann rezonancia generátort ...Kérdésem erre vonatkozna . Esetlegesen valóban használ is zene hallgatásánál...érzel különbséget vagy nem és már eladtad ....Pont keresek eladót én is , :smile53: ezért érdeklődöm.
Ezo dolog ez is és itt merem megkérdezni tőled. Köszönöm a választ előre is...

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

wittao írta:
2023.06.24., szomb. 10:49
asebestyen írta:
2023.06.24., szomb. 10:42
wittao írta:
2023.06.24., szomb. 10:17

Egyszeruen nyugodt hangvetelu, zavaro tenyezoktol mentes cseveges a cel. Ha valaki ezt nem fogja fel ep esszel, azon nem lehet segiteni.
Ezert lepodok meg mindig, hogy ilyenkor egyik admin ujja sem rezeg az OFF-ba atpakolason...
Viktor! Ne haragudj már, tényleg, de Tőled a nyugodt hangvételű csevegés igénye erősen visszás, hogy finoman fogalmazzak. :rolleyes:
Ki lesz pucolva a topic a végén, nem oldal, hanem szabályok szerint. Miért nem azonnal? Mert senkinek nincs annyi ideje a moderátor csapatból, mint az unatkozó offolóknak. A végén egyben is jó nagy ... munka lesz megcsinálni. :rolleyes:
Van ezen a forumon vagy 200 topik.
Pontosan tudjatok, hogy siman lehetne egy 201. topikot nyitni, “Merjunk, ne higyjunk az ezonak” cimmel peldaul. Akik az elobbiben hisznek odairnak, kik az utobbiban, azok oda.
Es raadasul utana a keresztbeloves es vitak eseten mar lehetne jogosan szankcionalni is.
Ehelyett nyiltan hagyjatok a flamewar-t.
Ti dolgotok ha ennyire sok idotok van, hogy pucoljatok a topikokat es magasan tartsatok az emberek idegessegi allapotat :)
Csakis ez lehet a megoldás.....A moderátori munka terhelése is nagy ...Ezt csak egy belsős, fertőzött hit hívős nevezzük aminek akarjuk vagy ellenzős topic nyitásával lehetne megoldani.....Tudom , hogy ez egy nehéz művelet de megoldható...netán a moderátorok is kikerülhetnének abból a körből ....nevezzük "elfogultaknak" őket talán jobban figyelnének a békességre is lehetne ,ők csakis abban a topicban fejtenék ki áldásos tevékenységüket .... mert ők nyitottak ezo tárgyak felé....Mert én,,,, és szerintem itt sokan látják ,mi is történik itt....Ez JÓ ? Vagy a topic megdöglesztése a cél .? Akkor valóban kevesebb munka lesz de az emberek érdekében jött létre ez a fórum is......Miért kellene egy látszólagos demokráciát fenntartani ,mikor átlépünk minkét oldalon már elég sűrűn a határon.....Talán mindkét oldalon felgyülemeltek a sérelmek....Kérésem erre irányul! Előre is köszönöm,hogy elolvastátok

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 773
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2023.06.24., szomb. 10:45


Szamat nem tudom hany agyon DSP-zett mikrofonozott (szinte naponta mert) zeneszobaval talalkoztam pocsekabbnal pocsekabb hangokkal, es ugyanakkor olyan szobaban is ahol az eletben nem volt meregetve es fantasztikus volt a hang. Mindkettore van ugyanennyi ellenpelda is, de hagyjuk mar ezeknek a mindenekfelett-allosagat.
Ebben igazad van, nagyon könnyen lehet ártani is ezekkel. De nem erre gondoltam, csak arra, hogy a mikrofont nem lehet átverni semmi marketinggel. Ez nem tetszik mindenkinek.
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: cables »

hollohazi írta:
2023.06.24., szomb. 10:43

A Hungrál életharmonizálós kezelés pár percig tart. Bármit hozhatsz, kábelt, hanghordozót, ételt, italt, amiből van két-két azonos. Majd a kezelés után eldöntöd, különböznek-e, ha igen, mennyire, milyen vonatkozásban.
Az étellel mi tapasztalsz az életharmonizálós kezelés után?

