Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Hamisított mágia, hatalmas! Utángyártott, garázs DIY varázserő. ;peace;
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Robici írta:
2019.09.17., kedd 11:43
Aszpirin írta:
2019.09.17., kedd 10:03
Ez egy nagyon ügyes húzás, mert a szabadalom tényleg létezik, viszont ez egy ún. design-szabadalom (ez csak az amerikai szabadalmi jogban létezik, ha jól tévedek), ami a tárgy "ornamental design"-jára vonatkozik, vagyis hogy hogy néz ki.
Ha jól sejtem amúgy ilyen nálunk is létezik csak úgy hívják, hogy formatervezési mintaoltalom.
Igen, a Shakti Hallographot a Pennában mi is bejelentettük ennek a hatálya alá, amikor elkezdték idehaza hamisítani.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Mpingo Disc és a fekete mágia:Igen, lehet annak nevezni, ugyanis van egy különleges tulajdonsága, illetve több is, ami egyedivé teszi ezeket a korongokat.
Az első, az az anyaghasználat, amikor is az mpingo/éneklő/ ébenfába aszimetrikusan bele van préselve egy másik , kisebb korong, ami gaboon "fából" készült. Az eszköz felőli alsó lapon írásjelek vannak belevágva, az oldallapon egy irányjelző fehér ponttal. Ezen kívül, valamilyen el nem árult eljárással e korong rezonáns képességét a szálirány mentén egy irányba turbósítják, terelik.
Ami viszont tényleg megdöbbentő a hangi tulajdonságain felül, az az, hogyha tenyeredbe veszed úgy, hogy az "alsó" lapja van alul, akkor nehezebbnek érzed a súlyát, mint akkor, amikor megfordítod. Ha viszont a másik tenyeredbe veszed, ez a tulajdonsága megfordul. És az is különös még, hogy nők esetén ez a próba pontosan fordított állásban működik.
Hát ilyenkor kell átverésről, megtévesztésről szónokolni..
A harmadik és talán igazán fontos tulajdonsága a hangi hatásában rejlik, ami azt jelenti, hogy valamilyen mágikus vonzódást érzel e termék és a Shun Mook audio egyéb eszközei, például a diamond rezonátorok megszerzése, birtoklása iránt amiatt a hangi élmény miatt, amiben általuk részesülsz.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Robici írta:
2019.09.17., kedd 11:43
Aszpirin írta:
2019.09.17., kedd 10:03
Ez egy nagyon ügyes húzás, mert a szabadalom tényleg létezik, viszont ez egy ún. design-szabadalom (ez csak az amerikai szabadalmi jogban létezik, ha jól tévedek), ami a tárgy "ornamental design"-jára vonatkozik, vagyis hogy hogy néz ki.
Ha jól sejtem amúgy ilyen nálunk is létezik csak úgy hívják, hogy formatervezési mintaoltalom.
Igen, valóban. Az európai szellemitulajdon-hivatalban pl. angolul "registered community design".
Szóval itt valójában formatervezési mintaoltalomról van szó az Mpingo Disc-ekre.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hollohazi írta:
2019.09.17., kedd 11:21
Lehet, én sem néztem utána, egy barátom meg még úgyse, amikor megjött neki mind a 14 db /128 €/db/, engem kérdezett telefonon, hogy kell használni, eleinte ugyanis fordítva rakta fel őket.
14*128€ = 1792€. Hát ez már szép summa. Ismerem magamat, ha én majdbnem 600ezer forintot elköltenék Mpingo korongokra, akkor tutti, hogy addig forgatnám őket, amíg jól szólnak.
De egyelőre nálam ez nem opció, mert valószínűleg a szar táphálózat nagyobb prioritású, meg annak kiderítése, hogy mitől elviselhetetlenül zajos nálam egy adott csöves phono /nem ami az aláírásomban szerepel!/, amit amúgy mindenki agybafőbe dícsér, aztán akusztikai kezelés sem ártana; ezek mellett meg azt a rohadt kertkaput kellene teljesen lecserélni egy távirányatott elektromos megoldásra, meg a házon minimum lecserélni a cserepeket, de inkább egy teljes tetőzet-felújítás, meg a kert rendebtétele (2M forintos ajánlatot kaptam rá a tavaly), filagória, okosfűtés, stb. stb.... érted. Már így is lelkifurdalásom van a sok hifire elköltött forintért :D
hollohazi írta:
2019.09.17., kedd 11:21
Én annyit tudok erről a szabadalomról, hogy mikor megjelentek ezek a korongok, rögvest le akarták koppintani, de az utánzatok csak nem úgy szóltak, mint az eredeti. [...] A placebo hatásról majd később...
Nos az a szabadalom arra biztosan jó, hogy megközelítőleg olyan formájú "audio berendezést" ne tudjon senki legéálisan vagy szabadalmi licenszdíj megfizetése nélkül készíteni.
Ami a placebót illeti: én semmiről nem állítottam itt, hogy placebo (ezt a véleményemet megtartom magamnak). Annyit mondtam, hogy részemről tökmindegy, hogy placebo valami vagy nem, ha működik (Márpedig az sokszor bebizonyosodott már, hogy a placebo is működik). Hiszem, hogy ez a helyes hozzáállás a vudu-témához. A többi a vásárlók zsebén és prioritásain múlik.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Robici »

