A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Sztereó erősitők

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3617

Re: Burson V6 Vivid Single diszkrét op-amp párban, dual adapterrel

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

freongee írta:
2020.11.16., hétf. 00:29
Kicsit off, de itthon kihez érdemes/szabad elvinni egy Marantz PM7001KI-t OP amp cserére?
Az sem baj ha Budapest/Pest megye. :)
Nem kicsit, úgyhogy átraktam a helyére.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

freongee
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 8

Re: Burson V6 Vivid Single diszkrét op-amp párban, dual adapterrel

Hozzászólás Szerző: freongee »

Kicsit off, de itthon kihez érdemes/szabad elvinni egy Marantz PM7001KI-t OP amp cserére?
Az sem baj ha Budapest/Pest megye. :)

kupecke
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 693

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Mivel nálam is ippen ilyen adja a kakanyót, nem mertem előre beleszólni (elfogultság okán), de hidd el, ha nem kap el a gépszíj sokáig és sok örömet is tud okozni ;)

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1777

Hozzászólás Szerző: juliush »

macdroog írta:
2020.11.15., vas. 16:52
Koszonom a tippet, meghallgattam elhoztam aranylag egyben van, egy atnezesre azert elviszem egy muszereszhez. Kivulrol sincs komolyabb problema, nem recseg-ropog egyik potmetere sem. A helyszinen jobb minosegu hangfalakon hallgattam, mint ami nekem jelenleg van, de ugy tunik nalam sem kell szegyenkeznie, jonnek a melyek rendesen.
Nagyon örülök, hogy hasznosnak bizonyult a tanácsom! :D
Remélem, sok szép zenével eltöltött órád lesz vele!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene

macdroog
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: macdroog »

juliush írta:
2020.11.05., csüt. 15:16
macdroog írta:
2020.11.05., csüt. 12:41
Sziasztok,
Tanacsot szeretnek kerni, kezdo hi-fi rendszert szeretnek epiteni es jelenleg az erosito mint kozponti egyseg beszerzesen torom a fejem....
macdroog
Amennyire fel tudom idézni, életem egyik legkellemesebb zenei emlékeivel teli időszaka az alábbi erősítő kortárs rokondarabjával eltöltött idő volt (nyilván a jelent leszámítva :D ), egy pár Mission 753-at hajtva. Ha most kellene limitált büdzséből összeraknom magamnak egy rendszert, jó eséllyel ilyesmi köré építeném! Az ára a kereteden belül bőven, még arra is marad, hogy átnézesd, ha szükséges, a kondicserét is megejtheted, sőt a forrás oldalon is picit mélyebben a zsebedbe nyúlhatsz.
https://www.jofogas.hu/pest/Harman_kard ... 069075.htm
Sok sikert a vadászathoz!
Koszonom a tippet, meghallgattam elhoztam aranylag egyben van, egy atnezesre azert elviszem egy muszereszhez. Kivulrol sincs komolyabb problema, nem recseg-ropog egyik potmetere sem. A helyszinen jobb minosegu hangfalakon hallgattam, mint ami nekem jelenleg van, de ugy tunik nalam sem kell szegyenkeznie, jonnek a melyek rendesen.

sutemenyx
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 323

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

avl2 írta:
2020.11.12., csüt. 19:07
sutemenyx írta:
2020.11.12., csüt. 19:02
avl2 írta:
2020.11.12., csüt. 18:48
...amig van 3 müködö jo erösitöm, nincs nagy kesztetes megjavittatni. illetve: pupos kondi miatt erdemes (pl. mert kifolyhat, es nagyobb bajt tehet) ?
Igen, azt erdemes mindenkepp.
ugy érted minel hamarabb megjavíttatni érdemes ? nehany éve már el van téve
Ha kifolyt de megszaradt es szaraz helyen van, akkor mindegy. De ha valamelyik nem, akkor nem erdemes halogatni. Kitudja mit muvel a forrasztasokkal/foliaval/alkatreszekkel a kifolyt elektrolit.

