Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »

Juliush szakkolléga megint remekül összefoglaltad a lényeget! Személy szerint mindennel szavaddal egyetértek. :smile53:
Kávés pikírt példám egy irány, hogy így is készíthetnék kávét, és teszelgethetnénk ebben a végtelen utcában, miközben észre sem venném hogy a lényeg mellett (KÁVÉZÁS) pedig elmegyek...
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: juliush »

Szigorúan szubjektív magánvéleményem és tapasztalatom:
  • Hosszú évek során azt vettem észre magamon, hogy tendenciózusan azokat a jelenségeket hallom meg, amelyeket valamennyire értem, vagy legalábbis érteni vélem a fizikai hátterét - harmónikusan illeszkedik a világképembe, ha úgy tetszik. A közelmúltban is ért hasonló élmény, a házigazda lelkesen áradozott egy olyan változásról, amelynek a háttere számomra érthetetlen volt és nem is hallottam semmi különbséget.
  • Ha hallok is, vagy hallani vélek különbségeket ilyen "ezoterikus kezelések" által, azokat többnyire csak a különbség tettenérésére koncentrálva, ismerős anyagokat ismételgetve, összehasonlítgatva érzékelem, s mint ilyenek eleve szembe mennek a hobbi számomra fontos lényegével, irracionális méretű zenegyűjteményemben vagy épp a streaming szolgáltatók kínálatában történő bolyongással, zenei felfedezések, rácsodálkozások végtelen sorozatával. Túl rövid az életem a folyamatos tesztelgetéshez!
Ettől függetlenül tökéletesen megértem azokat az audiofileket, akik rendszereik hangzásának maximalizálására tett törekvéseik során hajlamosak nem járt ösvényekre is térni. Ez ugyanúgy lehet forrása izgalmas felfedezéseknek, egy-egy hallható javulás nagyon is kielégítő élménynek bizonyulhat!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

cables írta:
2023.03.09., csüt. 08:00
---
Nem akarok bajt hozni a fejemre, de nem tudom megállni, hogy ne írjam be. Nagy kár gúnyt űzni ebből a topikból, mert az audió azon részével foglalkozik, amit tapasztalunk, de MÉG nem értünk. Ahhoz, hogy megértsük ezeket a jelenségeket az kellene, hogy azok, akik próbálták ezeket az eszközöket bátran beírhassák ide a tapasztalatokat. Azt is ha pozitívak, azt is ha saját tapasztalatuk az, hogy nem működnek. Azt nem tartom helyesnek, hogy valaki olyat írjon be, hogy ugyan nem próbálta, de biztosan nem működik.
----
És gondolom olyat is lehet, ha más példákat ír az ember amik az idő homályába vesztek és csak felhívná a figyelmet , hogy itt is várjuk meg kiállja -e a termék az idők próbáját ?!

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Nem akarok bajt hozni a fejemre, de nem tudom megállni, hogy ne írjam be. Nagy kár gúnyt űzni ebből a topikból, mert az audió azon részével foglalkozik, amit tapasztalunk, de MÉG nem értünk. Ahhoz, hogy megértsük ezeket a jelenségeket az kellene, hogy azok, akik próbálták ezeket az eszközöket bátran beírhassák ide a tapasztalatokat. Azt is ha pozitívak, azt is ha saját tapasztalatuk az, hogy nem működnek. Azt nem tartom helyesnek, hogy valaki olyat írjon be, hogy ugyan nem próbálta, de biztosan nem működik.
----

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: pärt »

A tamper demag megvolt?

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »

A minap előkezeltem a Mazzer garatába kimért 21,5g-nyi indian monsooned malabart babot hegyikristállyal, majd a finombeállított őrlést és tamperelést követően a GC kazánja fölé megfelelő tájolással elhelyezett sungit piramissal tisztítottam és harmonizáltam a rendszer egészét. Naked karral mentünk ezúttal is, hogy lássuk mi is történik.

