Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

vlaca írta:
2018.12.13., csüt. 13:40
Vinkler írta:
2018.12.13., csüt. 13:36

Én 1 hópapig próbalgattam a Schumann generátort. Végül visszaadtam, megköszöntem. Azóta is csak egy sólámpa világit.
Melyik gyártó, melyik típusát? Csak az összevethetőség miatt kérdezem.
Nem csinált semmit, vagy nem tetszett amit csinált?
Ez volt az: Acoustic Revive RRR 888
Érezhető volt a hatása pár napig, aztán nem történt semmi, akkor sem, ha kikapcsoltam, akkor sem, ha visszakapcsoltam, akkor sem, ha kivittem a szobából. Azán 1 hétig máshol használtam. Ezután ismételt próba a nappaliban, de immáron semmilyen hatást nem váltott ki belőlem, olyan, mintha immunissá váltam volna rá.
Ettől eltekintve egyértelműen érezhető pozitív hatással volt rám az említett első napokban. Az, hogy ez placebo, vagy sem, nem tudhatom...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: vlaca »

istvan01 írta:
2018.12.13., csüt. 13:50

Acoustic Revive
de rögtön ide teszem, van pár a természetes Schumann rádió hullámokat figyelő online állomás, itt van egyik:
https://geocenter.info/en/monitoring/schumann
Ez a házi kütyü nagyon keveset tud hozzá tenni, főleg akkor, amikor a Földön csendesebbek a villámok.
Ahha, oks. köszi!
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

vlaca írta:
2018.12.13., csüt. 13:31
istvan01 írta:
2018.12.13., csüt. 13:01

Mint ahogy néhány nagyon egyszerű ezo dolog nálam is előfordult, de maradni csak egyetlen maradt, a Schumann generátor, aminek hatásmechanizmusa nem is ezo, ismert és biológiai.
Üdv!

Schumann generátorból, nálad melyik gyártó melyik típusa van? Azért kédezem mert pl. az aliexpress is tele van, olcsótól a drágáig mindeféle típussal. gondolkodik.gif
Acoustic Revive
de rögtön ide teszem, van pár a természetes Schumann rádió hullámokat figyelő online állomás, itt van egyik:
https://geocenter.info/en/monitoring/schumann
Ez a házi kütyü nagyon keveset tud hozzá tenni, főleg akkor, amikor a Földön csendesebbek a villámok.

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Vinkler írta:
2018.12.13., csüt. 13:36

Én 1 hópapig próbalgattam a Schumann generátort. Végül visszaadtam, megköszöntem. Azóta is csak egy sólámpa világit.
Melyik gyártó, melyik típusát? Csak az összevethetőség miatt kérdezem.
Nem csinált semmit, vagy nem tetszett amit csinált?
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

vlaca írta:
2018.12.13., csüt. 13:31
istvan01 írta:
2018.12.13., csüt. 13:01

Mint ahogy néhány nagyon egyszerű ezo dolog nálam is előfordult, de maradni csak egyetlen maradt, a Schumann generátor, aminek hatásmechanizmusa nem is ezo, ismert és biológiai.
Üdv!

Schumann generátorból, nálad melyik gyártó melyik típusa van? Azért kédezem mert pl. az aliexpress is tele van, olcsótól a drágáig mindeféle típussal. gondolkodik.gif
Én 1 hópapig próbalgattam a Schumann generátort. Végül visszaadtam, megköszöntem. Azóta is csak egy sólámpa világit.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: vlaca »

istvan01 írta:
2018.12.13., csüt. 13:01

Mint ahogy néhány nagyon egyszerű ezo dolog nálam is előfordult, de maradni csak egyetlen maradt, a Schumann generátor, aminek hatásmechanizmusa nem is ezo, ismert és biológiai.
Üdv!

Schumann generátorból, nálad melyik gyártó melyik típusa van? Azért kédezem mert pl. az aliexpress is tele van, olcsótól a drágáig mindeféle típussal. gondolkodik.gif
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

hosszu írta:
2018.12.12., szer. 18:31
Miközben rendkívül intenzív csevegés folyik arról, hogy miért is vagyunk néhányan rendkívül megtévesztett, meghülyített lények - azaz, inkább maradnék az én konkrét esetemnél. Tehát miközben hangosan és jóízűen kacagtok a "hülyeségeimen", fetrengve röhögve csámcsogtok a "kék" javaslatomon, ....i.
Zsolt, igazán nem értem a különc ezotériát nem használó vagy arra nem érdeklődő emberek kétkedésit te miért jellemzed "fetrengve röhögve csámcsogás"-nak?
Ebből a hozzáállásból egy dolog emelkedik ki, hogy aki nem fogadja a "megmondó, megmutató" ember véleményét, nem kíváncsi "a" szentélyre, nem akar oda zarándokolni, az valami ellenség. Sőt, az is rávetül erre a hozzáállásra, hogy a sok érthetetlen ezo hatást kedvelő embernek szüksége van ellenség képre, mint támpontra, amihez képest tud viszonyulni.
Miért van erre szükség? Nem értem.

