Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fererencz »

chord_ írta:
2023.06.29., csüt. 20:00
... Hanem egy rezgő cuccról. Vagy nem?
Nem lehet, hogy ez csak szimplán egy 'mini' akusztikai kezelés, a mindenféle woodoo meg csak úgy menet közben rárakódott?
Ha ilyen jelzőket aggatunk rá, még a végén mérni is lehet, akár egy okostelefon segítségével is. :rolleyes:
Nem szotkam hibázni.

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: chord_ »

fapaci írta:
2023.06.29., csüt. 18:18
hollohazi írta:
2023.06.29., csüt. 08:10
A Tchang féle bronz, ezüst, arany, platina csengettyűk egyfajta rezonátorok, szerintem különböző frekvenciákra vannak hangolva és felharmonikusokat pótolnak, önmagukban is hallható a hangjuk úgy tudom.
Hogy az éppen hallgatott zenei műsor felharmonikusait pótolják, ahhoz ezeket a csengettyűket be kellene hangolni arra a hangra/hangnemre, amit éppen hallgatunk, bár ugye egy zenei darabon belül nem ritka a hangnemváltás, szóval viszonylag gyorsan kell majd cserélgetni a csengettyűket a szobában, nem árt hozzájuk kezelő személyzet, zenekar sem. Ha csak úgy találomra szólalnak meg valamilyen hangmagasságon, annak eredménye nem zenei al/felharmonikus (egész számú többszörös frekvenciájú) hang lesz, hanem torzítás, disszonancia. Mondjuk ha a csengettyű Cisz (C#) hangon rezonál, de mi éppen egy c-moll darabot hallgatunk, garantáltan bántó lesz benne a Cisz. Ugyanez történik, amikor damping, tompítás nélküli akusztikus hangszereket teszünk a zenehallgató szobába. Látványra nyilván nagyon klassz, de hallásra igencsak kétséges az eredmény.

Akit érdekel, mennyire zavaró az ilyesmi, annak javaslom, próbáljon egyszerre kétféle zenét hallgatni! Ebből általában tökéletes kakofónia alakul ki, nagyon ritka esetben lesz élvezetes.
Lehet, hogy másképp is működhetnek. Valószínűleg nem annyira szűk spektrumon képesek rezonálni, és mondjuk pont azon a környéken, ahol a szettnek / szobának 'túllövése' van valami miatt. Vagyis, ezekből a bántó csúcsokból egyszerűen elvesz, ill. 'elrezonáltat' valamit. Kb. mint a rezonáns állványok, csak finomabban, meg sokkal-sokkal kisebb energiával, de nem kizárt, hogy érzékenyek vagyunk itt a módfelett pici változásokra is.
Felharmonikust talán nem nagyon pótolhat, mert maga is az adott anyagból nyeri az energiát, és passzív rezonáns a rendszer, esetleg valami irányhatás lehet, nem tudom.
Nyilván nem a basszus-tartományra gondoltam, hanem valahol felül.

És ez is csak egy elmélet... meg én sosem próbáltam ilyesmit.

Egy hangyányi következetlenség úszkál a levegőben, amúgy. Sokan az akusztikai kezelések mindenhatóságában majdnem jobban hisznek, mint a drágább / jobb készülékben. Itt pedig nem lila pöttyről vagy egy matricáról vagy egy beszorított félcentis náddarabról van szó. Vagy egy más szigetelésű vezetékről. Hanem egy rezgő cuccról. Vagy nem?
Nem lehet, hogy ez csak szimplán egy 'mini' akusztikai kezelés, a mindenféle woodoo meg csak úgy menet közben rárakódott?
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

Snipi írta:
2023.06.29., csüt. 12:01
La_Valse írta:
2023.06.29., csüt. 10:47
Mit értesz alharmonikus kifejezés alatt? Az alapharmonikust szokták használni.
Egy hangszer aktív hangkeltő eszköz, a példában szereplő csengő most passzív,
csak akkor "él", ha van mellette más keltette hang.
Alharmonikus a megszólaltatott hang alatti oktáv hangokat jelenti.
Például, ha egy hegedűn megpendítjük, vagy meghúzzuk a felülről második húrt, ami ugye "a" hang (azért ezt mondom, mert ez pontosan 220 Hz) akkor elvileg szól mind a 10 oktávon az "a" hang, igaz hogy inkább csak érezzük mint halljuk, de elég nagy hatással van a lefogott hangra.
Ami a 220Hz felett van (440, 880 stb.) hívjuk felharmonikusnak ami alatta van (110, 55 ...) az alharmonikus.
Ezeket hol olvastad?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