Aszpirin írta:
2019.09.17., kedd 10:03
Ez egy nagyon ügyes húzás, mert a szabadalom tényleg létezik, viszont ez egy ún. design-szabadalom (ez csak az amerikai szabadalmi jogban létezik, ha jól tévedek), ami a tárgy "ornamental design"-jára vonatkozik, vagyis hogy hogy néz ki.
Ha jól sejtem amúgy ilyen nálunk is létezik csak úgy hívják, hogy formatervezési mintaoltalom.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Aszpirin írta:
2019.09.17., kedd 10:03
Mivel megint szóba kerültek az Shun Mook Mpingo Disc "rezonátorok", ismét megjegyezném, hogy a készítőjük gyakran hivatkozik egy amerikai szabadalomra, illetve szabadalmaztatott megoldásra. Ez egy nagyon ügyes húzás, mert a szabadalom tényleg létezik, viszont ez egy ún. design-szabadalom (ez csak az amerikai szabadalmi jogban létezik, ha jól tévedek), ami a tárgy "ornamental design"-jára vonatkozik, vagyis hogy hogy néz ki. Ennyi. Hogy néz ki. Nincs szó benne sem anyagról, sem hatásmechanizmusról, sem gyártási módszerről, semmi olyasmiről, ami egy "normál" ipari szabadalomban benne lenne. Maga a szabadalom két szokásos móricka-ábrából (felülnézet, oldalnézet), a hozzájuk tartozó egymondatos leírásokból, és egyetlen pérszavas claim-ből áll, ami az "ornamental design"-ra formál jogot. Pontosan idázve a claim-et:
The ornamental design for an acoustic control unit for a stereophonic equipment, as shown and described.
Segítségként, itt van, angolul tudóknak érdemes rákattintani, majd ítélje meg mindenki, hogy ebben mi a "szabadalmaztatott megoldás". Az amerikai szabadalmi jog kihasználása egy ügyes marketingfogásra, ennyi.
De legalább emögött van egy jogi szempontból tényleges szabadalom, még ha az nem is az, amire egy mezei (szerintem furmányosan megtévesztett) felhasználó gondolna.
Azért kíváncsi vagyok, hányan gondolkodnak és néznek utána, mielőtt hasraesnek egy ilyen "szabadalmaztatott megoldás"-tól.
https://patents.google.com/patent/USD364168S/en
