Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 72
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: rTom »

denesdr írta:
2023.06.24., szomb. 09:33
hollohazi írta:
2023.06.24., szomb. 09:16
jelenleg kb. 80 db Hungrál elem van beépítve nálam 16 négyzetméteren, részben a falakon, a sarkokban, a készülékek környezetében, a talajon, az összes kábel alátámasztásban, a tápellátásban, stb. Az, hogy a Hungrál hatás mennyire placebo, bárkinek demonstrálom vakteszttel
Ez a mennyiség már akár diffúzív hatással is bírhat. Akusztikai hatás mérését nem próbáltad?
Amúgy pontosan hogy nézne egy ilyen vakteszt ebben az esetben?
Ebben a mennyiségben diffúzorok is, amúgy a forma egy térrezonátor a Mindenhatóra, sztem.
Ahogy egy jól és pontosan megtervezett szakrális tér, torony, boltozat, sztupa ...is.
A tudatállapothoz, a ráhangolódáshoz több köze van mint az akusztikához, sztem.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: denesdr »

hollohazi írta:
2023.06.24., szomb. 09:16
jelenleg kb. 80 db Hungrál elem van beépítve nálam 16 négyzetméteren, részben a falakon, a sarkokban, a készülékek környezetében, a talajon, az összes kábel alátámasztásban, a tápellátásban, stb. Az, hogy a Hungrál hatás mennyire placebo, bárkinek demonstrálom vakteszttel
Ez a mennyiség már akár diffúzív hatással is bírhat. Akusztikai hatás mérését nem próbáltad?
Amúgy pontosan hogy nézne egy ilyen vakteszt ebben az esetben?

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7236
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

hollohazi írta:
2023.06.24., szomb. 09:16

Azért nem kéne azt sugallni pl. az én esetemben/mert magamra vettem/, hogy valaha is volt vagy van bármiféle anyagi kapcsolatom jutalék vagy egyéb formában az általam használt, propagált eszközök gyártói, forgalmazói felé! Ha valaha volt is valamiféle kapcsolatom e téren, az épp a high end készülékek és nem a kiegészítők forgalmazásához kötődtek. Viszont a Hungrál esetében én voltam az egyik , aki kiaknázta azt a potenciált, ami bennük van/pl. a tojás forma hatásáról a gyártó is innen tud/. Lehet szörnyűlködni, de jelenleg kb. 80 db Hungrál elem van beépítve nálam 16 négyzetméteren, részben a falakon, a sarkokban, a készülékek környezetében, a talajon, az összes kábel alátámasztásban, a tápellátásban, stb. Az, hogy a Hungrál hatás mennyire placebo, bárkinek demonstrálom vakteszttel, aki ide eljut/étel, ital, zene/.
Kell-e a hatás eléréséhez, hogy az Hungrál termék legyen vagy ha valaki kicseréli ezeket ugyanolyan formájú, hasonló/ugyanolyan anyagú elemekre, akkor az is ugyanazt a hatást remélheti?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fererencz »

La_Valse írta:
2023.06.24., szomb. 08:45

Te cables, az nem lehet, hogy személyiségedre nem is a színes pöttyök hatottak, hanem maga Long?
Na, meg is van az új termék. Bocsát, szolgáltatás: egy óra önfeledt zenehallgatás Long-gal.
Bocsánat, magas labda volt. leborulok.gif
Nem szotkam hibázni.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

fülelek írta:
2023.06.24., szomb. 00:27
Sajnos nekem úgy tűnik, hogy diagnet most helyesen következtet :smile29:
Azért nem kéne azt sugallni pl. az én esetemben/mert magamra vettem/, hogy valaha is volt vagy van bármiféle anyagi kapcsolatom jutalék vagy egyéb formában az általam használt, propagált eszközök gyártói, forgalmazói felé! Ha valaha volt is valamiféle kapcsolatom e téren, az épp a high end készülékek és nem a kiegészítők forgalmazásához kötődtek. Viszont a Hungrál esetében én voltam az egyik , aki kiaknázta azt a potenciált, ami bennük van/pl. a tojás forma hatásáról a gyártó is innen tud/. Lehet szörnyűlködni, de jelenleg kb. 80 db Hungrál elem van beépítve nálam 16 négyzetméteren, részben a falakon, a sarkokban, a készülékek környezetében, a talajon, az összes kábel alátámasztásban, a tápellátásban, stb. Az, hogy a Hungrál hatás mennyire placebo, bárkinek demonstrálom vakteszttel, aki ide eljut/étel, ital, zene/.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