Mint ahogy néhány nagyon egyszerű ezo dolog nálam is előfordult, de maradni csak egyetlen maradt, a Schumann generátor, aminek hatásmechanizmusa nem is ezo, ismert és biológiai. Volt nálam Shakti kő és online, amit átvettél tőlem. Annak hatását beleérezve sem hallottam, pedig jó lett volna ha azt a piszok sok pénzt amit érte adtam, valahol megtérült volna.
Aztán mi van azzal több mint 99% zenekedvelővel, akik bőven elvannak otthoni rendszerükkel, nem akarnak már görcsölve keresni a "mintha jobb lenne" megoldások között, mert azok vagy nem is hatnak, vagy bőven meg vannak elégedve az otthoni zenei minőségükkel, és nem utolsó szempontként, nincs pénzük, idejük, energiák ezzel foglakozni, elég nekik a ZENE is.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

hosszu írta:
2018.12.12., szer. 18:31
.... az adott színű kék gyöngy....
Csak szólok, nem a gyöngy a lényeg, hanem a szín, tehát más, azonos színű anyag is jó.
Mutatnál egy képet a megfelelő kék színről (árnyalatról) ?
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Quetz »

hosszu írta:
2018.12.12., szer. 18:31
Csak szólok, nem a gyöngy a lényeg, hanem a szín, tehát más, azonos színű anyag is jó.
Furcsa, én pont másképp tapasztaltam. Amikor a frissen diplomázott kolléganő a feszes kék ruhájában beszél hozzám, valahogy sokkal rosszabbul hallom. :kapdelm:
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

És mi van a sötéttel? Mert a színhez fény kell. Sötétben nincsenek színek. gondolkodik.gif

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

hosszu írta:
2018.12.12., szer. 18:31
Miközben rendkívül intenzív csevegés folyik arról, hogy miért is vagyunk néhányan rendkívül megtévesztett, meghülyített lények - azaz, inkább maradnék az én konkrét esetemnél. Tehát miközben hangosan és jóízűen kacagtok a "hülyeségeimen", fetrengve röhögve csámcsogtok a "kék" javaslatomon, ma a harmincadik embernek demonstráltam a jelenséget és a harmincadik ember arcán láttam a meglepődést (ráadásul a konkrét esetben még csak nem is kék színt, hanem egy másikat használtam, mert a hangképből hiányolta a zongora húrjainak csengését). A "homokos bőrzacskót" már nem is említem, mert azt azóta már cégszinten is, magánszemélyként is megfejtették és leutánozták...

Tehát miközben "itt" rólam (rólunk) megy a rendkívül magasröptű diskurzus, a piacon elfogyott az adott színű kék gyöngy - mert mindenki, aki a "mit miért nem" helyett vette a fáradtságot (beruházott komoly 84-140 Ft-ot) és tett egy próbát, rohant vissza gyöngyöt venni. Felismerve (és megtapasztalva) a jelenség jelentőségét, hirtelenjében nagy csendben még olyan gyártó is lett, aki készülékeit immár kiönti a javasolt színű gyöngyökkel - kilószámra veszi(k) a nagykereskedőknél. Csak szólok, nem a gyöngy a lényeg, hanem a szín, tehát más, azonos színű anyag is jó.

Na most az a kérdés, hogy illuzionista vagyok, aki távolságtól, időponttól, kortól és nemtől függetlenül mindenkire képes átvinni akaratát, vagy esetleg, netalántán, csak egy kicsikét, csak egy egészen kicsikét mégiscsak van valami a javaslataimban, észrevételeimben. Bocs, nehogy félreértsétek, nem várok választ tőletek!

