Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: AVX »



Srácok, melyiket tartjátok jobb erősitőnek:
 
1 Hedo WG-80 AMP Katt
2 Myryad Z142  Katt  Katt
 
Triangle Stella Es Katt hez lenne társitva.
 
Vélemények?
 
Köszönöm

Mivel az alsót jegelték,így nem túl nehéz a választás.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Srácok, melyiket tartjátok jobb erősitőnek:
 
Szia,
szerintem ez "veszelyes" kerdes, illetve kivanom, hogy barminemü valaszt szamodra jol ertekelj.
 
Egyreszt, mert nem tudjhato, mi a valaszado motivacioja, de a legjobb szandekok mellett is: mas es mas preferenciak lehetnek.  ..ezert ajanlott a meghallgatas vetel elött. Meghallgatas nelküli vetelt en csak akkor teszek / tennek / tettem, ha biztos vagyok / lennek / voltam benne, hogy veteli aron megvett dologgal nem kockaztatok sokat (A) vagy mert igen jo az ar, tovabbadas anyagilag nem lesz komoly "bukta" vagy az ar nem magas, ennyi könnyen nelkülözhetö,  vagy C) ....)
 
sok sikert

Avatar
tamasgal
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.06.12., kedd 17:54
Értékelés: 59

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tamasgal »


Srácok, melyiket tartjátok jobb erősitőnek:
 
1 Hedo WG-80 AMP Katt
2 Myryad Z142  Katt  Katt
 
Triangle Stella Es Katt hez lenne társitva.
 
Vélemények?
 
Köszönöm

Avatar
repaharcos
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2011.07.05., kedd 09:49
Értékelés: 12

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: repaharcos »


Erősen gondolkodom, hogy visszaálljak stereo erősítőre..elég sokat filmezek és jelenleg hm vasam van, de stereoba megy mert nincs se center se háttér(legfőképp anyagi okok miatt) így teljesen feleslegesnek tartom...Sony párti vagyok eléggé szóval 
 
Milyen sony stereo erősítőt ajánlotok..nekem tetszik eléggé a sony 930Qs erősítője de szemezek az es szériával is... Tanácsokat, véleményeket esetleg jó alternatívát várok...Előre is köszi.

Avatar
repaharcos
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2011.07.05., kedd 09:49
Értékelés: 12

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: repaharcos »


Erősen gondolkodom, hogy visszaálljak stereo erősítőre..elég sokat filmezek és jelenleg hm vasam van, de stereoba megy mert nincs se center se háttér(legfőképp anyagi okok miatt) így teljesen feleslegesnek tartom...Sony párti vagyok eléggé szóval 
 
Milyen sony stereo erősítőt ajánlotok..nekem tetszik eléggé a sony 930Qs erősítője de szemezek az es szériával is... Tanácsokat, véleményeket esetleg jó alternatívát várok...Előre is köszi.

Avatar
Toobee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.12.12., hétf. 17:01
Értékelés: 18

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Toobee »



Nekem Nova Utopia volt hozzá.
Azzal nagyon jól szólt.

Kíváncsian várom a hétfői napot!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: AVX »



Sziasztok!
 
Rotel RHB-10-et hallott már valaki? Focal 920.1-hez mennyire passzolhat? Most egy régi, 6 csatornás Rotelem van, ez a karakter nagyon bejön, de feljebb kellene lépni. A másik opció, egy XPA-2.

Nekem Nova Utopia volt hozzá.
Azzal nagyon jól szólt.


Avatar
Toobee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.12.12., hétf. 17:01
Értékelés: 18

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Toobee »


Sziasztok!
 
Rotel RHB-10-et hallott már valaki? Focal 920.1-hez mennyire passzolhat? Most egy régi, 6 csatornás Rotelem van, ez a karakter nagyon bejön, de feljebb kellene lépni. A másik opció, egy XPA-2.

Avatar
DJ_Szicso
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.02.13., szer. 15:51
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: DJ_Szicso »


Én nem ismerem ezt a típust, de van valami system control kábele, azzal össze van kötve?
 
Köszönöm a segítőkészséget!
 
Amúgy igen,össze van vele kötve! Most jó lett (mint utólag kiderült ez volt a rejtett hibája... a háttérvilágítás a végfokon nem működik illetve a vezérlőn a digitális kijelző sem)! Egyébként most már üzemben van (bekapcsoltam,rákötöttem a keverőpultot+lejátszóimat és vagy rá 1percre adta ki a hangot... most már üzembiztos) bár van egy nagyobb alapzaja (szóval a háttérvilágítást+kijelzőt+ az alapzajos témát megnézetem rajta)!