cables írta:
2023.06.24., szomb. 06:36
Én általánosságban kétkedéssel állok az ezo dolgokhoz, de volt egy bemutató, amit Long tartott szín pöttyökkel, ami nagyon megdöbbentett, mert annyira működött. Utána elkezdtem ezzel kísérletezni otthon, de nekem nem jött be. Gondolom nem szántam rá elég időt.
Te cables, az nem lehet, hogy személyiségedre nem is a színes pöttyök hatottak, hanem maga Long?
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1362
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1275

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Hú, volt it termés az elmúlt napokban :D
Sajnos én is azt látom, a két tábor nem közeledett az eszmecsere folyamán. Mindenki más oldarlól valósítja meg a számára kellemes élményt nyújtó zenehallgatást. Van aki a technikai paraméterekre helyez nagyobb hangsúlyt, van akinek ez ismeretlen terület, csak a zene rá gyakorolt hatását figyelve bármelyeszközt használata szóba jöhet. A nsgy többség leteszi a készüléket, ahol hely van és hallgatja. (hifi fórumosok többsége nem ilyen :rolleyes: )
Ezek az ezo sezközök nem arra valóak, hogy firtassuk a hátterüket, működésüket. Egy kérdés van: hat é reám? Ha igen, meggondolhatom használom é. Persze fel lehet hívni a figyelmet arra, hogy lehúzás lehet mögötte, de folyamatosan? Felnőtt emberek fórumoznak itt, el tudják dönteni mire költik a betevőt.
Ha valamelyik oldalra kellene állnom, nem titkolom, az ezosok felé húzok. Mindezt úgy, hogy a fórumon felmerült eszközök közül csak Hungrállal rendelkezem. Kipróbáltam az unicumos üveget, működött, de nem a nappaliba való, sarokba, lógatva stb. Színes pöttyöket sem szeretnék, az sem ide való. Soktízezer forintos eszközöket nem próbáltam, sztem nem is fogok, eldöntöttem, e nélkül is köszömöm megvagyok.
Amit viszont fontosnak tartokm megemlíteni, az az, hogy ezen eszközök túlmutat(hat)nak azon a tartományon, amelyet a jelenleg ismert törvényszerűségekkel magyarázni tudunk. Akik elfogadják azt, hogy több tudatsík létezik, van fejlődési lehetőség és van olyan terület ahonnan a szavak és a gondolatok már visszafordulnak, könnyebben megértik a fórumtársak által leírt tapasztalásokat. Persze hogy a tudatunkra hatnak ezen eszközök, érzékszerveink igen korlátozottak, bár azokat használjuk és annak hiszünk elsősorban. A zene egy közvetítő elem , művelőit az ősi tradíciókban is tisztelték, a lelki tanítómesterek alatti "pozícióban" voltak. Ha pl a tüzet nézzük, nem véletlen, hogy többen a mécsest is említették itt korábban. Nagy szerepe van, ha megismered, megtapasztalod, már másképpen gyújtasz egy gyertyát is. Talán ennyi belefért az ezos topicba.
Sajnos igaz, hogy mint általánosságban minden lekerül a profán szintre, sokan hasznot akarnak húzni belőle, ez az elsődleges szempontjuk, járjunk figyelmesen.
Haggyjuk meg a tapasztalás lehetőségét az arra fogékonyaknak, ne beszéljük le róla őket :smile53:

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: cables »

Aszpirin írta:
2023.06.24., szomb. 06:13


(attól tartok ez most olaj lesz a tűzre, és jöhet majd a tűzoltás. Egyébként mi a helyzet veled?)
Én általánosságban kétkedéssel állok az ezo dolgokhoz, de volt egy bemutató, amit Long tartott szín pöttyökkel, ami nagyon megdöbbentett, mert annyira működött. Utána elkezdtem ezzel kísérletezni otthon, de nekem nem jött be. Gondolom nem szántam rá elég időt.

