Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Igen, tisztában vagyok vele István, hogy nem része a zenének, de olyan édes a becsapás.
istvan01 írta:
2018.12.18., kedd 15:50
és bizony csábítóan változtat a "hangon". Csak egy nagyon nagy baj vele, hamis, mert ez nem része a zenének, olyan cukormáz. Ezzel a helység közép-magas hang akusztikáját vagy a hangsugárzó beszakadásait "javítani" becsapás.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ajkamici írta:
2018.12.18., kedd 15:33
Oké elhiszem ,hogy nem hat az akusztikára , meg azt is hogy elvileg inkább semmire, mindazonáltal mégis "működik" és kellemesebb vele mint nélküle a zenehallgatás.
Én csupán az akusztikával kapcsolatban tiltakoztam. Hogy annak az izének van-e bármire hatása, engem kevésbé érdekel, játsszon vele bátran, akinek erre van ingerenciája és élvezze, ha pozitív hatást érzékel! Tőlem nem kell félni, nem fogom megkérdőjelezni. :)

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

ajkamici írta:
2018.12.18., kedd 15:33

A témát nem erre a Tschang féle kütyüre akartam fókuszálni hanem inkább csak érintőlegesen arra hogy ez is
tartalmaz kék gyöngyöt.
A harangocskákon a kék pöttyök nem csinálnak semmit a hanggal, az csak "lelkét" nyugtatja a juzernek.
Viszont a harang csilingel ha kívülről kap valami gerjesztést, nem hangosan, és csak a saját frekvenciáján ad egy csekély "visszhangot". Minél több ilyen harangot pakolsz magad köré, annál erősebb hatás, a harang anyagával, méretével és elhelyezésével lehat szórakozni.
Én szimuláltam ezt a hatást apró kristály poharakkal, és bizony csábítóan változtat a "hangon". Csak egy nagyon nagy baj vele, hamis, mert ez nem része a zenének, olyan cukormáz. Ezzel a helység közép-magas hang akusztikáját vagy a hangsugárzó beszakadásait "javítani" becsapás.

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Nem kell ezt ennyire komolyan venni, csak játék az egész és a téma-topik is erről szól vagy nem ?

Ismerős ? :rolleyes:
Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)
huszti-zsolt írta:
2018.12.18., kedd 12:04
LIMAR írta:
2018.12.06., csüt. 09:04
hosszu írta:
2018.12.06., csüt. 08:50
...és akkor talán végre vissza is kanyarodhatnánk a topik témájához.
Muszáj?
De most komolyan.
Ez egy elvileg szakmai, technikai fórum.
"Hosszu" ideje semmiről se szól, mint a megfoghatatlan baromságokról. Totál lejáratása az AVX-nek ez az egész, ami itt folyik.
Először a VF, aztán most meg ez az ezoterikus izé. Komolyan égnek áll már a hajam tőle. Valós, megfogható, kontrollálható műszaki információ jó ideje már nulla. Akik érdemben hozzászóltak régen (NJ, Penna...), már jó ideje leléptek. Sehol semmi mozgás, csak itt (meg néha a kazettás deckekben és a tunerekben, XXI. század! ). Rémisztő az állapot.
Gábor, az utolsó szóig egyetértek veled. És azóta itt 8(nyolc!!!) oldal beírás született.
Drakula halott és jól érzi magát. :(
Ennek a hifiakárminek tényleg ki kell halnia, ha már csak ennyi mondandója van a világ számára! :(

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Nem bántóak a szavaid , köszönöm a visszajelzést Tőled.
Nyilván ez magas labda volt egy akusztiával is foglalozó szakembernek, amit kénytelen voltál lecsapni.
Látom nem kellett volna azt irnom ,hogy "akusztikai anomáliák " javításában segit...
Oké elhiszem ,hogy nem hat az akusztikára , meg azt is hogy elvileg inkább semmire, mindazonáltal mégis "működik"
és kellemesebb vele mint nélküle a zenehallgatás.
A témát nem erre a Tschang féle kütyüre akartam fókuszálni hanem inkább csak érintőlegesen arra hogy ez is
tartalmaz kék gyöngyöt.

