GDPR/Adatvédelem: (viewforum.php?f=194) Tényleg kérdezzetek, kérdezhettek :D

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

petimre
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 482

Hozzászólás Szerző: petimre » 2015.01.13., kedd 17:02

Ha egy szőnyeg lenne a padlón, s arra dobálnánk rá, akkor mennyit hozhatna hangban megfelelő audio rendszer esetén  :D

Rendszerem:

Cd futómű: Ethosz Reference PRO II,  Dac: Ethosz LXS, Előfok: Ethosz LXS, Végfok: Ethosz LXXS Biamp, Állvány: Valhalla, Kábelek: Valhalla AgPt-R, Aura V2/2, Aura Ref, Aurora HC, Hangsugárzó: Ethosz Tercet Plasma Line
Analóg: Gyrophon Fb. Ref. - SME 309 - Ethosz LXS Tube Phono

earforce
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1764

Hozzászólás Szerző: earforce » 2015.01.13., kedd 17:01

Valamint elsimítja a pénztárcában levő hullámokat :)

Árat nem találtam rá, vajh mennyibe fáj?

SYNOLOGY|DUNE|METRUM|MUSICAL FIDELITY|MAGNEPAN|REL

audioline
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2636

Hozzászólás Szerző: audioline » 2015.01.13., kedd 15:37

Egészségre biztos jó hatással van, ha zenehallgatás elött szétszórásra majd a végén összeszedésre kerül. Ez utóbbi felérhet egy kizáródott sérvre kiírt fizikoterápiával. :)

.

nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 370

Hozzászólás Szerző: nor » 2015.01.13., kedd 15:22

és a lélekre hat, vagy a tudatalattira, vagy mindkettőre.

CD: Arcam alpha One, Laptop: DELL Latitude e6420, Innacoustic DAC mod., LP: Sonab 85S, DPA A-3 előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 489

Hozzászólás Szerző: GTomi » 2015.01.13., kedd 10:49

ez most pontosan hogy működik? elmagyarázná valaki?  :D segíti a beteg emberek felépülését de akusztikát is lehet kezelni vele? :D :D :D

és a lélekre hat, vagy a tudatalattira, vagy mindkettőre.

hivox 3 utas zártmonitor, hivox dac, konverter, erősítő, mm phono, alces 4, hivox/ hidiamond, diy kábelek, revox b226, lenco l75 diy

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1215

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2015.01.13., kedd 07:54

Ugató kutya legyek, ha ez nem horgász kapásjelző fenekező pecázáshoz :)

Az bizony.De nem ám olyan holmi műanyag,mert ezt a fenekező pecára akasztva már garantált az állandó kapás is.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1133

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2015.01.13., kedd 07:42

ez most pontosan hogy működik? elmagyarázná valaki?  :D segíti a beteg emberek felépülését de akusztikát is lehet kezelni vele? :D :D :D

Sztereó: Linn Majik DS-I ; Martin Logan Electromotion ESL
Mozi: Anthem Statement D2V3D - Emotiva XPA5 Gen1 - Audiolab 8000x7
Martin Logan Stage - Behringer NX6000D + KCS C118A - 4 x KCS SR10A

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audioline » 2015.01.12., hétf. 20:39

36_1_1.gif

.

nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 370

Hozzászólás Szerző: nor » 2015.01.12., hétf. 19:54

Nem tudom volt-e már!

Van Den Hul HEALTH RING

http://www.vandenhul.com/products/accessories/health-ring

CD: Arcam alpha One, Laptop: DELL Latitude e6420, Innacoustic DAC mod., LP: Sonab 85S, DPA A-3 előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

GTomi
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: GTomi » 2015.01.12., hétf. 19:48

Meg azt, hogy egyedileg készül a betegek számára.

vagyis akik hifivel foglalkoznak :P

hivox 3 utas zártmonitor, hivox dac, konverter, erősítő, mm phono, alces 4, hivox/ hidiamond, diy kábelek, revox b226, lenco l75 diy

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2015.01.12., hétf. 17:10

írja is :D " egy innovatív ezoterikus termék"

Meg azt, hogy egyedileg készül a betegek számára.

GTomi
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: GTomi » 2015.01.12., hétf. 16:57

Nem tudom volt-e már!