Lehet, én sem néztem utána, egy barátom meg még úgyse, amikor megjött neki mind a 14 db /128 €/db/, engem kérdezett telefonon, hogy kell használni, eleinte ugyanis fordítva rakta fel őket. Én annyit tudok erről a szabadalomról, hogy mikor megjelentek ezek a korongok, rögvest le akarták koppintani, de az utánzatok csak nem úgy szóltak, mint az eredeti. Na de itt érhető tetten az igazi vudu jelenség, ugyanis nem mindegy, hogy melyik az alsó és melyik a felső lapja a korongnak, szigorúan meg van határozva a belevésett ábrák helyzete,iránya is a különböző alkalmazások esetében. És akkor még nem beszéltem arról, hogy milyen szöget zárjanak be egymással, milyen távolságra legyenek egymástól, vízszintes vagy függőleges alkalmazás esetén mi, hogyan változik, változtatandó stb. A placebo hatásról majd később...
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Mivel megint szóba kerültek az Shun Mook Mpingo Disc "rezonátorok", ismét megjegyezném, hogy a készítőjük gyakran hivatkozik egy amerikai szabadalomra, illetve szabadalmaztatott megoldásra. Ez egy nagyon ügyes húzás, mert a szabadalom tényleg létezik, viszont ez egy ún. design-szabadalom (ez csak az amerikai szabadalmi jogban létezik, ha jól tévedek), ami a tárgy "ornamental design"-jára vonatkozik, vagyis hogy hogy néz ki. Ennyi. Hogy néz ki. Nincs szó benne sem anyagról, sem hatásmechanizmusról, sem gyártási módszerről, semmi olyasmiről, ami egy "normál" ipari szabadalomban benne lenne. Maga a szabadalom két szokásos móricka-ábrából (felülnézet, oldalnézet), a hozzájuk tartozó egymondatos leírásokból, és egyetlen pérszavas claim-ből áll, ami az "ornamental design"-ra formál jogot. Pontosan idázve a claim-et:
The ornamental design for an acoustic control unit for a stereophonic equipment, as shown and described.
Segítségként, itt van, angolul tudóknak érdemes rákattintani, majd ítélje meg mindenki, hogy ebben mi a "szabadalmaztatott megoldás". Az amerikai szabadalmi jog kihasználása egy ügyes marketingfogásra, ennyi.
De legalább emögött van egy jogi szempontból tényleges szabadalom, még ha az nem is az, amire egy mezei (szerintem furmányosan megtévesztett) felhasználó gondolna.
Azért kíváncsi vagyok, hányan gondolkodnak és néznek utána, mielőtt hasraesnek egy ilyen "szabadalmaztatott megoldás"-tól.
https://patents.google.com/patent/USD364168S/en
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2019.09.17., kedd 09:04
Aszpirin írta:
2019.09.16., hétf. 20:39
...lehet ezen gúnyolódni, de azok a hegedűk bizony meg fognak szólalni (mint ahogy akármelyik rezonátordoboz...
persze ebben egyetértünk, tutti "megszolalnak".