quote=fapaci post_id=2325888 time=1545134133 user_id=487]

Az akusztika logikus jelenségek halmaza. Nincs benne semmi, ami jelenlegi tudásunkkal megmagyarázhatatlan lenne. Magabiztosan állítom neked, hogy ezeknek a falapoknak nincs észrevehető hatása a szoba akusztikájára. Direkt nem állítom, hogy semmilyen hatása nincs, hiszen minden tárgynak van valami, de hogy ez esetben ezt nem hallod meg, arra a fejemet teszem fel tétként. Egy átlagos lakószobában 100-200 m2 visszaverő felületet találunk, az akusztikai viselkedést ezek mérete, kialakítása, elhelyezése határozza meg. Az említett kütyük felülete tippem szerint 0,001 m2 felületet sem adnak ki, ami a szoba összfelületéhez képest 5 nagyságrenddel kisebb. Az akusztikában ez már bőven elhanyagolható szintnek számít, az átlagos zenehallgató ennél jóval komolyabb jelenségeket sem érzékel néha.

remélem, nem bántanak a szavaim, inkább tanácsnak szánom őket annak érdekében, hogy ez az áldatlan kődobálás itt egy kicsit visszataláljon valami emberi mederbe. Bátran legyinthetünk egymás hülyeségeire, ezen még jókat lehet vidulni is, de amikor elkezdjük megmagyarázni... na azon kapja fel a vizet a többség.
[/quote]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ajkamici 2018.12.18., kedd 15:42-kor.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: supravox »

hosszu írta:
2018.12.18., kedd 12:36
Ennek a hifiakárminek tényleg ki kell halnia, ha már csak ennyi mondandója van a világ számára! :(
Azért ugye ha 5 db kék gyöngyös zacskóval és a valamikori Jáva építő néhány elemével "kinyitom" a bemutatótermed falait, megnövelem a hallható, érzékelhető légterét, rendszered dinamikáját, testességét, legalább egy kicsit elgondolkodsz, hogy az a "csak ennyi", talán egy kicsit többet jelent...
Hidd el, nem a Heed bemutatóterem lenne az első, ahol a tulajdonos azon gondolkozik, hogy a fenébe tudná elrejteni a "zacsikat" gyöngyös üvegcséket a vásárlói szeme elől...
[/quote]



Ami ugye teljesen korrekt eljárás.
Elképzelem a usert ahogy áhitattal hallgatja a bármelyik hifi kereskedő által demonstrált,Föld legjobbja felszerelést.
Természetesen nem tudja,hogy kb. 30 féle bizbasz van eldugva itt-ott,hogy valahogy megszólaljon a motyó.
Emberünk zsebbenyúl, fizet, majd otthon összerakja a cuccot és csalódottan néz maga elé..valami nem oké,valami hibádzik.
Telefonálás ezerrel a kereskedőnek aki széttárja a kezét,hogy ez már nem az ő problémája.
Kb. ennek kellene lezajlania ha az a sok biszbasz működne esetleg 2 napnál tovább.
De NEM.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

hosszu írta:
2018.12.18., kedd 12:36
Azért ugye ha 5 db kék gyöngyös zacskóval és a valamikori Jáva építő néhány elemével "kinyitom" a bemutatótermed falait, megnövelem a hallható, érzékelhető légterét, rendszered dinamikáját, testességét, legalább egy kicsit elgondolkodsz, hogy az a "csak ennyi", talán egy kicsit többet jelent...
Hidd el, nem a Heed bemutatóterem lenne az első, ahol a tulajdonos azon gondolkozik, hogy a fenébe tudná elrejteni a "zacsikat" gyöngyös üvegcséket a vásárlói szeme elől...
Itt a pont, happy END és FINE 36_1_11.gif
Nem kell több, nyitva mindenki előtt ajtó, ablak, falak nélkül ... leborulok.gif
Olyan jó ilyeneket látni, olvasni, érezni, hinni .. nirvana és béke. Nincs tovább keresgélés :ohnoohnoohno:

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Jester »

chord írta:
2018.12.18., kedd 13:24
Ez érthető, egyenes beszéd.
Csak az nem, hogy pl. a kábeleknél a magyarázó szövegeket simán megesszük.
Az miért nem gáz? Ez meg miért igen?
Én például nem igazán érzem a különbséget egy tápkábel és a kék gyöngyök hangra gyakorolt hatása között. Nyilván értem, hogy a tápkábelt könnyebb elfogadni, hiszen az aktív része a rendszernek. De éppúgy nem tudják magyarázni, és éppúgy nem tudják mérni a hangra gyakorolt hatását. És leszögezném, hogy nem azt vonom kétségbe, hogy a tápellátás nem számít, mert nyilván egy zajos hálózaton egy erősítő sok mindent fel tud szedni a hálózatról (hűtő, mosógép, stb.) de azok mérhető, és tápszűrővel kiküszöbölhető dolgok. Az 1 milliós tápkábel meg USB meg ethernet viszont nekem éppen olyan agyrém mint a kék gyöngy.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

chord írta:
2018.12.18., kedd 13:24
Ez érthető, egyenes beszéd. Csak az nem, hogy pl. a kábeleknél a magyarázó szövegeket simán megesszük. Az miért nem gáz? Ez meg miért igen?
Én még nem találkoztam olyan indoklással, hogy egy kábel javítja az akusztikai problémákat. Ha szembe jönne egy ilyen, ugyanazt írnám róla, mint az imént. De ha hozol konkrét példát, akkor talán tudunk érdemben is beszélni róla.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: chord »

Ez érthető, egyenes beszéd.
Csak az nem, hogy pl. a kábeleknél a magyarázó szövegeket simán megesszük.
Az miért nem gáz? Ez meg miért igen?

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ajkamici írta:
2018.12.18., kedd 11:32
Bár Zsolt volt nálam és látta ő is, hogy van néhány Tschang féle acoustic system rezonátorom az amorf hallgató szoba és nem megfelelő akusztika miatt. Ezek a rezonátorok valóban működnek és sokat segítenek a szobaakusztikai anomáliák javításában.
Most az van, hogy vagy legyintünk az ilyen beírásokra és hagyjuk szabadon áramolni a hülyeséget, vagy közbeszólunk és ezzel esélyt adunk másoknak, hogy minket, jelen esetben engem nézzenek hülyének, támadónak, kötekedőnek, szkeptikusnak, meg valahány név a naptárban... Nekem teljesen mindegy, ki mitől érzi magát jól zenehallgatás közben, sőt a számomra sikeres ember pont azzal emelkedik ki a tömegből, hogy megtalálja a maga örömét a világban. Ennek szellemében az sem zavar, ha valaki üres alkoholos palackokkal rakja körbe magát, vagy általad felhozott kütyüket aggat a falra. Nem vonom kétségbe az ezekhez való jogot és kikérem magamnak, ha valaki az én, vagy bárki más hülyeségeit kezdi megkérdőjelezni. Csak annyit javasolnék, ne kezdjük el megmagyarázni ezeket a jelenségeket, mert pontosan ez csapja ki a biztosítékokat!

Az akusztika logikus jelenségek halmaza. Nincs benne semmi, ami jelenlegi tudásunkkal megmagyarázhatatlan lenne. Magabiztosan állítom neked, hogy ezeknek a falapoknak nincs észrevehető hatása a szoba akusztikájára. Direkt nem állítom, hogy semmilyen hatása nincs, hiszen minden tárgynak van valami, de hogy ez esetben ezt nem hallod meg, arra a fejemet teszem fel tétként. Egy átlagos lakószobában 100-200 m2 visszaverő felületet találunk, az akusztikai viselkedést ezek mérete, kialakítása, elhelyezése határozza meg. Az említett kütyük felülete tippem szerint 0,001 m2 felületet sem adnak ki, ami a szoba összfelületéhez képest 5 nagyságrenddel kisebb. Az akusztikában ez már bőven elhanyagolható szintnek számít, az átlagos zenehallgató ennél jóval komolyabb jelenségeket sem érzékel néha.