Van Den Hul HEALTH RING

írja is :D " egy innovatív ezoterikus termék"

earforce
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1764

Hozzászólás Szerző: earforce » 2015.01.12., hétf. 12:40

Nem tudom volt-e már!

Van Den Hul HEALTH RING

post-17157-0-65089600-1421062775_thumb.jpg

post-17157-0-47493400-1421062823_thumb.jpg

SYNOLOGY|DUNE|METRUM|MUSICAL FIDELITY|MAGNEPAN|REL

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 803

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2014.12.18., csüt. 10:56

Mikor ugye semmi alapja nincs.....

sajnos van alapja, erre utaltam a statisztikaban fellelhetö dolgokkal.  ugyanakkor szerintem ez a lenyeg: mindenki gondolja el, ha olyan körülmenyek köze születik, nevelkedik, azt a peldat latja, hova jut(na) el.

milyen nehez abbol "kitörni", feltörni, megvalositani a... "jobbat".    azaz: nem feltetlenül az egyen, a mai felnövö a "hibas" (nyilvan ö is szerepel benne), 

ezert fontos a körülmeny szerepenek csökkentese, felemelesük, különben - es a gyermekszamot tekintve növekvö mertekben - csak ujratermelese lesz es ez senkinek sem jo (en nem olyan helyen lakok, de valoszinü jonehanyan - meg ha nem is a forumrol feltetlenül - sajat eletükön, börükön környezetükön erzik ezt).  10-20-30 evvel ezelött X segitseg kelett volna, ma mar X * Y (Y>1), 20 ev mulva X * Z (Z>Y). 

nem vagyok szociologus, nyilvan nem egyszerü segiteni (parketta eltüzelese es hasonlo), de ez lehet(ne) az ut

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2014.12.18., csüt. 10:50

A párhuzam szerintem nem jó mert a fent említett 3D-s képen bárki ugyanazt az ábrát láthatja ha a megfelelő technikával sikerül nézni. Ez akkor is igaz, ha nem mondjuk meg előre mit ábrázol a kép. A hifiben nem így működnek a pszichológiai alapon hallott jelenségek. Azonos kábelekről, technikákról, stb. néha teljesen eltérő vélemények születnek, főleg akkor ha nem látják az emberek amit hallanak és nincsenek előzetes ismereteik az eszközökről. Pl. az a magyarázat miszerint a kábelek rendszerfüggőek és ezért mutatnak azonos kábelek eltérő tulajdonságokat különböző rendszerekben pedig csak olaj a tűzre. A nem konzisztens viselkedés is azt bizonyítja, hogy a kábelek ún. "saját hangja" nem fizikai alapokon működik, nem tervezhető. Ha mégis így lenne akkor konzisztensen működne bárhol a világon, bármilyen rendszerben mint pl. egy hangszínszabályzó: ha feltekerem a magasat +5dB-el akkor az mérve pontosan kimutatható és hallgatva is bárki (ép hallású személy) megmondja, hogy több lett a magashang.

valoszinü mint minden parhuzam, hasonlat eseten: vannak különbsegek, hisz 2 jelenseg / dolog nem teljesen ugyanaz.

abbol a szempontbol - en igy ertettem - viszont szerintem nagyon talalo, hogy az erzekeles (erzekszerv + agyi feldolgozas) különbözösegeröl, müködeseröl, csalodasarol, becsaphatosagarol, ...-röl szol.

lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 373

Hozzászólás Szerző: lamalas » 2014.12.18., csüt. 10:39

... Biztos ismerik itt néhányan, közelről kellett "bámulni" így persze homályos képet láttunk, ekkor lassan távolítani kellett, és ha ügyes volt az ember, akkor jól fókuszált, és egyszer csak "beélesedett" a kép, és jól kivehetően, tisztán látszódott középen egy 3D-s kép, pl. egy delfin. De ha csak simán néztük a képet, akkor sima, sík, monoton ismétlődő 2D krikszkrakszokból állt a lap, delfinnek nyoma sem volt. Na most a poén az az egészben, hogy akinek nem sikerült "meglátnia" az egyszerűen nem hitte el, sőt szó szerint hazugsággal vádolta azt, aki látta. Nagy vita volt, a lelkemet kitettem, megesküdtem, akkor sem hitték nekem sem, mert bármennyit próbálkoztak, nem láttak sem delfint, sem semmit. Most ezt nehogy félre értse valaki, ezzel távolról sem akarom leprimitívezni a szkeptikusokat, csak eszembe jutott ez a megdöbbentő történet, erről az egészről. Akkor úgy éreztem, hogy Istennel is pont ez a helyzet, most meg hifiben jön elő a párhuzam :)