hollohazi írta:
2023.06.29., csüt. 08:10
A Tchang féle bronz, ezüst, arany, platina csengettyűk egyfajta rezonátorok, szerintem különböző frekvenciákra vannak hangolva és felharmonikusokat pótolnak, önmagukban is hallható a hangjuk úgy tudom.
Hogy az éppen hallgatott zenei műsor felharmonikusait pótolják, ahhoz ezeket a csengettyűket be kellene hangolni arra a hangra/hangnemre, amit éppen hallgatunk, bár ugye egy zenei darabon belül nem ritka a hangnemváltás, szóval viszonylag gyorsan kell majd cserélgetni a csengettyűket a szobában, nem árt hozzájuk kezelő személyzet, zenekar sem. Ha csak úgy találomra szólalnak meg valamilyen hangmagasságon, annak eredménye nem zenei al/felharmonikus (egész számú többszörös frekvenciájú) hang lesz, hanem torzítás, disszonancia. Mondjuk ha a csengettyű Cisz (C#) hangon rezonál, de mi éppen egy c-moll darabot hallgatunk, garantáltan bántó lesz benne a Cisz. Ugyanez történik, amikor damping, tompítás nélküli akusztikus hangszereket teszünk a zenehallgató szobába. Látványra nyilván nagyon klassz, de hallásra igencsak kétséges az eredmény.

Akit érdekel, mennyire zavaró az ilyesmi, annak javaslom, próbáljon egyszerre kétféle zenét hallgatni! Ebből általában tökéletes kakofónia alakul ki, nagyon ritka esetben lesz élvezetes.

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: supravox »

asebestyen írta:
2023.06.29., csüt. 08:26
hollohazi írta:
2023.06.29., csüt. 08:10
A Tchang féle bronz, ezüst, arany, platina csengettyűk egyfajta rezonátorok, szerintem különböző frekvenciákra vannak hangolva és felharmonikusokat pótolnak, önmagukban is hallható a hangjuk úgy tudom.
Felharmonikusokat nem pótolnak, hanem tesznek hozzá, gyakorlatilag felharmonikus torzítást okoznak. Minél jobb egy rendszer, azaz minél kisebb a torzítása, ez annál nagyobb hibát okoz arányaiban.
Hát nekem van 1db ilyen csengettyűm.
Talán arany v platina.
Nagyon kedvelem amit csinál.
Valahogy minden tisztább és "anyagszerűbb" ha bent van a szobában.
K...a szeretnék még egyet.
A Hungrál nálam kb. semmit nem csinált.
De biztos nem voltam elég türelmes játszadozni vele.
A csengettyű azonnal működött.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Snipi »

La_Valse írta:
2023.06.29., csüt. 10:47
Mit értesz alharmonikus kifejezés alatt? Az alapharmonikust szokták használni.
Egy hangszer aktív hangkeltő eszköz, a példában szereplő csengő most passzív,
csak akkor "él", ha van mellette más keltette hang.
Alharmonikus a megszólaltatott hang alatti oktáv hangokat jelenti.
Például, ha egy hegedűn megpendítjük, vagy meghúzzuk a felülről második húrt, ami ugye "a" hang (azért ezt mondom, mert ez pontosan 220 Hz) akkor elvileg szól mind a 10 oktávon az "a" hang, igaz hogy inkább csak érezzük mint halljuk, de elég nagy hatással van a lefogott hangra.
Ami a 220Hz felett van (440, 880 stb.) hívjuk felharmonikusnak ami alatta van (110, 55 ...) az alharmonikus.

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Ha valakinek van ilyen eszköze, érdemes lenne megvizsgálni, milyen saját hangja van neki, tehát megkocogtatni valamivel. Mit lehet hallani? Milyen hangisan? Rezgőkent, gerjesztve is azt a hangot veszi át leginkább, ami a saját hangja.

Én a klasszikus gitárt száműztem a zenehallgatás helyszínéről, mert a húrok átveszik a rezgéseket. Hangtál is van a közelben, azon nem vettem észre, hogy gerjedne. Talán majd megvizsgálom a saját hangját, meg hogy meg tudja-e szólaltatni egy hangosabb zeneszám.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fererencz »

asebestyen írta:
2023.06.29., csüt. 08:26
Felharmonikusokat nem pótolnak, hanem tesznek hozzá, gyakorlatilag felharmonikus torzítást okoznak. Minél jobb egy rendszer, azaz minél kisebb a torzítása, ez annál nagyobb hibát okoz arányaiban.
Az mondjuk így igaz lehet, hogy egy jobb, kevésbé torzító rendszer esetén könnyebben ki is halljuk a kis zengő hangját.

Bár, szvsz a hangja, tehát a torzítás amit hozzá ad, az eltörpül az alaphoz képest.

Nekem az a fura, az egyre drágább anyag egyre tisztább hangot is ígér. A tiszta az kevesebb saját hangot jelent (kisebb hatékonyság), vagy intelligens módon tudja hol kell hatnia, hogy tisztuljon a hang?
Nem szotkam hibázni.

