Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

AutóHiFi

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: fülelek »

greenbio írta:
2020.06.11., csüt. 14:16
sziasztok!

tudtok nekem ajánlani egy webáruházat, ahonnan tudok rendelni öntapadós fóliát ajtó csillapításhoz? ha nem autóhifi cucc, az sem baj feltétlenül, csak működjön ;)
köszi, üdv
https://zajcsillapitas.net/webshop/prod ... 00x3mm_118

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Re: AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: lacy »


Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

tudtok nekem ajánlani egy webáruházat, ahonnan tudok rendelni öntapadós fóliát ajtó csillapításhoz? ha nem autóhifi cucc, az sem baj feltétlenül, csak működjön ;)
köszi, üdv

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: Palm »



A Suzuki elég sok országba gyártja a Vitara-t. Lehet még csak most jelennek meg a beépíthető típus specifikus dobozok. Nem ritka, hogy évek telnek el sajnos.



Ez igaz Grand Vitara:






Ülés alá csúsztatható aktív mélyládák:



JBL Bass Pro SL






Focal BUS 20






Cerwin-Vega! VPAS10






Infinity Basslink SM8






 

"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: Tul »




17 minutes ago, Palm said:




Esetleg autó specifikus előre gyártott doboz? Pl. eBay?





A Peugeotba lehet rá sansz, érdemes megnézi. Nekem Vitarám van, ahhoz elég esélytelen (bár sokáig kerestem)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: Palm »




Éppen most, Tul írta:




Sajnos nekem senki nem vállalta az egyedi doboz készítését, pedig én is ilyet szerettem volna. 





Esetleg autó specifikus előre gyártott doboz? Pl. eBay?

"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: Tul »




15 minutes ago, Palm said:




Jó alternatíva még a típus specifikus mélyláda. Jobb autó hifi műhely tud ilyent csinálni. Esztétikus és praktikus megoldás.





Sajnos nekem senki nem vállalta az egyedi doboz készítését, pedig én is ilyet szerettem volna. 


Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: Palm »



Jó alternatíva még a típus specifikus mélyláda. Jobb autó hifi műhely tud ilyent csinálni. Esztétikus és praktikus megoldás. A JL Audio csinál ilyeneket, de inkább Amerikai autókhoz. JL Audio mélynyomók között akadnak olyanok, amik kis térfogatot igényelnek és nagyon jól szólnak, de persze a minőségnek ára van. Ha nem ragaszkodik a tulaj az aktív rendszerhez még 1 kondi és 1 monoblock is jól elrejthető a csomagtérben.









 

"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: Tul »




4 hours ago, TZoZ said:




Én sem bízok benne, ez esetben viszont nem tudom van-e elég kraft az erősítőjében ahhoz, hogy meghajtsa a szubot is.



Komolyabb beruházást pedig értelemszerűen nem szeretnék.



 





Aktívak ezek a kis szubok, nem a fejegység fogja hajtani. De a jelet a hangszóró kimenetről nyeri a mélynyomó (magas jelszint). Vannak jelszint átalakítók is, amik általában jobb minőségűek, mint a mély saját kis elektronikája - kb. 12eFt, tehát nem megfizethetetlen. Nekem is ilyen a fenti képeken látható összeállítás. 



Nekem volt többféle ülés alá építhető mélynyomóm, s ha elfogadsz egy tanácsot, ne sajnáld rá a pénzt. 100eFt körül vannak jók, de a 40-60eFt-os kategória használhatatlan. Így ha olyat veszel az ára miatt, az lesz a legdrágább, mert pár hét után belátod, fölösleges pénzkidobás volt. 


Avatar
TZoZ
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2010.05.07., pén. 17:36
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: TZoZ »



Én sem bízok benne, ez esetben viszont nem tudom van-e elég kraft az erősítőjében ahhoz, hogy meghajtsa a szubot is.



Komolyabb beruházást pedig értelemszerűen nem szeretnék.



 


Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12632
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: Vinkler »




6 minutes ago, TZoZ said:




Új Peugeot Partner céges autómba szeretném a gyári audiót kiegészíteni egy kompakt aktív mélysugárzóval, lehetőleg valami lapos kialakításúval, ami mondjuk beférne az ülés alá.


Egyelőre ott elakadtam, hogy nem tudom a neten megtalálni azt az infót, hogy egyáltalán van-e ezeknek a fejegységeknek subwoofer pre-out kimenete.



 





Meg lennék lepve, ha lenne. A hangsugárzótól kell majd leszedni szerintem.

Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
TZoZ
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2010.05.07., pén. 17:36
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: TZoZ »



Új Peugeot Partner céges autómba szeretném a gyári audiót kiegészíteni egy kompakt aktív mélysugárzóval, lehetőleg valami lapos kialakításúval, ami mondjuk beférne az ülés alá.


Egyelőre ott elakadtam, hogy nem tudom a neten megtalálni azt az infót, hogy egyáltalán van-e ezeknek a fejegységeknek subwoofer pre-out kimenete.



 


Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: Tul »


Kész lett a Vitara. Debrecenben csináltattam, az Autóhificity-nél, az ajánlásnak megfelelően.
Jobb lett, mint amire számítottam.
 
Egy Hertz ESK 165L.5 komponens szett került előre, nagyon alapos ajtócsillapítás és bélelés után. A csomagtartóba pedig a helytakarékosság és a láthatatlanság miatt egy Eton RES11 mélynyomó. A fejegység maradt a gyári, mert így működik minden úgyanúgy, ahogy eddig - a tolatókamerát is beleértve. Igazából a legnagyobb félelmem amiatt volt, hogy a gyári központi egység mennyire fog tudni szépen zenélni és mennyire hajtja majd meg az új szettet. Alaptalan volt, mert több nagyságrendnyi előrelépést értünk el úgy, hogy hangerőben sincs hiány (átlag felhasználói igényeket figyelembe véve).
A RES11 is meglepően jó. Volt korábban apró aktív szubom, de mindegyik nagyon nagy csalódás volt. Ez az első, amire azt mondom, meg van csinálva. Van bőven membránfelület és valódi mélyhangokat ad ki, nem csak döngés-bongást. Döbbenetesen hangos is, főleg a méreteihez mérten. Sajnos 3 réteg is takarja a csomagtartóban, így van némi sávhatároltsága a kiszűrődő hangoknak, de még épp a szerethető kategória.
 
A cél tehát elérve: láthatatlan, 0 helyet elfoglaló, gyári fejről működő zene, ami összehasonlíthatatlanul jobban szól, mint az eredeti. Minden tartozéknak megmaradt a helye. Az összköltség utazással és kajálással együtt is 240eFt-on belül maradt.
 

 

 

 

 


Avatar
vete
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2009.06.09., kedd 11:12
Értékelés: 34

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: vete »



"A Soneres Philips sokkal jobb volt nem kicsit... "
 
Szerinted van -e akadálya annak, hogy az autóhifi gyártók high end - szobai minőségű lejátszókat készítsenek?
Mert a legjobbak, amiket most lehet kapni aranyáron (Pioneer ODR, Alpine F1, Clrarion HX D2, Mc intosh MX500, ) nagyjából egy "vicc" kategória például egy Accuphase vagy Wadia CD- pörgetőkhöz képest...

A régi alpine 5959-es tár már elfogadható. A hozzá való 3900 daccal már nagyon jó! Sony XES is az egyik legjobb. De egy 2 dobozos Accuphassel nem veszi fel a versenyt (nem is egy árkategória). A 7-es szériával sem. Alatta izlés kérdése.
A legjobb a Nakamichi 100DCD 100DAC. (van itthon egy aladó) Az hasonló mint a szobai Dragon CD-jük.
UI: A nagy Wadia és Accuphase CD-knek szobában sem akad sok alternatívája! Másfelől PL az XES kimondottan autós körülményekhez van igazítva!
DE: volt Krell és van Zapco Daccom (eladó) Autóba. Azért az sem az alja!

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: lacee »



Akkor ők tényleg jók is, ugye?
(A miskolci autóhifissel nincs túl jó tapasztalatom - loudness, magas és mély ezen felül pluszban rátekerve, aztán hadd csörögjön.)

Szerintem igen,sok szép igényes beépítést láttam ill. hallottam tőle. Az enyémet is ő kivitelezte.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: Tul »


Akkor ők tényleg jók is, ugye?
(A miskolci autóhifissel nincs túl jó tapasztalatom - loudness, magas és mély ezen felül pluszban rátekerve, aztán hadd csörögjön.)
 
http://www.autohifi-city.hu/?oldal=14&q=autohifi debrecen

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: lacee »


Valaki keleten (Borsod, Heves, Hajdú-Bihar, vagy Szabolcs megye) tud igazán jó beszerelő műhelyt ajánlani?
http://www.autohifi-city.hu/?oldal=14&q=autohifi debrecen

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: Tul »

Valaki keleten (Borsod, Heves, Hajdú-Bihar, vagy Szabolcs megye) tud igazán jó beszerelő műhelyt ajánlani?