A párhuzam szerintem nem jó mert a fent említett 3D-s képen bárki ugyanazt az ábrát láthatja ha a megfelelő technikával sikerül nézni. Ez akkor is igaz, ha nem mondjuk meg előre mit ábrázol a kép. A hifiben nem így működnek a pszichológiai alapon hallott jelenségek. Azonos kábelekről, technikákról, stb. néha teljesen eltérő vélemények születnek, főleg akkor ha nem látják az emberek amit hallanak és nincsenek előzetes ismereteik az eszközökről. Pl. az a magyarázat miszerint a kábelek rendszerfüggőek és ezért mutatnak azonos kábelek eltérő tulajdonságokat különböző rendszerekben pedig csak olaj a tűzre. A nem konzisztens viselkedés is azt bizonyítja, hogy a kábelek ún. "saját hangja" nem fizikai alapokon működik, nem tervezhető. Ha mégis így lenne akkor konzisztensen működne bárhol a világon, bármilyen rendszerben mint pl. egy hangszínszabályzó: ha feltekerem a magasat +5dB-el akkor az mérve pontosan kimutatható és hallgatva is bárki (ép hallású személy) megmondja, hogy több lett a magashang.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 4089

Hozzászólás Szerző: szamóca » 2014.12.18., csüt. 09:19

öszinten: nem is Nalad ereztem problemanak (hogy erre elfogodott lennel, erre ment volna ki - nyilvan nem), hanem, hogy ez igy szerepel, igy beepül a tudat(unk)ba, ...

Mikor ugye semmi alapja nincs.....

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2014.12.18., csüt. 09:15

Jogosnak tűnik, mentségemre szóljon, hogy hirtelen felindulásból egyszerűen csak leírtam úgy, ahogy történt, és nem gondolkoztam azon. hogy kihagyjak, vagy szépítsek részeket, körülményeket.

öszinten: nem is Nalad ereztem problemanak (hogy erre elfogodott lennel, erre ment volna ki - nyilvan nem), hanem, hogy ez igy szerepel, igy beepül a tudat(unk)ba, ...

viri
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 921

Hozzászólás Szerző: viri » 2014.12.18., csüt. 09:06

nekem tetszik.

..vagy csak tetszene ? a gondom / problemam avval van, hogy nepcsoport szerepel benne. (bennem is) vannak elöiteletek, nyilvan statisztikaval is lehet ezt-azt kimutatni, megis, ugy gondolom: nem kell ezt erösiteni, nem hiszem, hogy itt es ebben a temaban jo nepcsoportot emliteni.

termeszetesen elhiszem, hogy Nekik mutattad, de ugy gondolom: masoknal (pl. "primitiv, aluliskolazott" ...na kiket - esetleg sertsünk - valasszunk ki ? magyarok ? amerikaiak ? svedek ? oroszok ? burmaiak ? svajciak ? romanok ? minden nepcsoportban sokfeleseg van. ...örülök, hogy "a zsidok" csak most jutottak eszembe, vajon olyan körülmenyböl indulva, mint egy "atlagos roma" ki meddig jutna el ??) is lehetett volna ez a tapasztalat, ezt nem relevans söt inkabb problemas körülmenyemlitesnek erzem.

Jogosnak tűnik, mentségemre szóljon, hogy hirtelen felindulásból egyszerűen csak leírtam úgy, ahogy történt, és nem gondolkoztam azon. hogy kihagyjak, vagy szépítsek részeket, körülményeket.

