Figyelem: a szabályzat 6.8.3-as pontja változott, ennek értelmében az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.Köszönjük a megértést!

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

audioline
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2650

Hozzászólás Szerző: audioline » 2017.04.20., csüt. 09:47

ámitogep...

Ez gyakori tartozék, fejekbe építve... :D

.

mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 326

Hozzászólás Szerző: mgus » 2017.04.20., csüt. 09:39

Van olyan, amikor valakit a kütyüzés és a zenehallgatás is boldogít! :)

Az is egy érdekes téma, hogy azok, akik megelégedtek, vagyis finisbe értek, mennyi pénzt kellett elkölteniük ehhez. Vajon fele annyinál tartva is megérkezett volna ez az állapot? Mert hogy különböző szinteken folyik a kütyüzés... Persze, tudom ez fejben dől el, csak tovább szőve vetettem fel.

Egy bizonyos szintet el lehet érni a gyári készülékekkel is, de ahhoz hogy azt átlépd egy idő után kénytelen vagy bele nyúlni a készülékbe.Ezt úgy lehet elkerülni nagy veszteség nélkül hogyha veszel egy olcsó készüléket, vagy amit már úgyse tudsz eladni mert a kutyának se kell, remek tuning alap lehet.Azon lehet kísérletezni,egy idő után rájössz hogy nincs is szükséged csili-vili készülékekre,mondjuk így is el lehet költeni rengeteg pénzt.A vaktesztnél is írtam drágább vezetékek tesztelése sokkal bonyolultabb folyamat minthogy bedugjuk aztán várjuk a csodát,van amikor adja magát de nem minden esetben.Teljesen tökéletes sosem lesz,mert ha javítasz valamin lehet hogy előtérbe kerül valami ami jobban zavar mint előtte.Sokszor maga a zenei felvételekkel is vannak problémák ahány felvétel annyi féle probléma, olyan mint egy ujjlenyomat ami nincs a felvételen azt nem is lehet kihallani.Van amikor meg előjönnek apróbb részletek ami lehet akár zavaró is.

Hoszu, rengeteg könyved van ami lehet akár akusztikai probléma is,ezt az akusztikával foglakozókat kellene megkérdezni,de akármi is lehet még probléma ezt csak a képekből láttam.

MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 898

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2017.04.20., csüt. 09:38

...Az erősítők a gyengéim meg a számítógép.

...nem minden a rhodiumos csati.

remelem csak a "gyengeid".  

szerinted mi a legnagyobb hatasu a hangban, mi a "legfontosabb", mi hozhatja a legnagyobb buktakat ?

szerintem: hangsugarzo-szoba-akusztika a legnagyobb hatasu, legnagyobb "linearitasi hibaforras", az összes többi lenyegesen lemaradva jön, legyen ez az erösitö (ö müködjön jol együtt a hangsugarzoval), ámitogep, csatlakozok bevonata.

gondolom komolyan senki szerint sem a csatlakozo bevonata vagy a drot fonasa a legnagyobb hatasu.

aki szerint igen, az becsapja magat (csak masokat ne csapjon be)  ....szerintem :-)

szigony
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1240

Hozzászólás Szerző: szigony » 2017.04.20., csüt. 09:18

Szerintem félreérthettél valamit, mert én nem "kütyüzök", csak a lehetséges motivációk mögé próbáltam bekukkantani. Nálam max. odáig terjed az ilyen kiegészítők utáni érdeklődés, hogy egyes rezgéscsillapító készülék alátéteket próbálgassak a cd lejátszóm alatt, de ez még messze nem vudu kategória. :)

Ennek ellenére értékesnek, és megfontolásra érdemesnek tartom a soraid. 

Ugyanakkor szerintem vannak olyan fórumtársak is, akik már szerintem túl vannak a készülék keresési fázison, és alapvetően elégedettek is a rendszerükkel, viszont olyan anyagi lehetőségekkel rendelkeznek, hogy feles erőforrásaikat a passzív elemekkel történő ilyen kísérletezésekre fordíthatják. Nekik ez már csak játék, ez maradt a hobbinkból, és nem hiszem, hogy ettől kevésbé szeretnének zenét hallgatni, mint mások.