de hogy jokor, jo mennyisegben ? akkor "adnak" hozza, mikor kell, es akkor "vesznek el" mikor kell ? na ennek annyi az esélye, mint Fülelek hasonlata leírta.

még az is lehet, hogy gyakran "kellemesítenek"(!!!) - de a hangzáshüségtöl messzebb visznek, mert olyat "szuperpozícionálnak" a hangzásra, ami nincs a felvételen
Nincs vita közöttünk, én erre ezt írtam: “Az már kérdés, hogy ennek mi értelme, és miért pont hegedűvel.”
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2019.09.16., hétf. 20:39
...lehet ezen gúnyolódni, de azok a hegedűk bizony meg fognak szólalni (mint ahogy akármelyik rezonátordoboz...
persze ebben egyetértünk, tutti "megszolalnak".

de hogy jokor, jo mennyisegben ? akkor "adnak" hozza, mikor kell, es akkor "vesznek el" mikor kell ? na ennek annyi az esélye, mint Fülelek hasonlata leírta.

még az is lehet, hogy gyakran "kellemesítenek"(!!!) - de a hangzáshüségtöl messzebb visznek, mert olyat "szuperpozícionálnak" a hangzásra, ami nincs a felvételen

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

supravox írta:
2019.09.16., hétf. 20:30
Aszpirin írta:
2019.09.16., hétf. 16:04
hollohazi írta:
2019.09.16., hétf. 15:06
Áram harmonizátor/öntapadós,üveglapos/ auditív hatása saját rendszerben CD játszóval.
Utánanéztem, megklepődtem. Ezek nem is drágák 26€/2db szettért, ha tényleg javítanak. gondolkodik.gif
Szerintem ez benne a ravaszság.
Azért ugye remélem lejött (ha nem is ebből, de a ZolaBÁnak adott válaszomból) a finoman adagolt szarkazmus (tényleg nem akartam durva lenni, és bárkit megsérteni), és hogy ebben egyetértünk :rolleyes: Ugyanezek a gondolatok fogalmazódtak meg bennem is.
De az (orvostudományban is nagyon sok esetben sikeresen alkalmazott) placebóról alkotott véleményem is talán sajátos: kit érdekel végülis, hogy placebo-e vagy sem, ha "működik", ráadásul olcsón? És így lesz ebből a dologból is win-win szituáció, mindkét fél részére. Nem akkora hülyeség ez a vuduzás, mint sokan gondolnánk, csak megközelítés kérdése.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

supravox írta:
2019.09.16., hétf. 12:33
hollohazi írta:
2019.09.16., hétf. 09:52
Itt azt vallják, hogy nem szerencsés hagyományos akusztikai elnyelő és diffúzor eszközöket alkalmazni, mert különösen az elnyelőkben elveszik a hasznos hangi információk egy része is. Színek, részletek, melyek a hangot élettelenné teszik, hasonlóan a stúdió hanghoz. Ezért inkább néhány hangszert, illetve MPingo discet alkalmaznak juharfa állványon. Ez itt egy 16 négyzetméteres szoba, biztos, hogy hallható a rezonátorként használt hegedű, akár egy, akár több. A magam példájából indulok ki, amikor még a lábtörlőnek is van egyfajta hangi "nyoma".
Akkor ha mondjuk Depeche Mode-ot,Kraftwerket, esetleg Jean M Jarre-t hallgatok akkor pakoljak szintiket a falakra???
Noooormális??? :kapdelm:
Látatlanban-hallatlanban, és az egyik legnagyobb vudukütyü-szkeptikusként a véleményem: lehet ezen gúnyolódni, de azok a hegedűk bizony meg fognak szólalni (mint ahogy akármelyik rezonátordobozzal ellátott hangszer tenné, pl. a gitár is), akár Paganinit, akár Jean-Michel Jarre-t játszik le a hangsugárzókból, és ebben nincs semmi vudu, ez egyszerű fizika. A tippem szerint azoknál a frekvenciáknál, amire a húrok hangolva vannak (normál esetben G3-D4-A4-E5 a hegedű hangolása, de persze bármire lehetnek ott hangolva, mert nem rendeltetésszerű használatban vannak), és ezek felharmonikusainál többé-kevésbé a húrok is rezonálni fognak, amit a hegedű rezonátorteste fel fog erősíteni, és a spektrumban kiemelések jelennek meg, amiknél nehezen hiszem, hogy ne lennének mérhetőek.

Az már teljesen más kérdés, hogy ennek mi értelme, és miért pont hegedű (nyilván "menőségből"). Arról nem is szólva, hogy hegedűket erre használni... hát minimum nagyképűség és a jobb sorsra érdemes hangszer megbecstelenítése, szerény véleményem szerint. Kell egy arc és megszállottság (finoman fogalmazva) a hegedűk efféle felhasználására. De vudunak ez nem vudu.

Ja, szintiket is pakolhatsz a falra, az is menő lenne, de azt biztosan nem fogják produkálni, amit a hegedűk :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: supravox »