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: vtb »



Üdvözletem!
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni:
 
Vásároltam vaterán egy Sharp SX-3400 végfokot + hozzá egy SO-3400 (előfokot)!
 
Rendesen be lett kötve minden!
 
Viszont hangot nem ad ki magából!
 
A végfok (üzembe helyezve) nem reagál semmit (bekapcsoláskor a kivezérlés jelző "háttérvilágítás" sem világít)!
Az előfokon pedig az equalizer potijai világítanak és a hangerőszabályzón a kis led is világít viszont a kijelzője nem!
 
Ilyen esetben mi a helyzet? (elvileg ha a végfokot csak áram alá helyezem már kellene világítania a kijelzőjének , illetve az előfoknál arra gondoltam,hogy távkapcsoló nélkül nem kapcsol be?)!
 
Segítségeket előre is köszönöm!

Én nem ismerem ezt a típust, de van valami system control kábele, azzal össze van kötve?

Avatar
DJ_Szicso
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.02.13., szer. 15:51
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: DJ_Szicso »

Üdvözletem!

Egy kis segítséget szeretnék kérni:

Vásároltam vaterán egy Sharp SX-3400 végfokot + hozzá egy SO-3400 (előfokot)!

Rendesen be lett kötve minden!

Viszont hangot nem ad ki magából!

A végfok (üzembe helyezve) nem reagál semmit (bekapcsoláskor a kivezérlés jelző "háttérvilágítás" sem világít)!
Az előfokon pedig az equalizer potijai világítanak és a hangerőszabályzón a kis led is világít viszont a kijelzője nem!

Ilyen esetben mi a helyzet? (elvileg ha a végfokot csak áram alá helyezem már kellene világítania a kijelzőjének , illetve az előfoknál arra gondoltam,hogy távkapcsoló nélkül nem kapcsol be?)!

Segítségeket előre is köszönöm!

Online
Avatar
norman-bates
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2011.06.20., hétf. 15:47
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: norman-bates »

Lindemann limetree bridge, musical fidelity x-dac v3, musical fidelity x-psu v3, musical fidelity x-can v3, grado rs2e, zu drótok

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: vtb »


Mi baja? Nagyon vége van?
Valamitől állandóan kimegy a bizti a végfokban. Múltkor ki lett cserélve, ment pár hónapig és megint kiment. Szóval perpill egy bizticserével működne, de át kéne nézetni, hogy mi vándorolt el benne.

Online
Avatar
norman-bates
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2011.06.20., hétf. 15:47
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: norman-bates »


Van csak megadta magát, de amíg jó volt addig tényleg jó volt.
Mi baja? Nagyon vége van?
Lindemann limetree bridge, musical fidelity x-dac v3, musical fidelity x-psu v3, musical fidelity x-can v3, grado rs2e, zu drótok

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Köszönöm a válaszokat,igazábol nem is biztos,hogy erősítőt kellene / akarok venni. Az a helyzet,hogy a jelenlegi rendszerem hangjába szeretnék, egy kis gyorsaságot/dinamikát-vagy közvetlenséget vinni, nem is tudom hogyan fejezzem ki.Alapjában tetszik a hangja ,csak ugye a kíváncsiság.
Szóval már mindenen filóztam kábelek-erősítő csre-dac-cd...  Tudom hallgatóznom kellene,csak nem könnyű ez falu hejen,meg hát ha van xy összegem a dologra, és abból x-et ellköltök a hallgatózásokra,az nagyban szűkíti a vásárlásra szánt keretet.
 
Szóval ezért próbálok a tapasztaltabb fórum társaim véleményére hagyatkozni.

Privát ment.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

zebo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 18:23
Értékelés: 186

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: zebo »



Amikor ráébredsz, hogy a hálózati kábeleknek saját hangjuk van, akkor hirtelen tripla kiadással számolj
 
Az előfok és a végfokok közötti összekötő kábel kiválasztásával is újabb súlyos terhet veszel a válladra
 
Ha 150 körül nézelődsz, és nem rettensz meg a magyar termékektől, érdekes lehet még a Pointe Gleam is, ami a napokban került fel a fórumra. Az legalább integrált   És azt hiszem, az régen az én készülékem volt.

 
 
Köszönöm a válaszokat,igazábol nem is biztos,hogy erősítőt kellene / akarok venni. Az a helyzet,hogy a jelenlegi rendszerem hangjába szeretnék, egy kis gyorsaságot/dinamikát-vagy közvetlenséget vinni, nem is tudom hogyan fejezzem ki.Alapjában tetszik a hangja ,csak ugye a kíváncsiság.
Szóval már mindenen filóztam kábelek-erősítő csre-dac-cd...  Tudom hallgatóznom kellene,csak nem könnyű ez falu hejen,meg hát ha van xy összegem a dologra, és abból x-et ellköltök a hallgatózásokra,az nagyban szűkíti a vásárlásra szánt keretet.
 
