GDPR/Adatvédelem: (viewforum.php?f=194) Tényleg kérdezzetek, kérdezhettek :D

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 369

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2016.02.14., vas. 18:53

Megláttam és mivel régebben pozitív tapasztalatokat szereztem vele, hazahoztam.

Ismeri, használja valaki?

Mi ez, biztosíték?

Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Marantz CD-10
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon elő-végerősítő, Heed Canamp
Hangsugárzó: Martin Logan Purity, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, Kimber Monocle X

hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1223

Hozzászólás Szerző: hosszu » 2016.02.14., vas. 17:07

Megláttam és mivel régebben pozitív tapasztalatokat szereztem vele, hazahoztam.

Ismeri, használja valaki?

post-11242-0-50297700-1455465832_thumb.jpg

sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 149

Hozzászólás Szerző: sokekola » 2016.01.30., szomb. 20:19

Nos meghalgattam. Tetszik, levegősebb, nyitottabb, stabilabb tőle a hangkép. Minden fillért(4500Ft) megér ez a lemez. Még DVD-vel nem próbáltam, de nem hagyom ki.

Nálam a mélyek is hangsúlyosabbak, ha azzal hallgatom a cd-t.

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2016.01.30., szomb. 11:55

Csatlakozom az előttem szólóhoz!

Kiegészítem még azzal, hogy DVD-t se nagyon nézünk nélküle - használatával egységesebb, nyugodtabb lesz a hang (házimozin is), a kép pedig homogénebb, részletesebb és olyan érzést kelt, mintha megnövelné a képkockák számát, simábbak a mozgások.

Nos meghalgattam. Tetszik, levegősebb, nyitottabb, stabilabb tőle a hangkép. Minden fillért(4500Ft) megér ez a lemez. Még DVD-vel nem próbáltam, de nem hagyom ki.

Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2016.01.29., pén. 18:30

Köszönöm Úraim!

Már nálam van, de még kipróbálni nem volt időm, majd holnap talán.

hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1223

Hozzászólás Szerző: hosszu » 2016.01.29., pén. 15:54

Szerintem nem rossz. Nyugodtabb a hangzás egésze nálam, bár ha csak háttérnek zenélek, akkor nem használom...

Csatlakozom az előttem szólóhoz!

Kiegészítem még azzal, hogy DVD-t se nagyon nézünk nélküle - használatával egységesebb, nyugodtabb lesz a hang (házimozin is), a kép pedig homogénebb, részletesebb és olyan érzést kelt, mintha megnövelné a képkockák számát, simábbak a mozgások.

svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 386

Hozzászólás Szerző: svedmalac » 2016.01.28., csüt. 23:04

Alisca Orange CD rátétet használ valaki? Tapasztalat, vélemény?

Szerintem nem rossz. Nyugodtabb a hangzás egésze nálam, bár ha csak háttérnek zenélek, akkor nem használom...

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2016.01.28., csüt. 21:29

Alisca Orange CD rátétet használ valaki? Tapasztalat, vélemény?

Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 220

Hozzászólás Szerző: Muszklismick » 2015.12.07., hétf. 00:05

Amikor írtam CD-ket kizárólag csak studio broadcast lejátszó és broadcast író amivel használható minőségben lehetett írni

Mobile Fidelity lemezre, a számítógépes másolatok és bármilyen más lemezek nagyon elvéreztek, még a MAM ami nem volt rossz. 

audioline
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2635

Hozzászólás Szerző: audioline » 2015.12.06., vas. 22:33

Márpedig a jól beállított EAC és dbpoweramp között nincs különbség minden bit ugyanott van és ugyanannyian vannak :D. Valamit elszúrhattál...

A bitek a többi proginál is ugyanott vannak :D a végeredmény még is kicsit más és más. Az agy és a fül zseniális műszerek. :) Jó annak, aki nem hallja...

.

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audioline » 2015.12.06., vas. 22:27

De ez ma már nem igaz...a ami lemezek nem 1x-es írásra vannak optimalizálva, sok emberrel konzultáltam és a min.4x írás ajánlott.

A CD-R lemezeken fel van tüntetve a "x-től y-ig" szorzó, amit az írók zöme felismer/érzékel. Némelyik nem is enged ezen értékeken alul/felül opcionálni. Az 1x-től indulókat max 4 szeresen érdemes égetni. A mai kommersz adat lemezek ált. 8x-tól indulnak. Azokat lehet írni nyugodtan 8x-osan, bár 4x-esen is engedélyezett némelyik. (Szoftver függő is.) Aki elmélyül az írás rejtelmeiben, az előbb utóbb rátalál a maga útjára. Időt kell rá szánni. Nem elég róla olvasni. A "jó" melletti voks hasonló a HiFi-ben való állásfoglaláshoz. Valaki a nűansznyit nyesett, valaki a számára kedves színezett vagy egyéb...jónak érzékelt mellett dönt. Nincs abszolút favorit. Szvsz.