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

wittao írta:
2023.06.24., szomb. 11:47
Nekem mindegy, Ti tudjatok melyik topikot hanyszor kellett eddig bezarni elharapodzo indulatok kiatt.
Vagy miattad?
Vagy mert Te generáltad a flame wart?
Vagy mert szerinted flamelni normális, az, hogy hagyjuk, az nem az?
Tovább is van, mondjam még?! :smile29:
Ne legyünk álszentek Viktor! És kérlek ne kóstolgass minket! ;)
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: wittao »

Nekem mindegy, Ti tudjatok melyik topikot hanyszor kellett eddig bezarni elharapodzo indulatok kiatt.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7187
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

wittao írta:
2023.06.24., szomb. 10:49
Van ezen a forumon vagy 200 topik.
Pontosan tudjatok, hogy siman lehetne egy 201. topikot nyitni, “Merjunk, ne higyjunk az ezonak” cimmel peldaul. Akik az elobbiben hisznek odairnak, kik az utobbiban, azok oda.
Es raadasul utana a keresztbeloves es vitak eseten mar lehetne jogosan szankcionalni is.
Ehelyett nyiltan hagyjatok a flamewar-t.
Ti dolgotok ha ennyire sok idotok van, hogy pucoljatok a topikokat es magasan tartsatok az emberek idegessegi allapotat :)
Persze, utána jöhetne a ne kábelezzünk, aztán jöhetne a csak vékony kábelezzünk, utána a csak ezüstkábelezzünk, aztán a végén lehetne minden topicnak ellentopicja. Mi lenne utána? Senki nem írna egyik topicba sem, mert addig érdekes minden topic, míg van kit legyőzni. Ez is oldalfüggetlen.
Egyébként meg nem mi tartjuk magasan az emberek idegességi állapotát, hanem az unatkozó emberek most éppen itt adják ki magukból a frusztrációikat, ezzel könnyítve magukon és nehezítve persze mások életét, mert ugye energia nem vész el, csak átalakul. :rolleyes:
Én személy szerint egyáltalán nem támogatom a kettészakítást semmilyen témában. Ettől még, ha születik egy ilyen közös döntés, hogy ez legyen, akkor aszerint fogok eljárni, mint moderátor, természetesen.
Másrészt akkor az ezo topicot is félbe lehetne aztán választani, a pozitívan meg a negatívan hatóra. Aztán ami valakinél pozitívan hatott, a másiknál ugyanaz negatívan, akkor mi lesz? Életszerűtlen az egész. Egyszerűen normális hangnemben, stílusban tessék a témát megvitatni személyeskedés és mindenen megsértődés nélkül.
Nem olyan nehéz az, ott van pl Holloházi posztja. Megy az adok-kapok, Ő pedig szépen leírta közben a tapasztalatait, nem kezdte áltudományosan magyarázni. Tessék róla példát venni. Kérdeztem tőle, normális hangnemben válaszolt. Teljesen rendben van.
Egyébként a tipikus flamewar startpisztolyt Hosszu sütötte el az első hozzászólásával.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

a.gabriel írta:
2023.06.24., szomb. 11:03
Ha már ismét előjött a Hungrál, akkor akinek van tegyen vele egy próbát, ha nem ismerné.

Hideg vízzel mossa át, és tegye vissza az eredeti helyére, utána írja meg a tapasztalatát.

Érdekes élményben lesz része.