Hungrált is másnál hallottam, ott egyértelműen működött, de nekem nincs lehetőségem ilyen kúpok elhelyezésére a lakásban.

Viszont örömmel olvasok beszámolókat és nem igazán értem, hogy miért bosszant ez másokat. Fontos topiknak tartom az ezo-t.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

cables írta:
2023.06.24., szomb. 06:00
diagnet írta:
2023.06.24., szomb. 00:16

Az itt elhelyezett fotók, cikkek, esszék nem párbeszéden alapulnak. Kivétel nélkül mindegyik mögött termékvásárlásra ösztönző fizetett professzionális marketing áll. ...
Na ez nem igaz! Három embert ismerek személyesen az itt beírogató ezo-orientált társaságból: hollohazi, Long és wittao biztosan nem azért írogat ide, hogy abból üzleti haszna legyen.

Egyetlen beírásuk sem irányul arra hogy anyagi hasznuk legyen belőle. Foglalkoztatja őket egy-egy ma még megmagyarázhatatlan jelenség és szeretnék, ha együtt gondolkodással közelebb jutnánk a megoldáshoz, ennyi.
Khm...

(attól tartok ez most olaj lesz a tűzre, és jöhet majd a tűzoltás. Egyébként mi a helyzet veled?)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2023.06.23., pén. 23:59
A ketkedo velemeny nem zavarna senkit, de amikor 1db beirasra jon 15db “lehetetlen, kamu, atveres, penzt akarnak mar megint lenyuzni, ertelmetlen, fizika torvenyei szerint nem mukodhet” stb. stb.
Egy ido utan elfogy a turelem. Es vagy vita + topik bezaras 1 honapra, vagy senki nem ir semmit. A siserehad meg mehet okoskodni mas topikokba, ha van ott meg kedve megszolalni valakinek…
Azért bocs, de én úgy látom, hogy kettőn áll a vásár. Valaki(ke)t - ugye, ugye - mégis NAGYON zavar az ellenvélemény, és igen vehemensen reagál(nak) rá. Merthogy aki nemm vesz meg mindenféle bizbaszt magának, annak ne is legyen véleménye róla.
Ez az álláspontot érteni vélem (bár nem értek egyet vele).

De ez a topik 90%-ban már nem is az ezo cuccokról szól, hanem arról, hogy kinek lenne szabad itt megszólalni és kinek nem. Úgy látszik, ez a harc megunhatatlan. Bár érteném, miért nem inkább egymás meggyőzésére koncentráltok egymás pocskondiázása helyett, ha már mindenképpen harcolni kell a hitek és meggyőződések különbözősége okán. Pl. hol vannak a célzott ezo-bemutatók az "ég és föld" különbségek demózásával? (tényleg tisztelet a kevés kivételnek, aki ezt megteszi).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: cables »

diagnet írta:
2023.06.24., szomb. 00:16

Az itt elhelyezett fotók, cikkek, esszék nem párbeszéden alapulnak. Kivétel nélkül mindegyik mögött termékvásárlásra ösztönző fizetett professzionális marketing áll. ...
Na ez nem igaz! Három embert ismerek személyesen az itt beírogató ezo-orientált társaságból: hollohazi, Long és wittao biztosan nem azért írogat ide, hogy abból üzleti haszna legyen.

Egyetlen beírásuk sem irányul arra hogy anyagi hasznuk legyen belőle. Foglalkoztatja őket egy-egy ma még megmagyarázhatatlan jelenség és szeretnék, ha együtt gondolkodással közelebb jutnánk a megoldáshoz, ennyi.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fülelek »