Aszpirin írta:
2019.09.16., hétf. 16:04
hollohazi írta:
2019.09.16., hétf. 15:06
Áram harmonizátor/öntapadós,üveglapos/ auditív hatása saját rendszerben CD játszóval.
Utánanéztem, megklepődtem. Ezek nem is drágák 26€/2db szettért, ha tényleg javítanak. gondolkodik.gif
Szerintem ez benne a ravaszság.
Nem drága,nagyot nem bukhatok vele elmélkedés vége a vásárlás...
Aztán ha a user erősen hegyezi a fülét csak hall valamit amitől alátámasztva érzi a befektetést.
Illetve meg tudja veregetni a saját vállát,hogy míly éles a hallása.
Megértem,hogy szeretnénk "fillérekből" megúszni egy jobb dac,előfok,stb. cseréjét de ezt néhány matrica nem fogja megoldani..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ZolaBA írta:
2019.09.16., hétf. 18:30
Aszpirin írta:
2019.09.16., hétf. 16:04
Utánanéztem, megklepődtem. Ezek nem is drágák 26€/2db szettért, ha tényleg javítanak. gondolkodik.gif
Azért a upc modemre tett üveglaphoz képest egy entreq patkány a hangsugárzón maga a megtestesült tudomány :D
Pssszt! :rolleyes:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Aszpirin írta:
2019.09.16., hétf. 16:04
Utánanéztem, megklepődtem. Ezek nem is drágák 26€/2db szettért, ha tényleg javítanak. gondolkodik.gif
Azért a upc modemre tett üveglaphoz képest egy entreq patkány a hangsugárzón maga a megtestesült tudomány :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hollohazi írta:
2019.09.16., hétf. 15:06
Áram harmonizátor/öntapadós,üveglapos/ auditív hatása saját rendszerben CD játszóval.
Utánanéztem, megklepődtem. Ezek nem is drágák 26€/2db szettért, ha tényleg javítanak. gondolkodik.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: supravox »

vlaca írta:
2019.09.16., hétf. 12:57
supravox írta:
2019.09.16., hétf. 12:33
hollohazi írta:
2019.09.16., hétf. 09:52
Itt azt vallják, hogy nem szerencsés hagyományos akusztikai elnyelő és diffúzor eszközöket alkalmazni, mert különösen az elnyelőkben elveszik a hasznos hangi információk egy része is. Színek, részletek, melyek a hangot élettelenné teszik, hasonlóan a stúdió hanghoz. Ezért inkább néhány hangszert, illetve MPingo discet alkalmaznak juharfa állványon. Ez itt egy 16 négyzetméteres szoba, biztos, hogy hallható a rezonátorként használt hegedű, akár egy, akár több. A magam példájából indulok ki, amikor még a lábtörlőnek is van egyfajta hangi "nyoma".
Akkor ha mondjuk Depeche Mode-ot,Kraftwerket, esetleg Jean M Jarre-t hallgatok akkor pakoljak szintiket a falakra???
Noooormális??? :kapdelm:
Simán! Egy Moog Modular a hátsó falon, jó lehet diffúzornak(könyvespolc helyett) :napsut: :smile29: ;peace;

emerson-modular.jpg
Hát komolyan fel is szögelnék egy ilyet.
Mondjuk hozzám közelebb is áll ez a világ mint mondjuk egy hegedű.
Ha a hang nem is változna én biztos még jobban érezném magam 36_1_11.gif
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Áram harmonizátor/öntapadós,üveglapos/ auditív hatása saját rendszerben CD játszóval.
3 szettből 2 szett a villanyóra szekrényben, egy szett a UPC beltéri egységen, illetve annak tápegységén elhelyezve:
Az első két szett elhelyezése után:
Kevesebb agresszivitás, jobb tonalitás, egyben átláthatóság, természetesség, ami már az első szett felragasztása után is jól hallható volt. /12 m-re a külső falon elhelyezett analóg mérőóra esetében/.
A szomszéd szobában lévő beltéri egységen/TV+internet/egy üveglapka, annak tápegységén a másik üveglapka felragasztása után:
Jobb sávszélek, folyékonyabb hang, az eszköz nélkül darabosabb, fásabb,rikoltozóbb.
A gyártó szerint elosztókon igencsak ajánlott az elhelyezése, de mivel nekem ilyen nincs, nem tudok erről beszámolni.
A beltéri egységen történő alkalmazás példája ösztönzi a routeren történő kipróbálást, de sajnos elfogyott, majd legközelebb.
EntstörChip auditív hatása ugyanitt:
Elhelyezés: készülékek aljára ragasztva,3 rétegű, öntapadós fémkorong kialakítású
Zeneibb,folyékonyabb, hosszabban hallgatható hang, egyenletesebbnek tűnő frekvenciamenet, jobb sávszélek
Csatolmányok
IMG_20190909_132813.jpg
IMG_20190909_132813.jpg (12.92 MiB) Megtekintve 1277 alkalommal
IMG_20190915_124547.jpg
IMG_20190915_124547.jpg (3.9 MiB) Megtekintve 1277 alkalommal
IMG_20190915_124605.jpg
IMG_20190915_124605.jpg (5.54 MiB) Megtekintve 1277 alkalommal
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: vlaca »