Aki, meg fröcsögni akar, az úgyse tudja miről van szó, mert nincs is neki egyetlen egy szetje sem, de véleménye lesz róla!
Nem akarok fröcsögni, nincs róla véleményem, nincs rá szükségem, nélküle is nagyon jól élvezem a zenéimet.
De, ha már hideg vizes mosás, akkor tudom javasolni a mélyhűtőben kezelést, az intenzívebb, mint a vizes lötykölés, az is nedvesít.
Volt régen fagyasztóban CD kezelés hájpja, én is tettem akkor próbát vele. Miután megszáradtak a lemezeim, betettem a pörgetőbe, de semmi, semmi észlelhető előnye nem hallatszott. Ki is halt ez az ingyenes EZO-tuning kezelés hifis körökben.
Hungrálnál még beválhat.

Avatar
a.gabriel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2014.10.05., vas. 09:11
Értékelés: 86

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: a.gabriel »

Ha már ismét előjött a Hungrál, akkor akinek van tegyen vele egy próbát, ha nem ismerné.

Hideg vízzel mossa át, és tegye vissza az eredeti helyére, utána írja meg a tapasztalatát.

Érdekes élményben lesz része.

Aki, meg fröcsögni akar, az úgyse tudja miről van szó, mert nincs is neki egyetlen egy szetje sem, de véleménye lesz róla!

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: wittao »

asebestyen írta:
2023.06.24., szomb. 10:42
wittao írta:
2023.06.24., szomb. 10:17

Egyszeruen nyugodt hangvetelu, zavaro tenyezoktol mentes cseveges a cel. Ha valaki ezt nem fogja fel ep esszel, azon nem lehet segiteni.
Ezert lepodok meg mindig, hogy ilyenkor egyik admin ujja sem rezeg az OFF-ba atpakolason...
Viktor! Ne haragudj már, tényleg, de Tőled a nyugodt hangvételű csevegés igénye erősen visszás, hogy finoman fogalmazzak. :rolleyes:
Ki lesz pucolva a topic a végén, nem oldal, hanem szabályok szerint. Miért nem azonnal? Mert senkinek nincs annyi ideje a moderátor csapatból, mint az unatkozó offolóknak. A végén egyben is jó nagy ... munka lesz megcsinálni. :rolleyes:
Van ezen a forumon vagy 200 topik.
Pontosan tudjatok, hogy siman lehetne egy 201. topikot nyitni, “Merjunk, ne higyjunk az ezonak” cimmel peldaul. Akik az elobbiben hisznek odairnak, kik az utobbiban, azok oda.
Es raadasul utana a keresztbeloves es vitak eseten mar lehetne jogosan szankcionalni is.
Ehelyett nyiltan hagyjatok a flamewar-t.
Ti dolgotok ha ennyire sok idotok van, hogy pucoljatok a topikokat es magasan tartsatok az emberek idegessegi allapotat :)
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2023.06.24., szomb. 10:39
denesdr írta:
2023.06.24., szomb. 10:30

Nem kell, hogy mindenkinek ez legyen az első gondolata, elég 1 mikrofon is, egy sz.gép és egy, akár ingyenes szoftver.
De a mikrofóón rosz,,, az az őrdög ezköze , hiszen nem lehet aztat be csappni,,,, !

Törjük össze mind!!!
Szamat nem tudom hany agyon DSP-zett mikrofonozott (szinte naponta mert) zeneszobaval talalkoztam pocsekabbnal pocsekabb hangokkal, es ugyanakkor olyan szobaban is ahol az eletben nem volt meregetve es fantasztikus volt a hang. Mindkettore van ugyanennyi ellenpelda is, de hagyjuk mar ezeknek a mindenekfelett-allosagat.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

denesdr írta:
2023.06.24., szomb. 09:33
hollohazi írta:
2023.06.24., szomb. 09:16
jelenleg kb. 80 db Hungrál elem van beépítve nálam 16 négyzetméteren, részben a falakon, a sarkokban, a készülékek környezetében, a talajon, az összes kábel alátámasztásban, a tápellátásban, stb. Az, hogy a Hungrál hatás mennyire placebo, bárkinek demonstrálom vakteszttel
Ez a mennyiség már akár diffúzív hatással is bírhat. Akusztikai hatás mérését nem próbáltad?
Amúgy pontosan hogy nézne egy ilyen vakteszt ebben az esetben?
A Hungrál életharmonizálós kezelés pár percig tart. Bármit hozhatsz, kábelt, hanghordozót, ételt, italt, amiből van két-két azonos. Majd a kezelés után eldöntöd, különböznek-e, ha igen, mennyire, milyen vonatkozásban.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7187
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

