Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Meg azt, hogy egyedileg készül a betegek számára.
 
vagyis akik hifivel foglalkoznak
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »


írja is " egy innovatív ezoterikus termék"
Meg azt, hogy egyedileg készül a betegek számára.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: GTomi »



Nem tudom volt-e már!
 
Van Den Hul HEALTH RING
 
http://www.vandenhul.com/products/acces ... ealth-ring

 
 
írja is " egy innovatív ezoterikus termék"
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »


Nem tudom volt-e már!
 
Van Den Hul HEALTH RING
 
http://www.vandenhul.com/products/acces ... ealth-ring
 
 


SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Mikor ugye semmi alapja nincs.....
 
sajnos van alapja, erre utaltam a statisztikaban fellelhetö dolgokkal.  ugyanakkor szerintem ez a lenyeg: mindenki gondolja el, ha olyan körülmenyek köze születik, nevelkedik, azt a peldat latja, hova jut(na) el.
 
milyen nehez abbol "kitörni", feltörni, megvalositani a... "jobbat".    azaz: nem feltetlenül az egyen, a mai felnövö a "hibas" (nyilvan ö is szerepel benne), 
ezert fontos a körülmeny szerepenek csökkentese, felemelesük, különben - es a gyermekszamot tekintve növekvö mertekben - csak ujratermelese lesz es ez senkinek sem jo (en nem olyan helyen lakok, de valoszinü jonehanyan - meg ha nem is a forumrol feltetlenül - sajat eletükön, börükön környezetükön erzik ezt).  10-20-30 evvel ezelött X segitseg kelett volna, ma mar X * Y (Y>1), 20 ev mulva X * Z (Z>Y). 
nem vagyok szociologus, nyilvan nem egyszerü segiteni (parketta eltüzelese es hasonlo), de ez lehet(ne) az ut

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »


A párhuzam szerintem nem jó mert a fent említett 3D-s képen bárki ugyanazt az ábrát láthatja ha a megfelelő technikával sikerül nézni. Ez akkor is igaz, ha nem mondjuk meg előre mit ábrázol a kép. A hifiben nem így működnek a pszichológiai alapon hallott jelenségek. Azonos kábelekről, technikákról, stb. néha teljesen eltérő vélemények születnek, főleg akkor ha nem látják az emberek amit hallanak és nincsenek előzetes ismereteik az eszközökről. Pl. az a magyarázat miszerint a kábelek rendszerfüggőek és ezért mutatnak azonos kábelek eltérő tulajdonságokat különböző rendszerekben pedig csak olaj a tűzre. A nem konzisztens viselkedés is azt bizonyítja, hogy a kábelek ún. "saját hangja" nem fizikai alapokon működik, nem tervezhető. Ha mégis így lenne akkor konzisztensen működne bárhol a világon, bármilyen rendszerben mint pl. egy hangszínszabályzó: ha feltekerem a magasat +5dB-el akkor az mérve pontosan kimutatható és hallgatva is bárki (ép hallású személy) megmondja, hogy több lett a magashang.
 
valoszinü mint minden parhuzam, hasonlat eseten: vannak különbsegek, hisz 2 jelenseg / dolog nem teljesen ugyanaz.
 
abbol a szempontbol - en igy ertettem - viszont szerintem nagyon talalo, hogy az erzekeles (erzekszerv + agyi feldolgozas) különbözösegeröl, müködeseröl, csalodasarol, becsaphatosagarol, ...-röl szol.

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: lamalas »


