Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősítők

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


Errol mi a velemenyetek? Primare I30 es Hegel CDP4A mk2 parositas. Annyi a kozos bennuk,hogy mind a ketto skandinav.
Volt valakinek szerencseje egyutt hallani a ket markat?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Erre valakinek infója?:


A marketing duma rettenetes, a doboza nagyon szép, csak 8 ohmra adják meg a kimeneti teljestményt, a pliotronhoz semmi köze a feteknek.
50% esély van rá, hogy jól szól, és megéri az árát.

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dotn72 »



Erre valakinek infója?:


 
 
Sajnos en sem ismerem,de meg kell hagyni gyonyoru:))))

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dotn72 »



Igen, volt. Az én erősítőmnek kb 600 óra.... !36_7_11.gif


 
 
Hu! Nem semmi. 600 ora? Erdekelne te hogyan hallodtad ezt a vegbemeno valtozast:) Neked is gyengus volt eleinte a basszus?

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ezeket ismeri valaki? Mármint ezt a típust...Gyönyörű darabok...Milyen lehet a hangja?
 
http://www.xindak.com/en-us/product_det ... asp?id=251


Erre valakinek infója?:

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dotn72 »

Koszonom szepen mindenkinek a hozzaszolast. Neked is doky:) Akkor nem marad mas mint a bojtoles es a turelem.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Doky »


dotn242!
Nálam is sokat finomodott a vas és a zene!
Az erősítőnek is össze kell "érnie" mint mindennek!
 
fzs1!
Nyugodj meg, szerethető hangja van az 500AE-nek!
Én szerettem, de nekem kicsit lágy volt...
Akusztikusra remek választás ebben az árban!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezeket ismeri valaki? Mármint ezt a típust...Gyönyörű darabok...Milyen lehet a hangja?
 
http://www.xindak.com/en-us/product_det ... asp?id=251

Avatar
maes
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2010.12.21., kedd 14:19
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: maes »

"Jó" döntés...

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 
Tannoy mx3 m és Onkyo dx 7333 -hoz főleg akusztikus zenéhez.
A felmerült termékek:
Denon PMA 380 25 e.
Denon PMA 525r 27 e
Pioneer A 401 25. e
Pioneer A 502r 25 e.
ezek egy árkategóriákban, illetve kicsit drágábban ha ez "kategóriával jobb" lenne
Denon PMA Ae 500 ez kb 35-40 e. körül mozog a piacon.


 
Hát úgy néz ki, hogy megszületett a döntés. A jelenlegi kínálatból sikerült találnom egy 1,5 éves szinte új PMA 500AE-t ezüst színben.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12094
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Sziasztok
 
Mar egy hete halgatom az uj Primare I30 erositomet. Nagyon szepen muzsikal csak az elso napok kicsit nehezkesen indult mert az also regio mintha nem is lett volna. De ugy hallom a melyek mar kezdenek elobujni az erositobol de meg nem az igazi. Azt tudom,hogy a hangfalaknal ido kell mig a melyek megjonnek, de ez az erositokre is ervenyes??? Hangfalaknal ha jol tudom 100-150 ora de ez lehet tobb is tipustol fuggoen. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatosan? Volt mar hasonlo tapasztalata valkinek,hogy egy uj erositonel is turelemmel kell varni mig a melyek elobujnak?
 
Elore is koszonom a valaszokat:)


Nálam kb.300 óra után kezdett húsos lenni,aztán szépen fokozatosan javult.Még jó,hogy anno elhozhattam egy bejáratott demo darabot saját rendszeres próbára-ha a nyers, új hangját hallom elsőnek-lehet meg sem vettem volna.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Hal istenek nincs semmi ilyesmi rajta:) A hangszin szabalyzoval csak belepiszkitanek a hangzasba szerintem.


 
Most itt speciel nem ez a lényeg. Csupán arra akartam rávilágítani fülünket milyen egyszerű "becsapni".

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



 
 
Volt mar hasonlo tapasztalata valkinek,hogy egy uj erositonel is turelemmel kell varni mig a melyek elobujnak?
 
Elore is koszonom a valaszokat:)


 
Igen, volt. Az én erősítőmnek kb 600 óra.... !36_7_11.gif

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dotn72 »



hallgass meg egy számot úgy hogy letekered teljesen a basszust nullára Utána hallgasdd meg mégegyszer Feltéve hogy az i30-on van ilyen


 
 
Hal istenek nincs semmi ilyesmi rajta:) A hangszin szabalyzoval csak belepiszkitanek a hangzasba szerintem.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



hallgass meg egy számot úgy hogy letekered teljesen a basszust nullára Utána hallgasdd meg mégegyszer Feltéve hogy az i30-on van ilyen


 
Az csúnya baleset lenne.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Sziasztok
 
Mar egy hete halgatom az uj Primare I30 erositomet. Nagyon szepen muzsikal csak az elso napok kicsit nehezkesen indult mert az also regio mintha nem is lett volna. De ugy hallom a melyek mar kezdenek elobujni az erositobol de meg nem az igazi. Azt tudom,hogy a hangfalaknal ido kell mig a melyek megjonnek, de ez az erositokre is ervenyes??? Hangfalaknal ha jol tudom 100-150 ora de ez lehet tobb is tipustol fuggoen. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatosan? Volt mar hasonlo tapasztalata valkinek,hogy egy uj erositonel is turelemmel kell varni mig a melyek elobujnak?
 