Emellett én csak örülök, ha leírják ezeket a tapasztalataikat, mert ha biztos is vagyok benne, hogy sosem fogok erre áldozni, de legalább jól szórakozom, és igyekszem tanulni, megérteni. A tudományt is az ilyen elsőre furcsa, megmagyarázhatatlan és néha megmosolyogtató dolgok vihetik előre. :)

Értelek.Nem is neked céloztam.Láttam az írásaidból és a hírdetésedből, hogy téged nem érint ez a téma. Csak a te írásodhoz kapcsolódva szóltam hoszzuhoz. Vagy azokhoz akik megfontolásra érdemesnek tartják ezt a látásmódot. Abban is egyétértek, hogy aki örömét leli benne és eljátszik megtapasztal bizonyos dolgokat azzal semmi gond. A probléma abból adódhat ha valaki ettől várja a megváltást.

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audioline » 2017.04.20., csüt. 07:51

Van olyan, amikor valakit a kütyüzés és a zenehallgatás is boldogít! :)

Az is egy érdekes téma, hogy azok, akik megelégedtek, vagyis finisbe értek, mennyi pénzt kellett elkölteniük ehhez. Vajon fele annyinál tartva is megérkezett volna ez az állapot? Mert hogy különböző szinteken folyik a kütyüzés... Persze, tudom ez fejben dől el, csak tovább szőve vetettem fel.

.

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 272

Hozzászólás Szerző: hollohazi » 2017.04.20., csüt. 07:03

A kütyüzést, én rendszer fejlesztésnek hívnám inkább. Anyagi vonzata éppen pozitív, nem negatív. Ugyanis általa azok a felvételek is meghallgathatóvá, élvezhetővé válnak, melyeket a zene miatt vettünk  egykor meg, de "borzasztóan " szólnak. Tehát a kütyüzés a zenehallgatást szolgálja, nem ellene van. Sokan el sem tudják képzelni, mennyi torzítást lehet "lehámozni" egy adott felvételről és ezáltal élvezhetővé tenni. A rendszer fejlesztésnek nem arról kell szólni, hogy a jó lemezek még jobban szóljanak, hanem hogy a rossz felvételek is élvezhetővé váljanak.

A "virtuális földelést" bárki megcsinálhatja fillérekből egy óra alatt kész, mondjuk a hangsugárzókkal, István javaslata alapján. Aki nem hallja a különbséget, annak tényleg nincs szüksége rendszer fejlesztésre. Épp a zenehallgatási kedvet fokozza  ugyanis ez a módszer többek közt. Hatása tartós, nem kerül többe néhány sörnél.

47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Vortex hifi, Power-R

szigony
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1240

Hozzászólás Szerző: szigony » 2017.04.19., szer. 23:50

Nem lehet, hogy ezeknek a műszakilag megfoghatatlan dolgoknak a nagy része a pszichére hat, és ezáltal befolyásolja pozitívan a zenehallgatási kedvünket? Így nézve egy részük működhet is, mert ha ugyanaz a rendszer egyik nap örömünkre szolgál, másik nap meg nem, akkor lehet a hiba nem a rendszerben, hanem bennünk, a befogadó közegben van, és ha ezt tudjuk pozitívan befolyásolni, akkor már van is aminek lehet létjogosultsága, nem? :)

Részemről a válasz egészen egyszerű. Azt nem állítom, hogy ez mindenkire univerzálisan igaz, de azt tapasztaltam ha az agyam nem az állandó előrelépés, fejlesztés, "ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközökön" kattog.

Akkor ha van egy nyugodt és gondtalan zenehallgatást biztosító rendszerünk -bár még nem hallottam, de szerintem hosszu forumtársé ilyen.

Akkor ezen a ponton túl felesleges tovább erőltetni a fejlesztést, mert ez az esetenként már kényszeres fejlesztés inkább káros és egy ördögi körbe kerül bele az ember. Nevezzük audionervosanak. Amennyiben ezt sikerült teljes mértékben száműzni akkor lehet letenni a lantot és nyugodtan  zenét hallgatni. Amíg ez nem sikerül addig menni fog az elemző és hibakereső zenehallgatás és a vég nélküli fejlesztés.