Tehát, miközben "itt" beszélgettek, elmélkedtek "odakint" zajlik az élet! Azt csak halkan jegyzem meg - mert tulajdonképpen számomra teljesen irreleváns a dolog -, az "itt" hangos és mindent tudó hozzászólók közül senki sem jött el hozzám valós tapasztalatot szerezni és valós élményeiről "itt" beszámolni.
A 30 emberhez adjál még ötöt.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »

Miközben rendkívül intenzív csevegés folyik arról, hogy miért is vagyunk néhányan rendkívül megtévesztett, meghülyített lények - azaz, inkább maradnék az én konkrét esetemnél. Tehát miközben hangosan és jóízűen kacagtok a "hülyeségeimen", fetrengve röhögve csámcsogtok a "kék" javaslatomon, ma a harmincadik embernek demonstráltam a jelenséget és a harmincadik ember arcán láttam a meglepődést (ráadásul a konkrét esetben még csak nem is kék színt, hanem egy másikat használtam, mert a hangképből hiányolta a zongora húrjainak csengését). A "homokos bőrzacskót" már nem is említem, mert azt azóta már cégszinten is, magánszemélyként is megfejtették és leutánozták...

Tehát miközben "itt" rólam (rólunk) megy a rendkívül magasröptű diskurzus, a piacon elfogyott az adott színű kék gyöngy - mert mindenki, aki a "mit miért nem" helyett vette a fáradtságot (beruházott komoly 84-140 Ft-ot) és tett egy próbát, rohant vissza gyöngyöt venni. Felismerve (és megtapasztalva) a jelenség jelentőségét, hirtelenjében nagy csendben még olyan gyártó is lett, aki készülékeit immár kiönti a javasolt színű gyöngyökkel - kilószámra veszi(k) a nagykereskedőknél. Csak szólok, nem a gyöngy a lényeg, hanem a szín, tehát más, azonos színű anyag is jó.

Na most az a kérdés, hogy illuzionista vagyok, aki távolságtól, időponttól, kortól és nemtől függetlenül mindenkire képes átvinni akaratát, vagy esetleg, netalántán, csak egy kicsikét, csak egy egészen kicsikét mégiscsak van valami a javaslataimban, észrevételeimben. Bocs, nehogy félreértsétek, nem várok választ tőletek!

Tehát, miközben "itt" beszélgettek, elmélkedtek "odakint" zajlik az élet! Azt csak halkan jegyzem meg - mert tulajdonképpen számomra teljesen irreleváns a dolog -, az "itt" hangos és mindent tudó hozzászólók közül senki sem jött el hozzám valós tapasztalatot szerezni és valós élményeiről "itt" beszámolni.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

istvan01 írta:
2018.12.11., kedd 11:38
A JVC XRCD és velük rokon maszterező rendszerek mindig is többet, mást hoznak ki a régi analógszalagos felvételekből, mint a "kommersz" digitalizálás. Persze a lehetőség benne van a levegőben, hogy túltolják a potikat a K2 rendszerben is, mert a hifisek szeretnek "többet" hallani.
Igy van! Maga a maszterelo isten, Steve Hoffman is szeret, ill. gyulol XRCD kiadasu lemezeket.

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

Ironia, uraim, ironia!

De komolyra forditva: elkezdtem utanajarni (utanahallgatni) a Steve Hoffman-legendanak, es altalaba veve a mezei kiadas kontra speci kiadas ugynek, es azon tul, hogy nincs altalanos ervenyu szabaly, miszerint a speci jobban szol, ket masztereles kozott a kulonbseg a voodoo* hatarat surolja, ezert ITT a helye!!

*Nem! Tudomany es technika, illetve izles es hallas kerdese.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

jott/ment írta:
2018.12.11., kedd 11:18
Akkora voodoot talaltam, hogy meg itt is csak felve merem elohozni...
Milyen misztikus jelenséget látsz a történetben? Hogy a digitális utómunka szinte bármire képes és nem dől el minden a felvétel pillanatában? Ne rombold le sokak kedvenc bástyáját! ;)

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

jott/ment írta:
2018.12.11., kedd 11:18
Akkora voodoot talaltam, hogy meg itt is csak felve merem elohozni...

Tegnap volt szerencsem osszevetni Bill Evans 1962-es, Interplay c. lemezenek ket valtozatat.

Az egyik egy 1996-os Steve Hoffman maszterelte DCC kiadasu CD. Otthon utanajarok, hogy milyen szalagrol keszult.
https://www.discogs.com/Bill-Evans-Quin ... se/6368384

A masik 2005-os, K2HD Coding eljarassal keszult, barmit is jelentsen, az eredeti mesterszalagokrol. ("This recording is taken from the original analog 1960's source materia.")
https://www.discogs.com/Bill-Evans-Quin ... e/11644952

A kulonbseget nem csak Bill Evans tudna elzongoralni. Kozelmikrofonozott, minden rezdulest megragado, energikus hangzas egyik oldalon, ket mikrofonos, hihetetlen helyszinerzetu, emberi lepteku a masikon. Ugyanaz a felvetel, ket maszter.