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: theo »


A garázsban akad egy szuper mélyláda, meg talán erősítő is, ha érdekel...
Hali. Priviben jöhetnek a részletek ;-)

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12632
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Esetleg egy ilyen szetthez mit szóltok:
 
http://audioshop.hu/termek/digital-designs-cs65
 
http://audioshop.hu/termek/gladen-one-804
 
http://audioshop.hu/termek/gladen-audio-sqx-08

A garázsban akad egy szuper mélyláda, meg talán erősítő is, ha érdekel...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: theo »



Üdv.
Autóhifi témában nem vagyok otthon szeretnék tőletek egy kis segítséget. 
Szeretnék egy 16-os első szettet az autóba egy erősítővel + egy subot (gyors és feszes legyen)  jó lenne ha cakk-pakk 150e körül megállna. (fejegység később) Mit ajánlanátok?
A finomabb hangzást kedvelem, jó felbontással home hifibe is a scanspeak, sonus faber, focal utópia, papír membrán stb. a nekem tetsző hang.
Előre is köszönöm a segítséget.

Esetleg egy ilyen szetthez mit szóltok:
 
http://audioshop.hu/termek/digital-designs-cs65
 
http://audioshop.hu/termek/gladen-one-804
 
http://audioshop.hu/termek/gladen-audio-sqx-08

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: theo »


Üdv.
Autóhifi témában nem vagyok otthon szeretnék tőletek egy kis segítséget. 
Szeretnék egy 16-os első szettet az autóba egy erősítővel + egy subot (gyors és feszes legyen)  jó lenne ha cakk-pakk 150e körül megállna. (fejegység később) Mit ajánlanátok?
A finomabb hangzást kedvelem, jó felbontással home hifibe is a scanspeak, sonus faber, focal utópia, papír membrán stb. a nekem tetsző hang.
Előre is köszönöm a segítséget.

Avatar
kopaszbarack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2014.08.13., szer. 18:24
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: kopaszbarack »


Helló mindenki!
Esetleg valakit érdekelhet. 
(nincs érdekemben promótálni a kereskedőt, pusztán lehet valakinek jót teszek a megosztással)
 
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 6768006005
 

 
Ez itt az a hely ahol az objektív is szubjektív.

Avatar
Pityke78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2008.03.04., kedd 17:53
Értékelés: 1

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: Pityke78 »



Sziasztok!
 
Szeretném az autómban lecserélni a gyári "hifit" és kialakítani egy normálisabb rendszert.
Első körben csak a fejegységben gondolkozok, aztán majd meglátjuk hogyan tovább.
 
Egy 2011-es Ford Mondeoról lenne szó és ebbe szeretnék 2 din-es fejegységet tenni.
 
Ami számomra adott esetben fontos, az az USB (jó lenne ha lenne hátsó USB kimenet is), illetve a Bluetooth lejátszás, de természetesen a legfontosabb a hangzás. A flac formátumok lejátszása is fontos lenne, hogy lehetőség szerint a minőség megmaradjon.
 
Természetesen később szeretnek első szettett cserélni, illetve talán mélyládát is beletenni.
 
Zene stílus szempontjából abszolút vegyes a paletta (pop, rock, house), de az tény, hogy szeretem a dinamikus, feszes, nem puffogós mélyeket, amik alacsonyabb hangerőn is megvannak (nem akarom lebontani, szétrázatni az autót).
 
Milyen típusú fejegységeket tudnátok javasolni az 50-70.000-es kategóriában?
 
Illetve mire lenne érdemes odafigyelnem?
 
Köszönöm

 

Avatar
thomyyyyy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2010.12.20., hétf. 08:12
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Debrecen

AutóHiFi

Hozzászólás Szerző: thomyyyyy »


Sziasztok!
Egy kerdesem lenne, sedanba milyen subot ajanlanatok? Reflex vagy zart ladat?
TV: LG 49UB850V / Médialejátszó: DUNE HD Solo Lite / Receiver: Marantz SR7011 (AURO 3D) / Hangsugárzók: 2 db Dynavoice Challenger M-65 ex V4 (FL,FR) / Dynavoice Challenger c-5 xl (Center) / 2 db JBL ES20 (SHL,SHR) / 2 db Heco Ambient 22 F On Wall edition (SL, SR) / Sub: HECO Elementa 3830a

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”