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Mit értesz alharmonikus kifejezés alatt? Az alapharmonikust szokták használni.
Egy hangszer aktív hangkeltő eszköz, a példában szereplő csengő most passzív,
csak akkor "él", ha van mellette más keltette hang.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Egy hangszer hangját - ez alól kivételt képeznek a hangot elektronikus úton előállító hangszerek (nem, nem az elektromos gitárra gondolok) - pont a fel és alharmónikus hangok milyensége (minősége) határozza meg. Mondjuk ha két vonós hangszeren megszólaltatjuk ugyanazt a hangot, akkor azért nem fog egyformán szólni, mert egyrészt az alaphang görbéje is más lesz (faanyag, húranyag stb ... hosszú lenne nem mennék bele) és a "kísérő hangok" (al és fel harmónikusok) milyensége és minősége - most ebbe se mennék bele mélyebben - is más lesz.
Állítólag bizonyos hangszerek hangja azért olyan fantasztikus (név nélkül) mert a felharmónikusok olyan jó hatással vannak a hangra, hogy ettől lesz egyedülálló.
Úgyhogy bocs Ákos, én ezt a felharmónikus torzítást nem igazán értem. Vagyis értem, csak az a poén benne, hogy egy hangszer hangja pont ezektől lesz olyan amilyen.

konzumprodukt
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2019.11.10., vas. 20:47
Értékelés: 12

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: konzumprodukt »

asebestyen írta:
2023.06.29., csüt. 08:26
Felharmonikusokat nem pótolnak, hanem tesznek hozzá, gyakorlatilag felharmonikus torzítást okoznak. Minél jobb egy rendszer, azaz minél kisebb a torzítása, ez annál nagyobb hibát okoz arányaiban.
A Tidal is hasonlót csinál az MQA-val, egyfajta spectral band replication. :ohnoohnoohno:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

hollohazi írta:
2023.06.29., csüt. 08:10
A Tchang féle bronz, ezüst, arany, platina csengettyűk egyfajta rezonátorok, szerintem különböző frekvenciákra vannak hangolva és felharmonikusokat pótolnak, önmagukban is hallható a hangjuk úgy tudom.
Felharmonikusokat nem pótolnak, hanem tesznek hozzá, gyakorlatilag felharmonikus torzítást okoznak. Minél jobb egy rendszer, azaz minél kisebb a torzítása, ez annál nagyobb hibát okoz arányaiban.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

zoli73 írta:
2023.06.27., kedd 11:09
Snipi írta:
2023.06.26., hétf. 09:31
earforce írta:
2023.06.24., szomb. 20:50

Erre gondoltál?
https://www.technologyfactory.eu/en/aco ... 4-10000445
Igen valami ilyesmi lehetett. De mint írtam, már nagyon régen volt. De úgy emlékszem, hogy igen, ilyen volt.
Én ilyen eszközzel két hazai high-end kereskedő bemutatótermében is találkoztam.
A rendszer mögötti, és az oldalfalak közepére volt rögzítve, kb. 2m magasságban.
Valami oka csak van, hogy használják.
Más.
Többször elhangzott itt, hogy ezek az ezo kütyük előbb-utóbb kikopnak, feledésbe merülnek. Ez nincs így. Például nálam az Unicumos üveg az óta a rendszer része, mióta megtapasztaltam a hatását, és én is beszereztem egy garnitúrát. Ez nem egyedi eset, jó néhány ismerősnél, fórumtársnál jártam már, és meglepődve láttam, hogy milyen sokan használják az Unicumos üveget. Csak amivel én találkoztam rendszer, ahol jelen volt, a a tízet meghaladja, csak éppen ezek a rendszerek gazdái bár szinte mind fórumtagok, de kerülik a "közszereplést".
A másik megjegyzés, ami elhangzott, hogy miért van az, hogy minden ezo kütyünek csak pozitív hatása van. Ez sincs így.