wittao írta:
2023.06.24., szomb. 10:17

Egyszeruen nyugodt hangvetelu, zavaro tenyezoktol mentes cseveges a cel. Ha valaki ezt nem fogja fel ep esszel, azon nem lehet segiteni.
Ezert lepodok meg mindig, hogy ilyenkor egyik admin ujja sem rezeg az OFF-ba atpakolason...
Viktor! Ne haragudj már, tényleg, de Tőled a nyugodt hangvételű csevegés igénye erősen visszás, hogy finoman fogalmazzak. :rolleyes:
Ki lesz pucolva a topic a végén, nem oldal, hanem szabályok szerint. Miért nem azonnal? Mert senkinek nincs annyi ideje a moderátor csapatból, mint az unatkozó offolóknak. A végén egyben is jó nagy ... munka lesz megcsinálni. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 773
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fererencz »

denesdr írta:
2023.06.24., szomb. 10:30

Nem kell, hogy mindenkinek ez legyen az első gondolata, elég 1 mikrofon is, egy sz.gép és egy, akár ingyenes szoftver.
De a mikrofóón rosz,,, az az őrdög ezköze , hiszen nem lehet aztat be csappni,,,, !

Törjük össze mind!!!
Nem szotkam hibázni.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

asebestyen írta:
2023.06.24., szomb. 09:31
hollohazi írta:
2023.06.24., szomb. 09:16

Azért nem kéne azt sugallni pl. az én esetemben/mert magamra vettem/, hogy valaha is volt vagy van bármiféle anyagi kapcsolatom jutalék vagy egyéb formában az általam használt, propagált eszközök gyártói, forgalmazói felé! Ha valaha volt is valamiféle kapcsolatom e téren, az épp a high end készülékek és nem a kiegészítők forgalmazásához kötődtek. Viszont a Hungrál esetében én voltam az egyik , aki kiaknázta azt a potenciált, ami bennük van/pl. a tojás forma hatásáról a gyártó is innen tud/. Lehet szörnyűlködni, de jelenleg kb. 80 db Hungrál elem van beépítve nálam 16 négyzetméteren, részben a falakon, a sarkokban, a készülékek környezetében, a talajon, az összes kábel alátámasztásban, a tápellátásban, stb. Az, hogy a Hungrál hatás mennyire placebo, bárkinek demonstrálom vakteszttel, aki ide eljut/étel, ital, zene/.
Kell-e a hatás eléréséhez, hogy az Hungrál termék legyen vagy ha valaki kicseréli ezeket ugyanolyan formájú, hasonló/ugyanolyan anyagú elemekre, akkor az is ugyanazt a hatást remélheti?
Annyit tudok, hogy pirogránitból készülnek, öntik, hogy ez mit jelent nem tudom, a gyártó szerint ez az ideális, kikisérletezett anyagfajta. Akusztikai szempontból én annak örülnék, ha inkább valamilyen nemesebb fafajtából készülne, ugyanis a vékony falvastagság miatti "saját hang" más lenne, nem lenne annyira hallható. Emiatt a csúcsokba gyurmát teszünk, érdekes módon ez a hangi hatását nem igen befolyásolja. A jelenlegi 4, de van már 5. is, különböző méretű egységek hangi hatása mind különböző.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

denesdr írta:
2023.06.24., szomb. 09:33
Amúgy pontosan hogy nézne egy ilyen vakteszt ebben az esetben?
Érdekes, hogy erre a kérdésre nem ugrott rá senki. Pedig elég lényegretörő :)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: denesdr »