Audio PC(PPV4)-Jadis JS2 Mklll.DAC-Convergent Audio SL1 sign.előfok-ATC Scm 50ASL aktív-2db Rythmic Audio F15 sub-AQ Husky-WW Platinum-Elrod EPS2-EPS3 sign.-VdH Mainstream-VdH 3T The Mountain ic-Entreq Apollo usb-Állvány:Solid Tech Radius Duo-Roy féle ösvény>TaraLabs The One>PS Audio P10

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2014.12.18., csüt. 08:47

Egyszer, vagy 15 évvel ezelőtt (de jól emlékszem, mert nagyon belém égett) nagyon primitív, vagy inkább nevezzük alul iskolázott romáknak mutattam egy "varázskönyvet" vagy valami ilyesmi volt a címe, olyan képek voltak benne, amik valami spéci digitális technikával készültek. Biztos ismerik itt néhányan, közelről kellett "bámulni" így persze homályos képet láttunk, ekkor lassan távolítani kellett, és ha ügyes volt az ember, akkor jól fókuszált, és egyszer csak "beélesedett" a kép, és jól kivehetően, tisztán látszódott középen egy 3D-s kép, pl. egy delfin. De ha csak simán néztük a képet, akkor sima, sík, monoton ismétlődő 2D krikszkrakszokból állt a lap, delfinnek nyoma sem volt. Na most a poén az az egészben, hogy akinek nem sikerült "meglátnia" az egyszerűen nem hitte el, sőt szó szerint hazugsággal vádolta azt, aki látta. Nagy vita volt, a lelkemet kitettem, megesküdtem, akkor sem hitték nekem sem, mert bármennyit próbálkoztak, nem láttak sem delfint, sem semmit. Most ezt nehogy félre értse valaki, ezzel távolról sem akarom leprimitívezni a szkeptikusokat, csak eszembe jutott ez a megdöbbentő történet, erről az egészről. Akkor úgy éreztem, hogy Istennel is pont ez a helyzet, most meg hifiben jön elő a párhuzam :)

nekem tetszik.

..vagy csak tetszene ?  a gondom / problemam avval van, hogy nepcsoport szerepel benne.  (bennem is) vannak elöiteletek, nyilvan statisztikaval is lehet ezt-azt kimutatni, megis, ugy gondolom: nem kell ezt erösiteni, nem hiszem, hogy itt es ebben a temaban jo nepcsoportot emliteni.

termeszetesen elhiszem, hogy Nekik mutattad, de ugy gondolom: masoknal  (pl. "primitiv, aluliskolazott" ...na kiket - esetleg sertsünk - valasszunk ki ? magyarok ? amerikaiak ? svedek ? oroszok ? burmaiak ? svajciak ? romanok ?  minden nepcsoportban sokfeleseg van. ...örülök, hogy "a zsidok" csak most jutottak eszembe, vajon olyan körülmenyböl indulva, mint egy "atlagos roma" ki meddig jutna el ??)  is lehetett volna ez a tapasztalat, ezt nem relevans söt inkabb problemas körülmenyemlitesnek erzem. 

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audioline » 2014.12.18., csüt. 06:55

Egyszer,..nevezzük alul iskolázott ,,,,,,,, mutattam egy "varázskönyvet" vagy valami ilyesmi volt a címe, olyan képek voltak benne, amik valami spéci digitális technikával készültek. Biztos ismerik itt néhányan, közelről kellett "bámulni" így persze homályos képet láttunk, ekkor lassan távolítani kellett, és ha ügyes volt az ember, akkor jól fókuszált, és egyszer csak "beélesedett" a kép, és jól kivehetően, tisztán látszódott középen egy 3D-s kép, pl. egy delfin. De ha csak simán néztük a képet, akkor sima, sík, monoton ismétlődő 2D krikszkrakszokból állt a lap, delfinnek nyoma sem volt. Na most a poén az az egészben, hogy akinek nem sikerült "meglátnia" az egyszerűen nem hitte el, sőt szó szerint hazugsággal vádolta azt, aki látta. Nagy vita volt, a lelkemet kitettem, megesküdtem, akkor sem hitték nekem sem, mert bármennyit próbálkoztak, nem láttak sem delfint, sem semmit. 

Emlékeszem én is ilyen technológiával készült 3D-s kiadványra... Magam részéről örülök, hogy nem csak eszedbe jutott, hanem le is írtad ezt a tanulságos sztorit. Egy-két havonta (vagy hetente) nyugodtan be lehetne idézni itt és a kábelezzünk topikban is.  leborulok.gif

.