.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2682

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2015.12.06., vas. 22:25

Én is ezt tapasztaltam... Tele a net EAC-al készült grebbekkel. Bizonyos felvételeknek jót tesz. Legalább nem színez. Nyes. :D

Márpedig a jól beállított EAC és dbpoweramp között nincs különbség minden bit ugyanott van és ugyanannyian vannak :D.  Valamit elszúrhattál...

dunaudio.hu

sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: sokekola » 2015.12.06., vas. 19:58

Nagyon jó minőségben lehet írni.......

Nem mindegy mit,mivel,hogyan.

Valóban a régebbi Plextor írók, és Audió írható lemezek és Plextools program szerintem az alapvető feltételek.

Sokat kísérleteztem az írással,az 1x és 4x es írás között nagyon minimális az eltérés.

Az eredeti lemez és írott lemez közti eltérés-ha jól van írva-szintén minimális.

De ez ma már nem igaz...a ami lemezek nem 1x-es írásra vannak optimalizálva, sok emberrel konzultáltam és a min.4x írás ajánlott.

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audioline » 2015.12.06., vas. 19:32

Az EAC-al grabber-relt zenék nálam meg vannak nyesve.

Én is ezt tapasztaltam... Tele a net EAC-al készült grebbekkel. Bizonyos felvételeknek jót tesz. Legalább nem színez. Nyes. :D

.

Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1066

Hozzászólás Szerző: Voyager » 2015.12.06., vas. 18:12

Ja, elfelejtettem megírni, hogy grebbelésre megfelelően beállított EAC vagy dbpowerampot célszerű használni.

Az adatbázison az accurateripet értettem...

Ez még nekem, akkor nem sikerült. Az EAC-al grabber-relt zenék nálam meg vannak nyesve. A dbpoweramp viszont tényleg jó.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2015.12.06., vas. 17:35

A netes adatbázis nagyon vegyes minőség szempontból.

Egyébként személyes tapasztalatom - jó néhány órát játszadoztam pár éve idehaza - hogy grebbelésnél is van jelentősége a hardvernek (is). Asszony pajti Lenovo-DVD ROM-ját (tényleg egy rom) vetettem össze egy Plextor Premium II-ővel ugyanazon sorozatszámú plextools szoftverral, ugyan olyan install mellett. Nem kicsi volt a Lenovo-s verzió hátránya. Feleségem is hallotta, neki nem mondtam meg melyik/melyik - jó füle van! :)

>

Ja, elfelejtettem megírni, hogy grebbelésre megfelelően beállított EAC vagy dbpowerampot célszerű használni.

Az adatbázison az accurateripet értettem...

dunaudio.hu

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audioline » 2015.12.06., vas. 12:54

Ha a másolt anyag összehasonlítva a neten meglévő adatbázissal, azzal egyezik, akkor teljesen mindegy, hogy vacak laptop kombájnnal grebbelték, vagy Plextor premiummal. Az írásnál már nem így van.

A netes adatbázis nagyon vegyes minőség szempontból.

Egyébként személyes tapasztalatom - jó néhány órát játszadoztam pár éve idehaza - hogy grebbelésnél is van jelentősége a hardvernek (is). Asszony pajti Lenovo-DVD ROM-ját (tényleg egy rom) vetettem össze egy Plextor Premium II-ővel ugyanazon sorozatszámú plextools szoftverral, ugyan olyan install mellett. Nem kicsi volt a Lenovo-s verzió hátránya. Feleségem is hallotta, neki nem mondtam meg melyik/melyik - jó füle van! :)

>

.

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2178

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2015.12.06., vas. 11:26

Két évtizedes ellentétes tapasztalatom van ezügyben. Jónéhányszor bemutattam anno,hogy az írott lemez jobb, mint az eredeti,  ( hogy miben? -kontrolláltabb basszus, tisztább magas tartomány ) ennek műszaki oka van elsősorban (úgyhogy kicsit off itt :D )

Az "eredeti" az nem eredeti, mert az eredeti felvétel valahol a stúdióban van egy merevlemezen/dat kazettán/stb. Avval kellene összevetni a bóti cédét, meg az arról írottat, és utána lehet érdemben nyilatkozni.

Persze nagyon nem mindegy, hogy mivel és hogy történik a grebbelés és írás.

Ha a másolt anyag összehasonlítva a neten meglévő adatbázissal, azzal egyezik, akkor teljesen mindegy, hogy vacak laptop kombájnnal grebbelték, vagy Plextor premiummal. Az írásnál már nem így van.