Az eredmény?

Egy simább, ízben és karakterben gazdagabb, szinte már már a korábbihoz képest szinteket ugrott shot. A crema mennyisége 100%-al lett több. A gőz ereje nőtt, a flat white tejkrémje optimális állagot hozott (végre).
Kíváncsi lennék milyen lenne az eredmény néhány szett hungrállal.
gondolkodik.gif
IMG_20230307_141110__01.jpg
IMG_20230307_141110__01.jpg (3.55 MiB) Megtekintve 1076 alkalommal
IMG_20230307_140223_Bokeh__01.jpg
IMG_20230307_140223_Bokeh__01.jpg (4.86 MiB) Megtekintve 1076 alkalommal
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: arzachel »

Érdemes végighallgatni.Akinek nincs türelme 1:28-tól.A jelenség szerintük is létezik.

https://www.youtube.com/watch?v=FVrwbzx0UV4&t=4838s
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: wittao »

ZolaBA írta:
2023.03.03., pén. 21:06
wittao írta:
2023.03.03., pén. 20:48
tudsz mondani olyan forumtagot, aki mondjuk az eppen legutolso beszamoloban emlitett edenyeknek az auditiv hatasaival kapcsolatosan evtizedes tapasztalatokkal bir, mernoki szemmel/fullel/meresekkel?
Remek kérdés, de az igazság az, hogy nem kell kipróblnom minden téglát, hogy pattog-e, pont elég a meglévő ismeretem arra, hogy tudjam a téglak a legritkább esetben pattognak úgy mint egy rugalmas labda. Így van ezzel az eszközzel is, kellően pontos eredményt ad az is, ha az anyaga, formája és mérete alapján ítélem meg.
Természetesen mondhatod erre, hogy akkor nem veszem figyelembe a termék egyedi, hihetetlen és utánozhatatlan csodáját... De. Figyelembe veszem. Mert tudom, hogy ami egyedi, hietetlen és csoda az nem x Ft egy webshopban, hanem hadifegyver vagy kamu ;)
Pontosan milyen osszetetelu anyagbol keszul a Hungral es mik a meretei?
Mire lehet ebbol kovetkeztetni, az eddigi tapasztalataid alapjan? Mi a hatasmechanizmusa? (Van-e egyaltalan, ha nincs neki, akkor miert nem lehet?)
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Sokkal egzaktabb, szélesbb körben elterjedt és ismert, akár elismert HiFi eszközökkel kapcsolatban sincs egyetértés, ami a hangi kvalitásait illeti, mitöbb a vélemények a 2 szélsőség között minden ponton megtalálhatóak.
Az örömét szerintem senki sem akarja elvenni a másiknak. Én biztosan nem. Adott estben most pl konkrét számokat írt a bejegyzésben a szerző, azaz hogy 3-400e Ft-ért meg10x-ezi a hifi hangi értékét ez a valami, ami szerintem nem csak "edényke" már, hanem annál "több", ennek vásárlására buzdít. Kell-e ezt komolyan venni? Ha komolyan veszem, hiszen a számok elég egzakt dolgok, akkor az lesz a baj, ha nem veszem komolyan, akkor az. :)
Ha felhasználók külön tudnák választani a minőséget és az ízlést vagy ha úgy tetszik a "nekem tetszést", sokkal könnyebb lenne a kommunikáció, hiszen abba, hogy kinek mi tetszik, nehéz lenne belekötni, ellentétben azzal, ha valaki olyan kijelentéseket tesz, hogy pár mütyür megváltoztatja a Föld forgási irányát, amit nem kell kipróbálni ahhoz, hogy tudjuk, hogy nem igaz.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