hollohazi írta:
2023.06.23., pén. 14:32
fülelek írta:
2023.06.23., pén. 12:59
Van egy nagy különbség az ezo cuccok között, mégpedig az, hogy vannak ötletek, amelyek fillérekért, vagy épp ingyen bevethetők (ezeket akár jópofa játéknak is fel lehet fogni, pl. unicumos üveg vagy tudatos égtáj szerinti hallgatási irány, világítási ötletek), és vannak, amelyekért jócskán kell fizetni, ezek mind azt ígérik, hogy istenbizony többet nyújt, mint bármilyen (!) komponens cseréje. A zárójeles felkiáltójel azért van, mert a helyiség, audio komponensek és a hallgató ismerete nélkül ígérgetnek, ez még akkor is felelőtlenség, ha amúgy kipróbálás után vissza lehet adni a cuccost.
Kíváncsian várom (gondolom, más is) továbbra is valamelyik admin állásfoglalását azon kérdésemre, hogy csak pozitívan szabad beszámolni ebben a topikban, vagy szabad negatívan is?
Igen, jónéhány ezo cuccal tetszés szerint hangolható az adott rendszer, mintegy kiszolgáva a tulajdonos ízlését, elvárásait, vagy éppen lehet kompenzálásra használni, a rendszer gyengeségeit orvosolni. Az eltérő minőségű hangrendszerek más-más ezo eszközre lehetnek érzékenyek, válhatnak be, vagy nem válhatnak be, dolgozhatnak egymás ellen is természetesen. Egy hangrendszer ilyen jellegű fejlesztése során egyes alkalmazások hathatnak hátrányosan is. Aminek korábban csak a pozitívumait hallottuk, az most már eltávolításra kerülhet, mert pl. magasabb árkategóriájú kábelt használunk, vagy kábelösvényt telepítünk, vagy jobb akusztikai környezetet teremtünk, vagy eltávolítjuk a készülékfedeleket, biztosítékokat, csatlakozókat, csillapítókat, stb. Az adott rendszerben annak kell maradni, aminek a további fejlesztések során is csak pozitív lesz a hozadéka. Én sem veszek Quantum Noise Resonatort, vagy Schumann generátort, mert nálam rontanak a hangon, akárcsak az ásványok és az információs technikai elemek. Olyan ezo eszközöket használok,melyek kvázi egyirányba hatnak, egymás hatását erősítik és nem gyengítik. Nem titok,mindösszesen három termékről van az én esetemben szó.
A jobb akusztikai környezetet egy kategóriába sorolni a készülék fedél meg a csatlakozók eltávolításával elég meredek dolog, nem értek vele egyet, és akkor nagyon finoman fejeztem ki magam... :smile51: Sajnos egy betűt sem fogadok el abból, amit írsz, és nem kérek elnézést sem emiatt...

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Sajnos nekem úgy tűnik, hogy diagnet most helyesen következtet :smile29:

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 582

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: diagnet »

wittao írta:
2023.06.23., pén. 23:19

Pont nem…
Azt nehezmenyezik, hogy ahol tarsalogni szeretnenek, valaki mindig bele vauvau anelkul, hogy erdekelne a tema.
Ez olyan, mintha egy asztaltarsasag eppen beszelget es valakik folyamatosan bele szovegelnel kivulrol.
Ezzel parhuzamosan peldaul ha lenne itt egy “antiEzo” topik, nem hogy nem zavarna ha beideznek amit irok valami ezo dologrol es 6x korberohogik, le se sz@rnam…
Pont az van, hogy az itt beszelgetni akarokat kivulrol folyamatosan beleokoskodo tarsasag zavarja a nyugodt forumozasban, vagy eppen gunyolodik, esetleg ertetlenkedik egy sort, amig fel nem szalad a pumpa valakinel.
Nagy kulonbseg!
Az itt elhelyezett fotók, cikkek, esszék nem párbeszéden alapulnak. Kivétel nélkül mindegyik mögött termékvásárlásra ösztönző fizetett professzionális marketing áll. A forgalmazók pedig nem bájcsevegni járnak ide, hanem a hiedelemvilágra épített új piaci rés lefedéséhez szükséges ügyfélkört toborozni.
A szatellit topikért lobbizással azt szeretnétek elérni, hogy az itt folytatott üzleti tevékenységet ne érhesse negatív visszajelzés. Ez olyan mintha Kossuth téri tüntetést a Szent Márk térre szerveznék.
Nagy különbség...