Én jó pár, "Hosszú" által ajánlott eszközt kipróbáltam, volt több is, aminek semmi hatását nem érzékeltem, de például a csiszolóvászon lapok nálam egyértelműen negatív hatással voltak, ráadásul elég markánsan. De említhetném a sokak által magasztalt Hungrált is. Nálam hosszú ideig tartó kisérletezés alatt sem tudott semilyen hatást produkálni, sem pozitívat, sem negatívat. Végül elajándékoztam egy barátomnak, aki szintén fogékony az ezo kütyük iránt. Nála, több hét kisérletezés után bebizonyosodott, hogy zenét hallgatni jobb nélküle, mint vele, viszont a hálószobában elhelyezve, javult az alvásminőségük a feleségével.
Továbba annak aki úgy látja, hogy az ezo kütyük hatásáról mindig mindenki csak pozitívan számol be, annak figyelmébe ajánlom Zsolt blogjának ide vonatkozó bejegyzését. Miután a csiszolóvászon nálam egyértelműen megbukott, rá is kérdezten erre Zsoltnál, hogy nála nem voltak negatív tapasztalatok eszközökkel, amik sehogy sem váltak be, és csak negatív hatása volt? Zsolt azt felelte, hogy dehogynem, nem is kevés. Erre javasoltam neki, hogy tanulság képpen nem hogy ezekre a "zsákutcákra" is szentelne egy blogbejegyzés!
Így született meg az a poszt, amit fentebb ajánlottam, ebben Zsolt csokorba szedi azokat az eszközöket, amik nála nagyon nem váltak be.
Azt mondom nem szabad semmivel szemben sem elutasítónak lenni, viszont vélemény mondani csak saját tapasztalat alapján ildomos.
Szerintem, csak látva, olvasva, hallva róla, nem szabad semmit zsigerből elutasítani, és akinek még kedve sincs ilyen eszközökkel "vacakolni", annak véleményezni sem kötelező.
A Tchang féle bronz, ezüst, arany, platina csengettyűk egyfajta rezonátorok, szerintem különböző frekvenciákra vannak hangolva és felharmonikusokat pótolnak, önmagukban is hallható a hangjuk úgy tudom.
Az eltűnő ezo termékekről annyit, hogy azt minden kereskedő tudja, hogy a termékeknek van egy élet/tartam/görbéjük és ez nemcsak az ezo termékeknél van így. Továbbá minden ezo terméknek, alkamazásnak van egy olyan tulajdonsága, hogy a megfelelő szintű rendszerhez illeszkedik. Erre egy példát hozva: Egy AN Scotto interkonnekt nem úgy fog szerepelni egy néhány százezer forintos alap hifi rendszerben, mint az 5-ös szintű AN komponensek közt, nyilván azért, mert oda való és nem az előző rendszerbe.Természetesen itt már a hallgató személy kifinomult hallása/ami tanulható/ is szerepet kap.
A Hungrál alkalmazásról: Egy szett nem sokat ér, minimum 3 szett az ami már jól hallható, az elhelyezéssal sajnos sokat kell foglalkozni, van aki milliméterenként tologatja. Számít a pozíció, az egymástól való távolság és még sorolhatnám. Még fél év után is érnek meglepetések: A nagy Hungrál tetején lévő kard formának nem északra kell mutatnia, hanem az oldalfalakkal párhuzamosan előre. Akinek két szettje van legalább, annak én kipróbálásra ajánlom a tojás formát középre helyezve, a hallgató felé mutatva a talajon, libasorban elhelyezve, de itt sem mindegy, hogy hol van az első tag. Aki ezt nem hallja, annak nem érdemes ezzel a termékkel foglalkoznia. A tojás formák alkalmazásával tetszőlegesen korrigálhatók a hangsugárzók kompromisszumos elhelyezéséből adódó hibák. Többek közt, a hangsugárzók előtt a falhoz közeli elülső sarkoktól 20 cm-re előre, kifele lerakva, 45 fokos szögben koncentrálható, tömöríthető a színpadkép/annak, akinek túl távol vannak egymástól a hangsugárzók/, vagy tágítható oldal irányba. A tér előre hátra, le-fel mozgatása, kiterjesztése a tojás formák irányítottságának függvénye. A Hungrál hatásnak azonban ez csak egy mellékterméke az előzőekben felsoroltak, de van akinek ez fontos lehet.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