wittao írta:
2023.03.03., pén. 20:48
tudsz mondani olyan forumtagot, aki mondjuk az eppen legutolso beszamoloban emlitett edenyeknek az auditiv hatasaival kapcsolatosan evtizedes tapasztalatokkal bir, mernoki szemmel/fullel/meresekkel?
Remek kérdés, de az igazság az, hogy nem kell kipróblnom minden téglát, hogy pattog-e, pont elég a meglévő ismeretem arra, hogy tudjam a téglak a legritkább esetben pattognak úgy mint egy rugalmas labda. Így van ezzel az eszközzel is, kellően pontos eredményt ad az is, ha az anyaga, formája és mérete alapján ítélem meg.
Természetesen mondhatod erre, hogy akkor nem veszem figyelembe a termék egyedi, hihetetlen és utánozhatatlan csodáját... De. Figyelembe veszem. Mert tudom, hogy ami egyedi, hietetlen és csoda az nem x Ft egy webshopban, hanem hadifegyver vagy kamu ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: pärt »

Én szóltam... ;)

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: wittao »

Zolaba:
tudsz mondani olyan forumtagot, aki mondjuk az eppen legutolso beszamoloban emlitett edenyeknek az auditiv hatasaival kapcsolatosan evtizedes tapasztalatokkal bir, mernoki szemmel/fullel/meresekkel?
Ha alatamaszt, ha cafol, en elfogadom amit mond. De eddig meg nem talalkoztam vigyorgasokon es gunyolodasokon kivul mas “ellenpolussal”.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2023.02.12., vas. 12:20
Újra nyitva. :napsut:
Azért a kulcsot ne vidd messzire!

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

wittao írta:
2023.03.03., pén. 19:51
Azert az nagy kulonbseg, ha valaki leir valamit (megosztja a kozosseggel) ez meg az az o rendszereben ilyen hatast okozott vagy a masik: ezt, meg ezt o ilyen hatastalannak tartja kiprobalas nelkul is, mert csak.
Az egyik a topik temajahoz kapcsolodo hozzaszolas, mig a masik egy szandekos bomlaszto trollkodas.
Itt majd az adminok felelossege, hogy egy adott topikot sorozatosan trollkodo egyeneket jutalmaz-e par nap pihivel, vagy sem.
Ha valaki egy temahoz nem tud ertelmesen hozzatenni, legalabb a tobbiek elvezetebol ne vegyen el…
Tehát szerinted egy bizonytalan hatások (pl. vásárlási önigazolás, fejesztési kényszer, csodavárás, stb.) tömkelege által árnyalt hirtelen egyéni élmény értéke magasabb, mint egy több tíz éves műszaki irányultság tapasztalata és megtanult ismeretei.

Az a baj, hogy a trollkodás szöveg akkor jön elő amikor elfogynak az értelmes érvek. Ez olyan, mint a személyeskedés, csak még annyi tisztesség sincs mögötte, hogy a másik szemébe mond, hogy vele - esetleg a mondadájával van bajod :)

Nem az adminok felelőssége hogy hatalmi eszközökkel besegítsen egyszerű hitvátákba. Sőt.

Ahogy az első bekezdésem szólt, egy fórumtag sok éves műszaki tapasztalata és ismeret alapján megfogalmazott gondolata értelmes hozzáadott értek. Ha ez rontja valaki élvezetét akkor gondolja át mennyire volt értelmes az az élvezet ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: wittao »

ZolaBA írta:
2023.03.03., pén. 19:02
wittao írta:
2023.03.03., pén. 14:28
- tapasztalati megosztasoknak jobban orulnek itt, mint az elmeleti “miert nem” csapat ugyanugy hozza nem erto fejtegetesehez
Az a rossz hírem van, hogy az ezo cuccok "miért nem" működésének _is_ ez a topic helye.
Próbáltam kezdeményezni mást, nem érdekelt senkit. Ezek után csak bíztatni tudok mindenkit, hogy nyugodtan fejtse ki itt, ha valami szerinte blődség, nem lesz kevésbé igaza, mint a másik oldalnak ;)