Nekem az volt a legnagyobb előrelépés amikor ezt felismertem és le tudtam tenni a "szert" :D  Az hozzátartozik az igazsághoz, hogy ehhez nekem is meg kellett találnom azt a hangsugárzót ami az én preferenciámiat maradéktalanul kielégíti. Amikor viszont valódi emberi hangok, túnusok, színek és érzelmek kezdtek áradni a dobozokból ezáltal valóságszagúvá vált a reprodukált zene. Ezen a ponton láttam elérkezettnek az időt, hogy fejben is rendet rakjak, mert azt éreztem, hogy nekem bármilyen további fejlesztés értelmetlen lenne és az önfeledt zenehallgatás rovására menne. Ez egy hosszu folyamat amihez időt kell hagyni magunknak. Nekem sem ment egyik hétről a másikra, de bátran merem ajánlani, mert ha sikerül az valóban óriási dolog. Jó kis önismereti tréning is egyben.

Ha szamít a véleményem akkor próbáld meg a fentieket. Könyveld el, hogy egy kivételes és számodra tökéletes rendszer birtokosa vagy és ne ezektől várd a csodát "olajjal töltött unicumos üvegnek meg annak, hogy kihordja az elemeket, akkukat a szobából vagy körbe tekeri szig.szalaggal."  Remélem értherő amit írok. Nem a működését hanem magát a folyamatot tartom hibásnak és kilátástalannak. Aki örömét leli benne egészen nyugodtan csinálja. Ez mindenkinek a saját választása. Remélem lesz olyan akinek segítség lehet ez a pár sor.

venomer
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 335

Hozzászólás Szerző: venomer » 2017.04.19., szer. 22:50

akkor már van is aminek lehet létjogosultsága, nem? :)

Simán. Csak szerencsésebb az önismeret és saját hifilánc ismeretének egy olyan szintjére eljutni, ami már nem karcsúsítja feleslegesen a pénztárcát.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2837

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2017.04.19., szer. 21:54

Tiszteletben tartva kérésedet, nem válaszolok (egyébként nincs is mire), hanem kérdezek - gondolom azt szabad :(

Szeretném "nem elég jó elektroakusztikai láncomat" jobbá tenni, szeretném a zenét jobb minőségben hallgatni - mit javasolsz?

Tényleg érdekel, hogyan juthatnék előrébb. Adjak el mindent és kezdjem elölről, vagy elég lesz egy-egy részegységét kicserélni?

...és ha egyszer (a segítségeddel?) eljutok odáig, hogy a rendszer "elég jó" lesz, az miben fog megnyilvánulni, mit fogok hallani?

Én egyrészt nem tudom, milyen cuccokat hallgatsz, másrészt nem ismerem a hallgatási preferenciáidat, nem tudok konkrétan javasolni semmit, és tudom, hogy nincs is szükséged rá, nem azért kérded. Majd egyszer valahol, valamikor találkozunk, és megbeszéljük, ki hogyan, mit, meddig és miért hallgat.  

Én csak arra szerettem volna felhívni a figyelmét az erre járóknak, hogy az audio ezotéria, misztika és vudu túlnyomórészt nem az elektronikára /akusztikára hat, hanem a zenét befogadni próbáló ember testére, lelkére. Ez éppúgy lehet pozitív, mint negatív hatású.

dunaudio.hu

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2017.04.19., szer. 21:25

Ha ezt élvezed csináld.Nekem ezek a dolgok nem örömforrások,a zene viszont az,hallgatom is szorgalmasan. :)

Ahelyett, hogy vacsi után összedobnál egy erősítőt.... egy olyat, amire épp szükséged van.  ;peace;

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1246

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2017.04.19., szer. 21:23

Nálam csak a kütyüzés hozott javulás,bele is halnék ha nem nézhetnék bele az erősítőbe.A lényeg hogy tud miért mit csinálsz és a tesztel tudd igazolni is.Mondjuk már néha én is unom de akkor csinálok mást.Ha megjön az ihlet összerakok egy erősítőt vagy kábelt mikor mire van szükség.Akusztikával se lehet mindent elérni,ha halkan hallgatod a rendszeredet az akusztika kizáró tényező

Ha ezt élvezed csináld.Nekem ezek a dolgok nem örömforrások,a zene viszont az,hallgatom is szorgalmasan.:)

mgus
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: mgus » 2017.04.19., szer. 21:08

Jól van na,csak arra próbáltam utalni hogy ha minden vackot kipróbálunk amit a neten találunk,akkor soha nem lesz nyugodalom.

Nekem tök mindegy hogy ki mit csinál,de azt tudom hogy nálam pl a kütyüzés megölte a zenét,mert nem arra figyeltem.