supravox írta:
2019.09.16., hétf. 12:33
hollohazi írta:
2019.09.16., hétf. 09:52
Itt azt vallják, hogy nem szerencsés hagyományos akusztikai elnyelő és diffúzor eszközöket alkalmazni, mert különösen az elnyelőkben elveszik a hasznos hangi információk egy része is. Színek, részletek, melyek a hangot élettelenné teszik, hasonlóan a stúdió hanghoz. Ezért inkább néhány hangszert, illetve MPingo discet alkalmaznak juharfa állványon. Ez itt egy 16 négyzetméteres szoba, biztos, hogy hallható a rezonátorként használt hegedű, akár egy, akár több. A magam példájából indulok ki, amikor még a lábtörlőnek is van egyfajta hangi "nyoma".
Akkor ha mondjuk Depeche Mode-ot,Kraftwerket, esetleg Jean M Jarre-t hallgatok akkor pakoljak szintiket a falakra???
Noooormális??? :kapdelm:
Simán! Egy Moog Modular a hátsó falon, jó lehet diffúzornak(könyvespolc helyett) :napsut: :smile29: ;peace;
emerson-modular.jpg
emerson-modular.jpg (208.12 KiB) Megtekintve 1314 alkalommal
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: supravox »

hollohazi írta:
2019.09.16., hétf. 09:52
Itt azt vallják, hogy nem szerencsés hagyományos akusztikai elnyelő és diffúzor eszközöket alkalmazni, mert különösen az elnyelőkben elveszik a hasznos hangi információk egy része is. Színek, részletek, melyek a hangot élettelenné teszik, hasonlóan a stúdió hanghoz. Ezért inkább néhány hangszert, illetve MPingo discet alkalmaznak juharfa állványon. Ez itt egy 16 négyzetméteres szoba, biztos, hogy hallható a rezonátorként használt hegedű, akár egy, akár több. A magam példájából indulok ki, amikor még a lábtörlőnek is van egyfajta hangi "nyoma".
Akkor ha mondjuk Depeche Mode-ot,Kraftwerket, esetleg Jean M Jarre-t hallgatok akkor pakoljak szintiket a falakra???
Noooormális??? :kapdelm:
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »

hollohazi írta:
2019.09.16., hétf. 09:52
Itt azt vallják, hogy nem szerencsés hagyományos akusztikai elnyelő és diffúzor eszközöket alkalmazni, mert különösen az elnyelőkben elveszik a hasznos hangi információk egy része is. Színek, részletek, melyek a hangot élettelenné teszik, hasonlóan a stúdió hanghoz. Ezért inkább néhány hangszert, illetve MPingo discet alkalmaznak juharfa állványon. Ez itt egy 16 négyzetméteres szoba, biztos, hogy hallható a rezonátorként használt hegedű, akár egy, akár több. A magam példájából indulok ki, amikor még a lábtörlőnek is van egyfajta hangi "nyoma".
ilyen hangszerek teste rezonalhat szerintem is
de honnan tudja a falra / szobaba tett hangszer, hogy mikor jo, ha inkabb hozzaadodik a rezgeseböl szarmazo hang, mikor inkabb árt ? illetve mas nezöpontbol: mindenféle hozzádás meghamisítja a felvételt, a felvevök a felvetel keszitesekor biztosan nem kalkulaltak a visszahallgato szobaban gerjesztett extra rezgesekkel.
ezert alakulhat ki inkabb "kaotikussag", azaz összevisszaság
annak azért igen kicsi az esélye, hogy mindig épp jókor lasd Fülelek találó hasonlatát