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: wittao »

konzumprodukt írta:
2023.06.23., pén. 23:46
wittao írta:
2023.06.23., pén. 23:19
diagnet írta:
2023.06.23., pén. 22:25

A sobrinorbi pont ilyenért kapott 40 milliós GVH bírságot mert a mai napig nem érti miért nem lehet jogi személyként liveozás közben kamukázni.
Bizonyos szint felett elhiszik, hogy ha összehoznak egy könnyen befolyásolható célcsoport akik százmilliókat fizetnek értelmetlen dolgokért, akkor az törvényileg, morálisan is nyilván rendben van.
Így jutottunk el arra a szintre, hogy az audio világ sobrinorbijai kizárólagosságot követelnek nyilvános forumokon, mert nehezményezik, hogy néhányan előítélettel vannak a termékeik/módszereik iránt.
Pont nem…
Azt nehezmenyezik, hogy ahol tarsalogni szeretnenek, valaki mindig bele vauvau anelkul, hogy erdekelne a tema.
Ez olyan, mintha egy asztaltarsasag eppen beszelget es valakik folyamatosan bele szovegelnel kivulrol.
Ezzel parhuzamosan peldaul ha lenne itt egy “antiEzo” topik, nem hogy nem zavarna ha beideznek amit irok valami ezo dologrol es 6x korberohogik, le se sz@rnam…
Pont az van, hogy az itt beszelgetni akarokat kivulrol folyamatosan beleokoskodo tarsasag zavarja a nyugodt forumozasban, vagy eppen gunyolodik, esetleg ertetlenkedik egy sort, amig fel nem szalad a pumpa valakinel.
Nagy kulonbseg!
Azt hittem az jó, ha van kétkedő vélemény is, eddig még mindig sikerült ellenvéleményt kapni ha tényleg működött egy ezo tuning. Legalábbis vannak amik túlélték a kritikát, unicumos üveg, virtuális föld, szén-cink-pakkok, stb. Nincs kint meg bent, engem inkább az elüzletiesedés zavar, az mindig kirekesztő és csak pénz kérdése, míg az ezo tuningoknak van egy ellentétes irányú hatása, amikor filléres okos megoldásokkal átjön az élmény, amit nem lehet pénzen megvenni.
Miert kellene minden ezo kutyunek ingyenesnek/olcso filleres cuccnak lennie?
Egyebkent sem tart senki fegyvert a masik fejehez, marpedig ezt meg kell vennie. Kiorobalja, tetszik, nem tetszik.

A ketkedo velemeny nem zavarna senkit, de amikor 1db beirasra jon 15db “lehetetlen, kamu, atveres, penzt akarnak mar megint lenyuzni, ertelmetlen, fizika torvenyei szerint nem mukodhet” stb. stb.
Egy ido utan elfogy a turelem. Es vagy vita + topik bezaras 1 honapra, vagy senki nem ir semmit. A siserehad meg mehet okoskodni mas topikokba, ha van ott meg kedve megszolalni valakinek…
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

konzumprodukt
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2019.11.10., vas. 20:47
Értékelés: 12

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: konzumprodukt »