konzumprodukt írta:
2023.06.27., kedd 15:41
hollohazi írta:
2023.06.27., kedd 14:01
Nekem egy kereskedő, disztribútor mesélte, hogy neki Tchang megmutatta azt az alkalmazást, hogy a "csengettyűt" kivitte a hifi szobából, fekrakta a szomszéd ház falára, úgy demonstrálta a hatását, természetesen zárt ajtók, ablakok mellett. Mielőtt a szokásos mert hallani akarom, stb. ismert ellenvéleményeket, minősítéseket leírnánk, megjegyezném, hogy a 6Moon szerkesztősége is kardjába dőlt ekkor. De ha valakinek további kételyei lennének, Long is leírja, hogy ugyanezt tapasztalta a kék gyöngyökkel, hogy a szomszédos szobában, illetve a szomszéd kerítésen is működnek. És ha valaki ragaszkodna még a kék led teóriájához továbbra is, annak megjegyezném, hogy a kék gyöngyök ott is működnek, ahol nem látjuk/pl villanyóránál/ és természetesen sötétben is. Ezt még a vak is hallja, igazolták akkor, egyik jelenlevő személlyel.
Van egy rahedli a zöld-piros-sárga rekeszek melletti kis rekeszben. Úgy is hat, a szekrényben a kávéfőző tetején? Mert akkor elő se veszem. :D

A kék különleges szín volt egy ideig meg most is az talán, bár egyre kevesebb kék fény van az elektronikákban, volt hogy nagyon túltolták. Érdekes lenne a pszichológiáját, fiziológiáját felismerni, már mindent mérnek mobil MR segítségével, tuti ki lehetne mutatni, hogy ha kék kásagyöngy van jelen a tudatunkban, mennyiben más a zenei érzékelésünk. És akkor egy ezo csodával kevesebb, csak egy kellemes együttálás, mint egy bizonyos bor és egy bizonyos sajt (tele van a facebook a listával mostanság, mit mivel kell enni...).
Nemcsak a kék szín hat, hanem vszínűleg minden szín/kábelek szinezése/.Fekete-fehér és ezüst -arany 3D karaktereket használok/ 10 cm átmérő, 7 mm magasság/, melyeket szintén nagyon nehéz megfejteni, hogy hol és miért hatnak. Hatásuk hasonló a Hungráléhoz, mintegy kiegészítik azokat. Minden rendszer más színt kíván, nálam a fekete-fehér vált be. Az ezüst alapon arany színű karakter hangja: Nagy hangtömeg, analógos, hosszan hallgatható, "zenei"hangkarakter. Hibája, hogy levágja a sávszéleket. A fekete-fehér kombináció hangkarektere kissé hifis, de jó dinamikával, sávszélekkel, tér ábrázolással rendelkezik, mintegy ellentéte az előzőnek. Ezért használjuk a két, különböző színű tárcsákat egymásra ragasztva ott és azok, akiknek szükségük van rá. Más színkombináció még nem lett kipróbálva, de az egyszínű változatok semmit nem érnek. A hét karakternek van egy kitüntetett iránya, vagyis annak, hogy a tárcsa egyik karakterének milyen iránybe kelljen, hogy nézzen. Ez ugyanúgy "vakon" is hallatszik, még gépkocsiban is, járó motornál(öreg dízel).
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