az esetleg az érzetet javíthatja, hogy a szobaban levö hangszerek már önmagukban jó érzetet kelthetnek (kiben mit es mennyire), no meg a rezgeseiket, "testükböl adódó hangjaikat" is szerethetönek élhetjük át (hisz ezért olyan egy hangszer teste, illetve egy kulturkörön belül a sok-sok év alatt kialakult/ított harmonia, érzet), de az összes ilyen nem a felvetelen van, nem ahhoz köthetö, nem annak szándéka, ahhoz képest kaotikus hanghozzáadás

akkor hallhato a felveök szándéka szerinti hangzás, ha a visszahallgatáskor nem adunk hozzá es nem veszünk el belöle, minden hozzáadás az önkényes, nem a felvétel szándéka szerinti, hívható torzításnak is (bizonyos elemeket felerösit, masokbol visszavesz)

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

hollohazi írta:
2019.09.16., hétf. 09:52
Itt azt vallják, hogy nem szerencsés hagyományos akusztikai elnyelő és diffúzor eszközöket alkalmazni, mert különösen az elnyelőkben elveszik a hasznos hangi információk egy része is. Színek, részletek, melyek a hangot élettelenné teszik, hasonlóan a stúdió hanghoz. Ezért inkább néhány hangszert, illetve MPingo discet alkalmaznak juharfa állványon. Ez itt egy 16 négyzetméteres szoba, biztos, hogy hallható a rezonátorként használt hegedű, akár egy, akár több. A magam példájából indulok ki, amikor még a lábtörlőnek is van egyfajta hangi "nyoma".
Rosszul vallják, pont ellenkezőleg van.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Itt azt vallják, hogy nem szerencsés hagyományos akusztikai elnyelő és diffúzor eszközöket alkalmazni, mert különösen az elnyelőkben elveszik a hasznos hangi információk egy része is. Színek, részletek, melyek a hangot élettelenné teszik, hasonlóan a stúdió hanghoz. Ezért inkább néhány hangszert, illetve MPingo discet alkalmaznak juharfa állványon. Ez itt egy 16 négyzetméteres szoba, biztos, hogy hallható a rezonátorként használt hegedű, akár egy, akár több. A magam példájából indulok ki, amikor még a lábtörlőnek is van egyfajta hangi "nyoma".
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fülelek »

cables írta:
2019.09.14., szomb. 11:23
hollohazi írta:
2019.09.14., szomb. 06:51
A kép,a kaotikus sága miatt elvonja a figyelmet, ezért érdemes kikapcsolni.

https://www.youtube.com/watch?v=rPrCmmsXaL8
Én azt hiszem a kaotikusság nem jó jelző erre a szobára, itt hangszerek vannak rendezetten elhelyezve, amelyek nyilván megkapják a hangszórókból a rezgéseket és hozzáadják vagy elveszik belőle a saját testük rezonáló rezgéseit. El tudom képzelni, hogy ez sokat javít a szobában hallható hangon.
Akusztikai szempontból a javulásra annyi az esély, mint sánta sünnek átmenni a kétszer hatsávos autópályán...

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Egy 30 eurós CD játszóval, a hasonló kaliberű erősítővel és az egy napja járatott hangszórókból összeállított rendszernél az otthoni 100 szoros áru motyónak mindenképp jobban kell szólnia. Igaz, némiképp engem is zavar a jellegzetes Marantz hang, az erősítő is lassúcska, a 70 éves rézkábelek viszont teszik a dolgukat. Az, hogy a videófelvétel az eredeti hangból mennyit vesz el, vagy tesz hozzá, azt csak megbecsülni lehet.
Az emberi butasághoz annyit tennék hozzá, hogy itt M. Beckmann a Shun Mook audio partnereként ez utóbbi cég alaptermékeit használja, ezt egészíti egészíti ki a saját termékeivel a bemutatóterem eszközeinek hangolására.
A Shun Mook audio termékei szerepelnek a Hifi Shark adatbázisában, csak igazán nincs aki eladja őket a több ezres felhasználói táborból. Hogy mindezeket élőben is meg tudd hallgatni, ahhoz egy hosszú várólistára kell feliratkoznod. De gondolom a Limar KFT-nél is hasonló a helyzet.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”