... Biztos ismerik itt néhányan, közelről kellett "bámulni" így persze homályos képet láttunk, ekkor lassan távolítani kellett, és ha ügyes volt az ember, akkor jól fókuszált, és egyszer csak "beélesedett" a kép, és jól kivehetően, tisztán látszódott középen egy 3D-s kép, pl. egy delfin. De ha csak simán néztük a képet, akkor sima, sík, monoton ismétlődő 2D krikszkrakszokból állt a lap, delfinnek nyoma sem volt. Na most a poén az az egészben, hogy akinek nem sikerült "meglátnia" az egyszerűen nem hitte el, sőt szó szerint hazugsággal vádolta azt, aki látta. Nagy vita volt, a lelkemet kitettem, megesküdtem, akkor sem hitték nekem sem, mert bármennyit próbálkoztak, nem láttak sem delfint, sem semmit. Most ezt nehogy félre értse valaki, ezzel távolról sem akarom leprimitívezni a szkeptikusokat, csak eszembe jutott ez a megdöbbentő történet, erről az egészről. Akkor úgy éreztem, hogy Istennel is pont ez a helyzet, most meg hifiben jön elő a párhuzam A párhuzam szerintem nem jó mert a fent említett 3D-s képen bárki ugyanazt az ábrát láthatja ha a megfelelő technikával sikerül nézni. Ez akkor is igaz, ha nem mondjuk meg előre mit ábrázol a kép. A hifiben nem így működnek a pszichológiai alapon hallott jelenségek. Azonos kábelekről, technikákról, stb. néha teljesen eltérő vélemények születnek, főleg akkor ha nem látják az emberek amit hallanak és nincsenek előzetes ismereteik az eszközökről. Pl. az a magyarázat miszerint a kábelek rendszerfüggőek és ezért mutatnak azonos kábelek eltérő tulajdonságokat különböző rendszerekben pedig csak olaj a tűzre. A nem konzisztens viselkedés is azt bizonyítja, hogy a kábelek ún. "saját hangja" nem fizikai alapokon működik, nem tervezhető. Ha mégis így lenne akkor konzisztensen működne bárhol a világon, bármilyen rendszerben mint pl. egy hangszínszabályzó: ha feltekerem a magasat +5dB-el akkor az mérve pontosan kimutatható és hallgatva is bárki (ép hallású személy) megmondja, hogy több lett a magashang.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: szamóca »


öszinten: nem is Nalad ereztem problemanak (hogy erre elfogodott lennel, erre ment volna ki - nyilvan nem), hanem, hogy ez igy szerepel, igy beepül a tudat(unk)ba, ...
Mikor ugye semmi alapja nincs.....

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Jogosnak tűnik, mentségemre szóljon, hogy hirtelen felindulásból egyszerűen csak leírtam úgy, ahogy történt, és nem gondolkoztam azon. hogy kihagyjak, vagy szépítsek részeket, körülményeket.
 
öszinten: nem is Nalad ereztem problemanak (hogy erre elfogodott lennel, erre ment volna ki - nyilvan nem), hanem, hogy ez igy szerepel, igy beepül a tudat(unk)ba, ...

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: viri »



nekem tetszik.
..vagy csak tetszene ? a gondom / problemam avval van, hogy nepcsoport szerepel benne. (bennem is) vannak elöiteletek, nyilvan statisztikaval is lehet ezt-azt kimutatni, megis, ugy gondolom: nem kell ezt erösiteni, nem hiszem, hogy itt es ebben a temaban jo nepcsoportot emliteni.
 
termeszetesen elhiszem, hogy Nekik mutattad, de ugy gondolom: masoknal (pl. "primitiv, aluliskolazott" ...na kiket - esetleg sertsünk - valasszunk ki ? magyarok ? amerikaiak ? svedek ? oroszok ? burmaiak ? svajciak ? romanok ? minden nepcsoportban sokfeleseg van. ...örülök, hogy "a zsidok" csak most jutottak eszembe, vajon olyan körülmenyböl indulva, mint egy "atlagos roma" ki meddig jutna el ??) is lehetett volna ez a tapasztalat, ezt nem relevans söt inkabb problemas körülmenyemlitesnek erzem.