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audioline » 2014.12.17., szer. 20:55

Hmm, ha már a borokat említed... már a jubileumi 2000-dik hozzászólásodban is feljött hasonló téma! ;)

Lassan innunk kell együtt valamit. :D Az a baj, Szeged tőlem odébb van, pedig valami jóféle borocska mellett megvitathatnánk mi is az "igazság". :)

.

viri
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 921

Hozzászólás Szerző: viri » 2014.12.17., szer. 20:29

"Lehet"

Érdekes, hogy valaki a kábelek közötti különbségeket sem érzékeli, a bejáródásról nem is beszélve. Míg egy másik tábor "halló fülű" egyedei szilárdak meggyőződésükben. Vajon mi az igazság? A jelenségek nem is léteznek? A borok/évjáratok közötti különbség tételre szakosodott átlagon felüli érzékekkel/képességekkel megáldott ítészek felismerései is tévedések...? Ezen az alapon nagyon sok mindent megkérdőjelezhetünk...

Egyszer, vagy 15 évvel ezelőtt (de jól emlékszem, mert nagyon belém égett) nagyon primitív, vagy inkább nevezzük alul iskolázott romáknak mutattam egy "varázskönyvet" vagy valami ilyesmi volt a címe, olyan képek voltak benne, amik valami spéci digitális technikával készültek. Biztos ismerik itt néhányan, közelről kellett "bámulni" így persze homályos képet láttunk, ekkor lassan távolítani kellett, és ha ügyes volt az ember, akkor jól fókuszált, és egyszer csak "beélesedett" a kép, és jól kivehetően, tisztán látszódott középen egy 3D-s kép, pl. egy delfin. De ha csak simán néztük a képet, akkor sima, sík, monoton ismétlődő 2D krikszkrakszokból állt a lap, delfinnek nyoma sem volt. Na most a poén az az egészben, hogy akinek nem sikerült "meglátnia" az egyszerűen nem hitte el, sőt szó szerint hazugsággal vádolta azt, aki látta. Nagy vita volt, a lelkemet kitettem, megesküdtem, akkor sem hitték nekem sem, mert bármennyit próbálkoztak, nem láttak sem delfint, sem semmit. Most ezt nehogy félre értse valaki, ezzel távolról sem akarom leprimitívezni a szkeptikusokat, csak eszembe jutott ez a megdöbbentő történet, erről az egészről. Akkor úgy éreztem, hogy Istennel is pont ez a helyzet, most meg hifiben jön elő a párhuzam :)

Audio PC(PPV4)-Jadis JS2 Mklll.DAC-Convergent Audio SL1 sign.előfok-ATC Scm 50ASL aktív-2db Rythmic Audio F15 sub-AQ Husky-WW Platinum-Elrod EPS2-EPS3 sign.-VdH Mainstream-VdH 3T The Mountain ic-Entreq Apollo usb-Állvány:Solid Tech Radius Duo-Roy féle ösvény>TaraLabs The One>PS Audio P10

charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 366

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian » 2014.12.17., szer. 20:15

"Lehet"

Érdekes, hogy valaki a kábelek közötti különbségeket sem érzékeli, a bejáródásról nem is beszélve. Míg egy másik tábor "halló fülű" egyedei szilárdak meggyőződésükben. Vajon mi az igazság? A jelenségek nem is léteznek? A borok/évjáratok közötti különbség tételre szakosodott átlagon felüli érzékekkel/képességekkel megáldott ítészek felismerései is tévedések...? Ezen az alapon nagyon sok mindent megkérdőjelezhetünk...

Így van, örülök, hogy a lényeget ki is emelted: "lehet" !

Az "igazságot" szerintem senki sem tudhatja! :)

Egyetértek, hogy nagyon sok mindent megkérdőjelezhetünk. Tovább megyek, néha kötelességünk is kételkedni, nem utolsó sorban a saját érdekünkben. A hi-fi hobbi téma viszont nem kimondottan ilyen, ez egy hobbi fórum!

Hmm, ha már a borokat említed... már a jubileumi 2000-dik hozzászólásodban is feljött hasonló téma! ;)

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)

"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audioline » 2014.12.17., szer. 19:53

A sok ellentmondó konklúzió az egyik jele lehet annak, hogy nem létezik a jelenség...

"Lehet"

.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”