konzumprodukt
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2019.11.10., vas. 20:47
Értékelés: 12

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: konzumprodukt »

hollohazi írta:
2023.06.27., kedd 14:01
Nekem egy kereskedő, disztribútor mesélte, hogy neki Tchang megmutatta azt az alkalmazást, hogy a "csengettyűt" kivitte a hifi szobából, fekrakta a szomszéd ház falára, úgy demonstrálta a hatását, természetesen zárt ajtók, ablakok mellett. Mielőtt a szokásos mert hallani akarom, stb. ismert ellenvéleményeket, minősítéseket leírnánk, megjegyezném, hogy a 6Moon szerkesztősége is kardjába dőlt ekkor. De ha valakinek további kételyei lennének, Long is leírja, hogy ugyanezt tapasztalta a kék gyöngyökkel, hogy a szomszédos szobában, illetve a szomszéd kerítésen is működnek. És ha valaki ragaszkodna még a kék led teóriájához továbbra is, annak megjegyezném, hogy a kék gyöngyök ott is működnek, ahol nem látjuk/pl villanyóránál/ és természetesen sötétben is. Ezt még a vak is hallja, igazolták akkor, egyik jelenlevő személlyel.
Van egy rahedli a zöld-piros-sárga rekeszek melletti kis rekeszben. Úgy is hat, a szekrényben a kávéfőző tetején? Mert akkor elő se veszem. :D

A kék különleges szín volt egy ideig meg most is az talán, bár egyre kevesebb kék fény van az elektronikákban, volt hogy nagyon túltolták. Érdekes lenne a pszichológiáját, fiziológiáját felismerni, már mindent mérnek mobil MR segítségével, tuti ki lehetne mutatni, hogy ha kék kásagyöngy van jelen a tudatunkban, mennyiben más a zenei érzékelésünk. És akkor egy ezo csodával kevesebb, csak egy kellemes együttálás, mint egy bizonyos bor és egy bizonyos sajt (tele van a facebook a listával mostanság, mit mivel kell enni...).

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Nekem egy kereskedő, disztribútor mesélte, hogy neki Tchang megmutatta azt az alkalmazást, hogy a "csengettyűt" kivitte a hifi szobából, fekrakta a szomszéd ház falára, úgy demonstrálta a hatását, természetesen zárt ajtók, ablakok mellett. Mielőtt a szokásos mert hallani akarom, stb. ismert ellenvéleményeket, minősítéseket leírnánk, megjegyezném, hogy a 6Moon szerkesztősége is kardjába dőlt ekkor. De ha valakinek további kételyei lennének, Long is leírja, hogy ugyanezt tapasztalta a kék gyöngyökkel, hogy a szomszédos szobában, illetve a szomszéd kerítésen is működnek. És ha valaki ragaszkodna még a kék led teóriájához továbbra is, annak megjegyezném, hogy a kék gyöngyök ott is működnek, ahol nem látjuk/pl villanyóránál/ és természetesen sötétben is. Ezt még a vak is hallja, igazolták akkor, egyik jelenlevő személlyel.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Én a magam részéről nem nagyon hiszek ezekben a voodoo dolgokban, de nem állok neki se pro se kontra érveket felsorakoztatni, és mivel nem hiszek bennük, így ki se próbáltam egyiket se.
Ezért nem érzek "jogalapot" minősíteni. (A japán írásmóddal kapcsolatos beírásomat is csak viccnek szántam, meg hogy dicsekedjek vele, hogy én még ezt is tudom. :D - na jó ez is vicc volt.) Elfogadom, ha valakinek ez sokat jelent, és nem fogom kinevetni, vagy ezért lenézni.
Én személy szerint ha valami nem tetszik az otthoni hangban, inkább cserélek hangdobozt, erősítőt stb. vagy mittomén mit. Ha meg tetszik, akkor nem állok neki b##ogatni. (Ami jó (teccik), aztat nem báncsuk - Snipi 1. tv.-e :D , és ez nem csak hifire vonatkozik - .)
Nekem azért mégis most egy hozzáfűzni valóm lenne - lehet már mondtam, és ez nem csak a voodoo-ra vonatkozik - : ha valaki valamit mókol egy rendszerrel (tegyen kék pöttyöt a nádra vagy bármi) és ezek után jobbnak AKARJA hallani, akkor jobbnak is fogja.
De ugyanez igaz - mint utaltam rá - két komponens esetleges összevetésére. SZERINTEM mindenki azt fogja jobbnak hallani amit jobbnak akar hallani.
Tudom ez így csúnya és erősen degradáló az idők folyamán belénk plántált prekoncepció erős kiemelésével, de az a véleményem, akinek van egy kis önismerete és/vagy önkritikája az belátja, hogy ha még csak részben is de sajna ez a helyzet. (Vagy nem sajnos ... nem az én tisztem ezt megítélni.)