Jogosnak tűnik, mentségemre szóljon, hogy hirtelen felindulásból egyszerűen csak leírtam úgy, ahogy történt, és nem gondolkoztam azon. hogy kihagyjak, vagy szépítsek részeket, körülményeket.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Egyszer, vagy 15 évvel ezelőtt (de jól emlékszem, mert nagyon belém égett) nagyon primitív, vagy inkább nevezzük alul iskolázott romáknak mutattam egy "varázskönyvet" vagy valami ilyesmi volt a címe, olyan képek voltak benne, amik valami spéci digitális technikával készültek. Biztos ismerik itt néhányan, közelről kellett "bámulni" így persze homályos képet láttunk, ekkor lassan távolítani kellett, és ha ügyes volt az ember, akkor jól fókuszált, és egyszer csak "beélesedett" a kép, és jól kivehetően, tisztán látszódott középen egy 3D-s kép, pl. egy delfin. De ha csak simán néztük a képet, akkor sima, sík, monoton ismétlődő 2D krikszkrakszokból állt a lap, delfinnek nyoma sem volt. Na most a poén az az egészben, hogy akinek nem sikerült "meglátnia" az egyszerűen nem hitte el, sőt szó szerint hazugsággal vádolta azt, aki látta. Nagy vita volt, a lelkemet kitettem, megesküdtem, akkor sem hitték nekem sem, mert bármennyit próbálkoztak, nem láttak sem delfint, sem semmit. Most ezt nehogy félre értse valaki, ezzel távolról sem akarom leprimitívezni a szkeptikusokat, csak eszembe jutott ez a megdöbbentő történet, erről az egészről. Akkor úgy éreztem, hogy Istennel is pont ez a helyzet, most meg hifiben jön elő a párhuzam
nekem tetszik.
..vagy csak tetszene ?  a gondom / problemam avval van, hogy nepcsoport szerepel benne.  (bennem is) vannak elöiteletek, nyilvan statisztikaval is lehet ezt-azt kimutatni, megis, ugy gondolom: nem kell ezt erösiteni, nem hiszem, hogy itt es ebben a temaban jo nepcsoportot emliteni.
 
termeszetesen elhiszem, hogy Nekik mutattad, de ugy gondolom: masoknal  (pl. "primitiv, aluliskolazott" ...na kiket - esetleg sertsünk - valasszunk ki ? magyarok ? amerikaiak ? svedek ? oroszok ? burmaiak ? svajciak ? romanok ?  minden nepcsoportban sokfeleseg van. ...örülök, hogy "a zsidok" csak most jutottak eszembe, vajon olyan körülmenyböl indulva, mint egy "atlagos roma" ki meddig jutna el ??)  is lehetett volna ez a tapasztalat, ezt nem relevans söt inkabb problemas körülmenyemlitesnek erzem. 

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »


Egyszer,..nevezzük alul iskolázott ,,,,,,,, mutattam egy "varázskönyvet" vagy valami ilyesmi volt a címe, olyan képek voltak benne, amik valami spéci digitális technikával készültek. Biztos ismerik itt néhányan, közelről kellett "bámulni" így persze homályos képet láttunk, ekkor lassan távolítani kellett, és ha ügyes volt az ember, akkor jól fókuszált, és egyszer csak "beélesedett" a kép, és jól kivehetően, tisztán látszódott középen egy 3D-s kép, pl. egy delfin. De ha csak simán néztük a képet, akkor sima, sík, monoton ismétlődő 2D krikszkrakszokból állt a lap, delfinnek nyoma sem volt. Na most a poén az az egészben, hogy akinek nem sikerült "meglátnia" az egyszerűen nem hitte el, sőt szó szerint hazugsággal vádolta azt, aki látta. Nagy vita volt, a lelkemet kitettem, megesküdtem, akkor sem hitték nekem sem, mert bármennyit próbálkoztak, nem láttak sem delfint, sem semmit. 
 
Emlékeszem én is ilyen technológiával készült 3D-s kiadványra... Magam részéről örülök, hogy nem csak eszedbe jutott, hanem le is írtad ezt a tanulságos sztorit. Egy-két havonta (vagy hetente) nyugodtan be lehetne idézni itt és a kábelezzünk topikban is. 
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »


Hmm, ha már a borokat említed... már a jubileumi 2000-dik hozzászólásodban is feljött hasonló téma!
Lassan innunk kell együtt valamit. Az a baj, Szeged tőlem odébb van, pedig valami jóféle borocska mellett megvitathatnánk mi is az "igazság".
.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: viri »



"Lehet"
 
Érdekes, hogy valaki a kábelek közötti különbségeket sem érzékeli, a bejáródásról nem is beszélve. Míg egy másik tábor "halló fülű" egyedei szilárdak meggyőződésükben. Vajon mi az igazság? A jelenségek nem is léteznek? A borok/évjáratok közötti különbség tételre szakosodott átlagon felüli érzékekkel/képességekkel megáldott ítészek felismerései is tévedések...? Ezen az alapon nagyon sok mindent megkérdőjelezhetünk...