Tehát... nem vonom kétségbe, sőt örülök annak, hogy számodra ezek a cuccok emelik az élvezet értékét, de ne akard megmagyarázni olyan fizikai jelenségekkel, melyek működésével nem vagy tisztában! Remélem, nem bántanak a szavaim, inkább tanácsnak szánom őket annak érdekében, hogy ez az áldatlan kődobálás itt egy kicsit visszataláljon valami emberi mederbe. Bátran legyinthetünk egymás hülyeségeire, ezen még jókat lehet vidulni is, de amikor elkezdjük megmagyarázni... na azon kapja fel a vizet a többség.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »

Ennek a hifiakárminek tényleg ki kell halnia, ha már csak ennyi mondandója van a világ számára! :(
[/quote]

Azért ugye ha 5 db kék gyöngyös zacskóval és a valamikori Jáva építő néhány elemével "kinyitom" a bemutatótermed falait, megnövelem a hallható, érzékelhető légterét, rendszered dinamikáját, testességét, legalább egy kicsit elgondolkodsz, hogy az a "csak ennyi", talán egy kicsit többet jelent...
Hidd el, nem a Heed bemutatóterem lenne az első, ahol a tulajdonos azon gondolkozik, hogy a fenébe tudná elrejteni a "zacsikat" gyöngyös üvegcséket a vásárlói szeme elől...
longkft.hu/audioblog/

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »

ajkamici írta:
2018.12.18., kedd 11:32
Bár Zsolt volt nálam és látta ő is, hogy van néhány Tschang féle acoustic system rezonátorom az amorf
hallgató szoba és nem megfelelő akusztika miatt.
Ezek a rezonátorok valóban működnek és sokat segítenek a szobaakusztikai anomáliák javításában.
A kék pöttyök nekem fel sem nagyon tűntek, de Zsolt szerint ez is fontos és nem véletlen eleme a rezonátoroknak.
Tschang gyárt olyan sorozatot is, ami csak a fa a két db kék gyönggyel.
Azonban! A Tschang által meghatározott helyekre téve a diy "gyöngyös fákat", előbb utóbb óhatatlanul feltűnik, hogy a fa anyaga, formája elenyészően kevés hatással van a hangra, ellenben a fán lévő gyöngyök mennyisége igen. Sok gyöngy - mint a már több helyen többször körberöhögött sünis megoldás - nagyobb változást eredményez, mint 2 db. Ezért módosítottam alapjavaslatomat arra, hogy tegyünk 1-1 dekás zacskókat a meghatározott helyekre.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

LIMAR írta:
2018.12.06., csüt. 09:04
hosszu írta:
2018.12.06., csüt. 08:50
...és akkor talán végre vissza is kanyarodhatnánk a topik témájához.
Muszáj?
De most komolyan.
Ez egy elvileg szakmai, technikai fórum.
"Hosszu" ideje semmiről se szól, mint a megfoghatatlan baromságokról. Totál lejáratása az AVX-nek ez az egész, ami itt folyik.
Először a VF, aztán most meg ez az ezoterikus izé. Komolyan égnek áll már a hajam tőle. Valós, megfogható, kontrollálható műszaki információ jó ideje már nulla. Akik érdemben hozzászóltak régen (NJ, Penna...), már jó ideje leléptek. Sehol semmi mozgás, csak itt (meg néha a kazettás deckekben és a tunerekben, XXI. század! ). Rémisztő az állapot.
Gábor, az utolsó szóig egyetértek veled. És azóta itt 8(nyolc!!!) oldal beírás született.
Drakula halott és jól érzi magát. :(
Ennek a hifiakárminek tényleg ki kell halnia, ha már csak ennyi mondandója van a világ számára! :(

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Hogy mire hat nem tudom neked igazolni.
De a hatását csak a süket nem hallja :napsut: :D

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A teremakusztikához semmi köze ezeknek a holmiknak (sem).
Ezért aztán idevaló ebbe a topikba :D
De ne magyarázzanak olyasmit bele, ami nem igaz.
Elhiszem, hogy hat a hallgatóra, de nem a terem akusztikájára.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kalmi »

Energiavámpírok...