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: chord_ »

akvapark írta:
2023.06.27., kedd 09:33
Az egész voodoo Darvas László - HFM - Belt effektus propagálásával kezdődött, a '80-as évek közepén. Nagy irodalma volt, egy-egy kiadvány elérte az ötvenezres példányszámot; olvasótábora legalább háromszoros.
...
Tehát csak kevesen mertek röhögni a hifi varázslásokon. Hisz bent akart maradni a csapatban.
Elszabadult a pokol, mindenki mindent hallott, bizonygatta az auditiv hatást, főleg a csodaportékák gyártói.
És ez leszivárgott a ténylegesen különbséget jelentő készülékek közé is, borzasztó, pocsék, barkács termékeket is lehetett már dicsőíteni. leborulok.gif
Nem tudom, emlékeztek-e a hificity-re. A törzsközönség jó része onnan jött ide, de azért ez már régen volt.
Ott már kb. minden meg volt beszélve, ami itt; volt egy kolléga, nem emlékszem már a nicknevére, - nem kizárt, hogy itt van velünk, - és azzal áll elő, hogy a hifis szoba, (sőt, később már a szomszédos helyiségek) villanykapcsolóinak műanyag kerete alá pici nádból készült darabokat csiptetett be, és az ezt követő / ezzel összefüggésbe hozott hangi változások drámaiságát ecsetelte.
Kb. az történt, mint itt; ő rendkívül ügyesen védte az álláspontját, akkor is, amikor az akadémista inkvizítorok nekiugrottak.
Hosszú ideig ment a dolog. A levonható tanulság nem volt több, mint sok évvel később, itt.
Akkor, a pöttyragasztó korszak delelőjén / vége felé, ez nettó baromságnak tűnt.

Ennyi év után látszik némi következetlenség: a színes matrica, az működött, a nád, az nem.
Igen, valahol ott a kulcs, hogy egy Belt vagy egy Darvas név által támogatott jelenség pszichés valóságtartalma sokkal erősebb volt, és keletkezett némi elhajlás a 'technikai' vagy 'akadémista' valóságtartalom között.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Snipi írta:
2023.06.26., hétf. 09:31
earforce írta:
2023.06.24., szomb. 20:50
Snipi írta:
2023.06.23., pén. 10:47
Talán Fülelek fórumtárs említette (igaz csak tényleg említés szinten) a csengettyűt. Nem tudom arra gondolt-e amire én, valamikor sok évvel ezelőtt kiállításon hallottam ilyet. Vagyis nem tudom hogy hallottam-e, de "be volt üzemelve". A probléma az volt, hogy a demózó úr talán 10 másodperces részleteket játszott le, majd már ugratott, tette fel a másik felvételt, és engem idegesített. (Nem is ez a lényeg.) Nem tudom, hogy hallottam-e valamit, csak akartam, vagy a fene tudja régen volt.
Kicsit elgondolkodtam ennek a "működésén", és - lehet, hogy állati nagy hülyeség, ha az akkor nyugodtam írjátok meg, nem fogok megsértődni, sőt jó néven venném de tényleg - szerintem "megfejtettem" a működési elvét. De mint mondom kb. 10% az esély, hogy igazam van. Úgy gondolom, ezek a kis kütyük bizonyos az ember számára hallhatatlan hangtartományban "csengenek" ezzel valamiféle interferenciát idéznek elő, és ennek hatását lehet hallani amikor "be vannak üzemelve". De mondom ez csak tipp, és sötétben tapogatózás. Nevezzük okoskdásnak nyugodtan ... kifejlett önkritikám van ...
Erre gondoltál?
https://www.technologyfactory.eu/en/aco ... 4-10000445
Igen valami ilyesmi lehetett. De mint írtam, már nagyon régen volt. De úgy emlékszem, hogy igen, ilyen volt.
Én ilyen eszközzel két hazai high-end kereskedő bemutatótermében is találkoztam.
A rendszer mögötti, és az oldalfalak közepére volt rögzítve, kb. 2m magasságban.
Valami oka csak van, hogy használják.
Más.
Többször elhangzott itt, hogy ezek az ezo kütyük előbb-utóbb kikopnak, feledésbe merülnek. Ez nincs így. Például nálam az Unicumos üveg az óta a rendszer része, mióta megtapasztaltam a hatását, és én is beszereztem egy garnitúrát. Ez nem egyedi eset, jó néhány ismerősnél, fórumtársnál jártam már, és meglepődve láttam, hogy milyen sokan használják az Unicumos üveget. Csak amivel én találkoztam rendszer, ahol jelen volt, a a tízet meghaladja, csak éppen ezek a rendszerek gazdái bár szinte mind fórumtagok, de kerülik a "közszereplést".
A másik megjegyzés, ami elhangzott, hogy miért van az, hogy minden ezo kütyünek csak pozitív hatása van. Ez sincs így.
Én jó pár, "Hosszú" által ajánlott eszközt kipróbáltam, volt több is, aminek semmi hatását nem érzékeltem, de például a csiszolóvászon lapok nálam egyértelműen negatív hatással voltak, ráadásul elég markánsan. De említhetném a sokak által magasztalt Hungrált is. Nálam hosszú ideig tartó kisérletezés alatt sem tudott semilyen hatást produkálni, sem pozitívat, sem negatívat. Végül elajándékoztam egy barátomnak, aki szintén fogékony az ezo kütyük iránt. Nála, több hét kisérletezés után bebizonyosodott, hogy zenét hallgatni jobb nélküle, mint vele, viszont a hálószobában elhelyezve, javult az alvásminőségük a feleségével.
Továbba annak aki úgy látja, hogy az ezo kütyük hatásáról mindig mindenki csak pozitívan számol be, annak figyelmébe ajánlom Zsolt blogjának ide vonatkozó bejegyzését. Miután a csiszolóvászon nálam egyértelműen megbukott, rá is kérdezten erre Zsoltnál, hogy nála nem voltak negatív tapasztalatok eszközökkel, amik sehogy sem váltak be, és csak negatív hatása volt? Zsolt azt felelte, hogy dehogynem, nem is kevés. Erre javasoltam neki, hogy tanulság képpen nem hogy ezekre a "zsákutcákra" is szentelne egy blogbejegyzés!
Így született meg az a poszt, amit fentebb ajánlottam, ebben Zsolt csokorba szedi azokat az eszközöket, amik nála nagyon nem váltak be.
Azt mondom nem szabad semmivel szemben sem elutasítónak lenni, viszont vélemény mondani csak saját tapasztalat alapján ildomos.
Szerintem, csak látva, olvasva, hallva róla, nem szabad semmit zsigerből elutasítani, és akinek még kedve sincs ilyen eszközökkel "vacakolni", annak véleményezni sem kötelező.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