Probaljatok ki! Hasonlitsatok ossze kulonbozo maszterelesu lemezeket! De ha a voodoo buvhatasa ala kerultok, ne engem okoljatok, hanem a Potmeterek Ordogeit, a Maszterelo Hangmernokoket!
Ez miért lenne voodoo? Ha tényleg ugyan azon kétsávos szalag, de legyen többsávos, mikrofonként/hangszerenkénti sávos, lehet sokféleképpen maszterezni. A JVC XRCD és velük rokon maszterező rendszerek mindig is többet, mást hoznak ki a régi analógszalagos felvételekből, mint a "kommersz" digitalizálás. Persze a lehetőség benne van a levegőben, hogy túltolják a potikat a K2 rendszerben is, mert a hifisek szeretnek "többet" hallani.

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

Akkora voodoot talaltam, hogy meg itt is csak felve merem elohozni...

Tegnap volt szerencsem osszevetni Bill Evans 1962-es, Interplay c. lemezenek ket valtozatat.

Az egyik egy 1996-os Steve Hoffman maszterelte DCC kiadasu CD. Otthon utanajarok, hogy milyen szalagrol keszult.
https://www.discogs.com/Bill-Evans-Quin ... se/6368384

A masik 2005-os, K2HD Coding eljarassal keszult, barmit is jelentsen, az eredeti mesterszalagokrol. ("This recording is taken from the original analog 1960's source materia.")
https://www.discogs.com/Bill-Evans-Quin ... e/11644952

A kulonbseget nem csak Bill Evans tudna elzongoralni. Kozelmikrofonozott, minden rezdulest megragado, energikus hangzas egyik oldalon, ket mikrofonos, hihetetlen helyszinerzetu, emberi lepteku a masikon. Ugyanaz a felvetel, ket maszter.

Probaljatok ki! Hasonlitsatok ossze kulonbozo maszterelesu lemezeket! De ha a voodoo buvhatasa ala kerultok, ne engem okoljatok, hanem a Potmeterek Ordogeit, a Maszterelo Hangmernokoket!

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

chord írta:
2018.12.10., hétf. 21:48
De hát valamit csak vártatok?
Vagy az volt, hogy bejött a liftescsajszi, és letett egy féltéglát? Nyilvánvaló, hogy összefüggésben volt a varázslat a hifivel, a hanggal.

Most nem kötözködésből, de a legerősebb prekoncepció az, ha nem tudom mit és miért, de valamiért csak csinálta.
Vagyis, ha a hátatok mögött leteszi, hogy nem is látjátok, ugyanez lett volna?
Vagy, ha mondja, de suttyomban kiviszi a szobából, hogy nem veszitek észre?

Érted, mire gondolok?
Valaki bejön, és leveszi a fél pár cipőjét, és azt mondja, hogy csak figyeljetek...
Forró, nagyon forró..! :)

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: chord »

De hát valamit csak vártatok?
Vagy az volt, hogy bejött a liftescsajszi, és letett egy féltéglát? Nyilvánvaló, hogy összefüggésben volt a varázslat a hifivel, a hanggal.

Most nem kötözködésből, de a legerősebb prekoncepció az, ha nem tudom mit és miért, de valamiért csak csinálta.
Vagyis, ha a hátatok mögött leteszi, hogy nem is látjátok, ugyanez lett volna?
Vagy, ha mondja, de suttyomban kiviszi a szobából, hogy nem veszitek észre?

Érted, mire gondolok?
Valaki bejön, és leveszi a fél pár cipőjét, és azt mondja, hogy csak figyeljetek...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fülelek »