Egyszer, vagy 15 évvel ezelőtt (de jól emlékszem, mert nagyon belém égett) nagyon primitív, vagy inkább nevezzük alul iskolázott romáknak mutattam egy "varázskönyvet" vagy valami ilyesmi volt a címe, olyan képek voltak benne, amik valami spéci digitális technikával készültek. Biztos ismerik itt néhányan, közelről kellett "bámulni" így persze homályos képet láttunk, ekkor lassan távolítani kellett, és ha ügyes volt az ember, akkor jól fókuszált, és egyszer csak "beélesedett" a kép, és jól kivehetően, tisztán látszódott középen egy 3D-s kép, pl. egy delfin. De ha csak simán néztük a képet, akkor sima, sík, monoton ismétlődő 2D krikszkrakszokból állt a lap, delfinnek nyoma sem volt. Na most a poén az az egészben, hogy akinek nem sikerült "meglátnia" az egyszerűen nem hitte el, sőt szó szerint hazugsággal vádolta azt, aki látta. Nagy vita volt, a lelkemet kitettem, megesküdtem, akkor sem hitték nekem sem, mert bármennyit próbálkoztak, nem láttak sem delfint, sem semmit. Most ezt nehogy félre értse valaki, ezzel távolról sem akarom leprimitívezni a szkeptikusokat, csak eszembe jutott ez a megdöbbentő történet, erről az egészről. Akkor úgy éreztem, hogy Istennel is pont ez a helyzet, most meg hifiben jön elő a párhuzam
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



"Lehet"
 
Érdekes, hogy valaki a kábelek közötti különbségeket sem érzékeli, a bejáródásról nem is beszélve. Míg egy másik tábor "halló fülű" egyedei szilárdak meggyőződésükben. Vajon mi az igazság? A jelenségek nem is léteznek? A borok/évjáratok közötti különbség tételre szakosodott átlagon felüli érzékekkel/képességekkel megáldott ítészek felismerései is tévedések...? Ezen az alapon nagyon sok mindent megkérdőjelezhetünk...

Így van, örülök, hogy a lényeget ki is emelted: "lehet" !
 
Az "igazságot" szerintem senki sem tudhatja!
Egyetértek, hogy nagyon sok mindent megkérdőjelezhetünk. Tovább megyek, néha kötelességünk is kételkedni, nem utolsó sorban a saját érdekünkben. A hi-fi hobbi téma viszont nem kimondottan ilyen, ez egy hobbi fórum!
 
Hmm, ha már a borokat említed... már a jubileumi 2000-dik hozzászólásodban is feljött hasonló téma!

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »


A sok ellentmondó konklúzió az egyik jele lehet annak, hogy nem létezik a jelenség...
"Lehet"
 
Érdekes, hogy valaki a kábelek közötti különbségeket sem érzékeli, a bejáródásról nem is beszélve. Míg egy másik tábor "halló fülű" egyedei szilárdak meggyőződésükben. Vajon mi az igazság? A jelenségek nem is léteznek? A borok/évjáratok közötti különbség tételre szakosodott átlagon felüli érzékekkel/képességekkel megáldott ítészek felismerései is tévedések...? Ezen az alapon nagyon sok mindent megkérdőjelezhetünk...
.

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



És ön szerint itt hány ember van olyan kapcsolatban középiskolákkal, hogy beengednék a fizika szertárba, vagy esetleg az ő kedvéért rendelnének folyékony nitrogént, amikor a legtöbb helyen egy doboz kréta megvásárlására is külön engedélyt kell kérni. (Ez az utóbbit tapasztalatból mondom, hiszen jó pár évig tanítottam középiskolában, és előfordult, hogy a színes krétát saját zsebből vásároltam meg, mert nem volt rá keret.)
 
 
.

Arra utaltam, hogy magánszemélyként sem kizárt, hogy belátható összegért folyékony nitrogénhez jusson bárki. Őszintén nem tudom, hogy mennyire szabályozzák ezt! A 21-dik században nem tartom kizártnak a lehetőségét!
Nem, nem fizika szertárból gondoltam, hanem utánajárással a "gyártótól".
Fizika tanár ismerőse sokaknak lehet simán. Vagy ha mást nem, fölkeresve néhányat lehet, hogy kap tanácsot, telefonszámokat az ember...
 