wittao írta:
2023.06.24., szomb. 10:24
denesdr írta:
2023.06.24., szomb. 09:33
hollohazi írta:
2023.06.24., szomb. 09:16
jelenleg kb. 80 db Hungrál elem van beépítve nálam 16 négyzetméteren, részben a falakon, a sarkokban, a készülékek környezetében, a talajon, az összes kábel alátámasztásban, a tápellátásban, stb. Az, hogy a Hungrál hatás mennyire placebo, bárkinek demonstrálom vakteszttel
Ez a mennyiség már akár diffúzív hatással is bírhat. Akusztikai hatás mérését nem próbáltad?
Amúgy pontosan hogy nézne egy ilyen vakteszt ebben az esetben?
De de , elso gondolata mindenkinek, hogy 6 mikrofonnal es elemzo rendazerekkel nekiugorjon a szobajanak 🙄
Nem kell, hogy mindenkinek ez legyen az első gondolata, elég 1 mikrofon is, egy oprendszeres sz.gép és egy, akár ingyenes szoftver, plusz nyilván egy lejátszórendszer.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: wittao »

denesdr írta:
2023.06.24., szomb. 09:33
hollohazi írta:
2023.06.24., szomb. 09:16
jelenleg kb. 80 db Hungrál elem van beépítve nálam 16 négyzetméteren, részben a falakon, a sarkokban, a készülékek környezetében, a talajon, az összes kábel alátámasztásban, a tápellátásban, stb. Az, hogy a Hungrál hatás mennyire placebo, bárkinek demonstrálom vakteszttel
Ez a mennyiség már akár diffúzív hatással is bírhat. Akusztikai hatás mérését nem próbáltad?
Amúgy pontosan hogy nézne egy ilyen vakteszt ebben az esetben?
De de , elso gondolata mindenkinek, hogy 6 mikrofonnal es elemzo rendazerekkel nekiugorjon a szobajanak 🙄
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: wittao »

diagnet írta:
2023.06.24., szomb. 00:16
wittao írta:
2023.06.23., pén. 23:19

Pont nem…
Azt nehezmenyezik, hogy ahol tarsalogni szeretnenek, valaki mindig bele vauvau anelkul, hogy erdekelne a tema.
Ez olyan, mintha egy asztaltarsasag eppen beszelget es valakik folyamatosan bele szovegelnel kivulrol.
Ezzel parhuzamosan peldaul ha lenne itt egy “antiEzo” topik, nem hogy nem zavarna ha beideznek amit irok valami ezo dologrol es 6x korberohogik, le se sz@rnam…
Pont az van, hogy az itt beszelgetni akarokat kivulrol folyamatosan beleokoskodo tarsasag zavarja a nyugodt forumozasban, vagy eppen gunyolodik, esetleg ertetlenkedik egy sort, amig fel nem szalad a pumpa valakinel.
Nagy kulonbseg!
Az itt elhelyezett fotók, cikkek, esszék nem párbeszéden alapulnak. Kivétel nélkül mindegyik mögött termékvásárlásra ösztönző fizetett professzionális marketing áll. A forgalmazók pedig nem bájcsevegni járnak ide, hanem a hiedelemvilágra épített új piaci rés lefedéséhez szükséges ügyfélkört toborozni.
A szatellit topikért lobbizással azt szeretnétek elérni, hogy az itt folytatott üzleti tevékenységet ne érhesse negatív visszajelzés. Ez olyan mintha Kossuth téri tüntetést a Szent Márk térre szerveznék.
Nagy különbség...
Most megint arnyekra vetodtel, nem eloszor.
“SzeretneTEK elerni”, “itt folytatott uzleti tevekenyseget” : mondanal ra peldat?
Egyszeruen nyugodt hangvetelu, zavaro tenyezoktol mentes cseveges a cel. Ha valaki ezt nem fogja fel ep esszel, azon nem lehet segiteni.
Ezert lepodok meg mindig, hogy ilyenkor egyik admin ujja sem rezeg az OFF-ba atpakolason, amikor ilyeneket irogatsz, mert hogy ennek a vilag osszeeskuveselmeleteiden kivul mashoz nincs koze, cska minden anyagi erdekbol tortenhet mentalitason tul (kiveve amiket te hasznalsz), azok belefernek. Az erositos topikba akik beirnak, akkor anyagi erdekbol teszik? Kabeles topik csak anyagi erdekbol megy? Nem kellene bezarni az osszeset szerinted?
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: rTom »