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1073

Hozzászólás Szerző: avl2 »

sutemenyx írta:
2020.11.12., csüt. 19:02
avl2 írta:
...amig van 3 müködö jo erösitöm, nincs nagy kesztetes megjavittatni. illetve: pupos kondi miatt erdemes (pl. mert kifolyhat, es nagyobb bajt tehet) ?
ugy érted minel hamarabb megjavíttatni érdemes ? nehany éve már el van téve

sutemenyx
Törzsvendég
Törzsvendég

avl2 írta:
sutemenyx írta:
2020.11.12., csüt. 18:06
avl2 írta:
2020.11.12., csüt. 16:47
van 3.5 erösitöm (Dunaudio Evergreen A30, Ethosz UNI-PAK, Quad Elite Int; es egy beteg Rotel RA960BX), érdekelne ajánlás távos jó hangú erösítöre.
max. 100e Ft, megbízható típus, müszaki problémák nélkül
kisebb szobába, Kolibrihez, esetleg Jungson LS3/5A-hoz.

nem gondolom, hogy sok ilyen hemzseg, de hátha valamit elfelejtettem, nem jut eszembe

korabban volt: AA X-i60-am, Jungson JA-66R-em, Kenwood KA-3020SE-m, Rotel RA-935BX-em, Creek Evo-m
Marantz PM62. Gyárilag ugy jo, amennyire egy ilyen lehet. Távos is.
A Rotelnel pl biztosan jobb.

Amugy mi baja a Rotelnek?
köszi.
nem tudom mi baja, volt hogy mindket csatorna szolt, volt hogy csak az egyik, latok benne pupos kondi(ka)t. de amig van 3 müködö jo erösitöm, nincs nagy kesztetes megjavittatni. illetve: pupos kondi miatt erdemes (pl. mert kifolyhat, es nagyobb bajt tehet) ?

avl2
V.I.P.
V.I.P.

sutemenyx írta:
2020.11.12., csüt. 18:06
avl2 írta:
van 3.5 erösitöm (Dunaudio Evergreen A30, Ethosz UNI-PAK, Quad Elite Int; es egy beteg Rotel RA960BX), érdekelne ajánlás távos jó hangú erösítöre.

nem gondolom, hogy sok ilyen hemzseg, de hátha valamit elfelejtettem, nem jut eszembe

korabban volt: AA X-i60-am, Jungson JA-66R-em, Kenwood KA-3020SE-m, Rotel RA-935BX-em, Creek Evo-m

köszi.
nem tudom mi baja, volt hogy mindket csatorna szolt, volt hogy csak az egyik, latok benne pupos kondi(ka)t. de amig van 3 müködö jo erösitöm, nincs nagy kesztetes megjavittatni. illetve: pupos kondi miatt erdemes (pl. mert kifolyhat, es nagyobb bajt tehet) ?

sutemenyx
Törzsvendég
Törzsvendég

avl2 írta:

avl2
V.I.P.
V.I.P.

viri
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1033

Hozzászólás Szerző: viri »

pali923 írta:
2020.11.10., kedd 19:53
trane írta:
2020.11.10., kedd 19:45
akkor meg mi a gond gondolkodik.gif ? :napsut:
Azt gondoltam, ez egyértelmű. Van 5 forrás, amiből rca-csatlakozós kábel jön ki, de csak 2 megy bele simán az erősítőbe az rca-s csatlakozókba. A maradék 3-nak xlr-csatlakozót kellene fogadnia. Mivel lehetne átalakítani a drót másik végét? Illetve van-e erre egyáltalán megoldás, és ha igen, mi a legjobb?
Lehet, hogy neked könnyű erre a válasz, nekem nem. Bocsi.
A legegyszerűbb megoldás:

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/xlr-adapter-3

Én ATC rendszerben használtam, és nem rontott a hangon. Ne is keress kicsit drágább, kicsit jobb átalakítót, mert nem tudom miért, de nem kapható, a következő lépcső a Cardas rca-xlr átalakító 50eft. A belinkelt kácsást el is tudod hozni próbára, nem fogsz csalódni szerintem,és még van oldva a problémád.
Audio PC(PPV4)-Lab12DAC1SE-Convergent Audio Technology SL1 sign.előfok-PS Audio Delta 250 monoblokkok-Martin Logan CLS ll.-2db Rythmic Audio F15 sub-sub ic:AQ Husky-Tápok:AN L-ic-k:VdH 3T The Mountain rca-hf kábel:VdH Inspiration-usb:VdH Ultimate-Állvány:Solid Tech Radius Duo-Roy féle ösvény

pali923
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 221

Hozzászólás Szerző: pali923 »

trane írta:
2020.11.10., kedd 20:03
csak hülyültem,
Bíztam benne! :smile29:
Köszi! :smile53:
erősítő: Creek Destiny + Arcam AVR300, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábelezés+Roksan Corus Black+Orbit2, hangfal: Triangle Antal EX, hangfalkábel: DNM, IC: Valhalla CuAgSS, tápkábel: Valhalla CuIV

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1677

Hozzászólás Szerző: trane »

pali923 írta:
2020.11.10., kedd 19:53
trane írta:
Azt gondoltam, ez egyértelmű. Van 5 forrás, amiből rca-csatlakozós kábel jön ki, de csak 2 megy bele simán az erősítőbe az rca-s csatlakozókba. A maradék 3-nak xlr-csatlakozót kellene fogadnia. Mivel lehetne átalakítani a drót másik végét? Illetve van-e erre egyáltalán megoldás, és ha igen, mi a legjobb?
csak hülyültem, Pali :smile53:
komolyra fordítva, a legegyszerűbb és szvsz legjobb megoldás az RCA-kat levéve a vezetékek XLR-csatikra forrasztása - az RCA/XLR átalakítók vagy a kapcsolódobozok ehhez képest csak rontanak a hangon leborulok.gif

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

pali923
V.I.P.
V.I.P.

trane írta:
erősítő: Creek Destiny + Arcam AVR300, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábelezés+Roksan Corus Black+Orbit2, hangfal: Triangle Antal EX, hangfalkábel: DNM, IC: Valhalla CuAgSS, tápkábel: Valhalla CuIV

trane
V.I.P.
V.I.P.

pali923 írta:
2020.11.10., kedd 19:43
trane írta:
2020.11.10., kedd 19:15
mivel a leírtak szerint egyszerre úgyis csak 3 forrást tudsz bedugni az erősítődbe...
Haha. :rolleyes: Több xlr is van rajta, és "általában" most is csak egy forrást hallgatok egyszerre. :D

pali923
V.I.P.
V.I.P.

trane írta:
2020.11.10., kedd 19:15
mivel a leírtak szerint egyszerre úgyis csak 3 forrást tudsz bedugni az erősítődbe, u
Haha. :rolleyes: Több xlr is van rajta, és "általában" most is csak egy forrást hallgatok egyszerre. :D

trane
V.I.P.
V.I.P.

pali923 írta:
2020.11.10., kedd 18:41
Tegyük fel, hogy veszek egy erősítőt, aminek 2 db rca-bemenete van, a többi xlr. Nekem meg van 4-5 forráskészülékem lemezjátszótól tunerig, amik természetesen mind rca-sak. Meg lehet-e oldani az összekötést gond nélkül (átalakítók, spéci kábelek, egyebek), úgy, hogy szóljon minden, sőt jól is szóljon?
Ha hülyeséget kérdeztem, nevessetek ki nyugodtan. :D
mivel a leírtak szerint egyszerre úgyis csak 3 forrást tudsz bedugni az erősítődbe, ugyanakkor azokból egyszerre lehetetlen 1-nél többet hallgatni, ezért minden nem fog semmiképp' szólni :ohnoohnoohno: , bár ami meg szól azért jól még szólhat :music1:
31_1_21.gif :smile53: 36_1_5.gif

pali923
V.I.P.
V.I.P.