wittao írta:
2023.06.23., pén. 23:19
diagnet írta:
2023.06.23., pén. 22:25
fülelek írta:
2023.06.23., pén. 12:59
A zárójeles felkiáltójel azért van, mert a helyiség, audio komponensek és a hallgató ismerete nélkül ígérgetnek, ez még akkor is felelőtlenség, ha amúgy kipróbálás után vissza lehet adni a cuccost.
A sobrinorbi pont ilyenért kapott 40 milliós GVH bírságot mert a mai napig nem érti miért nem lehet jogi személyként liveozás közben kamukázni.
Bizonyos szint felett elhiszik, hogy ha összehoznak egy könnyen befolyásolható célcsoport akik százmilliókat fizetnek értelmetlen dolgokért, akkor az törvényileg, morálisan is nyilván rendben van.
Így jutottunk el arra a szintre, hogy az audio világ sobrinorbijai kizárólagosságot követelnek nyilvános forumokon, mert nehezményezik, hogy néhányan előítélettel vannak a termékeik/módszereik iránt.
Pont nem…
Azt nehezmenyezik, hogy ahol tarsalogni szeretnenek, valaki mindig bele vauvau anelkul, hogy erdekelne a tema.
Ez olyan, mintha egy asztaltarsasag eppen beszelget es valakik folyamatosan bele szovegelnel kivulrol.
Ezzel parhuzamosan peldaul ha lenne itt egy “antiEzo” topik, nem hogy nem zavarna ha beideznek amit irok valami ezo dologrol es 6x korberohogik, le se sz@rnam…
Pont az van, hogy az itt beszelgetni akarokat kivulrol folyamatosan beleokoskodo tarsasag zavarja a nyugodt forumozasban, vagy eppen gunyolodik, esetleg ertetlenkedik egy sort, amig fel nem szalad a pumpa valakinel.
Nagy kulonbseg!
Azt hittem az jó, ha van kétkedő vélemény is, eddig még mindig sikerült ellenvéleményt kapni ha tényleg működött egy ezo tuning. Legalábbis vannak amik túlélték a kritikát, unicumos üveg, virtuális föld, szén-cink-pakkok, stb. Nincs kint meg bent, engem inkább az elüzletiesedés zavar, az mindig kirekesztő és csak pénz kérdése, míg az ezo tuningoknak van egy ellentétes irányú hatása, amikor filléres okos megoldásokkal átjön az élmény, amit nem lehet pénzen megvenni.

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: wittao »

diagnet írta:
2023.06.23., pén. 22:25
fülelek írta:
2023.06.23., pén. 12:59
A zárójeles felkiáltójel azért van, mert a helyiség, audio komponensek és a hallgató ismerete nélkül ígérgetnek, ez még akkor is felelőtlenség, ha amúgy kipróbálás után vissza lehet adni a cuccost.
A sobrinorbi pont ilyenért kapott 40 milliós GVH bírságot mert a mai napig nem érti miért nem lehet jogi személyként liveozás közben kamukázni.
Bizonyos szint felett elhiszik, hogy ha összehoznak egy könnyen befolyásolható célcsoport akik százmilliókat fizetnek értelmetlen dolgokért, akkor az törvényileg, morálisan is nyilván rendben van.
Így jutottunk el arra a szintre, hogy az audio világ sobrinorbijai kizárólagosságot követelnek nyilvános forumokon, mert nehezményezik, hogy néhányan előítélettel vannak a termékeik/módszereik iránt.
Pont nem…
Azt nehezmenyezik, hogy ahol tarsalogni szeretnenek, valaki mindig bele vauvau anelkul, hogy erdekelne a tema.
Ez olyan, mintha egy asztaltarsasag eppen beszelget es valakik folyamatosan bele szovegelnel kivulrol.
Ezzel parhuzamosan peldaul ha lenne itt egy “antiEzo” topik, nem hogy nem zavarna ha beideznek amit irok valami ezo dologrol es 6x korberohogik, le se sz@rnam…
Pont az van, hogy az itt beszelgetni akarokat kivulrol folyamatosan beleokoskodo tarsasag zavarja a nyugodt forumozasban, vagy eppen gunyolodik, esetleg ertetlenkedik egy sort, amig fel nem szalad a pumpa valakinel.
Nagy kulonbseg!
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 582

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: diagnet »