denesdr írta:
2023.06.24., szomb. 09:33
hollohazi írta:
2023.06.24., szomb. 09:16
jelenleg kb. 80 db Hungrál elem van beépítve nálam 16 négyzetméteren, részben a falakon, a sarkokban, a készülékek környezetében, a talajon, az összes kábel alátámasztásban, a tápellátásban, stb. Az, hogy a Hungrál hatás mennyire placebo, bárkinek demonstrálom vakteszttel
Ez a mennyiség már akár diffúzív hatással is bírhat. Akusztikai hatás mérését nem próbáltad?
Amúgy pontosan hogy nézne egy ilyen vakteszt ebben az esetben?
Ebben a mennyiségben diffúzorok is, amúgy a forma egy térrezonátor a Mindenhatóra, sztem.
Ahogy egy jól és pontosan megtervezett szakrális tér, torony, boltozat, sztupa ...is.
A tudatállapothoz, a ráhangolódáshoz több köze van mint az akusztikához, sztem.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: denesdr »

hollohazi írta:
2023.06.24., szomb. 09:16
jelenleg kb. 80 db Hungrál elem van beépítve nálam 16 négyzetméteren, részben a falakon, a sarkokban, a készülékek környezetében, a talajon, az összes kábel alátámasztásban, a tápellátásban, stb. Az, hogy a Hungrál hatás mennyire placebo, bárkinek demonstrálom vakteszttel
Ez a mennyiség már akár diffúzív hatással is bírhat. Akusztikai hatás mérését nem próbáltad?
Amúgy pontosan hogy nézne egy ilyen vakteszt ebben az esetben?

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7187
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

hollohazi írta:
2023.06.24., szomb. 09:16

Azért nem kéne azt sugallni pl. az én esetemben/mert magamra vettem/, hogy valaha is volt vagy van bármiféle anyagi kapcsolatom jutalék vagy egyéb formában az általam használt, propagált eszközök gyártói, forgalmazói felé! Ha valaha volt is valamiféle kapcsolatom e téren, az épp a high end készülékek és nem a kiegészítők forgalmazásához kötődtek. Viszont a Hungrál esetében én voltam az egyik , aki kiaknázta azt a potenciált, ami bennük van/pl. a tojás forma hatásáról a gyártó is innen tud/. Lehet szörnyűlködni, de jelenleg kb. 80 db Hungrál elem van beépítve nálam 16 négyzetméteren, részben a falakon, a sarkokban, a készülékek környezetében, a talajon, az összes kábel alátámasztásban, a tápellátásban, stb. Az, hogy a Hungrál hatás mennyire placebo, bárkinek demonstrálom vakteszttel, aki ide eljut/étel, ital, zene/.
Kell-e a hatás eléréséhez, hogy az Hungrál termék legyen vagy ha valaki kicseréli ezeket ugyanolyan formájú, hasonló/ugyanolyan anyagú elemekre, akkor az is ugyanazt a hatást remélheti?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 773
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fererencz »

La_Valse írta:
2023.06.24., szomb. 08:45

Te cables, az nem lehet, hogy személyiségedre nem is a színes pöttyök hatottak, hanem maga Long?
Na, meg is van az új termék. Bocsát, szolgáltatás: egy óra önfeledt zenehallgatás Long-gal.
Bocsánat, magas labda volt. leborulok.gif
Nem szotkam hibázni.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”