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Én komolyan mondom kipróbálom.
Kiváncsi vagyok tényleg.

Bár Zsolt volt nálam és látta ő is, hogy van néhány Tschang féle acoustic system rezonátorom az amorf
hallgató szoba és nem megfelelő akusztika miatt.
Ezek a rezonátorok valóban működnek és sokat segítenek a szobaakusztikai anomáliák javításában.
http://www.6moons.com/audioreviews/fran ... ors_2.html
A kék pöttyök nekem fel sem nagyon tűntek, de Zsolt szerint ez is fontos és nem véletlen eleme a rezonátoroknak.
Csatolmányok
_vyr_610.jpg
_vyr_610.jpg (118.6 KiB) Megtekintve 1373 alkalommal

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »

Shimano írta:
2018.12.18., kedd 10:35
Hosszu,mutass egy könnyen elérhető kütyüt,és mond meg hogy hová is tegyem,és bár baromira nem hiszek benne,de igérem hogy kipróbálom,és le is írom itt hogy mit hallattam.Én tuti nem megyek sehová tapasztalni,mert nekem ez nem ér annyit,de itthon teszek egy próbát,csak mond meg hogy mit és hová tegyek.Egy rakat gyönygyöm is van még a párom esküvői ruhás biznisze után,ezek közül is tudok választani,csak tudni kéne hogy milyet,és hová.
Itt mindent megtalálsz, kérdezz bátran. :)
http://longkft.hu/audioblog/a-nagy-kekseg-3/

Nagyon sok új észrevétel történt a poszt megírása óta, így javaslom, első körben az 1 dekás zacskókat tedd a meghatározott helyekre, ne is szedd ki belőle a gyöngyöket.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: chord »

A szín-hatásról, azért van pár másik terület, ahol ügyelnek a színekre, és jó okkal.
pl. a katonai repülésben a műszer-megvilágítások vörös fényűek.
Hogy miért?, mert az emberi szem a vörös fényről áll vissza leggyorsabban a normál 'kinti' érzékelésre.

Tehát, a kék, az 'erősebb'.


A Naim, hogy mért zöld?
Ez jó kérdéd, mert nyilván, 90% azt mondaná, hogy a dizájnhoz tartozik, arról dizájnról van szó, ami a Nam védjegye, legalább annyira, mint a hang.
Megint csak óvatosan közelítsünk.
Ugyanis a Naim-nél legalább három dolog van, ami ide kívánkozik, ebbe e topicba.
1. A hálózati aljzatok, a készülékeken úgy vannak kialakítva, hogy kicsit lötyögnek. Komolyan, ezt el sem hittem, emlékszem, KF-nek kétségbeesetten telefonáltam, hogy lötyög és sz@r az zsírúj cucc, és miért nem tudom meghúzni. És kiderült, hogy direkte, ez a 'szisztéma'.
2. A Naim nem kábelfetisiszta, inkább a saját kábeleit beleveszi, beletervezi a kapott hangba. Valóban, a speckábelekkel csak a szerencsétlenkedés volt. Ez dejó, nem? Aztán nagy nehezen piacra dobta a saját IC kábeljét, ami tökugyanaz a drót volt, csak spec dogókkal meg egy furcsa geometriával; kicsi műanyag tartókba volt fűzve a kábel a végezés előtt, egy rezonátor(nak tűnő dolog), floating system, így mondták.

Kép

3. a Nam ic kábeleknél teljesen bevett gyakorlat, hogy időnként, kézzel át kell egyengetni a drótot, simogatni, és jobb lesz a hang.