fülelek írta:
2023.06.23., pén. 12:59
A zárójeles felkiáltójel azért van, mert a helyiség, audio komponensek és a hallgató ismerete nélkül ígérgetnek, ez még akkor is felelőtlenség, ha amúgy kipróbálás után vissza lehet adni a cuccost.
A sobrinorbi pont ilyenért kapott 40 milliós GVH bírságot mert a mai napig nem érti miért nem lehet jogi személyként liveozás közben kamukázni.
Bizonyos szint felett elhiszik, hogy ha összehoznak egy könnyen befolyásolható célcsoport akik százmilliókat fizetnek értelmetlen dolgokért, akkor az törvényileg, morálisan is nyilván rendben van.
Így jutottunk el arra a szintre, hogy az audio világ sobrinorbijai kizárólagosságot követelnek nyilvános forumokon, mert nehezményezik, hogy néhányan előítélettel vannak a termékeik/módszereik iránt.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Az ember sem volt mindig okos (most azok vagyunk?) folyamatosan megalkotta a saját tapasztalatai alapján az ismert világunk összefüggéseit, törvényszerűségeit. Nevezzük ezt fizikának, matematikának, csillagászatnak, stb stb. Vajon van-e , és ha igen mennyi olyan dolog van amit még nem sikerült megfejtenünk,felfedeznünk, "leírnunk" ? A logika azt diktálja hogy kell még lennie. Ezt még vodoonak, vagy misztikumnak nevezzük. Ezt mondja az egyik felem. A másik felem azt mondja, miért akarunk belekapaszkodni valami misztikus (ismeretlen) dologba? Mi az amivel ez többet tud adni mint az eddigi ismereteink alapján leírt világ? (Hifiről beszélek) Talán mert csalódtunk az ismert dolgokban? Nem hozta az elvárásokat? Vagy csak kíváncsiak vagyunk? Mint a zsákbamacska okozta öröm? Amikor a fröccsöntött műanyag kisautót senki nem veszi meg, de zsákbamacskaként viszont örül neki. Aztán ugyanúgy kidobja.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

konzumprodukt
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2019.11.10., vas. 20:47
Értékelés: 12

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: konzumprodukt »

Ugyanakkor semmi bajom nincs a filléres kísérletekkel, amikre először babonás félelemmel sandítunk, aztán keresünk rá megnyugtató materiális magyarázatot, mert senki nem szeret mumusokat rakni az ágya alá, inkább megmagyarázzuk dielektromos permittivitással és mágneses permeabilitással.

Long helyében én előállnék a tapasztalással akár elmélet és magyarázat nélkül, jobb lenne mint valamit sejtetni amire persze így nem érkezik bántó, hitetlen kritika.

Egy csomó olyan megoldás van, ami nem zárja ki egyik oldalt sem, a racionális a véletlent fogja látni benne, a fatalista a sorsot, hogy A-B tesztben a Dalai Láma áldásos körét megjárt CD hallgatása közben hagyja abba a szomszéd a turmixgép üzemeltetését a konyhában. Én hiszek a sorsban, hogy a tárgyaknak is van időben elfoglalt befolyásoló szakaszuk, de szűklátókörű időbe zárt tudattal úgysem fogjuk belátni ha valakinek tehetsége és lehetősége van ezeket a paramétereket uralni.

konzumprodukt
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2019.11.10., vas. 20:47
Értékelés: 12

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: konzumprodukt »

Szerintem azért abban van szeretet, ha elgondolkodtatom egy barátomat, hogy ugyan ne dobjon ki több pénzt olyan hülyeségekre, amik árán valós pozitív változásokat is elérhetne. Van amikor a legkiszolgáltatottabb helyzetben lévő, beteg emberek reményeire csimpaszkodva húznak le milliókat varázs-zseblámpákért. Nem helyeslem. Főleg akkor nem, amikor köztiszteletnek örvendő véleményvezér írók, médiaszemélyiségek sétálnak bele egy ilyen csapdába és nevüket adják a tisztán anyagi haszonszerzéssel létrehozott kényszervállalkozások üzleti sikeréhez. Jóideje gyakorlatilag következmények nélkül.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7236
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Az van, hogy a moderátorok emberek ezen a Fórumon. A saját vélemény 1-1 kérdést illetően és a moderátori munka függetlenek egymástól. Remélem mindenki ellövöldözi lassan az éves elraktározott sértettségét és akkor újra kipucolhatom ezt a topicot. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fülelek írta:
2023.06.23., pén. 12:59
Kíváncsian várom (gondolom, más is) továbbra is valamelyik admin állásfoglalását azon kérdésemre, hogy csak pozitívan szabad beszámolni ebben a topikban, vagy szabad negatívan is?
Ha lenne olyan fórumszabály, ami tiltja az ellenvélemények megfogalmazását, akkor én lennék az első(k között), aki lemondanék a moderátori "posztomról", és valószínűleg az AVX-ről is távoznék. Azt hiszem ezzel válaszoltam is a kérdésedre, bár nem minden moderátor nevében, csak a sajátoméban.