Szóval ezért próbálok a tapasztaltabb fórum társaim véleményére hagyatkozni.
Keces BP 2400-Intel NUC (ROON CORE)-SOtM SMS 200 ultra Neo (ROON végpont - Core Audio Karuna ref mk2-Resonessence Lab Invicta Mirus Pro- Ayre K5 XE MP-Tag Mclaren 250 MR monobokkok-ESS Heil Airmotion transfomers.
Komplett MDA kábelezés

Avatar
Knez
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.12.28., pén. 00:56
Értékelés: 18

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Knez »



Sziasztok!
 
Egy kis segítséget kérnék. Árulnak az eladási oldalon egy ProEra erősítő kombót. Nagyon tetszik esztétikailag,csak sajnos nem sok mindent találtam róla.
Ha valak ismeri vagy már hallota zenélni,írjon róla legyen szives egy pár mondatot. 
 
  Köszönöm.

 
Amikor ráébredsz, hogy a hálózati kábeleknek saját hangjuk van, akkor hirtelen tripla kiadással számolj
 
Az előfok és a végfokok közötti összekötő kábel kiválasztásával is újabb súlyos terhet veszel a válladra
 
Ha 150 körül nézelődsz, és nem rettensz meg a magyar termékektől, érdekes lehet még a Pointe Gleam is, ami a napokban került fel a fórumra. Az legalább integrált   És azt hiszem, az régen az én készülékem volt.

Avatar
Knez
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.12.28., pén. 00:56
Értékelés: 18

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Knez »


Azt azért ne felejtsük el, hogy a nagy cégek anyagbeszerzése sokkal hatékonyabb tud lenni. A feneség gyakran a készülékházban fogható meg: sok a ronda műszerdoboz és a kínai katalógus utolsó oldalairól rendelt tekerentyű.
 
 

Avatar
Rooibos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2012.10.08., hétf. 11:43
Értékelés: 179

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Rooibos »


Árulnak az eladási oldalon egy ProEra erősítő kombót. Nagyon tetszik esztétikailag,csak sajnos nem sok mindent találtam róla. Ha valak ismeri vagy már hallota zenélni,írjon róla legyen szives egy pár mondatot. 
 
 
Én ezt az erősítőt nem hallottam, nem ismerem. Akkor jársz a legjobban, ha meghallgatod, lehetőleg saját rendszerben, és a saját benyomásaid alapján döntesz.
 
De azért általánosságban néhány gondolatot hozzáfűznék.
 
A magyar hifi érdemes a kitüntetett figyelemre. A magyar konstruktőrök legalább ugyanolyan ügyesek, mint nyugati társaik, és a magyar piac sajátosságai miatt lényegesen jobb ár-érték arányt tudnak előállítani.
 
A legnagyobb különbség a kereskedelmi rendszerben van. Az import készülékeknél a gyár, a gyári (kinti) nagyker, az importőr, a nagyker és a kisker is ráteszi a maga hasznát a készülékre. Természetesen előfordul, hogy egy-egy funkciót ugyanaz a szereplő tölt be, de akkor is két-három helyen kell árrést kitermelni.
 
A tipikus magyar hifit maga a konstruktőr árulja - még az olyan nemzetközileg elismert cégek, mint a Heed vagy az Etalon is maguk forgalmazzák a "szomszéd szobában" előállított termékeket. Ez a fajta informális kereskedelem, hogy is mondjam csak, azt is lehetővé teszi, hogy a termékek adótartalma alacsonyabb legyen, mint a cégek között számlával mozgó import termékeké.
 
A tipikus magyar hifi cég - eltérően a nyugati nagy márkáktól - igen keveset költ marketingre. Többnyire van egy Joomla alapú ingyenes weboldal, aztán annyi. Az AVX-hez hasonló fórumokon viszont jelen vannak a konstruktőrök, és a maguk fáradtságos munkájával pótolják a máshol marketingre elszórt összegeket. Persze ez is marketing - direkt marketing.
 
A tipikus magyar hifi cég keveset költ a csingilingikre: a készülékeknek nincs doboza (vagy ha van, akkor nagyon egyszerű), a használati utasítás egy fénymásolt A4-es lap. Aki dolgozott már a csomagolóiparban, az pontosan tudja, hogy egy háromszínnyomásos kartondoboz + két egyedi hungarocell rögzítő sablon + fólia csomagolás + egy 8-16 oldalas, háromszínnyomásos, minőségi kezelési utasítás előállítási költsége nagyjából egy ezres -- erre minden közvetítő haszonkulcsa, minden adó, áfa rárakódik, így könnyen kiderülhet, hogy a boltban 100 ezer forintért árult erősítő árából csak a csomagolás 3 ezer forintot tesz ki, pedig az szinte rögtön megy a kukába....
 