Elore is koszonom a valaszokat:)


 
hallgass meg egy számot úgy hogy letekered teljesen a basszust nullára Utána hallgasdd meg mégegyszer Feltéve hogy az i30-on van ilyen

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


Sziasztok
 
Mar egy hete halgatom az uj Primare I30 erositomet. Nagyon szepen muzsikal csak az elso napok kicsit nehezkesen indult mert az also regio mintha nem is lett volna. De ugy hallom a melyek mar kezdenek elobujni az erositobol de meg nem az igazi. Azt tudom,hogy a hangfalaknal ido kell mig a melyek megjonnek, de ez az erositokre is ervenyes??? Hangfalaknal ha jol tudom 100-150 ora de ez lehet tobb is tipustol fuggoen. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatosan? Volt mar hasonlo tapasztalata valkinek,hogy egy uj erositonel is turelemmel kell varni mig a melyek elobujnak?
 
Elore is koszonom a valaszokat:)

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Sziasztok! Az erősítők (HK 670) szerelés közben kapott hátulról egy szikrát, nem volt nagy és csak a hátlapot érte. Viszont azóta a mély vérszegényebb lett és a gyorsasága megkopott, és brummogósabb lett. Mi lehet a baja? Belenéztem 2 kondi mintha meg lenne folyva, de nem most mert az a lötty már rég száraz volt. Esetleg tudtok tanácsolni valamit? Vagy vigyem azonnal egy szerelőhöz?
 
Köszi a segítséget.


 
Inkább bízd szakemberre.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Sziasztok, érdeklődnék, hogy Tim de Paravicini EAR 859 vagy 869-es, 13 wattos, csöves erősítőjéről van e valakinek valamilyen infója, tapasztalata, hallgatta-e valaki, stb.
Köszi


 
A 859-es hangja igen hasonló az EAR-Yoshino V20-hoz, talán csak annyi az említésre méltó különbség, hogy a V20 erőteljesebb hang, a 859-es kicsit romantikusabb, de igen kényes a hangfalra, anno én egy erősen modifikált Klipsch LaScalaval használtam pár hétig.

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Sziasztok, érdeklődnék, hogy Tim de Paravicini EAR 859 vagy 869-es, 13 wattos, csöves erősítőjéről van e valakinek valamilyen infója, tapasztalata, hallgatta-e valaki, stb.
Köszi
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
tomiee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2006.04.30., vas. 13:47
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tomiee »


Sziasztok! Az erősítők (HK 670) szerelés közben kapott hátulról egy szikrát, nem volt nagy és csak a hátlapot érte. Viszont azóta a mély vérszegényebb lett és a gyorsasága megkopott, és brummogósabb lett. Mi lehet a baja? Belenéztem 2 kondi mintha meg lenne folyva, de nem most mert az a lötty már rég száraz volt. Esetleg tudtok tanácsolni valamit? Vagy vigyem azonnal egy szerelőhöz?
 
Köszi a segítséget.

Amp: Harman/kardon Hk 670 Speaker: JBL L830
Speaker Cable : Van den Hul Royal Jade Hybrid

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Nem lehet hogy a kábel miatt késik a hang?


 
Fél másodperc késéshez nagyjából 150.000 km kábel kellene, amivel majdnem 4x tekerhetnénk körbe a Földet.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Szeretném a sztereó erősítők minőségét ötvözni a házimozi erősítők szolgáltatásaival.


A probléma valós és gyakori. Az egyik megoldás egy A/V processzor normális végfokokkal megtámogatva, a másik olyan lejátszó, amiben lehet a kép/hang szinkronitását állítani.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Doky »



Sziasztok!
 
Napról napra egyre jobban izgat a Hifi téma
Minél jobban beleolvasok a fórumokba, annál távolabbnak tűnik a számomra megfelelő megoldás.
Azért a pénztárcám megszabja a határt, de ezen a határon belül is millió variáció lehetséges.
 
Szeretném a sztereó erősítők minőségét ötvözni a házimozi erősítők szolgáltatásaival.
..................................
Mit javasoltok?
 
U.i.: nem érdekel a térhangzás, csak a sztereó, max 2.1


Én sem találkoztam még olyan sztereó vassal amin van HDMI bemenet és kijárat!
A médiapléjereden van még minimum optikai kimenet is!?
Van azért pár vas (pl az enyém is) ami kis mértékben de ötvözi a sokpontegy és a ketőpontnull-egy előnyeit!
De a problémádra nem tudom a megoldást!
Nem lehet hogy a kábel miatt késik a hang?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
rovidpeter
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011.01.04., kedd 06:57
Értékelés: 4

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: rovidpeter »


Sziasztok!
 
Napról napra egyre jobban izgat a Hifi téma
Minél jobban beleolvasok a fórumokba, annál távolabbnak tűnik a számomra megfelelő megoldás.
Azért a pénztárcám megszabja a határt, de ezen a határon belül is millió variáció lehetséges.
 
Szeretném a sztereó erősítők minőségét ötvözni a házimozi erősítők szolgáltatásaival.
 
Miről is van szó? Csak hogy érthető legyen a "jelenleg legnagyobb problémám".
 
Adott egy médialejátszó HDMI és analóg kimenettel.
A kép miatt eleve a HDMI jelet választom, viszont sztereó erősítőre csak analóg jelet tudok küldeni, mivel ritka az olyan sztereó erősítő, amelyik HDMI be és kimenettel rendelkezik. Konkrétan eddig nem találtam ilyet...
 
Viszont a HDMI jel késik az analóg jelhez képest (TV-n ha ráadom a hangot, az erősítő pedig az analóg jelet kapja, eléggé visszhangzik, kb 0,3-0,5 mp delay).
 
Emiatt kellene házimozis erősítő, hogy rendbe tegye a HDMI jelet, és szinkronban legyek a hang a képpel.
Viszont házimozis erősítő nem fog úgy szólni, ahogy azt egy hasonló árkategóriás sztereó erősítő tenné...
 
Mit javasoltok?
 
U.i.: nem érdekel a térhangzás, csak a sztereó, max 2.1

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”