Persze van aki ezt élvezi.Hát akkor csinálja. :)

Nálam csak a kütyüzés hozott javulás,bele is halnék ha nem nézhetnék bele az erősítőbe.A lényeg hogy tud miért mit csinálsz és a tesztel tudd igazolni is.Mondjuk már néha én is unom de akkor csinálok mást.Ha megjön az ihlet összerakok egy erősítőt vagy kábelt mikor mire van szükség.Akusztikával se lehet mindent elérni,ha halkan hallgatod a rendszeredet az akusztika kizáró tényező

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2017.04.19., szer. 20:44

Miért? Miért?

Miért tetszenek nekem a barnák, neked meg a szőkék. Miért vannak babonások és miért vannak olyanok, akiket nem érdekel semmi, csak a számok és adatok? Nem tudom, de nem is érdekel. A lényeg, hogy valamilyen úton megtaláljuk a számunkra kedves hangzást. Hosszúnál nekem nagyon is tetszett, amit hallottam, nem tudom mi volt benne a woodoo, vagy mi nem, de kellems volt hallgatni.

Nem vagyunk egyformák, és ez így van jól! ;)

Jól van na,csak arra próbáltam utalni hogy ha minden vackot kipróbálunk amit a neten találunk,akkor soha nem lesz nyugodalom.

Nekem tök mindegy hogy ki mit csinál,de azt tudom hogy nálam pl a kütyüzés megölte a zenét,mert nem arra figyeltem.

Persze van aki ezt élvezi.Hát akkor csinálja.:)

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2017.04.19., szer. 20:40

Miért? Miért?

Miért tetszenek nekem a barnák, neked meg a szőkék. Miért vannak babonások és miért vannak olyanok, akiket nem érdekel semmi, csak a számok és adatok? Nem tudom, de nem is érdekel. A lényeg, hogy valamilyen úton megtaláljuk a számunkra kedves hangzást. Hosszúnál nekem nagyon is tetszett, amit hallottam, nem tudom mi volt benne a woodoo, vagy mi nem, de kellems volt hallgatni.

Tök egyszerű: mert a barnák szebbek és kész. :D

Azért Hosszu sugárzói meg elektronikái nem babonából meg woodooból épültek ám. ;) Lehet ennek is köszönhető a jó hang, nem csak az olajjal töltött unicumos üvegnek meg annak, hogy kihordja az elemeket, akkukat a szobából vagy körbe tekeri szig.szalaggal. De legalábbis a "jóhangból" kivett része lehet picitvel több a tudománynak, és lehet azért van az, hogy a rendszere a woodoora kevésbé fogékonyak számára is igen kellemes.

No ezt persze nem tudom, csak egyfajta babona.  :D

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3566

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2017.04.19., szer. 20:30

Akkor meg miért kell a mágia is hozzá?

Mondjuk erre a kérdésre nem is várok választ,mert kb értem hogy miről van szó,de erről az ösvényről szerintem jobb mielőbb lelépni,mert ez egy olyan aminek soha nincs vége.

Én is sokat kütyüztem,de most már inkább visszafelé fejlődöm.Nincs már kábelvarázslat,nincs állvány alátét mágia,nincs semmi,csak a zene.Jobban is érzem magam.

Így kellett volna kezdeni is.:)

Miért? Miért?

Apple / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audioline » 2017.04.19., szer. 20:28

Mondjuk erre a kérdésre nem is várok választ,mert kb értem hogy miről van szó,de erről az ösvényről szerintem jobb mielőbb lelépni,mert ez egy olyan aminek soha nincs vége.

Én is sokat kütyüztem,de most már inkább visszafelé fejlődöm.Nincs már kábelvarázslat,nincs állvány alátét mágia,nincs semmi,csak a zene.Jobban is érzem magam.

Így kellett volna kezdeni is. :)

No de nézted melyik topik ez? Nem vagyunk egyformák. :) 

.

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2017.04.19., szer. 20:25

Én láttam és hallottam is. Tényleg jó, hallgatni is... :)

Így kellett volna kezdeni is.:)

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2017.04.19., szer. 20:23

Köszönöm a pozitív megemlékezést - ne feledd, az idő mindent megszépít :)

Azóta komoly továbblépés lett a rendszerben és "kiszolgálásában", ami jelentős (az én ízlésem szerint pozitív) hangképváltozással járt. Örömmel várlak egy újabb beszélgetésre, zenehallgatásra és (ha nem vezetsz) némi lazulós iszogatásra.