Természetesen a konkrét készülék hangminőségéről egy szót sem írtam, csak azt akartam jelezni, hogy egy adott ársávban egy magyar konstruktőrnek sokkal szélesebb mozgástere van, mint nyugati kollégájának.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: vtb »


Van ilyened?
Van csak megadta magát, de amíg jó volt addig tényleg jó volt.

Online
Avatar
norman-bates
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2011.06.20., hétf. 15:47
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: norman-bates »


Hallgass meg egy L-510-et
Van ilyened?
Lindemann limetree bridge, musical fidelity x-dac v3, musical fidelity x-psu v3, musical fidelity x-can v3, grado rs2e, zu drótok

zebo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 18:23
Értékelés: 186

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: zebo »


Sziasztok!
 
Egy kis segítséget kérnék. Árulnak az eladási oldalon egy ProEra erősítő kombót. Nagyon tetszik esztétikailag,csak sajnos nem sok mindent találtam róla.
Ha valak ismeri vagy már hallota zenélni,írjon róla legyen szives egy pár mondatot. 
 
  Köszönöm.
 
 
Keces BP 2400-Intel NUC (ROON CORE)-SOtM SMS 200 ultra Neo (ROON végpont - Core Audio Karuna ref mk2-Resonessence Lab Invicta Mirus Pro- Ayre K5 XE MP-Tag Mclaren 250 MR monobokkok-ESS Heil Airmotion transfomers.
Komplett MDA kábelezés

Avatar
Rooibos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2012.10.08., hétf. 11:43
Értékelés: 179

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Rooibos »


ugyanebből a listából tuningolás után melyik lenne a nyerő? Elég sok pozitív véleményt olvasni a tuning kapcsán
 
A listádon szereplő készülékeken nincs sok tuningolni való.
 
Egységes mérnöki hozzáállás eredményei. A felhasznált alkatrészek és az alkalmazott technológiák nagyjából egyensúlyban vannak.
 
Természetesen hozzá lehet nyúlni, bele lehet piszkálni mindenbe, de pont az lesz az eredmény, mint amikor valaki az 1.6-os Golfra szerel 18-as felniket - bizonyos paraméterek tulajdonképpen javulnak, de az összhatás nem feltétlenül. Sőt. A 18-as felnivel szerelt Golfnál ugrásszerűen javul például a kanyarstabilitás, csakhogy ennek az az ára, hogy az autó alig tud megmozdulni az úthengereken.
 
A "tuningnak" ára van  (műszaki- és pénzügyi értelemben is), és a készülék eredendő harmóniája túl gyakran felborul.
 
Tehát egy 100.000 ft-os készülék + 50.000 ft tuning eredménye nem egy 150.000 ft-os készülék, hanem egy megbolygatott 100.000 forintos készülék.
 
És most csak a valódi tuningról beszéltem, az egyes hazai műhelyek által végzett kuruzslás (a fekete szurokkal leöntött panelek és társaik) teljesen más kategóriát jelentenek.
 
Nem véletlen, hogy a használt piacon a tuningolt készülékek nemhogy nem drágábbak az eredetieknél, hanem kifejezetten csak jelentősen olcsóbban adhatóak el.

Avatar
Rooibos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2012.10.08., hétf. 11:43
Értékelés: 179

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Rooibos »



Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni! A Primare erősítőknek milyen a hangkaraktere?( Konkrétan a 30.2 ill. A33.2-es végerősítő! )De úgy általában is jó lehet, ha ezt senki nem ismeri! Köszi!

 
Én annak idején egy olyan kanosszát jártam egy 30.1-es erősítővel, hogy semmi esetre sem vennék Primare-t többet.
 
Amikor elromlott, az importőr széttárta a karját, a nagynevű pesti szervizek is gyorsan lepasszoltak.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: vtb »



Igen eddig úgy áll a dolog,hogy a luxmant próbálom elsődlegesen megvenni,mert olcsón kínálják,de második körben megpróbálom a sansui árát is kiszorítani magamból.
Volt nálam két hétig egy 405-ös,nagyon olcsón kínálták,ezért elhoztam.Hát ilyen olcsón,ilyen hangot még nem hallottam.
Valóban hosszan hallgatható,kellemes,nem unalmas hang.Megesett,hogy délutántól hajnal kettőig hallgattam,és még akkor is alig bírtam leszakadni róla.

Hallgass meg egy L-510-et

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”