konzumprodukt írta:
2023.06.27., kedd 10:14
hollohazi írta:
2023.06.27., kedd 08:37
Snipi írta:
2023.06.26., hétf. 09:31

Igen valami ilyesmi lehetett. De mint írtam, már nagyon régen volt. De úgy emlékszem, hogy igen, ilyen volt.
Felhívnám a figyelmet a fa tartó egységben lévő speciális kék gyönyökre, vajon miért vannak ott?
Mert olyan mint a kék LED, csak nem kell neki áram.
Akkoriban ideiglenes készlethiány volt ebből a speciális kékből/dekorációs gyöngyök/, annyian alkalmazták. Majd párosításra került egy/két/fajta sárgával, ezt hallhatta Cables. Ezek hatása annyira erős, hogy alap rendszerekben (pl. A.I. Alto, JPW Sonata) is hallható volt néhány szem apró gyöngy hatása a szobában, illetve a hangsugárzón, stb.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

konzumprodukt
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2019.11.10., vas. 20:47
Értékelés: 12

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: konzumprodukt »

hollohazi írta:
2023.06.27., kedd 08:37
Snipi írta:
2023.06.26., hétf. 09:31
earforce írta:
2023.06.24., szomb. 20:50

Erre gondoltál?
https://www.technologyfactory.eu/en/aco ... 4-10000445
Igen valami ilyesmi lehetett. De mint írtam, már nagyon régen volt. De úgy emlékszem, hogy igen, ilyen volt.
Felhívnám a figyelmet a fa tartó egységben lévő speciális kék gyönyökre, vajon miért vannak ott?
Mert olyan mint a kék LED, csak nem kell neki áram.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Az egész voodoo Darvas László - HFM - Belt effektus propagálásával kezdődött, a '80-as évek közepén. Nagy irodalma volt, egy-egy kiadvány elérte az ötvenezres példányszámot; olvasótábora legalább háromszoros.
Ha valaki nem ismeri, röviden: Különféle színes pöttyöket kellet ragasztani mindegyik kütyüre, ill. un. elektrét kenőccsel, csipesszel stb "kezelni" azokat.
Darvas irgalmatlan különbségeket hallott a kezelt-kezeletlen készülékek hangja között, a HFM többi 3 - józanabb - tagja semmit.
Ezek után megkezdődött az olvasók közt a " nüanszvadászat", ami akkor ért a csúcspontra, mikor '92-ben a Magazin megszűnt.
Ezután nem volt ember aki bármilyen voodoo-t nem hallott meg. Ki volt zárva a hifi közösségből, bádogfülnek nevezték.
Tehát csak kevesen mertek röhögni a hifi varázslásokon. Hisz bent akart maradni a csapatban.
Elszabadult a pokol, mindenki mindent hallott, bizonygatta az auditiv hatást, főleg a csodaportékák gyártói.
És ez leszivárgott a ténylegesen különbséget jelentő készülékek közé is, borzasztó, pocsék, barkács termékeket is lehetett már dicsőíteni. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Snipi írta:
2023.06.26., hétf. 09:31
earforce írta:
2023.06.24., szomb. 20:50
Snipi írta:
2023.06.23., pén. 10:47
Talán Fülelek fórumtárs említette (igaz csak tényleg említés szinten) a csengettyűt. Nem tudom arra gondolt-e amire én, valamikor sok évvel ezelőtt kiállításon hallottam ilyet. Vagyis nem tudom hogy hallottam-e, de "be volt üzemelve". A probléma az volt, hogy a demózó úr talán 10 másodperces részleteket játszott le, majd már ugratott, tette fel a másik felvételt, és engem idegesített. (Nem is ez a lényeg.) Nem tudom, hogy hallottam-e valamit, csak akartam, vagy a fene tudja régen volt.
Kicsit elgondolkodtam ennek a "működésén", és - lehet, hogy állati nagy hülyeség, ha az akkor nyugodtam írjátok meg, nem fogok megsértődni, sőt jó néven venném de tényleg - szerintem "megfejtettem" a működési elvét. De mint mondom kb. 10% az esély, hogy igazam van. Úgy gondolom, ezek a kis kütyük bizonyos az ember számára hallhatatlan hangtartományban "csengenek" ezzel valamiféle interferenciát idéznek elő, és ennek hatását lehet hallani amikor "be vannak üzemelve". De mondom ez csak tipp, és sötétben tapogatózás. Nevezzük okoskdásnak nyugodtan ... kifejlett önkritikám van ...
Erre gondoltál?
https://www.technologyfactory.eu/en/aco ... 4-10000445
Igen valami ilyesmi lehetett. De mint írtam, már nagyon régen volt. De úgy emlékszem, hogy igen, ilyen volt.
Felhívnám a figyelmet a fa tartó egységben lévő speciális kék gyönyökre, vajon miért vannak ott?
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Snipi »

viri írta:
2023.06.24., szomb. 15:13
istvan01 írta:
2023.06.24., szomb. 15:06
viri írta:
2023.06.24., szomb. 14:54

Ez annál is inkább érdekes, mert a mi testünk 65-70% is víz (meg a Földé is) így messzire mutat ez a felfedezés, ha végig gondoljuk, hogy képes változni a környezetünk, vagy a gondolataink hatására a bennünk lévő víz, vagy inkább úgy mondanám, hogy a testünk.
Erre gondoltál? A nagyobb kék golyó az óceánok, két kisebb édesvíz.
Csak óvatosan kérdezem, a víz-jég melyik nyelvet érti-szereti?
Jó kérdés, nyilván bennem is felmerült, hogy japánul írták rá, és akkor az mégis hogy. De a tény az tény, nem gondolom, hogy egy csaló lenne az öreg doki, nézz bele a videóba, szerintem érdemes végig nézni (én még nem tettem, de a könyvet olvastam amikor megjelent), és talán a kérdésedre is lesz válasz benne.
És ha japánul írták rá, melyik írásmóddal? Katakana, hiragana, van kan-ji? Mert ugye az se mindegy. :D

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Snipi »

earforce írta:
2023.06.24., szomb. 20:50
Snipi írta:
2023.06.23., pén. 10:47
Talán Fülelek fórumtárs említette (igaz csak tényleg említés szinten) a csengettyűt. Nem tudom arra gondolt-e amire én, valamikor sok évvel ezelőtt kiállításon hallottam ilyet. Vagyis nem tudom hogy hallottam-e, de "be volt üzemelve". A probléma az volt, hogy a demózó úr talán 10 másodperces részleteket játszott le, majd már ugratott, tette fel a másik felvételt, és engem idegesített. (Nem is ez a lényeg.) Nem tudom, hogy hallottam-e valamit, csak akartam, vagy a fene tudja régen volt.
Kicsit elgondolkodtam ennek a "működésén", és - lehet, hogy állati nagy hülyeség, ha az akkor nyugodtam írjátok meg, nem fogok megsértődni, sőt jó néven venném de tényleg - szerintem "megfejtettem" a működési elvét. De mint mondom kb. 10% az esély, hogy igazam van. Úgy gondolom, ezek a kis kütyük bizonyos az ember számára hallhatatlan hangtartományban "csengenek" ezzel valamiféle interferenciát idéznek elő, és ennek hatását lehet hallani amikor "be vannak üzemelve". De mondom ez csak tipp, és sötétben tapogatózás. Nevezzük okoskdásnak nyugodtan ... kifejlett önkritikám van ...
Erre gondoltál?
https://www.technologyfactory.eu/en/aco ... 4-10000445
Igen valami ilyesmi lehetett. De mint írtam, már nagyon régen volt. De úgy emlékszem, hogy igen, ilyen volt.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”