chord írta:
2018.12.10., hétf. 21:00
fülelek írta:
2018.12.10., hétf. 13:19
Ez nem ilyen egyszerű.
Egy régi (Cs. I. által szervezett) hifisó alkalmával az alkotó -aki a többi érdeklődővel hallgatta a zenét a szobánkban-, egyszer csak megkérdezte egy nóta végén, megengedem-e, hogy a hangsugárzók közé betegye fagurigáját. Rendben -mondtam, és kb. 10 ember előtt letette a földre a hangsugárzók közé. Eltelt kb. 20s, és mindenki hallotta/érezte, hogy valami történt a hangzással, ami kellemesebb lett egyértelműen. 2-3 perc múlva odaugrott, felszedte és kiment a szobából. Kb. 10-15s múlva megint megváltozott valami, hiányérzetünk lett.
Nem lehetett placebo, mert semmilyen előzetes információ közlés nem volt.
Ez sajna fényévekre volt egy dupla vakteszttől, bár teljesen elhiszem.
CS.I.-t személyesen nem ismertem, sajnos, de ha ő, vagy az ő rendezvényén, vagy úgymond 'komoly emberek' között, valaki valami kütyüt letett volna a szobámba, bizonyosan meghallom, és bizonyosan a javulást. Ma már nem gondolnám, hogy kibillentene, mármint, még CS. I. sem, ha még köztünk lenne, bármit is hozna vagy mondana, de akkoriban ez biztos lett volna.

Szerintem ezt nevezik placebónak.

Vagy nem?
Totális a félreértés :D
1. Cs I. nevét csak azért említettem, mert olyan régen volt az a kiállítás, neki az egész intermezzohoz semmi köze nem volt egyáltalán.
2. Akkoriban az ezobizbaszok még egyáltalán nem voltak köztudatban, külföldön sem, csak igen ritkán bukkant fel ilyesmi.
3.Ha több, egymást nem ismerő ember random találkozása alkalmával egyöntetű vélemény alakul ki valamiről, amit még senki sem látott/hallott, és senki nem árusított, akkor nem érdemes placebot kiáltani, meg kettős vaktesztet emlegetni.
Nekem határozott véleményem van az ilyen kütyükről, nem utasítok el mindent csípőből, közismert dolgokat nem használok, csak azt nem szeretem, ha hamis műszaki indokkal magyarázzák a működést, mert az átverés a javából kizárólag a nagyobb profit érdekében.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: chord »

fülelek írta:
2018.12.10., hétf. 13:19
Ez nem ilyen egyszerű.
Egy régi (Cs. I. által szervezett) hifisó alkalmával az alkotó -aki a többi érdeklődővel hallgatta a zenét a szobánkban-, egyszer csak megkérdezte egy nóta végén, megengedem-e, hogy a hangsugárzók közé betegye fagurigáját. Rendben -mondtam, és kb. 10 ember előtt letette a földre a hangsugárzók közé. Eltelt kb. 20s, és mindenki hallotta/érezte, hogy valami történt a hangzással, ami kellemesebb lett egyértelműen. 2-3 perc múlva odaugrott, felszedte és kiment a szobából. Kb. 10-15s múlva megint megváltozott valami, hiányérzetünk lett.
Nem lehetett placebo, mert semmilyen előzetes információ közlés nem volt.
Ez sajna fényévekre volt egy dupla vakteszttől, bár teljesen elhiszem.
CS.I.-t személyesen nem ismertem, sajnos, de ha ő, vagy az ő rendezvényén, vagy úgymond 'komoly emberek' között, valaki valami kütyüt letett volna a szobámba, bizonyosan meghallom, és bizonyosan a javulást. Ma már nem gondolnám, hogy kibillentene, mármint, még CS. I. sem, ha még köztünk lenne, bármit is hozna vagy mondana, de akkoriban ez biztos lett volna.

Szerintem ezt nevezik placebónak.

Vagy nem?