Én magam bevallom lusta vagyok ennek utánamenni, mert egyáltalán nem hiszek benne, hogy lenne hatása azon felül, hogy a szigetelőt esetleg károsítaná, vagy szó szerint eltörhetne a drága kábel lefagyasztva... (Továbbá egy szinten balesetveszélyes is.)

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Az egész HiFi mizéria tele van ellentétes véleményekkel/élményekkel, ezen nem kell annyira csodálkozni.
A sok ellentmondó konklúzió az egyik jele lehet annak, hogy nem létezik a jelenség...

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »


...kacsazsír és baracklekvár elegyében edzik 2 hónapon át... 
 
Áááá, nem kell két hónap. Elegyükben pedig nem az igazi.  Külön viszont igen finom tud lenni mindkettő. Egy jó féle hagymás kacsazsíros kenyér elfogyasztása közben garantált a zene befogadási élményének fokozódása. A garantált élmény turbót viszont egy előtte még elfogyasztott fél deci minőségi házi pálinka képes megteremteni.  
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »



Én anno minden ilyen "hülyeséget" kipróbáltam,köztük ezt a cd lemez fagyasztós dolgot is.A párom kérdő tekintetét még most is látom magam előtt,miközben a vacsorára való csirkét próbálta kivarázsolni a sok lemez közül a fagyasztóból.
A tanulsága akkor a dolognak számomra az volt,hogy először is soha többet nem nézetem hülyének magam olyanok előtt akik nincsenek benne ebben a hifis varázslós témában,másodsorban pedig mivel nem is működik a dolog hosszabb távon,

 
No, legalább rövid távon működött...  
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »



.
Na tessék!
Most két olyan ember (hosszu, Shimano) egymással ellentétes állítását olvastuk a fagyasztás témában
 

 
Az egész HiFi mizéria tele van ellentétes véleményekkel/élményekkel, ezen nem kell annyira csodálkozni.
.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »



.
 
Na tessék!
Most két olyan ember (hosszu, Shimano) egymással ellentétes állítását olvastuk a fagyasztás témában
 
Akkor most hoz pozitív eredményt a fagyasztás, vagy nem?
 
 
.

...most már kénytelen vagy kipróbálni
longkft.hu/audioblog/

Avatar
spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.09.09., pén. 14:54
Értékelés: 81

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: spendorman »



A Silltech tulajdonosát legkevésbé sem érdekli a te, vagy az én véleményemn, de Spendormané sem. Az, hogy mi érdekli, arra van egy tippem... de ez nehezebb kérdés.
 
Békés boldog Karácsonyt kívánok!

 
egyetértek. a kábelgyártókat általában a nyereség érdekli. én már várom melyik fogja úgy reklámozni a cuccát, hogy 13,489985 Celsius homérsékletu kacsazsír és baracklekvár elegyében edzik 2 hónapon át. biztos eljon az az ido... utánna a sok felhasználó csodákat fog regélni arról hogy hallja a kacsazsir-barackleváros kombináció és a kombináció nélkuli kulonbséget, sokkal nagyobb lesz a tér, tiszábbak a mélyek és hasonlo marhaságokat. visszatérve a fagyasztárshoz: az egész audio cuccotokat tegyétek be a mélyhutobe, sot... uljetek is bele és ott hallgassatok zenét :-)

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »


.
 
Na tessék!
Most két olyan ember (hosszu, Shimano) egymással ellentétes állítását olvastuk a fagyasztás témában
akik kipróbálták, és tapasztalatból tudnak nyilatkozni
 
Akkor most hoz pozitív eredményt a fagyasztás, vagy nem?
 
 
.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Shimano »


és mit okozhat ez a cd-dvd esetén? jobb lesz a hang, szebb a kép?
 
Én anno minden ilyen "hülyeséget" kipróbáltam,köztük ezt a cd lemez fagyasztós dolgot is.A párom kérdő tekintetét még most is látom magam előtt,miközben a vacsorára való csirkét próbálta kivarázsolni a sok lemez közül a fagyasztóból.
A tanulsága akkor a dolognak számomra az volt,hogy először is soha többet nem nézetem hülyének magam olyanok előtt akik nincsenek benne ebben a hifis varázslós témában,másodsorban pedig mivel nem is működik a dolog hosszabb távon,az erre fordított időmet a jövőben inkább zenehallgatással töltöm majd.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”