Köszi! Nem az idő szépíti meg, tényleg le a kalappal, jó hang van nálad.

Valamikor kinézek, csak kell egy sofőrt találnom ezek szerint... :)

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2017.04.19., szer. 20:21

Gondolom, azért értetted mire próbáltam utalni az elején, amiből eljutottunk oda, miről is kellene (újra) szólnia a fórumnak. :)

Abszolút mindent elmond helyettem, ahogy Istvan01 a megszokott nyitottságával, tisztelendő tudásával magyarázatot és segítő "utat" keres, ahogy Fülelek leereszkedően kinyilatkoztat, majd egyben el is vágja a beszélgetésnek még csak a lehetőségét, és ahogyan Shimano, egyszerűen csak önmagát adja, mint mindig.

Mgus válaszát segítő szándékát köszönöm (fogok is vele élni), azonban először Fülelek tanácsára vagyok nagyon kíváncsi - ha elolvastad beírását, szerintem érted miért.

Étem én persze, de legyen már ez a fórum egy jó hely, ahol mindent meg lehet beszélni!!! Én azon vagyok! :)

hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1223

Hozzászólás Szerző: hosszu » 2017.04.19., szer. 20:20

Köszönöm a pozitív megemlékezést - ne feledd, az idő mindent megszépít :)

Azóta komoly továbblépés lett a rendszerben és "kiszolgálásában", ami jelentős (az én ízlésem szerint pozitív) hangképváltozással járt. Örömmel várlak egy újabb beszélgetésre, zenehallgatásra és (ha nem vezetsz) némi lazulós iszogatásra.

hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1223

Hozzászólás Szerző: hosszu » 2017.04.19., szer. 20:14

Látod! Ezért mondtam, hogy beírhattad volna ide is! :)

Gondolom, azért értetted mire próbáltam utalni az elején, amiből eljutottunk oda, miről is kellene (újra) szólnia a fórumnak. :)

Abszolút mindent elmond helyettem, ahogy Istvan01 a megszokott nyitottságával, tisztelendő tudásával magyarázatot és segítő "utat" keres, ahogy Fülelek leereszkedően kinyilatkoztat, majd egyben el is vágja a beszélgetésnek még csak a lehetőségét, és ahogyan Shimano, egyszerűen csak önmagát adja, mint mindig.

Mgus válaszát segítő szándékát köszönöm (fogok is vele élni), azonban először Fülelek tanácsára vagyok nagyon kíváncsi - ha elolvastad beírását, szerintem érted miért.

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audioline » 2017.04.19., szer. 20:14

Nemrég voltam egy srácnál elvittem a rhodiumos csatikat magammal kipróbálni a rendszerébe, hasonló erősítő meg dac és bedugtuk a rendszerbe őket, és vártam a megszólalást amit itthon hallgatok hát közel sem olyan amire számítottam volna,tehát nem minden a rhodiumos csati.

A csati anyaga/bevonata már nagyon a vége felé 'molyolás', hangolgatás..., a fő alkotó elemek + az akusztika rendbetétele jóval előbbre való elfoglaltság.

.

mgus
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: mgus » 2017.04.19., szer. 20:04

Én pedig szívesen hallgatlak - azaz olvaslak!

Hidd el, sokakkal együtt kíváncsi és nyitott vagyok minden információra, amit megosztasz - elvégre ez lenne a fórum elsődleges célja.

Nemrég voltam egy srácnál elvittem a rhodiumos csatikat magammal kipróbálni a rendszerébe, hasonló erősítő meg dac és bedugtuk a rendszerbe őket, és vártam a megszólalást amit itthon hallgatok hát közel sem olyan amire számítottam volna,tehát nem minden a rhodiumos csati.

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2017.04.19., szer. 19:43

Nekem meg a hangsugárzó.

De... annak ellenére hogy nem hallottam, csak a fórumon láttam, Hosszu rendszere szerintem kimagaslóan jó.

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2017.04.19., szer. 19:42

Én pedig szívesen hallgatlak - azaz olvaslak!

Hidd el, sokakkal együtt kíváncsi és nyitott vagyok minden információra, amit megosztasz - elvégre ez lenne a fórum elsődleges célja.

Látod! Ezért mondtam, hogy beírhattad volna ide is! :)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”