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

istvan01 írta:
2018.12.10., hétf. 13:26
hollohazi írta:
2018.12.10., hétf. 12:05
Érdekes dolog, de ezek az "ezo" bigyók, egymástól függetlenül, együtt is jól működnek. Mindegyik valamilyen formában mást hangsúlyoz és mégis egyirányba mutatnak, csak eltérő hatékonysággal. Nem tapasztaltam még az egymás ellen dolgozást.
Az, hogy milyen az időbeli lefutás, szintén érdekes kérdés. A Schallwand, termékeinek nagy részére 2-8 hét bejáratási időt kér, vagyis, hogy ennyi idő kell a végleges hatás eléréséhez, ezt kell kivárni.
Itt a lényeg. Ha minden csak egy irányban módosít? akkor nagy káosz lehet a rendszereddel, zenei és akkusziktus felfogásoddal. Ha jobban utána gondolsz, bármi ha bekerül a rendszerbe hozzád próba vagy végleges formában az csak is javít valamit. Ergo, végtelen mennyiségű és féleségű eszközt pakolsz magad köré, akkor végtelen jóságú .. vagy hogy is kell mondani, természetességű? lesz a hang. Talán az élő, tisztán akusztikus zenélés is idejét múlt foglalatosság lesz hamarosan, mert a tiedhez hasonló telepakolt lejátszó rendszer "leveri" az élő zenélést.
Tévedsz, ha azt gondolod, hogy én megveszek minden ezoterikus kütyüt és mind csak javít a rendszeremen. Ha valamire lehetőségem van rá,elhozzák, kipróbálom, eldöntöm, ha előre visz, megtartom. Nekem elég mostoha körülményeim vannak a "zeneterem" vonatkozásában: kő, meszelt falak, alagsor. Ezen csak javítani lehet, hiszen a terem legalább annyit hoz, vagy ront, mint maga a rendszer, nemde?
Majd küldök egy képet a rendszeremről, hogy elborzadj/vagy nem/. Vagy látsz valamit, vagy semmit..
Minden ember más mércét állít maga elé. Nekem Kondo zenei világa a mérce, abba az irányba törekszem, még ha fényévekre is vagyok tőle. De legalább jó úton járok... s nem tévúton.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
twinastir
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2008.07.24., csüt. 16:08
Értékelés: 116

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: twinastir »

A kék fény megóvhat az öngyilkosságtól ;peace; leborulok.gif
Ha Hi-Fi nél nem működik ? de itt igen...
https://index.hu/tudomany/til/2018/12/1 ... kossagtol/

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

hollohazi írta:
2018.12.10., hétf. 12:05
Érdekes dolog, de ezek az "ezo" bigyók, egymástól függetlenül, együtt is jól működnek. Mindegyik valamilyen formában mást hangsúlyoz és mégis egyirányba mutatnak, csak eltérő hatékonysággal. Nem tapasztaltam még az egymás ellen dolgozást.
Az, hogy milyen az időbeli lefutás, szintén érdekes kérdés. A Schallwand, termékeinek nagy részére 2-8 hét bejáratási időt kér, vagyis, hogy ennyi idő kell a végleges hatás eléréséhez, ezt kell kivárni.
Itt a lényeg. Ha minden csak egy irányban módosít? akkor nagy káosz lehet a rendszereddel, zenei és akkusziktus felfogásoddal. Ha jobban utána gondolsz, bármi ha bekerül a rendszerbe hozzád próba vagy végleges formában az csak is javít valamit. Ergo, végtelen mennyiségű és féleségű eszközt pakolsz magad köré, akkor végtelen jóságú .. vagy hogy is kell mondani, természetességű? lesz a hang. Talán az élő, tisztán akusztikus zenélés is idejét múlt foglalatosság lesz hamarosan, mert a tiedhez hasonló telepakolt lejátszó rendszer "leveri" az élő zenélést.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ez nem ilyen egyszerű.
Egy régi (Cs. I. által szervezett) hifisó alkalmával az alkotó -aki a többi érdeklődővel hallgatta a zenét a szobánkban-, egyszer csak megkérdezte egy nóta végén, megengedem-e, hogy a hangsugárzók közé betegye fagurigáját. Rendben -mondtam, és kb. 10 ember előtt letette a földre a hangsugárzók közé. Eltelt kb. 20s, és mindenki hallotta/érezte, hogy valami történt a hangzással, ami kellemesebb lett egyértelműen. 2-3 perc múlva odaugrott, felszedte és kiment a szobából. Kb. 10-15s múlva megint megváltozott valami, hiányérzetünk lett.
Nem lehetett placebo, mert semmilyen előzetes információ közlés nem volt. Kivétel nélkül mindenki érezte a változást oda és vissza egyaránt. Aztán pár hónap múlva bukkant fel a cucc -immáron egy díler kezében, akkor vettem egyet rábeszélés nélkül, inkább eü célokra, mintsem hifire.
Nem, sajnos nem lehet megjavítani egyiket sem, ahhoz kellene az alkotó.

Vannak EMV (ezoterikus misztikus és vudu) holmik, amik
-többségre (>80%) pozitívan hatnak a maradék vagy nem hall/érez semmit, vagy a szkeptikus énje nem meri bevallani.
-ua, de a hallgatók egy része negatív hatást észlel. Ezeket érdemes inkább kerülni.
-bizonytalan a pozitív megítélési ráta, ez az ártani nem használ kategória
- kifejezetten ártalmas holmik (pl. a hálózatra csatolt GHz-es tartományú jelek, amitől pár óra után többen migrént kapnak)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”