Az ellenvélemények hangoztatását összemosni a trollkodással szintúgy nagyon erős.

A templomi hasonlat pedig, ami itt valaki "tollából" leíródott, egész egyszerűen rossz. Nem, ez a topik NEM egy virtuális templom, ahol csak felkent papok szólalhatnak fel, csak hitgyülekezethez tartozók láttatnak szívesen, és csak a betanult rigmusok, énekek meg az ámen hangozhat el a szájukból. Egyik topik sem az. A témánál kell maradni, és kulturált hangemnél, meg a netikett és a fórum szabályainál, ha ez megvan, bármilyen véleménynek helye van itt. Akkor is, ha ez másnak nem tetszik.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

fülelek írta:
2023.06.23., pén. 12:59
Van egy nagy különbség az ezo cuccok között, mégpedig az, hogy vannak ötletek, amelyek fillérekért, vagy épp ingyen bevethetők (ezeket akár jópofa játéknak is fel lehet fogni, pl. unicumos üveg vagy tudatos égtáj szerinti hallgatási irány, világítási ötletek), és vannak, amelyekért jócskán kell fizetni, ezek mind azt ígérik, hogy istenbizony többet nyújt, mint bármilyen (!) komponens cseréje. A zárójeles felkiáltójel azért van, mert a helyiség, audio komponensek és a hallgató ismerete nélkül ígérgetnek, ez még akkor is felelőtlenség, ha amúgy kipróbálás után vissza lehet adni a cuccost.
Kíváncsian várom (gondolom, más is) továbbra is valamelyik admin állásfoglalását azon kérdésemre, hogy csak pozitívan szabad beszámolni ebben a topikban, vagy szabad negatívan is?
Igen, jónéhány ezo cuccal tetszés szerint hangolható az adott rendszer, mintegy kiszolgáva a tulajdonos ízlését, elvárásait, vagy éppen lehet kompenzálásra használni, a rendszer gyengeségeit orvosolni. Az eltérő minőségű hangrendszerek más-más ezo eszközre lehetnek érzékenyek, válhatnak be, vagy nem válhatnak be, dolgozhatnak egymás ellen is természetesen. Egy hangrendszer ilyen jellegű fejlesztése során egyes alkalmazások hathatnak hátrányosan is. Aminek korábban csak a pozitívumait hallottuk, az most már eltávolításra kerülhet, mert pl. magasabb árkategóriájú kábelt használunk, vagy kábelösvényt telepítünk, vagy jobb akusztikai környezetet teremtünk, vagy eltávolítjuk a készülékfedeleket, biztosítékokat, csatlakozókat, csillapítókat, stb. Az adott rendszerben annak kell maradni, aminek a további fejlesztések során is csak pozitív lesz a hozadéka. Én sem veszek Quantum Noise Resonatort, vagy Schumann generátort, mert nálam rontanak a hangon, akárcsak az ásványok és az információs technikai elemek. Olyan ezo eszközöket használok,melyek kvázi egyirányba hatnak, egymás hatását erősítik és nem gyengítik. Nem titok,mindösszesen három termékről van az én esetemben szó.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Az előbb meséltem a csengettyű majdnem EZO hatásáról, ami nálam egyértelmű negatív volt, és hifi környékéről eltávolítottam minden csengó-bongó rezonáló dolgot. Ha mégis ott kell lennie valami egyéb ok és funkció okán valaminek, burkolatnak stb, akkor ragasztok rá csillapító anyagot, úgy mint Blutack, vagy bitumenes lemezt.

Van egy másik EZO dolog nálam, amire nagy hájp volt kerekítve korábban. Szépen csiszolt nemes ásványi-kristályok. Nem vagyok ásvány specialista, van itt 6-7 fajta, mindnek nem tudom a nevét, hegyikristály, rózsakvarc, tigrisszem stb. Ezek 25-50mm átmérősek, összesen kb 36db. Eredmény: hangzásban abszolúte semmi, nem árt és nem is használ sem objektív, sem szubjektív módon, vakteszten, laikus hallgatóval sem. Csupán annyi történt, nem dobom ki, amikor port törlök, érdekes megfogni.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”