Ezzel teljesen azonos az én tapasztalatom. Amikor még CD-eztem, meg grabbeltem, irogattam Plextorral MAM-A-gold lemezekre döbbentem meg azon, hogy bizony lehet zeneibb, hallgathatóbb az írott lemez, például akkor amikor FIM "eredetiről" -- FIM régi analóg válogatott mesterszalagokról csinál CD zenét a JVC XRCD24 és K2 stúdió technikájával, meg préseli ennek megfelelő gyártósoron kis szériában -- vakteszten többször is a másolt lemezt ítélték eredetinek, mert szebb, pontosabb, részletezőbb hangot adott. A különbség kicsi volt, hasonló mint két eltérő kábelé szokott lenni, de szignifikáns. Hozzá kell tenni, azonos tartalmú CD és CD közötti különbség hangzásban erősen lejátszó készülék függő.

meridián
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 492

Hozzászólás Szerző: meridián » 2015.12.06., vas. 11:13

Nekem két Plextor adta be az unalmast. Az első 1évet ment, a másik valamivel többet. Mindenki erre esküdött, ezért vettem az elsőt, a másodiknál azt gondoltam biztos csak kifogtam egy rosszat. De mint Bagaméri Elemér mondotta volt, "megvagyok átkozva!" a Plextor márkával.

Sajnálatos ami Veled történt.....Nekem sikerült több száz lemezt írni--és még ma is működik.

Mert magamat kigúnyolom, ha kell,

De hogy más mondja, azt nem tűröm el!

szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 4089

Hozzászólás Szerző: szamóca » 2015.12.06., vas. 10:52

Valóban a régebbi Plextor írók, és Audió írható lemezek és Plextools program szerintem az alapvető feltételek.

Sokat kísérleteztem az írással,az 1x és 4x es írás között nagyon minimális az eltérés.

Az eredeti lemez és írott lemez közti eltérés-ha jól van írva-szintén minimális.

Nekem két Plextor adta be az unalmast. Az első 1évet ment, a másik valamivel többet. Mindenki erre esküdött, ezért vettem az elsőt, a másodiknál azt gondoltam biztos csak kifogtam egy rosszat. De mint Bagaméri Elemér mondotta volt, "megvagyok átkozva!" a Plextor márkával.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2015.12.06., vas. 09:56

Ha nem gyári CD-ket hallgatsz, akkor ezeket a nüanszokat kár is keresned. A másolásnál a finom információ nagyja elveszik. Tényleg....

Két évtizedes ellentétes tapasztalatom van ezügyben. Jónéhányszor bemutattam anno,hogy az írott lemez jobb, mint az eredeti,  ( hogy miben? -kontrolláltabb basszus, tisztább magas tartomány ) ennek műszaki oka van elsősorban (úgyhogy kicsit off itt :D )

Az "eredeti" az nem eredeti, mert az eredeti felvétel valahol a stúdióban van egy merevlemezen/dat kazettán/stb. Avval kellene összevetni a bóti cédét, meg az arról írottat, és utána lehet érdemben nyilatkozni.

Persze nagyon nem mindegy, hogy mivel és hogy történik a grebbelés és írás.

dunaudio.hu

meridián
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 492

Hozzászólás Szerző: meridián » 2015.12.06., vas. 09:54

Mert magamat kigúnyolom, ha kell,

De hogy más mondja, azt nem tűröm el!

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audioline » 2015.12.06., vas. 09:12

Mikor kardoskodtam én az írott, meg a letöltött anyagok mellett? Eredeti CD és analóg lemez, ez számomra a műsorforrás....

Általános, gyakran előforduló ellenérzésről beszéltem. Ne személyed ellen irányult a komment! Akkor Neked címeztem volna. Beszélgetünk különböző nézőpontokról...:)

.

sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: sokekola » 2015.12.06., vas. 08:57

Mikor kardoskodtam én az írott, meg a letöltött anyagok mellett? Eredeti CD és analóg lemez, ez számomra a műsorforrás....

Cd eredeti, írott, van mindegyik, és mindegyikben van jó és rosszabb...ez a vita messzire vinne, nem is érdemes belevágni. A fekete(bakelit típusú) cd-imet sem az ASUS, sem a TEAC íróm nem hajlandó beégetni még firmware frissítés után sem, kétségbe voltam esve, utolsó próbálkozásként a Pioneer dvd író, lassú gondolkodás után elkezdte megírni őket...

tollact
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 636

Hozzászólás Szerző: tollact » 2015.12.06., vas. 08:41

Van aki Teac íróra esküszik. Szines a világ. Érdekes, hogy az írott anyagokkal szemben milyen gyakori az ellenérzés, miközben a kétes eredetű/minőségű letöltött "veszteség mentes" - de jó volna - flac anyagok meg fénykorukat élik. Ki érti ezt? A műanyag filléres laptop optikával berippelt majd feltöltött/letöltött világot látott fájlok kapcsán kevésbé van lelkizés, pedig indokoltabb volna. Aki már vetett össze gyári lemezről igényesen rippelt vaw anyagot letöltött flac-al, az tudja miről beszélek.

LP: Voyd Valdi, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-A kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC belsőkábel DIY, AN-SP QSSC kábel
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN Stand

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”