Tegyük fel, hogy veszek egy erősítőt, aminek 2 db rca-bemenete van, a többi xlr. Nekem meg van 4-5 forráskészülékem lemezjátszótól tunerig, amik természetesen mind rca-sak. Meg lehet-e oldani az összekötést gond nélkül (átalakítók, spéci kábelek, egyebek), úgy, hogy szóljon minden, sőt jól is szóljon?
Ha hülyeséget kérdeztem, nevessetek ki nyugodtan. :D

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 483
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici »

sutemenyx írta:
2020.11.10., kedd 00:13
Hogy van az, hogy nem mindenkinél ilyen van otthon?
Úgy, hogy már legalább 25 éve nem gyártják. :smile28:

sutemenyx
Törzsvendég
Törzsvendég

Akkor ennek a Marantz PM80-as erositonek az mk2-es verzioja kb mindent is ver:

https://www.hifiengine.com/manual_libra ... m-80.shtml

A 0.006% THD teljes teljesitmenyen elegjo ertek, ez -85dB. Ha nem is ez a vilagcsucs, de elokelo helyen szerepelhet.

Hogy van az, hogy nem mindenkinél ilyen van otthon?

(Különben a kategoriajaban nem egy rossz erősítő, sőt! De azért messze nem olyan fantasztikus)

sutemenyx
Törzsvendég
Törzsvendég

fülelek írta:
2020.11.09., hétf. 17:16
sutemenyx írta:
2020.11.09., hétf. 12:29
Jok ezek a szinuszos torzitas meresek, csak semi közük a kapott hanghoz. Ahogy komplett erősítőknél sincs.
Másrészről hianyolom az ábráról a szénréteg/szénkompozit és grafit ellenállások torzításait.
Honnan veszed, hogy torzításmérés gondolkodik.gif
Különböző anyagú és technológiájú, felületszerelt ellenállások zaját hasonlítják össze.
Másrészt pedig a szinuszos jellel történő torzítás spektrális jellege, frekvencia és terhelés függése igenis sokat mondó információ, persze ezt részletesen a gyártó sose adja meg, mert nem kötelező, és a mezei felhasználó úgysem érti, csak összezavarodik.
Természetesen más mérések is fontosak, ebből elég sokféle létezik és nagyon keveset mérnek illetve specifikálnak. A mérések összessége megfelelően kiértékelve igenis legalább 90%-ban korrelál a hangminőséggel, a maradék 10% még kutatás tárgya illetve gyártási titok. Az egyéni ízlés persze mindent felülírhat...
Ja igen, ez valoban zaj. Nade akkor annál inkább... most komolyan a zajbol akarjuk megallapitani a hangminoseget? Vicceltek csak ugye?
Még jó hogy nem a hőfoktűrésböl..

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2985

Hozzászólás Szerző: fülelek »

fülelek írta:
2020.11.09., hétf. 17:16
sutemenyx írta:
Jok ezek a szinuszos torzitas meresek, csak semi közük a kapott hanghoz. Ahogy komplett erősítőknél sincs.
Másrészről hianyolom az ábráról a szénréteg/szénkompozit és grafit ellenállások torzításait.
Különböző anyagú és technológiájú, felületszerelt ellenállások zaját hasonlítják össze.
Másrészt pedig a szinuszos jellel történő torzítás spektrális jellege, frekvencia és terhelés függése igenis sokat mondó információ, persze ezt részletesen a gyártó sose adja meg, mert nem kötelező, és a mezei felhasználó úgysem érti, csak összezavarodik.
Természetesen más mérések is fontosak, elég sokféle létezik és nagyon keveset mérnek illetve specifikálnak. A mérések összessége megfelelően kiértékelve igenis legalább 90%-ban korrelál a hangminőséggel, a maradék 10% még kutatás tárgya illetve gyártási titok. Az egyéni ízlés persze mindent felülírhat...

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2985

Hozzászólás Szerző: fülelek »

sutemenyx írta:
Természetesen más mérések is fontosak, ebből elég sokféle létezik és nagyon keveset mérnek illetve specifikálnak. A mérések összessége megfelelően kiértékelve igenis legalább 90%-ban korrelál a hangminőséggel, a maradék 10% még kutatás tárgya illetve gyártási titok. Az egyéni ízlés persze mindent felülírhat...

sutemenyx
Törzsvendég
Törzsvendég

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”