Amúgy 3-400.000 Ft-nyi hungrálnak pedig már ténylegesen lehet pozitív akusztikai hatása :napsut:
bár kétlem, hogy a hangzás javítás szempontjából ez lenne a pénz elégétésenek leghatékonyabb módja :smile29:
Azert az nagy kulonbseg, ha valaki leir valamit (megosztja a kozosseggel) ez meg az az o rendszereben ilyen hatast okozott vagy a masik: ezt, meg ezt o ilyen hatastalannak tartja kiprobalas nelkul is, mert csak.
Az egyik a topik temajahoz kapcsolodo hozzaszolas, mig a masik egy szandekos bomlaszto trollkodas.
Itt majd az adminok felelossege, hogy egy adott topikot sorozatosan trollkodo egyeneket jutalmaz-e par nap pihivel, vagy sem.
Ha valaki egy temahoz nem tud ertelmesen hozzatenni, legalabb a tobbiek elvezetebol ne vegyen el…
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Volt itt 15éve ennél is nagyobb, 16-20szoros hangzás javulás ígérete, terméke(?), Babos László jegyezte ez a fejlesztését, szabadalmazni is szándékozta ...
Aztán lett ami lett ... eltűnt a semmibe. Persze lehet ennek több oka is, de 20xszoros javulás, az már nem semmi.
https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?p=618693#p618693

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

wittao írta:
2023.03.03., pén. 14:28
- tapasztalati megosztasoknak jobban orulnek itt, mint az elmeleti “miert nem” csapat ugyanugy hozza nem erto fejtegetesehez
Az a rossz hírem van, hogy az ezo cuccok "miért nem" működésének _is_ ez a topic helye.
Próbáltam kezdeményezni mást, nem érdekelt senkit. Ezek után csak bíztatni tudok mindenkit, hogy nyugodtan fejtse ki itt, ha valami szerinte blődség, nem lesz kevésbé igaza, mint a másik oldalnak ;)

Amúgy 3-400.000 Ft-nyi hungrálnak pedig már ténylegesen lehet pozitív akusztikai hatása :napsut:
bár kétlem, hogy a hangzás javítás szempontjából ez lenne a pénz elégétésenek leghatékonyabb módja :smile29:
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: akvapark »

"mert mi a mertekegysége a szeretetnek "
"A szeretet mértéke a mértéktelen szeretet." leborulok.gif
Szt. Ágoston
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: wittao »

Aszpirin írta:
2023.03.03., pén. 15:17
wittao írta:
2023.03.03., pén. 14:40
Persze bele lehet kotni az elo faba is, mert mi a mertekegysege a szeretetnek alapon, de hagyjuk mar ezt, legalabb itt…
Oké, bár bennem is felmerült a fülelek által - és az előbb általam is leírt - megfogalmazott kérdés, és - el kell hinned nekem - nem kötözködésből. Egyszerűen reál beállítottságú vagyok, szeretem az egzaktul definiált dolgokat, és nem értem a pngyolaságokat.
Amúgy igazad van, abba is hagyom.
En is hasonlokeppen gondolom, mint Te hidd el.
Viszont egy 3db-os “etkeszlet”-en mit akarnak merni, akik mernenek? En emiatt nem firtatom ennek a mindennemu magyarazatat. Majd kiprobalom egyszer ha lesz ra idom, ha nem, akkor meg igy jartam, nem tudom meg 1x-ezni a rendszerem erteket :)
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2023.03.03., pén. 14:40
Persze bele lehet kotni az elo faba is, mert mi a mertekegysege a szeretetnek alapon, de hagyjuk mar ezt, legalabb itt…
Oké, bár bennem is felmerült a fülelek által - és az előbb általam is leírt - megfogalmazott kérdés, és - el kell hinned nekem - nem kötözködésből. Egyszerűen reál beállítottságú vagyok, szeretem az egzaktul definiált dolgokat, és nem értem a pngyolaságokat.
Amúgy igazad van, abba is hagyom.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: wittao »