Ez így kicsit röhejes, de az 1. és 2, az fájóan sokmilliós berendezéseknél van, nagy cég, neves, adózik, nem sufni... a 3.-ra meg az összes naimita megesküszik...:)

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Hosszu,mutass egy könnyen elérhető kütyüt,és mond meg hogy hová is tegyem,és bár baromira nem hiszek benne,de igérem hogy kipróbálom,és le is írom itt hogy mit hallattam.Én tuti nem megyek sehová tapasztalni,mert nekem ez nem ér annyit,de itthon teszek egy próbát,csak mond meg hogy mit és hová tegyek.Egy rakat gyönygyöm is van még a párom esküvői ruhás biznisze után,ezek közül is tudok választani,csak tudni kéne hogy milyet,és hová.

RIEC

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: RIEC »

ajkamici írta:
2018.12.18., kedd 09:27
Eldőlhet !!
Persze sok esetben úgy, hogy képes az ember saját magát becsapni ( hallom, de nem akarom tudomásul venni .. ) :rolleyes:
De persze az is lehet, hogy akarná hallani de nem tudja mert nincs mit.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »

A csoportszellemre, megfelelni akarásra (megfelelési kényszerre) egy konkrét történet - mert természetesen egyetértek mindazokkal, akik az önpszichózis mellett ezen pszichológiai jelenségre is hivatkoznak.
Az egyik "kékes" találkozón szépen haladtunk előre, a társaság tagjai egyértelműen hallották és azonos módon jellemezték a hangkép változását.
Ezután ismét léptünk "előre egyet", és amikor leállítottam a zenét, az addig egymás szavába vágó emberek csendben maradtak és maguk elé bámultak. Csend és "hullaszag". Kérdezem, mi van, mit hallottatok? Semmi válasz, majd a kínos csendet megtörve a házigazda félénken megjegyezte, hogy bizony ő most komoly visszalépést hallott a hangképben, de nem mert megszólalni, nem mert ellentmondani a csoportnak!!!!
Ezután a csoport többi tagja fellélegzett és mindenki bevallotta, hogy a hang szerinte is sokkal rosszabb. Az adott elemet kivettem, a társaság fellélegzett és mentünk tovább...

Miért van az az érzésem, hogy ez a bizonyos "csoportszellem" itt is jelen van? Talán azért, mert mindazok, akik folyamatosan beszélnek és elítélnek egy konkrét jelenséget még nem mertek eljönni, vagy éppen elhívni magukhoz, hogy tapasztaljanak, nem mernek "mást" hallani, mint amit a csoportszellem előír?
Csak kérdezem, mindenféle negatív érzés nélkül, sőt kifejezetten sajnálva néhány barátomnak tekintett csoporttagot, akik a csoportszellem miatt megfosztják magukat egy nagyon fontos megtapasztalástól és a fillérekből létrehozható sokkal jobb hangminőségtől.

Nekem tényleg édes mindegy, én nem az avx lakosságának eladott termékeimből élek és nem látok minden eszközben konkurenciát, tehát teljes gőzzel savaznom sem kell mindent és mindenkit, ami / aki az én lehetséges bevételeimet (üzleti esélyeimet) csökkentené... Nekem nem szükséges haverokkal, ál-nicknevekkel ellen hadjáratot vívnom minden újdonság, az enyémtől jobb hangú, jobb ár / érték arányú ötlet ellen... Én csak beszámolok, aztán akinek van elég mersze a csoportszellemnek - meg persze a néhány vezérürünek - ellentmondani, vesz a "felkínált tortából", a többi pedig nem. Az én bevételeim ettől nem nőnek, nem csökkennek.
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Eldőlhet !!
Persze sok esetben úgy, hogy képes az ember saját magát becsapni ( hallom, de nem akarom tudomásul venni .. ) :rolleyes:

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: shany »

Jester írta:
2018.12.17., hétf. 18:19
... Persze aki hallani akarja, hallani is fogja. De ez fejben dől el.
Ez eddig OK. Viszont, ha valaki nem akarja hallani, akkor lehet, hogy a valóban létezőt sem hallja? Eldőlhet fejben ez is?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”