Aszpirin írta:
2023.03.03., pén. 14:32
wittao írta:
2023.03.03., pén. 14:28
- ha azt irja valaki, hogy “sokkal jobb”, na annak sincs mertekegysege
Hacsak nem olyant ír, hogy "megtízherezheti a hifi-rendszer hangi értéket". Mert ez tényleg felveti a kérdést - és ez volt fülelek kérdése - hogy milyen skálán, milyen mértékegységben tízszerezi meg (én még hozzátenném azt is, hogy mi is az a "hangi érték", amit megtízszerez).
Az irodalomban is talalkozhatunk “koltoi tulzas”-okkal, es nyugtazva tovabb siklunk az olvasas soran.
Ugyanezt alkalmazom ezeknel az eseteknel is. Ha 2x valtozast irt volna, akkor sem erdekelne. Ha azt irta volna, hogy sokkal jobb, az is ertelmezhetetlen.

Egyebkent meg felnott emberek vagyunk, neha meg is probalunk ennek megfeleloen viselkedni, kommunikalni, ertelmezni is dolgokat… itt is ezt a kepesseget kell elovennunk lelkunk legrejtettwbb bugyraibol, es leforditani: neki NAGGYON tetszik. Es pont. Persze bele lehet kotni az elo faba is, mert mi a mertekegysege a szeretetnek alapon, de hagyjuk mar ezt, legalabb itt…
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2023.03.03., pén. 14:28
- ha azt irja valaki, hogy “sokkal jobb”, na annak sincs mertekegysege
Hacsak nem olyant ír, hogy "megtízherezheti a hifi-rendszer hangi értéket". Mert ez tényleg felveti a kérdést - és ez volt fülelek kérdése - hogy milyen skálán, milyen mértékegységben tízszerezi meg (én még hozzátenném azt is, hogy mi is az a "hangi érték", amit megtízszerez).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: wittao »

Van egy olyan opcio is, hogy:
- nem kotelezo elolvasni, ami ide van irva
- nem kotelezo kiprobalni, amiket itt ajanlanak
- ha azt irja valaki, hogy “sokkal jobb”, na annak sincs mertekegysege
- kiprobalni azert nem tilos
- tapasztalati megosztasoknak jobban orulnek itt, mint az elmeleti “miert nem” csapat ugyanugy hozza nem erto fejtegetesehez
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Annyira nehéz elhinni, hogy nekem nem is megy :smile29:
Oké, valami változik, kellemesebb lesz. De mi az, hogy tízszer?? Milyen a skála? Lineáris, vagy logaritmikus? Vagy csak annyi, hogy sokkal sokkal, jelentősen? De ha torzít (mert igenis minden cucc meg a felvétel is valamennyire torzít), és ezt nem hallom a kütyü "hatására", akkor a torzításokkal együtt mást is elfed. Ha meg ugyanúgy torzít, csak nem zavar, akkor besorolhatjuk az agyműködést befolyásoló szerek/hatások közé, és akkor nagyon nem mindegy, hogy ki használja, felelőtlenség bárkinek ajánlani.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Ismételten a Hungrálról. Az eltelt 3 hónap során, amióta ez az alkalmazás elterjedt(?), a tapasztalatok alapján módosultak kissé a felhasználás körülményei, de nem változott a termék alkalmazás jelentősége. A korábban publikált elhelyezési mód helyett van egy lényegesen, többszörösen erősebb hatású elhelyezési forma, illetve számos, más eredményes alkalmazási lehetőség. Csak azért írom le ezt a néhány mondatot, mert még ha nehéz is elhinni, de továbbra is az a véleményem, hogy e hobbi művelőinek egy olyan lehetőséget ad a Hungrál alkalmazás, amivel megtízszerezheti a hifi rendszerének hangi értékét. Igaz, hogy ez nincs ingyen, 3-400 ezer forint kell hozzá, és némi kompromisszum vállalás a hifi szobában látvány terén.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”